Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) shev7 válasza crashbandi (#6899) üzenetére


shev7
veterán

de ez nem router hanem accesspoint, ezzel csak wlanon tudod tovabb osztani

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6902) crashbandi válasza shev7 (#6901) üzenetére


crashbandi
csendes tag

jah,közben már rájöttem..valami ötlet,hogy mien funciójának kellene lenni,hogy müködjön? DIR-300 --> másik router--> továbbítsa a netet lan porton+wifin.

(#6903) shev7 válasza crashbandi (#6902) üzenetére


shev7
veterán

ehhez nem kell semmilyen funkcio. Erre valo a router. (marmint ha a masodik router kabelen kapja akkor semmi extra nem kell)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6904) kollbi87


kollbi87
csendes tag

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van,hogy van két asztali pc mind a kettőn win xp sp2. Van két USB Bluetooth-OM és meg szeretném vele osztani a netet tudom, hogy nem lenne valami gyors ,de msn -nek elég, na az a nagy harci helyzet, hogy van egy olyan progi ,hogy Bluesoleil 1.6 azzal próbáltam a Personal Area Network kapcsolatot,de sajnos semmi, nem sikerült amúgy ADSL van a gépen, lehet valami IP beállítás probléma lehet? Van egy másik kapcsolat a Dial up azzal csatlakoztam és képzeljétek semmi honlap nem jött be , viszont van a gépemen SAN ANDREAS smap Online mód (aki ismeri az tudja) és tudtam online-n játszani vele ott ment a chat minden működött, de viszont se msn se a honlapok semmi nem ment, ebbe kéne nekem segíteni ,hogy van e valami egyszerű program amivel meg lehetne osztani a netet. vagy valami IP beállítás a Personal Area Network hez. (PAN Network) Remélem tud valaki segíteni élőre is köszi.

(#6905) crashbandi válasza shev7 (#6903) üzenetére


crashbandi
csendes tag

Akkor ez azt jelenti,hogy ha én kábelesen ha összekötöm a másik routerrel,akkor beállítás nélkül menne a net wifin+kábelen? ..valami beállítás még tuti kell...ilyenkor mien módba kellene állítani a routert?

(#6906) akom


akom
senior tag

Sziasztok kedves fórumtársak!

Olyan USB wireless t szeretnék venni ami ARTHOS chipset el rendelkezik.
Mindezt 5000 HUF alatt.

Ha tudna nekem valaki ajánlani ilyet, nagyon hálás lennék.

Előre is köszönöm.

(#6907) localhost válasza (Kolombusz) (#6896) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, megoldható!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6908) shev7 válasza crashbandi (#6905) üzenetére


shev7
veterán

ha eleg harom vezetekes port, akkor lanba dugod a kabelt ami a masi routerbol jon, kikapcsolod az uj routeren a dhcp-t es beallitod a wireless titkositast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6909) shev7 válasza G@ß! (#6895) üzenetére


shev7
veterán

a fon-t a webes feluleten le tudod szabalyozni

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#6910) crashbandi válasza shev7 (#6908) üzenetére


crashbandi
csendes tag

neked legyen igazad,beújítok 1 ienre:
TP-LINK TL-WR541G

+ 1 ienre (ez lessz az anyuuu :)) )
TP-LINK TL-WR841ND

(#6911) localhost válasza crashbandi (#6910) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"ienre:" ????? Grrrr! Brrrrr! Hrrrrr! link

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6912) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Adott egy saját wlan hálózat és egy kb. 7 km-re lévő Notebook.
Kérdés: hogy tudom a lehető legolcsóbban a Notebook-ot a wlan hálózatomhoz kötni?
Persze csak ha lehetséges. :)

Előre is köszi a választ. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#6913) hunbobi


hunbobi
csendes tag

Radar:
Nos radarrol annyit kérdeznék h van ez az Easy Wifi Radar nevezetű progi.
Befogom a wlan jeleket de a radaron nem tudom hol van az észak :) nem tudom mihez viszonyítani!

segítsen benne valaki! köszi! :)

(#6914) localhost válasza hunbobi (#6913) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mint írtam, nem is fontos, csak a távolság a lényeg, mint írtam.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6915) ArchElf válasza Tigi (#6912) üzenetére


