Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52701) Tim82 válasza bl4ze (#52695) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem új laptopot nem fogsz kapni, amiben 7260 van. Nem tudom, mi a mostani termékpalettában az utódja az Intel részéről. A Milyen notebook-ot vegyek?-topikban valószínűleg célravezetőbb lenne feltenni a kérdést.

Én amúgy két Thinkpad-ban (2011-es évjáratú X220 és 2007-es R61-ben) cseréltem a gyári mini PCI-e kártyákat (valami Realtek meg egy Intel 3945ABG volt) a 7260HMW-re. Mindkettőnél kellett no whitelist BIOS. Ahogy nézem, van ilyen B590-re is, csak mivel az már UEFI-s noti, nehézkes lenne megoldani a flashelést.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52702) #95590400 válasza bl4ze (#52688) üzenetére


#95590400
törölt tag

AC 7260 minipcie win7 alatt kb. egy kalap szar... ha jó napja van, akkor megy neki a 400 környéke, aztán beesik a béka segge alá, kb N-es szintre. driver le, fel újra, hely nem változik, megint jó

(#52703) spgabor válasza And (#52700) üzenetére


spgabor
aktív tag

Ok, köszönöm az infót.

(#52704) MaCS_70 válasza spgabor (#52693) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy megjegyzés, illetve javaslat:

Az 5 GHz-et írjuk 5 GHz-nek. Az 5G-re rövidítés nem csak a szemet bántja, hanem egyre komolyabban zavaró is lesz, mivel van hálózati területen jelentése, ráadásul egyre gyakrabban használt, így keveredésre adhat okot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52705) spgabor válasza MaCS_70 (#52704) üzenetére


spgabor
aktív tag

Bocsi, legközelebb kiírom rendesen, mivel más technológia, mint a topic téma, így nem gondoltam, hogy zavaró lenne.

[ Szerkesztve ]

(#52706) bl4ze válasza #95590400 (#52702) üzenetére


bl4ze
veterán

WIN10 alatt lenne, a mostani konfig WIN7.

Tim82 : igen, sajnos a B590-en nem lehet whitelist-ezni. Ezért nem lehet cserélni a wifi card-ot. :W

.:. bl4ze .:.

(#52707) -NOKIA- válasza mezis (#52692) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

1)Windows hálózati diagnosztika
Észlelt problémák
Úgy tűnik, a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (DNS-kiszolgáló) nem válaszol
Forduljon a hálózat rendszergazdájához vagy internetszolgáltatójához.
2)Erre nem is gondoltam, ilyet használok: Logitech® Wireless Combo MK220
Egerem van vezetékes de bill. nincs. :(

(#52708) Directors válasza Gubek-Einste (#52665) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Most volt időm tesztelni. Egyenlőre jónak tűnik driver frissítés után. Azért még pár napot tesztelem. Ha nem jó jelentkezem. Köszi a segítséget. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52709) mezis válasza -NOKIA- (#52707) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#52710) -NOKIA- válasza mezis (#52709) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Leszedtem hozzá és telepítettem,:TP-LINK Wireless Configuration Utility
Megnéztem de nem értek hozzá: inSSIDer Home
Kihúztam a vezeték nélküli egeret/billt/Bluetooth-t, semmi változás, rohadt lassú:
Letöltése
2,13 Mbit/s
Feltöltés (upload)
17,80 Mbit/s
Válasz (ping)
10 ms

[ Szerkesztve ]

(#52711) mezis válasza -NOKIA- (#52710) üzenetére


mezis
nagyúr

"Letöltése
2,13 Mbit/s
Feltöltés (upload)
17,80 Mbit/s"

Ebből gyanús az, hogy a kliensnél (PC-nél) nagyobb az éteredben a zavar.

Mely csatornákon (frekvenciákon), mennyire nyomulnak a szomszédok ? (InSSIDer)

mezis

(#52712) Directors válasza Directors (#52708) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Túl korán mondtam hogy megoldódott a probléma. Az a probléma megoldódott amelyik a gép bekapcsolásakor jelentkezett. Most már nem fagy le ha bekapcsolás után egyből indítom a böngészőt.

