Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo laptopom, amin XP Home van, és wifivel kapcsolódok a routerhez.
Az a gondom, hogy a wifi csak is kizárólag egy régebbi Intel driverrel hajlandó működni\kapcsolódni a routerhez, azzal viszont időnként leáll a kapcsolat.

Mi lehet a probléma oka?

Ha elindítom pl a Winampot egy netesrádióval, akkor nem vagy csak nagyon ritkán szakad meg a kapcsolat.

A router és a wifikártya is jó, mert egyszer kipróbáltam pl Linux alatt, ott nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#7452) And válasza baracsi (#7450) üzenetére


And
veterán

Szerintem normális. Ha az egyik gépet UTP-kábellel kötnéd a routerre, a másik maradna wifi-n és utána annak a sebességnek a dupláját mérnéd, az is természetes lenne.

(#7453) brownus


brownus
veterán

hi,

nővéremnek egy asus wl-520g routere van és amikor csatlakozni akar, kéri a hálózati azonosítót, a wep key-t amit elfelejtett, és nem is találja hova jegyezte le...

én távolról annyit tudtam neki segíteni, hogy lépjen be a 192.168.1.1. ip címen ami sikerült is, és keresse meg a wep key és jegyezze le, de nem találja... hol keresse? ha van valakinek ilyen vagy ehhez hasonló routere segítsen plz!! nincs kedvem átmászni hozzá...
(a manual, amit letöltöttem egy kalap sz@r, pár kép van csak benne, hogy mit merre talál az ember....)

(#7454) Csabcsi


Csabcsi
csendes tag

Sziasztok

Segitségre lenne szükségem!
Van egy SMC routerem 802.11g 108Mbps SMCWBR14T-G csatlakozik 3 gép hozzá,3 db csatorna engedélyezve MAC beállitva.

1. gép egy MSI adapteren usb-n keresztül és jó a net.
2. gép egy MSI laptop aminek a wifije Intel Wireless Wifi link 4965AGN és jó a net.
3.gép egy asztali gép benne egy NETGEAR WG311v3. 802.11g Wir. PCI kártya 5-db-es antennával,látja ssid-et csak nem csatlakozik hozzá.
Lehet,hogy nem jó tipusú a kártya mivel nem támogatja az n-est,mint laptopé?

Kipróbáltam egy másik pci kártyát ami SMC 802.11g 108Mbps turbo úgyan úgy látja csak nem csatlakozik hozzá.

Előre is köszönöm mindenkinek!

(#7455) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok, érdeklődni szeretnék és a probléma a következő:
egy ház egyik szobájában van a router és kb a legmesszebb lévőben meg kellene net (ez olyan 3-4-5 fal), milyen megoldást javasoltok vezeték nélküli hálózat létrehozására?
eddig 2 wlan routert próbáltak/unk (nem emlékszem a típusokra, számomra ismeretlen gyártóktól valók), de mindegyik kb csak féltávig adta a jeleket, aztán megkértek, hogy kérdezzek rá
köszi

One Ring to rule them all

(#7456) mezis válasza LOTR (#7455) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Én UTP kábelt javaslok. Azzal akár a router-től a PC-hez viheted a NET-et, akár a modemtől viheted különböző helyekre a router-t, hogy jobb helyet keress neki. Azonkívül jól jöhet a kísérletekhez egy 3-5 m-es antenna hosszabbító kábel. Ezzel is bőven lehet kísérletezni, "jobbnál-jobb" :F helyeket találni valamelyik antennának.

mezis

(#7457) harry


harry
veterán

Üdv, lakáson belül szeretnék wifi hálózatot létrehozni úgy, hogy van egy kis szerver gépem, amiben egy PCI 10/100as kártya néz a WAN felé, az intergrált gigabites a vezetések belső háló, és kéne egy USB-s (mivel több PCI hely nincs) eszköz, amivel tudok wifit osztani, és nem mellesleg működik linux alatt is gond nélkül.
Az egyik kliens gépben lesz egy wifi kártya is, hogy erre tudjon csatlakozni, ehhez PCI-os kellene.
Mit ajánlanátok, milyen kártyát vegyek egyik/másik feladatra, mikre kell figyelni, mennyibe kerülnek ezek egyáltalán?
Köszi az infót.

