Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52651) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok. Érdeklődnék afelől hogy valaki tudja-e hogy hogyan lehetne kikapcsolni a UPC connectbox-on lévő led visszajelzőket. Éjszakánként rendkívül zavaró hogy az egész szobát bevilágítja.

(#52652) Dezsike válasza DonAttilas (#52651) üzenetére


Dezsike
tag

A készülék hátoldalán lévő billenőkapcsolót billentsd 0 állásba lefekvés előtt, majd használat előtt ismét 1 állásba. Így energiát is spórolsz.

(#52653) DonAttilas válasza Dezsike (#52652) üzenetére


DonAttilas
tag

Értékelem a hozzászólásod de ez majdnem ugyanaz mintha kihúzom a a tápot, csak egy kapcsolót nyomok. Így nem lesz internet se. Nem akarom napi rutinként bevezetni hogy járok kapcsolni ki meg be. Meg míg bekapcsolás után is újra lesz net 10-15 perc, ami nekem reggel sok idő.

(#52654) MaCS_70 válasza mezis (#52649) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont ezt a CPE210-est ajánlottam volna én is, mivel használom.

Jó hír, hogy tápegység nem kell hozzá, a dobozában ott lapul egy tápfeladó és egy másfél méteres UTP-kábel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52655) MaCS_70 válasza DonAttilas (#52651) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem szoftverből sehogy. Hardveres megoldás lehet az igény szerinti színű szigetelőszalag.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52656) DonAttilas válasza MaCS_70 (#52655) üzenetére


DonAttilas
tag

Kár, hát a szigetelőszalag már előkerült. Elől meg is oldja a problémát, de hátul a lan csatlakozóknál nem tudom rendesen beragasztgatni, nem sima a felület és ugye a kábel is be van dugva.

(#52657) mezis válasza DonAttilas (#52656) üzenetére


mezis
nagyúr

Ébresztő óra helyett. A 10 perc túlzás, max 3 - 5 perc.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52658) WiZARD válasza WiZARD (#52628) üzenetére


WiZARD
addikt

ha másnál is felmerülne a kérdés:
wifin nem lehet vezérlőhöz hozzáadni. kábelen kell először hozzáadni, utána már lehet wifin kezelni.

(persze ez elég szívás, amikor a rendelkezésre álló 2 telefon és 2 notebook nem rendelkezik ethernet csatlakozóval...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#52659) MasterMark válasza batagy (#52650) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#52660) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Szép estét. :R Új a modemem. D-link DCM-704 most cserélték le. Wifi így van beállítva rajta. [link] Egy pillantást vetnétek rá, hogy jók e a beállítások? :K Csak okostelefonnal használnánk, nincs itthon tablet, stb..Jók a beállítások, vagy valamit érdemes lenne rajta állítani még, hogy a maximumot ki tudjuk belőle hozni? Köszönöm. :R Telekomnál vagyok amúgy.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#52661) mezis válasza mayday00 (#52660) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A csatorna választás környezetfüggő.

A Password legalább 8 karakter (csak a latin abc és számok) legyen.

mezis

(#52662) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP Link tl-wr740n routerem és egy TP-Link tl-wn722n adapterem.
Mostanában azt vettem észre hogyha hosszabb ideig magára hagyom a gépet hogy menjen a visszatöltés akkor a wifi adapter fogja magát és leáll. Nem villog rajta a zöld led, meg mikor visszajelentkezek akkor látom hogy le is csatlakozott a netről.
Ezen kívül még az is előszokott fordulni hogy mikor elindítom a gépet és belépek a windows-ba és egyből nyitom a böngészőt akkor nem csatlakozik fel a netre az adapter. Az adapter programja is befagy, illetve a jobb alsó sarokban a vezeték nélküli hálózatokat sem jeleníti meg. Lefagy az a része is.
Ha bejelentkezés után várok kb 30mp-et még mielőtt indítanám a böngészőt akkor rendesen csatlakozik és használható.

Ez az egész mi miatt lehet ?

