Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) cadarn


cadarn
tag

update2:

Mintha fogoly lennék a saját gépemben, pl nemtudom leszedni a kerio firewall-t mert aszondja hogy nincs hozzá jogosultságom...

Hogyan tudok minden korlátozó sz*rságot feloldani ebbena k*rva vistában? pls help

''Ez kizárt dolog mert nem tudom!''

(#9452) gyiku válasza RI/OS (#9450) üzenetére


gyiku
nagyúr

en a 64esre varok :)

hüllő

(#9453) gyiku válasza RI/OS (#9449) üzenetére


gyiku
nagyúr

:Y :C :K kerem szepen :R

hüllő

(#9454) RI/OS válasza gyiku (#9452) üzenetére


RI/OS
őstag

9449en nézd meg amit linkeltem ;)

(#9455) gyiku válasza RI/OS (#9454) üzenetére


gyiku
nagyúr

azt neztem. version 6.blablabla sp1 :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9456) Barthezz2 válasza cadarn (#9451) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ugy hogy kikapcsolod az UAC-ot, de nem ajánlott...
Vezérlőpult->Felhasználói fiókok->felhasználói fiokok felügyeletének be- vagy kikapcsolása->és itt ved ki a pipát majd ok, utánna restart kell

Everybody lies.

(#9457) anulu válasza cadarn (#9451) üzenetére


anulu
félisten

hmm. érdekes. administrator jogosultságod van? keriot elvből nem használok...

nekem semmi ilyen bajom nem volt (mármint jogosultságbeli). ezzel az x86 errorral pedíg még soha nem találkoztam :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9458) anulu


anulu
félisten

na, nagy kaland incoming, szép lassan leér 64bites eng SP1

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9459) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Ki tudja hogy ezeket az RTM es SP1 eket honna lehet leszedni? Linekn megirták h tölthetőek...[link]

(#9460) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Egy nagy gondban szenvedek!
Adott egy Acer laptop. Vista volt hozzá amikor megvettem. Ugye úgy kaptam hogy van benne egy 250 GB westen dig.vinyó. 1.Partíció 8GB (ezen van a gyári vista progijai amit nem látok csak partíciós progikkal) 2.Partíció ez a C meghajtó 3.Partíció a maradék.
Először mikor bekapcsoltam elindult a vista telepítője. Minden frankón feltelepült, készítettem egy 2dvd-s biztonsági másolatot a rendszerről.
Eddig minden frankó volt, de szerettem volna egy xp telepíteni az USB-s csatlakozású vinyómra (300 GB-os samsung vinyó 3 fele partícionálva).
El is indult a telepítő, felmásolta a fájlokat de amikor újraindult a gép kiirta hogy hiányzó ntldr fájl. Gondoltam megsérült a samsung vinyóm.
ÉS EKKOR JÖTT A FURCSASÁG NEM TUDTAM BEBOOTOLNI A VISTÁS VINYÓRÓL.
Ez a hibaüzenet fogad:
" Hiányzó boot.ini fájl" -ez egy pillanatra felvillan. Következő felirat:
" A Windows nem indítható, mert az alábbi fájl hibás, vagy nem található:
windows root\system32\hal.dll
Telepítse újra a fájlt."

A boot.ini tényleg nincs meg. A hal.dll fájlt meg elhoztam egy másik vistás gépről bemásoltam ( :) )és ugyanaz a hibaüzenet.

Namost bebootoltam egy cd-ről működő xp-ről.
Látom mind a két vinyót és az adatok is megvannak nem sérültek, de valamiért nem akar bejönni a vista.

Mennyire súlyos ez a jelenség (mert ugye nem sérült a vinyó csak nem akar elindulni)?
Lehet átíródott a laptoban lévő vinyón a masterbootrecord?
Ha ez a hiba írjátok le, hogy hozhatom helyre!

