Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) n_stolz


n_stolz
tag

Saját tapasztalat van esetleg valakinek TP-Link Archer T4UH adapterrel?

n_stolz

(#52452) t420s


t420s
aktív tag

Wifi kapcsolat nem jön létre de hogy deríthetem ki a hiba okát? Win alatt? Wifi connection log?

Tehát win 10, rákattintok hálózatok adott wifi hálózat neve (jelszót tudom) majd Connect Wait--Can«t connect.

Hát ez marha informatív-can«t connect és miért nem??
Rossz a jelszó rossz a protokoll mac address szűrés van stb

Szóval hogy derítem ki a kapcsolatfelvétel mely szakasza és milyen hibával hiúsul meg?

Hogyan nyerek ki egy connection log-ot? Akár segédprogival akár natív win eszközzel?

(#52453) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok.
Ti ezt a szöveget hogy értelmezikek? Mikor vagyok védve a WPA2 KRACK ellen?
Ahogy a képen látszik vagy a másik állásban?
(A tiltás tiltása az engedélyezés vagy maga a tiltás?)

Vagy van valamilyen egyszerű tesztprogram ami egyszerűen leteszteli a saját wifimet és megmondja hogy a WPA2 KRACK által sebezhető-e vagy sem..?

(#52454) sztanozs válasza Doky586 (#52453) üzenetére


sztanozs
veterán

Amennyiben Enabled-be rakod, akkor véd, de nem biztos hogy kompatibilis marad a jelenlegi eszközeiddel.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#52455) Doky586 válasza sztanozs (#52454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm. Bekapcsoltam minden wifi routeren és AP-n, nem makarom hogy a szomszédok (gyerekei) el tudják olvasni mit irogatok, másolgatok a hálózatomon.. :O
Win10 és Android8 kliensek vannak, eddig nincs probléma velük. :K

(#52456) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Tudnátok ajánlani wifi jelerősítőt? Kicsit meg akarnám növelni a lakásban a wifi hatósugarát.

(#52457) klooo


klooo
tag

Sziasztok!
Xiaomi mi 3c router alkalmas 120mbps sebességű internet szórására?

Samsung Galaxy S23 Ultra, PS5

(#52458) bottecchiabp


bottecchiabp
csendes tag

Wifi hálózat létezik de vagy nem látja más gép vagy „not in range“? Miközben ott van és működik?

Erre valaki valami okosat? Iroda, benne céges laptop, ami rá van csatlakoztatva adott wifi hálózatra. Ott van él és létezik a háló, működik, azon neteznek.

Az adott wifi hálózatot semmilyen más laptop tablet okostelefon nem látja.
Ez még oké mert létezik „hidden SSID“.
De ami a furcsa: azon telefonok amik régebben már csatlakoztak erre a wifire, tehát már tudják a jelszót azok se látják. Ott van a wifi menüben a hálózat neve, elmentve a jelszó, de a hálózat „not in range“ vagyis egyik mobil se látja.

Miközben a hálózat azonos régi néven és tutira a régi jelszóval üzemel. Jelerőssége maximum, hiszen azonos irodában vagyunk ahol az az egyetlen gép is van ami csatolva van a wifi hálózatra.

(#52459) woodworm válasza bottecchiabp (#52458) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs autora állítva vagy nem változott a csatorna?

(#52457) klooo
Nem!

[ Szerkesztve ]

(#52460) Doky586 válasza bottecchiabp (#52458) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem minden eszköz szereti a 12-13 as csatornát..

(#52461) MaCS_70 válasza -secret- (#52456) üzenetére


MaCS_70
félisten

Olvastad a "jelerősítőkkel" kapcsolatos korábbi beírásokat?

Érdemes lenne.

Röviden: ez a végső kényszermegoldás, mivel ezek valójában jelismétlők, amik minimum megfelezik a sávszélességet.

Érdemes előbb kísérletezni az elhelyezéssel, aztán ha lehet, egy AP-tal. Még egy powerline-megoldás is jobb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52462) Gubek-Einste válasza -secret- (#52456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel lenne használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52463) -secret- válasza Gubek-Einste (#52462) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi a segítséget, Volt otthon egy TP-Link router amire tettem ilyen Gargoyle fw-t és most fasza. Ahova kellett a net ott most 20/20 van.

