Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) Zeki válasza zeon.hu (#29899) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gyenge mobilnetet nem szeresse a MobileVoIP.

(#29902) tibor23 válasza zeon.hu (#29900) üzenetére


tibor23
senior tag

Miért, neked most sem megy a Reenger? Nekem most is megy és tegnapi nap sem látok kiesést a Fritzbox logjában.
A Dellmont klónok jelenlegi árát pedig itt találod (de szerintem te is tudod): http://voip-comparison.com/

(#29903) < CyberBob > válasza tibor23 (#29902) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nekem sem megy majdnem két napja.

zeon.hu: te is a régi Zoiper-t használod? Lehet, hogy az a gond?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29904) zeon.hu válasza < CyberBob > (#29903) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, a legfrissebb van fent pár hete.

#?*@&!

(#29905) zeon.hu válasza tibor23 (#29902) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem feltétlen Dellmont kell.
Sokszor kell kis térerő mellett telefonálni, ahhoz keresek olcsóbb megtoldást a gsm-nél.

#?*@&!

(#29906) Zeki válasza zeon.hu (#29905) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem az a tapasztalatom, ahol szar a térerő, ott a voip vagy nem megy, vagy szakad, vagy valaki nem hallja a másikat.
Ezért örülök, hogy Magentában ingyen hívom az asszonyt is, mert a kecskeméti Auchanban ilyen téren fos a voip, és csak felbacom magam rajta. Így már nem kell voip hívni, hogy mi kell még, vagy hogy láttam valamit, annyiért kell-e.

Amúgy alapból a legjobb voip hangminőséggel a fizetős skype hívás, meg az 5 fontért korlátlan rebtel remekelt.

(#29907) zeon.hu válasza Zeki (#29906) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Érdekes, Kecskeméten nálam pont jó a voip az Auchanban :D

Skype szerintem drága, Rebtelt se használnám ki, pedig meló miatt sokat hívjuk egymást éjszakánként.
Ettől függetlenül egy próbát megérhet.

Rebtel saját számot ad vagy amit beállítok?

#?*@&!

(#29908) Zeki válasza zeon.hu (#29907) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elöl jó, de hátrébb a Telekom 4G fos.

Az sms-ben aktiválttal mükszik. Ha jól emlékszem. De lehet csak megadod.

[ Szerkesztve ]

(#29909) zeon.hu válasza Zeki (#29908) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Negyedévente 3 napot vagyok ott, Telenor net.

Rebtelt ki fogom próbálni.
Ingyenes próba van rajta esetleg?

#?*@&!

(#29910) Zeki válasza zeon.hu (#29909) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt hiszem 1 hét ingyenes van, de a bankkártyádat meg kell adnod. Legfeljebb lemondod a 6. napon.

(#29911) zagloba válasza zeon.hu (#29909) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ti Rebtel a múlthétig rendesen elküldte a beállított számot! Azóta meghülyült mindenféle számot kiír csak azt nem amit kellene!

(#29912) greggae válasza zeon.hu (#29905) üzenetére


greggae
tag

Ha GSM-hez elég a térerő, akkor a Dellmont phone-to-phone szolgáltatása esetleg szóba jöhet, bár a körülményektől függően nem feltétlenül lesz olcsóbb.

(#29913) Andras3 válasza Zeki (#29901) üzenetére


Andras3
csendes tag

Nekem sem működik a Reenger. Talán három napja nem jó nekem. Már 4 különböző keszüléken próbáltam működésre bírni. Ezt az üzenetet Zeon-nak szántam. Sikerült az első hozzászólásomat elrontani.

[ Szerkesztve ]

(#29914) zeon.hu válasza Andras3 (#29913) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ügyfélszolga írt már mindent:
sip.nordtelekom.hu, .com, reenger.hu, reenger.com, meg IP alapján a 213.134.0.11
Egyik se működik.

#?*@&!

(#29915) Andras3 válasza zeon.hu (#29914) üzenetére


Andras3
csendes tag

Ezekkel a beállításokkal nem működik nekem sem . 408-as időtúllépés hiba. Zoiper-el sem működik. Akár a régi, akár az új verziót teszem fel.

