Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) rdi válasza 04 (#6196) üzenetére


rdi
veterán

Akkor az antenna wifin adja le neked a jelet.
Olyan router kellene neked, ha egyáltalán kell (és nem lehet több géppel az antenna wifijére csatlakozni) , amelyik wan felé AP de natolni is tud a lan felé.

Fej! Tor! Potroh!

(#6202) dr.bubo válasza 04 (#6196) üzenetére


dr.bubo
őstag

Van pár lehetőség:
Olyan routert veszel, ami tudja WISP módot. Gondolom az antennád a tetőn van, igy ez nem fogja jól kétfele sugározni a jelet. router<--->internet szolgáltató, és ruoter<--->pc-k.
Bár azt hiszem kaphatók, olyan két antennás routerek melyek antennái külön választhatók, egyik a szolgáltatóhoz a másik a pc-hez kapcsolódik. ha jól tudom, akkor a Linksys wrt-54gl ilyen.(firmware függő).
Másik megoldás egy Acces point ( pl.: arlive wl5460ap) + egy router beszerzése.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6203) And válasza dr.bubo (#6202) üzenetére


And
veterán

Nem, a WRT54G és a többi diversity-képes kétantennás router sem jó erre. Az antennák ugyan különválaszthatók adás-vétel irányra egy okos firmware-rel, de ezzel nem megyünk sokra, hiszen mindkét kapcsolat kétirányú kell legyen. Ha az az antenna, amellyel a szolgáltatóhoz kapcsolódunk, nem biztosít elegendő térerőt a belső térben a notebook számára, akkor nem valószínű, hogy megússzuk két újabb wifi-eszköz (kliens és AP) nélkül. Ha mégis ad használható térerőt, akkor elegendő lehet egy repeater (vagy kliens + szofveres virtual AP).

(#6204) dr.bubo válasza And (#6203) üzenetére


dr.bubo
őstag

Köszi a felvágositást :R
Azért irtam neki a második megoldást, hogy 2 eszköz kell neki. AP(kliens) és egy router.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6205) CarrGomm válasza localhost (#6194) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

ezek közül egyik se oldotta meg a problémát...

(#6206) rdi válasza dr.bubo (#6204) üzenetére


rdi
veterán

AP + router akkor kell, ha mikrón jön a jel a gépbe, de ha jól olvastam, akkor az antennától wifivel jön a jel a gépbe.

Fej! Tor! Potroh!

(#6207) dr.bubo válasza rdi (#6206) üzenetére


dr.bubo
őstag

Szerintem a szolgáltató adójára gondolt, amikor az antennától jön wifin a jel. :F
Mert, ha wifi kártyával veszi a jelet a pc-jén, akkor az antennánál kéne lenni olyan eszköznek, ami leadja a jelet a pc-hez. És ha igy van akkor ott már müködik egy otthoni Wlan hálo, amire már a notival is rátudna csatlakozni. :F

Huuuu, de jól megfogalmaztam. :Y :D

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6208) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Az alábbi routert néztem ki. A kérdésem a következő. Úgy szeretném hálózatba kötni, hogy Switchként működjön. Van már router a hálózatba. Erről 2db gép menne a Wlanon, és 2db laptop wifin.
Azért mert mert Switchként üzemel a wifi része is megy? És ilyen bekötési módban hogyan tudnám kivédeni azt hogy illetéktelenk ne csatlakozzanak a wifin keresztűl a netre?

(#6209) supesz válasza csongi (#6208) üzenetére


supesz
aktív tag

akkor ne dugj semmit a wan portjába, de akkor minek veszel rútert? mér nem veszel switchet. olcsóbb is

...ööö...

a routeredet konfigurld AP-nak. töltsd le és olvasd el a manual-t hogy tud-e AP módban működni. Ha tud, akkor állíthatsz be hálózatvédelmet is.

[ Szerkesztve ]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#6210) csongi válasza supesz (#6209) üzenetére


csongi
veterán

Mert nem találtam wifis Switchet :)

(#6211) supesz válasza csongi (#6210) üzenetére


supesz
aktív tag

nem is fogsz!
tulajdonképpen megoldható amit akarsz de szerintem fából vaskarika.
sajnos nem tudom mire készülsz pontosan, de te tudod.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#6212) csongi válasza supesz (#6211) üzenetére


csongi
veterán

A hálózat ki van építve tűzfallal routerral. Csak wifi nincs, ezért akarom így belekötni.