(#52464) Flowtation válasza Gubek-Einste (#52414) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Tegnap végre sor került a tesztre, egy tplink mr3420-at bekötöttem a megbeszélt módon, minden frankó, szépen működik fent is a wifi és a 2nd set top box. Mivel a tplinket nem tudom ott hagyni csak ideiglenesen, szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen eszközt vegyek nekik? Csak wifire kell, persze úgy, hogy most egy, a későbbiekben több STB is lenne rajta. Tehát routert kell vegyek, ami még fontos, hogy lehessen rá OpenWrt-t rakni, nálam az sokkal jobban bevált mint a gyári firm. Max 10 eFt-ig van ilyen paraméterekkel?

Köszönöm a segítségedet!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52465) Gubek-Einste válasza Flowtation (#52464) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

10k alatt csak TP-Link 841ND vagy külföldi beszerzéssel Xiaomi Mi Router 3G.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52466) Flowtation válasza Gubek-Einste (#52465) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszönöm! Egy dolgot elfelejtettem, kilátásban van az optika bevezetése is, ennek függvényében van még ajánlott készülék? Az ár most legyen másodlagos. Bár szerintem jó lesz nekik ez is, elvileg csak a telefonok miatt kell fentre is net, de nem árt előre gondolkodni.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#52467) Gubek-Einste válasza Flowtation (#52466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC58U/AC66U B1, TP-Link Archer C5v4/C7
30k felett: Asus AC68U/AC86U/AC87U, Synology RT1900ac/RT2600ac, TP-Link Archer C8/C9
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52468) bottecchiabp


bottecchiabp
csendes tag

Láthatatlan wifi még hidden networkként se wifi scannerek se látják még a Kali linux se?

Na erre hátha tud valaki okosat, én semmit.
Iroda, amiben wifi üzemel. Ott a céges laptop kutya közönséges gép benne a built-in wifi adapter semmi extra bgn-es realtek 2,4 Ghz wifi.
Tudom a wifi SSID nevét tudom a passwd-t tudom a sec protokollt WPA2. Honnan tudom odaülök a laptop elé és ellenőrzöm.
Routerhez nem férek hozzá az is ott van az irodában, de nem tudok az admin felületre belépni.
Szóval a wifi él működik a laptop gond nélkül ott ül rajta.

De és itt áll meg a tudomány az adott wifit semmi más eszköz nem látja. Eddig 13 különféle laptop és telefon és tablet lett kipróbálva egyik se látja se saját SSID névvel se hidden networkként. Az androidos wifi scannerek se látják.
Ha nem tévedek, ha nem tudom az SSID-t hidden networkként akkor is látnom kéne. Nem látom egyik eszközzel se.

És akkor a nagyágyú kali linux wifi adapter monitoring módba és hajrá. Nyoma sincs egy hidden networknek se.

Akkor végső tipp: manuálisan adom hozzá a hálót add network beír a wifi SSID manuálisan jelszó (ezeket ugye mind tudom) és ..és semmi. Nincs ilyen háló. Miközben ott ülök az irodában ahol üzemel ez a háló max térerővel.

Na erre valaki valamit?

(#52469) mezis válasza bottecchiabp (#52468) üzenetére


mezis
nagyúr

"...manuálisan adom hozzá a hálót add network beír a wifi SSID manuálisan jelszó (ezeket ugye mind tudom) és ..és semmi."

Clone MAC Address ? (Céges laposét.)

mezis

(#52470) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!