Kicsit off - ti hol vennétek úgy ~50m Cat6-os UTP-t és rj45 csatikat? Ehhez milyen krimpelőt ajánlotok, azok között milyen eltérések vannak? Gondolom van, ami rj45-ön kívül máshoz is jó, ez esetleg akkor jön jó, ha adsl van, és azt is átszabnám - akkor inkább ilyet keresek talán.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7458) LOTR válasza mezis (#7456) üzenetére


LOTR
addikt

Szia!
Igazából gondoltam tudtok ajánlani valami "erős" wlan routert, mert az lett volna az egész lényege, hogy ne legyen kábel, de ha nincs más lehet kábel lesz belőle.
Meg lehet az csinálni, hogy 1 router több helyről adja a jelet, mondjuk egy antennával?

harry
bemész egy akár milyen pcboltba és szerintem mindenhol csinálnak neked kábelt, még a csatlakozót is ráteszik, 1-200 ftba kerül egy db
krimpelőt még talán a teszkóba is lehet venni, én azt mondom, hogy ha nem dolgozni akarsz vele, csak 1-2x használni nem érdemes olyan nagyon drágáért venni (igazából venni sem érdemes ilyen kevés használatra, leméred mekkorák kellenek és megcsináltatod)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#7459) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
ha az asztali gépben van bluetooth, akkor megtudom osztani a netet a telóra? Hogyan kivitelezhető a dolog?

(#7460) Daemon09


Daemon09
őstag

Még egy kérdés :
Havernak dunawebes netje van, de sok a gond vele. Hol van net, hol alig, van amikor teljesen jó. Mi lehet a gond? Routert, AP-t cseréltem, mindegyikkel ugynez a hibajelenség. Szerelők le sem sz@rják, akárhányszor hivja őket. Antennát valahogy megtudom nézni, hogy van e normális jel? Hallottam valamit, hogy a routerre kell kötni az antennát, ami fennt van a tetőn és valahogy lehet mérni vele a jelet. Valakinek valami ötlete?

(#7461) harry válasza LOTR (#7458) üzenetére


harry
veterán

Na jó, de csak nem fogom már az itthoni hálózatomat mással elkészíttetteni. Így kábelt sem csináltatok sehol, mert drága, másrészt jó az, ha van itthon fölösbe, hogy ha kell valamihez, akkor legyen (és ezért kell a krimpelő is). Meg ez nekem különben is hobbi. Drágát persze nem vennék, mert tényleg nem használnám sokat, de pár ezer forintot megérne.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7462) LOTR válasza harry (#7461) üzenetére


LOTR
addikt

ahol eddig kábelt vettem azért nem kértek pénzt, hogy rátegyék a csatlakozót a végére, ahol meg kábelt árulnak, ott szoktak árulni csatlakozót is és krimpelő is szokott lenni

One Ring to rule them all

(#7463) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Lenne egy problémám talán ebbe a topicbais belefér:[link]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7464) mezis válasza MZsoltee (#7463) üzenetére


mezis
nagyúr

Az ADSL modem után azonnal betehetsz egy ADSL WiFi routert, amiből általában négy UTP kapcsolat jön ki. Ezek bármelyikére csatlakoztathatsz további HUB-ot, SWTCH-et.
Azt nem tudom mi lehet, ami most az ADSL modem után van, de bizonyára van típusa nekije... :K

Az újabb modem dolgot nem teljesen értem, telefonvonalat akarsz létrehozni ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#7465) mezis válasza LOTR (#7458) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Van olyan ruoter, amin három antenna is van. Lehet kísérletezni, háromfelé hosszabbítani, de 5 m fölé nem érdemes menni, mert a hosszabbító kábel csillapítása már nagyobb lesz, mint amit egy "jobb" antenna elhelyezéssel nyersz.

mezis

(#7466) harry válasza LOTR (#7462) üzenetére


harry
veterán

Nyílván nem a szerelés a drága, hanem az alapanyag. Tehát amit kaptam árajánlatot egyik PHs tagtól Cat5 kábel-ra az 50m-nél 44ft/m volt (csak jelenleg nincs áru). Boltban azért ennél jóval drágább, csati szintén.
De mondom, amúgy is én szeretném csinálni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7467) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Új routert szeretnék venni, milyet ajánlatok? Linksys kellene max 12k-ig.

(#7468) LOTR válasza mezis (#7465) üzenetére


LOTR
addikt

és konkrétan tudsz mondani egy típust?
vagy nem nagyon érdemes kísérletezgetni, mert egyik sem olyan erős, hogy legyen net több fal után lévő szobákban is?