Telefonok, laptop és egy másik számítógép gond nélkül csatlakozik a hálózatra és használható.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#52663) DonAttilas


DonAttilas
tag

Sziasztok! Normális az ha adott egy UPC connect boxon keresztül sugárzott 500mbps-os internet és nagyon ingadozik a segesség,ha olyan kedve van 400-450 mbps is átjön, ha meg nincs akkor 30-40 mbps is nehezen hozza. Leterheltség nélkül. Csak 5Ghz van bekapcsolva rajta. Valamint bónusz kérdés hogy a tv-n miért kisebb a sebesség mint a laptopon. Amilyen arányban csökken a laptopon úgy a tv-n is.

(#52664) KREE


KREE
csendes tag

Sziasztok!

Laikus vagyok, és tanácsra/tapasztalatokra lenne szükségem.
1 hónapon belül költöznénk szüleimtől az újonnan épült házunkba, ami külterületen fekszik, így egyetlen internet szolgáltató sincs jelen. Légvonalban a távolság kb 1 km, az első 100m-en félig-meddig lógnak be házak, utána egy kis fás terület majd tó és szántó (tehát nincs teljesen tiszta rálátás).

Kérdésem az lenne, hogy van esélyem átlag 20-30mbit átvitelére ilyen környezeti körülmények között? (megfizethető árú eszközökkel, cirka 100 ezer ft alatt a komplett rendszerre)

Tudtok esetleg ajánlani valamit, hogy mivel lenne érdemes próbálkozni? Tapasztalata van esetleg valakinek?

(mindkettő családi ház, a környéken is csak azok vannak, tetőig fel tudom vinni az eszközöket)

Köszönöm!

QUAKE 3 FOREVER!

(#52665) Gubek-Einste válasza Directors (#52662) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Driver frissítést volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52666) Gubek-Einste válasza DonAttilas (#52663) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52667) Gubek-Einste válasza KREE (#52664) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen kiszámíthatatlan, hogy milyen lesz a helyzet.
5 GHz-s antennával egybe épített AP-k kellenének ha még is kiépíted a rendszert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52668) DonAttilas válasza Gubek-Einste (#52666) üzenetére


DonAttilas
tag

Nincs semmilyen fal, a tv kb 1 méterre van tőle a laptopot pedig 2-3 méterre használom tőle általában. Társasház viszont mindenki 2,4 ghz-en van, míg én csak 5 ghz. Egyedül vagyok a csatornán. A jelszó csak angol abc betűi és számok. Az utolsó kérdést nem értem bocsi. UPC connect box. Ez a router és a modem egybe. A legújabb változat.

(#52669) MaCS_70 válasza KREE (#52664) üzenetére


MaCS_70
félisten

TP-Link kültéri AP-okkal 2,4 GHz-en wifiztük már át a Balatont, ami kb. 10 km-t jelentett.

20 Mbps sebességhez én inkább egy "mobilnet a router fenekébe" jellegű megoldást ajánlanék. Van rá külön topic.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52670) Gubek-Einste válasza DonAttilas (#52668) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen kis távra miért nem kábelt használsz a tévéhez?
Milyen típusú wifi adaptert van a laptopban?
Milyen típusú a tévé?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52671) DonAttilas válasza Gubek-Einste (#52670) üzenetére


DonAttilas
tag

Mert kábellel még rosszabb. 60-80 mbps-el jön át és nem a kábellel van a baj mert volt már olyan hogy ugyanaz a kábel a laptopra 480-at átvitt. Laptopba Realtek 8822BE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NIC.
Tv=Samsung 55NU7402. 2018-as model.

(#52672) szucsinka válasza DonAttilas (#52671) üzenetére


szucsinka
őstag

a mai uhd tv-ék 100mbit/s kártyával szereltek.

