Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) nyikszi válasza KTU (#29400) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, akkor marad a 2000 Ft-os feltöltés.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#29402) #81524480


#81524480
törölt tag

Viberen van helyi szám opció is most már.

(#29403) 8 válasza Zeki (#29386) üzenetére


8
senior tag

Ha most előfizetek erre az £5/hó ajánlatra, akkor ez vajon meddig marad így?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#29404) whbear válasza 8 (#29403) üzenetére


whbear
senior tag

Régóta így van. Varazsgömbünk nincs :)

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29405) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Melyik a legstabilabb MobileVoip? Nekem a 7.22 van, de most úgy lefagyott, hogy a telefont újra kellett indítani. Régebben is volt ilyen problémám. Inkább felrakok valami jót, és letiltom a frissítést.

(#29406) feketedini


feketedini
tag

Olyan android appot tudtok ajánlani, ami csak kimenő hívásra kellene és a háttérben nem fut, csak ha megnyitom?

(#29407) zeon.hu válasza pinnacle (#29405) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

4.62, azt használom még mindig.
(Az még a régi felületű)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#29408) pinnacle válasza zeon.hu (#29407) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Kipróbálom. Kell valamin állítani, vagy jó az alapbeállítás?

(#29409) zeon.hu válasza pinnacle (#29408) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Allap is jó, esetleg a mikrofon hangerőn lehet emeli.

#?*@&!

(#29410) pinnacle válasza zeon.hu (#29409) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Google Playen, hogy tudom csak a MobileVoip-ra kikapcsolni a frissítést? Mintha régebben lett volna lehetőség, de most nem találom.

(#29411) zeon.hu válasza pinnacle (#29410) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Alkalmazásnál (play áruházban) jobb felül van opció.
(De szerintem jobb kikapcsolni az automata frissítést a play beállításiban mindenre)
Estleg újra alá kell íratni Zipsigner-el -playen találod-, akkor nem látja a play áruház és nem frissíti.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#29412) pinnacle válasza zeon.hu (#29411) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Igen nekem pont az kellene, hogy ne is lássa a Play. Zipsigner, hol van a Playen? Nekem nincs rá találat.

[ Szerkesztve ]

(#29413) zeon.hu válasza pinnacle (#29412) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Android alkalmazás topik összefoglaló.
Le is írtam valahol a használatát ott.
(De már nincs időm keresni, majd hajnalban)

#?*@&!

(#29414) pinnacle válasza zeon.hu (#29413) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor ott kérdezem.

(#29415) ggabor02 válasza KTU (#29400) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ez nemrég volt márc. 24, PayPal, minimum 2.000 forint töltéshez 20% bónusz
Én azt hittem, hogy a névnapomra adták :)

(#29416) KTU válasza ggabor02 (#29415) üzenetére


KTU
addikt

Nem vagyok se Gábor, se Karina,
nem kötődik névnaphoz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29417) whbear


whbear
senior tag

Reenger másnál sem megy?

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29418) zeon.hu válasza whbear (#29417) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam most jó.

#?*@&!

(#29419) whbear válasza zeon.hu (#29418) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm a választ. Megnéztem most direktben megy itt is, a pbx alól nem valószínűleg a külföldi IP miatt.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29420) morphin


morphin
tag

Sziasztok!
2-3 éve vettem kreditet StuntCalls-on amit párszor használtam (külföldi nyaraláskor haza telefon), majd a feledés homályába veszett miután a roaming free lett EU-n belül.
Kicsit több, mint 2 hónapja viszont futár vagyok. Eleinte rendesen a saját előfizummal telefonáltam a megrendelőknek (Telekom, saját korlátlan, minden más kb 30 FT). Kb 2 hét után rájöttem, hogy napi 20-30szor csörögni másnak, saját kontóra (céges telefon nuku) nem nagy üzlet.
Eszembe jutott, hogy van kreditem még vagy 5 euró.
Nos most már bemenet 1 alá, lassan töltenem kellene.
Azt kérdezném, hogy erre a felhasználásra van más esetleg jobb megoldás?
3 GB netem van, ez kb elég is egy hónapra. MobileVoip programmal csörgök ami nem tökéletes, de az esetek többségében használható.
Valaki tud ajánlani mást vagy csak simán töltsek fel újra SC kreditet!?
Köszönöm!

