Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) hdekakas válasza uriember (#53800) üzenetére


hdekakas
senior tag

Igen, akkor is feleannyi a sebesség, mint laptopon. És nem S8, hanem Note 8. :)
És az egyik laptop is csak annyi, bármit csináltam rajta.

(#53802) uriember válasza hdekakas (#53801) üzenetére


uriember
aktív tag

A laptopon (amelyik tavalyi 45Mbps sebességű) még érdemes lenne megnézni a wifi kártya Speciális beállításainál, hogy engedélyezve van-e a 40MHz sávszélesség vagy Auto a 2,4GHz-es kapcsolatnál, mert nehezen hiszem, hogy egy új laptopon csak 144Mbps linksebesség lenne, bár minden lehet...
Mi a wifi kártya típusa abban a laptopban (eszközkezelő) ? Mennyi a linksebesség - Hálózati és megosztási központ -wifi- katt a kapcsolatra - hány Mbps?

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53803) hdekakas válasza uriember (#53802) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ezen rajta van minden, bár a linksebességet nem írja.
Közben látom, hogy ezen az újabb laptopon van 5ghz támogatás is, akkor itt is javulna gondolom az új routerrel 5 ghz-en.

Telefonon pedig ezt írja a wifinél:

Bár a Beállítások, speciális menüben azt írja, hogy Hálózat sebessége: 65mbit

[ Szerkesztve ]

(#53804) kali válasza hdekakas (#53798) üzenetére


kali
legenda

Akkor ott a router a szűk keresztmetszet, mert a Note8 többet is tud 2.4 GHz sávon is, pláne akkor, ha MU-MIMO a router is, ahogy az okostelefon.
Megfelelő router, beállítások és környezeti tényezők esetén 2.4 GHz sávon 192 Mbps kapcsolatot tud a Note8, amin 100 Mbps felett is átférhet hasznosan/mérhetően. (Gyakorlati tapasztalatból mondom, bár nekem Note9 van és mellé Linksys EA7500 V1, ami szintén MU-MIMO képes, mint a telefon is, így 2.4 GHz sávon a 192 Mbps kapcsolaton 130 Mbps átmegy hasznosan/mérhetően.)
Viszont ha már dual band routered lesz, 5 GHz-en bőven többet tud majd a telefonod, mint a 150 Mbps neted.
Az Archer C1200 nem a legjobb típus, a SoC nem az igazi abban.
Ha belefér a keretbe, akkor Archer C7, ha pedig nem, akkor Archer C5, amiből mostanság a v4 jellemző, de fontos a C5 jelölés, nem elég az AC1200, mert a C1200 is AC1200.

uriember: iPhone esetén találkoztam olyannal, hogy a bekapcsolt bluetooth lassít a 2.4 GHz wifi sebességen, Samsung telefonoknál nem.

[ Szerkesztve ]

(#53805) hdekakas válasza kali (#53804) üzenetére


hdekakas
senior tag

Ez C5 Router, és olcsóbb mint ami nem ajánlott? [link]

Tudom, hogy a router gagyi. De mint említettem, az egyik laptopon mégis megy közel 90Mbit sebességgel. :U

(#53806) kali válasza hdekakas (#53805) üzenetére


kali
legenda

Igen, olcsóbb a C5 v4.
150 Mbps 2.4 GHz kapcsolaton átmehet 90 Mbps mérhetően (hasznosan), ha minden feltétel adott, de nem minden esetben és eszközzel.
Ha a másik laptopban is 150 Mbps modul van, érdemes ellenőrizni, hogy a wifi modul speciális beállításainál minden tekintetben mehessen 40 MHz-en.

