Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) netmesterke válasza AthlonXP (#9823) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Ctrl+Shift+Esc
Mod: Jah, másra gondoltam:D

[ Szerkesztve ]

(#9852) gergo19


gergo19
aktív tag

Biztos bolt már de én még sehol nem találltam leírást a problémámról. Hogy lehet kikapcsolni azt hogy a Vista egyáltalán ne használja a vinyót(ne legyen lapozófájl és ne swappoljon) mert játék közben midig dolgozoik és ez nagyon zavaró és lassít is. 4Gb memóriám van szerintem ez elég kell hogy legyen. Akkor hol tudom kikapcsolni a vinyó használatot?

(#9853) Loretto válasza gergo19 (#9852) üzenetére


Loretto
veterán

Sajátgép (jobb klatty) --> Tulajdonságok --> Speciális rendszerbeállítások --> Speciális fül. Itt a Virtuális memot ki tudod kapcsolni.

Dundy: forgalommérés követésére (igaz külső program) a DUMeter jó kis program.

[ Szerkesztve ]

Soirée...

(#9854) Tomate válasza gergo19 (#9852) üzenetére


Tomate
veterán

Vezérlőpult>Rendszer>Teljesítmény>Speciális eszközök>A windows megjelenési és teljesítménybeállításainak módositása>Speciális

(#9855) Xelo válasza fLeSs (#9836) üzenetére


Xelo
addikt

természetesen azzal próbáltam.. sajnos már a játék legelején szarakodott.. de most úgy néz ki SP1 megoldotta a problémámat

(#9856) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok,

a gondom az, hogy vista alá feltettem az iis-t illetve a php 5.25öt s ha php fájlt nyitok meg, akkor dob egy 500-as errort. Várom ötleteiteket, hogy mit csináljak, hogy rendbejöjjön :$

(#9857) Steven


Steven
addikt

Hogy lehet vistánál hogy ha keresek egy gadget -cet hogy angolul keressen ne magyarul?

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9858) Lacika25


Lacika25
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Csak Vista van a gépemen. A C meghajtó 60 GB-os, 29 GB szabad hely és 24 GB foglalt, 7 GB-ról fogalmam sincs. Valakinek van rá ötlete? A foglaltban bent van a lapozó és hibernáló rész is.

Köszi!

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#9859) Neck


Neck
veterán

Sziasztok! Valaki nem tudna mondani egy TV nézős progit Vista alá? Pinnacle PCTV 110i-m van. Előre is köszi! Üdv:

Neck

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9860) Lacika25


Lacika25
tag

Meg van a probléma. A rendszer visszaállítási pontok miatt hiányzott az a pár giga, de ezt nem jelezte ki a Total Commander, se a Számítógép.

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#9861) gergo19 válasza Loretto (#9853) üzenetére


gergo19
aktív tag

Köszönöm a válaszokat megnézem remélem sikerül. :R

(#9862) AMD Power


AMD Power
titán

NFS Pro jól megy Vista alatt. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9863) Tomitosz válasza gergo19 (#9852) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Virtuális memóriára szükség van...legyen bármennyi ramod is arra mindig is szükség lesz.

(#9864) AMD Power válasza Tomitosz (#9863) üzenetére


AMD Power
titán

2GB mellett mennyire érdemes belőni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9865) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Tudnátok segiteni?
Felraktam az SP1 et ami már DX 10.1 es támogatottságot élvez... De jópár játék amikor el akarom inditani azt irja hogy kell neki ez és ez a dx9 lalala.dlll , és rakjam fel a direcx 9 et... MIt csináljak?
Most konkrétan a World Series Poker 2008 ról van szó.. 3Dmarkot már nem is említem.. :F

[ Szerkesztve ]

(#9866) Tomitosz válasza AMD Power (#9864) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

A rendszer magától is beszokott állítani egy értéket ami elviekben kielégítí az igényeket. Nekem 64bites Vista van 2gb rammal és 2,3gb-ra állította be a virtuális memóriát. Én mondjuk-e mellett még a ReadyBoot funkciót is használom.
De nagy általánosságban megközelítőleg anyi virtuális memóriát szokott beállítani amenyi fizikai ramod van. Elvégre valahova a ram tartalmát is le kell menteni.

