Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Thrawn válasza AMD Power (#9300) üzenetére


Thrawn
félisten

Vezérlőpult -> Személyre szabás -> Ablak színe és megjelenítése

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9302) simon.tamas


simon.tamas
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy bmilyen op rendszert(vista, xp, ubuntu stb) telepítek a gépemre nem bootol fel restart után! A telepítést sikeresen betudom fejezni, de újraindítás után ez az üzenet jelenik meg: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER!
A bios-ban leellenőriztem h a hard diskről bootoljon, megnéztem minden kábelt, minden jónak tűnik! Op rendszert már sokszor telepítettem, eddig mindig sikeresen! szerintetek mi lehet a probléma?
köszi előre is a segítséget...

(#9303) AthlonXP válasza D.Csaba (#9299) üzenetére


AthlonXP
őstag

Akkor bocs, félreértettem... :B
Esetleg egy XP telepítő lemezzel is megoldható lenne a format. Elindítod a telepítést és mikor kiválasztod a vionyót, amire tenni akarod utánna fel fogja ajánlani a lehetőséget, ott kiválszthatod, hogy milyenre formázza, meg ott partícionálni is lehet, én mindíg azt használom.
Esetleg a jó öreg fdisk, bár az nem biztos, hogy műxik, mert nem kezeli az ntfst, ha jól tom..( már ha ntfs rendszerű vinyót akarsz fatra alakítani )...
Esetleg még meg lehet próbálni egy külön formázó/partícionáló progival. Ilyet találsz a neten, de sztem ebben a többiek is tudnának segíteni. :)

(#9304) sadams


sadams
tag

Tapasztalt valaki lassulást Vistánál egy bizonyos uptime után?

Estére itt hagytam most gépet tölteni, tehát szinte üresjáratban. Reggelre érezhetően lassabb volt minden. Vista fel is ajánlotta, hogy kikapcsolja az Aero-t, mert érezhető lassulást tapasztalt. :F
Mitől lehet ez?

Egyébként semmi bajom a sebességgel, sőt... :)

(#9305) _ak_ válasza simon.tamas (#9302) üzenetére


_ak_
addikt

Nincs usbbe dugva vmi pendrive vagy ilyesmi?

Let's begin, de gozaimasu!

(#9306) simon.tamas válasza _ak_ (#9305) üzenetére


simon.tamas
csendes tag

nincs semmi bedugva! én a linuxhoz teljesen hülye vagyok, nem lehet, hogy az okozott problémát, h feltelepítettem az ubuntu linuxot és ezután vmiért nem bootol a windows?

(#9307) D.Csaba válasza AthlonXP (#9303) üzenetére


D.Csaba
tag

Rápróbálok, csak úgy emlékszem, azt közvetlenül az XP telepítése előtt ajánlja fel - nincs külön formázás.
Otthon kipróbálom.. Köszi :R

http://www.green6.hu

(#9308) gyiku


gyiku
nagyúr

torrenten mar van ilyen: Windows Vista Service Pack 1 x86 RTM 36 Language (543 mb)
lol, mar el is tunt :)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9309) #54715584 válasza simon.tamas (#9306) üzenetére


#54715584
törölt tag

nem tudom milyen geped/vinyod van, de a regi vinyokon jumperelni kell es az sem mindegy mi melyik kablre hova van dugva :)

(#9310) _ak_ válasza simon.tamas (#9306) üzenetére


_ak_
addikt

valszeg vmi olyasmi lesz akkor a probléma, nem értek én sem a linuxhoz ^^

Let's begin, de gozaimasu!

(#9311) Zoty4


Zoty4
őstag

Van egy újabb problémám
Xp alatt a winrar kb fél perc alatt kicsomagolt egy 700 megás filmet, vistánál meg vagy 10 percig elszórakozik, szerintetek mi lehet az oka?

(#9312) gyiku válasza simon.tamas (#9306) üzenetére


gyiku
nagyúr

sztem linux atvarialta a boot particiod. van vmi progi, amivel lehet ez orvosolni, csak nem ugrik be a neve. vki hozzaerto majd megsugja :)

hüllő

(#9313) #54715584


#54715584
törölt tag

partitionmagic? :F

chellozotya: ha friss a telepites, akkor meg vmi indexelos szolgaltatas miatt lehet lassu ez a folyamat

[ Szerkesztve ]

(#9314) fLeSs válasza D.Csaba (#9299) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az NTFS for DOS program kell neked.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9315) fLeSs válasza Thrawn (#9298) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nincs több? :D
A remote dolgok engem (és még a juzerek 99%-át) nem érintik. Az első az jól hangzik, de kíváncsi lennék rá, hogy ez mikor mutatható ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9317) Thrawn válasza fLeSs (#9315) üzenetére


Thrawn
félisten

Olvasd el a PDF-et, az utolsó 35 oldalon csak a frissítések vannak felsorolva :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9318) AMD Power


AMD Power
titán

Érdekes. A régi 3DMarkok mennek. 01,03.