ArchElf
addikt

7 km felejtős wifivel (az már bőven ipari távolság).
Mondjuk irányított antennával megpróbálhatod, de csak ha mind a két oldalon jó parabolát használsz és nagyon erős kartyákat - amúgy magyarországon mind a kettő tilos (igazából nem, de nem igazán tudod a hálózatot parabolával úgy felépíteni, hogy a jogszabályi keretek között is maradj)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6916) xeri válasza And (#6795) üzenetére


xeri
tag

Hello!
A repeater-bridge-saga újabb fejezete. Úgy tűnt, hogy minden rendben van - kliens-router csatlakozik a host-routerhez, a noti csatlakozik a klienshez vezetéken és megy a net (klasszikus bridge működik), ha kihúzom a hostot, akkor wifin is csatlakozik a klienshez. DE: ha a host megy, akkor a klienshez nem akar kapcsolódni a noti - még akkor sem, ha a hostot majdnem (vagy egészen) elveszti. Erre van valakinek ötlete?

(#6917) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Sziasztok

Keresnék olyan emberkéket akik segítenének egy software (RapidShare autómata letöltő) fejlesztésében.

Most tettem bele a routerek ujraindítását de elég kicsi az adatbázisom. Eddig ezek vannak benne.
Kérésem, akinek van lehetőség routerekhez hozzáférni, és ért kicsit hozzájuk (+ egy kis html tudása van, tudja mi az a form, stb) és akar segíteni az szóljon már.
Vagy akinek nem szerepel a listában a routere de segíteni akar az is szólhat.

Ezeket a lépéseket kéne végrehajtani:

1. lépés:
Töltsd le a FireFoxhoz a FireBug nevezetű kiterjesztést. Telepítéshez katt ide:[link]

2. lépés:
Ha feltelepült akkor a firefox jobb alsó sarkában megjelenik egy bogár (vagy ez: "X hiba").
Hozzuk be a router kezdőlapját a firefoxban.
Ezután katt a bogárra.Előugrik egy kis ablakszerűség alul (továbbiakban FFbug). Itt válasszuk az ELLENŐRZÉS (vagy INSPECT) gombot az FFbug bal felső sarkánál.

3. lépés:
Amennyiben a router kezdőlapján nem ugrik elő egy ablak ahova a jelszót és a felh nevet kell beírni:

Keressük meg a LOGIN gombot (vagy azt amire rá kell kattintani h bejelentkezzünk).Ekkor változni fog az FFbug tartalma. Most kattintsunk a LOGIN gombra. Nem fog bejelentkezni, csak a forrás tovább nem fog "mozogni".
Elvileg most ki van jelölve egy vagy több sor az FFbug ablakban.
Most kattintsunk erre a sorra majd jelöljük ki az egészet (Ctrl+A) és mentsük le egy fájlba a vágólapról. Legyen a neve login.html.

Amennyiben előugrik (ilyenkor nem tudunk kattintani a FireFoxban sehova csak erre az ablakra):
Nyissunk egy login.html-t írjuk bele h "Előugrik". Majd mentsük le.

4.lépés:
Nyissunk egy linkek.txt fájlt is.
Ebbe a fájlba mentsük le a böngészőben látható URL-t is.Pl így: "Login:http://192.168.2.1"

5. lépés
Most jelentkezzünk be a routerbe.Menjünk oda ahol disconnectelni tudjuk a routert, vagy ahol a Release/Renew gombok vannak. Most meg kell csinálnunk ugyan azokat a lépéseket amiket a LOGIN gombal csináltunk meg (ha nem volt akkor olvasd el feljebb a 3. lépést). A tartalmat megint mentsük le mondjuk dc.html néven. Majd szintén mentsük le a most látható URL-t a böngészőnkből a linkek.txt fájlba. pl így:"DC:http://192.168.1.99/status.htm"

És ezt a 3 fájlt kell elküldeni nekem. A linkek.txt-be nem árt ha beleírjuk a router pontos típusát esetleg FirmWare verzióját is.

Ezek alapján remélhetőleg meg tudom hogy milyen néven és hogy hova kell küldeni az utasításokat hogy a routerbe be tudjunk jelentkezni a programon keresztül és ujra tudjuk indítani a net kapcsolatot.
Ezekben a fájlokban semmilyen jelszó és felhasználói név nem fog hozzám eljutni, csak az oldalak forrása!

Köszönöm.

(#6918) Daemon09


Daemon09
őstag

Ebben tud valaki segiteni : #6892

(#6919) kali válasza Daemon09 (#6918) üzenetére


kali
legenda

igen, vagy legalább is megpróbál; #2431 (a folytatás inkább ott...)

