Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29651) 4Grider válasza Kiki18 (#29650) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában egy helyi mobilszolgáltató sim kártyáján aktivált mobilnetet használunk a voip szolgáltatás mellé. Két kártyás független mobiltelefonok előnyben, hiszen így a voip is rendelkezésedre áll, meg ha nagyon fontos, akkor méregdrágán tudsz a hazai számodon is hívásokat fogadni.
A lényeg tehát a helyi (vagy drága roaming) mobilnet, anélkül a voip nem fog működni wifi hatósugáron kívül.

(#29652) Kiki18 válasza 4Grider (#29651) üzenetére


Kiki18
őstag

Mivel iphoneom van, ami ugyebár egy simes (köhüm :((( ) így a saját kártyámat mindenképp bennehagynám a telefonban (hisz hívásokat magyarból tudnom kell fogadni, illetve innen is kell indítanom a hívásokat.)
Szóval maradjunk a wifi-s verziónál, ha csak szállodából telefonálok.

Mit kell beállítani/befizetni, stb?

[ Szerkesztve ]

(#29653) 4Grider válasza Kiki18 (#29652) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem árt, ha elolvasod a topik összefoglalóját.
Első körben azt kell döntened, hogy a saját meglévő számoddal akarsz kifelé hívásokat indítani, vagy esetleg megfelel a voip szolgáltató által neked adott - jellemzően nomadikus - hívószám is.
A saját számos szolgáltatók között a legolcsóbb a Dellmont valamelyik szolgáltatása, de ott a Viber out vagy a Skype is.
A nomadikus számot adó szolgáltatók között ott a Reenger, meg egy rakat másik szolgáltató.

(#29654) KTU válasza Kiki18 (#29650) üzenetére


KTU
addikt

VoIP csak ott működik ahol van internet.

Szállódában van wifi (elméletben) OK.
Ha a telefonodon nincs mobilnet, és nincs wifi se,
nincs VoIP telefonálás.

"hazatelefonálás":
Play-böl (ha Android) vagy App Store töltsd le a Telz alkalmazást.
Kapsz 0,2 € kezdőegyenleget ingyen, próbára jó.

VoIP-nál az számít milyen országot hívsz, (ennek megfelelően alakulnak a pecadíjak.
Az nem számít hol vagy, mindegy hogy Magyarországon, vagy akár Dél-Amerikában valahol,
a percdíj a fentiek szerint.
A hívást fogadó nem fizet semmit Magyarországon, olyan mintha a saját mobilszámodról hívnád.

Hívásfogadás.
21-es számon:
Ha mindenképp kell telefonszám ahogy már írták Ephone vagy Fonio, de a Reenger lesz a nyerő,
mindegyik ad 21-es számot, Renger-nél a leggyorsabb a regisztráció és már használhatod is.
Akár hívásindításra is, percdíjak is elég barátságosak.

Vagy marad Hangouts, Viber, SKYPE, stb. de itt ugye a másik félnek is kell telepíteni az adott alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29655) asdf_ válasza Kiki18 (#29652) üzenetére


asdf_
veterán

így a saját kártyámat mindenképp bennehagynám a telefonban (hisz hívásokat magyarból tudnom kell fogadni, illetve innen is kell indítanom a hívásokat.)

4-es zonaban roamingolva hivast fogadni... Biztos, hogy ez jo otlet? A fogadas hasonloan heroinaron van mint az inditas.

(#29656) tibor23 válasza Kiki18 (#29650) üzenetére


tibor23
senior tag

Voip-hoz kell (normális) net, anélkül nem működik. Ezen kívül telepíteni kell Zoiper vagy hasonló Voip alkalmazást, De akár Viber Out is egy opció lehet telefonálásra.

(#29657) Petyuska111


Petyuska111
tag

Stuntcalls-t használok VOIP-re, de nagyon nem vagyok elégedett a minőséggel, kimarad a hang, késik, csúszik, lassul-gyorsul, minden van itt. Elegem van már. Gyanítom, hogy a többi Dellmont klón is hasonló f.s, inkább váltanék valami másra. Van olyan megoldás mobiltelefonra (mobilinternet az van természetesen), ami ennél sokkal jobb hangminőséget tud, de árban hasonló (vagy csak kicsit drágább)? És a saját számomat használnám...

(#29658) Zeki válasza Petyuska111 (#29657) üzenetére


Zeki
nagyúr

rebtel.com , alul fontra állítod a pénznemet, és korlátlan világ 5 font havonta. Minősége rendben.

