Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) bishop100


bishop100
csendes tag

Kipróbáltam a Telz -t.
Küldi a számot viszont késett a hang, a beállításokban a Proxy mode -ot átállítottam Default -ról Off -ra, így már tökéletes.

(#29852) KamuMazsola válasza bishop100 (#29845) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem voipblazeren működik, most a napokban is.

Üdv.: KamuMazsola

(#29853) peteris


peteris
csendes tag

Reenger másnál is rossz (megint)?

(#29854) Zotyatv


Zotyatv
tag

Most próbáltam ki a Telz-et/ 10perc duma/ wifin. Jó!! A számot küldi. Kicsit drága a vám miatt. Remélem helyreáll a többinél is a számküldési mizéria. Köszönöm, hogy közzétettétek , mint lehetőséget.

(#29855) instantwater válasza Zotyatv (#29854) üzenetére


instantwater
addikt

Áfa, nem vám.

Ott nem lehet az amerikai nagybácsi címét használni mint a Dellmontnál?

(#29856) tibor23 válasza peteris (#29853) üzenetére


tibor23
senior tag

Igen, még most is, csak a Fonio-n tudok mobilt hívni a Discountvoip +44-es hívószáma miatt.

(#29857) whbear válasza KTU (#29850) üzenetére


whbear
senior tag

Kipróbáltam a Telzt. Ez egy rebranded Linphone kliens valami finn cég buherálja. Nálam sokat késik a hang és elég drága. Marad a Rebtel 5 fontos töltéssel.. Köszi a választ.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29858) bishop100 válasza whbear (#29857) üzenetére


bishop100
csendes tag

Próbáld ki úgy, hogy kikapcsolod a proxit.

(#29859) whbear válasza bishop100 (#29858) üzenetére


whbear
senior tag

Próbáltam. Talán a https proxy-val használható. Elmegy a 2 EUR és megy vissza a Rebtel. Dellmont számkijelzés nem jó, Reenger nem megy, Ephone jó csak olcsóbban beszélek Dominó Fixxel.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29860) bishop100


bishop100
csendes tag

Most telefonálgattm Delmonttal 8 -ból nyolcszor küldte a számot.
Lehet hogy helyreállt?

(#29861) tibor23 válasza bishop100 (#29860) üzenetére


tibor23
senior tag

Wow, nekem is jól elküldte, és a Reenger is megy.

(#29862) bijesz válasza bishop100 (#29860) üzenetére


bijesz
aktív tag

Nálam a probléma másnapján helyreállt.
Mondjuk írtam a supportnak akik azt írták nem tudnak segíteni ha ennek van jelentősége.

(#29863) bishop100 válasza bijesz (#29862) üzenetére


bishop100
csendes tag

Én is írtam az ügyfélszolgálatnak és nekem is azt írták hogy ez van, nincs garancia arra hogy milyen szám megy ki.

(#29864) instantwater válasza bijesz (#29862) üzenetére


instantwater
addikt

Én ezért nem írok a Dellmont supportnak.
Bárki ír nekik, náluk mindig, minden rendben van.

Olcsó húsnak... de csak alkalmanként használom akkor is inkább csak családon belül, így ennyiért beleférnek a bakik.

(#29865) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Hotel wifin vajon miért nem megy a Zoiper/Reenger? Nem regisztrál.
Mobilneten ok, minden más is működik.
(Külföldön vagyok, itt nem korlátlan a netem és nem kapcsolgatnám csak emiatt)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#29866) VeryByte válasza zeon.hu (#29865) üzenetére


VeryByte
őstag

Gondolom nem engedik át a SIP forgalmat. Nem fogod tudni magad megoldani - szerintem.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#29867) zeon.hu válasza VeryByte (#29866) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Annyira nem gáz, csak ezen is hívnak sokszor.
Főleg a cég, mert Szerbián át utazunk mindig és akkor csak én vagyok elérhető, mindenki más repülőbe rakja a telót.

#?*@&!

(#29868) whbear válasza zeon.hu (#29867) üzenetére


whbear
senior tag

Ilyenkor a 80 és 443 port szabad. Tegyél fel valami vpn appot a playból és menni fog. Nekem mikor sűrűn használtam ilyen wifiket saját openvpn szerverem volt. Ott a TCP 443 volt a használt port.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29869) zeon.hu válasza whbear (#29868) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

#?*@&!

