Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Bali27 válasza AthlonXP (#9250) üzenetére


Bali27
addikt

Miért kéne VIstát fat 32 re? Márt régóta senki sem ajánlja a fat32-t.. Ráadásul ha restartolsz szabálytalanul akkor fél óráig dolgozni fog restartkor.. Meg álkltiolag sok hátránya van a Fat32nek.. /google/

(#9252) AMD Power válasza RI/OS (#9236) üzenetére


AMD Power
titán

A nod valahogy nem szimpi nekem. XP alatt a avast! fut.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9253) gyiku válasza AMD Power (#9252) üzenetére


gyiku
nagyúr

avast tokeletes lesz vistan is. ha nagyon paranoid vagy, mehet melle a comodo :)

hüllő

(#9254) AMD Power válasza gyiku (#9253) üzenetére


AMD Power
titán

Nem vagyok az. Nekem XP alatt is jó volt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9255) Bali27


Bali27
addikt

Jobb a vist alap tüzfala mint az xp-é.. Nem vagyok parnoid, de azért a comodo mégis csak más.. Sztem alapon ha nicns beálitva semmi jobban véd mint az alap tüzfal.. +mellé avast, meg fenthagytam a WIn Defendert.. Eddig se kémprogramom se semmim nem volt.. Direkt néztem spybottal, adaware stb vel a gépem.. Sehol semmi:)
Uh marad a comodo, avast, Win defender páriostitás..

(#9256) eastlake válasza Thrawn (#9003) üzenetére


eastlake
csendes tag

fuu köszi, én is épp ilyen progikat kerestem, mert bár a vistában van ugye átparticionálási lehetőség, de sajnos a rendszerparticiót nem lehet vele megerőszakolni:/

God is here, never leaves you alone...

(#9257) AMD Power


AMD Power
titán

A boot képernyőnél nem lehet valahogy belőni ,hogy ne 2ms alatt keljen választani a két OP rendszer között.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9258) AthlonXP válasza Bali27 (#9251) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nem akarok Vistát fat32-re tenni csak érdekelt volna, hogy esetleg talán/ha... :)
Amúgy "D.Csaba (#9196)" kérdésére írtam azt, amit.
Az XP-t meg azért raktam fatra, mert néha szoktam csinálni ezt-azt, amit csak dos alól tudok végrehajtani és ehez kell a fat, de a Vistát nem akarom fatra tenni, csak én is kíváncsi lettem volna arra, hogy van-e erre lehetőség ( csak úgy, me azé :DD ).

(#9259) gyiku válasza AMD Power (#9254) üzenetére


gyiku
nagyúr

nade most vista van, nem? :) amugy comodo siman elfer mellette, semmi ketseg.

hüllő

(#9260) AthlonXP válasza AMD Power (#9257) üzenetére


AthlonXP
őstag

Start menü-->futtatás-->msconfig..
a felnyíló ablakban "Boot.ini" fület válsztod, majd ott lesz egy bejegyzés amivel át állíthatod az időkorlátot.
Mondjuk ez nálam általában mindíg 30s szokott lenni, de mások is írták már 2-3s náluk és nemtom miér, nekem mindíg 30 szokott lenni... :)

(#9261) Thrawn válasza AMD Power (#9257) üzenetére


Thrawn
félisten

Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális Rendszerbeállítások -> Speciális fülön Indítás és Helyreállítás Beállítások -> Rendszerek listájánk megjelenítése X másodpercig

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9262) AMD Power válasza gyiku (#9259) üzenetére


AMD Power
titán

Az is meg XP is.

AthlonXP és Thrawn! Köszi! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9263) pilóta


pilóta
nagyúr

Mediaplayer vs. DVD hang problémára tud valaki megoldást?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9264) Bali27 válasza pilóta (#9263) üzenetére


Bali27
addikt

Miért ragaszkodsz a szar Mediaplayerhez.. Ráadásul még mp3 alatt is a procit vagy 10-20% ig terheli... A winamp szebb hangot ad és nekem 1-6% ot terhel max..
Amugy próbáld meg a Power dvdvel.. Merg Pl a KMplayer...
Itt van egy uj és nagyon jó torrentkereső.. A 14 legismertebb torrent odlalon keres, és seed szerint sorba is rakja...[link]

(#9265) Thrawn válasza pilóta (#9263) üzenetére


Thrawn
félisten

Hülye kérdés: Feltekerted a volumét? :)
A beállítások között minden stimmel?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9266) pilóta válasza Thrawn (#9265) üzenetére


pilóta
nagyúr

Volume maxon, AVI-t hanggal játssza le, csak a DVD filmet nem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9267) pilóta válasza Bali27 (#9264) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem akarok plusz pénzt kiadni PowerDVD-re, ha anélkül is megvagyok. Egyébként miért szar a Mediaplayer? Látszódik rajta a kép szépen. Ha lenne hangja, akkor arra, hogy havonta megnézzek egy DVD-t rajta, tökéletesen megfelelne.
Torrentet nem használok.
Csak jogtiszta dolgok jöhetnek szóba.
De legeslegegyszerűbb az lenne, ha a Mediaplayer tudná, és akkor nem kell plusz programokat feleslegesen telepítgetni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9268) Bali27 válasza pilóta (#9267) üzenetére