(#29659) betyarr válasza Petyuska111 (#29657) üzenetére


betyarr
veterán

válts inkább telefont.nekem a mostani telóval meg az utóbbi hárommal nem volt különösebb problémám a voippal.zoipert használtam/használok és különböző dellmont klónokat.

(#29660) Zeki válasza betyarr (#29659) üzenetére


Zeki
nagyúr

Biztos olcsóbb telefont cserélni.

(#29661) stefi68 válasza Petyuska111 (#29657) üzenetére


stefi68
addikt

Korábban DiscounVoip-ot használtam, most StuntCalls-ra fizettem be.
Ritkán telefonálok. Azt vettem észre, hogy csúcsidőben mindkettőnél akadnak gondok a hangminőséggel. Délután este pedig mindkettő elég jó.

Legközelebb a Telz-re fizetek be. Az volt még itt említve. Sajnos egy nappal később olvastam itt róla, amikor már feltöltöttem a Stunt-ot.
Kicsit drágább, de talán jobb minőség (az elmondottak alapján).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#29662) tibor23 válasza Petyuska111 (#29657) üzenetére


tibor23
senior tag

Próbáld ki 500Ft-ért 1 hónapra a Reenger-t. Ha azzal is gond lesz, akkor a telefonoddal lesz a probléma. A Reenger gyakorlatilag analóg minőség egy ATA-val. Biztosan lesznek akik nem értenek egyet velem, de ha fontos a stabil minőség, akkor mobilra nem ajánlanám 100%-ban a Voip-ot, hanem csak, mint kisegítő lehetőséget.

(#29663) tibor23 válasza stefi68 (#29661) üzenetére


tibor23
senior tag

Váltogathatsz, de stabil jó minőség csak a hazai szolgáltatókkal lesz.

(#29664) Petyuska111


Petyuska111
tag

Köszönöm a válaszokat, a Reenger-t kipróbálom. Nem hiszem, hogy a telefonommal lenne probléma, régebben a Stuntcalls is megfelelő volt (tökéletes nem), az utóbbi időben romlott le nagyon a hangminőség. Az applikációban csillagokkal jelöli a hívás minőségét, sokszor már csak 1 csillag világít az 5-ből... Valószínűleg túlterhelt. Mindez egy 300mbps UPC wifin keresztül, mert sokszor otthonról használom... Vicc. A Reenger-ben egy valami nem tetszik ránézésre, hogy csak 30 napos csomagok vannak, gondolom nem vihető át a köv. hónapra, amit nem beszéltem le, jobban tetszene olyan megoldás, hogy befizetek egy összeget és ameddig tart, addig használhatom, ilyen alternatívája létezik a Reenger-nek (prioritás a stabil, jó hangminőség!)?

(#29665) Stanlee válasza Petyuska111 (#29664) üzenetére


Stanlee
őstag

Lehet, hogy a UPC.nel van a hiba. Amig eljut a packet Mo-rol Hollandiaba, ahol a dellmont szerverei vannak, eleg hosszu utat tesz meg. Az hogy nalad otthon hany szaz mbit van, az nagyon mindegy a tranzit BIX => AMS szempontjabol. Lehet, hogy a UPC Aorta tranzitjaban van gond, de ezt innen nem fogjuk tudni megmondani.

A telefon - szoftver is lehet hibas, sokaig hasznaltam Zoipert, aztan valamelyik verziotol ugyanazon a telefonon frissites utan gatya lett a minoseg. A hazi szolgaltatonk voip szerveren a fritzbox-ra kotott DECT meg vezetekes szuperul mukodott, mig a mobilrol a zoiper rossz volt, ugy, hogy egyszerre telefonaltunk. Masik szoftverrel megoldodott a minosegi problema.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29666) tibor23 válasza Petyuska111 (#29664) üzenetére


tibor23
senior tag

Reengert a minősége miatt ajánlottam, az stabilan hibátlan a Dellmont-okkal ellentétben, de amúgy átviszed a le nem beszélt egyenleget, ott marad az egyenlegeden, viszont töltögetni kell (akár egyszerre fel lehet tölteni x hónapot) a folyamatos működéshez. Nem tudok más voip szolgáltatót, ami ilyen stabil jó minőség, és ennyiért lehetne tesztelni. Vannak néha kimaradások rajt, és 21-es körzetszámot ad, ezt is vedd figyelembe.

