Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Köszönöm a segítségetek!
Callback hívás kinél a legolcsóbb? Most is hívtam valakit, mondta, hogy nagyon vacak a minőség, felhívtam Callback-kel azzal tökéletes volt.

Most látom a Telz-nél internet nélkül is van Callback. Csak még a díját nem találtam, hogy ennek mennyi a felára.
* Callback mode for a slow Internet connection. Our server connects to your phone and then the phone of the person you are calling. This is done via a telephone network, not Internet.

[ Szerkesztve ]

(#29352) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Facebook van a háttérben, nem tudom, hogy ez jár-e valami hátránnyal.

(#29353) KTU válasza pinnacle (#29352) üzenetére


KTU
addikt

Ez miért is?
:F

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29354) pinnacle válasza KTU (#29353) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Facebook sorra kapja a bírságokat az adatgyűjtései miatt, nem tudom, hogy itt valami pluszt is engedélyezünk. Mondjuk a Facebookra linkel tovább, tehát valószínűleg ugyanaz az adatkezelés, mint a Facebook fióknál van.

Ez mi lehet? Nem szeretnék kéretlen hívásokat kapni. Mondjuk az nem kellene, hogy reklám SMS-t, hívást kapjak.

[ Szerkesztve ]

(#29355) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ki lehet próbálni 870Ft-al. Mintha jobb lenne a minőség. Kedvenceket nem tudok beállítani.

(#29356) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Telz legalsó sor mit takar?

#?*@&!

(#29357) stefi68


stefi68
addikt

Többen jelezték az utóbbi időben, hogy kimenő híváskor nem írja ki a számomat (Discountvoip-Groundwire páros).
Lehet, hogy a szoftverfrissítés, majd visszaállítás változtatott meg valamit, de korábban nem volt gond és nem is állítgattam semmit ennek érdekében.
Most megnéztem a Groundwire beállításainál, gondolom a Caller ID method lenne....
Ilyen lehetőségek vannak: From Username, P-Preferred Identity, P-Asserted Identity, Remote Party ID

Melyikre állítsam? Vagy lehet nem is ez a baj?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29358) Petyuska111


Petyuska111
tag

Stuntcalls, Mobil VOIP appal használva. A probléma: többnyire nem küldi el a caller ID-t - a telefonszámomat -, de ritkán mégis, akiket hívok, így nem veszik fel a telót, mert privát számról jövő hívást nem fogadnak. App-ban jól be van állítva, netes felületen is, eddig jól működött. Teló újraindítás megvolt. Mit lehet tenni? Esetleg másik app? Nekem nagyon fontos lenne, hogy mindig kírja a számomat a hívott félnél. Tipp?

(#29359) pinnacle válasza zeon.hu (#29356) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy is lehet fizetni, csak nem tudni mennyi a Google jutaléka. Telzel jobban hallnak engem, nekem viszont rosszabb. MobileVoippal tisztább volt.
Ebből szeretnék kimaradni a Facebooknál is.

Néha nekem sem küldi el a hívószámomat a MobileVoip, pedig be van állítva.

Nem tudjátok, hol a legolcsóbb a Callback? Szerintem nekem az lesz a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#29360) itanczos válasza Petyuska111 (#29358) üzenetére


itanczos
senior tag

Nekem ugyanez a probléma, telefonközpontokból indított hívásoknál! :(
Több cégnél és több központtal is ugyanez...
Valami változhatott a Dellmont-nál...

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#29361) milenda válasza itanczos (#29360) üzenetére


milenda
tag

Az utóbbi napokban nekem is többen jelezték, hogy nem jelent meg a számom, de általában nincs vele probléma.

(#29362) stefi68


stefi68
addikt

Most próbáltam, most elküldte a hívóazonosítót. Hátha megjavult....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29363) tibor23


tibor23
senior tag

Egy ismerős szeretne hivásokat FOGADNI Ephone-os számra Iphone telefonon. Jelenleg Zoiper-t használ, de azt mondja alig-alig érkeznek be a hivások. Maga a Net, nem natolt Telenoros. Milyen klienst kellene használnia?