De a 05,06 illetve se a PCMark2002 se a PCMark2004 nem megy. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9319) Zoty4 válasza #54715584 (#9313) üzenetére


Zoty4
őstag

1,5 hete raktam fel, aztán elmentem 1 hétre síelni, szal friss, vhogyan fel tudom gyorsítani, mert megőszülők egy kicsomagoláson, dvd-rt nem is merek kicsomagolni, várok vmi megoldást

(#9320) Bali27 válasza gyiku (#9316) üzenetére


Bali27
addikt

Elég sok minden belefér a kompatibilitási hibába.. Tág fogalom.. Kár hogy nem irják h mit javit.. Ez olyan mintha vedd be a gyógyszert... De mi ez? Ne törödj vele.. Vedd be! De hát még nem is mondtam h mi bajom van.. :K

(#9321) Thrawn válasza AMD Power (#9318) üzenetére


Thrawn
félisten

Fel kell rakni hozzájuk a frissítéseket. és a Hotfixet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9322) gyiku válasza Bali27 (#9320) üzenetére


gyiku
nagyúr

kb. artani mondjuk nem arthat ha fenn van :)

hüllő

(#9323) jercsi


jercsi
tag

Vista 64 bit home premium rendszert használok jogtisztán , nekem mióta jogtiszta azóta semmi problémám nincs vele tökéletesen mennek rajta a programok játékok minden ,előtte míg tört volt rendesen szívtam vele ,a 32 bites progik is mennek tökéletes !Csak most annyi gondom van hogy elhiccent az alaplapom biosa de rendesen és valszeg cserélik a lapomat , a gondom az , hogy a jogtisztaság az alaplapra igazolódik ,de mivel most ujj lesz lehet hogy nem tudok majd frissíteni ,nem leszek jogtiszta :O :O :O :O
Volt már valakinek ilyen problémája ?

[ Szerkesztve ]

(#9324) gyiku válasza jercsi (#9323) üzenetére


gyiku
nagyúr

semmi koze az oprencernek az alaplaphoz. lehet, hogy nem uszod meg reinstallt, bar nekem mar volt olyan, hogy socketA-s lapot csereltem am2-re, es elindult rajta a regi xp :)

hüllő

(#9325) hendrixsl


hendrixsl
csendes tag

Hello,felehet telepiteni a vistat ugy is hogy nem irom ki,hanem csak xp-rol telepitem egy masik hdd-re?

(#9326) simon.tamas válasza gyiku (#9312) üzenetére


simon.tamas
csendes tag

kösz! szerintem is ez lehet a gond, majd utána nézek!

(#9327) jercsi


jercsi
tag

Sztem gondok lesznek ezzel ,mert ha nem így lenne akkor egy op rendszert több gépre is feltudnál telepíteni és tudnád is frissíteni ,azt hallottam hogy az alaplapból olvas ki valami infó talán a hálózati kártya mac adress címét nem tudom pontosan !Erre lennék kíváncsi
A reinstall az természetes ,aminek megint nem örülök mert megint lehet ghostot gyártani

(#9328) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Rivatunerben tuningolom a karimat vista alatt,újraindításnál mindig visszaállítja az alap értékeket a riva.Mit tudok ennek csinálni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9329) jercsi


jercsi
tag

A rivatuner az nekem sem megy normálisan vista alat ,nekem pl állandóan letiltja a program indulását , próbáld ki hogy a fiók védelmet kikapcsolod ,nekem akkor nem volt gond , de viszont akkor meg nyafog a vista ! :F

(#9330) jercsi


jercsi
tag

Vagy esetleg mentsd el a profilodat .... rivatunerben!

(#9331) gyiku válasza manutdzoli (#9328) üzenetére


gyiku
nagyúr

a telhetetlen mindenit :D 8800 gtx oc, es meg huzod :DDD mire kell ennyi kraft? :U

hüllő

(#9332) Thrawn válasza gyiku (#9324) üzenetére


Thrawn
félisten

Bőven van köze az alaplaphoz, amennyiben a Vista OEM és nem dobozos. Ha az Aktiváció sikertelen, akkor fel kell hívni a Microsoft ügyfélszolgálatot, és segítenek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9333) #54715584 válasza Zoty4 (#9319) üzenetére


#54715584
törölt tag

majd idovel felgyorsult
ha csak par napot hasznaltad, akkor ne szamits meg gyorsulasra...
nyugodtan varjal 2 hetet :)

(#9334) dekoninck válasza sadams (#9304) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Nekem sose volt ilyen. Legutóbb kb 300 óra ki-nem-kapcsolás után fagyott le - na nem a Vista, hanem egy virtual cd drive progi egy hibás cd-kép miatt, de nem sikerült lelőni, és kénytelen voltam újraindítani. Szóval beztos nem a Vistától volt, hanem inkább valami p3rd party progi miatt. Szerintem :)

(#9335) jercsi


jercsi
tag

Akkor ok én is így tudtam hogy alaplap fűggő lesz ! Akkor call microsoft :R :R :W ha itt lesz az ujj !