(#29667) betyarr válasza Zeki (#29660) üzenetére


betyarr
veterán

attól függ mennyit szeretne telefonálni ;)

illetve,attól is hogy milyen időközönként szokta/szeretné cserélni.

(#29669) KTU


KTU
addikt

Fonio egyenleg feltöltési akció.
2019.07.11 00:00 órától 2019.07.12 éjfélig.
minimum 5.000 forint egyenlegfeltöltésnél +10%-ot adnak.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29670) yanna válasza KTU (#29669) üzenetére


yanna
őstag

Ha már Fonio. Kb. 2 hete jöttek az értesítések, hogy 500 alatt az egyenlegem, majd az után az is, hogy lejár az 1 év (vagy valami ilyesmi). Mi történhetne, ha nem töltöttem volna föl, az 1 év elteltével?

[ Szerkesztve ]

(#29671) tibor23 válasza yanna (#29670) üzenetére


tibor23
senior tag

Ahogy lejár tiltják a forgalmat, az egyenleg nem veszik el (egyből).

(#29672) yanna válasza tibor23 (#29671) üzenetére


yanna
őstag

Tehát hiába lenne fullon az egyenleg, az 1 év is kritérium. Köszönöm!

(#29673) KTU válasza yanna (#29672) üzenetére


KTU
addikt

Fonio prepaid (előrefizetett) előfizetés, majdnem pont úgy működik mint a mobilszolgáltatóknál a "kártyás" előfizetés.
2000 Ft minimum feltöltés kell 1 éves rendelkezésreálláshoz, csak nem telefonszámonként, hanem fiókonként,
több "vezetékes" szám fenntartásához ez a leggazdaságosabb.
A fiókhoz tartozó telefonszámok ezt az egyenleget használhatják fel.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29674) yanna válasza KTU (#29673) üzenetére


yanna
őstag

Hálás :R

(#29675) Beni2360


Beni2360
félisten

Most ez a 0 Ft hívást hogyan kell érteni?

A második táblázatban meg 0.051Eu van

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29676) KTU válasza Beni2360 (#29675) üzenetére


KTU
addikt

Ha feltöltöd fiókod, min. 10 $, €, £ akármiben, kapsz 120 napig (heti 300 perc) ingyen beszélgetést vezetékes irányba az adott országba, ahol ez az opció jelez van.
Ez halmozódhat a befizetésekkel maximum 1 év időtartamra.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29677) anadroid válasza KTU (#29676) üzenetére


anadroid
senior tag

Az ingyenességhez még az is kell, hogy hitelesítsd az EU-beli telefonszámodat és a hívásindításkor legyen engedélyezve a szám kijelzése.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29678) Beni2360 válasza KTU (#29676) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt az oldal vagy már 2 éve nem tudtam elérni-belépni és most sikeredet és van rajta 2.52 Eu. Akkor nuku ingyen vonalas. :R
Már zárolva volt de valahogyan engedte a belépést, talált percek. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29679) KTU válasza Beni2360 (#29678) üzenetére


KTU
addikt

Régen használt Dellmont fiók aktiválása [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29680) Beni2360 válasza KTU (#29679) üzenetére


Beni2360
félisten

Jelszó elfelejtési gondok volta és tényleg valami 2x kellett beírni. :R
De még a tavasszal befizetett 5 Fontból is van még több mint 3 Eu-ró. El leszek egy darabig.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29681) TommyX_


TommyX_
őstag

Valaki használja esetleg a Viber-nél a "Magyarország hívása korlátlanul €6.99" díjcsomagot?
Szeretném erre én is előfizetni, de egyszerűen nem találom sehol, állandóan a "Világ hívása
Mobil és vezetékes 8.99 euros" díjcsomagot adja be.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29682) KTU válasza TommyX_ (#29681) üzenetére


KTU
addikt

Volt már téma többször Viber Out, minősége kívánnivalót hagy maga után,
elmarad a hívás minősége a Viber-Viber hívástól. Vélemények: [link] vagy másik [link]

Sajnos én is csak ezt találtam

Akkor is látjuk, ha nem húzod alá.
Nem olyan nagy itt a kavarodás, hogy elsikkadjon a kérdésed. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29683) TommyX_ válasza KTU (#29682) üzenetére


TommyX_
őstag

Tudom, használtan én 2 hónapig, a semminél jobb volt. :)
De akkor ezek szerint eltüntették ezt a csomagot :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29684) 8 válasza TommyX_ (#29683) üzenetére


8
senior tag

Sajnos én sem találom :(

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29685) Sacubitril


Sacubitril
újonc

Jól látom, hogy jelenleg a SuperVoip a legolcsóbb SIP kompatibilis szolgáltató?
(Landline) 0.004 €
(Mobile) 0.010 €

[ Szerkesztve ]

(#29686) KTU válasza Sacubitril (#29685) üzenetére


KTU
addikt

Igen, az olcsók közt van.

