Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:56:44

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Thrawn válasza zso73 (#9400) üzenetére


Thrawn
félisten

4 GB - 512 VGA - 256 MB PCI-E- ha még van ram valamin pl X-FI, a többi használható lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9402) Macka


Macka
veterán

Hy!
Tudtok Vistára olyan programot, amivel az uninstallált programok maradványait el lehet tüntetni?
Válaszaitokat köszönöm. :R

(#9403) Thrawn válasza Macka (#9402) üzenetére


Thrawn
félisten

CCleaner?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9404) Macka válasza Thrawn (#9403) üzenetére


Macka
veterán

:R THX!
Kipróbálom!

(#9405) zso73 válasza Thrawn (#9401) üzenetére


zso73
veterán

És melyik a minimum 64 bites Vista? A neve? Katasztrófa, hogy szerver OS-t kell venii, hogy futtassak játékot. :W
Nem gond, hogy nem címzi meg a ramo teljesen a Vista. Alkalmazások nem hülyülnek meg?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9406) Thrawn válasza zso73 (#9405) üzenetére


Thrawn
félisten

A Home Basic, de nem kell szerver OS-t venned, mert az SP1-el a Vista megkapta a Server 2008 kernelét :D
Az alkalmazások miért hülyülnének meg? Annyi ramot látnak, amennyit a Vista enged nekik, ami maximum 2 GB. Ennyi bőven marad még a fenti minuszokkal is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9407) Dundy


Dundy
tag

Egyszer valaki ajánlott/mondott egy konkrét pendrive típust, ami elég gyors a Windows ReadyBoost-jának kihasználásához.

Megtenné az illető, vagy bárki más, hogy ír konkrét pendrive típusokat, amikkel működik a Ready Boost? Az én Kingstonomra azt mondja, hogy túl lassú.

Köszi! ;)

(#9408) Bali27 válasza zso73 (#9400) üzenetére


Bali27
addikt

Ne aggódj.. MIvel 3.5 gigából a vista alapbol elvesz minimum 1 gigát, marad 2.5... A 32 bites Op rendszerek meg maximum 2 GB ot tudnak hozzárendelni egy futó alkalmazáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#9409) Kopi78


Kopi78
csendes tag

Sziasztok!
Olyan gondom lene, hogy kiakad a vista nálam 4gb ramnál a telepítés alatt.(kék halál)
Volt már benn 4*1gb kingmax, 4*1gbOCZ, és most 2*2gb kingmax vann bent.Ha 2gb rammal telepítek akkor felmegy simán.Asus m2n-e lapom van bios friss.
Passz nincs ötletem, hogy mi lehet. Valakinek valami ötlet?

Az ember a legváratlanabb helyen is találhat bölcsességet.

(#9410) Thrawn válasza Kopi78 (#9409) üzenetére


Thrawn
félisten

BIOS-ban be van kapcsolva a Hardware v Software Memory Hole? (Enabled)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9411) pilóta


pilóta
nagyúr

IE 64 bit alatt állandóan feljön egy ablak, a PH-nál is, meg máshol is, hogy: Felhasználói fiókok, Internet Explorer Bővítménykezelő, és egy ilyen számú bővítményt akar felrakni:
BDD57FF2-79B9-4205-9447-F5FE85F37312
Hiába mondom neki, hogy folytassa, vagy hogy mégse, pár percen belül újra megjelenik.
Mi ez? Hogy lehet lekapcsolni?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9412) rétisün válasza Kopi78 (#9409) üzenetére


rétisün
veterán

adj a ramoknak picit több feszt, ha 4 modul van benn.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9413) Thrawn válasza pilóta (#9411) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak tippelek, hogy a flashekhez keresne lejátszót, de abból nem létezik még 64 bites.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9414) pilóta válasza Thrawn (#9413) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi.
Mekkora gáz már, hogy nincs még flash lejátszó! Hány éve is van 64 bites oprendszer...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9415) zso73 válasza Thrawn (#9406) üzenetére


zso73
veterán

Hurrá MS!!! :C :C
Home premiumom van.Volt már rajta SP1, de bekakált. Majd a véglegessel.....
Köszi az infót. :R

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#9416) ZéZé@PH válasza pilóta (#9414) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Egyébként ezért kell kerülni a 64bites Vistákon a flash alapú gadgeteket.
Silverlight viszont már ebben jobb :D

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#9417) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Üdv!
Ma megejtettem egy Re-Installt. Az ok a következő. Telepítettem egy HP LaserJet M1005 MFP multifunkciós nyomtatóhoz való drivert és attól kezdve meghalt a netem. Állandóan blokkolta a WiFi-t, ki-be jelentkeztetett és ugyanez volt a helyzet ha LAN kábelen keresztül próbálkoztam. Nem értem miért lehetett, de azonnal elkezdte, amint feltettem. Ráadásul a driver telepítésekor nem találta meg a hálózati nyomtatót.
Most nem tettem fel és tökéletes!
A gyártóknak is vannak még javítani valói driver terén...
:K