Segítsetek valahogy elindítani a vistát. :( :( :(

(#9461) fLeSs válasza Garffi (#9460) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Bootolj be a Vista telepítőlemezről, és ne a telepítést válaszd, hanem a repairt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9462) Garffi válasza fLeSs (#9461) üzenetére


Garffi
tag

De nekem csak egy recovery progi indul el és azt írja ki hogy a c meghajtón lévő adat el fog veszni ha folytatom az acer recovery progi futtatását.
Ahogy fentebb írtam az eredeti legális vista rajta van egy rejtett partíción.
Na erről kellene valahogy futtatnom a vistát, csak nem tudom hogy hogy. :F :F

(#9463) laci1985 válasza manutdzoli (#9441) üzenetére


laci1985
tag

Nekem így se müködik hogy felcserélgettem a jack dugokat. Mit kene beállítani ?
A mélyből nem jön hang :(
Viosta nem kezeli az 5.1-et ? nem akarom elhinni.
A hangkártya AC97 -es alaplapi Realtek.

[ Szerkesztve ]

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9464) AMD Power


AMD Power
titán

Ezen művelet végrehajtásához engedély kell...

Törölni akarok valamit de nem engedi... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9465) pilóta válasza AMD Power (#9464) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jó, megengedem :D

Rendszergazdaként?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9466) AMD Power válasza pilóta (#9465) üzenetére


AMD Power
titán

Igen mint Rendszergazda. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9467) AMD Power válasza pilóta (#9465) üzenetére


AMD Power
titán

Ez meg 2x ment el. :W

Megnézem Restart után is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9468) pilóta válasza AMD Power (#9466) üzenetére


pilóta
nagyúr

Restart után?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9469) AMD Power válasza pilóta (#9468) üzenetére


AMD Power
titán

Azután már én lettem a Rendszergazda. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9470) laci1985


laci1985
tag

Állítgattam mindent de mély nincsen vagy felcseréli a mélyet a centerel de akkor meg center nincsen. Ha tesztelem az 5.1 hangzuást ott megszolaltat minden hangszórót de sehol máshol nem kezeli le. Ez mitől lehet ? Vista 32bites van fent.

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9471) Thrawn válasza AMD Power (#9469) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen programmal töröltél? Ha rendszergazdaként futtatod akkor nem csinál ilyeneket.
Aktiváltad a rendszergazda fiókot? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9472) cousin333


cousin333
addikt

Két problémám lenne, angol nyelvű, 64 bites Vista Home Premiummal:

1. A töltőképernyő (amikor a kis csík szalad :) ) előtt előszeretettel lefagy, és kékhalállal újraindul (olyan gyorsan, hogy nem is tudom elolvasni a szöveget). 1-2 újraindítás után "meggyógyul" és utána nincs vele semmi gond. Gyors, stabil... stb. Vajon mi okozhatja? Legújabb frissítések, chipset driver és meghajtó programok fenn vannak, friss telepítésű a Win (1 hetes)

2. Néha a net (vagy inkább csak a HTTP része) beadja az unalmast. Hibajelenség: egyik pillanatban van net, majd a következőben egyetlen oldalt sem tudok behozni egyik böngészővel (Opera, IE, IE64, Firefox) sem. Mindeközben uTorrent vidáman tölt tovább, az Opera is gond nélkül leszedi az új leveleimet :). Általában csak a restart segít... :( Avast vírusirtó megy és a "gyári" tűzfal, amit nem piszkáltam.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#9473) Neck


Neck
veterán

Sziasztok!

Feltettem a Vista Ultimate-et, feltettem a lapomhoz (P5B) tartozó legfrissebb Vistás drivert, a beállításoknál végignyomkodtam a varázslót, működik is az összes hangfal (5.1), de zenehallgatás alatt nem tom egyszerűen megcsinálni hogy mindegyik szóljon, csak a két front szól, de a center, a mély, és a két hátsó nem. XP alatt megy, szal jól van összedugva, meg feltelepítve is jól van szerintem, mert a Vistás hangteszt alatt szól mindegyik, csak a zenelejátszás alatt nem. Valakinek van ötlete?