Ha magára hagyom a gépet hosszabb időre akkor lefagy a wifi és maga a program is. Nem villog a kis zöld led az adapteren, illetve hiába húzom ki az USB-ből majd dugom vissza, nem reagál semmit rá, maga a program sem. A led sem villog rajta.

Nem segített a driver frissítés. Mi baj lehet ? :((
Router ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52713) Gubek-Einste válasza Directors (#52712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Másik gépben próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52714) mezis válasza Directors (#52712) üzenetére


mezis
nagyúr

Op. rendszere Windows 10 ?

mezis

(#52715) ggggg5


ggggg5
csendes tag

Androidra vannak wifi booster appok. Lehetséges hogy ilyen programmal növekedik a hatótáv/sebesség. (Szkeptikus vagyok.)

(#52716) Gubek-Einste válasza ggggg5 (#52715) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan melyikre/melyekre gondoltál?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52717) ggggg5 válasza Gubek-Einste (#52716) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Bármelyikre. Én nem tudom elképzelni hogy akármelyik is erősítené a wifit.
Play.google.com wifi booster. Több is van. Konkrétan ezt ajánlották.

(#52718) Directors válasza Gubek-Einste (#52713) üzenetére


Directors
senior tag

Nem még. Szòrakozok vele és jelzek.
Mezis: win7 64 bit van fent.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52719) mezis válasza Directors (#52718) üzenetére


mezis
nagyúr

A vezérlő szoftverében nincs lehetőség "Energia takarékos" vagy valami hasonló beállításra ?

mezis

(#52720) Directors válasza mezis (#52719) üzenetére


Directors
senior tag

A képen látszik hogy hogyan va beállítva.[kép]
Az USB szelektív felfüggesztést is kikapcsoltam az energiagazdálkodásnál.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52721) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Használja (rajtam kívül) bárki ezt a beállítást a WPA2 krack megakadályozására..?
Vagy senkit se érdekel a biztonságos wifi?

Úgy látom a wr1043v1 routernél is ott van e menüpont de szerintem nem kapcsol semmit. Wdr4300 routernél meg már működik. Pont emiatt a win10-es laptopom (Broadcom 2012 évjáratú wifi chip) nem is hajlandó csatlakozni rá csak ha kikapcsolom.

Az Android 8.0 telefonom mindkét routeren mindkét beállításban hiba nélkül csatlakozik.. érdekes. Nálatok milyen tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#52722) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Segítséget, tanácsot kérnék, remélem jó helyen teszem fel a kérdést!
Akáclombos kisfaluba költöztünk nemrég, ahol sajnos csak a "tréhom" szolgáltatása érhető el. 250 megás netet vásároltunk, ez a max itt. Ehhez egy Sagemcom fast 3686 v2 tipusú routert adtak. Vezetéken nincs is gond, de a wifi jel nagyon gyenge! L alakú, többségében vályogból épült ház. Az L tövében, az előszobában van elhelyezve a router. A routertől "légvonalban" kb 5-6 méterre lévő ponton - a fiam szobájában, szinte nincs wifi jel! Igaz egy kb 50cm-es vályog fal félig, másik felében egy üveges ajtó takarja a "légvonalas rálátást".
Ajánlottak wifi jelerősítőt. De azt úgy kellene elhelyezni, ahol még elég erős a wifi jel. Ez nem működik, mivel szabad konnektor a router mellett van csak. A fiam szobájában pedig az említett 50cm-es fal mögött...
Ajánlottak valami Powerline adaptert. Ahogy látom, az inkább vezetékes netet biztosít. A wifit is tudó már 25-30 ezer... Ennyit nem szeretnék most karácsony előtt kiadni erre!
Olvastam még wifi repeater, range extender stb eszközökről, de sajnos nagyon nem értek hozzá, hogy melyik mire jó? Valami "bedugom és már működik is" lenne jó.
Van valami megbízható és főleg olcsó opció a wifi jel erősítésére? Akár ebay, Ali is szóba jöhet, pár hét nem a világ!
Köszönöm!

