Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) rdi válasza bambano (#20) üzenetére


rdi
veterán

A két protokoll az teljesen OK, de router esetén a portok?
Nálam a legmagasabb nyitott port a 4647 :))
Az, hogy látja a routert nem bizonyít semmit. ;)

Fej! Tor! Potroh!

(#22) tototos


tototos
őstag

Mi a véleményetek erről az acces pointról?[link]

(#23) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Kösz srácok, kezd világosodni... :)

Annyi még, hogy ezek szerint nem érek többet Linux-szal a hálózati turkálás stb. ellen?
Mondjuk, ha az egyik gépen csak XP van, akkor a Linux dolgát egyátalán nem is láthatja, vagy tévedek?

(#24) CWorm


CWorm
aktív tag

Üdv!
Egy olyan kérdésem lenne az itt összegyűlt szakikhoz, hogy wireless jelet lehet-e routerrel wired hálózaton továbbküldeni... Szal ha a ''B'' routerrel hozzákapcsolódok ''A'' routerhez, ami adja nekem az internetet, akkor ''B'' router kábelen keresztül meg tudja-e osztani ezt a wireless-en kapott netet? Rövid, érthető, lényegretörő kérdést akartam feltenni, remélem sikerült. :DDD

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#25) rdi válasza CWorm (#24) üzenetére


rdi
veterán

AP üzemmódban igen.

Fej! Tor! Potroh!

(#26) Batman


Batman
őstag

Hali!

Ha csatlakozok egy titkosítatlan hálózathoz (pl egyetemen), akkor az ott lévő emberkék nyugott szívvel le tudják hallgatni az én adatforgalmamat és abból különböző jelszavaimat, tehát ezt hogyan tudom kiküszöbőlni, vagy kideritteni, hogy valaki ténylegesen scanneli e az adatforgalmat.

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#27) fler


fler
tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne, mert még nem csináltam ilyet:
Ha A (Internetre kapcsolódik) és B (szgéphez kapcsolódik) wireles routert akarok összekötni wlan-al, akkor melyik routert hogy kell beállítanom?
Elég csak a B routert AP-ként beállítani, mely az A routerhez kapcsolódik, vagy kell még valamit állítani az A routeren is?
Segítségeteket köszönöm.
Fler.

(#28) shev7 válasza Batman (#26) üzenetére


shev7
veterán

Azt hogy valaki ''scanneli'' a halozatot sehogy nem tudod kideriteni, mivel, ahhoz, hogy megkapja a csomagokat, meg csak ''jogosultsag'' sem kell az AP-hoz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#29) CWorm válasza rdi (#25) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szóval melyik routert kell AP-be állítani? :) És a másikat hogy állítsam be? :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#30) fler


fler
tag

Nem tudom mi a varázsszó, amire kapok valami segítséget. Már több kérdést is felvetettem, de egyikre se hajlandó senki válaszolni, olyan mintha nem is látszódna a kérdésem :((
Azt hittem ez egy olyan hely, ahol lahat segítséget kapni másoktól, de eddig nem tapasztaltam ilyet.

(#31) rdi válasza CWorm (#29) üzenetére


rdi
veterán

Az biztos, hogy nem azt, amelyik osztja a netet

Fej! Tor! Potroh!

(#32) rdi válasza fler (#27) üzenetére


rdi
veterán

'A' router osztja a netet router üzemmódban, 'B' router AP üzemmódban.

Fej! Tor! Potroh!

(#33) fler válasza rdi (#32) üzenetére


fler
tag

Köszönöm, végre egy válasz :)
Az A router konfigurációja során kell valamilyen adatot megadni a B routerről és fordítva?

(#34) rdi válasza fler (#33) üzenetére


rdi
veterán

Szerintem az AP meg fogja találni a netet.

Fej! Tor! Potroh!

(#35) Tocso


Tocso
tag

Hi All!

Újra itt az internetmegosztás problémája. A végcél az lenne, hogy a PC-mbe bejön a net, amit tovább küldök wlanon az asszony notijába. Annyit már sikerült elérnem, hogy a két gép látja egymást wifin (van ping, meg megosztott directoryk) és ha megosztom a netes kapcsolatot, a notin megjelenik mint internetátjáró-kapcsolat. DE amint fel akarok menni a netre a notiról kiírja, hogy az oldal nem tölthető be. Érzem, hogy már nagyon a végén lehetek a dolognak, de nem tuom, mit lehet/kellene még beállítani. :F

Valakinek valami ötlet, tipp?

Köszi! :T

Már csak az a kérdés, ''hány forint a brekeke''

(#36) shev7 válasza Tocso (#35) üzenetére


shev7
veterán

deja vu...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#37) supesz válasza Tocso (#35) üzenetére


supesz
aktív tag

Internet Explorered van?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#38) fler válasza Tocso (#35) üzenetére


fler
tag

Szia!

Próbáltál külső ip címet elérni, mondjuk az index.hu-t ip címmel (217.20.131.2). Ha így bejön az oldal, akkor a dns-t kell beállítanod és felismeri majd index.hu-ként is.

Szia.

(#39) Gausz


Gausz
aktív tag

Hello.
Szeretnék venni laptophoz wifi adaptert, és nem igazán tudom, hogy mit kell megnézni, mi a fontos paraméter, így 2 lehetőségem van:
Asus WL-107g
Gigabyte GN-WMKG
Melyik a megbízhatóbb(pl nincs sávszél esés) , vagy teljesen mindegy?
Köszi

(#40) Batman válasza shev7 (#28) üzenetére


Batman
őstag

És azt ,hogyan lehet kivédeni , hogy az általam küldött adatokakkal ne tudjon visszaélni?
Ne tudja meg a jelszavaimat, stb....

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.