(#6920) domi007


domi007
őstag

Sziasztok,
Hiába hittem azt, hogy eleget tudok a WiFis dolgokról, most mégis kérdeznem kell :DDD

Tehát a felállás:
Egy WiFi router osztja a netet a ház egyik pontján. Mivel elég gyenge a jel, mire a szobámhoz ér ezért beiktattam egy D-Link DAP-1160-as AccessPointot, amely Repeater módban szépen erősíti a jelét a routernak.
A gond az, hogy WiFin keresztül (értsd: Repeater-->Router-->NET) szépen kapcsolódik a PDA-m a netre, azonban egy öregebb laptop, amelyikben nincs WiFi, kábelen szeretne csatlakozni a netre. A D-Link szerencsére rendelkezik kábeles csatlakozási lehetőséggel is, szóval elméletileg nem lenne gond, de mégis van: Az öreg laptop látja is a belső hálót, a router beállító oldalát is, de netet valamiért nem kap.
Tűzfalakat kilőttem, de semmi változás.
A laptopon Alapértelmezett átjárónak a router IP-je van megadva.

Valami ötlet?

Köszönettel:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6921) k2laci


k2laci
tag

A segítségeteket kérném. Adva van egy WIFI router, ez asztali gép Vistával és egy notebook XP-vel.

Ez utóbbi notebook kábellel a routerre csaltakoztatva simán látja a Vistás gép megosztott mappáit, de WIFI-n keresztül a gépet sem találja meg. A WIFI kapcsolat amugy rendben van, netezni lehet.
Ami külön érdekes, hogy 2 notebook is van itthon, mindkettő ezt csinálja. A szokásos hibaokokat már kilőttem (ugyanaz a munkacsoport mindkét gépen, ugyanaz az username és pass, mindkét gépen van megosztott meghajtó, tűzfalak kikapcsolva, stb).

Biztos valami tuti egyszerű megoldás van de már hetek óta nem találom .....

Van ötletetek ?

(#6922) kkk99


kkk99
csendes tag

Helosztok. Van egy asus notim, megy egy asztali gép routerrel. Eddig vistám volt, és semmi gond nem volt a nettel. Viszont megelégeltem a vistát, és fölraktam az xp-t, sp3-al együtt. Routerhez csatlakozás simán ment xp-vel is, és net is van. De most jön a gond. Néhány oldal, elsősorban külföldiek egyszerűen nem nyílik meg semelyik böngészőben. pl torrentoldalakra, meg wikipédiára egyátalán nem tudok fellépni. Kiírja, hogy várakozás az oldalra, majd bejön, hogy a kapcsolat megszakadt stb, stb, mintha nem lenne internet. A másik gépen meg simán megnyílnak. Googleba nézem az oldalakat, van ami megnyílik, van ami nem. Ez mi lehet? Windows tűzfalat kikapcsoltam, nem segített. Firefox, IE vel is próbáltam, ami firefox-ben nem nyílik meg, az ie-ben sem. Valaki segítsen pls.

(#6923) localhost válasza kkk99 (#6922) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pontos okot nem tudok, de általában:
(1) Víruskeresés friss keresővel
(2) Kémprogramkeresés - friss keresővel
(3) Regisztry pucolás és lemez takarítása - CCLEANER

(4) ezek után menni szokott.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6924) localhost válasza localhost (#6923) üzenetére


localhost
Közösségépítő

+ BONUS

Egy router áramtalanítás is a segélykészletből :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6925) domi007 válasza domi007 (#6920) üzenetére


domi007
őstag

anyone?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6926) Daemon09 válasza k2laci (#6921) üzenetére


Daemon09
őstag

Állits be ip cimet minden gépnek, ne hagyd auto-n.

(#6927) G@ß! válasza shev7 (#6909) üzenetére


G@ß!
őstag

És a secured hálózatot? :U

(#6928) Mr-Pamacs válasza Mr-Pamacs (#6917) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Senki?