(#29364) asdf_ válasza tibor23 (#29363) üzenetére


asdf_
veterán

Egeszen biztos a nem natolt? Telenorek csak netcsomaghoz adnak nem natoltat, a hangalapu elofizetesek melle rakot net az natolt (altalaban, flottanal esetleg lehet mashogy).

(#29365) whbear válasza tibor23 (#29363) üzenetére


whbear
senior tag

Érdekes mostanában nekem sem mindig működik a hívás fogadás ephone trunkön. Miután van egy kimenő hívás pár tíz percig van bejövő de utána már nincs. Most kikapcsoltam a trunk üzemmódot az ephone panelen azóta talán jó. (1vonal 1 szám)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29366) tibor23 válasza whbear (#29365) üzenetére


tibor23
senior tag

asdf: A flottás netjük nem natolt. Amúgy van olyan barátom akinek nem stabil az Ephone hivásfogadása fix helyen Fritzboxon sem, mivel a szolgáltató netje natolt. Ez ellen nincs orvosság? Sip Proxy vagy hasonlók.

whbear: Szerinted a Zoiper helyett érdemes másik klienset próbálni vagy csak egy voip server segithet ezen?

(#29367) Totarpad válasza shift+ő (#1) üzenetére


Totarpad
csendes tag

Raksz egy nem túl régi okos telefonra egy Gswave programot és kész a wlanos VOIP telefonod.
Asztaliban drága a jó készülék.
Minőség már mindenütt jó, ahol a szerver Magyarországon van.
A nagyon olcsó szolgáltatóknál mindenütt van gond.

(#29368) Totarpad válasza asdf_ (#29364) üzenetére


Totarpad
csendes tag

A Telenor az egyetlen ahol megy a VOIP. Ezt garantáltan tudom.

(#29369) zeon.hu válasza Totarpad (#29367) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kicsit több, mint 13 éves a hsz, amire válaszoltál... :D

#?*@&!

(#29370) Totarpad válasza stefi68 (#29357) üzenetére


Totarpad
csendes tag

Egyszerű a dolog. A külföldi szolgáltatók, mikor magyar GSM-re behívnak GSM csatolókon mennek ki, így nem is írhatja ki a számodat ha pedig eddig a mobilod számát írta ki, akkor az teljes mértékben törvénytelen volt. Türvénytelen most is. A GDPR szabályozásnak egyáltalán nem felel meg. A hívó fél nem azonosítható egyértelműen.Sok nagy szolgáltató elkezdte blokkolni azokat a hívásokat, amelyek nem jöhetnek attól a szolgáltatótól, amelyik a hívó azonosítót küldi. Ez teljesne normális és jó dolog. A külföldi szolgáltatóknál nincs validálás, tehát gyakorlatilag bárkinek a számát elküldhetik hívóazonosítóként és ez nem igazán jó dolog. Igen durva visszaélésekre és csalásokra ad lehetőséget.

(#29371) vg válasza Totarpad (#29370) üzenetére


vg
addikt

Hát már hogyne ne lenne validálás!

(#29372) tibor23 válasza Totarpad (#29370) üzenetére


tibor23
senior tag

Tudnál mondani konkrét szolgáltatót, amelyik igy blokkol hivásokat / caller ID-t vagy csak feltételezés?

(#29373) KTU válasza Totarpad (#29368) üzenetére


KTU
addikt

Az "az egyetlen" jelzőt erős túlzásnak tartom, sőt... .

Nem csak a Telenornál megy.
Megy a Telekom és a Vodafone hálózaton / mobilneten is.
Ha mobilszolgáltatókról beszélünk.
Erre törvény is kötelezi őket.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29374) tibor23 válasza KTU (#29373) üzenetére


tibor23
senior tag

Privát (nem natolt) IP terén viszont lehet, hogy a Telenor flotta az egyetlen.

(#29375) KTU válasza tibor23 (#29374) üzenetére


KTU
addikt

Teljesen igazad van.
De aki nem olvassa az előző hozzászólást, csak úgy beesik, vagy keresőt használ,
azt félrevezetheti,
hogy a natolás volt szó.
És nem általánosságban, amire én írtam.