Bali27
addikt

Ja sorry

[ Szerkesztve ]

(#9269) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Erre valaki?
[link]

(#9270) Bali27


Bali27
addikt

Akkor szedd le a KMPLAYERT.. Full ingyenes.. Visz avit, szépen lejátszik mp3 at, és dvdt.. Az összes mostani legujabb codec bele van integrálva.. Szal nem kell codeccal szennyezne a gépet mert a lejátszó használja csak,.. Innen le tudod szedni...És full ingyenes!!![link]

(#9271) Bali27 válasza CimbiX (#9269) üzenetére


Bali27
addikt

Ati topicban Tomcat hozzászólása...
"Nálam müxik Vista x64 alatt az AtiWInflash 2.0.0.2."

(#9272) _ak_ válasza pilóta (#9267) üzenetére


_ak_
addikt

Szépnek szép, de ha egyszerű progit akarsz akkor Meda Player Classic.. :D Persze azt használsz amit akarsz. A DVDknél én annó az AC3al szívtam mindig. Lehet így is úgyis szükséged lesz (pl)egy k-lite codec pack-ra. Tettél fel vmi más kódekeket vagy csak simán az alap media playert tolod?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#9273) pilóta válasza Bali27 (#9270) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi! :R
Ha végképp nem lesz megoldás a Mediaplayerre, akkor lehet, hogy felrakom.

De addig is próbáljuk meg az alapproblémát megoldani :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9274) pilóta válasza _ak_ (#9272) üzenetére


pilóta
nagyúr

Semmi codec nincs fenn. De ez egy gyári műsoros DVD lemez. Ezt azért illene lejátszania hanggal, nem?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9275) Bali27 válasza pilóta (#9274) üzenetére


Bali27
addikt

De....:)
Régebben én is Media Plyert használtam még mp3 ra is... Aztán rájöttem h sokkal jobban igénybe veszi a procit alapbol mint pl a winamp..

Foggalmam sincs h miért nicns hangja.. Máshol próbáltad már? Vagy mondom próbáld meg leszedni azt amit mondtam.. Bbenne van midnen.. Ha azzal se viszi akkor ott nem a Media Playerrel van gond... Vagy akármivel.. )Összehasonlitás a gépeden.. . Gondolom végigböngészted az egész Media playert stb... Sztem ez az egyetlen járható út.

(#9276) Thrawn válasza Bali27 (#9275) üzenetére


Thrawn
félisten

A hangra én sem jöttem még rá, kíváncsiságból kipróbáltam egy DVD-t én is, és nálam volt hangja. Van fent K-Lite codec pack a gépen, nem tudom ez számít-e.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9277) _ak_ válasza Bali27 (#9275) üzenetére


_ak_
addikt

Nézd meg milyen konfigja van..téged érdekelne, h a cpu hány %-ot eszik? :) Nekem is az az utolsó amit megnézek (sőt meg sem nézem), na de hogy a problémáról is szó legyen. Igazából nem tom, h alapból le kéne-e h játsza, szerintem sem ártana, ha leadná. Bár én cska a 9es playert használtam max 1 hétig, így nem mondhatnám, h ismerem. Hangfal/driver beállítások? Próbáld ki, h stereóba küldöd a hangfalakat és a dvd münben is a stereora teszed.

Thrawn: ha nem tévedek:
AC3/DTS/LPCM/MP1/MP2 (AC3Filter) [version 1.46] ez "csinálja" a hangot a dvdknél.. és nem tom, h van-e alapból ilyen kódek a gépen.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#9278) AMD Power


AMD Power
titán

Ez milyennek számít?

Processzor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 4,8
Videokártya ATI Radeon HD 2600 XT 5,9
Játékra szolgáló videokártya 1022 MB - teljes elérhető grafikus memória 5,4
Elsődleges merevlemez 26GB szabad (41GB összesen) 5,6

Windows Vista (TM) Home Premium

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9279) _ak_ válasza pilóta (#9274) üzenetére


_ak_
addikt

Google 3-ik találtat. KATT

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#9280) pilóta válasza Bali27 (#9275) üzenetére


pilóta
nagyúr

Proci használat nem érdekel, ha épp DVD-t nézek, akkor nem csinálok semmi mást, felőlem akár 100% is lehet mindkét mag terhelése...

