Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-17 11:05:23

LOGOUT.hu

VoIP

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29951) KTU válasza tsteve (#29950) üzenetére


KTU
addikt

Nem rendőrség, NAIH

Zárjuk itt az off-ot kérlek.
:)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29952) tsteve válasza KTU (#29949) üzenetére


tsteve
senior tag

egyébként a zaklatás a kisebb gond, engem sokkal jobban zavar a telefonszámokkal történő folyamatos visszaélés... bárkit (nemcsak a hoteleket) kellemetlen helyzetbe hozhat így egy csaló cég....zártam részemről... bár erősen a voip túlzott technikai lehetőségeivel foglalkozó félig off volt ez...

[ Szerkesztve ]

(#29953) asdf_ válasza tsteve (#29950) üzenetére


asdf_
veterán

Zaklatásra pedig van valami olyasmi, hogy jelzed a szolgáltatónál, bekapcsolnak egy szolgáltatást az előfizetésedre, és amikor jön a zaklatós hívás, akkor a hívás végén nem szabad letenni, valami gombot is kell nyomni aztán letraceli a hívást jól és a szolgáltató tud mit átadni a hatóságoknak. Itt mondjuk inkább az NMHH illetékes amúgy szerintem mint a GVH. A szolgáltató pedig tud tenni ellene, ha adott VoIP szolgáltatótól jön a hívás a problémás caller id-vel, simán droppolnia kellene a hívást. Legalábbis ha én, mint az adott szám tulajdonosa, előfizetője ezügyben panaszt teszek, akkor halálbiztosan.

(#29954) tsteve válasza asdf_ (#29953) üzenetére


tsteve
senior tag

jogos.. elvileg az nmhh is illetékes... bár én egy sóhivatalnak tartom a korábbi ténykedesei miatt.. itt egyébként nem a zaklató, hanem a camuflage hívás ami az igazán fontos számomra... a zaklatás itt valójában másodrendű csak...sajnos a camuflage esetben a telekom már nyilatkozott hogy tehetetlen :(

[ Szerkesztve ]

(#29955) asdf_ válasza tsteve (#29954) üzenetére


asdf_
veterán

Biztosan tud tenni a telekom ellene (ugye a kulfoldi szamrol jovo visszahivos csalasos szamokat is blokkoljak), csak tul kell jutni az egybites ugyfelszolgan. A szam elofizetojekent tertis levelben tett panasszal nyitnek es ha meg akkor is toketlenek, akkor johet az nmhh.

(#29956) KamuMazsola válasza tsteve (#29954) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az igaz, hogy valami nincs rendjén, de mi tökömnek adtad meg a számodat és miért buzdítasz erre másokat is?

Üdv.: KamuMazsola

(#29957) tsteve válasza KamuMazsola (#29956) üzenetére


tsteve
senior tag

adta a fene.. ők hivogattak eleinte engem is.. utána talaltam meg az oldalukat, ahol megadva a számom, újra és újra felhiv ez a cég.. igy derült ki számomra hogy több tucat hotel számával élnek vissza.. ők találtak meg engem előbb, nem fordítva... nem buzditalak téged, csak azt aki nem hiszi hogy itt adatkezelesi bűncselekmény sorozat zajlik a cég részéről.. miért is véded őket pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#29958) zagloba válasza ElFeo (#29942) üzenetére


zagloba
aktív tag

Érdekes dolgot produkált ma! Ha a páromat v a lányomat hívtam mindig jó számot írt ki! Ha mást hívtam román v német számot írt ki!

(#29959) anadroid válasza tsteve (#29943) üzenetére


anadroid
senior tag

Esetleg meg lehetne adni különböző kényes szervek számát, persze VPN proxy vagy más védelem mögül. ;] Valószínű, hogy hamar rálépnének a legkényesebb részükre.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#29960) KamuMazsola válasza tsteve (#29957) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Eszem ágában sincs védeni őket! Csak magamat az ilyesmiktől, ezért még a honlapjukra sem megyek, nemhogy telefonszámot adják meg. Amúgy amit android ajánlott meglépheted!

