Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) #65675776 válasza fLeSs (#9099) üzenetére


#65675776
törölt tag

Asztal -> jobbgomb -> Testreszabás (Personalization) -> Képernyő tulajdonságok (Display Settings) -> További beállítások... (Advanced Settings...) -> Adapter -> Összes mód... (List All Modes...) alatt nem szerepel a listában? (A magyar elnevezések nem tutik, nálam angolul beszél a Vista.)

(#9102) k. válasza Kami11 (#9096) üzenetére


k.
őstag

Sorry hülyült a gép.

[ Szerkesztve ]

(#9103) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Üdv!
Telepítési problémám akadt.

Van 2 vinyó. (3 van de 2 a lényeges). Az egyiken volt egy xp a másikon egy vista. Namost amikor megérkezett a harmadik, egy raptor, akkor újratettem az xp-t. Azóta a Vista nem indul el. Néztem a topikban mik lehetnek. Próbáltam cdről repairolni. Amikor mellette volt az xp-s vinya akkor felismerte hogy már van egy telepített változat, de akárhányszor nyomtam neki a rcovert soha nem adta be a bootolási opciókban a vistát. Aztán valaki mondta hogy hagyjam csak azt a vinyót rajta amin a vista van. Ezt is próbáltam, de így viszont nem talál előző win installt, azt akarja hogy a vinyómhoz valami drivert töltsek be neki. De amkor látja a vinyót akkor minek kell ilyen? Szóval szeretném megmenteni a régebbi dolgokat (csak a rendszer van rajta, de a beállítások meg hasonlók miatt). Vki hlp pls.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9104) akaido válasza Pee-Tee (#9100) üzenetére


akaido
addikt

[realtek.com.tw link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9105) pilóta válasza fLeSs (#9099) üzenetére


pilóta
nagyúr

Analóg, vagy DVI?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9106) raskolnikoff válasza raskolnikoff (#9103) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Update. Mi lenne ha átmásolnám az egészet egy másik elsődleges partícióra?

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9107) raskolnikoff válasza fLeSs (#9099) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ha nvidiád van akkor van a control panelben egy manage custom resolutions, ott ha megeteted vele és a tesztet is lefuttatod, manualra állítva a bővebb beállításoknál akkor szerintem meg kéne egye. többet is meg lehet tanítani neki. 1440x900 meg 1280x800. akármit.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9108) mansh


mansh
csendes tag

Sziasztok

Tudja valaki hogy lehet elinditani a Vistat ugy hogy az "administrator" felhasznaloval legyen beloggolva ? Az XP-nel tudom hogy ha elinditottam csokkentett modban akkor megjelent ez a felhasznalo is de a Vistabol az Istennek sem tudom elocslogatni es a Corel X3 elso inditasnal ehhez a felhasznalohoz ragaszkodik.

Elore is koszi !

(#9109) raskolnikoff válasza mansh (#9108) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Olyan nincs. Jobb klikk az indítóikonra és indítás rendszergazdiként.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9110) mansh válasza raskolnikoff (#9109) üzenetére


mansh
csendes tag

jobb klikkre nem jelenik meg olyan opciom, ha viszont lekerek egy properties-t es minden lehetseges usernek teljes jogokat adok ugyis ugyanazt mondja, megorulok. Es administrator user meg kell legyen, mert ha az user accountsban probalok letrehozni uj felhasznalot administrator neven azt mondja nem lehet mert mar van ilyen.

(#9111) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nem vágom: Miért csak márciusra jön ki ha már most rtm? :(((

(#9112) #96302336 válasza Mr Bond 007 (#9111) üzenetére


#96302336
törölt tag

Talán sokszorosítási, és terítési dolgok is lehetnek a háttérben.

(#9113) Mr Bond 007 válasza #96302336 (#9112) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkor majd a p2p! :DD

(#9114) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Huh! A realtek oldalán lévő vista driver nem jó, de egy magyar oldalon találtam megfelelőt. Viszont még mindig van egy ismeretlen eszközöm amiről nem tudom mi . . . és a vista mit akar vele... hiába törlöm, minden újraindításnál visszahozza.

(#9115) whiskey válasza Pee-Tee (#9100) üzenetére


whiskey
tag

Csááá

Nekem müxik az a driver amit az ASUS oldalról szedtem..
Nekem P5LD2 a lapom nem tudom , hogy miben különbözik a tiédtől...
És Vista64 Ultimate-t használok...
Ha érdekel pontosan melyik drivert tettem fel irj, és utána nézek...

csaóóóó

(#9116) fLeSs válasza #65675776 (#9101) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már nemtom megnézni, mert melóhelyen volt a probléma.
De ez egy állandóan visszatérő probléma.
Ezalkalommal úgy oldottam meg, hogy Rivatunerben készítettem egy inf filet, aminek 1680x1050 a max felbontása, ezt beállítottam, és így jó. :D