(#53807) hdekakas válasza kali (#53806) üzenetére


hdekakas
senior tag

Visszaolvastam az egész topicot az AC1200-zal kapcsolatban. Érdekes, hogy itt nem ajánlott, mert elolvastam rengeteg oldalnyi hozzászólást emag-on róla, meg árukeresőn, és alig volt akinek volt vele problémája, általában mindenki elégedett. (Itt pl 228 emberből 14-nek volt gondja.)
Olvasgattam a C5-ről is, de ott meg 90% azt írja mindenhol, hogy "ledobál, újraindul, visszavittem, sz*r". :U

[ Szerkesztve ]

(#53808) kali válasza hdekakas (#53807) üzenetére


kali
legenda

Saját felelősségre olyat veszel, amilyet csak akarsz, illetve olyanok véleménye alapján is, akik nem feltétlenül értenek hozzá, sokszor még minimális szinten sem, ami miatt nem állítják be megfelelően és az alapján írnak véleményt például a wifi kapcsán.
A legjobb, ettől sokkal drágább, erősebb hardverű és komolyabb tudású routerek kapcsán is találsz negatív véleményeket is, még ha ott sem mindig az eszközzel van gond.
Fontold meg inkább a C7 típust, nem véletlenül írtam korábban, dupla RAM a C5 v4-hez képest, jobb SoC, CPU...stb.
A C1200 tényleg zsákbamacska, hogy melyik verziójút kapod.

(#53809) hdekakas válasza kali (#53808) üzenetére


hdekakas
senior tag

[link]
Ez jó lesz akkor? 5ezerrel drágább csak mint az 1200-as.

(#53810) kali válasza hdekakas (#53809) üzenetére


kali
legenda

Igen, ebből mindegyik verzió jó adott kategóriában.

(#53811) uriember válasza kali (#53806) üzenetére


uriember
aktív tag

Intel AC 3168 1x1:1MiMo-s, viszont Dual band, ergo itt is segítene egy dual band router (pl az ajánlott C7).

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53812) uriember válasza hdekakas (#53805) üzenetére


uriember
aktív tag

Erre gondoltam, hogy nézd meg azon a laptopon, amin csak 45Mbps jön át, az eszközkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53813) Lali-213


Lali-213
senior tag

A szerintetek reális dolog, hogy az átviteli sebesség 10-20-30%-ot is eshet 5 GHz-es kapcsolatnál, ha pár métert távolodom a routertől? Elvileg szabad a rálátás és nincs másik ilyen hálózat a közelben.

(#53814) hdekakas válasza uriember (#53812) üzenetére


hdekakas
senior tag

Oké, majd megnézem ezt is délután.
Akkor azért mehet ez a laptop jóval lassabban, mert csak 1:1-es.
Megrendeltem a C7-es routert. :R

(#53815) mezis válasza Lali-213 (#53813) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Zárt térben reflexiók miatt az interferencia pár cm-en belül is sokat befolyásolhat.
(Ellen kísérleteket leginkább a Hortobágy közepén. :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53816) Lali-213 válasza mezis (#53815) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nem biztos, hogy addig elérne az UTP kábel. :DDD

(#53817) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, a szitu,
nagyház, tőle 80-100 méterre kisház. A nagyházba a kisház felé eső belső falon egy wireless router, a kisház oldalán kívül egy wireless Yagi antenna, 1 méteres pigtaillal behozva az ablakkereten.
A kábelt ha a kisházba egy kliens módba felkonfigolt ap-be dugom, az ap-be lanon egy routert, vagy a kábelt csak simán egy usb wifi vevőbe, azt meg a pc-be akkor atomstabil a kapcsolat.
Van egy olyan mini pc-m amibe gyárilag benne van a wifi vevő, 2 antenna van a hátulján.
Namost, ha a yagiból jövő kábelt az egyik antenna helyére csatlakoztatom, akkor 10 másodpercenként leszakad a kapcsolat, a térerő szinte nulla, ha leveszem a másik antennát ha fennt hagyom a mini pc-n akkor is.
A yagiból erős jel jön. Erre van valami magyarázat?

