Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52601) MaCS_70 válasza krealon (#52599) üzenetére


MaCS_70
félisten

krealon, MasterMark, köszönöm!

Így, hogy már tudom, hogy az IPv6 nem jár egyedül, kezdem érteni.

Nem akarom szétoffolni a topicot -- viszont érdekelne a kérdés, és első keresésre vagy irreleváns, vagy durván szakmai anyagokat találtam. Tudnátok ajánlani valami középhaladó olvasnivalót?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52602) viktorhu válasza Janaboy (#52593) üzenetére


viktorhu
veterán

Maga a repeater mint koncepció nem a legjobb megoldás a nagy sávszélesség elérésére, de ha nem számít annyira a sebesség, csak legyen valami a távoli szobában is, akkor jó megoldás lehet.

Amit érdemes kipróbálni:

- ahol a repeater van, megnézni egy mobillal, hogy erős-e még a jel. ha nem, akkor a repeater nem tud mit továbbadni. ez a leggyakoribb hiba - oda tesszük a repeatert, ahol a jelet fogni akarjuk, de ott már nincs mit erősíteni - a repeatert valahol félúton kell elhelyezni, ahova még elér a jel jó minőségben, és amit még a távoli pontról is jól elérünk.
- ne menjen ugyanazon a sávon a két eszköz. zavarják egymást, és csökkentik az elérhető sávszélességet.
- a repeaternél alapból legalább feleződik a sávszélesség. segíthet, ha más frekvencián továbbítja a jelet, mint amin fogadja, pl. 2,4-et fogad, 5GHz-et ad tovább - ez azért is segíthet, mert a 2,4GHz jele messzebbre terjed.

És hogy mit lenne érdemes venni helyette:
- egy jó hosszú kábelt és egy második routert a madzag végére access pointnak.

(#52603) MasterMark válasza MaCS_70 (#52601) üzenetére


MasterMark
titán

Pontosan mi érdekel?

Switch Tax

(#52604) Janaboy válasza viktorhu (#52602) üzenetére


Janaboy
veterán

Hat igen, a kabeles lenne a megoldás, de tudod.. Furni, kabelezni a 21 században!? Ez a válasz jön :)

Ha repeater modban vagy akkor szerintem nem enged csatornát váltani. Sőt ha jól tudom ahhoz egyezni kell a ket eszköz csatornajanak.

Egyáltalán nem volt messze a ket eszköz,kb 8 méterre a routertol es nincs köztük fal. A tplink progija szerint pont jó helyen van.

Janaboy

(#52605) MaCS_70 válasza MasterMark (#52603) üzenetére


MaCS_70
félisten

A példánál maradva: az, hogy ha én ülök itthon a UPC IPv6 (+ IPv4, amint megtudtam) kapcsolatán a kis IPv4-es belső LAN-ommal, és el akarok érni egy másik, ugyanígy beállított hálózaton mondjuk egy NAS-t a szomszédban, akkor

1. Hogyan címzem meg,
2. A címek hogyan mennek végig a hálózaton.

Ez az egész IPv6 - IPv4 együttélés elég izgalmasan hangzik. (Lehet, hogy üzemeltetési oldalról pedig egy rémálom lesz?)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52606) MasterMark válasza MaCS_70 (#52605) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyon jó kérdések, fogalmam sincs. :DDD De már vagy tíz éve minden kliens tud IPv6-ot, úgyhogy ez nem kéne gond legyen. Illetve ahogy már mondták úgyis dual stack fog menni egyszerre, így két egymás melletti hálód lesz.

Én is csak pár napja ástam bele, hogy értsem ezt az egész IPv6-ot, de ennyire még nem vagyok advanced.

Switch Tax

(#52607) MaCS_70 válasza MasterMark (#52606) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nyomozok!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52608) Gubek-Einste válasza palfitom (#52588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.

Ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel. (Jövőre tervezés miatt)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52609) Gubek-Einste válasza gameresboy (#52594) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Belépő szintű AC-s eszköznek megfelelő.
Jó lesz a gigás nethez.
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52610) palfitom válasza Gubek-Einste (#52608) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi a választ.
Íme a kép (remélem erre gondoltál :B )

A környezet: nagy, 85 m2-es, ámde panel lakás. A router az egyik végében, a hatótáv növelő a közepén, a wifi-ről "táplálkozó" gép pedig a másik végében van.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#52611) melbourne


melbourne
csendes tag

Sziasztok!