Végigolvasgattam a fórumot nagyjából, többen is kérdezték, de nem nagyon találtam megoldást. Hátha :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9474) Thrawn válasza Neck (#9473) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezzel szívtunk egyik barátommal pár hete egy hétvégén, a megoldást a csatlakozók variálgatása hozta meg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9475) laci1985 válasza Thrawn (#9474) üzenetére


laci1985
tag

Most végülis a Winampban lett mély hang is így teljes 5.1 lett. De filmekben még sajnos nincsen :( Azt még valahogy meg kellesz oldani.
Én hibába probálgatom a csatlakozokat máshova átrakni nem változik. (egyedül a winmba lett jó a plugin miatt eddig).

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9476) Neck válasza laci1985 (#9475) üzenetére


Neck
veterán

Nekem a winamp is jó, melyik plugin a megoldás? :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9477) Neck válasza Thrawn (#9474) üzenetére


Neck
veterán

A problémát az okozza, hogy a csatlakozók szín szerint jól vannak bedugva, és amikor megnyomom hogy test, akkor szépen a megfelelő alkalommal a megfelelő hangfal meg is szólal, mind a hat. Csak zene alatt történik meg az, hogy csak a két front szól. Ezért gondolom, hogy valami zene lejátszós probléma lehet (szoftveres)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9478) laci1985 válasza Neck (#9477) üzenetére


laci1985
tag

Nekem is ugyan ez a baj. A plugin winamphoz [link] Már csak valahogyan a filmeket kéne megoldani hogy azoknál is jó legyen az 5.1

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9479) Thrawn válasza Neck (#9477) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem szín szerint kell bedugni ha jól emlékszem. Indíts el egy DVD-t mondjuk és azt hallgatva próbáld kisakkozni. Juteszembe, az külön érdekes volt, hogy újratelepítésnél kezdhettük újra :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9480) netmesterke


netmesterke
aktív tag

Sikeresen feltettem az SP1 végleges változatát! Minden szép és jó, csak semmi változás nincs...:)

(#9481) rétisün válasza netmesterke (#9480) üzenetére


rétisün
veterán

öööö...mégis, mit vártál? :F :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9482) netmesterke válasza rétisün (#9481) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Mondjuk egy kis gyorsulást:D

(#9483) Thrawn válasza netmesterke (#9482) üzenetére


Thrawn
félisten

Muhaha, igazam lett :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9484) Neck válasza Thrawn (#9479) üzenetére


Neck
veterán

A KMPlayerrel 5.1 DTS zenét játszottam le, szólt mind az 6 hangfal. Szerintem egész egyszerűen az történik nálam (bizonyos hangcsipeknél lehet ilyen sztem) hogy annyi csatornát játszik le a Vista, amennyit a zenefájl tartalmaz. Mivel az Mp3 stereo, ezért csak két csatorna szól. A KMplayerrel is 2 csatorna szólt Mp3nál, és 5.1 szólt a 6csatornás DTSnél...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9485) Thrawn válasza Neck (#9484) üzenetére


Thrawn
félisten

WinAmp-al össze lehet hozni a 2 csatornás hangot is 6 hangfalra, ez biztos, A hogyant nem tudom, én két hangfalat használok (még mindig).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9486) netmesterke válasza Thrawn (#9483) üzenetére


netmesterke
aktív tag

Muhaha:D Azért reménykedni lehet!:D

(#9487) Thrawn válasza netmesterke (#9486) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehet csak érzékcsalódás, de nálam mintha gyorsabban reagálna a Vista, minden simulékonyabban működik.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9488) Neck


Neck
veterán

Újabb probléma. Bootol a Vista, és a felhasználóváltó képernyőre érkezvén (vagyis oda kéne érkeznem) fekete ablak. Sehol semmi. Ha nyomok egy alttabot, akkor a feketségben látszik a kis ablak hogy taszkot váltok, de továbbra sem történik semmi. Még szinte vaci újonnan van feltéve, semmit nem tettem fel vagy 4-5 indítás óta, és ezt csinálja. Csökkentett módban bejön. Tippek?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9489) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Egy olyan kérdésem van, hogyha én egy szűz vistára felteszem az sp1-et, akkor a többi sok nyomorult hotfixet már nem kell installálnom, az sp1 már tartalmazza az összeset?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9490) Thrawn válasza fLeSs (#9489) üzenetére


Thrawn
félisten

Látom még mindig nem olvastad el azt a pdf-et :)
Tartalmazza az eddigieket.

