Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22951) JasL válasza #90933760 (#22949) üzenetére


JasL
senior tag

OKé, szóval alkohol. Szereztem ma 3x30 ml 96%-os repülőgéptéri etanolt :D Milyen higításban kell tenni? Mondjuk 1 liter desztvízbe hány ml-t tegyek?

(#22952) proci985 válasza JasL (#22945) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

A vizhutes eseteben a viz az a vivo kozeg, ami leghutesnel maga a borda, vagy a hocso. Vizhutes eseten a vivo kozeg lehet elvileg szuk keresztmetszet (ahogy pl legen is lehet tudni, hogy a 8milis csovek darabonkent olyan 75Wt tudnak), de gyakorlatilag ez nem fog elofordulni epitett rendszerekkel, legalabbis ha a Moranal meg nem hallottam ilyenrol, annal nagyobb radi meg nem nagyon van.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22953) F e Z o válasza JasL (#22951) üzenetére


F e Z o
veterán

5%-ban keverheted. Én gyógyszertári 70%-ost 10%-ban kevertem be.

H2O über alles!

(#22954) #90933760 válasza JasL (#22951) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 96%-os alkoholt veheted 100%-nak. És akkor 5-10% közé szokás bekeverni. Tehát 1 literhez 50-100ml (0.5-1dl) kell.
Viszont van olyan cső ami bemattul a 10%-tól, van ami bírja, ezt nem tudom melyik milyen, inkább keverd 5-6%-ra és akkor elvileg nem fog. De idővel minden cső bemattul így is úgy is...

Akkor 1 literhez azt a két adagot a 2x30-at öntsd bele a másikat hagyd meg. Az egy liter víz meg talán elég is a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

(#22955) JasL válasza #90933760 (#22954) üzenetére


JasL
senior tag

Neked is és sephinek is köszönöm a gyors választ! Nos a cső tekintetében, Masterkleer piros UV cső lesz, áttetsző kivitelben. 3.3 méteres retail csomagban tudtam venni, ezért elvileg ha jól sejtem, 2 méter kábelem is megmarad, tehát ha bemattulna, akkor tudom cserélni. Csak 1 CPU lesz a körön, szóval nem kell sok cső, ezért tippeltem így. Azt hiszem első körben csak 1 üveggel töltök bele, mert baromira tiszta anyag. Egyébként ha bemattul egy cső, az van akármilyen hatással a cső UV reaktívságára?

[ Szerkesztve ]

(#22956) F e Z o válasza JasL (#22955) üzenetére


F e Z o
veterán

2m csöved marad, nem 2m kábeled.
A cső belseje mattulhat be, vékony filmréteget képezve, ettől függetlenül a cső ugyanúgy fog "rikítani" uv fény hatására.

H2O über alles!

(#22957) bombibmw


bombibmw
veterán

Brutális lett a hűtésteljesítmény. :)
Minden elfért szépen, pont ahogy gondoltam.
12V-on kicsit csobogott a víz az első G-Changer-be,de még itt sem volt szinte semmi hangja.
Most lejjebb vettem a szabályzóval a pumpát és nincs csobogás.
Jó halk konfig lett,de ha kell a kraft,beindulnak a ventik.
Összességében elégedett vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#22958) ViZion válasza seniman (#22950) üzenetére


ViZion
félisten

De autóknál azért kell speckó cucc, mert a hőfokok nagyon magasak. Víz forráspont után nem hűt, gondolom annak a löttynek a forráspontja ez felett van.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22959) Joshi válasza bombibmw (#22957) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon jól néz ki szinte nem lehet belekötni de én azért 16/10-es csövet használtam volna. ;] Grat szerintem megérte várni a cuccokra. :K

(#22960) ThodEE válasza bombibmw (#22957) üzenetére


ThodEE
őstag

:C :C :C

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22961) NorDezs válasza bombibmw (#22957) üzenetére


NorDezs
senior tag

Grat! Nagyon komoly lett. Hasonlít az enyémre, mondjuk én 19-es csövet hasznátam.