(#29916) whbear válasza zeon.hu (#29914) üzenetére


whbear
senior tag

Nálam megy a Reenger most. Kapok emailt a trunk státusz változásról és általában éjszaka többször kiesik majd pár perc múlva újra regisztrál. Legutóbb tegnap délután 18.49 és 19.07 között állt. Akkor nem szokott menni nálam, ha új VPS - re költözök néha és az IP tartomány blokkolva van náluk. Ilyenkor írok a rendszergazdának és beenged.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29917) zeon.hu válasza whbear (#29916) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sajnos nincs időm, hogy úgy használjam, ahogy te.
Egy sima mobil megoldás kellene, mert már 5. napja nem megy.

#?*@&!

(#29918) whbear válasza zeon.hu (#29917) üzenetére


whbear
senior tag

Most próbáltam és nálam megy. Szerintem a jelek alapján ki van tiltva az IP tartomány amiről be akarsz menni.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29919) zeon.hu válasza whbear (#29918) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De minden és mindenhol?
Bejárom az egész országot, két mobilnet és wifi, és egyik se jó sehol?
(Csak a héten Budapest, Szeged, Miskolc, most megint Pestre megyek)
Plusz a lányomé se megy és ahogy itt írják, másoknál sem.
Mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#29920) whbear válasza zeon.hu (#29919) üzenetére


whbear
senior tag

Ahogy írtam neked, a megoldás mindenképp egy PBX. Vagy privát vagy a pbxes. A hálózat váltások nem a voip szervert terhelik. Voip szolgáltató és pbx között fix IP kapcsolat az a biztos. Utána hogy Te hogy mész fel a pbx-re azt te magad tudod megoldani és ha valami gond van akkor nem kell a szolgáltatót pingelni. Biztos macera de többszörösen behozza a befektetett időt.
Szerk : Reenger működik most volt bejövő hívásom rajta.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29921) tibor23 válasza zeon.hu (#29919) üzenetére


tibor23
senior tag

Tudom, hogy ez rajtad nem segít, de a Fritzbox-om log-jában nincs semmi probléma a Reengerrel okt. 10-e óta, és elég gyakran is használom, nem tapasztaltam hibát.
Én egyébként egy ideje rendszeresen használom a Domino kártyához aktiválható 300perc-7napra-600Ft-ért bekapcsolható opciót. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Sokkal stabilabb a GSM hívás, mint bármilyen IP alapú hívás (én Viberrel mostanában nagyon sokat beszélgetek Telenoros korlátlan nettel mozgó járművel).

(#29922) Andras3 válasza zeon.hu (#29919) üzenetére


Andras3
csendes tag

Nálam már 10 perce megjavult a szolgáltatás.

(#29923) 4Grider válasza Andras3 (#29922) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam is mostanában javult meg.

(#29924) Andras3 válasza 4Grider (#29923) üzenetére


Andras3
csendes tag

Egész nap állítgattam a Zoiper beállításait. De felesleges volt. Akkor a Reenger-nél volt valami gond.

[ Szerkesztve ]

(#29925) zagloba


zagloba
aktív tag

Rebtel úgy látom rendbe jött! Küldi a számomat a hívottnak! :)

(#29926) 4Grider válasza Andras3 (#29924) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze, náluk el szokott időnként menni napokra a sip szerver, vagy a háttér adatbázis. Az az érdekes, hogy nem mindenkit hajítanak ki ilyenkor napokra. De akit kihajítanak, az hiába próbálkozik az állítgatásokkal, szóval szerintem adatbázis probléma lesz...

(#29927) < CyberBob > válasza zeon.hu (#29919) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Már működik. Lehasználom ami rajta van és törlöm. Elég volt belőle.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29928) zeon.hu válasza < CyberBob > (#29927) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez most miért...?

#?*@&!

(#29929) zeon.hu válasza zeon.hu (#29928) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Feltettem a régi Zoiper-t és működik.
Szóval nem csak a Reenger oldalán van/volt hiba.

#?*@&!

(#29930) 4Grider válasza zeon.hu (#29929) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól hogy másik klienssel működik, attól még a reenger oldalán lesz a hiba. Egy normálisan beállított sip szerver jól működő háttér-adatbázissal minden sip-es eszközről auth után azonnal elérhető. Ha már játszani kell a protokollokkal (UDP vs TCP), portokkal, az már régen rossz.