Black Friday-en kiváló áron vettem egy ASUS AC66U B1-et. Azóta tesztelgettem (2,4 Ghz-en) és összehasonlítom a Telekom szolgáltatáshoz kapott Sagemcom F@ST 3686 AC-vel. Beállítottam a sugárzási csatornát a legkevésbé használtra, sugárzási teljesítményt maximálisra toltam.

Tudja esetleg valaki, hogy a Sagemcomnak mennyi az átviteli sebessége? Termék honlapján és a T-home oldalán minden fent van csak az átviteli sebesség nincs.
http://www.sagemcom.com/broadband/gateways/home-connectivity/fst-3686-ac/

Meglepetésemre a Sagemcom F@ST 3686 AC-jóval erősebb Wi-Fi-t szolgáltat, pedig csak belső antennával rendelkezik.

ASUS AC66U B1 Custom firmware-el lehetne -e javítani a helyzeten?

Új firmware-t még nem töltöttem rá, mert lehet hogy visszaküldöm, bár tudom hogy az eredeti fw-t is vissza lehet állítani.

Router és a kilens 15 m-re van egymástól, egy fal az elválasztás, ugyanazon szinten található.

Köszönöm

(#52612) brcz


brcz
tag

Sziasztok, adott egy TP link Archer C6 router, tegnap vettem. Gyári új doboz stb stb. Jelenleg acces point módban van. Egy 5 méterre lévő laptopon a jelerősség elég gyenge. A router mellett lévő szobába szintén nagyon gyenge a jel illetve ugrál is. Viszont érdekes mert van egy régi tp link router ami sajnos már haldoklik és konkrétan kb 20 méterre van a laptoptól és a szobától is és mégis kb 2x olyan erős jelet sugároz. Természetesen nem egyszerre használom őket így nem az összeütközés lehet a probléma.

Az új routeren már a legfrissebb firmwaret is feltettem hátha, de ez nem segített. Ami még érdekes lehet, hogy a router és a laptop között semmi akadály nincs mondhatni egyenes folyosó csak...

Megpróbáltam már router módban is a megszokott beállításokkal használni,de kb ugyanaz a gyenge jelerősség volt. Tüzfal, upnp, alg, dmz, nat kikapcsolva. Az iptvs rész is letiltva szóval semmi felesleges dolog nincs bekapcsolva, de próbálgattam ezek végtelen variációját is ki be kapcsolgatva, az eredmény ugyanaz. Instabil, gyenge wifi.

Van valami ötletetek mi lehet a probléma?

(#52613) Gubek-Einste válasza palfitom (#52610) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Terhelt a környék, próbáld végig az összes csatornát 1 és 11 között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52614) Gubek-Einste válasza melbourne (#52611) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52615) Gubek-Einste válasza brcz (#52612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4 GHz-s csatorna képről.
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?
Milyen típusú a régi router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52616) palfitom válasza Gubek-Einste (#52613) üzenetére


palfitom
félisten

Bakker, tök zöld vagyok hozzá... Hogy próbáljam végig a csatornákat?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#52617) Gubek-Einste válasza palfitom (#52616) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Admin felületen kell megtenni de inkább kérjél meg valakit.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52618) palfitom válasza Gubek-Einste (#52617) üzenetére


palfitom
félisten

OK, köszi!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#52619) brcz válasza Gubek-Einste (#52615) üzenetére


brcz
tag

A router és a szoba között 1 fal van (beton) a távolság kb 3-4m. A laptop a routertől maximum 10 méterre van itt semmilyen fal/akadály nincs. Szomszédok elég messze vannak. Jelszó az angol abc és számok is.

A laptopon az os általi driverek vannak. De nem csak laptopról próbáltuk használni hanem telefonról is. Huawei és apple telón is borzasztó a jel erősség.

A régi router egy wr740n.

(#52620) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Olyan helyen építkezek ahol az utcában csak 20 embernek jutott T-home szolgáltatás. Én vagy a 21. :) Se DIGI, se UPC. Úgy néz ki Telenor mobilnet lesz. Milyen routert javasoltok, jövő héten költözünk?

- 2db iphone
- 1db laptop
- 1db PC

Mondanám, hogy az ár nem számít, viszont felmerül bennem a kérdés, hogy van-e értelme 30-40.000ft-nál drágább 4G/LTE routert venni?

Amúgy van olyan szolgáltató akinek korlátlan adatcsomagja van? Eddig a Telenornál találtam 100gb-ot, ami elég lehet sztem ha nem torrentezünk :DDD

(#52621) Gubek-Einste válasza spyduck (#52620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Flottásban van korlátlan csomag.