Más.
Mitől lehet, hogy a gépem nem látja a többi gépet a hálózatban? Az XP-s gépekkel semmi gond, a munkatársam Vista-s gépe szintén lát mindent, csak én nem. Nálam Norton Internet Security dolgozik, amit előtelepítve kaptam, nála az ESET Smart Security. Lehet, hogy beállítás? De sajna nem értek hozzá.
Ha valakinek volt hasonló gondja és sikerült megoldania, azt megkérném szépen, hogy segítsen nekem is!
Előre is köszi!
:R

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#9418) jercsi


jercsi
tag

Pont ezért lesz majd neked is csak 3,5 gb alaplapi ramod , mondjuk érdekes mert nekem egy 8800gtx em van az 768mb os de azzal is 3,5 gb volt .....a kártya működésével meg nem lesz semmi gond csak annyi hogy 512 mb ramod kihasználatlanul maradhat ....na azt viszont nem tudom hogy az mennyire egézséges neki .... :F

(#9419) shteer válasza jercsi (#9418) üzenetére


shteer
titán

használjuk a válasz gombot ;)

..szerintem jónak tűnik

(#9420) AMD Power


AMD Power
titán

Mióta fel raktam a Vistát nem nagyon van kedvem az XP-t használni. :B

Tud valaki egy jó "progi uninstal-t" a Vistához?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9421) balintka


balintka
addikt

A lenti konfigomon van WinXP. Emellé tenném fel majd a Vista SP1-et, de melyiket? maradjak 32 biten, vagy jöjjön az x64-es? Átlag felhasználásra kellene, tehát szövegszerkesztés, filmek, játék. Gyorsabb az x64-es mint a 32 bites?

(#9422) akaido válasza cousin333 (#9378) üzenetére


akaido
addikt

CHIP mag.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9423) rétisün válasza balintka (#9421) üzenetére


rétisün
veterán

átlag felhasználásra még mindig bőven jó a 32 bites home premium, 64 bites 4 giga (vagy több) ram esetén.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9424) qwertly válasza AMD Power (#9420) üzenetére


qwertly
addikt

Használd a Your Uninstaller 2008 szerintem nagyon jó és van benne lemez tisztítás is.

(#9425) balintka válasza rétisün (#9423) üzenetére


balintka
addikt

Köszi! Sebességkülönbség van a 2 verzió között?

(#9426) rétisün válasza balintka (#9425) üzenetére


rétisün
veterán

inkább csak a kifejezetten 64 bitre írt porgramoknál lehet észrevenni, az átlag 32 bites progik nem igazán gyorsabbak. legalábbis én ugy vettem észre.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#9427) shteer válasza AMD Power (#9420) üzenetére


shteer
titán

én a CCleanert használom, v2-est

..szerintem jónak tűnik

(#9428) balintka válasza rétisün (#9426) üzenetére


balintka
addikt

Akkor maradok a 32 bitesnél.

(#9429) gyiku


gyiku
nagyúr

torrenten: Microsoft.Windows.Vista.SP1.Update.32Bit.RTM.Build.6001.18000.Read.NFO-nDn
ez meg elvileg az aktivacio hozza.
nem probaltam, nekem x64 kell :)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#9430) fLeSs válasza balintka (#9428) üzenetére


fLeSs
nagyúr

32 vs. 64-bit teszt ITT.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9431) manutdzoli válasza Bali27 (#9351) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Köszi az infókat :)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9432) manutdzoli válasza AMD Power (#9420) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ugye mondtuk hogy jó dolog a vista ;)

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9433) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Egyébként tudja valaki mikor jön ki a teljesen végleges SP1?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9434) fLeSs válasza Thrawn (#9380) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azt írja ki, hogy: the update doesnt apply to your system.

szerk: de nem csak nekem: KATT.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9435) balintka válasza fLeSs (#9430) üzenetére


balintka
addikt

Köszönöm, átolvasom.

(#9436) balintka válasza manutdzoli (#9433) üzenetére


balintka
addikt

Április. a magyar SP1 Vista ekkor jelenik meg.

(#9437) laci1985


laci1985
tag

Vista alatt hogyan lehet az 5.1 -es hangrendszert használni ? Mert 5.1 -be nem akar menni csak setero-ba pedig XP alatt rendesen müködött.
Hangkártya AC97 alaplapi (3 csatlakozós). Pedig fent van a hangkártya driver is "Sound Effect Manager" ami XP alatt is volt. Vistához van minden diver ami fel van telepítve.
Mi lehet a baj vagy mit kéne állítani ?