One Ring to rule them all

(#7469) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Emberek valaki nem tudja mi lehet egy hálózat tervező proginak a neve valami pakit réször volt a neve ha valaki megmondaná a rendes nevét a progit akkor ezer lössz!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#7470) mezis válasza LOTR (#7468) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nincs tapasztalom egyik mostani típussal sem. Állítólag a 802.11n (ahol a "n" a lényeg) szabványt tudók vagy gyorsabbak, vagy "messzebbre" látnak.

Nekem néhány éves Gigabyte van, (csak "g"-s), két 10 cm-es tégla válaszfal után még használható internet böngészésre. Ha nem körsugárzásra van szükség, megfelelő antennával sokat lehet javítani.

és konkrétan tudsz mondani egy típust?
vagy nem nagyon érdemes kísérletezgetni, mert egyik sem olyan erős, hogy legyen net több fal után lévő szobákban is?

mezis

(#7471) harry válasza harry (#7457) üzenetére


harry
veterán

Erre valaki? [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7472) Aranytaltos válasza Daemon09 (#7460) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Vannak olyan AP-bridgek amikben van normalis AP kereso ami kiirja a csatornat a jelszintet. Egy ilyet kell keriteni es nagyon rovid antenna kabelt hasznalni, majd az antennat forgatod eloszor vizszintessen olyan pozicioba hogy a jelszint a legjobb legyen majd rogzited vegul a fuggolegest es rogzited. En mikrotik routerboardot hasznalok erre es kis laptoppal.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#7473) Aranytaltos válasza mezis (#7470) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

n egy osszegyurt g s es a eszkoz 2,4Ghz es 5 Ghz savot hasznalo ezert kepes nagyobb savszellesegre, de ez nem jelenti azt hogy egy sima g-snel jobb a faon valo jel atvitele vagy nagyobb tavolsagot tud. A tavolasg fugg a kornyezetti zavaroktol, az antenna nyeresegetol mind ado mind vevo oldalon. A savszel meg alapvetoen csokken a tavolsagtol fuggoen egy sima antennak esetben de pont-pont antennaknal mar ez sokkal nagyobb tavolsagnal jelentkezik.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#7474) Aranytaltos válasza Daemon09 (#7467) üzenetére


Aranytaltos
csendes tag

Ha jot akarsz magadnak keritesz valahonnan egy WRT54GL-t hasznaltan, vagy ra szansz egy kicsivel tobbet az ujra. Ha nagyon nem akarsz tullepni semilyen keretet es egyszerut de strapabirot keresel akkor TP-Link WR54xx sorozata vagy WR64xx sorozatanak tagjai kozul valamelyik.

Nem ertek mindenhez de vannak olyan reszek amihez jol

(#7475) domi007 válasza harry (#7471) üzenetére


domi007
őstag

Miért kell még egy USB-s is?
A belső háló felé nézőre ha rádugsz egy gigabites wifi routert, és abból mész tovább kábelekkel/WiFivel (ízlés szerint) az nem jó?

Ezesetben csak egy routert kell venned, az meg mindennel kompatibilis ;)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7476) lakatosturbo


lakatosturbo
aktív tag

Azt nem tudjátok miért van hogy van egy D-Link Air DWL-510 Wireless PCI Adapter wifikarim és ha pirelli routerben beállítom wpa-ra vagy wpa2-re akkor az elején még müxik a net meg minden de ha a router vagy a gép újraindul akkor behal az egész wep-el persze simám megy de lehet hogy én hagytam ki valamit és azért hal meg. Remélem erre tud valaki valami okosat mondani thx előre!

Origin: viktorvill Steam: viktorvill

(#7477) harry válasza domi007 (#7475) üzenetére


harry
veterán

Ez egy szerver gép, nem fogok külön routert venni, meg igazából fölösleges is.
Majd egy gigabites switch kellene belső vezetékes hálónak, meg egy AP-s USB wifi, a vezeték nélkülinek - no és ebből nem tudom, melyik lenne megfelelő (mennyibe kerülnek, milyen titkosítást tudjon, linux kompatibilitás, stb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7478) LOTR válasza mezis (#7470) üzenetére


LOTR
addikt

köszi
csak nem merek kísérleteztetni senkivel, mert azért nem poén hetente visszavinni, hogy nem jó a router

akkor még egy kérdés
hogy lehet azt megcsinálni a legköltséghatékonyabban, hogy 2 pontban is legyen wlan adás ugyan arról a netről?