(#9336) manutdzoli válasza jercsi (#9329) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Régebben nekem is letiltotta a vista indításkor,de most nemtudom mi oknál fogva mindig visszaállítja az alap értékeket. :F

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9337) manutdzoli válasza gyiku (#9331) üzenetére


manutdzoli
senior tag

:D Jólvanna,csak egy kicsi tuning van,crysishez kell minden erő :DDD

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9338) jercsi


jercsi
tag

A crysis hez sztem még a 980000000000000gt sem lesz elég :C :C :C :O :O :O :O
A 8800gtx vistan jobb mint xp n az biztos .......

(#9339) Bali27 válasza manutdzoli (#9336) üzenetére


Bali27
addikt

Sok mindent ki kell kapcsolni a Vistában hogy jól müködjön....
Sztem ez a sok automatizálás, meg a USer seggét kinyaljuk cimszóval elinditott sok szar az aghyára megy.. NEkem is arra ment uh sok szart ami nem kelett letiltottam..
Eröforrás figyelö, meg ami gyüjti az adatokat h mikor mennyire megy l a vista stb.. Mindent letiltottam.. Több évig ment az xp ugy hogy nem figyelte hogy most mennyire fitt a gép.. Mindig én tartottam karban.. Attol jobb nincs..

(#9340) Bali27


Bali27
addikt

Mondjuk a microsoft tövig bevehetné.. Ugyan is mikor választottam Op rendszert a memóriakezels lebegett föleg a szemem elött..(64 bites) 4 giga ram van a gépembe.. És az volt odairva hogy a Home Editionnak 512 memóriára van szüksége.. (microsoftéknál is néztemm,. Ugyan ez) Megnéztem h mennyit tud.. Tudásilag böven elég a Home Basic, és az alapján hogy annyival kevesebb van benne mint a többibe.. Azaz annyival kevesebbet tud mint a többi, pl Ultimate, el is tudtam képzelni h 512 mb ramra van szüksége.. Felraktam és láss csodáűt.. Mint az Ultimate.. Pontosan nanyit foglalt... MOndom fasza, és megint jó pont az MS nek.. 1000 meg 1100akat foglal alapbol.. Már sikerült letornázni 900ra...

[ Szerkesztve ]

(#9341) manutdzoli válasza jercsi (#9338) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Igen,a Crysishez majd egy 9800 gx2 sli kell :D Meg mellé még Paks

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9342) jercsi


jercsi
tag

és pontosan miket kapcsoltál ki a rendszerben mekkora erőforrást tudtál ezzel felszabadítani ?
:F

(#9343) manutdzoli válasza jercsi (#9342) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Az engem is érdekelne

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9344) AMD Power


AMD Power
titán

vLite: Vista-fogyókúra felsőfokon

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9345) hendrixsl


hendrixsl
csendes tag

Olvastam hogy ajanlott kulon particiot csinalni a swap fajloknak.Ezt angol vistan hogy kell bealitani?,mert van egy 20gigas particiom.Elore is koszi.

(#9346) Bali27 válasza hendrixsl (#9345) üzenetére


Bali27
addikt

Xp nél tényleg ugy volt hogy másik partició.. Én is ugy csináltam.. Azóta a Vistánál utána olvastam.. nekem van C és D particiom.. Azt irták hogy mind2 particiora kell swap file.. Mert amelyik particion dolgozik ahoz nyúl...

(#9347) manutdzoli válasza Bali27 (#9346) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Egyébként mennyi az ideális virtuális memória?nekem most 2400mb van beállítva,sztem ez a gyári beállítás,mert még nem nyúltam hozzá.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9348) Thrawn válasza Bali27 (#9346) üzenetére


Thrawn
félisten

He? Rég olvastam ekkora blődséget :(
Nem kell mindenhova swap fájlt rakni, annak ellenére sem, hogy van rá lehetőség.
Amiért érdemes lehet külön partícióra rakni a swap-et:
1. Minimális gyorsulást szeretnénk elérni, ezért a vinyó elejére (a leggyorsabb része egy HDD-nek) készítünk egy kisebb partíciót amire áthelyezzük a swap fájlt.
2. Több operációs rendszerünk van és minimális gyorsulás mellett egy kis helyet szeretnénk megspórolni. Ehhez 3 partícióra van szükség, az első ugyanúgy a swap fájlnak lesz mint az 1. esetben, a másik kettőre feltelepítjük a rendszereket. Mindkét oprendszer swap fájlját az első partícióra helyezzük át, a biztonság kedvéért még az is beállítható, hogy kikapcsolásnál/újraindításnál a swap fájljukat töröljék.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9349) RI/OS válasza Bali27 (#9346) üzenetére


RI/OS
őstag

Hogy te milyen hülyeségeket írsz ebbe a topikba, az eszméletlen.. :D
Thraw:A külön particiós swap felesleges..Többet érsz, ha a rendszer particiót minél kissebb clustermérettel formázod meg.inkább a windowst rakom a partició elejére mint a swapját :D

[ Szerkesztve ]

(#9350) RI/OS válasza gyiku (#9324) üzenetére


RI/OS
őstag

De függ. Az oem vista alaplaptól függ. Új alaplap=oem vista kuka. De ha garis gond elméletben adnak új kódot..

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.