(#6213) dr.bubo válasza csongi (#6212) üzenetére


dr.bubo
őstag

Vegyél egy Acces Pointot, és azt kösd a meglvő routeredre. Vagy vegyél egy Wireles routert a régi helyére. (pl. azt amit kinéztél)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6214) 04 válasza dr.bubo (#6202) üzenetére


04
tag

Köszönöm mindenkiNET a hozzászólást!

Akkor most vegyek egy routert és egy AP-t???

Így gondoltátok???

Remélem nem kell ekkora befektetést tennem!!! :(

(#6215) dr.bubo válasza 04 (#6214) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nagyon ugy néz ki, hogy igen, 2 eszközt kel venned.
Airlive wl5460ap ára: 9000Ft[link] (vagy olyan AP ami tud kliensként müködni)
Ruoter: TP-link TL-WR542G : 6-7ezer FT kb. [link]
Airlive ap-t én régebben használtam mikrósnethez (neteasy). Tökéletesen müködött. (Csak sajnos, a szolgáltatás minősége hagyott kivánnivalót magaután :( )

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6216) 04 válasza dr.bubo (#6215) üzenetére


04
tag

Értem!

Még annyit mondj el, hogy mit hova, mit-mivel kössem össze?

(#6217) rdi válasza 04 (#6216) üzenetére


rdi
veterán

Nem nagyon vagyok benne biztos, de mintha lett volna olyan router, amire ráköthető a rádiós antenna.
Keresgélj még, mielőtt belevágsz.
Mindjárt rákérdezek a lengyel kollégáknál.

Fej! Tor! Potroh!

(#6218) rdi válasza rdi (#6217) üzenetére


rdi
veterán

Nincs válasz. :(

Fej! Tor! Potroh!

(#6219) And válasza 04 (#6216) üzenetére


And
veterán

Ahogy elnézem, az a javasolt Airlive WL-5460AP (v2) mindent tud, ami neked kell. Előnye, hogy két LAN-portja van, tehát az asztali PC akár etherneten is összehozható vele (ekkor a PCI-os wifi-kártya feleslegessé válik, ez javíthatja valamelyest a költségvetést ;)), és van antennacsatlakozója is. Tehát:
- meglévő szolgáltatói antenna -> Airlive AP (kliens-router mód),
- Airlive LAN1 -> PC ethernet-csatoló,
- Airlive LAN2 -> AP (ide szinte bármilyen AP v. wifi-router megfelel).

(#6220) dr.bubo válasza 04 (#6216) üzenetére


dr.bubo
őstag

Airlive antenna csatlakozojához kötöd a meglévő antennádat. A AP és a routert utp kábellel kötöd össze. A routerben kell beállitani az internet kapcsolathoz szükséges adatokat, amiket az internet szolgáltatód adott. A routertöl a gépeidig pedig kábelen vagy wireles osztod a netet.
Az asztali gépbedben már meglevő wifi kártyával is csatlakozhatsz a routerhez.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6221) 04 válasza dr.bubo (#6220) üzenetére


04
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Hát nagyon át kell ezt gondolnom!

Majd meglátom, de csak jó volna olyan eszköz amivel megtudom oldani(nem kell kettő)!

(#6222) Chrys_


Chrys_
addikt

A Linksys 610N-nel meg lehet azt oldani, hogy 2 különböző kódolást használjon 2 csatlakoztatott eszközhöz? Van egy desktop gépem, egy laptopom és egy PDA-m, és nemsokára indul a 2. desktop gép is. A PDA-m csak WPA-t tud, ez a probléma.
Vagy ez lehetetlen és a PDA miatt az egész rendszernek WPA-n kell mennie? Nem lehet a többi között WPA2?

(#6223) And válasza Chrys_ (#6222) üzenetére


And
veterán

De ha jól értelmezem, ez csak akkor lenne problémás, ha a laptom nem ismerné a WPA-t. Meg kell találni a közös algoritmust, csak van olyan, amelyiket mindkettő támogatja (notebook-on nem lehet olyan nagy kunszt, a desktop gépek meg gondolom kábelen csatlakoznak).
Egyébként bár gyárilag valszeg nem tud ilyesmit az a router sem, spéci fw-rel akár meg is lehetne oldani (virtuális AP), ha épp támogatná valamelyik 3rd-party oprendszer. A v24-es DD-WRT-ben van ilyesmi, de a Linksys 610N-hez egyelőre nincs használható verziója.

(#6224) Chrys_ válasza And (#6223) üzenetére


Chrys_
addikt

A 610-es már jön. Nem a laptop a gond, hanem csak a PDA. Az összes többi WPA2-ig O.K. az a dög meg csak WPA-ig.
Ez a virt. AP jól hangzik, utánaolvasok.

