Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) uriember válasza Ernesto78 (#53299) üzenetére


uriember
aktív tag

Típusa? Ha meg régi (szerinted a gép), miért vettél ax-es routert, vannak olcsóbb routerek is bőven, amik egy régebbi hardvert simán kiszolgálnak...pl. AC66U B1 most best buy.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53302) plazer22


plazer22
lelkes újonc

Még egy dolog merült fel bennem: érdemes a MU-MIMO tudassal foglalkozni? Ha jól látom asus ac66u b1 nem tudja csak a nagyobb testvérek - ezzel szemben mondjuk a gyári mesh szettek jellemzően tudják - már amiket néztem?

“Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim. (Be patient and tough; someday this pain will be useful to you.)”

(#53303) Gubek-Einste válasza Sefter (#53298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53304) Gubek-Einste válasza plazer22 (#53302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van megfelelő kliens eszköz akkor igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53305) Sefter válasza mezis (#53300) üzenetére


Sefter
veterán

Köszi :B

Psn ID: sefter_hun

(#53306) Doky586 válasza uriember (#53301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért ne..? A kocsija értéke is duplájára nő ha teletankolja.. ;]

(#53307) uriember válasza Doky586 (#53306) üzenetére


uriember
aktív tag

:K

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53308) golyani


golyani
addikt

Belefutotta megy hibába, amit nem bírok megoldani már egy jó ideje.

A környezet:
- adott egy TP-link TL-WN823N wifi adapter, illetve egy TL-WR841N router (van egy másik is brdige-ben, de ez előbbi osztja a DHCP-t
- az asztali gépnek állandó IP-t adtam routeren belül (DHCP/adress reservation)
- Win 10 legfrissebb

A probléma:

Amikor bekapcsolom a gépet kb 1-2 percig van internet utána a böngésző nincs kapcsolatot dob és pár perc után a wifi ikonnál is megjelenik a sárga felkiáltójel. Ilyenkor ha a tálca ikonnál kikapcsolom és bekapcsolom a wifit, a következő ki/bekapcsolásig vagy újraindításig stabilan működik a net, még ha alvóba teszem akkor is. Próbáltam win reinstallt, de nem oldotta meg. Már csak arra tudok gondolni, hogy valami frissítés bekavar, mert anno jól működött. Beállításokban nem piszkáltam, nem értem mitől keletkezett a probléma :F

Mi a megoldás?

(#53309) Mcrazy válasza Mcrazy (#53139) üzenetére


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Sikerült megoldanom a problémám egy Asus RP-N12 Repeater-el, ami Mediabridge módban tökéletesen továbbítja a HGW-től wifin kapott jelet vezetéken a Mediabox-nak.

Üdv: Mcrazy

(#53310) Doky586 válasza golyani (#53308) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"állandó IP-t adtam"
De a pct hagytad dhcp-ben?
Pcn mi a dns kiszolgáló? Nem azt kavartad el a sok router miatt?

(#53311) golyani válasza Doky586 (#53310) üzenetére


golyani
addikt

Pc-n hagytam mindent alapon (automatikus IP és DNS), ergo a routertől kap mindent, routernek meg megmondtam, hogy mindig egy adott IP-t osszon a PC-nek. Régen is így volt, csak egy ideje elő jött a #53308-ban leírt hiba.

(#53312) Gubek-Einste válasza golyani (#53308) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver gyártói/chipset vagy az Win10 sajátja?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53313) golyani válasza Gubek-Einste (#53312) üzenetére


golyani
addikt

Korábban mindegy volt neki, pár perc után eltűnt a net. Most felraktam a tp-linkest és most egy újraindítást követően működik jól.

(#53314) Termi16 válasza Doky586 (#53267) üzenetére


Termi16
őstag

Ne beszéjünk már hülyeséget, milyen fura emberek irnak ebbe a topikba. :)

Megvettem a Tplink Powerline-t 16k-ért és tökéletes a net hátul is.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#53315) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sziasztok!

EIRP szabályozással képben van valaki? Ez valós?

A WLAN részére fenntartott szabad frekvenciasávok
a) 2400 – 2483,5 MHz, EIRPMAX= 100 [mW], kül- és beltérre
b) 5150 – 5350 MHz, EIRPMAX= 200 [mW], csak beltérre
c) 5470 – 5725 MHz, EIRPMAX= 1 [W],
d) 5725 – 5875 MHz, csak P-P összeköttetésekre, EIRPMAX= (6 + 0,5L) [dBW], ahol L= szakasztávolság [km]., csak P-P összeköttetésekre
A WLAN kapcsán nagyon fontos megjegyezni, hogy korlátozva van az EIRP- MAX. Tehát nem a kimenő teljesítmény, hanem az EIRP!