(#52723) ZFZ


ZFZ
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene usb wifi adapter kiválasztásában, mert amit jelenleg használok windows 10 alatt nem támogatja a Hosted network vagy SoftAP módot. Mobil elérési pontot gépházból szintén nem lehet bekapcsolni. Jelenleg egy TP-LINK TL-WN823N adapterem van.

(#52724) -NOKIA- válasza mezis (#52711) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Íme:

Apple eszközökön miért működik normálisan a wifi, miért megint a windowsos géppel van a gond? :O

(#52725) uriember válasza -NOKIA- (#52724) üzenetére


uriember
aktív tag

Bakker, ennyi szabad csatorna közül pont a legerősebb szomszéd 5GHz-es wifi csatornájára tudtál rátelepíteni? Mintha autóval a pusztában telinyomnád az 1db fát, ami ott nő... :))

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#52726) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bakker, 2.4GHz-en is mindenki egymáson táncol, pedig 4db független csatorna van..

(#52727) uriember válasza Doky586 (#52726) üzenetére


uriember
aktív tag

Valljuk be az 5GHz-en nagyobb sansz van üres csatornát találni...De valóban a 2,4-en is van szabad csati, hiába vak tyúk is talál szeget... :DD Úgy látszik a 6-oson valamit osztanak, hogy mindenki oda megy, NOKIA is :DDD .

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#52728) Gubek-Einste válasza ggggg5 (#52717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én sem, max valami módot a beállított korlátozásokat felül tudja írni akkor lehet némi javulás, mint a router-ek esetén a CFW-kben, de így simán nem valószínű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52729) Gubek-Einste válasza Directors (#52720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak driver-rel próbáltad már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52730) viktorhu válasza herrká (#52722) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem jobb, ha elfelejted a jelerősítőt. Az olcsó megoldás az lenne, ha elvezetnétek egy lan kábelt a fiad szobájáig, és oda beraknátok egy akármilyen wifi routert. A 250-eshez nem kell erőgép, olcsó router is jó lesz, csak legyen rajta gigabites wan port - főleg, ha nem kell nagy sebesség wifin, és elég az n-es wifi is.

(#52731) -NOKIA- válasza uriember (#52725) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ahogy már előbb leírtam, nem értek semmit ebből az ábrából, és azt sem tudom mit csináljak vele... :U

(#52732) Gubek-Einste válasza herrká (#52722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legbiztosabb módszer az ha egy kábelen bekötött másodlagos eszközt helyezel egy a szobában.
A wifi jelet csak úgy lehet "erősíteni", hogy az eredeti helyen nagyobb teljesítménnyel dolgozunk, nagyobb nyereségű antenna/felhúzott teljesítmény/stb de ez a te esetedben biztosan nem fog használni mivel a vályog a wifi nagy ellensége.

Olvastam még wifi repeater, range extender stb eszközökről
Mind a sima wifi jelerősítőt takarja, csak adnak nekik hangzatos neveket de a működésük ugyan az marad.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52733) Gubek-Einste válasza ZFZ (#52723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Milyen router-rel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52734) mezis válasza -NOKIA- (#52731) üzenetére


mezis
nagyúr

- Próbáld meg az 5GHz-es sáv 40 - 44-es csatornáit, illetve 2,4GHz-en az 1 - 3-as csatornákat.