Elég drágák a SIM kártyás router-ek így erre készülj fel.
Tapasztalat sincsen nagyon ilyen eszközökkel.

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52622) krealon válasza MaCS_70 (#52605) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A példánál maradva: az, hogy ha én ülök itthon a UPC IPv6 (+ IPv4, amint megtudtam) kapcsolatán a kis IPv4-es belső LAN-ommal, és el akarok érni egy másik, ugyanígy beállított hálózaton mondjuk egy NAS-t a szomszédban, akkor

1. Hogyan címzem meg,
2. A címek hogyan mennek végig a hálózaton.

Ez az egész IPv6 - IPv4 együttélés elég izgalmasan hangzik."

Izgalmas is (amig meg nem erted).
De ez inkabb a Halozatokrol alaposan topikba tartozik.

(#52623) Ernesto78 válasza Janaboy (#52604) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Üdv! Nekem RE-355 van beüzemelve és csináltam egy kis trükköt a routerrel és a reapeterrel.
Először beüzemeltem a routert és repeatert mind a két frekvencián (2.4 és 5) és persze 5 Ghz-en 36-os csatorna 80Mhz-el, valamint 2.4Ghz-en 8 csatorna 40 Mhz-el. Aztán a repeatert 1 fallal arrébb tettem kb 5 méterre a routertől. Ezután jött a trükk. A routeren az 5 Ghz-en csatornát váltottam a 100-asra.
A repeater tovább sugárzott 36-os csatornán, míg az internetet kapcsolatot a router és a repeater között a 2.4 Ghz veszi át. Így most külön csatornákon megy a repeater és router is az 5Ghz-en és a sebesség meg 140Mbps maradt a repeateren. Ha azonos csatornán sugároz a repeater és a router akkor csak 100Mbps van meg a repeateren. Így használtam a repeatert egy darabig amíg nem vettem egy Asus RT-AX88U routert, aminek már a lakás távolabbi pontján is nagyon jó a jele. Persze a legujabb FW van fent a repeateren amit a német tp-link honlapjáról töltöttem le mert a magyaron régi verizó van.

Sok sikert

:C

[ Szerkesztve ]

(#52624) spyduck válasza Gubek-Einste (#52621) üzenetére


spyduck
nagyúr

Koszonom az infot!

(#52625) viktorhu válasza Janaboy (#52604) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek semmi köze a 21. századhoz. A wifi jó dolog a mobil eszközöknek, én is arról használom a laptopomat, de a wifiig el kell vinni a hálózatot, az pedig madzagon megy.

Sokan idegenkednek tőle, de én ennél a repeaterezésnél a powerline megoldást is jobbnak tartom. Egy jó mimo powerline adapter szépen átvinné a jelet, csak attól se a névleges sávszélességet várjátok, hanem annak a töredékét (ahogy a wifinél is van).

A repeater egyébként nem erősítő, hanem új wifit hoz létre, és a két wifi hálózatot köti össze. Ha nem tudja külön csatornán működtetni a két wifit, akkor tényleg az lenne jó, ha az egyik 2,4GHz-en menne, a másik meg 5GHz-en, ha tudja egyszerre használni a két frekvenciát. Azonos sávon egymástól veszi el a két eszköz a sávszélességet.

[ Szerkesztve ]

(#52626) Janaboy válasza viktorhu (#52625) üzenetére


Janaboy
veterán

Nem is azzal a baj, hogy gyengül, hanem az hogy 300 helyett 20.
Ha 100 lenne, már nem panaszkodnék.

Janaboy

(#52627) mezis válasza Janaboy (#52604) üzenetére


mezis
nagyúr

"Furni, kabelezni a 21 században!?"
Talán most még megúszható, de a 22. században már biztosan az lesz az egyetlen megoldás, mert addigra már a kabátgombok is elektromágneses hullámokkal fogják szennyezni az étert.

Közelben (szomszédoknál) működnek "láthatatlan" vezeték nélküli eszközök (egér, füles,...) ?

Kliensekre minek IPv6 ? Hogy könnyebben lehessen internetről hack-elni ? Tiltsd le. Nem kell az és még csak a tesztüzemnél vagyunk.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52628) WiZARD


WiZARD
addikt

Tp-link - Omada controller témában tud valaki segíteni?