(#29870) kazan23


kazan23
aktív tag

Sziasztok, olyan régóta használok VOIP-ot, hogy tulajdonképpen nem is tudom, hogy hogyan és mit csinálok egyáltalán. :) Az asszonynak újraraktam a telefont és gondoltam, beállítom a tárcsázónál (android pie) a SIP-et. Régen is mintha itt akadtam volna el: minden rendben működik, de az én hívószámomat írja ki. Mivel többen is használjuk a családból ugyanazt a voip előfizetést, jó lenne, ha a megjelenítendő név egyedi lehetne. Szeretném kikerülni a plusz app (MobileVoip, Zooper) használatát - ott meg tudom oldani természetesen, hogy melyik regisztrált számot jelezze ki a sok közül. Van-e erre megoldás? Lehet, hogy csak én bénázok el valami banális dolgot, de hiába írom be az ő számát, mint megjelenítendő név, mégis az enyémet jelzi ki. (Megragadtam a freevoipdeal-nél a 0-ft-os landline miatt, tudom, hogy lehetne egy-két helyen olcsóbb a mobilhívás 1,5c-ért.)

(#29871) Beni2360 válasza kazan23 (#29870) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem az oldalon regisztráld az ő tel számát is és az ő készülékén az jelöld meg

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29872) anadroid


anadroid
senior tag

A Callcentric november 30-án kikapcsolja az iNumot

Valued Customer,
You may have noticed we’ve been a bit “quieter than usual” the past several months. We assure you that we haven’t been on holiday, nor have we engaged auto-pilot mode. Instead, our entire team has been diligently working to build, test, and deploy the next generation of Callcentric SBC’s; designed from the ground-up and based on the principles of reliability, flexibility, and scalability.
While we’re excited to tell you about our team’s efforts and even more so about the possibilities for the future, unfortunately this innovation brings some disappointing news as well. As of November 30, 2019, we’ve been left with no choice but to discontinue support on our network for the iNum Project.
We entirely understand that there will be a lot of questions/concerns related to this change and want to assure you that we will work openly and diligently to address them all. Below is an overview of the basics, as well as a link to our FAQ Section that goes over everything in greater detail.
Why is Callcentric discontinuing iNum Support?
This was not a decision we chose to make, but instead one we were forced to. Despite our good faith efforts to continue providing FREE iNum Service, the Underlying Carrier for the project has informed us that they will not make the necessary updates to their network to support our new equipment.
Can I maintain my iNum Numbers?
No. As there is no industry standard for porting iNum Numbers between carriers, all active numbers will be automatically cancelled on November 30, 2019.
How long has Callcentric provided iNum Services for?
Callcentric was one of the first independent providers to launch support for the iNum Project over 10+ years ago. Throughout this time, we have provided iNum Numbers and Service entirely for free.
I still have questions, where can I learn more?
Unfortunately support for the iNum Project appears to have been largely discontinued and many of the websites related to it are no longer available. To support our customers, we’ve added an FAQ Section to our site to addresses your questions and provide details on other free services we continue to offer. To learn more, click here.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29873) kazan23 válasza Beni2360 (#29871) üzenetére


kazan23
aktív tag

Regisztrálva van a száma a freevoipdeal oldalán! Az Android beépített tárcsázójáról van szó, ahol megadhatunk SIP hozzáférést. Ezért írtam, hogy "Szeretném kikerülni a plusz app (MobileVoip, Zooper) használatát - ott meg tudom oldani természetesen, hogy melyik regisztrált számot jelezze ki a sok közül." :F
(Ráadásul egy LeEco Le 2 X526 ;), ami most kapott egy PixelExperience_s2-9.0-20190823-1925-OFFICIAL-t)

[ Szerkesztve ]

(#29874) KTU válasza kazan23 (#29873) üzenetére


KTU
addikt

"Regisztrálva van a száma a freevoipdeal oldalán! Az Android beépített tárcsázójáról van szó, ahol megadhatunk SIP hozzáférést"

Azt a számot fogja kiírni ami a Dellmont klon oldalán be van állítva,
(ez nem egyenlő avval hogy "Regisztrálva van a száma a freevoipdeal oldalán! ")
jobb esetbe, mert mostanában voltak gondok a a caller ID-val.

Regisztrálj neki másik fiókot.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29875) Beni2360 válasza kazan23 (#29873) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs elkerülte a figyelmemet a + app kihagyása.
Nem tudtam, hogy lehet a beépített tárcsázóhoz társítani skip fiókot.
Nekem a 9-s sima PixelExperience 2019.07.9 fw van fent és pont nézem a lehetőséget meg is találtam de nincs lehetőség hozzáadni vagyis nincs semmi amire bökni tudnék az adatok beírásához. :F
Vagyis a SIP fiók teljesen üres, nincs semmi.
Tudnál esetleg segíteni akár priveben is? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29876) KTU válasza Beni2360 (#29875) üzenetére


KTU
addikt

Rom függő hogy benne van-e. főleg a főzött romoknál.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29877) ACE- válasza Beni2360 (#29875) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem Samsung S9 telóm van. ezzel működik csak. Bár fingom nincs a telefon gyári szoftverében miért van ez letiltva, és miért csak trükközéssel jön elő...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29878) Beni2360


Beni2360
félisten

Köszi a válaszokat. :R
Marad a megszokott app. Nem annyira nyűgös.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29879) kazan23 válasza Beni2360 (#29875) üzenetére


kazan23
aktív tag

Tökéletesen működik az "elsőnek regisztrált szám"-os felállás. (beállíthatod, hogy kérdezze meg azt, hogy pl.: a telekomos sim-kártyáról, vagy az akárminek elnevezett SIP fiókról szeretnél hívást indítani)
Egyébként évekkel ezelőtt is volt gyári romban már, de a többjúzeres nem ment nekem, ezért nem is erőltettem.