Üdv.: KamuMazsola

(#29961) tsteve válasza KamuMazsola (#29960) üzenetére


tsteve
senior tag

gyerekes dolog lenne amit anadroid ajánl.. szerintem ő is csak viccnek szánta...ráadásul ugyanúgy büntetik mint az adatokkal visszaélést... nyilván nem fogom megfogadni... értelmes ötletekre viszont vevő vagyok... eddig a naih-nak és a gvh-nak jeleztem ezt a fajta voip alapú visszaélés sorozatot.... ilyen típusú bűncselekmény sorozatról eddig nem nagyon hallottam még a sajtóban sem, ez számomra is új volt, ezért igyekeztem kideriteni a részleteit újabb és újabb regisztrációkkal az oldalukon.. így derült ki az is, hogy hotelek számaival élnek vissza főleg, s ezért felvettem a kapcsolatot a magyar hotelszövetséggel is... amiről itt beszélünk az a voip sötét oldala és közel sem annyira off, mint egyesek hiszik...

[ Szerkesztve ]

(#29962) neopeti


neopeti
tag

Írtam a Rebtelnek és válaszoltak, hogy dolgoznak a problémán.
Továbbra is mindenféle ország számát küldi saját helyett.
Plusszba be sem tudok jelentkezni mert login sms t se küld ki :-)

(#29963) tibor23


tibor23
senior tag

Van itt valaki, aki hívás indításra is használja a Fonio-t? Ugyanis nekem a hazai vezetékes számok erről vannak indítva, de gyakran nem mennek le a hívások, a Fritzbox "server internal failure (500)" hibaüzenetet ad. Közben a mobil kimenő, és a bejövő hívások működnek.

(#29964) yanna válasza tibor23 (#29963) üzenetére


yanna
őstag

Lassan másfél éve heti 1-2 hívást indítok, soha nem tapasztaltam semmi zavart.

(#29965) neopeti válasza zagloba (#29941) üzenetére


neopeti
tag

És hogy kell beállitani? :-) Nekem még mindig 44-es számot küldözget

(#29966) allfinanz


allfinanz
senior tag

Huawei B525-re Sipdiscountot nem tudom aktívvá tenni. Valaki használ ilyet?

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#29967) KTU válasza allfinanz (#29966) üzenetére


KTU
addikt

A sipdiscount fiók működik másik eszközön?

SIP ALG beállítás hogy áll?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29968) allfinanz válasza KTU (#29967) üzenetére


allfinanz
senior tag

SIP ALG beállításhoz kérek segítséget-
más eszközön megy

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#29969) KTU válasza allfinanz (#29968) üzenetére


KTU
addikt

Ha a SIP ALG aktív, tiltsd le. [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29970) neopeti


neopeti
tag

Rebtel számkijelzés problémára tud valaki megoldást? Sajnos még mindig mindenféle számot küldözget saját helyett. Ügyfélszolgált se tud segíteni .

(#29971) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Reenger megint nem megy...

#?*@&!

(#29972) whbear válasza zeon.hu (#29971) üzenetére


whbear
senior tag

Most indult el.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#29973) masanya


masanya
csendes újonc

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, regisztráltam egy Foniot, feltöltöttem 2E Ft-al és Zoiperrel használnám de bármilyen számot hívok mindig foglalat jelez.
Mi lehet a gond?
Előre is ksznm.

[ Szerkesztve ]

(#29974) KTU válasza masanya (#29973) üzenetére


KTU
addikt

Hívást tudsz fogadni rajta?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29975) masanya válasza KTU (#29974) üzenetére


masanya
csendes újonc

Kipróbáltam, hivást sem tudok fogadni.