(#52673) mezis válasza DonAttilas (#52671) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehetett az a kábel is hibás. Próbáld meg másik kábellel, másik csatlakozóban, illetve a kábel két végét felcserélni.

mezis

(#52674) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

AP vásárlásban szeretnék tanácsot kérni. Vásárlós topikot nem találtam, azért ide írok. Ha esetleg nem illik a témába, akkor bocsánat előre is.
Szóval jelenleg van otthon egy Mikrotik RB2011UiAS-2HnD-IN routerem 100Mbites nettel, családi házban. A router wifijével meg vagyok elégedve, mert a régi TP Link-hez és a T által adott modem/router kombónál lényegesen jobb a lefedettség. Még hátul a garázsban is van egy hangyányi jelerősség. Viszont csak 2,4GHz-es a wifim és szeretnék a nem túl távoli jövőben 5GHz-es hálózatot, mert egyre több a kompatibilis eszköz itthon. Az épület amúgy két szintes, jó vastag köztes beton födémmel. Ez a Mikrotiknek nem gond, bár 5GHz-nél valószínűleg már más a helyzet..
Szóval eddig ezeket néztem:
-Zyxel NWA1123-AC, cégben Zyxel NWA5123-AC típusok vannak, ebből egyet tesztre hazavittem. Ennek is jó a lefedettsége, ha jó helyre rakom, viszont kicsit fájt a fejem bekapcsolás után. Lehet beképzelem, de ha nem csökkentettem a antenna sugárzás mértékét, kicsit zavart.
-Másik szimpatikus az Ubiquiti UAP AC LITE, ezt nem ismerem, de hallomásból és az olvasott tesztekből jónak tűnik.
-Az utólsó, amit csak ma találtam, a MIKROTIK cAP ac erről még nem sokat olvastam, de a márkával amúgy meg vagyok elégedve.

Ki melyiket használja? Milyen pozitív és negatív tapasztalatok vannak velük kapcsolatban? Van esetleg más alternatíva ezeken kívül, ami elkerülte a figyelmem? Gondolkodom még azon is, hogy a routerem eladom és veszek egy MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN típusút, ha látok valahol jó áron. Pénzben így nem sok a különbség, viszont van 5GHz wifi, már 10 db Gbit lan 5 helyett és a hardver is erősebb.

Bocs, hogy hosszú lett.

Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv:
spgabor

(#52675) mezis válasza spgabor (#52674) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"Vásárlós topikot nem találtam...": [link]
Minden WiFi-s routerben lakozik egy jólnevelt AP. :K

mezis

(#52676) NEXT LP


NEXT LP
tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni egy jó hálózati kártyát nagysebességű wifi-s netezéshez, egy Asus RT-AC1200G+ router mellé?

(#52677) spgabor válasza mezis (#52675) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, de az router, nekem meg csak AP kell. Még akkor is, ha a routerek tudják a funkciót. Azért is nem oda írtam.
De akkor mégis OFF itt a téma. Így bocsánat, bemásolom oda.

[ Szerkesztve ]

(#52678) KREE válasza MaCS_70 (#52669) üzenetére


KREE
csendes tag

Köszi a választ, de túl boldog nem lettem. Térerő is igen csekély a szolgáltatónál ahol vagyok (3G és a 3G HSPA határán billeg), nem tudom a többinél mi lehet a helyzet, ezért gondolkodtam inkább az 1km távolság legyőzésén...

QUAKE 3 FOREVER!

(#52679) MaCS_70 válasza spgabor (#52677) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a nagy helyzet, hogy az esetek nagyon nagy részében érdemesebb routert venni, mint külön access pointot, mégpedig azért, mert egészen egyszerűen olcsóbban jön ki egy azonos wifis tulajdonságokkal rendelkező kombinált router + AP, mint az AP önmagában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52680) MaCS_70 válasza KREE (#52678) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 1 km-es wifi szerintem neccesebb, mint a 4G stick. A Huawei e3372-höz pl. csatlakoztatható egy pár külső antenna, ami azért komoly fegyver a rádióhullámok befogásában!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52681) spgabor válasza MaCS_70 (#52679) üzenetére


spgabor
aktív tag

Igen, közben a másik topicban ki is fejtettem, hogy ha még nem is olcsóbban, de nem sokkal drágábban kapok egy lényegesen nagyobb tudású routert, ha eladom a régit, beleforgatom az AP-re szánt pénzt és teszek hozzá kicsit.
Illetve így csak egy eszköz lesz, ami szintén szimpatikusabb megoldás otthon.