(#29931) < CyberBob > válasza zeon.hu (#29929) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Nekem végig a régi app volt (van) fent még is csak tegnap tért magához.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#29932) whbear válasza 4Grider (#29930) üzenetére


whbear
senior tag

Reenger csak UDP-n megy az 5060 porton. Dellmont is csak UDP-n, ott vannak alternatív portok. CWU megy TCP-n. Minimális az előnye a TCP-nek, ha nincs push akkor kevesebb a készenléti áramfelvétel talán. Viszont nagyobb a lag. Médiára az UDP-t célszerűbb használni.

Szerk: Ez a "no route to host" hibaüzenet nem DNS vagy NAT hibára utal? Adatbázis hiba esetén azt reklamálná hogy no username on this server vagy ilyesmi. Esetleg az internet szolgáltató blokkolta az 5060 portot?
Sajnos a Reengert nem lehet pingelni így elég nehéz megállapítani.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29933) whbear


whbear
senior tag

64 bytes from gogolak.nordtelekom.hu (213.134.7.220): icmp_seq=20 ttl=56 time=7.24 ms
Most lehetett pingelni. Mikor nem megy akkor szerintem érdemes megpingelni, mert akkor kiderül hogy a szerver áll vagy az adatbázis halt le.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29934) zeon.hu válasza < CyberBob > (#29931) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hazafelé út közben (egyedül voltam, unatkoztam :D ) próbáltam mindenféle beállítást.
Mikor töröltem és feltettem a régi verziót, egyből jó lett.
Nem állítom, hogy feltétlen összefüggés van, de minimum megvan az esélye.

#?*@&!

(#29935) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Reenger kérdés:
"Sikerült" a gyerek jelszavát eltökíteni (amivel a Zoiper-be lehet bejelentkezni).
Hogy lehet ezt pótolni?
(Sms sajnos nincs már meg)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#29936) KTU válasza zeon.hu (#29935) üzenetére


KTU
addikt

Ügyfélszolgálat e-mail-re küld újat.
Írj nekik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29937) zeon.hu válasza KTU (#29936) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Írtam még pénteken.
Messengeren is.
Eredmény: 0... :D

#?*@&!

(#29938) neopeti


neopeti
tag

Rebtel is elkezdte az angol/román számküldést saját helyett.

Másnál is van, vagy csak én szopok?

(#29939) ACE- válasza neopeti (#29938) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem callingcredit-en meg egy ideje már jó...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29940) ACE- válasza herdsman12 (#29897) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor Te sem tudsz erre megoldást? Senkinek nem tűnt még ez fel?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29941) zagloba válasza neopeti (#29938) üzenetére


zagloba
aktív tag

Nekem kb egy héttel ezelőtt csinálta +39 és +44 -es számokat küldött! Írtam nekik levelet ,de csak azt írták hogyan kell beállítani! Hiába írtam ,h idáig jó volt! Aztán most megint jó! Elküldi a számom!😀

(#29942) ElFeo válasza zagloba (#29941) üzenetére


ElFeo
tag

Nálam a használat megkezdésekor jó volt. Kb. egy hete folyamat más számot jelez ki, ezért sokan fel sem veszik, mikor hívom őket. Írtam az ügyfélszolgálatnak, azt válaszolták, hogy a "végződés" helyi szolgáltatón keresztül zajlik, ezért attól függ, hogy mit jelez ki a teló. Ez szerintem nettó hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#29943) tsteve


tsteve
senior tag

kicsit off:
varicobooster nevű visszérkrémet akar eladni egy panamai cég... zaklatnak folyamatosan engemet és másokat is.. a megjelenített telefonszám különböző bp-i és vidéki hotelek vmilyen telefonszáma.. a csalók valódi száma titkos, de ezen kéne őket visszahívni:
06 1 4088090

a telekom állítása szerint tehetetlen, pedig ez sztem bűncselekmény.. valami netes hívó programot használnak nyilván, amely bárki nevében tud hívni... mit lehet tenni szerintetek? rendőrség itt esélytelen sztem... égetik a hoteleket rendesen ezzel a csalók..
a csalók honlapja:
http://hu.thevarboosterlb.com/?c=hu

ha alul megadod a számod, perceken belül visszahívnak vmi magyar hotel számáról látszólag...a voip szolgáltatójuk a brüsszeli voxbone (a truecaller szerint) ... nekik írjak szerintetek? vagy egyből a brüsszeli rendőrségnek?