(#6225) rdi válasza Chrys_ (#6224) üzenetére


rdi
veterán

És miért nem elég neked a normál wpa ?

Fej! Tor! Potroh!

(#6226) bélanéni


bélanéni
őstag

Srácok, valaki segítsen legyen szíves!

- Laptopot rákötöttem vezetékkel a WLAN routerre. (TP-LINK)
- beállítottam ezeket: WLAN engedélyezve, WLAN security engedélyezve, stb... (router IP cím: 192.168.1.1)
- Laptop WLAN TCP/IP beállítások: IP cím fixen 192.168.1.103 , átjáró: router IP , elsődleges DNS: router IP

Ezek után állandóan azt írja ki a laptop, hogy ellenőrizzem, hogy engedélyezve van-e a WLAN kapcsolat, mert nem talál egy szem WLAN hálózatot sem a közelben. Ott van a laptop fél méterre a routertől!! :O
Please help!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#6227) Daffy


Daffy
őstag

Sziasztok

KErdesem a kovetkezo:van egy routerem amirol 1 gep kabelen,2 pedig wirelessen keresztul csatlakozik a nethez.Az egyig gep egy masik szobaban van,es megszeretnem tudni mekkora azon a gepen a net sebessege.Gyanitom hogy toltenek lefele vele az En netemmel,de nem tudok bemenni a szobaba mivel nem az Enyem.Nem akarom letiltani,elotte megakarom tudni valoban miatta esik-e le a netsebessegem.Szoval a kerdesem az hogy ezt hogy tudom megoldani.
A valaszokat elore is koszonom.
Daffy

Electric Warriors---www.electricboogie.hu

(#6228) Speederer


Speederer
senior tag

2 notit akarok wifin összekötni. De nincs fenn semmi extra progi, csak a driverek. A wifi hálózatot pedig a winfos kezeli. Elvileg az Ad-hoc módot kellene belőni rajtuk, na de hogyan?! :U
Atheros AR5007EG van mind2 notiban. De vajon létezik olyan program amivel ezt + tudnánk oldani? :F

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#6229) Chrys_ válasza rdi (#6225) üzenetére


Chrys_
addikt

Tény hogy nem vagyok egy agytröszt ebben a témában, de valószínűleg nem véletlenül fejlesztik tovább és tovább a titkosításokat. Ha a WPA2 is csak valami extra-katonai-cucc lenne, akkor nem integrálnák a home-routerekbe. Ezért, ha már az eszközeim ismerik ezt az eljárást, akkor talán ki is használnám. Csak hát sajnos 4-ből 1 kuka hozzá, ezért kellene az összeset lebutítani hozzá, ez azért szar. Nem kicsit, nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#6230) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Mi a különbség az atheros és a ralink chip között? Melyik a jobb?
ÉS, ér annyit egy usb-s wifi adapter, mint egy pci-os wifi kártya?
+ Láttam, hogy többeknek is van ilyen wifi-s netmegszakadós problémája, de konkrét megoldást még eddig sehol nem láttam... Van egyáltalán?

(#6231) And válasza Chrys_ (#6229) üzenetére


And
veterán

Azért nehogy kidobd a WPA2-t nem támogató cuccaidat ;). Kezdjük ott, hogy a rotálódó titkosító kulcs miatt a WPA(2) - megfelelő megosztott kulcs mellett - gyakorlatilag a mai napig törhetetlen. A WPA2 újdonsága egy új AES algoritmus bevezetése, amelyet a sima WPA eredetileg nem támogatott. Tehát ha natúr WPA-t használsz annak eredeti (TKIP) algoritmusa helyett AES-szel, akkor szinte a WPA2-vel egyenértékű biztonsági szint az eredmény. Márpedig elég sok eszköz támogat WPA-módot AES-algoritmussal.

(#6232) Chrys_ válasza And (#6231) üzenetére


Chrys_
addikt

Akkor most is tanultam valamit... :) Meg fogom nézni ezt a lehetőséget, amint megérkezik a router. Most katpam a szállításról a megerősítő e-mailt.

mod: megnéztem, sajnos a PDA-m (Fu-Si N560) nem tudja az AES-t, csak a TKIP-et.

[ Szerkesztve ]

(#6233) pentium4


pentium4
senior tag

Nah hi all :)

Szeretnék haverommal csinálni egy hálót. A feléllás a követklező:

/ház/ -------600m-------- /ház/

A tetőre még nem sikerált kimászni de a 2 legnagyobb ház a környíéken a miénk. joval lombkoroan fölött lenne a 2 antenna. max egy kis fa és 1--2 cserép lehet utban :)

A kérdésem az lenne h mi kellene ahoz h a hálozatot be tudjuk lőni. ha lehet akkor 54 de inkább 108mbiten.