Eszerint 5ghz ptp kapcsolat esetén 8km távolságban 6+4 azaz 10W (40dBm) teljesítmény érvényes freebe? Ha jól értelmezem ez 29dBi nyereségű antenna esetén 11dBm adóteljesítményt jelet. Ez helytálló? :U

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#53316) And válasza D-LAN|FuRioN (#53315) üzenetére


And
veterán

Az a), b) és c) pontok nagyjából valós adatokat tartalmaznak, némi kiegészítést igényelve (pl. a c-pontban említett sávrészen kötelező az eszköznek támogatnia a DFS-t az időjárási radarok zavarásának elkerülése okán).
A d.) viszont több sebből vérzik: tudomásom és a rendelkezésre álló adatok ([link], [link], lásd utóbbi 22. oldalán) alapján ez a sávrész nem használható wifihez, csak kifejezetten kis teljesítményű és hatótávolságú eszközökhöz. Normálisabb - a helyi szabályozást követő - kültéri wifi-gyártmány esetén ki sem választhatóak ilyen csatornák. Olyanról meg nem hallottam, és hivatkozást sem találtam rá, hogy az engedélyezett EIRP bármilyen módon is kötve lenne az áthidalni kívánt távolsághoz (ez elég érdekesen hangzana).
Mellesleg a 'kültéri' sávrészen megengedett 1 wattos (+30 dBm) EIRP bőven elegendő lehet 10 km feletti pont-pont összeköttetés létrehozásához. Ettől függetlenül van több olyan kültéri alkalmazásra gyártott wifi, amelyen az adóteljesítmény elég tág tartományban vezérelhető, mivel a tartozék antenna nyeresége (tükörmérettől függően) többféle is lehet, így bőven a megengedett EIRP-érték fölé is belőhető.

(#53317) rolko válasza D-LAN|FuRioN (#53315) üzenetére


rolko
őstag

4,9-6,1 között kvázi senki nem foglalkozik a kimenő teljesítményekkel....
Lehet kapni alaphangon 30-32dBm -el ordító rádiókat, de persze link kalkulátorral érdemes tervezni a kimenő teljesítményeket, ne ordítsanak feleslegesen.

Lényegében csak a meteorológiai eszközök zavarása miatt szoktak harapni 5610,5625,5640 MHz

(#53318) D-LAN|FuRioN


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Köszi mindenkinek! :R Nekem is furcsa volt, mert 1W körüli értékre emlékeztem és máshol nem láttam távolság függő cuccot. Tudom, hogy nem foglalkozik vele senki, csak kíváncsiság volt. Egyébként ptp szetteknek mennyire nagy a jelszórása lefelé? Kéményre kitett antennával alatta 3-4 méterrel van vmi egészség károsító hatása? Ha feltételezvén, hogy nem 30dBm-el adsz, hanem eirp 40-el pl 5-30 fok körüli szögű antennák esetén? Mert simán mezeiben összedobsz egy 28dBm-el adó ubnt-t és hozzácsapsz egy 29dBi nyereságű 65-ös antennát annak már 500W körüli eirp teljesítménye van maxon, ami így elég soknak hangzik. Gondolom elé nem kell beállni 24/7-ben, de alatta? :U

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#53319) Doky586 válasza D-LAN|FuRioN (#53318) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem láttad a galambokat..?
Ahogy elrepülnek előtte elkezdenek füstölni és leesnek.. ;]
Meg a tetőn az az antenna felé mászónak látszó csontváz se az iskolai szertárból került oda..