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#7479) Polo777


Polo777
csendes tag

szia mindenki.

elég új vagyok itt és sajna nem vagyok képben, és elnézést ha rossz helyre írok.
NanoStation5-el lenne problémám. a letöltésem nem igazán megfelelő. régebben a D-link-em volt annál a kezelőfelületén sikerült beállítanom hogy jó legyen a torrentem, de itt sajna nem enged fel a kezelő felületre, pedig megvan a felhsználó név is meg a jelszó is.

légyszi valaki segítsen.

előre is köszi

(#7480) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

nem tudok esetleg egy pár tippet adni, h miért max 458kb/s-el tudok tölteni miközben 8 megás netem van? 2 wifis gép van, mindkettőnél ez van, a 3ik kábelesen megy rendesen. wrt54gl routerem van dd-wrt v24 sp1-el, de nem találtam semmi erre vagy ilyesmire szóló beállítást. A vistában lehetnek ilyesmi korlátozások? (csak mert a kábeles gépen xp megy)

Let's begin, de gozaimasu!

(#7481) tkazmer


tkazmer
addikt

tiszteletem!
problémám adódott kedves kis laptopommal wlanos internetezés közben (winxpp-t használok). valami miatt sajnos igen gyakran megszakad a kapcsolat a router és a gép között, de nem a szó szoros értelmében (ip, stb megmarad, szoftverek nem jeleznek csatlakozási hibát), egyszerűen csak a ping sem jut el a routerhez. vezetéken minden rendben.
a gondot talán az internetes rádióhallgatás okozhatta, legalábbis azután figyeltem meg először - mostanra ez ugye már lehetetlenné vált, hiszen a kapcsolatom alkalmatlan ilyen tevékenységhez.
töröltem temporary internet files-t, dns cachet, próbáltam, hogy az intel program helyett a windowsos alkalmazás kezelje a wifit, nem segített, jelenleg drivert próbálok letölteni, de ugye nem túl egyszerű dolog...
a router jól működik másik laptoppal és asztali géppel.
valakinek van esetleg ötlete arra nézve, hogy mi lehet a gond?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7482) kali válasza tkazmer (#7481) üzenetére


kali
legenda

- notin a wifi driver frissítése
- router firmware frissítése (attól függetlenül is, hogy más eszközökkel megfelelően működik, mert hiába megy külön minden mással jól a két eszköz, ha egymást nem szeretik!)
- ellenőrizd, hogy a közelben nincs-e másik wifi hálózat azonos vagy szomszédos csatornán, amivel összeakad a wifi hálózatod, és az elnyomhatja a tiédet!
- ellenőrizd a notin és a router admin felületén is a wifi beállításokat; főként a jel erősségére, és a teljesítmény szintjére vonatkozókat!

(#7483) tkazmer válasza kali (#7482) üzenetére


tkazmer
addikt

wifi drivert frissítettem hajnalban...; a router firmware-t nem igazán tudom frissíteni, de nem is valószínű, hogy segítene, mert egyszer már csinált ilyet a gépem, de nem sokkal a gond megjelenése után újratelepítettem a windowst, és az megoldotta a gondot (csak nem kellett volna megint netrádóznom valószínűleg:) )
-wifi hálózat nem nagyon érhető el, elég messze van a többi ház; ami van néha, az a szobának abban a felében, ahol a gép van most, sosem érhető el.
-milyen jelbeállításokat ellenőrizzek? mi a jó?
lefuttattam az inteles prgramban lévő "kézi diagnosztikai eszköz"-t, és általában jó, amikor valami gond van, akkor a ping teszt jelez hibát (tehát pl a jelerősség, hálózatok, stb OK)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7484) harylmu


harylmu
őstag

Hello. Van egy Linksys WMP54G PCI adapterem. Játék(multi) közben azt csinálja, hogy 2 percenként belaggol. Tehát felmegy (1-2 másodpercre) a pingem 999-re utána 3-4 percig jó, aztán előröl.
Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#7485) Gülredy


Gülredy
tag

Sziasztok!