Családi házba költöztünk és a jelenlegi routerem kevés ekkora házhoz. Kinéztem egy Ubiquiti AmpliFi HD szettet. Ez jó lehet egy 170nm tégla építésű ház 3 szintjének ellátására? Jó lenne ha kertben is lenne Wifi, de az úgy is a telepítésnél kiderül.
Milyen véleményetek van erről az eszközről? Ami biztos, hogy nem szeretnék a házban kihúzni új utp kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#52471) Gubek-Einste válasza Lanash (#52470) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább kikábelezett AP-kkal lenne jobb megoldani a több szint lefedését.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52472) Lanash válasza Gubek-Einste (#52471) üzenetére


Lanash
aktív tag

Abba tudnál segíteni, hogy mit lenne érdemes venni? Routeres topicból már ajánlottad az ASUS RT-AC66U B1-et, de mit vegyek még hozzá, illetve ezeket, hogy kell beállítani? Jó lenne ha csak 2 SSID lenne (2.4 és 5 GHz) illetve a roaming így megoldott? Vagy akkor vált ha csak nagyon gyenge a jel? AmpliFi ára 110 ezere, ebbe a pénz keretbe szeretnék beleférni.

(#52473) Gubek-Einste válasza Lanash (#52472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott router mellé UniFi AP-k és akkor az AP között lenne rouming.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52474) Lanash válasza Gubek-Einste (#52473) üzenetére


Lanash
aktív tag

Megnézem ezeket az AP-kat, köszönöm!

(#52475) beneboy


beneboy
tag

Sziaztok!

Van a nappaliban a jelölt helyen egy UPC Connect box.
Piros vonal mentén pedig ki tudunk húzni utp kábelt láthatatlanul. Az ajtó felett az előtérben pedig van 220-as dugalj.
A cél az udvart és a garázst megszórni wifivel úgy, hogy ugyan azon a néven jöjjön be, a telefonok maguktól átálljanak. Powerline sajnos nem megoldható.

Két dologra gondoltam:
1, előtérben valami olcsó tp-link router (vagy használt) levehető antennával, amit lecserélünk kültérire, és kivezetjük a féltető oszlopára rögzítjük
2, routernél kap a kábel poe-t, és kinn az oszlopon rögzítünk egy TP-Link WBS21-t szintén körantennával.

Esetleg más javaslat?

[ Szerkesztve ]

(#52476) Fr3eWar válasza Gubek-Einste (#52473) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ilyen esetben a router wifi-jét ki is kell kapcsolni, hogy csak AP-hez csatlakozzanak az eszközök?

Én is valami hasonló segítség miatt néztem be ide, épülő házunkba szeretnék stabli gyors mindent lefedő wifi kapcsolatot. Lesznek a szobákba kanócos kiállások is, "régimódi" vagyok, viszont a jelen kor követelményeinek szeretném ha megfelelnék.

Milyen router/ap megoldást javasolnál, és hova az alábbi házba? (a switch a háztartási helyiségben lesz).

Néztem a mesh cuccokat, eddig úgy voltam vele, hogy valami Velop vagy Orbi lesz, de mindről olvasni korlátozásokat, problémákat.

Költségkeret teteje 200K

Köszönöm a választ!

(#52477) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. Tudnátok ajánlani egy USB-s wifi sticket (2.4GHZ, középkategória)?

Irodai használatra lesz, semmi torrent, vagy nagy forgalom nem várható. A Net 150Mbit-es. Sajnos nem megoldható a kábelezés, hiába ajánlottam nekik.

Napi maximum 8 órát menne, javarészt böngészéshez kell csak. Vagy van egy Tp-link 841N-es routerem, azzal jobban járnék Wifi AC móddal?(ha tudja)

[ Szerkesztve ]

(#52478) kara85


kara85
csendes tag

Hellósztok! :)
Szeretnék vásárolni egy Gigabites wifi-s router-t. Egyszerre többen is használnánk a Wifi-t. Több TP-Link-es router-t is kinéztem. Ezekről szeretném kikérni a véleményeteket. Vagy hasonló tapasztalt bevált, és elérhető árú Gigabites Wifi-s router-t.
TP-Link Archer C2 AC900 Router
TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Router
TP-LINK Archer C5 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Router
TP-Link Archer C5 AC1200 Router
TP-Link C5 AC1200 V4 Router
A válaszokat előre is köszönöm. :D Üdv: Kara