(#29421) KTU válasza morphin (#29420) üzenetére


KTU
addikt

Dellmont klónok közül most a SuperVoip-t választom.
Hungary (Landline) € 0.004 € 0.005
Hungary [non-EU-callerid] (Landline) € 0.040 € 0.051
Hungary (Mobile) € 0.010 € 0.013
Hungary [non-EU-callerid] (Mobile) € 0.015 € 0.019

Tegnap töltöttem pénzt Telz-re, PayPal vagy Google Play fizetési lehetőséget ajánlom!
Bankkártyával is lehet fizetni, (van azonnal kikapcsolható bankkártyám), de nem mertem. :U
Dellmont-nál már többször fizettem bankkártyával.

Telz.
kb. 64 Ft-ot adnak próbára!
Csak saját alkalmazásból használható, VoIP adapterre, (Gigaset-re, PAP2T stb.), nem jó, vagyis eddig még nem találtam rá megoldást. :U
Hungary (Landline) € 0.006 (1,92 Ft) ____________ Callback € 0,019 (6,08 Ft)
Hungary (Mobile) € 0.013 (4,16 Ft) ____________ Callback € 0,026 (8,32 Ft)
A váltást az alkalmazásból írtam, árfolyam függő hogy Ft-ban mennyit ír.

Lehet tölteni kicsi pénzel is:
2€, 5€, 10€, 20€
Magyar áfát azonnal rárakják.
És azonnal le is nyelik! Pont ugyanúgy mint a Dellmont!
Az egyenlegen csak 2 Euró látszik.
2 eurós PayPal feltöltés így néz ki:

Prepayment for Telz's services.
€2.00 EUR 1 €2.00 EUR
Subtotal €2.00 EUR
Tax €0.54 EUR
Total €2.54 EUR

Ha van a telefonon valamilyen VPN alkalmazás (pl. akár Block This stb.)
Nem fog menni a regisztrálás!
Kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29422) whbear válasza KTU (#29421) üzenetére


whbear
senior tag

Nekem a Telz nem vált be. Nagy a lag.

Akit érdekel találtam a FreePBX helyett egy sokkal jobban fejlesztett és karbantartott PBX-et. VitalPBX, CentOS 7-en megy és Asterix 13-mat használ. Le lehet tölteni az ISO-t is és van felhőbe telepítő script is hozzá a hivatalos oldalon ami megkönnyíti a telepítést és biztonságos is.
Most ez megy, aki ismeri a FreePBX és / vagy pbxes konfigurálását az ezzel is elboldogul.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29423) Soma01


Soma01
veterán

Van olyan voip szolgáltató ami korlátlan beszélgetést kínál Magyarországra? Vagy perc alapú és 0,000xx euro/dollár típusú minden tarifa? A Viber-t találtam hirtelen, ott ~7 euró/hó a korlátlan. Van ettől jobb ajánlat? A felhasználás kb. 2000 perc lenne havonta, leginkább mobil irányba.

[ Szerkesztve ]

(#29424) zeon.hu válasza Soma01 (#29423) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

2000 percnél kb 1 Ft/perc az ára.
Ennél jobbat keresel...?

#?*@&!

(#29425) Soma01 válasza zeon.hu (#29424) üzenetére


Soma01
veterán

Kérdezem, hogy van-e olcsóbb megoldás? Tehát, korlátlan beszélgetést (vagy kb. 2000 percet) kínáló voip szolgáltatás van-e havi 7 euro alatt?
Ebbe a Viber-es lehetőségbe szinte belebotlottam (reklámozza a viber rendesen), annyira könnyen találtam és azt gondoltam, biztosan van jobb is ettől.

(#29426) zeon.hu válasza Soma01 (#29425) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem hiszem, hogy lesz olcsóbb ilyen mennyiségű beszédre, de talán a többiek tudnak valamit.

#?*@&!

(#29427) Zeki válasza Soma01 (#29425) üzenetére


Zeki
nagyúr

Havi 5font, max 40 szám, korlàtlanul. Rebtel.com

[ Szerkesztve ]

(#29428) Soma01 válasza Zeki (#29427) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Ezt az ajánlatot hol találom? A honlapon 12 euro áron hirdetik 52 ország ingyenes hívását.

(#29429) Beni2360


Beni2360
félisten

Most már nekem sem küldi el az azonosító tel. számomat a callingcredit.com Magán számot jelez. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29430) Zeki válasza Soma01 (#29428) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olvasd vissza , miket írtam.

(#29431) Soma01 válasza Zeki (#29430) üzenetére


Soma01
veterán

ok, megvan, így már annyi...
Köszi!