Más lejátszó program (a Nero lejátszója) lejátsza a hangot is, a Mediaplayer más formátumokkal lejátszik hangot is, csak a Mediaplayer+DVD kombóval van gond.
Ezt akarom megoldani...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9281) ssolitude válasza pilóta (#9280) üzenetére


ssolitude
őstag

Nem lenne rossz tudni, milyen az a hang a DVD-n.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#9282) Gabás válasza pilóta (#9280) üzenetére


Gabás
addikt

ha jól tudom, szabad verseny miatt nincs a DVD lejátszáshoz integrált kodek a media playerben
mindenképp próbálj meg egy ac3 filtert telepíteni, valószínűleg ez megoldja a gondod

(#9283) pilóta válasza ssolitude (#9281) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már hogy értve? Szép hangja van a női főszereplőnek, a férfi meg olyan borízű :D
Egyébként 5.1 magyar.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9284) _ak_ válasza pilóta (#9280) üzenetére


_ak_
addikt

Olvass bele az előző linkembe..

Let's begin, de gozaimasu!

(#9285) ssolitude válasza pilóta (#9283) üzenetére


ssolitude
őstag

Mondjuk speciel ez nem érdekel. Inkább az, hogy ac3,vagy DTS, vagy PCM, vagy mi?
MOD.: egyébként meg KMPlayer. Nem kell telepíteni, és mindent visz.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#9286) pilóta válasza ssolitude (#9285) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát azt nem tudom.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9287) pilóta válasza Gabás (#9282) üzenetére


pilóta
nagyúr

AC3 filter megoldotta :R

Micsoda hülyeség ez, hogy verseny miatt alapból csak képet játsszik le, hangot nem :W

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9288) _ak_


_ak_
addikt

Teljesen egyszerű a téma, mivel nem volt feltelepítve semmi kódek ezért nincs fent az ac3filter sem...éééés ezért nincs hang sem..

Let's begin, de gozaimasu!

(#9289) gyiku válasza pilóta (#9267) üzenetére


gyiku
nagyúr

hulye kerdes, de dvd-t geprol nezed, vagy lemezrol? ha lemezrol, akkor nem kene a rom-bol egy kabel a lapra, vagy hangkartyara? par100 ft. :)
ja, mar megoldodott :D

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9290) ssolitude válasza pilóta (#9286) üzenetére


ssolitude
őstag

MOD: tárgytalan...

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#9291) eVan


eVan
tag

Na emberek...
Neten már van egy ilyen:
6001.18000.080118-1840_x86fre_Client_en-us-FRMCFRE_EN_DVD.iso
Teljesen tiszta,SP1 Angol Vista..Szokásos változatok adottak benne..Ultimatet raktam fel,Windows Updaten Extrák és 2 frissítés már befigyel,de a nyelveket nem találja meg..
Ettől függetlenül nekem már most gyorsabbnak tűnik mint az rc-k.
[link]
:R :R

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#9292) Thrawn


Thrawn
félisten

Letölthető az SP1 javításainak listája: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9293) fLeSs válasza eVan (#9291) üzenetére


fLeSs
nagyúr

placebóhatás.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9294) Thrawn válasza fLeSs (#9293) üzenetére


Thrawn
félisten

Azt mondod? Próbáltad is? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9295) CimbiX válasza Bali27 (#9271) üzenetére


CimbiX
aktív tag

OK, megoldodott, miutan a beta 8.2 drivert feltettem, thx.

(#9296) fLeSs válasza Thrawn (#9294) üzenetére


fLeSs
nagyúr

miért, van benne vmi, amitől érezhetően gyorsulhat az oprencer?
tudtommal csak hibajavítások vannak benne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9297) Bali27 válasza fLeSs (#9296) üzenetére


Bali27
addikt

Az is Hiba volt hogy lassu volt az OP rendszer:)
Viccet félre téve azt irták az sp1 ről hogy teljesitményjavító hatása is lesz... Nekem még nicnsen fönt az sp1, de a leálitáson kivül(nem áll le sokszor a gép mikor rámegyek h kikapcs) azon kivül semmi problémám vele..Nem is tünik lassunak sem..

[ Szerkesztve ]

(#9298) Thrawn válasza fLeSs (#9296) üzenetére


Thrawn
félisten

Most olvasgatom
Egy példa:
Improves performance over Windows Vista’s current performance across the following scenarios1:
o 25% faster when copying files locally on the same disk on the same machine
o 45% faster when copying files from a remote non-Windows Vista system to a SP1 system
o 50% faster when copying files from a remote SP1 system to a local SP1 system

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9299) D.Csaba válasza AthlonXP (#9250) üzenetére


D.Csaba
tag

NEM szeretném felrakni a vistát fat32 - mert tudom, hogy azt nem lehet. Neme azért kell az egyik vinyóm partícióit FAT32re formázni, mert ki fogom venni a gépemből és a másik oprendszer csak a fatosat olvassa.. Ennyi a történet ;)

Köszi a segítséget!

http://www.green6.hu

(#9300) AMD Power


AMD Power
titán

A tálca színét hol tudom megváltoztatni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.