(#53320) And válasza D-LAN|FuRioN (#53318) üzenetére


And
veterán

Így nem szabad az EIRP-vel számolni, hiszen az csak látszólagos (ekvivalens izotropikus) teljesítmény. Az antenna nem tud nagyobb valós teljesítményt lesugározni, mint amennyit a talppontjába betáplálnak, és azt sem 100% hatásfokkal teszi. A teljesítménysűrűség a fő sugárzási irányban ugyan megnő (vagyis a példád alapján a távoli vételi pontban lesz a hatás ekvivalens azzal, mintha 500 wattot tápláltak volna be egy olyan - képzeletbeli, gyakorlatban nem létező - antennába, amely minden irányban azonos teljesítményt sugároz), de ettől még nem ad le valósan nagyobb teljesítményt, mint a wifi-eszköz adófokozata.
Az egészségkárosító hatásra pedig a sok-sok évtizedes vizsgálódások ellenére ma sincsen semmilyen meggyőző bizonyíték (ettől persze óvatos még lehet az ember), illetve még mindig jellemző, hogy sokkal jobban félünk a wifi-től, mint attól a mobiltelefontól, amit közvetlenül a fejünkhöz tartunk, nagyobb adóteljesítmény leadására képes (alacsonyabb frekvencián, vagyis jobb behatolóképesség mellett), és esetenként órákat beszélünk rajta naponta.

(#53321) kill_bill1


kill_bill1
tag

Sziasztok!

Két egymástól 120 m-re lévő épület (rálát egymásra a 2 épület) wifivel való összekötéséhez mit ajánlanátok?

----

(#53322) And válasza kill_bill1 (#53321) üzenetére


And
veterán

Ilyen alacsony távra bármelyik kültérre való eszközpár megteszi. A kiválasztás szempontja inkább a szükséges átviteli sebesség lehet, például itt érdemes szemezgetni (gyártók szerint csoportosítva): [link].

(#53323) Intruder2k5 válasza kill_bill1 (#53321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem mindegy mekkora a sebesség igény, elég egy 10-20Mbps kapcsolat is, vagy nagy sebesség kellene? Illetve mennyiből kell mindezt kihozni? Nem mindegy, hogy van rá 20k összesen, vagy lehet menni azért feljebb is. Mindenképp külső antenna lenne javasolt, ez megoldható falra vagy tetőre szerelve?

(#53324) Doky586 válasza kill_bill1 (#53321) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már csak az a kérdés mi van a kettő közt..?
Ha a Gellért hegy, vagy pár 10 emeletes panel 1000-nyi zavaró wifivel akkor jobb ha lemondasz róla..

[ Szerkesztve ]

(#53325) D-LAN|FuRioN válasza Doky586 (#53319) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Sugárirányban mondjuk kiszáradtak a fák... :DDDD

And

Köszi a választ és a megerősítést! :R Így gondoltam én is, de már bele zavarodtam eirpbe. :DDD

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#53326) kill_bill1 válasza Doky586 (#53324) üzenetére


kill_bill1
tag

A két épület között légüres tér van. Ez egy gyártelepen van, tehát sok zavaró wifi biztos nincs a környéken. Valamint egy 20 MBit-es internet kapcsolatot kellene így megosztani a két épület között, úgyhogy nagy sebességigény nincs.

----

(#53327) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Kollégámnak kellene egy USB-s wifi vevő az asztali gépébe. Lehetőleg olyan, ami 5 GHz-et is tud. Milyen ajánlanátok? Csak egy UPC Connect box-hoz lesz használva, sajnos kábelezés nem megoldható.

Alex

(#53328) bigdady válasza vargalex (#53327) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gépe tud egyáltalán 100meganál többet? Ha nem akkor felesleges hacsak nem a környezet telítettsége miatt kell.
Ja most látom vargalex:) Nem szóltam:)

[ Szerkesztve ]

(#53329) vargalex válasza bigdady (#53328) üzenetére


vargalex
félisten

Persze, tud. :) A wifi stickekben nagyon nem vagyok otthon, ezért tettem fel a kérdést.

Alex

(#53330) kororo válasza vargalex (#53329) üzenetére


kororo
tag

Szia!
Gondolom asztali gépbe is megfelelőbb egy külső antennás stick+ op.rendszer támogatás legyen.Most szereztem egy 8 dolcsis Kebidu AC1200m nevűt laptophoz,win10 alatt Connect Boxszal remek/RTL8812Bu chipset/.Fontos a próba élesben,aztán a vétel!

in gold,we trust

(#53331) mezis válasza kill_bill1 (#53326) üzenetére


mezis
nagyúr

"A két épület között légüres tér van." :F
És ott hogy közlekedtek ? Vesztek egy nagy levegőt, aztán futás ? 🏃‍♀️ :DDD

mezis

(#53332) vargalex válasza kororo (#53330) üzenetére


vargalex
félisten

Igen, én is azt ajánlottam neki, hogy lehetőleg külső antennás legyen. Elfelejtettem írni, hogy itthoni beszerzés kellene, mert a héten szüksége lenne rá...:)

Alex

(#53333) imref válasza Mcrazy (#53309) üzenetére


imref
csendes tag

Kérdés:
ASUS "média híd"-ja különbözik más repeater "client mod"-jától?