VoIP szolgáltatók összehasonlítása ár alapján

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29687) Siriusb


Siriusb
veterán

Stuntcalls-nál másnak sem küldi ki a beállított hívószámot (Zoiper) vagy csak nálam van gond?

(#29688) Siriusb válasza Siriusb (#29687) üzenetére


Siriusb
veterán

Most hívtam más számot, ott kiírta rendesen, az előzőnél meg 44-gyel kezdődő számot jelzett a magyar helyett. Remélem csak átmeneti botlás volt.

(#29689) instantwater válasza Siriusb (#29688) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem is köhög, CallingCredit.
Ugyanaz a cég.
Volt olyan is, hogy félrekapcsolt...

(#29690) zagloba válasza Zeki (#29658) üzenetére


zagloba
aktív tag

Megtudja nekem valaki mondani,h Rebtel nél miért akarja mindenáron,h feltöltsem az 5£? Mikor van rajta több mint 6£! Miért nem azt használja fel?

(#29691) amstro555 válasza Siriusb (#29687) üzenetére


amstro555
tag

Nekem sem, random.

(#29692) Zeki válasza zagloba (#29690) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert azt nem lehet havidíjra fordítani. Az a percdíjas dumával csökkenthető.

(#29693) Siriusb válasza amstro555 (#29691) üzenetére


Siriusb
veterán

és instantwater,
Az utóbbi hetekben nem először fordult elő, hogy rákérdeztek, milyen telefonszámról hívok. :(
Mondjuk egyre inkább állok át arra, hogy a Digis SIM-ről hívjam a magyar számokat.

(#29694) zagloba válasza Zeki (#29692) üzenetére


zagloba
aktív tag

De hát ha korlátlan előfizetésem van hogy telefonálom le?😀

(#29695) Zeki válasza zagloba (#29694) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lemondod addig.

(#29696) instantwater válasza Siriusb (#29693) üzenetére


instantwater
addikt

Én külföldön élek, az új digi sim pedig még nem támogat roamingot úgy tudom.

(#29697) Siriusb válasza instantwater (#29696) üzenetére


Siriusb
veterán

Így van, még nincs roaming, max vowifi-n keresztül. Itthonról viszont 5 Ft-ért hívhatom még az EU-s számokat is.

(#29698) zichie


zichie
senior tag

Dellmont szolgáltatókkal továbbra sem lehet digi mobilos számokat hívni, de az új digis 50-es számomat sem lehet beregisztrálni. SMS-t próbáltam digis 50-es számra küldeni, azt elküldöttnek vette és levonta az összeget, de az sms nem érkezett meg. A "Call Details" részletezőben viszont a telefonszámról eltüntette az utolsó számjegyet. Én egy +36501234567 formátumú számra próbáltam küldeni, de +3650123456 formátumúra próbálta elküldeni. A hibát jeleztem a freevoipdeal felé még a múlt héten, továbbá azt, hogy +3650-es számot nem lehet hívni, ill. nem lehet beregisztrálni. Felvették a hibajegyet, de még nem válaszoltak és nem oldották meg a problémát. Mennyi lehet az átfutási idő, mire válaszolnak, megoldják a problémát? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#29699) KTU


KTU
addikt

Fonio akció, 10% plusz, egyenleg feltöltéskor, ma éjfélig.
2019.07.25 12:00-tól 2019.07.25 éjfélig tart.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29700) instantwater válasza KTU (#29699) üzenetére


instantwater
addikt

Ez annak jó, aki indít kimenő hívásokat róla.
Én csak fogadok, így mindig az évfordulóhoz közeli időpontban töltöm fel az egyenleget, mert a feltöltéstől indul az egy év érvényesség, nem hozzáadódik a meglévőhöz.
Már csak azt kell kitalálnom mire fogom elkölteni az évente 2000 Fttal növekvő egyenlegemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.