(#22962) seniman válasza ViZion (#22958) üzenetére


seniman
addikt

Konkrétan 120 celsius magasságában.Talán a hőátadása egy árnyalatnyival jobb lehet a hagyományos cuccoknál,de valszeg csak labor körülmények között lenne mérhető eltérés.Úgyhogy egy ideig még a víz lesz az úr :D

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22963) Snip3r_HUN válasza bombibmw (#22957) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Grat, fasza lett. :C

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#22964) Apollo_21 válasza bombibmw (#22957) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ez lehetne egy iskola példa a vízhűtés építés gondosan, alaposan átgondolt kivitelezéséről:) Végre meglett! Grat, lenyűgőző. :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22965) Erdei88 válasza bombibmw (#22957) üzenetére


Erdei88
veterán

Külalak ötös!
Teljesítményéről írsz pár mondatot ide, vagy a Hsawell topikba?. Első sorban a cpu hőmérséklete érdekelne

(#22966) bombibmw válasza Erdei88 (#22965) üzenetére


bombibmw
veterán

El kell mennem,de este lesznek tesztek.
Egyenlőre össze vagyok veszve a lap ventivezérlésével és az első radin lekapcsolnak a ventik bootolás után.
Így néztem egy 4,6GHz-es IBT-t és max. 62 fok,de ismétlem,nem mentek a ventik az első radin és a felsőn is csak 650rpm-el,a pumpa 5V-on,tehát van tartalék bőven. :)

[ Szerkesztve ]

(#22967) kicsiii válasza bombibmw (#22957) üzenetére


kicsiii
tag

Nagyon szep lett. Gratulalok!

(#22968) JasL válasza bombibmw (#22957) üzenetére


JasL
senior tag

Csodálatos eredmény, gratulálok! Kár, hogy a felsőbradi jobb oldala az ODD keret miatt lóg, ezért nálam a csillagos 5-ös elúszott, ötös alá jár érte ;) Nem lehet kivenni belőle?

(#22969) Reggie0 válasza JasL (#22945) üzenetére


Reggie0
félisten

De novec kategoria. Novecbol 130ezer 3.5 liter azaz 37ezer/liter. Te meg venned 30-ert a higanyt.

(#22947) ViZion: Ez eleg erdekesen hangzik. Akkor egy higanykapcsolos keszuleket hogyan birtokolsz, amiben siman tobb van, mint 12ml.

[ Szerkesztve ]

(#22970) Joshi válasza JasL (#22942) üzenetére


Joshi
titán

Ha közel ülne a géphez akkor rövid életű lenne. ;]

(#22971) 4D4M válasza bombibmw (#22957) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ez igazán korrekt lett, grat.

A helyedben én (lehúzott vinyóval) járatva megmozgatnám, hogy kijöjjön a levegő a felső radiból is, de nincs olyan nagy jelentősége.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22972) ViZion válasza Reggie0 (#22969) üzenetére


ViZion
félisten

Ha forgalmazhatják, akkor gondolom megfelel az előírásoknak. Viszont ha feltöröd, akkor a higanyt megsemmisítésre el kell szállítanod, ennyi. Pl. ólom akkumulátorod is lehet, de ha bekakkant, akkor nem rakhatod be csak úgy a kukába. De nem vagyok jogász, lehet, h tévedek ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22973) bombibmw válasza JasL (#22968) üzenetére


bombibmw
veterán

Hogy érted,hogy lóg? :)
A felső rácsra van felfogatva a radi,teljes hosszában.
Befér még egy ODD is,ha kéne.
Igaz,jobban nézne ki a keret nélkül,de így nem kellett kifúrni a szegecseket.

4D4M:
Nincs levegő a rendszerben.
Meg lett mozgatva és egész éjszaka ment a rendszer, csak a táppal. :)

Köszi nektek. :R

[ Szerkesztve ]

(#22974) Apollo_21 válasza bombibmw (#22973) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha megnézed akkor a gépház eleje felé lévő oldalra lejt egy kicsit, énis most szúrtam ki:)
Bár sztem ennyi belefér.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22975) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv.