[ Szerkesztve ]

(#29944) ACE- válasza tsteve (#29943) üzenetére


ACE-
addikt

Mi az hogy zaklatnak? Mi ebben a csalás?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#29945) tsteve válasza ACE- (#29944) üzenetére


tsteve
senior tag

ha téged nem zavar, hogy egy cég valaki más telefonszámával visszaél, akkor vedd úgy, hogy nem tőled kérem a tanácsot :)

zaklatás: kéretlenül hívogat, akkor is ha nem adtad meg a számodat nekik korábban, anyámat konkrétan este 8 körül hívták kéretlenül, de engem is hívtak, s ekkor kezdtem nyomozni utánuk

sokan csak egy bejövő hívást látnak egy hotelportáról, vagy akár fel is veszik, s próbálják nekik eladni a bóvlit, de ha visszahívnád őket, a hotelporta megrökönyödve közli hogy ők nem hívtak téged, sőt semmi eladnivalójuk nincs.. főleg nem visszérkrém... a csalók tehát még egyes magyar hotelek rossz hírét is keltik, akiknek a számait jogosulatlanul használják a voip alapú hivásaikhoz...annyi biztos, hogy a voip szolgáltatójuk a brüsszeli voxbone és főleg magyar hotelek számaival élnek vissza...

[ Szerkesztve ]

(#29946) KTU válasza tsteve (#29945) üzenetére


KTU
addikt

Mikor felhívnak, ember vagy gép beszél?
ha élő személy, akkor mondd nekik hogy rögzíted a hívást, hozzájárulnak-e,
Közlöd: Minden személyes adatodat töröljék az adatbázisukból, és bejelentéssel fogsz élni a hatóság felé kéretlen reklám telefonhívások miatt.
E-mailben kérj tájékoztatást hogy milyen adataiddal rendelkeznek, és törlést is erősítsék meg.

Hívásblokkoló már jó néhány androidba alap, feltéve hogy ugyanarról a telefonszámról többször hívnak.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29947) tsteve válasza KTU (#29946) üzenetére


tsteve
senior tag

ez csak az én esetemben ad megoldást... a sorozat attól még folytatódik... ennek a megállítása érdekelne...élő női operátor hív.. többen is dolgozhatnak egy teremben, hallani a háttérben a többieket is.. nagyban űzik a csalást...jó párszor beszéltem már velük

ezzel pont kikerülik a hívásblokkolót.. mindig másik hotel számáról hívnak ugyanis.. pont ez az egyik cél itt szerintem.. a hívásblokkoló kikerülése.. többek között

[ Szerkesztve ]

(#29948) tsteve válasza tsteve (#29947) üzenetére


tsteve
senior tag

akit érdekel a sztori tényleg, írja be a számát a megadott oldalon legalul, s hamarosan egy hotel számáról fogják hívni... durva

[ Szerkesztve ]

(#29949) KTU válasza tsteve (#29947) üzenetére


KTU
addikt

A bírság 1 személy esetén is jelentős lehet, több millió,
ha bebizonyosodik hogy tömegével teszik, sokszorosa.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29950) tsteve válasza KTU (#29949) üzenetére


tsteve
senior tag

sajnos kizártnak tartom hogy a brüsszeli voxbone esetében a magyar rendőrség eljárhat.. mert valószínűleg ők az igazi hunyók... a panamai cég természetesen tud erről, a hotelek zaklatják is őket emiatt, (nejem pl. pont ilyen hotelben dolgozik, ők is elszenvedői ennek) de ez a cég leszarja ezeket a hoteleket is és a voxbone voip szerződésre hivatkozik...de sztem minimum tettestárs a voxbone mellett...a gvh-nak már jeleztem egyébként a sztorit.. de sajnos nem magyarországon bejegyzett cégek ezek :(

arra viszont van pénze a cégnek, hogy Magyarországon több emberes ügyfélszolgálatot tartson fenn.. mekkora lehet a haszna ezen a bóvlin?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.