Egyébként a másik bajom eddig az volt a Vistával, hogy az EDID-ből kiolvasott infókat nem tudtam vele feledtetni, így nem állíthattam be olyan felbontást, amilyet akarok. Ez a VGA-tesztelés miatt gáz.
Végülis az analóg-DVI átalakítónak az DVI-os részén két tüskét kiiktattam, így az EDID infó nem jut el a Windowshoz, ezért 2048x1536-ot is be tudok állítani, azért csak ennyit, mert analógon ez a max. Info itt: [link]
DVI-on is próbáltam, mert dual-linkkel 2560x1600-at használhatnék, de azzal nem működik ez a dolog.
Ha vki tudja a megoldást, akkor szóljon plz!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9117) fLeSs válasza pilóta (#9105) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lásd #9116.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9118) raskolnikoff válasza fLeSs (#9116) üzenetére


raskolnikoff
őstag

válaszoltam 9107ben.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9119) fLeSs válasza raskolnikoff (#9118) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a manage custom resolutionnál nem sikerült semmit beállítani.
de a probléma nem csak nvidia kártyáknál jelentkezik, hanem ati-knál is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9120) raskolnikoff válasza mansh (#9110) üzenetére


raskolnikoff
őstag

egyébként a vistában ez az egyik fő ujitás hogy nincs admin. Te mint user döntöd el hogy engedsz-e e programot futtani vagy nem. Ezért jön fel mindig a kérdés, hogy engeded-e a progit futni vagy nem. Tudod az ami tutira felidegelt már az elején:)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9121) raskolnikoff válasza fLeSs (#9119) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ezzel a beállítással próbáltad?
és ez csak nvidia tulajok jussa. atinál úgy tudom a szerencsén (meg a driveren) múlnak a kisebb hasonló arányú felbontások. de hogy a natív miért nem megy az rejtély.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9122) RI/OS válasza Mr Bond 007 (#9111) üzenetére


RI/OS
őstag

Torrenten szvsz fentlesz egy hét múlva. Sőt szerintem az rc2 lesz az rtm.. De legalábbis az stabil érdemes azt használni a ,,véglegesig,,
9120:Van admin, ha kikapcsolod az UAC-t

[ Szerkesztve ]

(#9123) fLeSs válasza raskolnikoff (#9121) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nekem nem is volt ilyen menüpont.
ez milyen driver? :D

ja igen, azt is észrevettem, hogy ez a felbontásos problémás dolog driverfüggő.
volt már, hogy egy drivert felraktam a gépre, és minden f@sza volt, leteszteltem vele a kártyát. utána felinstalláltam egy újabb drivert (régi vs újabb driver teszt volt), és abban már ne m lehetett beállítani xy felbontást.

de ez csak vista alatt volt így, xp alatt nincs gond ezzel.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9124) raskolnikoff válasza fLeSs (#9123) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Hát jelenleg a vistám romokban van, de 169.25 és 169.02 volt. XP képeket láttál.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9125) fLeSs válasza raskolnikoff (#9124) üzenetére


fLeSs
nagyúr

hát akkor ezért.
vista alatt nincs ilyen opció, legalábbis én nem találtam.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9126) raskolnikoff válasza fLeSs (#9125) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Bár én úgy emlékszem, sikerült a dolog. Ha ez elég bizonyíték...a manage custom reso nincs vagy pedig azon belül nem tudod a manualt beállítani? Ahhoz be kell lépni még az advanced fülbe is. utána test és ok. elvileg akkor megvan.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#9127) Thrawn válasza mansh (#9108) üzenetére


Thrawn
félisten

A rendszergazda fiók benne van a Vista-ban, de inaktív. Ha aktiválni szeretnéd, akkor Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Helyi biztonsági házirend -> Helyi házirend -> Biztonsági beállítások -> Fiókok: A rendszergazda fiók állapota -> Engedélyezve

De előtte a Corel X3 indító exe fájlját megpróbálnám jobbklikk -> futtatás rendszergazdaként elindítani.

Pee-Tee: Mivel ASUS lapod van van egy tippem, hogy az AT ACPI utility lehet az. Ha felteszed az AIBoostert akkor feltelepíti hozzá a drivert, de lehet külön is van hozzá.
Megnéztem van, ACPI driver for ATK 0110 virtual device a neve.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9128) AMD Power


AMD Power
titán

Mekkora a hely igénye egy Home Premiumnak? Milyen progival érdemes a már meg lévő 2 partíciómból egy 3-at csinálni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9129) Thrawn válasza AMD Power (#9128) üzenetére


Thrawn
félisten

Én csinálnék neki 30 GB-ot minimum, de egy 40 GB-osra már egy-két játék is felmegy a programok mellé. Partícionáló programnak az Acronis Disc Director-t vagy a Paragon Partition Magic 9-et ajánlom.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9130) _ak_


_ak_
addikt

X64es vista alatt a paragon partitoin manager 9 nem igazán akarja megoldania a dolgot, vagyis arra buzdít, h recovery discel próbálkozzak (ami nincs és valszeg nem is lesz). Mindjárt nézem a másik progit.

