Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Skyer


Skyer
senior tag

Hali!hogy lehet a Fetch és SUfetch opciot állítani?én is inkább program futtatásra raknám a prioritást nem a bootra.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9152) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Melyik vistát ajánlanátok AMD 3300+ proci 1GB Ram és SIS M661 integrált videokártyás laptopra?
Köszi

20 éve a Prohardveren

(#9153) balintka


balintka
addikt

Sziasztok! Vistának mekkora helyet érdemes partíciót érdemes hagyni? 60 GB elég neki? jó lenne, ha 1-2 játék is férne mellé, és swap hely is maradna.

(#9154) RI/OS válasza balintka (#9153) üzenetére


RI/OS
őstag

Az elég.Bőven

(#9155) eVan


eVan
tag

#9146os hszben ez a kütyü a végleges sp1 lenne?Vagy csak én nem értem... :B

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#9156) balintka válasza RI/OS (#9154) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm!

(#9157) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Felraktam a vistát,de még nem engedtem,hogy letöltsön illetve telepítsen frissítéseket.

Nem vagyok naprakész,ezért kérdezném,hogy van e most működő müdszer amivel megállíthatom a 30 napos próbaidő visszaszámlálását?
van e olyan amivel a frissitések után is meg tudom állítani,vagy csak "szűz" vistára létezik?

(#9158) Skyer válasza kiszu (#9157) üzenetére


Skyer
senior tag

Van de az már kalozkodásnak számít.Vagy vásárolj egy vistát.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#9159) kiszu válasza Skyer (#9158) üzenetére


kiszu
senior tag

Komolyan? Milyen vicces vagy. Mert itt mindenki hivatalosan megvette.

Minek álszenteskedni?
Ha nem irhatod le,akkor írd azt ne pedig add itt a szentet mint aki minde software-t megvett hivatalosan.

(#9160) RI/OS válasza kiszu (#9159) üzenetére


RI/OS
őstag

Honnan tudod, hogy nem vett meg mindent?
Hm?
Egyébként válaszolt, hogy van.
Vagy mit vársz? Linket? Azért ban jár, szóval ne várd.
[link] és hajrá

9152: Én személy szerint egy Home Basicet raknék rá.

[ Szerkesztve ]

(#9161) kiszu válasza RI/OS (#9160) üzenetére


kiszu
senior tag

Honnan?
Te is tudod.
Ennyi és nem másért.

(#9162) RI/OS válasza kiszu (#9161) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem is eredeti vistám van, és?
Miért ne lehetne neki is? Ezt nem értem.

9151: Állítani nem lehet, max kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#9163) eVan


eVan
tag

Srácok,Apum laptopjára most raktam fel Vistát,csak annyi lenne a kérdésem,hogy hogy is lehet beállítani azt.Hogy minden ikonra és egyébre egy gombal lehessen megnyitni mindent,akkor ilyen aláhúzottak lesznek az ikonok alatt a szövegek..Régen tudtam de már nem vágom;)

Minél több embert ismerek meg,annál jobban szeretem a kutyákat.:)

(#9164) RI/OS válasza eVan (#9163) üzenetére


RI/OS
őstag

Start-vezérlőpult-Mappa beállítások-első fül legalja

(#9165) akaido válasza szasanyi (#9134) üzenetére


akaido
addikt

A melóhelyen 3.06 GHz P4 CPU+ 2 x 512 MB DDR SDRAM-okkal és alaplapi intel 915G VGA driverrrel nem megy a 3D flip ablakforgatás, egyébként műxik minden dolog.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9166) odrif válasza RI/OS (#9160) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

thx.
home premium mennyivel több?

20 éve a Prohardveren

(#9167) akaido válasza odrif (#9152) üzenetére


akaido
addikt

[Amit AMD Power kolléga is bevállalta 9133. hsz-ben.] Egyébként megbékélnék az XP-vel. :) esetleg a Home Basic-kel...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9168) RI/OS válasza odrif (#9166) üzenetére


RI/OS
őstag

Aeroval leginkább, de azt nézd meg, hogy a videókártyáddal menne-e.

(#9169) odrif válasza RI/OS (#9168) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

köszi mindkettőtöknek

20 éve a Prohardveren

(#9170) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
Nekem a Vista 4gigábol alapbol 960 at eszik ugy meg h az eszközök kb 1/4 ét letilttottam(ami nem kell persze).. De valamiért ha pl megy kb 1 napja a gép és hssználom, hiába van neki beálitva hogy a nem használt dlleket törölje a memóriábol, egyre többet foglal...Egy idö mulva már alapbol 1500 ramot eszik....
Amugy SP1 el valakinek van már tapasztalata? Optimalizáltság , stb terén jobb lett e?