NAT felderítése STUNner alkalmazás androidra.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29376) zagloba válasza Totarpad (#29370) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ez azért csúsztatás! Igaz,h bármilyen szám beállítható! De csak amivel rendelkezel! Mivel küldenek egy jelszót azonosításként! Tehát hiába ismerem a szomszéd számát, nem tudok a nevében hívásokat indítani!🙄

(#29377) asdf_ válasza zagloba (#29376) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, de ha a szomszednal vagy (joban vagytok), o elmegy slozira, te meg a mobilordol megintezed az o vonalas szamat magadnak, nemara veszed a telefonjat, csorgesnel egybol ranyulsz es meghallgatod a confirm szamokat, maris tudsz jatszani az o szamval. Hogy egy dolgozo mit tud csinalni a ceges szamaval, legyen az vezetekes vagy mobil plane, ha ex dolgozo lesz belole, abba meg bele se menjunk...

(#29378) pinnacle válasza asdf_ (#29377) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Utcai fülke számát is be lehet állítani. Ezt kérdeztem is egyszer egy telefonos embertől, azt mondta ennek ellenére tudják, hogy honnan jön a hívás. Egyébként azért is fontos a számkijelzés, mert pl. a Googletől azért nem kaptam egy ideig 2 lépcsős belépésnél hívást, mert telefonszám kijelzés nélkül nem továbbítják a szolgáltatók. SMS mehet anélkül is.

(#29379) Zeki válasza zagloba (#29376) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van olyan voip, ahol (később) BÁRMILYEN számot beállíthatsz, és azt jelzi ki a hívottnál. Oké, mondjuk idén nem néztem működik-e még, meg tavaly sem. Mert amúgy nem akarok ezzel trükközgetni.

(#29380) whbear válasza tibor23 (#29366) üzenetére


whbear
senior tag

A voip server azért jó, mert a trunk-ök és a szolgáltató szervere fix kapcsolatban vannak. Nem a szolgáltatónak kell lekezelni a kliens net váltását. Sokat dob a megbízhatóságon. Most így hogy 1 vonal 1 szám jól működik az ephone. Nekem a Zoiper nem vált be. Lehet állítani a Zoiperben a háttérben futást az esetleg segíthet. Bejövő hívás szempontjából a Groundwire a legmegbízhatóbb csak sokat késik a hang. Nekem a Bria vált be, csak az havidíjas amit nem mindenki vállal be. Én már nem használok gsm számot, a fő számom Ephone budapesti a másik a Reenger ami azért hébe-hóba nem működik. Én 2008 óta foglalkozom voip-vel de amíg nem volt meg a FreePBX addig egy küzdelem volt az egész. 3 trunk-öt használunk 12 mellékkel és így egymást is PBX-en belül ingyen hívjuk.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29381) embe válasza Petyuska111 (#29358) üzenetére


embe
nagyúr

Ugyanez a páros - ugyanez a probléma. Találtál megoldást?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#29382) tibor23 válasza whbear (#29380) üzenetére


tibor23
senior tag

Ha esetleg voip server lesz, mit javasolsz?

(#29383) whbear válasza tibor23 (#29382) üzenetére


whbear
senior tag

Kipróbáltam párat és a FreePBX jött be nekem. Ezt javaslom. Van hozzá telepítő script is ha nem akarsz küzdeni vele. CentOS 6 kell neki és FreePBX 13-mat telepít. CentOS 7-re megy fel a FreePBX 14. Ezt leírás alapján tudod telepíteni. Közeli VPS ArubaCloud. Sajnos már nincs az 1 Eurós akció.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29384) tibor23 válasza whbear (#29383) üzenetére


tibor23
senior tag

Amúgy szerintem erre az okostelefonos voip hivásfogadási problémakörre jó megoldás lehetne valamilyen SIP> Skype / Viber / Messenger / akármi átjáró annyi szépséghibával, hogy nem látszana a hivó száma. Tud esetleg valaki ilyent? Én egyedül Viber>INUM (SIP)-ről tudok, ami forditva nem megy.