(#52479) kara85


kara85
csendes tag

Hellosztok! :)
Szeretnék vásárolni egy Gigabites wifi-s router-t. Egyszerre többen is használnánk a wifi-t, mobil telefonon, táblagépen, videók nézésére, filmek nézésére. Legfőképp két (Dual Band)-es Gigabites Router-t néztem ki.
TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Router
TP-LINK Archer C5 AC1200 vezeték nélküli Dual Band-es Gigabites Router
Vagy hasonló tapasztalt, bevált, Gigabites, Wifi-s, (Dual Band)-es, router-t. Ezekről szeretném kikérni a véleményeteket?
A válaszokat előre is köszönöm. :D Üdv: kara

[ Szerkesztve ]

(#52480) kali válasza kara85 (#52478) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Van külön router ajánlós topik is: [link]
A Archer C2 és a sima C1200 nem annyira ajánlott (előbbi csak 1*1:1 MIMO, utóbbiban nem annyira jó a SoC), az Archer C5 minden verziója megfelelő lehet, annyi, hogy a v1 és v2 még 128 MB RAM-ot kapott, a v4 már csak 64 MB-ot, a Broadcom kontra MediaTek SoC eltérés okán, átlagos felhasználás mellett mérvadó különbség nincs.

(#52481) kara85 válasza kali (#52480) üzenetére


kara85
csendes tag

Szia kali! :)
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet. :D
Üdv: kara

(#52482) Doky586 válasza beneboy (#52475) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gondolom portán belül. Helyedben én műanyag locsolócsőbe húznák be 50m cat5e kábelt és 10cm re beásnám a földbe.

[ Szerkesztve ]

(#52483) MaCS_70 válasza Doky586 (#52482) üzenetére


MaCS_70
félisten

Inkább KPE cső legyen az! Nem nyomódik össze, bírja a talajnyomást.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52484) beneboy válasza MaCS_70 (#52483) üzenetére


beneboy
tag

:)) köszi ilyen eszembe se jutott :D
De sajna a betont nehéz felni!
A 3. Opció légkábel.
De par hozzászólással feljebb ajánlottatok Asus routert ap módban. Az esetleg külső antennával?

[ Szerkesztve ]

(#52485) Doky586 válasza beneboy (#52484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet bérelni elektromos 'légkalapácsot' olcsón. 1 nap alatt végzel a feltöréssel, másnap visszabetonozod. Szívesen.

[ Szerkesztve ]

(#52486) MaCS_70 válasza beneboy (#52484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az antennázás elég kétes eredménnyel kecsegtető megoldás. A korrekt mód egy-egy egymással szembefordított kültéri irányított antennás AP lenne. A garázsoldali lehet akár körsugárzó is repeater üzemmódban, vállalva a sebességfeleződést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52487) mezis válasza beneboy (#52475) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Mekkora a sebesség igény ?
- A garázson fém ajtó van ?
- Mekkora a pénzügyi keret ? (A "barangolás" nem olcsó dolog.)

mezis

(#52488) beneboy válasza mezis (#52487) üzenetére


beneboy
tag

Köszi a segítségeket, bocs, hogy nem fogalmaztam meg pontosan.
-sebesség igény: minimális, 10Mbit/sec elég (youtube, böngészés, zenehalgatás) nem csak garázsra, kertre is
-Garázs fémajtós, de az udvarfelöli oldalon több ablak is van
-pénzügyi keret:max 20eFt, mivel nincs nagy sávszélesség igény, ha 10e-ből megoldható az mégjobb (akár használt dolgokkal is)

(#52489) rekop válasza Fr3eWar (#52476) üzenetére


rekop
senior tag

Én 200K-ból ezt raknám össze. A gyártó termékeiről itt találsz részletes leírást, ez pedig egy demo oldal ahol látható hogyan néz ki a kezelőfelület, lehet próbálgatni.
Kábelek tekintetében minimum jó minőségű cat5e. Ennyi kábelnél lehet érdemes lenne egy kisebb rack szekrény, amibe befér minden eszköz, és esztétikusan el lehet rendezni a dolgokat. Ha lesznek biztonsági kamerák akkor egy még egy szünetmentes is jól jöhet(meg egyébként sem rossz ha van)