(#9171) Thrawn válasza _ak_ (#9149) üzenetére


Thrawn
félisten

PerfectDisk :K

gyiku: Másodpercre pontosan postoltunk :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9172) gyiku


gyiku
nagyúr

sp1-rol cikk. tehat aprilisban legy magyar. lamma kerdes: mi van akkor, ha marciusban leszedek egy vistasp1 integratedet angolul, felrakom, lehet azt kesobb magyaritani? vagy varjam meg aprilist, mig vki csinal 1hunt? :U

hüllő

(#9173) RI/OS


RI/OS
őstag

najó

[link]

Ez van fent most nekem.

Látszik, 6001.longhorn_rtm.080118-1840
6001.18000.amd64fre.longhorn_rtm.080118-1840

Na ez RC ref2 elvileg, ha megnézi valaki az update-n ezt----[link]
Az aik amit sp1hez adtak ki, 6001.18000.080118-1840-kb3aik_en.iso

verziószám 1:1 elég egyértelműnek látszik, hogy ref2=rtm

Picit unatkozom ma :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9174) gyiku válasza Thrawn (#9171) üzenetére


gyiku
nagyúr

:D
de tanacsot meg nem adsz? :)

hüllő

(#9175) AMD Power


AMD Power
titán

Áprilisban lesz csak magyar nyelvű Vista SP1

:O :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9176) gyiku válasza AMD Power (#9175) üzenetére


gyiku
nagyúr

#9171-9172? :DD

hüllő

(#9177) AMD Power


AMD Power
titán

Hogy érdemes először fel installálni? Sz6edje a netről a frissitéseket vagy sem? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9178) Thrawn válasza gyiku (#9174) üzenetére


Thrawn
félisten

Ezek szerint az SP1 RC rev 2 a végleges SP1 tökugyanaz. De akkor mit fordítgatnak rajta áprilisig?
szerk: Lemaradt a lényeg. Ha más nyelvű Vista-t teszel fel, csak az Ultimate verzióhoz van letölthető magyar nyelvi csomag.

Lehet érdemes lenne kipróbálni egy angol Vista-t feltenni, ráereszteni az SP1-ett, majd megnézni van-e hozzá MUI pack. :Pűnődő smiley:

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9179) AMD Power


AMD Power
titán

Milyen programok azok amiket ajánlott beszerezni a Vista alá már a kezdetekkor....?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9180) RI/OS válasza Thrawn (#9178) üzenetére


RI/OS
őstag

Semmit nem fordítgatnak, egy gyárban vmi kínai már gyártja az integrált telepítőlemezeket tegnaptól :D

9178: én angol vistát használok, de nem is vágyom a magyarra

[ Szerkesztve ]

(#9181) Thrawn válasza AMD Power (#9179) üzenetére


Thrawn
félisten

Drivereid mindenképpen legyenek mindenhez, ez a legfontosabb! A frissítéseket engedd neki, hogy letöltse, nagyban javítanak a sebességen és a megbízhatóságon.
A programokból keresd a lehető legfrissebb verziót, azok biztos futnak Vistán is.

RI/OS: :))

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9182) RI/OS válasza Thrawn (#9181) üzenetére


RI/OS
őstag

valaki nem tud ref2re egy linket ahol le lehet tölteni, és nem az updaten kell szopni? 64bites kéne bele akarom integrálni a telepítőbe :D

sehol nincs fent neten b+

[ Szerkesztve ]

(#9183) dekoninck válasza AMD Power (#9179) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ez tényleg nagyon szubjektív, és talán nem is Vista specifikus:
- Tracker Software PDF Exchange Viewer - nálam ez váltotta le az Acrobat Readert, mert baromi jó, és jegyzetelni is lehet a PDF-ekbe, ingyen. Van még pár kis hibája, de folyamatosan frissítik.
- Wake Up On Standby - ébresztő, hibernálásból is beindítja a gépet
- Live! csomag (Fotótár, vagy Picasa; Writer; Mail)
- Én használom a Switchert, ami a MacOSX Exposéjára hasonlít
- IcoFX, szebb ikonok készítésére
- Skype, OpenOffice, stb :)

(#9184) AMD Power válasza Thrawn (#9181) üzenetére


AMD Power
titán

Átmásolta a fileokat utána restart. Bejött a Windows Corporation duma majd először kék halál utána pedig se kép se hang. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9185) Thrawn válasza RI/OS (#9182) üzenetére