Adott egy EAP225, és a gépre telepített Omada controller software.
Önmagában (konfigurálva) működik megfelelően az AP.
Ha a vezérlő software-hez hozzáadom, abban a pillanatban lelövi a wifit, és így többé el se érem az eszközt. Csak a rajta lévő reset gomb segít.
(A vezérlő softwareben van konfigurálva wifi hálózat, de mégse "aktiválódik")

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#52629) atirag


atirag
őstag

Ötleteket szeretnék kérni a hálózatom kiépítéséhez. Most hozzák be a házba a digi-t és az a tervem,hogy a villanyóra szekrénybe tenném a modemet a routert és a nast. A mostani lakásban a modem után van egy router és abból megy a tv és a medialejátszó. De a nas-ról nem tudnak 4k filmet rendesen lejátszani ha magas a bitráta. Ezt hogyan tudom kivédeni?

(#52630) Gubek-Einste válasza atirag (#52629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi router?
Milyen típusú a NAS?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#52631) atirag válasza Gubek-Einste (#52630) üzenetére


atirag
őstag

Tp-link Archer C9 és Synology ds116j.

(#52632) MaCS_70 válasza atirag (#52629) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugye kábelen menne a jel a NAS-tól a lejátszóig?

A router (amennyiben az AP) nagyon nincs jó helyen a villanyóraszekrényben! Tulajdonképpen nehéz rosszabb helyet találni neki: zárt hely, sok fémmel, elektromossággal. Remek reflexiók és elnyelődések keletkeznek ott, a jel egy jelentős mennyisége el sem hagyja a dobozt, ami pedig igen, csodálatos interferenciákat mutathat. Arról nem is beszélve, hogy a villanyóra ritkán van a lakás közepén, az AP-t pedig értelemszerűen minél inkább középre illik tenni, hogy több jusson a háziaknak és kevesebb a szomszédoknak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52633) woodworm válasza MaCS_70 (#52632) üzenetére


woodworm
veterán

Túl jó helyen szerintem a nas sincs ott. Bár azt jó lenne tudni, hogy hol helyezkedik el az a szekrény (családi ház utcafrontja, társasházi lépcsőház, stb).

(#52634) atirag válasza MaCS_70 (#52632) üzenetére


atirag
őstag

Igen kábelen. A villanyóra ebben a házban bent van. Konkrétan az ebédlőben. És egy 3x akkora külső szekrényen belűl van. És abban sok minden elfér. Csak azért gondoltam oda mert akkor ki lenne zárva az összes sugárzó eszköz a pihenő térből. A szomszédok amúgy nincsenek annyira közel és azok sincsenek sokan. A szekrényben lenne a modem (wifis talán ezt még nem tudom milyet hoznak mert a diginél ha jól tudom nem olyan egyszerü modem vagy router módba állítani mint a upc-nél) és a wifi router és a nas is. És onnan egy utp veztékkel a nappaliba és ott egy switch amiből a tv-be és a media lejátszóba. Igazából így a kábel is kevesebb lenne a nappaliban.

Vagy tehetném az egészet a tetőtérbe. Bár oda megg csinálni kellene valami dobozt ami hőszigetelt.
Csak akkor ha bármi baj van akkor fel kell menni a tetőtérbe akár egy resethez is.

[ Szerkesztve ]

(#52635) atirag válasza woodworm (#52633) üzenetére


atirag
őstag

Ez nem egy szoványos villanyóra szekrény ami kint van a házon kívűl. Mert hozzá lett valamikor régen építve a házhoz és így az bent maradt. És igazából van maga a villanyóra van egy biztosíték doboz kb 10 biztivel meg egy fi-relével és ezeknek van egy szekrény burkolata ami kb 180x150cm-es

(#52636) ggggg5 válasza MaCS_70 (#52208) üzenetére


ggggg5
csendes tag

"De Xiaomiból változatlanul nem a 3, hanem a 3G az ajánlott."

Miért? Mivel tud többet? Nekem egy 5G wifi kamerához lenne, a lényeg a minél nagyobb távolság 2-3-4-5-600m ... végtelen :D

illetve látom van Xiaomi Mi Router 4 is. (És az tényleg kapható)

[ Szerkesztve ]

(#52637) MaCS_70 válasza ggggg5 (#52636) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sima 3-as csak 100 Mbps portokkal rendelkezik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52638) kali válasza ggggg5 (#52636) üzenetére


kali
legenda

Szia,

3: egymagos 580 MHz CPU, 128 MB RAM, 10/100 Mbps WAN és LAN, USB 2.0
3G: kétmagos 880 MHz CPU, 256 MB RAM és 10/100/1000 Mbps WAN és LAN, USB 3.0
4: kétmagos 880 MHz CPU, 128 MB RAM és 10/100/1000 Mbps WAN és LAN, USB -

[ Szerkesztve ]

(#52639) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy router/modem egy irodakonténerben ami nagyon lefogja a jelet, és szeretnék kültérre egy erősítőt/hatótáv növelőt..