(#53818) mezis válasza tordaitibi (#53817) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Igen: MIMO.
Akkor nem lenne szakadás, ha a miniPC-n szoftveresen ki tudnád kapcsolni az egyik antennát, ahhoz hasonlóan, ahogy a CISCO WiFi AP-k konfigurálhatók.

mezis

(#53819) tordaitibi válasza mezis (#53818) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vagyis ha 1 darab antenna lenne akor jó lenne.
köszönöm a gyors választ!

(#53820) hun-vik


hun-vik
csendes tag

Sziasztok!

Asus RT-AC68U WiFi routert használok az internet megosztására a lakásban, de a routertől legtávolabbi helyiségben már nagyon gyenge a jelerősség és a sávszélesség. Szeretném javítani a WiFi jelerősséget, ezért kinéztem két jelerősítőt: 1. Asus RP-N12, 2. Asus RP-AC53.
Kérdezném a hozzáértőktől, hogy a két jelerősítő közül melyiket lenne célszerű megvenni a stabil WiFi jelerőség eléréséhez?
Jelenleg csak a 2,4 GHz-es frekvenciát használom és 40/10 Mbps internetem van.

Köszönöm a segítségeteket!

(#53821) Gubek-Einste válasza hun-vik (#53820) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.
Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1 vagy N18U) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá.
Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.
Ha megoldható akkor inkább az a javasolt, hogy kábeles kapcsolattal használjál egy második wifi router-t AP módban.
A repeater-t olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jel még viszonylag jól fogható mivel a vételi erősség egyenes arányban áll az elérhető sebességgel vagyis a gyenge jel = alacsony sebesség. A repeater működés során alapból lesz egy link sebesség feleződés is így a gyenge jel/alacsony sebesség esetén ez még további csökkenést fog eredményezni akár a teljesen használhatatlanságig is.
Alternatív megoldás lehet a Powerline használata de az nagyban függ az áramhálózat állapottól és kialakításától.

A kettő közül inkább az AC53 legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53822) hun-vik válasza Gubek-Einste (#53821) üzenetére


hun-vik
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!

Van egy Asus T100HA TransformerBook-om aminek elég gyenge a WiFi része és van egy androidos TV box, ami szintén eléggé gyengusz a jelenlegi kb. 12-14 m router távolsággal (illetve a 2 téglafallal). A konnektor ahova elhelyezném a jelerősítőt olyan helyen van, ahol még a router maximális jelerőséget produkál és a sávszélesség is jó.
A konnektor 135 cm magasan van nálam és a jelerősítőnek 4-6 m-re kellene továbbítania 1 téglafalon keresztül.
Ha az RP-AC53 ezt megoldaná akkor megrendelném.

Még egyszer köszönöm szépen a segítségedet! :R

(#53823) Gubek-Einste válasza hun-vik (#53822) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Garancia nincsen rá de lehetséges, hogy összejön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53824) handbrake


handbrake
csendes tag

Üdv!

Van egy 2 antennából álló pont-pont hálózatom 2 db Ubiquti antennákkal 5 ghz-en ( A - itt van feladva a net B - felhasználási hely). A "térerő" tökéletes, mindkét eszköznél LED-ek szerint fullos. A - AP a B - Station módban van.

2 gondom lenne.

1. A rendszer nagyjából működik, a felküldött 60 Mbit netből csak 25-30 Mbit mérhető a B-oldalon történő felhasználás esetén, ennek mi lehet az oka? WDS nincs bekapcsolva.

2. Újabban a felhasználási helyen ( B antenna alatt lévő WAN portban dugott wifi router) random időközönként elmegy a net. Ha a routert nézem menüben, akkor a WAN port megkapja az ip címet a feladó routertől, tehát az antenna kapcsolat szerintem rendben van, viszont net nem jön át semmi...... 2 különböző routerrel is próbáltam TP-LINK meg Linksys routerekkel. Mindkettővel ugyan az a helyzet..

Van valami ötlet?