(#29432) zoolio válasza Beni2360 (#29429) üzenetére


zoolio
tag

Nálam is ez a probléma, viszont elég sokat tesztelve a következőkre jutottam:
- ATA-n (külső hardveres SIP egység) keresztül Vodafone-os számot hívva (több számmal is próbálkoztam) hol elküldi, hol nem az azonosítót, van, hogy többször is próbálkozik (egy hívás alatt), és vagy elküldi a számot az egyik próbálkozás alkalmával, vagy nem (ez akkor van, ha a hívott félnél le van tiltva az ismeretlen számról jövő hívásfogadás)
- mobilról hívva (Zoipert használva) szintén Vodafonos számot, ugyanez a helyzet
- az előbbi két esetet megismételve, de nem Vodafonos, hanem Telekomos számot hívva nincs ilyen probléma, mindig elküldi a hívószámot! Telenort sajnos nem tudok tesztelni (nincs ilyen előfizetés a közelemben).

Tud valaki erre megoldást? Iszonyúan bosszantó, hogy nem lehet normálisan telefonálni. Van esetleg valamilyen másik szolgáltató (nem Dellmont-klón), amin keresztül nincs ilyen probléma? Vagy a Vodafonnál kéne jelezni a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#29433) KTU válasza zoolio (#29432) üzenetére


KTU
addikt

Vodafone-hoz átcipeltem az összes számunkat.
Most épp 3 db ilyen hordozott számos vodakártyás telefon van az asztalomon.
Mindegyikre indítottam Gigaset-ről (de ez most mellékes) CallingCredit fiókból hívást, 3x9 = 27 db hívásnál mindig kiírta a számom. Hányszor próbálkoztál?

1db Delmont fiók -- 1db telefonszám berakva alá.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29434) tibor23 válasza zoolio (#29432) üzenetére


tibor23
senior tag

Webes felületen mutatja a caller ID-t mikor az nem jelenik meg? Mert ha igen, akkor nem nálad van a hiba.

(#29435) tibor23 válasza Soma01 (#29428) üzenetére


tibor23
senior tag

Én azért utánanéznék mélyebben is, hogy mennyi az a korlátlan hívás, mert valószínűleg nem az. Mondjuk ha nem tetszik, akkor max. nem hosszabbítasz.

(#29436) zoolio válasza KTU (#29433) üzenetére


zoolio
tag

Sok tucatszor.

(#29437) zoolio válasza tibor23 (#29434) üzenetére


zoolio
tag

Ha a "Call Details"-re gondolsz, akkor igen, ott mutatja.

(#29438) Beni2360 válasza tibor23 (#29434) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát most hívtam az asszony vodás számát és nem jelzi ki a 30-nál kijelzi és hívtam ma egy 70- hordozva 20-ra és nem tudta az illető, hogy én hívtam mivel nem üdvözölt rögtön, hogy szia.... :F A honlapon kijelzi minkét számot az oszlopban. Ott jelezte a hordozott 20 számot míg neki nem, ismeretlen hívás jelzése volt.
Rendes 20-t nem tudok hívni.
Telz-ről mutatja a számot a 70-re.
Ui: Nekem 2 szolgáltató van regelve 30,70. a 30-t se küldi ki.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#29439) herdsman12 válasza tibor23 (#29197) üzenetére


herdsman12
őstag

Most éppen nálam nem megy a Viber Out > iNum hívás, MobileVoIP > iNum rendben.
Ránéznél mizu nálad?

(#29440) zoolio válasza zoolio (#29432) üzenetére


zoolio
tag

Most teszteltem Hungarofonnal is, ugyanaz a helyzet, mint a Callingcredittel: Vodafont hívva hol megjelenik a szám, hol nem, Telekomot hívva mindig megjelenik a szám. :F

(#29441) tibor23 válasza herdsman12 (#29439) üzenetére


tibor23
senior tag

Csak most néztem meg, de most megy az INUM.

(#29442) tibor23 válasza Beni2360 (#29438) üzenetére


tibor23
senior tag

Ha a bal oldali oszlopban ott van a te számod, akkor azt ki kellene jeleznie. Ha valamilyen rossz beállítás miatt nem jelződik ki, akkor az ott üres.
Nekem csak Discountvoip van jelenleg a Dellmont-tól, most próbáltam egy 31-es számot (Tesco mobil > Vodafone) és kijelezte a számomat.