- Bizonyára nem használod, a 2112-vel tiltasd le a Wi-Free-t. (Annyival is kevesebb lesz az elektroszmog.)

uriember: Az nem a szomszéd, hanem a saját Wi-Free, ami ugye roppant fontos...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52735) uriember válasza mezis (#52734) üzenetére


uriember
aktív tag

Nem vagyok otthon Wi-Free-ben, csak az tűnt fel, hogy a "pusztaságban" egymáson a 2 wifi... :Y

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#52736) uriember válasza -NOKIA- (#52731) üzenetére


uriember
aktív tag

Hallgass mezisre...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#52737) herrká válasza Gubek-Einste (#52732) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen! viktorhu - neked is köszi!
Valahol van is egy régebbi router, megkeresem. Gondolom, hogy a konfigurálása megvan a neten...

(#52738) Directors válasza Gubek-Einste (#52729) üzenetére


Directors
senior tag

A drivert töröltem, meg az úgy nevezett "utility"-t.
Reggel óta a laptopommal használom az adaptert. Egyenlőre hibamentesen, viszont még 2-3 napig biztos nyüstölöm hogy kiderüljön a dolog.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52739) ZFZ válasza Gubek-Einste (#52733) üzenetére


ZFZ
csendes tag

Panel, 1 fal kb. 15cm vastag, 1000-es DIGI van behúzva (letöltés ~600Mbps, feltöltés ~200Mbps) közvetlenül a PC-re csatlakozik és onnan osztanám wifi adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#52740) #19482368 válasza ZFZ (#52739) üzenetére


#19482368
törölt tag

Mondom ne ezt lopd :)

[ Szerkesztve ]

(#52741) Gubek-Einste válasza ZFZ (#52739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért nem egy router-t használsz?

Ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52742) MaCS_70 válasza #19482368 (#52740) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hatékonyabb védelemnek tűnik, mint a WPA2...

Megjegyzem, még anno a WEP-es időkben láttam olyat, hogy a jelszót másolták be SSID-be.

Amúgy meg évekig szerepelt a megváltoztathatatlan betárcsázós netes jelszavam a postai csekkeken... :K

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52743) #19482368 válasza MaCS_70 (#52742) üzenetére


#19482368
törölt tag

:D Ja igen, szeretem az ilyen SSID-ket. :D Gondolom nem véletlen hogy ezt a SSID választotta. :(
Ami már közel se vicces. Anno a WEP idejében amikor megbeszélésen voltunk, sokszor szóba jött a biztonsági kockázata. És hát ahogy az a nagy könyvben meg van írva, két tábor volt. Aki nem bízott benne, meg aki azt mondta lehetetlen feltörni, kijátszani. :D És most ismét itt járunk. Hogy egy alapvetően jó dolgot, ami azért született, hogy megkönnyítse mindennapjainkat a digitális életben, sokszor már inkább teher, és probléma. Mert mindig akadnak olyan emberek, akik ebben élik ki perverzitásukat. Ami számomra megdöbbentő, hogy lakossági szinten, sok esetben a lakókörnyezetünkben található az ilyen rossz indulatú ember, sok esetben még inkább gyerek. Nem törődve azzal, hogy a másiknak milyen károkat, okoznak. Mert azt hiszik, vicces.

[ Szerkesztve ]

(#52744) viktorhu válasza #19482368 (#52743) üzenetére


viktorhu
veterán

2005-ben meg még sokan nem is titkosították a wifijüket, tudva, hogy mások is használni fogják :)

(#52745) MaCS_70 válasza viktorhu (#52744) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most lép utolsó fázisába egy ügyem, amiben egy emberre konkrétan szabadságvesztés várhat más által használt és más által felhasznált nem védett wifik miatt.

Teszem hozzá, a most is van pár ilyen a site survey alapján...

A minap meg egy olyan eszmecserének lettem passzív részese, ami arról szólt, hogy hogyan lehetne olcsón olyan eszközt barkácsolni, ami egy kisebb lakótelep wifi-hálózatait lehetetleníti el. Csak úgy, heccből, mert meg tudják csinálni...

:( :Y :U

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52746) viktorhu válasza MaCS_70 (#52745) üzenetére


viktorhu
veterán

És mi van, ha jelszóval védted, és feltörték? Akkor megvolt a kellő gondosság, és nem vagy felelős érte? Vagy ennél több a tulajdonos felelőssége?