Köszönöm! :R

(#53825) Gubek-Einste válasza handbrake (#53824) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben van használva (távolság, rálátás, stb)?
Milyen eszközök vannak használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53826) handbrake válasza Gubek-Einste (#53825) üzenetére


handbrake
csendes tag

Tető mögött van mind a két antenna, de a jelerősséget szinte semmiben nem befolyásolja. 2 db Ubiquti Station M5 kommunikál egymással. B oldalon egy okos tv, 2 androidos telefon, 1 tablet, 1 laptop természetesen nem egyszerre....

(#53827) handbrake válasza handbrake (#53826) üzenetére


handbrake
csendes tag

Távolság kb. 200 méter...

(#53828) handbrake válasza handbrake (#53827) üzenetére


handbrake
csendes tag

Ami még fontos infó lehet, hogy az alapértelmezett átjáró A antenna mögött 192.168.0.1, az antenna 192.168.1.10, B oldalon az antenna 192.168.1.20 alatta a router 192.168.1.1 illetve itt 120-130-ig oszt IP-t DHCP-n az eszközöknek. Lehet ezt kellene kikapcsolni, hogy az Átjáró ossza mindenkinek az IP-t, ne a nálam lévő router?

[ Szerkesztve ]

(#53829) handbrake válasza handbrake (#53828) üzenetére


handbrake
csendes tag

Valakinek lenne ötlete arra vonatkozóan, hogy kellene kinézni a hálózati IP címeknek?
Gondolok itt arra, hogy pl. Átjáró 192.268.0.1
A- antenna 192.x.x.x.x
B- antenna 192.x.x.x.x
B-alatti router 192.x.x.x.x

stb.

(#53830) mezis válasza handbrake (#53824) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

"B antenna alatt lévő WAN portban dugott wifi router": Inkább LAN port és fix IP cím.

mezis

(#53831) hoppy válasza Gubek-Einste (#53821) üzenetére


hoppy
csendes tag

Egy négy szintes tégla-beton házba próbálkoztam powerline-t összerakni (D-Link DHP-W310AV) de nagyon bizonytalan volt, a wifi ment az AP-król, de az internet mögötte sokszor behalt, több konnektorból párosítani se tudtam. Most próbálkoznék inkább jó erős wifi routerrel és repeaterekkel, mondjuk szintenként. Wifi Analyzerrel bemértem mindent, szomszédok csatornái nem zavarnak be. 2,4-es jobb lenne ide, ugye? Kérlek, ajánljatok modelleket, feljebb volt szó a Asus N12 D1 vagy N18U-ról, maradjunk ennél?

(#53832) mezis válasza hoppy (#53831) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha mág a PowerLine aktuális: az azonos fázis nyerőbb, és még lehet próbálkozni valami hasonlóval.

mezis

(#53833) Gubek-Einste válasza hoppy (#53831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már szintenként lesz eszköz akkor mindenképpen ki kellene kábelezni őket, az a legbiztosabb megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53834) hoppy válasza Gubek-Einste (#53833) üzenetére


hoppy
csendes tag

Oké, ezt sejtettem én is :) de ha mégis maraduk wifinél, akkor ezeket az Asusokat javasoljátok?

(#53835) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Asus RT-AC1300G PLUS routerrel lehet csatlakozni egy mobil hotspothoz, majd utána továbbadni vele a netet kábelen?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#53836) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok.
Van egy TP-Link TL-MR3420 routerem: [link]. Csatlakozik rá egy laptop. Ha még egy laptopot csatlakoztatok rá ami egy másik szobában lesz, akkor hogy tudom megnézni, hogy mennyi adatot forgalmaz a másik laptop? Nem szeretném, hogy a másik laptopot torrentezésre használják.

Köszi a választ.

(#53837) Gubek-Einste válasza Csaby25 (#53835) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53838) Gubek-Einste válasza ph2012 (#53836) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább ITT kérdezzél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53839) cech19960320


cech19960320
tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR841N router és egy TL-WN721N wifi stick, ez egy windows 10es oprendszerű gépre dugva.

Van egy idegesítő probléma, aminek nem tudok rájönni az okára és a megoldására.