Thrawn
félisten

Jó lenne tudni hova tölti le. Én kerestem még mielőtt engedtem volna neki, hogy települjön, de sehol sem találtam. Egyben letölteni király lenne, az meg még királyabb ha már a telepítőlemezbe bele tudnám integrálni. Na az istenkirály lenne :D

AMD Power: Tuning van? Ha igen lődd ki.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9186) AMD Power válasza Thrawn (#9185) üzenetére


AMD Power
titán

Van igen. :B Már lövöm is ki.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9187) Thrawn válasza AMD Power (#9186) üzenetére


Thrawn
félisten

A Vista érzékenyebb rá, egy kicsit vissza kell majd venned belőle.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9188) gyiku válasza RI/OS (#9182) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha megtalalod, es osszemuxolod, erdekelne engem is a kesztermek :) banom en, ha english.
ugy latom kicsit lemaradtam az updetben, nekem sp1rc1 a legujabb, meg utana max 2, ami lejott winupdaterol, mi ez a ref2? :U

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9189) gyiku válasza gyiku (#9188) üzenetére


gyiku
nagyúr

Microsoft.Windows.Vista.Ultimate.x64.Integrated.January.2008.OEM.DVD-BIE
ebbe vajon ref2 van? nfo-ban nem irjak. :(

hüllő

(#9190) RI/OS válasza gyiku (#9189) üzenetére


RI/OS
őstag

Abban semmi nincs csak az updatek.

Már csak azért is jó lenne integrálni, mert mégiscsak egészségesebb egy clean install, meg nem backupol 5giga rendszerfilet :D

Ezt a ref2-ő verziót soha nem lehetett publikusan letölteni, van rá egy registry hack, amivel leszedi

[ Szerkesztve ]

(#9191) gyiku válasza RI/OS (#9190) üzenetére


gyiku
nagyúr

ertem en :)
nem akarsz integralni 1 rendes verziot? reghack, meg stb, azt belerakod :D
asszem leesett. ref2ot csak lehuzza maganak, beepiti, de kulon nincs ilyen csomag?
akkor most mi, varjak marciusig angolra, aprilisig magyarra? :(

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9192) RI/OS válasza gyiku (#9191) üzenetére


RI/OS
őstag

Torrenteken lehet látni egy két verziót :D csak benne van, hogy bekapsz vmi szépséget :D

9193: Persze aztán seedelem az 1megás feltöltésemmel :D

[ Szerkesztve ]

(#9193) gyiku válasza RI/OS (#9192) üzenetére


gyiku
nagyúr

azert kerdem en, hogy ultipista64 by rios. az kene nekem :)

hüllő

(#9194) Bali27


Bali27
addikt

itt van ati alá a 8.2 es Beta driver a His oldalán..
http://www.hisdigital.com/html/driver.php

(#9195) AMD Power


AMD Power
titán

Fönt van már. Csak most a nettel szórakozok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9196) D.Csaba


D.Csaba
tag

sziasztok, elnézést kérek azoktól, akiknek már a könyökén jön ki az esetleges kérdés, de hátha tudtok válaszolni:

Miért lehet az,hogy Vista alatt egy partíció formázásához csak az NTFS-t ajánlja fel?
Mit kell tennem,hogy fat32re tudjak formázni?

előre is köszi :R

http://www.green6.hu

(#9197) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Hali,
tud valaki nekem egy olyan progit ajanlani Vista x64 ala, amivel AMD VGA-kartya BIOS-at tudom Windows alatt modositani? Az ATIFlash a "driver not found" kedves hibaüzenettel nem müködik/nem indul el, kompatibilitas modban sem, admin jogokkal inditom (illetve kikapcsoltam az allando kerdezgetest...).

(#9198) RI/OS


RI/OS
őstag

Hehe megvan az x64es 6001.18000-080118-1840es telepítőkészlet már csak bele kell integrálni a teepítőbe[link]

(#9199) AMD Power


AMD Power
titán

Végre fent van a Vista! Nagyon furcsa az XP után. A Vista Update-t már tolom. 99MB frissiteni valót talált. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9200) Thrawn válasza AMD Power (#9199) üzenetére


Thrawn
félisten

Lesz ott több is :D
Furának fura, de igazából csak az UAC kérdezősködését kell megszokni. Arra számíthatsz, hogy kb 1 hét múlva fog beállni a rendszer és teljes sebességgel száguldani.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.