(#9867) Tomitosz válasza Bali27 (#9865) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Milyen videókártyád van? Mert ha DX10 kártyád van akkor elegendő azt használni ami a telepítőjén alapban fen van. Ha meg csak DX9-es kártyád van akkor nem is tudod kihasználni a 10.1-et. Az a biztos ami a telepítődön fen van.

(#9868) gergo19 válasza Tomitosz (#9866) üzenetére


gergo19
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. :R

Kicsit utánaolvastam a dolgoknak. A virtuális memória marad 4Gb-ot állítok majd be, de a következő programokat kikapcsolom:
- defrag
- indexelés
- prefetch

Mit szóltok hozzá? Jobb lesz így játékok alatt a Vistám?

[ Szerkesztve ]

(#9869) Thrawn válasza Tomitosz (#9866) üzenetére


Thrawn
félisten

A ram tartalmát hibernáláskor menti le a Vista és nem a pagefile.sys-t hanem a hiberfil.sys-t használja erre a célra.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9870) Bali27 válasza Tomitosz (#9867) üzenetére


Bali27
addikt

Radeon 3870.,. Azaz DX 10.1 es..
Nem értem.. MI az hogy telepitömön fent van?
Most dx 10.1 es van Vista alá felinstallálva.. AMikor inditanám az egyik kedvenc játékom kiirja hogy milyen DX925 valami dll. kellene neki, ami csak dx 9 alatt van.. Tehát rakjak dx9 et..
MOndjuk amnikor felraktam anno (az első telepitéskor:)) a vistát és felinstalláltam a DX9 et a 3dmark 06 helyett a dxdiag akkor is dx10 et ir ki...

[ Szerkesztve ]

(#9871) Barthezz2 válasza Dundy (#9850) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hello!

Két klikk a hálózati ikonra a tálcán->hálózati és megosztási központ->állapot
Ha erre gondoltál, bár az aktuális sebességet itt nem írja, de a ki-bemenő adatforgalmat igen.

Neck: Én a Cyberlink PowerCinema 5-öt szedtem le a minap, tökéletesen megtalál minden csatornát, valamint az aero kikapcsolása nélkül is megy, többet is próbáltam eddig ez az egy volt ami nem kapcsolta ki az aero-t, van teletext is, pedig az én kártyám(stlab tv/av) gyári xp-s progjával nem volt. Igaz nem ismeri fel hogy van rádiótuner is, de azt ugysem használtam.
A Cyberlink oldaláról le lehet tölteni egy 30 napos trial verziót, kipróbáláshoz elég.
utána meg eldöntöd hogy megveszed :DDD vagy máshogy szerzed be 30 nap után :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9872) Steven válasza Bali27 (#9870) üzenetére


Steven
addikt

szed le a legujabb dx et és telepítsd fel.... aztán működni fog
pl innen:D
[link]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9873) Thrawn válasza Steven (#9872) üzenetére


Thrawn
félisten

Vagy innen :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9874) Steven válasza gergo19 (#9868) üzenetére


Steven
addikt

indexelés az a keresés fájlok gyorsbb megatlálása kikapcsolni szerintem faszság
prefech rendszer indulás gyorsítását segíti kikapcsolni faszság .

defrag az a töredezet menetsítés hogy a winyod ne keregje hüylyére magát nem használni baromság!

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9875) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Üdv!

Van egy My Book Pro külső winyóm, FireWire-n csatlakoztatva a gépre. A Vista viszont nem kezeli rendesen. Egy idő után fogja és eltávolítja az eszközt, és nem tudom használni. (Ez csak akkor ha huzamosabb ideig nem dolgozok vele pl: este). Valamint a hozzá telepített Buttom Manager sem működik. Fent van ugyan, de nem ismeri fel a winyót, nem kezeli. Valamint a biztonságos eltávolítás sem működik.
Valaki tud esetleg erre gyógyírt?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9876) Bali27


Bali27
addikt

Most melóba vagayok.. Majd otthon betesztelem. Köszi

(#9877) Steven válasza PowerBuldog (#9875) üzenetére


Steven
addikt

használd usb-n keresztül:D

vagy ne használj vistát

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9878) AMD Power


AMD Power
titán

Belőttem dettó olyanra a Pro Streetet mint amilyen az XP-n volt. Én személy szerint semmi lassulást nem tapasztaltam. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9879) PowerBuldog válasza Steven (#9877) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Kösz az építő jellegű hozzászólást....
Szeretem a Vistat, USB portom meg elfogyott...