(#6929) blaces


blaces
tag

hello!

sürgős segítség kellene... az a gondom, hogy nemrég raktam fel az xp-t most egyetem, és eljöttem otthonról... csak a laptoppal (asus f5r) de most nagyon eltolta nálam a bicajt... finoman fogalmazva, mert holnap zh- és mi ugye windows alatt használunk egyprogit, amivel az egyetemi szerverre kapcsolodunk (putty). A lényeg, megszűnt a netem... vezetékesen sem megy msn, böngésző, se vezetéknélkülin (más routerhez is csatlokoztam, szal a proléma nálam van) annyit vettem észre tegnap este, hogy az msn-em 5 percenként ki-be ugrál.
Jelenleg egy Kubuntu 8.04.1 (kde 4.0)-ről netezek, de nagyon súlyos... 3.5-höz képest amiben volt valami tapasztalatom... mindig megáll az adept kezelőcsomag... így itt sem tudok feltenni mindenprogit... de legalább itt megy a vezetékes net :)

előre is köszi mindent.

(#6930) blaces válasza blaces (#6929) üzenetére


blaces
tag

msn a következő problémánál tett ki felkiáltó jelet: alapértelmezett átjáró.

(#6931) k2laci válasza Daemon09 (#6926) üzenetére


k2laci
tag

Köszi a tippet, ezt eddig még nem próbáltam.
Sajna ez sem segitett, teljesen értetlenül állok a probléma előtt. :F

(#6932) domi007 válasza blaces (#6930) üzenetére


domi007
őstag

Általában az alapértelmezett átjáró a routered ip címe kell, hogy legyen. Ellenőrizd!

Fontos lenne, hogy leírd, milyen IP-címeket használsz, tűzfalat kilőtted-e, stb..

DOMy

u.i.:
Az én problémámra valaki?

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6933) domi007 válasza Mr-Pamacs (#6928) üzenetére


domi007
őstag

Szia,
Csak halkan jegyzem meg, hogy a rapidshare olyan szar lett mostanra, hogy nem éri meg onnan letölteni. :U
Korlátozott sávszélességet enged csak. :((( Szerintem már mindenki áttért data.hu-ra.

Ha azonban nagyon érdekel a dolog, itt van egy hsz-em, amiből meg tudhatod, milyen más módok vannak a letöltés felgyorsítására, rapid esetében:
"[I]Kedves Sok Idővel Rendelkező, USD-t ismerő Emberek, Akik Szeretnének Picit Programozni!

Leírom, hogy körülbelül mit kéne megvalósítani, gyorsítandó a rapidról való letöltést:
Vannak olyan emberek, mint én is, akik routeren keresztül csatlakoznak a netre. A router ugye 1 számítógépként látszódik a net felé. Viszont ha mondjuk én a gépemen létrehozok egy új PPPOE kapcsolatot, beírom a routerben is szereplő felh. nevet és jelszót, majd ezt tárcsázom, akkor a net felé már 2 gép látszódik: az én gépem, és a router.

Arra gondoltam, ezt kéne kihasználni, hiszen a 2 gép 2 különböző IP-t kap. Nálam összesen 3 gép lehet fenn a neten (szolgáltatói korlát), tehát ha benyomok 1 gépet amelyik a routeren keresztül csatlakozik, az letölthet 1 fájlt. Majd bekapcsolok még 2 gépet, és mindkettőn tárcsázom az internetkapcsolatot (PPPOE). Ekkor mindkettő kap 2 különböző IP-címet, és tölthetek le velük még 2 fájlt. Ez összesen 3 fájl egyidejű letöltését jelenti!! A rapid gagyi sebessége miatt egymást nem korlátozzák a letöltésben, hiszen az összeadott 3 sebesség is kisebb, mint a sávszélességem.

De 3 gép ugye sokat fogyaszt, szóval ez nem annyira jó megoldás. Inkább így kéne megvalósítani:

Kéne indítani a localhoston egy/több proxy-szervert (több proxy esetében portszámmal lehetne őket megkülönböztetni őket). Ennek megadni a megosztandó kapcsolatnak a PPPOE-es kapcsolatot. Majd indítani 1 USD-t, az első linkkel: ezt teljesen alapon hagyva, a routeren keresztül. Végül indítani még egy/több USD-t, proxy beállításokhoz viszont beírnánk az imént indított localhostos proxyt.