(#52682) mezis válasza spgabor (#52681) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagy, több szintes lakást, garázst nem lehet beteríteni egyetlen WiFi AP-vel (routerrel).

mezis

(#52683) indigo


indigo
aktív tag

Sziasztok!

Magyarországon hol tudnék olyan (antenna) kábelt venni, amelyen előre szerelt MHF4 csatlakozó van? Ez a csatlakozó van az M.2 wifi kártyákon. Esetleg van olyan szervíz, bolt, ahol ilyen csatlakozót tesznek az antenna kábelre?

(#52684) spgabor válasza mezis (#52682) üzenetére


spgabor
aktív tag

Garázs annyira nem is lényeg, mert kimegyek az udvara, ott már majdnem fullos a telefonon a jel. A lakásban viszont a Mikrotikkel minden helyiségben jó, így nálam elég egy. Aminek örülök is, mert nem akarok minden szintre és a hátsó épületbe is AP-t rakni.

Viszont az újabb Mikrotiken 3dB-es antenna van a kettő helyett. Ez erősebb jelet eredményez, de nem 360 fokos szögben. Szerintetek ez okoz holttereket majd?

[ Szerkesztve ]

(#52685) mezis válasza spgabor (#52684) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Jól értem, a jelenlegi egy db, rendben működő WiFi routert CSERÉLNI gondoltad egy újabb típusúra és azt gondolod, hogy ettől "erősebb" lesz a WiFi-d ? (A nagyobb nyereségű botantennák, függőleges irányból "lopják" a jelet, de az az 1 - 2 dBi nem sokat jelent.

Az 5 GHz inkább az AP közelében lesz használható a falak csillapítása miatt.

Amíg nem üzemelted be az újat, ne add el a régit. (Lehet, hogy mégis marad.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52686) Doky586 válasza indigo (#52683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen apróságokat eBay-ről vegyél..

(#52687) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok!
Ez miért nem működik normálisan :F
Most hoztak új 300-as netet, mobilon 100MBps-et mutat le, 19-el fel.
A win 10 PC-men usb3.0alatt, úgy hogy nincs eltakarva, egy szobába van a routerral is csak 1 meg 2mbps-okat ír a speedtest. :(

(#52688) bl4ze


bl4ze
veterán

Hello urak, lassan laptop csere előtt állok és nagyon fontos lenne, hogy valami bika AC wifi kártya legyen a laptopban, egy Xiaomi 3G AC routert szolgálna ki, 1000Mbit Digi nettel.
A mostani laptopom nem AC wifis, így ajánlásra egy EDUP-pal használom annál 5GHZ-en a legjobb pillanatban el lehet kapni 400Mbit sebességet, egy légtérben a routerrel. (családi házas környezet - én vagyok egyedül az 5GHZ-en)

Ha jól tudom az Intel 7260 és Intel 3160 wifi AC kártyák (DUAL) a legjobbak.
Nagyon fontos lenne a laptop vásárlásnál, hogy stabilan tudjak 400-500Mbit-et kihozni letöltéskor wifi-n, a laptop sima irodai használatra kell, no game, no képszerkesztés. Normál irodai használat : 14"-15.6"

Meg tudjátok erősíteni, hogy ezek tényleg a legjobb (legbikább) AC wifi kártyák ?
Ha esetleg van ajánlatotok laptopra, mely bika AC wifivel bír, ne tartsátok vissza. Köszönöm :)

.:. bl4ze .:.

(#52689) Doky586 válasza bl4ze (#52688) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha ennyire fontos akkor várd meg az új ax szabványú routereket, addig gyűjtsd a pénzt rá hogy összegyűljön az a 1-200eFt amibe az első kerülni fog.. :D

[ Szerkesztve ]

(#52690) indigo válasza Doky586 (#52686) üzenetére


indigo
aktív tag

Ezt akarom elkerülni, mert gyorsabban kellene...

(#52691) Tim82 válasza bl4ze (#52688) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy a laptopodban milyen foglalatú a WLAN modul, pl. mini PCI-e vagy M.2. Az sem volna rossz, ha megnéznéd, hogy 2 vagy 3 antennád van-e (jellemzően 2 van (ezek fekete vagy szürke színűek, ha van harmadik, az fehér színnel van jelölve és sok esetben nincs is használatban)).