(#29976) KTU válasza masanya (#29975) üzenetére


KTU
addikt

Aktív már a fiókod?
Ezen az oldalon belépve látod státuszt, egyenleged, stb.
Végpont beállításait itt tudod elvégezni [link], pl. végpont jelszó, stb.

Kliens beállítása:

Felhasználói névhez:
Ügyfélkód*végpontszáma,
kb. így néz ki, 1234*001

Jelszó, amit a fenti oldalon beállítottál, nem az amivel az oldalra beléptél, (kivéve ha ugyanazt adtad meg).

Szervercím: sip.fonio.hu

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29977) masanya válasza KTU (#29976) üzenetére


masanya
csendes újonc

Igen ezt mind megcsináltam és mégse jó, pedig a zoiper kiírja, hogy a hálózaton regisztrálva és megjelenik a zöld pipa. Tárcsázok egy bármely tetszőleges számot és egyből kidob foglaltra, tulajdonképpen ki se csöng.
Van másik 2 szolgáltató is regisztrálva a zoiperben ami nagyjából működik is (Digi, Reenger) de ez a "nyomorult" Fonio megse nyikkan.
Nagyon köszönöm, hogy próbálsz segíteni.

Ui: Szerintem aktív a fiók, 2.000Ft feltöltés megtörtént.

[ Szerkesztve ]

(#29978) masanya


masanya
csendes újonc

Fonio röviden.
Ma délelőtt felhívtam az ügyfélszolgálatot segítségüket kérve mivel befizettem a 2.000Ft-ot, aktív a fiókom de ennek ellenére se hívást fogadni se indítani nem tudok, azonnal foglalt jelzést kapok.
Természetesen a hiba biztos nálam van, náluk minden ok.
Három telefonon próbálkoztam (mobil) kb. öt progival és mind a négy magyarországi mobilinternet-szolgaltató kapcsolatán keresztül.
Deee semmi, a szerverre fel tudok jelentkezni de ez a max.
Hívtam újból a Fonio ügyfélszolgálatot de már fel sem veszik a telefon, kinyomják foglaltra.

Senkinek nem ajánlom ezt a céget a pénzt zsebre teszik és ezzel részükről szerintük minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#29979) KTU válasza masanya (#29978) üzenetére


KTU
addikt

Úgy elég nehéz segíteni hogy azt mondod hogy
"Igen ezt mind megcsináltam és mégse jó,"
például nem csatoltál képernyőképet, lehet valami egyszerű hibát vétesz, amire nem is gondolsz hogy hiba, és így hiába állítod be több mobiltelefonon többféle alkalmazással.
pl. ha codec valami tök másra van állítva, mint amit a sip szolgáltató szervere támogat, akkor fordul elő ez a hiba amit leírsz.
Én erre állítanám: u-Law, G.711u, PCMU ez mind ugyanaz.

Helyedbe valami célhardveren próbálnám ki, pap2t vagy gigaset, stb. eszközön.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29980) KTU válasza masanya (#29978) üzenetére


KTU
addikt

Ha gondolod átküldtem privátba egy tartalék Fonio telefonszámom hozzáféréseit,
felhasználói név, jelszó, szervercím: sip.fonio.hu
amivel ki tudod szűrni hogy egyéb vagy szolgáltató hiba.
Persze korlátozom belsőhálózatra a kimenő hívásokat.
Most kipróbáltam, nálam működött Groundwire-n.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29981) Landsmann válasza masanya (#29973) üzenetére


Landsmann
addikt

RTP packet size-t állítsd 0,020-ra. Az Auodio codecet meg G711a-ra. Nekem Ephone-al volt olyan gondom, hogy Bizonyos számok hívásánál foglalt volt. Ügyfélszolgálat mondta, állítsam 0,020-ra és a codecet a G711a-t, a többit tiltsam le. Így jó is lett. Nem biztos, hogy nálad is ez a gond, de egy próbát megér.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#29982) masanya válasza Landsmann (#29981) üzenetére


masanya
csendes újonc

Rendben, köszi, kiprobálom a megadott beaitással is, hátha jó lesz.