Így 2/több USD-vel szinkronban lehetne fájlokat letölteni, hiszen a proxyk szépen tárcsázzák egyenként a PPPOE kapcsolatot, így mindegyik külön gépként lesz fenn a hálón, tehát külön IP-t is fog kapni.
Ábra:
Kép

Ezt kéne megvalósítani, magyarul olyan proxy server progit keresünk, amelyik képes betárcsázni egy PPPOE kapcsolatot, illetve kéne egy progi, ami az egészet koordinálja.
Pl. olyan progi lehetne, amelyet elindítunk, beírhatunk rapidos linkeket, és az OK-ra kattintva elindítana mindent. Én ezt a progit vállalom, de kéne segítség:
-jó lenne egy egyszerű, commandlineból indítható proxyserver
-hogyan lehet automatikusan linket illeszteni az USD-be?

Mivel minden elindított USD-nek külön konfig fájl kell, logikusan annyi darab különálló USD mappa kell, hogy legyen a gépeden, <ahány proxyservert indítani akarsz>+1 a routeres kapcsolathoz.

Jaeger, mit szólsz, megvalósítható?

DOMy[/I]
"

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6934) 04


04
tag

Halihóóó!

Mondjatok nekem, olyan AP-t ami ár/teljesítményben Okés! Azaz 10.000.-15.000.-ft és jó hatótávolsága van és b+g formátumú, nem kell nekem n-es!

(#6935) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Ugyanezt a kérdést előbb valszeg rossz helyre írtam.

Lenne egy kérdésem; Pesti barátaim albérletben találtak vmi elérhető wifi hálózatot (pontos nevét nem tudom,talán "Budapest wifi")
..lényeg a lényeg; 15 percenként ledobálja őket,és újra kell csatlakozni,erre tud vki vmi okosságot-h ne szórja le őket...
Köszönöm előre is! :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6936) Daemon09 válasza 04 (#6934) üzenetére


Daemon09
őstag

Helló!
Szvsz ez lenne a nekedvaló : [link]

(#6937) kali válasza runner 125 (#6935) üzenetére


kali
legenda

ingyenes wifi, nem folyamatos le- és feltöltésre van, nem torrentezni...stb - szándékosan úgy lett beállítva, hogy a megszakítást kijátszani semmilyen módon ne lehessen!

(#6938) ArchElf válasza kali (#6937) üzenetére


ArchElf
addikt

Általában meg lehet csinálni. Felénk valami WifiZone van, az 15 percenként ledobálja az embert. Csak egy olyan szkriptet kellene írni, ami az adott oldalon 13-14 percenként rákattint a "Kijelentkezés" linkre, majd az "Ingyenes használat"-ra, és utána a megjelenő ablakban megnyitja a promo-linket.
Ez egy viszonylag fájdalommentes megoldás. Persze nem szükségszerűen lesz a kapcsolat "akadásmentes", de simán meg lehet transzparensen oldani.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6939) runner 125 válasza kali (#6937) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván gondoltuk,nem is torrent célból szeretnénk folyamatossá tenni...
Szal' akk nincs rá mód.
Azért köszi.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6940) kali válasza ArchElf (#6938) üzenetére


kali
legenda

az automatikus újracsatlakozás biztos megoldható (így, vagy más módon), de a teljesen szakadásmentes kapcsolat az nem nagyon - ezért is hangsúlyoztam a le- és feltöltést.
arra biztosan jó, hogy ne kelljen mindig manuálisan újracsatlakozni, kérdés, hogy megéri-e fáradságot a megoldás megvalósítása...

[ Szerkesztve ]

(#6941) ArchElf válasza kali (#6940) üzenetére


ArchElf
addikt

Pl torrentnél ez egyáltalán nem volna probléma, de egy FTP kapcsolatnál, vagy Windows frissítésnél - illetve bármi, ami hosszú idejű szakadásmentes kapcsolatot kíván - igen.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6942) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Antennával kapcsolatos kérdésem lenne:
Két ház között szeretném átlőni a wifi-t, a távolság elég nagy, olyan 100m. Arra gondoltam, hogy mivel mindkét ház tetején már van TV antenna, és egyik házban se használják, de kábel le van vezetve a házakba, a legegyszerűbb megoldást választva a TV antennákra kötöm az adót és vevőt egyaránt.

Alkalmas a TV antenna ilyesmire?

Jobb lenne a konzervdoboz? (nincs kedvem tetőre mászkálni)

Sokféle wifi cuccost árulnak. Melyik router és adapter lenne a legalkalmasabb nagytávolságok közti jeltovábbítás szempontjából?

Előre is kösz a választ!