(#52747) #19482368 válasza viktorhu (#52746) üzenetére


#19482368
törölt tag

Tudomásom szerint, Magyarországon még nem büntetik a nyitott AP üzemeltetését, és az SSID-t se szabályozták még eddig. Ami annyit jelent, hogy használhatod Pl. a UPC-WI FREE SSID is.

Ami a felelősséget illeti már más. Nos jogi értelemben ha egy wifi hálózat csak mac address szűréssel van védve, az is védet hálózatnak minősül. Ugyanis a jog a védelem hatékonyságát már nem definiálja. Tehát visszaélés esetén, ugyan úgy védett hálózatnak minősül. Minden védet hálózat jogtalan használata, kompromittálása, jogilag bűncselekménynek minősül.

A hálózaton átmenő forgalom, minden esetben az üzemeltető felelőssége. Ha feltörték a hálózatot, az már más kategória.
De ennek mindig nyoma van. Tehát, az üzemeltető felelőssége. Ugyanakkor, ha eljárás indul az üzemeletetőnek kell bizonyítani, hogy kompromittálódott a hálózat. Az már más kérdés, hogy a jelenleg piacon lévő korlátozott beállítással rendelkező eszközökön, kissé körülményes a bizonyítás. Ugyanakkor ha a sokat szidott szolgáltatói eszközön keresztül történik, már megint más kategória. Hiszen a szolgáltatói eszközöket a szolgáltató üzemeli. :D

Viszont a gyakorlat, teljesen mást mutat. Az hogy lakossági szinten kompromittálódik egy wifi hálózat, se a hatóságot, se senkit nem érdekel. Még eljárást is elég nehéz ki csikarni, ha fel is vesznek jegyző könyvet, akkor se foglalkoznak vele. Addig a pontig, amíg nem történik anyagi kár. Értsd úgy, nem dézsmálják meg a bankszámládat. Így a kiszolgáltatott lakosságnak, csak egy járható út van, felkér egy erre szakosodott céget, akik kijönnek, pl 20.000Ft/óra feltérképezik, és csinálnak egy olyan konyha kész anyagot, amivel egyből az ügyészségre lehet menni. És polgári peres eljárást indít. Viszont annak költsége, a sértett feladata. Amennyiiben pert nyer, elindíthat egy kárpótlást, és vissza kapja a rá fordított összeget. Amit az elkövetőnek kell vissza fizetnie. A gond ismét akkor van, ha nem fizet, ilyenkor egy új eljárás, stb... De az már más tészta.

MaCS_70
Sajna simán meg lehet csinálni, és simán lehet felügyelni egy lakótelep a wifi hálózatait. Minden eszköz megvan hozzá, és ehhez nagyban hozzájárulnak, a különböző ALL-IN-ONE eszközök is. És persze a lakossági felhasználók is meg tudják ez könnyíteni a naiv, jó indulatú gondolkozással.

[ Szerkesztve ]

(#52748) -NOKIA- válasza mezis (#52734) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Köszönöm a segítséged, viszont sajna tök kínai amit írsz.
Nézek majd valami youtube videót vagy utána olvasok ezt hogy csináljam a gyakorlatban...

[ Szerkesztve ]

(#52749) MaCS_70 válasza viktorhu (#52746) üzenetére


MaCS_70
félisten

A jelen ügyben a bíróság előtt álló személynek semmi köze a nem védett wifihez. Más személyek követtek el bűncselekményeket mások nyílt wifijéhez kapcsolódva, csak éppen úgy intézték, hogy ő is lehetett volna.

k.feri80:
Nem akarják felügyelni a lakótelep wifi-hálózatait. Le akarják bénítani őket.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52750) #19482368 válasza MaCS_70 (#52749) üzenetére


#19482368
törölt tag

Az is könnyű szerrel megoldható, nem kell hozzá nagy szakértelem. Minden dokumentáció megvan hozzá az interneten. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.