Neck: Ilyet még nem láttam :F

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9491) Neck válasza Thrawn (#9490) üzenetére


Neck
veterán

Én sem :) Felbontásváltás után lesz fekete, szal valszeg a felbontás lehet a baja, a Vista képernyőbeállításai között csak 1280x1024 volt, de én 1280x960-at akartam, szal ATi Catalyst Control Centerből szépen beállítottam neki, azóta fekete. Szerintem ebből reinstall lesz :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#9492) Thrawn válasza Neck (#9491) üzenetére


Thrawn
félisten

Újratelepítés előtt próbáld meg leszedni csökkentett módban az ATI drivert.
Ugye a drivereket és az általad használt programokat rendszergazdaként telepíted?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9493) sourcer


sourcer
csendes tag

Hellósztok! Lenne egy életbevágóan fontos kérdésem. Egy inteles géppel rendelkezem, abit in9 sli alaplappal, 8800 gt-vel, valamint 2 x 2x1GB Geil rammal. A vista 64 telepitése rendszeresen kékhalállal végződik, illetve ha kiveszek pár ramot akkor felmegy, de amint visszarakom újra kékhalál. Más windows -zal eldöcög a dolog. :( Help pls!

One Shot One Kill, No Luck Just Skill

(#9494) jercsi


jercsi
tag

Vista Vista Vista :C :C :C :C :C :C :R :R

(#9495) Thrawn válasza sourcer (#9493) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9496) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Már irtam itt a forumban de akkor mégegszer:
A vista nem támogatja a directsoundot, ami a töbcsatornás hangért felel, helyette van openAl, amit meg a régi hangkarik nem tudnak...egyszóval a directsound csak szoftveres emulációban van jelen, az meg a driverkészítök dolga hogy ezt megoldják-e vagy sem.
Alaplapi realtek hd tulajoknak: a realtek progjában valahol van egy menüpont hang kiterjesztése v hasonlo, pipa és utána megy az mp3 5.1-be, meg van olyan h mélyhang kezelés engedélyezése, oda is pipa és megy a sub. Nálam így volt..

Everybody lies.

(#9497) AMD Power válasza Thrawn (#9471) üzenetére


AMD Power
titán

Csak az az egy fiók van. Én mint Rendszergazda.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9498) Thrawn válasza AMD Power (#9497) üzenetére


Thrawn
félisten

Az más, röviden: nem vagy rendszergazda :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9499) _ak_ válasza anulu (#9458) üzenetére


_ak_
addikt

Hid el, nem lesz az olyan nagy kaland. A kezed alá dolgozik szinte....

A másik a hang. Itt a Vistát szidják, giga topikba meg a lapot. Holott a Users manulaba le van írva mit kel csinálni... :U
kb 6-jára:
Zöld jack a zöldbe, narancs a narancsaba és a fekete a szürkébe. A DTS Csatlakoztatva fülre rákattintva be kell kapcsolni a neo pc módott (tehát simán on) majd ott lejjebb rákatt a film tekercsre. Ilyenkor felkeveri a az audió sávokat 5.1re.
Nem szoktam 5.1es filmeket nézni, de a winamppal és az mpc-vel tökéletesen működik
Ja és igen friss driver a népnek. ;]

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#9500) AMD Power válasza Thrawn (#9498) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor figyelek. Pedig a nevem alatt Rendszergazda van írva.... :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.