Beauty is pain

(#6943) And válasza Narancs (#6942) üzenetére


And
veterán

Természetesen a TV-antenna wifi-re teljesen alkalmatlan. Ahogy benzines autóba nem tankolunk gázolajat, VHS-magnóba nem teszünk CD-lemezt, úgy TV-antennára sem kötünk wifi-eszközt ;). Továbbá wlan-on nincs külön adó és vevő, mivel mindegyik wlan-berendezés ad és vesz is.
Sajnos kénytelen leszel tetőre mászkálni. A TV-antennákhoz használatos koaxnak már a hullámimpedanciája is más, mint a wifi-hez való kábeleknek (75Ω vs. 50Ω). Száz méteres linktáv nem számít különösen nagynak, ha az antennák közötti optikai rálátás (!) adott. Egyszerű 'cantennával', biquad-dal vagy más, hasonló nyereségű, akár házilag elkészíthető antennával is áthidalható. A hozzávezető kábeleket viszont nem árt röviden tartani (lehetőleg pár méter max.), mert ezek nagyobb hosszban erősen csillapítanak.

(#6944) Narancs válasza And (#6943) üzenetére


Narancs
őstag

Köszönöm a választ :R
Gondoltam, hogy nem lesz ilyen egyszerű a móka...
Találtam leírást cantennáról, és biquadról is. Melyik a megfelelőbb szerinted?
Optikai rálátás nem tökély, fák és egy másik ház teteje belóg a képbe.

Beauty is pain

(#6945) And válasza Narancs (#6944) üzenetére


And
veterán

A biquad és a cantenna nagyjából azonos nyereségű fajták, bár utóbbi a kiviteltől (doboz méreteitől) függően jobban szórhat, mint a fix méretekkel rendelkező biquad. Cantennával nincs tapasztalatom, de a biquad bevált típus.
Ha az optikai rálátás nincs meg, akkor viszont eléggé lutri lehet a stabil kapcsolat, még ilyen relatív kis távon is.

(#6946) Narancs válasza And (#6945) üzenetére


Narancs
őstag

Optikai rálátás is megoldható, csak akkor jóval hosszabb kábelezés kéne, és mint írtad ez problémás. Esetleg jelerősítő használata segíthet? Kapni egyáltalán megfelelőt?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#6947) And válasza Narancs (#6946) üzenetére


And
veterán

Ez a 'jelerősítő' egy gyakran felbukkanó, már-már mitikus téma, és általában teljesen mást értenek rajta, mint tényleges aktív erősítőt. Természetesen léteznek wifihez adóteljesítmény-erősítők, amelyek a vételi irányban is növelik a jelszintet, de ezek elég drága és mifelénk teljesen illegális eszközök. A legjobb erősítő egy jó antenna, hiszen az 'ingyen' van (nincs saját zaja, és tápáramot sem igényel).
Ha hosszú antennakábel kellene, inkább magát a wifi-eszközt tenném az antenna közelébe (megfelelő dobozban vagy pl. padlástérben elhelyezve), és a hozzávezető LAN-kábelt hosszabítanám. A tápellátást ekkor meg kell oldani, vagy POE-képes eszközöket kell használni, amelyekkel legalább a tápkábelezés megspórolható.

(#6948) Narancs válasza And (#6947) üzenetére


Narancs
őstag

Ez mondjuk logikusnak tűnik. Ez a leírás szerinted jó?
A leírásban szereplő kellékeket honnan lehet beszerezni szerinted?

Beauty is pain

(#6949) And válasza Narancs (#6948) üzenetére


And
veterán

Az egy jó leírás. Ez pedig egy másik, nagyon hasonló. Gyakorlatilag csak az alsó-felső árnyékolók meglétében különbözik az előzőtől. Mi ebből sok példányt megépítettünk, jól működtek / működnek. A hozzávalók beszerzése a legtriviálisabb helyekről lehetséges: alkatrészüzlet (üvegszálas nyáklap, kábel, csatlakozó, forrasztóón), villamossági bolt (rézhuzal), barkácsbolt (rézcső, plusz az előzőekből néhány). De lehet, hogy ezekből pár dolog otthon is megtalálható..

(#6950) mrlan


mrlan
tag

Sziasztok! Olyan problémám akadt hogy a laptopommal nem tudok csatlakozni az ithoni Wi-fi-hez (D-link router) viszont a többi gép, telefon, PDA tud csatlakozni hiba nélkül.
a wi-fi-t megtalálja épp csak IP címet nem kapok. de 10-ből eccer néha fölugrik és akkor megy.

Mr. LAN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.