(#29983) masanya válasza KTU (#29980) üzenetére


masanya
csendes újonc

Nagyon megköszönném a tartalékszámod beállításaid mert így legalabb ki lehetne egy hibát zárni.
Ma rápróbáltam a fiam P20-án de ott se ért meglepetés, Digi és Reenger jó, Fonio minden hívással foglaltra dob.
Célhardver nem játszik de már rendeltem egy Gigaset C530Ip-t és 2-5 nap múlva érkezik.

(#29984) instantwater válasza masanya (#29983) üzenetére


instantwater
addikt

Nem ad véletlenül a netszolgáltatód telefont is ami voip alapú, és a routerben összeakadnak a port tartományok?

(#29985) masanya válasza KTU (#29980) üzenetére


masanya
csendes újonc

Kedves KTU!
Nagyon ksznm a lehetőséget, na szerinted?
Az első csörgés után /1271/ Jó estét kívánok Ön a ......... hívta. :C
ZoiPer/Xiaomi, Digi mobilnettel.
Kérhetnék még egy szívességet Tőled?
Átküldeném az én adataimat privátban és rápróbálnál egy mobiltelefonon, hogy nálad mi az eredmény?
Előre is ksznm, üdv.

(#29986) KTU válasza masanya (#29985) üzenetére


KTU
addikt

Szia!

Örülök hogy működik.
Privátba már válaszoltam.
Jöhet, próbaképp berakom egy Gigaset-be.

Utána nekiesünk a Fonio ügyfélszolgálatnak.
Bár előtte rá kellene nézni a végpont beállításaira itt

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29987) KTU


KTU
addikt

FONIO

Más is kapott ilyet?

"Tisztelt Ügyfelünk! Ezúton tájékoztatjuk, hogy a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság az Ön hívószámához tartozó számmezőt 2019. december 15-i nappal megszünteti. Cégünk azonban lehetőséget biztosít arra, hogy cserébe ingyenesen kapjanak egy, a jelenlegi körzetükhöz tartozó új telefonszámot. Kérjük, hogy amennyiben igényt tartanak az új telefonszámra, úgy szíveskedjenek ezt legkésőbb 2019. november 30-ig e-mailben (info@fonio.hu) jelezni, válaszukban kérem írják le, hány darab hívószámra van szükségük. Amennyiben nem kapunk választ, úgy automatikusan egy 21-es körzetű hívószámra cseréjük a jelenlegit, így a szolgáltatást tovább tudják használni. Ez a hívószám visszahívható. Felmerülő kérdéseikkel forduljanak bizalommal ügyfélszolgálatunkhoz a 1271-es számon, mely hétköznaponként munkaidőben (8-17) hívható.
Megértésüket köszönjük - Fonio-Voip Kft."

:Y

Van náluk egy csomó számom sok éve, és kevesebb mint 1 hónap múlva megszűnnek.

Most kezd tele lenni a bakancsom a fonio-val :(((
:W

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29988) instantwater válasza KTU (#29987) üzenetére


instantwater
addikt

Milyen számmező ez?
Nekem van pár darab 1-es körzetű, remélem azokat nem kaszálják.

(#29989) KTU válasza instantwater (#29988) üzenetére


KTU
addikt

76/344xxx

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29990) Landsmann


Landsmann
addikt

Így belenézve az oldalba, nekem az Ephone jobb megoldásnak tűnik. ÉN azt használom már 3 éve. Semmi panaszom rájuk. VOIP adapterrel és mobiltelefonról is. Lehet választani 21-es vagy földrajzi körzetszámú számot is.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#29991) asdf_ válasza KTU (#29987) üzenetére