Egy Dlink Ap-t már néztem ill. küülsö antennákat. de 1 vagy 2 Ap kell vagy esetleg 1AP 1 router nem nagyon vagyok otthon ebben a témában kérem segitsetek. :)

P4

(#6234) Gazala válasza Speederer (#6228) üzenetére


Gazala
aktív tag

xp-ben letrehozol egy ad-hoc halot, aztan a masikkal meg csatlakozol hozza. nem kell semmilyen 3rd party progi.

(#6235) Gazala válasza pentium4 (#6233) üzenetére


Gazala
aktív tag

modem -> router (wifi) korsug. antenna leszerel -> kabel -> iranyitott antenna (18dB? esetleg: Yagi) ======= (masik epulet) iranyitott antenna (hasonlo, mint az elozo) -> kabel -> AP v. router (AP mod) -> sz. gep

antennak lehetoleg egymasra figyeljenek :)

[ Szerkesztve ]

(#6236) pentium4 válasza Gazala (#6235) üzenetére


pentium4
senior tag

köszi a help!
elsőre én grid es antennát néztam ki 24dB-est, bár lehet sok, vagy mégsem?
másik kérdésem még az lenne hogy ehez 2.4ghz vagy 5,4ghz-es hálózatot használjunk, és mi a külömbség a kettő között?
ap be milyen 108mbps es ajánlanál esetleg routerbe?
köszi

P4

(#6237) Sped válasza Chrys_ (#6232) üzenetére


Sped
aktív tag

Csak pusztán kíváncsiságból: mire ez a nagy hajtás a minél nagyobb biztonság elérésére? Mert nem értem, egy sima otthoni hálózatot miért kell így levédeni, hacsak nem vmi hírszerzű ügynök vagy vagy ilyesmi.:)) Nameg emiatt másik routert venni, már csak gondolat szintjén is... mind1, te tudod.:)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#6238) Csádám


Csádám
tag

Hali!
Van egy TP-Link WN-551G PCI wlan kártyám, ezzel szeretném megosztani a szobában a netet. Erre kellene nekem valami megoldás, hogy AP-ként tudjam üzemeltetni, 2-3 laptoppal rácsatlakozni. De sajnos XP alá nem találtam megfelelő progit. Linux alá ott van ugye a MadWifi, de sajnos legtöbbször XP megy a gépen.
Ha tudtok valami megoldást, ne tartsátok magatokban!
Thx

(#6239) oliba válasza dr.bubo (#6179) üzenetére


oliba
őstag

Meg is vettem ezeket, csak egy gond van, nem akar összeállni. Haveromnak is pont ilyen routerje van, de nálam nem talál hálózatot, nem tudom mi lehet a probléma :(

(#6240) dr.bubo válasza oliba (#6239) üzenetére


dr.bubo
őstag

A routerben beállitottad a wifi részt? (ssid, security stb?)
A wlan kártya nem látja a routert? Driver-t feltetted, ott beállitottad azokat, amit a routerben is?

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6241) Gazala válasza pentium4 (#6236) üzenetére


Gazala
aktív tag

600m-re eleg a 16-18 dB is, bar minel nagyobb, annal jobb.

ha 802.11b/g/n-es halot akarsz, akkor 2.4ghz-es legyen. 5ghz-et a 802.11a/n szabvany tud kezelni. ugye az 5ghz-nek nagyobb a savszelje illetve hatotavja, de nem erdemes azzal vacakolni 600m-en.

router/ap en cisco/linksys-t ajanlanak, lehetoleg olyat amire fel lehet huzni valamilyen "nem gyari" firmware-t.

amugy azt tudod, hogy ha nalad is wifi kell a hazban, akkor oda kene megegy AP, mivel ugye a router egyik korsug. antennaja helyere kell bekotnod az iranyitottat, a masikat meg le kell szedned. mert ugye a ket antenna a fade (?) hatas kioltasara van rajt, nem kulon "adok".