Amúgy a 3160-at húzd le a képzeletbeli listáról, az elméleti maximuma is feleannyi, mint a 7260-nak (433 Mbps vs 867 Mbps 5 GHz-es sávon). 7260-ból nálam itthon 2 db is üzemben van (router-oldalról egy TP-Link Archer C5 v1 van), nem tudok rá rosszat mondani.

Amivel még meggyűlhet a gondod, az az, hogy egyes gyártók (rád nézek, Lenovo meg HP!) szeretik azt művelni, hogy csak BIOS whitelist-jében felvett pár kártya jó a notijaikba. Ez sok esetben kikerülhető (régebbi, UEFI előtti Lenovo notiknál még egyszerű is, gyakorlatilag olyan módosított BIOS kell hozzá, ahol a whitelist ki van ütve), de nem mindig.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#52692) mezis válasza -NOKIA- (#52687) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]
Driver frissítve ?
Vezeték nélküli egér, stb nem zavar be

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52693) spgabor válasza mezis (#49387) üzenetére


spgabor
aktív tag

Szia,

nem jól érted. Nem akarok nagyobb lefedettséget, a jelenlegi teljesen megfelelő. Ez mellé kellene 5G. Viszont azt sem akarom az egész területen lefedetté tenni, mivel mint írtad is, a router környékén lesz használható. De az 5G-t úgyis itt használom valamelyik szobában légvonalban pár méterre a routertől.

Engem a két antenna sugárzási szöge érdekelne kiváncsiságból, hogy van-e különbség, mint a topic leírásában látható ábrán is van.

Üdv:
spgabor

(#52694) pippo76 válasza indigo (#52690) üzenetére


pippo76
tag

Itt próbálkozz. [link]

(#52695) bl4ze válasza Tim82 (#52691) üzenetére


bl4ze
veterán

Ezen túl vagyok, sajnos a mostani laptop-ban (Lenovo B590) a wifi kártya nem cserélhető AC-s dual-ra.
Ez volt az első. Megnéztük, és esélytelen.

Ezért is néznék olyan új laptopot amiben 7260-as kártya van.

Esetleg tudsz olyan irodai konfigot laptop, melyben 7260-as kártya van?

Ebben a laptopban nem lehet bővíteni, cserélni sajnos. :W

.:. bl4ze .:.

(#52696) indigo válasza pippo76 (#52694) üzenetére


indigo
aktív tag

Köszi szépen!

(#52697) woodworm válasza bl4ze (#52688) üzenetére


woodworm
veterán

Azért az koránt sem biztos, hogy az intellel gyorsabb lesz a kapcsolat. Szerintem annál a 400 Mbitnél ne várj sokkal többet. Vendég laptopnak volt ilyen wifije, de nagyjából azonos sebességet hozott az eduppal.

(#52698) bl4ze válasza woodworm (#52697) üzenetére


bl4ze
veterán

Win 7 alatt van az EDUP-pal max 400Mbit, átlag inkább 300-330 sajnos.

Azt gondolom ilyen környezetben + jó wifi kártyával stabilan kéne jönnie a 400-500Mbit-nek.
Semmi nem zavarja, pár méterre a Xiaomi 3G AC routertől....

.:. bl4ze .:.

(#52699) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, ha van egy jó router ami LAN-on 320Mbps-ot hoz laptopon mérve, akkor ha wifin csinálok azonos időben két AC eszközön speedtest, akkor nem kellene a két eszközön összeadva meglenni szintén a 320 Mbps-nak? Sajnos csak 220 Mbps jön át wifin.

(#52700) And válasza spgabor (#52693) üzenetére


And
veterán

"Engem a két antenna sugárzási szöge érdekelne kiváncsiságból, hogy van-e különbség, mint a topic leírásában látható ábrán is van."
Mindkettő körsugárzó, és elvileg - ha az EIRP-limitet betartja a gyártó, vagy a felhasználó - egyik sem 'erősebb' a másiknál, attól függetlenül, hogy a különbség közöttük papíron is minimális. Az ábra pedig, amit linkeltél, több szempontból sem teljesen tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.