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9880) Bali27 válasza Thrawn (#9873) üzenetére


Bali27
addikt

Ok az rendbe van hogy onnan letölthetem a DIrecx et..
De az Directx9.. MOt ha azt felrakom nem cseszi el a DX10.1 et???
Mert pl a Call of Duty2 nél nem kérte a DX9 et.. Ott a Vista alap DX ével is mnent.. Ehez a Pókerhez meg kéri..

[ Szerkesztve ]

(#9881) Steven válasza PowerBuldog (#9879) üzenetére


Steven
addikt

mellékessen :nekem 12 db usb portom van. A firewire meg szabvány port olyan mint az usb minden mindennel kompatibilis ha usb keresztül is ezt csinálja akkor szar vidd vissza garba vagy ha másnál is ezt csinálja hozzánk is hoztak vissza párat garba....

mostmár megfelel?

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9882) Steven válasza Bali27 (#9880) üzenetére


Steven
addikt

dehogy bassza el ! egyszerüen fogalmazva vistaba van dx 9 is és azt frissiti fel érdemes mindig letölteni a legfrissebet... egyes játékok meg éppen azért nem kérik mert nem használják azokat a dll eket

felrakod és menni fognak a gamék...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9883) Bali27 válasza Steven (#9882) üzenetére


Bali27
addikt

Na.. Ez a beszéd.. Köszönöm.. Akkor este Póker pari lesz otthon:)

(#9884) Dundy válasza Barthezz2 (#9871) üzenetére


Dundy
tag

Köszi! ;)

(#9885) gyiku


gyiku
nagyúr

van vmi gadget ati kartya homerseklet kijelzesere? (passziv hd2600xt)
vagy everest aux erteke arra vonatkozik?

hüllő

(#9886) Bali27 válasza gyiku (#9885) üzenetére


Bali27
addikt

Everest Gadget le a tálcára sztem:)

(#9887) gyiku válasza Bali27 (#9886) üzenetére


gyiku
nagyúr

az mind1 hol van, de a kerdes az volt, hogy az aux a vga homerseklete? :)

hüllő

(#9888) Steven válasza gyiku (#9887) üzenetére


Steven
addikt

nem az nem az

Vga nál ki van írva hogy vga vagy gpu hömérséglet már ha a kártya támogatja

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#9889) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

tobb problemam is lenne igy hirtelen a windows-szal es a programokkal, ultimaterol van szo

1, nagyon lassan all fel a gep, es nagyon lassal kapcsol ki, ami meg nem is lenne baj, de 4-5 perc az mar nekem gyanus

2, az utobbi ket hetben minden ujrainditasnal elfelejti a kiterjesztesekhez hozzarendelt programokat...van amikor ikonokat sem jelenit meg a fileok elott, csak az ures feher lapot, es tobb programnal is minden inditasnal rakerdez, hogy az-e az alapertelmezett, hiaba van kipipalva, hogy igen

3, vmelyik lakotarsam feltette a mirc-et a gepre, uninstallaltam es azota mindig az a hibauzenet fogad, hogy a czvhost ervenytelen helyre mutat, toroljem a szuksegtelen bejegyzeseket a rendszerleiro adatbazisbol...
ehhez nem igazan szeretnek hozzanyulni, de a registry clean sem tudott mit kezdeni a problemaval...

4, ha elinditok egy programtelepitest, kb 30-40 masodpercig all a gep, mintha le lenne fagyva, a tc es az intezo is azt irja ki, hogy a program nem valaszol, es be akarja zarni...

5, indokolatlanul magas a processzor kihasznaltsaga...nagyon soxor fel oraig is 100%-on van, a futo programok nem foglalnak sok memoriat es a halozati forgalom sem nagy, viszont a sok ertelmezhetetlen futo alkalmazas neve kozul nem tudom melyik az ami kell, es melyik az ami nem...