Telefon>Beállítások>telefonos fiókok>SIP beállítások>SIP fiókok>TACCS (SIP-fiók részletei>
Felhasználónév: XY
Jelszó: *****
Szerver: sip.szolgaltato.com
További beállítások
Azonosításhoz használt felhasználónév: (nem kötelező) ha ide beírok valamit, akkor nem megy :U (lehet, hogy a +36-os formátum nem tetszik neki, majd megpróbálom 0036-tal)
Megjelenítendő név: (na ide próbáltam beírni egy telefonszámot, de ez csak az itt látható fiók nick-je lesz) :U
Kimenő proxy címe: (nem kötelező)
Port száma: 560 (default)
Átvitel: típusa UDP (default)
Kapcsolat megtartása: Automatikus (default)

UPDATE: Ne felejts el kattintani a mentésre jobbra, fönt!
UPDATE2: És mentés után az "Összes telefonos fiókra kattintva, ott bekapcsolni a csúszkán! :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29880) kazan23 válasza KTU (#29874) üzenetére


kazan23
aktív tag

[link] Ez a freevoipdeal oldala,
[link] Ez meg a MobileVoip app-ról a screen.

Szóval a 2-3-4. telefonokon bármelyik, a telepített MobileVoip app-ban beállított, (regisztrált/verified) Caller ID-t jelzi ki, azonban a "gyári" telefon alkalmazásban a szolgáltatónál beállított regisztrált számot (ID)-t jeleníti meg. A Zoiper is béna volt anno, nem is erőltettem régóta.

[ Szerkesztve ]

(#29881) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Zoiper-nél mitől függ, hogy a bluetooth gomb megjelenik hívás közben vagy sem?
Bt fülesnél igen (bár automatikusan arra teszi ki a hangot), céges autónál viszont nem megy ki a hang és gomb sincs.
Egyébként gsm hívás és minden média szól az autón.

#?*@&!

(#29882) Beni2360 válasza kazan23 (#29879) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a részletes leírás de mint írtam üres a SIP fiókok
Az összes telefonos fok is tök üres. :F
Ui: Megtaláltam jobb oldalt az üres sarokban a sip fiókok után pacskoltam és bejött a lista. Na majd holnap megcsinálom :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29883) Beni2360 válasza kazan23 (#29879) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát beírtam, vagy kellene elé a www.
callingcredit.com
Nic
Jalszó
meg is jelenik a választható sim kártyák alatt de onnan nem indít hívást. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29884) greggae válasza kazan23 (#29879) üzenetére


greggae
tag

Fordítva állítod be: a sima Felhasználónévbe kell a telefonszám és az Azonosításhoz használt felhasználónévbe a belépési név.

(#29885) kazan23 válasza greggae (#29884) üzenetére


kazan23
aktív tag

WOHOHOHO!!!! :))
Bolondságnak tűnt, de ez az! Megvan!
Csodás!
:R

(#29886) Beni2360 válasza greggae (#29884) üzenetére


Beni2360
félisten

Bármit csinálok nálam nem jön össze.
Alap beállítás mivel 2 sim van rákérdezés hívás elött.
Ha bekapcsolom a sip hívást a megadott adatok szerinti beállításokkal akkor egyből tárcsázza a hívott számot az 1 simmel. Fel sem ajánlja a választási lehetőséget.
Mi lehet a galiba,

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29887) Beni2360 válasza Beni2360 (#29886) üzenetére


Beni2360
félisten

Na megtaláltam a hibát.
A sip-előtag kimaradt a callingcredit.com elől.
Ne de ha mindkét sim kártya be van kapcsolva nem ajánlja fel a választási lehetőséget és az 1 kártyáról indítja a hívást.
Ha kikapcsolom az 1- simt akkor felugrik a választási lehetőség. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29888) kazan23 válasza Beni2360 (#29887) üzenetére


kazan23
aktív tag

"Szerver: sip.szolgaltato.com" :K
Két sim-mel még nem próbáltam, de bármit el bírok képzelni greggae mentő ötlete óta.