Let's begin, de gozaimasu!

(#9131) AMD Power válasza Thrawn (#9129) üzenetére


AMD Power
titán

Az lesz. Már gyártom a 40GB-t helyet. Szerinted is a 32 bites Premium Home a legjobb választás?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9132) Thrawn válasza AMD Power (#9131) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nincs szükséged az Ultimate extráira akkor igen.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9133) AMD Power válasza Thrawn (#9132) üzenetére


AMD Power
titán

Átnéztem a változatok
közötti eltérést. Elég lesz nekem a Home Premium is. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9134) szasanyi


szasanyi
félisten

Helló mindenki!

Tapasztalat érdekelne: 1GB RAMmal hogy muzsikál a Vista 32bit? :U Minden fícsör megy, és nem lassú? Vagy ehhez feltétlenűl szükséges a 2giga?

(#9135) Thrawn válasza szasanyi (#9134) üzenetére


Thrawn
félisten

Sokáig használtam 1 GB rammal, de 2 GB-al már azért fürgébb.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9136) szasanyi válasza Thrawn (#9135) üzenetére


szasanyi
félisten

Oké, köszi. :)

(#9137) eVan


eVan
tag

Na helló emberek...
Aki még nem ismerné,itt van a winportal: http://winportal.net/
Itt nagyon sok infó van windowsról..
A lényeg..SP1hez ki mit szól? :C

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#9138) Tanya-


Tanya-
tag

Szevasztok,

Távoli asztalos kérdésem lenne, megoldható vista alatt, hogy ha belépek távolról egy felhasználóval akkor azt a felhasználót aki előtte ül, azt ne léptesse ki, tehát mint windows server 2003ban? Mert csak ezért van fent win server azon a gépen. S jó lenne lecserélni vistára, esetleg xp-re.

[ Szerkesztve ]

(#9139) Thrawn válasza eVan (#9137) üzenetére


Thrawn
félisten

Egész jó, de aki csodára vár az pofára fog esni :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9140) eVan válasza Thrawn (#9139) üzenetére


eVan
tag

Szerintem az rc refresh2vel egész jó lett,szerintem kicsit gíorsabb is sp1el...

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#9141) Neil Watts válasza AMD Power (#9055) üzenetére


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

JÉZUS MÁRIA!
Tegyen már valaki itt rendet... :(((
A Vista az összes nyelvet támogatja EGYBEN!!!
Ugyhogy itt nincs olyan mint az XP-nél!
A BETA is támogatta a Magyar nyelvet...

Üdv. Core2

(#9142) Thrawn válasza Neil Watts (#9141) üzenetére


Thrawn
félisten

Ööö, HE?
Nem támogatja minden nyelvet, főleg nem egyben. És milyen béta?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9143) Neil Watts válasza Thrawn (#9142) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Volt az RC, utána RC (ref. 2)
Most a végleges.....

A RCnél volt egy 36 nyelves csomag, és én úgy gondolom hogy a végleges is ezen az elven müködik.. :)

Üdv. Core2

(#9144) Thrawn válasza Neil Watts (#9143) üzenetére


Thrawn
félisten

Az RC nem béta. A 36 nyelves csomag meg nem fog lekúszni netről frissítésen keresztül csak az amilyen nyelvű a Vista-d. A többi nyelv telepítése meg más tészta, az csak Ultimate-hoz elérhető.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9145) Neil Watts válasza Thrawn (#9144) üzenetére


Neil Watts
veterán

1. sry... :B
2. Nekem HUN van úgyhogy... :DD
3. Lehet kipróbálom az ördög OPrendszerét azaz a Linuxot...

Üdv. core2

(#9146) RI/OS


RI/OS
őstag

(#9147) Szólista válasza RI/OS (#9146) üzenetére


Szólista
senior tag

Ez korrekt,több mint 1GB-s javitócsomag. :Y

Nem vagyok normális. Na és?!

(#9148) Gabás válasza Szólista (#9147) üzenetére


Gabás
addikt

de ebben benne van a Vista és Server 2008 telepítője is, ha jól tévedek

(#9149) _ak_


_ak_
addikt

Az Acronis Disk Director Suite megoldotta problémamentesen a feladatát, úgy h piros pontot neki. Nem sírt semmiért gyors és egyszerű volt.

Ugye szó esett már párszor a a töredezettségmentesítőkről. Kérdés, h a felsoroltak közt van olyan, ami még win bejelentkezés előtt letolja a defragot (tehát a page fájlt is kezelésbe veszi)?

Let's begin, de gozaimasu!

(#9150) Neil Watts válasza _ak_ (#9149) üzenetére


Neil Watts
veterán

Én is szoktam használni...
És nekem bejött! :)
:B
:Y 9150. hsz! :Y

Üdv. Core2

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.