Ebből melyiket érdemes megvenni? A cél az lenne, hogy ne árnyékolja le a konténer a jelet kültéren.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#52640) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Tapasztalt valaki olyat, hogy nem lehet beállítani a WIFI kapcsolatot egy Xerox 3020-nál? Wifi routert cseréltünk (TP-Link C1200), azóta nem hajlandó ráállni. Semmi mással nincs probléma csak a nyomtatóval... :(

(#52641) mezis válasza stairmaster (#52639) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Csak úgy a szabadba kellene WiFi a közelben, vagy van egy másik helyiség, ahová szintén kellene ?

Első esetben elég 1 - 2 db kültéri AP (WiFi). (Pl. valami hasonló. Ez szektor sugárzó, ha 360 Fokban kellene a WiFi, akkor vagy több db, vagy "botantennás" kell.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52642) stairmaster válasza mezis (#52641) üzenetére


stairmaster
tag

Igen, csak úgy a szabadban. Konténeren kívülre egy antenna, hogy ne legyen leárnyékolva.

Egyébként ezt, hogyan lehet összekötni a routerrel (kábel, vagy vezeték nélkül), illetve kell neki adni 220v?

Köszi :R

(#52643) MaCS_70 válasza stairmaster (#52642) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az antennakilógatás nem jó megoldás.

A Mezis-féle út a helyes, egy kültéri AP, ami lehet kör- vagy szektorsugárzó, igény szerint. Ezekhez rendszerint egyetlen UTP-kábel vezet, amin a tápfeszültséget is kapják.

Különböző hálózati funkciókban tudnak működni, igény szerint.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52644) stairmaster válasza MaCS_70 (#52643) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi!

Melyik az ajánlott kültéri AP, vagy teljesen mindegy melyiket veszem meg? :R

(#52645) mezis válasza stairmaster (#52644) üzenetére


mezis
nagyúr

Szektor vagy 360Fok ?
20m vagy 2000m a birodalom ?

mezis

(#52646) stairmaster válasza mezis (#52645) üzenetére


stairmaster
tag

Az első kérdést nem igazán értem, annyit szeretnék az egésszel elérni, hogy a telekhatárig kimenjen a konténerből a jel, ami kb. 25 méterre található. :)

(#52647) MaCS_70 válasza stairmaster (#52646) üzenetére


MaCS_70
félisten

Átfogalmazva: körbe a telekhatárig, vagy csak egy irányban?

Milyen frekvenciájúak az ellenoldani eszközök?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52648) stairmaster válasza MaCS_70 (#52647) üzenetére


stairmaster
tag

csak egyenesen szerintem,igazából a kapuig kellene, ami középen van a konténer meg a telek szélén. a telek 15 m széles.

2.4ghz, és 5ghz-t tud a modem/router egyben. (huawei készülék) :R

(#52649) mezis válasza stairmaster (#52648) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha elég csak a 2,4GHz-es sáv, akkor pj egy ilyen bőven megteszi. (Kisebb antenna nyereségű és kisebb teljesítményű is elég lenne, de nem találtam. Kell még hozzá valamennyi UTP kábel, tápegység és egy PoE dobozka.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52650) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Dual bandes , antennás Wifi adaptert keresek.
EDUP típusokat használtam eddig.

Kettő típust néztem ki
EDUP EP-AC1635 (433/150)
EDUP EP-AC1669 (867/400)

Jól látom, hogy az utóbbi többet tud?
Viszont a fizikai kialakítás miatt, lehet hogy az előbbit preferálnám, oldalra az antennával. Egy monitor hátoldalán lévő HUB-ba dugnám be valószínűleg, ahol egymás alatt vannak elhelyezve vízszintesen a csatik, [így] és ha függőlegesen akarom állítani az antennát felfelé, akkor belelógna a többi kábelbe. Viszont ezzel a monitor hátlapjához is esetleg közel kerülne az antenna sajnos.

Van-e vélemény ezekről?
Panellakásban lesz használva, kb 3 m router, de nincs közvetlen rálátás, fürdőszoba, WC közte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.