(#29385) whbear válasza tibor23 (#29384) üzenetére


whbear
senior tag

Ilyen nincs sajnos. Csak az ippinek van de az csak skype hívásokra de úgy sem működik.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29386) Zeki válasza Zeki (#29314) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyelőre csak ajánlani tudom a Rebtelt. 5 Fontért korlátlan hívás mindenhova, saját számmal. A telómmal a hangminőségre sincs panasz, sem oda, sem vissza.
A beállításoknál kell figyelni, hogy csak wifin vagy mobilneten menjen. Van behívószámos vezetékesen keresztül menő hívás is, de aki nem ingyen hív a mobiljáról vezetékest, annak nem buli.

(#29387) Beni2360 válasza Zeki (#29386) üzenetére


Beni2360
félisten

Most nem 5 font hanem, vagy valami nem jól nézek?
Magyarország Korlátlan
Korlátlan havi perc bármely telefonra és számra Magyarországon. Mégse bármikor.
12 € / hó

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29388) Zeki válasza Beni2360 (#29387) üzenetére


Zeki
nagyúr

Alul fontra állítod és a globál unlimitet veszed. A hivatkozott hsz-ban írtam a trükköt.

(#29389) KTU válasza Zeki (#29388) üzenetére


KTU
addikt

Akkor lehet a mi gépünkben van a hiba. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29390) Siriusb válasza KTU (#29389) üzenetére


Siriusb
veterán

Ő a global unlimited-et mondja.

(#29391) KTU válasza Siriusb (#29390) üzenetére


KTU
addikt

Ahh tényleg, nem figyeltem eléggé, :B
Beni2360 linkjére koncentráltam. :B

lǝʇqǝᴚ -- Rebtel
Unlimited Calling Worldwide
Unlimited minutes to 52 countries for only £5 /month
Link
:R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29392) zeon.hu válasza KTU (#29391) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"No internet needed"

Ezt hogy?

#?*@&!

(#29393) Zeki válasza zeon.hu (#29392) üzenetére


Zeki
nagyúr

A fővárosi behívószám, ami akkor jó, ha ingyen hívod a vezetéket.

(#29394) zeon.hu válasza Zeki (#29393) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, mivel kizárólag voipot használok, így nincs semmilyen előfizetésem.

#?*@&!

(#29395) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Callingcredit account, Zoiper android app- pár hét óta nem küldi a caller ID-t.
ahogy olvasom nem egyedi probléma, csak jelzem hogy nálam is van.
(pár napja egy hivas erejéig kikuldte -nem tudom miért, de másnaptól ismét privát számot irt.)

(#29396) Zeki válasza zeon.hu (#29394) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor a mobilneten/wifin keresztüli hívás marad.

(#29397) zagloba válasza fujifilm1 (#29395) üzenetére


zagloba
aktív tag

Hívószám küldés!
Nem tudom ,h telefon függő-e de nekem egy iphone telefonos barátom panaszkodik mindig ,h nem írja ki a számom ! Mások idáig nem szóltak!

(#29398) Beni2360 válasza fujifilm1 (#29395) üzenetére


Beni2360
félisten

Én most vívtam fel az egyik simről a másikat és kicsengett és kiírta a számomat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29399) nyikszi


nyikszi
őstag

Fonionál ha le lett beszélve a kezdeti 2000 Ft, akkor bármennyit tölthetek rá? 1000 Ft is elég?
A múltkori paypalos akcióról lemaradtam. Ezek milyen gyakran vannak?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#29400) KTU válasza nyikszi (#29399) üzenetére


KTU
addikt

Fonio ÁSZF.:
"2 000 Ft alatti feltöltés adminisztrációs díja: 250 Ft"

Nem éri meg 2000 alatt tölteni.

Akciós bónusz több is szokott lenni 1 évben, jön e-mailben mikor.
Péntek 13 +13% kedvezmény, ez ahogy nézem szeptemberben lesz.
Black Friday akció
Ez nemrég volt márc. 24, PayPal, minimum 2.000 forint töltéshez 20% bónusz
Karácsonyi ajándék 10%

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.