(#53334) kororo válasza vargalex (#53332) üzenetére


kororo
tag

Talán egy Tp-link Archer T4UH-t érdemes lenne kipróbálni,most H.aprón is találtok.Üdv!

[ Szerkesztve ]

in gold,we trust

(#53335) krealon válasza imref (#53333) üzenetére


krealon
Topikgazda

"ASUS "média híd"-ja különbözik más repeater "client mod"-jától?"

Elvileg nem.

(#53336) rolko válasza Doky586 (#53324) üzenetére


rolko
őstag

Már elérhető áron lehet venni vBand eszközöket így nem gond a zavar (pl Mt: WAP/LHG 60 GHz) Vagy ott az eBand, bár az marha drága (1,5-2mFt/link) otthoni felhasználásra. ;]

(#53337) Gubek-Einste válasza kill_bill1 (#53326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide akkor bármilyen korábban linkelt eszköz megfelelő lesz párban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53338) Doky586 válasza rolko (#53336) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen 60GHz eszközöknek most mi a jogállásuk..?
NMHH bejelentés-köteles vagy szabadon vihető - szerelhető (mint a 2,4 - 5GHz) ?

Tudnál adni linket magyar bolthoz?

[ Szerkesztve ]

(#53339) Dißnäëß válasza MaCS_70 (#53263) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszi a választ. Szóval ha ma, most, szeretnék egy naaagy L vagy U alakú házat bewifizni, kábellel kötve össze az AP-kat (2-3 plussz AP az eredeti mellé), nem tudom ezt 1 SSID alatt seamless handover-el abszolválni ? :F

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#53340) #42556672 válasza Doky586 (#53338) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ugyanolyan szabadon használható sáv mint a 2,4GHz vagy az 5GHz.

(#53341) rolko válasza Doky586 (#53338) üzenetére


rolko
őstag

60 GHz freki szabályozás

Pl::
RBwAPG-60adkit
60 GHz-es, licenc mentes frekvencia, stabil, gyors adatátvitel. Zavar és zajmentes, kis távolságú összeköttetések kiépítésére alkalmazható vezeték nélküli eszköz. 1 Gbps full duplex sávszélesség 200 méteres távolságon.

Boltok

[ Szerkesztve ]

(#53342) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Sziasztok! Májusban költöztünk családi házba, elsőre igéretesnek tűnt, hogy minden szobába be van húzva a koax, gondoltam kicserélem Ethernetre, és mindenki netezhet. De azóta többször fogtam neki a hálózat feltérképezésének, és egyetlen csatornát sem találtam, aminek mindkét végéhez hozzáférnék. Maradt a WiFi, egyetlen UPC által biztosított router-rel a padlásról. Egy ideig együtt tudtunk élni azzal, hogy néhány szobában nem volt net, és a sávszélesség sem volt remek, de mostanában eléggé szenved a UPC-s doboz, naponta többször újraindul, eldobja a kapcsolatot az eszközeinkkel... Így most a mesh WiFi felé kacsintgatok. A UPC csak a padlásig hozta koaxot, így három egységes mesh-re lesz szerintem szükség, egy a padláson, egy az emeleten, egy a földszinten.

Fontos lenne, hogy etherneten is lehessen csatlakozni az egységekhez hogy kíméljem a levegőt. És viszonylag sok eszközt kellene tudnia kezelni, most tíz végpontunk van, és otthonautomatizálásban is gondolkodom, ami további WiFi-s eszközöket jelentene, valószínüleg a végén 30 körül. Mivel négyen vagyunk internet-felhasználók otthon, ezért négy párhuzamos 1080p Youtube-stream-et el kellene bírnia a rendszernek, úgy is, ha közben van egy 100Mbs-es adatfolyam két belső eszköz közt.