Kezdem az elején:
Acer 5315ös laptopom van, egy 802.11b/g WLAN-nal felszerelve.
A probléma a következő: Ha wifin keresztül netezek, a processzor használata 10 és 30 százalék között ugrál (némely esetben 40 sőt 70%ra is felmegy) ami nagyon idegesítő, főleg ha valamivel neten akarnék játszani, ezen az amúgyse játékra tervezett laptopon még annyira sem megy. Már próbáltam elég sokmindent, a hiba kiküszöbölésére, de nem sikerült sehogysem megoldani. Vírusírtóztam, spyware-t írtottam, újraraktam a drivert, sőt még a windows-t is újraraktam. De a probléma még továbbra is fennáll! VIszont ha kikapcsolom a wifi-t a processzor használtsága egyből leugrik 0%-ra nagyon ritkán 2 esetleg 5 %-ra felugrik, de nem több.
Ha kábelen kötöm rá a netet, akkor viszont semmi gondja nincs, úgyhogy kizárásos alapon a wifivel lehet gond. (szerintem).
A kérdésem az lenne, hogy az hogy a wifi ennyire használja a processzorom, az normális? Nem nagyon vagyok jártas a wifi-vel kapcsolatban, így nem sokat tudok róla.

Még annyit hozzáfűznék, hogy a net a szomszédból jön. Pirelli a router (pontos típust később tudok mondani, ha esetleg szükséges). Kódolva van, de a a legegyszerűbb kódolással: wep. (a környéken nem lakik senki olyan aki feltudná törni azért elég ez).

Megeshet az, hogy valami beállítás lenne elrontva? Vagy valami windows update zavarná?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv

(#7486) kali válasza tkazmer (#7483) üzenetére


kali
legenda

a notin a wifi beállításainál arra gondolok, hogy például energiagazdálkodási okokból nem vesz-e vissza a wifi teljesítményén a rendszer.
illetve még azt is nézd meg, hogy a router melyik csatornán sugároz, mert a legtöbb noti wifi egysége nem támogatja például a 11-es feletti csatornákat.

Gülredy; nem nem normális, hogy a wifi haszálata annyira terhelje a procit! vélhetően rossz a wifi illesztője - vagy az azt kezelő alkalmazás -, vagy rossz valamilyen beállítás. a titkosítás még a leghúzósabb wpa2 - aes párosítás esetén jelenthetne gondot alapesetben.

[ Szerkesztve ]

(#7487) tkazmer válasza kali (#7486) üzenetére


tkazmer
addikt

A noti nem vesz vissza a wifi teljesítményéből; a jelminőség "kiváló" stádiumban van. a router a 6-os csatornán sugároz.
viszont találtam egy olyat, hogy "ismétlődő hibajelek" az inteles program speciális statisztikáinál, és egy igen magas, folyamatosna növekvő szám az eredmény: 145.500 perpill, de másodpercenként kb 9.5-el növekszik. ez jelenthet valamit?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7488) harylmu válasza harylmu (#7484) üzenetére


harylmu
őstag

Fontos lenne

(#7489) dr.bubo válasza harylmu (#7488) üzenetére


dr.bubo
őstag

Lehet, hogy más wireles eszköz zavarja, válts csatornát a routerben.
Más alkalmazáskor is csinálja vagy csak játék közben?
Más alkalmazás(pl. torrent) fut olyankor, amikor játszól?
Esetleg a routerben a cliens lease time-t állitsad nagyobb értékre.
Frissitsd a wifi kártya driverét, és a router fw-t.
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7490) harylmu válasza dr.bubo (#7489) üzenetére


harylmu
őstag

Szia.
Wifi kártyát nem lehet frissíteni. semmi support :)
Csak multi játék közben. (akármelyik game)
Torrent nem fut.
Routerben cliens time nincs

(#7491) Mr Potter


Mr Potter
tag

Sziasztok !
Probléma merült fel itthon. TP-LINK router dolgozik itthon, ami egy Acer laptopnak sugároz. Amíg a laptopon Vista op rendszer volt fennt addig MSN vagy internethasználat közben nem éreztem semmit az asztali számítógépnél. XP került az Acer re, hogy valamelyest megkönnyítse az életünket. Probléma ott indult, hogy nem működött együtt a routerrel. Ma vettünk egy Edimax EW-7318USG wireless wifi érzékelőt és működik az internet, de viszont, ha a (laptopon) megnyitnak egy oldalt itt a másik szobában nagyon megérzem multiplayer közben erre pedig nem volt példa még. Nagyon nagy lett a lassulás mértéke pedig a Vistával semmi ilyen probléma nem merült fel internethasználat és a multiplayer egyidejű használata mellett.
Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv !

[ Szerkesztve ]

(#7492) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok, bocs ha olyat kérdezek ami már le volt irva, de vizsgaidőszakom van, sajna nincs sok időm.. Tehát a lényeg:

Karácsonyra szeretnék otthonra egy wLan routert, van két laptop és egy asztali PC, 10k alatt kellene, legyen gyors megbízható, stabil.. A TP-linket ajánlották.. Ti mit gondoltok? milyet érdemes, mire kell figyelni? ha van konkrét tipus az frankos lenne, köszi!!