(#6242) oliba válasza dr.bubo (#6240) üzenetére


oliba
őstag

Fent csak a drivert telepítettem fel, semmit nem állítottam be, mert nagyon nem értek hozzá. Itt még megnézem azokat, amiket írtál. Ha bedugom ezt a bigyuszt és úgy próbálok netet csinálno, akkor soha az életbe nem lesz, de ha kiveszem ezt a linksyst, akkor simán megy a net :(

Esetleg a haveromnak mit mondjak, hogy mit csináljunk meg? Én ehhez a részleghez nem értek, tegnap már összeraktam két gépet, de hálózat az...brühühühü

[ Szerkesztve ]

(#6243) Gazala válasza Csádám (#6238) üzenetére


Gazala
aktív tag

ha inteles kartyad van, akkor nyisd meg a progijat. ott lesz valahol egy network ful. ott hozza tudsz adni Add-dal "halot". add meg az adatokat; SSID amire ugye majd csatlakozol es Ad-hoc legyen az Oper. mode. lehet tovabbmenni, aztan bef. es elvileg megvan.

de ez ugyanugy win-bol is megoldhato.

[ Szerkesztve ]

(#6244) dr.bubo válasza oliba (#6242) üzenetére


dr.bubo
őstag

A ruterbe be kell állitani a internet kapcsolatot. Ha adsl, akkor PPPoE a kapcsolat tipusa, felhasználonevet és jelszót kell megadni. Ha kábeles akkor dynamikus IP-t kiválasztani, és amelyik géppel eddig a netre kapcsolodtál, akkor annak a mac cimét klónozni kell a routerbe.

Wireles-t pedig. routerben kikeresed a wireles setting menüt. wireles mod : AP, wireles network m: mixed, wireles network SSID: "hálozatod neve", wireles SSID brodcast: enable. (ezt akár le is tilthatod, de akkor nem fogod a hálozatod nevét látni más eszközzel, csak hogy valamilyen hálozat van. de akkor is ugyan ugy beirhatod az ssid-hez a megadott hálozat nevet)
wireles security: security mod: wpa, wpa algoritmus: TKIP
WPA shared key: "amit beirsz" (hosszu legyen és jegyezd meg)

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#6245) Csádám válasza Gazala (#6243) üzenetére


Csádám
tag

Ad-hoc háló tovább osztja a netet? Úgyértem, hogy ha csinálok egy ad-hoc hálót, akkor a laptop látni fogja a netet, vagy csak a belső ad-hoc hálót? Ja és azért kellene AP mód, hogy illetéktelenek ne csatlakozzanak rá.

(#6246) Csádám válasza Gazala (#6243) üzenetére


Csádám
tag

Jah és Atheros chipes a kártya

(#6247) And válasza Csádám (#6245) üzenetére


And
veterán

A wireless mód (AP, kliens, ad-hoc, stb.) egyáltalán nem befolyásolja a lehallgathatóságot, vagy az illetéktelen használatot. A wifi-kapcsolat védelme (kulcsolás, MAC-szűrés) ezektől teljesen függetlenül beállítható. Egyébként ha sokat használnád a vezetéknélküli elérést a PC-től függetlenül, tehát utóbbit csak a wifi miatt kapcsolnád be, akkor jobban jársz, ha különálló wifi-routert szerzel. Hamar megtérül ;).

(#6248) Gazala válasza Csádám (#6245) üzenetére


Gazala
aktív tag

siman, AP mode nelkul is lehet biztonsagos ad-hoc-ot letrehozni (WPA/WPA2). a lenyeg, hogy hozz letre a gepen, amelyikrol akar a netet is meg akarod osztani egy halozatot, ott a win wifi reszenel es pipald be az ad-hoc-ot, majd dobhatsz ra titkositast. a net megosztast meg ugy csinald, mintha kabelen csatlakozna a tobbi gep. sajnos nincs win-em igy pontosabb "menupontos" infoval nem tudok szolgalni.

ahogy And is mondja, jobban jarsz egy routerrel, TP-link 4700 korul kaphato. amire kell arra jo.

[ Szerkesztve ]

(#6249) Csádám válasza And (#6247) üzenetére


Csádám
tag

A PC megy 24/7 ;]
Akkor megpróbálom így. De nemtom hol lehet pl. mac szűrést állítani win-es hálón. A kártyához meg csak kliens progi van, új hálót nem tud létrehozni.
De akkor utánajárok, hogy hogyan kell winből rendes levédett ad-hocot létrehozni.
Köszi szépen mindenkinek! :R

(#6250) csongi


csongi
veterán

Sziasztok! Van egy Tp link WR642G típusú routerem. Hogyan tudom levédeni a wifis hálózatot? Mit kell beállítania routerben és van e szoftveres módja, Nem értek az ilyen hálózathoz ezért félek hogy rácsatlakoznak a netre vagy akár a gépemre is. Segítsetek . A segítséget előre si köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.