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9438) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Akadt egy érdekes probléma, Felraktam a COD4-et, és mivel már volt fent, megvolt a mentésem amit bemásoltam, de nem veszi be :F

De ez a kisebbik baj, a nagyobb az, hogy elindítom a játékot, és 2-3 perc után kiirja h error, 5mb szabad hely kell a játék futásához a telepítési meghajtón, szabadítsak fel helyet és próbáljam ujra, mindezt a játék írja ki nem a win, node 17giga szabad helyem van :F :O mi a fenétől van ez??

laci1985: olvass vissza, volt szó a hangkártyákról pár oldallal ezelőtt, bár ott egy creativ cuccal kapcsolatban, linkeltem is pár hasznos oldalt, lehet neked nem ez a bajod, de elképzelhető..
Vagy próbáld a hangbeállításoknál(vezérlőpult), illetve a hozzá telepített programban a beállításokat, lehet h csak valamit át kell állítanod

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#9439) laci1985 válasza Barthezz2 (#9438) üzenetére


laci1985
tag

Már állítottam mindent müködni kéne de a mély, közép és a hátsók meg sem szolalnak csak az elsők mennek. Nem értem mi lehet a baj Vista alatt.

http://www.hoc.hu/?xref=22548

(#9440) AMD Power válasza manutdzoli (#9432) üzenetére


AMD Power
titán

Egyenlőre igen.

Köszi a progikat.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9441) manutdzoli válasza laci1985 (#9439) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nekem is ez volt a bajom.Azt mondták hogy dugjam a jack csatlakozókat másik megfelelő lyukba.És láss csodát,szól az összes hangfal,és ami különös hogy szebben szólnak mint xp alatt.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#9442) Acor


Acor
aktív tag

Szisztok !

Légszi segítsetek nekem, az első két kérdésre megkaptam a választ a többire is szeretnék van 5letetek? ( Ez egy Vista Ultimate 64bit verzió)

"Mindent kétszer megkérdez biztosan akarom engedélyezem stb ki lehet kapcsolni ezt?"

UAC-nak hívják. Próbáld ezt.
"Windows commanderben nem enged semmit törölni copyzni move-olni.. hogyan"
Adminisztrátorként kell elindítani a programot. Jobbklikk a parancsikonon, Tulajdonságok, Kompatibilitás.
"Ha kikapcsolom a gépet és bent marad az explorer akkor sokat gondolkodik az új betöltésnél és nem csinál semmit,

illetve: kikapcs, bekapcs nem indul, majd reset, és utána minden gond nélkül elindul..

A memóriát egyszer úgy lefoglalta hogy semmit sem csinált utána, lehet ezt szabályozni valahogy?"

Köszi :R

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#9443) Lacika25


Lacika25
tag

sziasztok!

adott 5200+-os proci és vista home premium. Everestet futattam a háttérben, naplózással. Meglepetten láttam, hogy a proci sebessége stabil 1000MHz-en jár, se több, se kevesebb, a tulajdonságoknál az op. rendszer 2700Mhz-t ír ki. Most akkor mi a helyzet? Működik egyáltalán a cool'n quiet? BIOS-ban természetesen enableden van.

Köszi előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#9444) Lacika25


Lacika25
tag

akik eddig nem kaptak választ a vista cool'n quiet kérdésre, íme
[link]

Gigabyte GA-P61-USB3-B3, Intel Core i3 2100, 4GB Kingson RAM, ASUS HD6770 Direct CU 1GB, ACER monitor, 400 GB Samsung winchester, DVD író, FSP 350W-os tápegység, Cooler Master ház, Logitech EX110 billentyűzet és egér.

(#9445) cadarn


cadarn
tag

Sziasztok több kérdésem is lenne :)

Felraktam egy windows vista 64bit-es verzsönt

Firefoxot nem engedi a nethez csak az internet explorert.

A másik gondom meg hogy vannak progik amik install közben jelzik hogy nem kúszok a gépedre mer nem 64bit-es vagyok, ehhez képest egy rakás másik 32-es progi simán fut és kezeli a 64es rendszer.

Ha tudtok pls help hogy mit kezdjek ezekkel.
Előre is köszi.

''Ez kizárt dolog mert nem tudom!''

(#9446) anulu válasza cadarn (#9445) üzenetére


anulu
félisten

nálam Firefox tökéletesen megy, a hiba az ön készülékében. milyen hibát ír ki?

a többi prg, ami nem megy fel, csak simán kilép, vagy valami üzenetet is kidob?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9447) cadarn válasza anulu (#9446) üzenetére


cadarn
tag

Firefox elindul nem az a baj ahnem hogy enmtudok benne semmien honlapra felmenni.

A programok amiket nemtudok installálni pedig install közben löknek egy hiba üzit:

This program can only be installed on versions of Windows designed for the following processor architectures x86

Update:
Továbbá nemtudok semmit letölteni a netről mert bár kikapcsoltam a win tűzfalat nem jön semmi, elég azvaró hogy mit ne mondjak.

''Ez kizárt dolog mert nem tudom!''

(#9448) RI/OS


RI/OS
őstag

már csak kis idő...

(#9449) RI/OS


RI/OS
őstag

Mehettek haza ;)
[link]

Egyébként vlite továbbra sem tud integrálni sp1et...

[ Szerkesztve ]

(#9450) RI/OS válasza gyiku (#9429) üzenetére


RI/OS
őstag

A verzió amit irtál nem integrálható! csak egy standalone exe update, csak feltelpített vistára megy fel

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows Vista (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.