Tomi

(#7493) kali válasza Tomszy1 (#7492) üzenetére


kali
legenda

milyen_routert a részleget megnyitva írj be néhány - akár az említett - gyártót, és olvasd el például Bon3ss hozzászólásait, sok hasznos infót leszűrhetsz!

(#7494) Tomszy1 válasza kali (#7493) üzenetére


Tomszy1
tag

OK, tényleg bocs ha nem jo helyre irtam, szét vagyok hullva:) csáó!

(#7495) tkazmer válasza tkazmer (#7487) üzenetére


tkazmer
addikt

Újabb fejlemény: úgy tűnik, csak a géppel lehet a gond, sőt azzal is szoftveresen, ugyanis létrehoztam egy új felhasználói fiókot, és úgy tűnik, hogy azzal működik rendesen az internet. (illetve msn nem nagyon, de az lehet más miatt is... )
valakinek van esetleg ötlete, hogy mit tegyek a régi fiókkal, hogy ott is működjön?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7496) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

lenovo 3000 N500-as notim wifije egyszer-kétszer megkergült. a hozzá adott inteles progi kezeli a wifit és kb. 2x csinált olyat hogy eltűnt a net, de a progi érzékelte a jelet +a két szomszédét is de azt írta mindegyiknél hogy a kapcsolódás nem lehetséges. újraindítás után egyből volt net.

ezt miért csinálhattta?

Aurea mediocritas

(#7497) Gülredy válasza kali (#7486) üzenetére


Gülredy
tag

Sziasztok!

A probléma melyet az előző hozzászólásomban írtam, továbbra is fennáll!

Próbáltam drivert frissíteni, de nem sikerült eredményt elérni vele. A CPU továbbra is 30-40 %-on fut. Sőt azt írja a feladatkezelőben, hogy a rendszer üresjárata 99% (az az ha jól tudom ez azt jelenti hogy nem fogja semmi a processzort csak minimális szinten)
De alul, pedig 38%-ot ír.
Sajnos ez a probléma csak akkor van amikor a wifi-t bekapcsolom, és az csatlakozik a netre. Olvasgattam, hátha más programmal ki tudom szűrni a problémát. Azt írták hogy a Process Explorer jobb mint a feladatkezelő mert látni mi mit csinál.
Ezáltal rájöttem arra, hogy az ottani listán, a System idle process alatt az Interrupts (hardwer interrupts) és a DPCs (Defferred procedure calls) csinálja nekem ezt a processzor használatot.
A kettő együtt csúnyán 40-50%-os leterheltséget csinálnak (a feladatkezelőben meg 30 körüli értékeket ír csak :S ). Leállítani nem próbáltam őket, de gondolom nem is lenne okos döntés, mert mind a kettő fontos a renszerhez. (Javítsatok ki ha nem így van)
A wifi driver-je: atheros ar5007eg.

Aki tud segíteni, vagy esetleg hasonló laptopja van (Acer aspire 5315), de neki mégis működik rendesen, az megírhatná hogy hanyas driverje van(ha működő), esetleg ha valakinek hasonló problémája volt(más laptoppal/wifivel), megírhatná hogy hogyan orvosolta ki, mert így még a sima böngészés is veszedelmesen lassú, én pedig kifogytam az ötletekből.
Esetleg a beépített wifi lenne rossz? (Sima két kép közötti hálózatnál nem csinálja ezt)
A jelerősség egyébként 5-ből 4-es az az nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#7498) dr.bubo válasza Gülredy (#7497) üzenetére


dr.bubo
őstag

Töltsd le a PROCES EXPOLER progit. :) [link]
Az megmutatja mi használja ki ennyire a procidat.
:)
szerk. Ja látom , használtad már a progit :Y :W
:)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7499) _ak_ válasza Gülredy (#7497) üzenetére


_ak_
addikt

Pipáld ki az összes felhasználói folyamat mutatását, ahol egyébként valószínű, h az svchost-ot fogja mutatni mint tevékenykedő folyamatot.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7500) DrLEEi válasza Tomszy1 (#7492) üzenetére


DrLEEi
tag

[link]

Ár/teljesítményben a legjobb ebben a kategóriában sztem.
Legujabb firmwareval zsír.

2 féle ember létezik:vannak akik generálják a problémákat,és vannak akik megoldják azokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.