6, rendszerinditasnal letiltja az nvidia kezelopanelet, es kiirja, hogy blokkolt par futo programot, majd leul a talcara
hiaba engedelyezem a progikat, minden inditasnal ugyanez a hibauzenet fogad...

7, ha intezoben nyitok meg egy mappat, folyamatosan fut fent a zold csik nagyon lassan...teljesen belassitja a gepet
ugyanez van a vezerlopultnal is...
ha pl filmet nezek, akar 2 perc is eltelik, mig a vezerlopultot megnyitja

8, az usb-vel is van gondom...
hosszu masodpercekig nem csinal semmit a gep masolasnal, viszont utana hirtelen ugrik 20-30 %-ot, majd megint olyan, mintha lefagyna...
teljesen lefogja a gepet az usb-s kommunikacio, teljesen mindegy, hogy pen drive vagy telefon vagy fenykepezogep van rakotve...

a gep adatai az en adataimnal
legyetek szivesek segitsetek, szeretem a vistat, de az utobbi par hetben mar kezd az agyamra menni
a valaszokat elore is koszi :R

(#9890) gyiku válasza Steven (#9888) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha nem talalok benne ilyet, akkor valszeg nem tamogatja? ati ccc-ben van 1 homero, tehat valahogy megis meri a karit :U

hüllő

(#9891) gyiku válasza #54715584 (#9889) üzenetére


gyiku
nagyúr

ennyi hiba, sztem nincs mas 'rendes' megoldas, csak a reinstall.
elso vistam nov vegen maszott fel, de most penteken ujraraktam, fagyogatott, csinalt erdekes dolgokat. (tanulni, probalkozni jo volt :) ) most sp1es ultipista64 van, eddig hibatlan.

hüllő

(#9892) heaven


heaven
tag

Most tértem át XP-ről Vista-ra és a következő kérdésem van:

Van 1 SATA mobil rack és menet közben nem tudom kivenni a gépből, mert a Hadrver biztonságos eltávolítása ikon nem jelenik meg.

:((

(#9893) heaven


heaven
tag

Csak, ha Pendrive-ot helyezek be, azt lehet eltávolítani-

Hogyan lehet vinyót eltávolítani?

(#9894) #54715584 válasza gyiku (#9891) üzenetére


#54715584
törölt tag

tavaly majus-junius ota van fent a vista, az elso problemak kb december kornyeken jelentkeztek, kiveve az usb-t, az mar a kezdetektol fogva nem muxik rendesen
frissitesek le vannak toltve
majdnem minden beallitas ugy van, ahogy azt a vista beallitotta, kiveve swap file, hasonlo dolgok
uj eszkoz egy vinyo + videokartya volt, de a drivert is rendesen eltavolitottam, ugy csereltem eszkozt...

azert meg megvarom moomant, hatha tudna megoldassal szolgalni
ha megse, akkor asszem visszarakom az xp-t vagy a win 2000-et :)

(#9895) AMD Power


AMD Power
titán

AVG vagy inkább Avast legyen Vistára?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9896) gyiku válasza #54715584 (#9894) üzenetére


gyiku
nagyúr

en az elsonel nem szorakoztam, pakoltam fel mindent, aztan uninstalltam, ki kellett taqsztalnom mi a jo nekem :) most mar a masodiknal figyeltem, es sztem ez kibirja vagy 1-2 evig :)

hüllő

(#9897) PowerBuldog válasza Steven (#9881) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nekem viszont csak 4 USB-m van, mivel laptop. A Winyónak sem semmi baja, mert Win XP alatt tökéletesen működött. Szóval csak a Vista miatt lehet valami gondja.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9898) gyiku válasza AMD Power (#9895) üzenetére


gyiku
nagyúr

avast nekem teljesen jo. avg-t meg xp-n csereltem nod32re.

hüllő

(#9899) PowerBuldog válasza AMD Power (#9895) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Én Avastot használok,nekem az vált be.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9900) gyiku válasza gyiku (#9885) üzenetére


gyiku
nagyúr

van vmi gadget ati kartya homerseklet kijelzesere? (passziv hd2600xt)

hüllő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.