asdf_
veterán

Kulturáltabb helyeken ilyenkor hivatkozzák az NMHH rendeletet, nem mellesleg időben tájékoztatnak. A 30 napon belüli számváltoztatás totális nonszensz. Nem mellesleg régen ilyenkor kb. fél évig ingyenes bemondás is járt, erről nem ejtenek szót. Szintén nem mellesleg ha egy 44/abc-315-ös számom van, akkor illenék olyat kapnom, amiben az utolsó x szám (minimum 3-4) változatlan, erről sem írnak. Ha enyém lenne a szám és fontos, publikált szám, már repült is volna az NMHH panaszbejelentés. Egészen elképesztő...
(még azon sem csodálkoznék, ha elkeféltek volna valamit, és ennek következménye ez)

[ Szerkesztve ]

(#29992) instantwater válasza KTU (#29989) üzenetére


instantwater
addikt

Én csak ilyet kaptam tőlük :D

Csapj le most pénteken az egyenlegfeltöltési kedvezményre. Péntek egész nap bankkártyás vagy banki utaláskor minden 5.000 forint feletti egyenlegfeltöltéskor 500 forint, 10.000 forint feletti egyenlegfeltöltéskor 1.000 forint BLACK FRIDAY bónusz egyenleget töltünk fel. Az akció 2019.11.22 00:00-tól 2019.11.22 23:59-ig beérkezett összegre vonatkozik. Fonio

(#29993) ggabor02 válasza KTU (#29986) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Szia,
Nekem elég régóta van Fonio és Ephone is. Egyszer volt a Fonionál olyan problémám, hogy bármit állítottam, sehogy sem akarta elküldeni a számot a hívott félnek. Még hálón belül sem. Többször beszéltem velük, mindig nagyon segítőkészek és kulturáltak voltak. Nem hitték el, hogy nem működik, aztán kérésükre megadtam a fiókom jelszavát, kipróbálták. Ezután már nem tudtak semmit tenni, kitörölték a fiókomhoz tartozó vonalat, ezután újból létrehozták. Onnantól minden működött. Ez nem jelenti azt, hogy nálad ez lenne a megoldás, de elképzelhető.

(#29994) ggabor02 válasza KTU (#29987) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Én az 1-es körzetbeli 633xxxx-re nem kaptam. Remélem ez a számmező marad.

(#29995) KTU válasza ggabor02 (#29993) üzenetére


KTU
addikt

Köszönöm az infót.
Nem nekem volt problémám, én csak próbaképp küldtem a saját telefonszámom hozzáférését masanya fórumtársnak, hogy kiderüljön hol a hiba.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#29996) ggabor02 válasza KTU (#29995) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Ok. Olvastam az elejétől, csak rosszra válaszoltam. Annyira nem pörög ez a topic, szerintem az illetékes így is rátalál.

(#29997) masanya válasza KTU (#29995) üzenetére


masanya
csendes újonc

Így van és sajnos még mindig rossz a Fonio.
Velem annyira nem voltak segítőkészek - már a telefont sem veszik fel, ha nem kell nekik a pénzem akkor csak sajnálni tudom őket - Landsmann javaslatára beregisztráltam az Ephone-hoz 4db számot a családnak - és láss csodát egyből tökéletesen működik C530ip-én, mobilon, belső és külső hálózaton egyaránt.
Kedves KTU - írtam emailt :)

(#29998) masanya válasza ggabor02 (#29996) üzenetére


masanya
csendes újonc

Az a jó ha nem pörög a topik mert ez azt jelenti, hogy mindenhol minden ok, nincs senkinél semmi gond!
:C
Nem úgy mint a Reengernél kb. egy hónapja ami nálam vagy 5-6 napig rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#29999) ggabor02 válasza masanya (#29997) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Sajnálom, hogy nem sikerült megoldani.

(#30000) ggabor02 válasza masanya (#29998) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Régen, mikor még volt Reengerem, teljesen random módon pár napig sokat volt rossz. De érdekes, mert hogy másnál akkor éppen jó volt. Aztán hagytam a francba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.