Fontos a handover, mert sokat mozgunk a lakásban. És mivel home-office-ban is fogok dolgozni, fontos lenne a megbízhatóság. Fontosabb, mint a nagyobb sávszélesség. Az extra szolgáltatások sem olyan érdekesek. Az ideális az lenne, ha a mesh csak Layer 2-es szolgáltatásokat nyújtana, és a modem és a mesh közé tennék egy router-t, ami intézi a DHCP-t, DNS-t, tűzfalaz, stb. Tudnátok ehhez rendszert ajánlani? Pénz számít, úgyhogy szolgáltatásokra, magasabb sávszélességre nem szívesen költök, de megbízhatóságra igen.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53343) Doky586 válasza rolko (#53341) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, erre gondoltam. köszi..

Tehát csak SRD-ként nem kell fizetni érte a min 1500 Ft/hó díjat (2 végpont) 60GHz-en. Cserébe a főbb hátrányok:
- max. 40 dBm EIRP (15dB-el kevesebb mint a fizetősnél)
- Rögzített kültéri telepítés nem megengedett..!!!

[ Szerkesztve ]

(#53344) MaCS_70 válasza Dißnäëß (#53339) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hagyományos eszközökkel nem lesz seamless handover, az egyes AP-ok azonos SSID-je csak ront a helyzeten.

A mesh-rendszerek erre megoldást jelentenek. Tapasztalatom sajnos nincs velük, az olvasott cikkek és tesztek szerint még nem tökéletesek, de a komolyabbak már használhatóak és egyre jobbak lesznek.

Nem tudom, hogy érdemes-e újabb típusokra várni, vagy a jelenlegi készülékek is kiválóan működnek szoftverfrissítésekkel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53345) mezis válasza lajthabalazs (#53342) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!" UPC által biztosított router-rel a padlásról."Biztosított a környezetében a 0 - 40 C-fok ? (Láttam én már nyáron, padláson 45C-Fokon kimúlni ConnectBox-ot.)
Ekkora területen, ilyen sebesség igényekhez vagy UTP kábel vagy temérdek pénzzel teletömöd az éteredet WiFi-vel.
Már filléres eszközökkel is nyomon követhetők a kábelek, kocogtatással megtalálhatók a rejtett kötődobozok.

mezis

(#53346) lajthabalazs válasza mezis (#53345) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Van a falban a koax és a 220V mellett, riasztó, telefon, kaputelefon és persze víz és fűtés, úgyhogy fémet mindenhol lehet találni. Melyik eszközzel lehet ilyen környezetben kábelt követni?

Padlásnál a födém van szigetelve, nem a tető, úgyhogy könnyen lehet, hogy kilógott néha az eszköz a 0-40-ből, de nem én telepítettem oda, hanem a UPC-s ember.

Azt hittem manapság ezek már alacsony sebesség-igények, UPC most terelt minket át a 300Mbit-re, és ismerőseim már a gigabitet keveslik.

[ Szerkesztve ]

(#53347) mezis válasza lajthabalazs (#53346) üzenetére


mezis
nagyúr

Akár egy okossal is -állítólag. ([link])
Itt pedig a célműszerek tömege.

mezis

(#53348) lajthabalazs válasza mezis (#53347) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Köszi! A Google Image Search-ös link nekem 200-300e Ft-os eszközöket dobott ki, pedig én is inkább AliExpress-ről vásárlok, mint iStyle-ból. Akkor nekifutok mégegyszer a vezeték-keresésnek, mert a nagy sávszélesség olyan eszközök közt kell, amik koax-végpontokban ülnek. A könyedebb igények kiszolgálására (levelezés telefonon, Netflix) meg veszek valami egyszerűbb háromdarabos rendszert.

A TP-Link Deco M5-ről vannak jó/rossz tapasztalatok? A tesztekben elfogadhatóan szerepelt.

(#53349) rolko válasza lajthabalazs (#53348) üzenetére


rolko
őstag

Ez elég jó kábel kereső, de leginkább a vezeték végét tudod kicsipogni vele és ha az megvan akkor lehet újrahúzni. Ha meg kell a koax is létezik 4mm-es RG6 is és vissza lehet húzni UTP/FTP kábellel ha nem fér bele a csatornába.

Létezik Coax-Ethernet konverter is alternatívaként.

A plafont nem lehet megfúrni ha már a bejövő a padláson van? És akkor simán fel lehet szórni pár Unifi AP-t a plafonra.

[ Szerkesztve ]

(#53350) Dißnäëß válasza MaCS_70 (#53344) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Szia, nagyon köszi. TP-Link megoldásokkal szemezünk és ott az ASUS is talomban. Valszeg egy kutya...

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.