(#29443) nyikszi


nyikszi
őstag

Ha a szám budapesti, de ugye voip (Fonio), akkor azt egy Telekomról hívó hogyan számolja? Budapestinek vagy voipnak?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#29444) tibor23 válasza nyikszi (#29443) üzenetére


tibor23
senior tag

Földrajzi / vezetékesnek számolja, nem nomadikusnak.

(#29445) nyikszi válasza tibor23 (#29444) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#29446) instantwater


instantwater
addikt

Segítséget szeretnék kérni Fonioval kapcsolatban.

Van egy budapesti számom tőlük, ami egy A510IP készülékre van bekonfigurálva.

Elég ritkán van rakta bejövő hívás, de néhány hónapja még működött.

A hibajelenség az, hogy kicsörög a bejövő hívás, de nem tudom felvenni. Olyan, mintha lefagyna a készülék.

Ugyanezen a telefonon be van konfigurálva egy SipGate UK szám is, azon hiba nélkül megy a bejövő hívás.

Pár hónapja volt egy kis változás a netszolgáltatómnál. Korábban NATolt IPv4 címet kaptam IPv6 nélkül. Most már van IPv6 támogatás is, de nem gondolnám, hogy ez okozna problémát.

Úgy gondolom ez valami NAT probléma lehet, de őrültség lenne DMZ be rakni a telefont.

További hiba még, hogy ugyanezen a Fonio fiókon a bejövő hívások hívóazonosítójából hiányzik a + jel, és 36 tal kezdődnek +36 vagy 0036 helyett.

Most csináltam egy gyors tesztet. Másik budapesti Fonio szám Groundwiren androidon, ugyanezen a hálózaton mint amjn a Gigaset van, hiba nélkül fel tudom venni a bejövő hívást, és hallom is a másik felet.

[ Szerkesztve ]

(#29447) instantwater válasza instantwater (#29446) üzenetére


instantwater
addikt

Pbxes.org-on keresztül működik a bejövő hívás.
Bár a telefonszám még mindig nem tökéletes.
Ez mitől lehet?

(#29448) KTU válasza instantwater (#29446) üzenetére


KTU
addikt

A Fonio konfigurációs oldalt már gondolom átnézted.
Esetleg valami szabályt nem módosítottál / állítottál mostanában?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29449) tibor23 válasza instantwater (#29446) üzenetére


tibor23
senior tag

A Fonio "0036xyz...." formában küldi a hívó számát. Szerintem nálad is a NAT lesz a probléma. Ilyenkor pont az van, hogy néha minden működik, néha nem. A szolgáltató már NAT-olt IP címet ad, vagy nálad van egy közbenső NAT? Nálam van Telenor flottás Net is, ami nem natolt, de az LTE Modem-Router már Natol. Ha nem teszem DMZ-be, akkor nem 100%-os a Voip. Én az 5060-as Portot is forwardoltam, és ha van SIP_ALG nevű opció, azt is ki kell kapcsolni.

(#29450) instantwater válasza tibor23 (#29449) üzenetére


instantwater
addikt

KTU
Már néztem, de semmi NATtal kapcsolatos beállítást nem látok.
Az egészben az a furcsa, hogy ugyanazon a hálózaton Groundwire klienssel fel lehet venni a bejövő hívást.

tibor23
Ha minden igaz Carrier Grade NAT van beállítva, mert nincs elég IPv4 címe a szolgáltatónak, így több előfizető ugyanazt a publikus IPv4 címet használja, tehát én már NAT mögött vagyok, csak IPv6 címem van ami publikus.
Illetve a router maga is NATol, hiszen 192.168.x.x tartományban oszt IPt a hálózaton levő klienseknek.

Ez egy szolgáltatós ZTE router, SIP ALG ot nem tudok kikapcsolni. Bár lehet, hogy azért, mert ez maga is egy VOIP router, és erősen le van butítva, csak a szolgáltató saját VOIPját tudná analóg telefonra kiadni.
Portforwardot már beállítottam, de semmi.

Biztos, hogy a Gigaset és a Fonio beállításaival lesz a gond, hiszen Groundwireval megy, és a Gigaseten egy SipGate UK fiókon mindig felntudom venni a bejövőt, a Fonio pedig kicsörög, de nem lehet soha felvenni.

Valami olyasmi lehet a háttérben, hogy a SIP kapcsolat működik de a hangnak nem tud RTP portot kapni a telefon.

Egyelőre használom PBXes.org on keresztül, így legalább működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.