Kábelezés:
Egy helyről(ahol lesz a router, switch, nas) lehúzni az alábbiakat:
-szoba 5,6,11,15,16: 2db utp/szoba
-szoba 4: 1db utp
-kb. a nappali közepére tervezném az egyik AP-t a plafonra/álmennyezetre, 1db utp
-a második AP a "közlekedő 12"-be kb a "háztartási hely." vonalába a plafonra/álmennyezetre, 1db utp
-valahova a teraszhoz is kilógatnék 1db utp-t, esetlegesen kültéri AP-nek ha szükség lenne rá
-ha biztonsági kamerák is szóba jöhetnek, akkor azoknak is kábelt a switch-től

Az eszközök:
Router: Unifi USG ~38k
Switch: Unifi Switch 24 ~70k
AccessPoint: Unifi AC-Lite 2db ~55k
Ezekhez a kontroller : Unifi Cloud key ~27k

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#52490) Gubek-Einste válasza Fr3eWar (#52476) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide legalább két AP kell, az épület két vége felé.
Egy Asus AC66U B1 alá nem kellene adni mint router, másodlagos eszköznek is mehet még egy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52491) Gubek-Einste válasza akela91 (#52477) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14

Vagy van egy Tp-link 841N-es routerem, azzal jobban járnék Wifi AC móddal?(ha tudja)
Mivel csak 2,4 GHz-s így nem fog tudni AC-s wifi-t de te inkább az AP módra gondoltál.
Ami neked kellene az a kliens mód amit gyári firmware-rel nem tud de CFW-vel elérhető lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52492) Gubek-Einste válasza beneboy (#52488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültéri kivitelezés nem olcsó, a 20k-s ár sem valami sok.
Mindenképpen kültéri használatra szánt eszközök használata lenne érdemes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52493) mezis válasza beneboy (#52488) üzenetére


mezis
nagyúr

A eresz alá (esőtől hófúvástól védett helyre, vagy beltérre "egyantennás" AP (bármelyik WiFi router megteszi).
Ha beltérre kerül, antennája kihosszabbítva max 3m-es kábellel. (Valami ilyesmi vagy akár barkácsolás.)

Ha a garázson belül gyenge lenne a jelszint, akkor oda is hasonló, repeater üzemmódú AP az ablakba. (Ez utóbbi lehet "többantennás" is.

A teraszon lévő AP SSID-je (neve) jobb, ha különbözik a lakáson belüli WiFi nevétől.

mezis

(#52494) Doky586 válasza beneboy (#52488) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ebből csak a utp kábel fektetés műanyag csőbe + végére egy használt AP jön ki.. :K

(#52495) akela91 válasza Gubek-Einste (#52491) üzenetére


akela91
addikt

Köszi, igen AP-re gondoltam.

(#52496) Death666


Death666
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Sagemcom telekomos modem-routerem és nagyon nem bír a sok rá csatlakoztatott eszközzel, úgyhogy veszek egy UBIQUITI AmpliFi Mesh Routert.
A kérdésem az lenne, hogy, hogyan tudom beállítani, hogy a Sagemcom csak továbbítsa a jelet (UTP-n keresztül), és egyébként ne működjön routerként?

Előre is köszönöm! :R

(#52497) Gubek-Einste válasza Death666 (#52496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha optikád van akkor a Telekom topikban le van írva ennek a menete.
Ha koax-od van akkor telefonon kell kérni a bridged módot de csak akkor tudod ha nincsen IPTV-d.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52498) Death666 válasza Gubek-Einste (#52497) üzenetére


Death666
csendes tag

És ha koaxom és IPTV-m van?

(#52499) taky023


taky023
tag

Sziasztok!

Költözés után derült ki, hogy a wifi routerünk nem elég erős ahhoz, hogy a lakás legtávolabbi pontjában még élvezhetően lehessen internetezni.

A router áthelyezése nem igen jöhet szóba.

Milyen megoldást javasolnátok? Másik router? Vagy félúton egy köztes eszköz?

Köszi előre is a válaszokat! :R

(#52500) Doky586 válasza taky023 (#52499) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kihúzol egy utp kábelt a lakás túlvégébe és rákötsz egy AP-t (ap módba kapcsolt routert) :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.