Ez a probléma pedig az, hogy teljesen random időpontokban gondol egyet, és eldobja magát a net. A probléma a wifi stick, vagy a PC baja lehet. A pontos folyamat: szépen működik az internet, majd hirtelen gondol egyet, a wifi stick kis lámpája átvált sima halvány világításba vagy halvány, lassú és periodikus villogásba. Ilyenkor a windows nem látja a wifi sticket, az eszközkezelőben sincs jelen, azt írja nincs csatlakoztatva. Előlapi és hátlapi porton is fennáll a probléma, a driverből kb mindent probáltam ami létezik, mindenhol előjön. Kihúz, bedug nem segít ilyenkor, kizárólag a windows újraindítása. A windowsban és az eszköznél is kikapcsoltam azt az opciót ami szerint x idő után energiatakarékosságból kikacspolhatja.

Találkozott ilyennel már valaki? Lehet ennek megoldása?

(#53840) mezis válasza cech19960320 (#53839) üzenetére


mezis
nagyúr

- Van a WN-721-nem drivere Win10-hez ?
- Térerő, szomszédok ? [link]

mezis

(#53841) cech19960320 válasza mezis (#53840) üzenetére


cech19960320
tag

Elírtam, TL-WN727N a stick, és neki van, igen.
rengeteg a szomszéd, sok a hálózat, de akkor is produkálta, ha viszonylag üres csatornára állítottam.. illetve nem értem hogy függene ez össze azzal, hogy teljesen eldobja az agyát a gép újraindításáig.

[ Szerkesztve ]

(#53842) Gubek-Einste válasza cech19960320 (#53841) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mennyi idős az eszköz?
Driver frissítés/újrarakás volt már?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53843) Mcrazy válasza cech19960320 (#53839) üzenetére


Mcrazy
őstag

Én ezekre gyanakodnék inkább.
1. Áramellátási gond. Gyenge táp.
2. Usb port alvása. Régi alaplapi chip driver.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#53844) mezis válasza cech19960320 (#53841) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagy UTP kábel vagy 5GHz. Esetleg mindkettő (Dual Bang WiFi routerek UTP kábellel).

mezis

(#53845) hdekakas


hdekakas
senior tag

Na tegnap beüzemeltem az ajánlott TP-Link C7 1750 routert.
A régihez képest az eredmény:
Régi laptop: 85 Mbit -> 110 Mbit
Telefon: 45 Mbit -> 105 Mbit (5Ghz-en 155 Mbit)
Új laptop: 45 Mbit -> 20 Mbit!! (2,4 és 5 Ghz-en is egyforma)
Na ez mi a manótól lehet? :U
Próbáltam mindent álligatni az eszközkezelő speciálisban, aztán gyári állapotra visszaállítottam az egész hálózati beállításokat, de nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

(#53846) mezis válasza hdekakas (#53845) üzenetére


mezis
nagyúr

? Frissít a Win10 1809 build-re ? (Live Linux-al mennyi ?

mezis

(#53847) hdekakas válasza mezis (#53846) üzenetére


hdekakas
senior tag

igen, a legfrissebb win van rajta. Ahogy a másik laptopon is.
Linuxot ezért nem teszem fel.

(#53848) Lali-213 válasza hdekakas (#53847) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nem kell telepítened a Linuxot. Egy pendrive segítségével telepítés nélkül is fut az Ubuntu. Szerintem ezt javasolta mezis kolléga.

(#53849) uriember válasza hdekakas (#53845) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem ezt már ajánlottam: 2,4GHz sáv 40MHz vagy Auto, 5GHz-en dettó

[ Szerkesztve ]

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53850) hdekakas válasza uriember (#53849) üzenetére


hdekakas
senior tag

Szia! Igen, javasoltad, és így is van beállítva. :R
Amúgy csak 20 és auto van, így auto-n van.
Csak az a furcsa hogy eddig kétszer ennyit ment gyengébb router és kisebb sávszél mellett is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.