(#29889) greggae válasza Beni2360 (#29887) üzenetére


greggae
tag

Hát ezt látni kellene, de kb. ezek kellenek a Telefonos fiókokban:
Hívásindítás a következővel: Előbb kérdezzen;
Az összes telefonos fiók - itt engedélyezni kell mindet, amelyről hívást szeretnél kezdeményezni
SIP-hívás használata: Minden hívásnál.

(#29890) Beni2360 válasza greggae (#29889) üzenetére


Beni2360
félisten

a Telefonos fiókokban:
Hívásindítás a következővel: Előbb kérdezzen
de nem kérdezi.
Az összes telefonos fiók - itt csak a SKIP beállítás jelenik meg.
SIP-hívás használata: Minden hívásnál. -ok
kép-1
Ennyi van egyelőre. :R
------------------
Más, a ZoiPerben hol kell beállítani, hogy lássam a fennmaradó egyenleget? :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29891) zoolio


zoolio
tag

Sziasztok, ACE által megadott appal sikerült elővarázsolni a SIP fiók beállítási lehetőséget a natív tárcsázóban, de sajnos hívásnál azt írja, "A SIP-hívás nem támogatott". Van valami lehetőség, hogy "támogatott" legyen? Egyébként Nokia 1-es telefonról van szó.

(#29892) kazan23 válasza kazan23 (#29885) üzenetére


kazan23
aktív tag

:( Korai volt az öröm, gyári Redmi7-tel és főzött LeEco Le 2 X526-tal is az eredmény recsegő, szakadozó, használhatatlan. Port, UDP számíthat?

(#29893) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Reenger tegnap délután óta megint nem megy.
Kezd a hócipőm tele lenni...

#?*@&!

(#29894) < CyberBob > válasza zeon.hu (#29893) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nekem sem jó. Meg is válok tőle jövő hónapban.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29895) greggae válasza Beni2360 (#29890) üzenetére


greggae
tag

Gondolom, SIP, nem SKIP. (Fura, hogy hogy SIP CALL-nak hívja a Benike... fiókot, de ettől még működhetne.) Nincs a telefonkönyvbe elmentve, hogy mindig a 1. (VODAFONE) fiókkal tárcsázzon (Hívásra használt SIM-kártya beállítása)? Mert ha igen, akkor azt kellene törölni. Egyébként bug lehet.

Zoipert nem használok mostanában, de az egyenleg kezelése nem a SIP-hez tartozik, ezért a szolgáltatónak külön implementálnia kellene a weboldalán, és szerződnie is hozzá.

(#29896) ACE-


ACE-
addikt

Engem az idegesít, hogy van olyan, amikor kicsöng a telefon, a másik fél kinyomja, nálam csörög ugyanúgy tovább, és a másik félnél megint hívást mutat, hiába nyomja ki, folyamatosan újrahívja, és híváskor észre sem veszi az ember, hogy esetleg idegesíti a másik felet ez... A másik fél meg nyilván hülyének néz, hogy miért hívogatom újra, amikor Ő kinyomja. Ez elég gáz, és úgy tűnik a MobileVoip-vel és SIP hívásnál is fennáll... nincs ez ellen valami megoldás?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29897) herdsman12 válasza ACE- (#29896) üzenetére


herdsman12
őstag

Azta...
Ez valami újkori probléma lenne, eddig nem tűnt fel.
Viber out > otthoni iNum számnál és MobileVoIP > otthoni iNum számnál viszont jól működik az elutasítás. (A510IP)

[ Szerkesztve ]

(#29898) Beni2360 válasza greggae (#29895) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a válaszodat.
Teljesen mindegy minek nevezem mivel híváskor azt írja ki a telefonomban.
Nincs hozzákötve semelyik fiókhoz mivel eddig is kérdezte melyikkel szeretném tárcsázni.
Ha kikapcsolom a SIP fioket rögtön kérdezi, ha kikapcsolom akármelyik sim kártyát akkor megint kérdez és ott a sip hívás is. Dualban nem akar működni ez lehet a bug.
De mint fentebb írta kazan23 , hogy nem nagyon működik így én is hagyom az egészet. Az igazság, hogy két helyen van maradék pénzem és ezért akartam kétfelé osztani. De letöltöttem a Zoipert és oda a másikat regeltem be. A kijelzést meg azért hiányoltam mert a SipDiscount tárcsázóban jelzi a fent maradó összeget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29899) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Dellmont melyik az ajánlott most?
Gyenge mobilnet mellett is elfogadható minőség kéne.
Esetleg egyéb?
(Kell valami a Reenger mellé...)

#?*@&!

(#29900) zeon.hu válasza < CyberBob > (#29894) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ügyfélszolga szerint állítsam a szervert sip.reenger.hu-ra.
De azzal se jó...

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.