A merev részcsővezés, az nem okoz problémát ügye? Gondolok itt, korrózióra meg egyéb dologra. :R

(#22976) 4D4M válasza bombibmw (#22973) üzenetére


4D4M
aktív tag

Másképp nem tudna csobogni, de rendben van így is. Tényleg nincs akkora jelentősége (:

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22977) Joshi


Joshi
titán

Most már lesz időm a saját gépemmel is foglalkozni, egyenlőre még csak tervezgetem hogy mi hol legyen.

(#22978) Apollo_21 válasza Joshi (#22977) üzenetére


Apollo_21
addikt

Huhh..ez brutális!:) Tetszik ez a gépház:D Fájdalmas kiadás lehetett:)
Jó kis steampunk modot eltudok képzelni lelki szemeimmel, ha nemis akkor is merevcsöves rendszer.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22979) jones965 válasza Joshi (#22977) üzenetére


jones965
Modder

Flexet neki.

(#22980) seniman válasza jones965 (#22979) üzenetére


seniman
addikt

:DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#22981) bombibmw válasza Apollo_21 (#22974) üzenetére


bombibmw
veterán

:DDD
Nem lejt az,szép is lenne. :)
A kép ferde egy kicsit.

(#22982) mrbig25 válasza Joshi (#22977) üzenetére


mrbig25
őstag

"...egyenlőre még csak tervezgetem hogy mi hol legyen."
Nekem ez simán elég lenne vagy 8 gépre :DDD vizes-ITX-fan vagyok ugyebár...a következő gépem térfogata kevesebb, mint 13L lesz

Egyébként sok sikert. Egy ekkora házból sok mindent ki lehet hozni. :R

...

(#22983) Joshi válasza Apollo_21 (#22978) üzenetére


Joshi
titán

Az biztos hogy brutális elsőre megijedsz tőle akkora és olyan nehéz is. :D Merev csővel nem kínlódom inkább egyszerűen rövid csövekkel akarom megoldani ha lehet. A HDD blokk egy kicsit megkeveri a dolgokat de majd megoldom valahogy. Nem volt olcsó de nagyon tetszett és nem akartam kompromisszumot.

(#22979) jones965: nem akarom szétvágni ahhoz túl drága volt, megpróbálom anélkül úgy összerakni hogy esztétikus legyen.

(#22982) mrbig25: itt pont az a lényeg hogy brutális az egész és nem kell benyomorgatni az alkatrészeket aránylag kis helyre.

[ Szerkesztve ]

(#22984) Apollo_21 válasza mrbig25 (#22982) üzenetére


Apollo_21
addikt

alsó-felső szinten 1-1 gép, netre/arckönyvre stb.. anyunak, apunak, bárkinek...:D...középen egy brutál játékos konf...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#22985) proci985 válasza Joshi (#22983) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ilyenkor mindig elgondolkodom azon, hogy a Cosmosom elvileg egy nagy haz, amit anno azert vettem, hogy kenyelmesen elferjek... es csurig van:).

hdd blokk egyebkent minek?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22986) Joshi válasza proci985 (#22985) üzenetére


Joshi
titán

Azért ez egy kicsit nagyobb megoldás mint a Cosmos, viszont nem mindenkinek tetszik az ekkora batár ház.
HDD blokk az csak úgy jött olcsón, 2db hdd fér bele és szivaccsal körbe van véve hogy néma maradjon. Az tény hogy az egyre olcsóbb SSD-ék miatt kiszorulóban van a HDD blokk.

(#22987) JasL válasza bombibmw (#22981) üzenetére


JasL
senior tag

Jah az más, én is azt hittem hogy lejt előre. Akkor viszont nem gáz az ODD keret, valszeg én is bent hagynám. Már én kivettem az enyém, mert nem szegecsek tartották bent, hanem kézzel oldható csavarok.

[ Szerkesztve ]

(#22988) Joshi válasza Joshi (#22986) üzenetére


Joshi
titán

Agyaltam a hdd blokkon és most már az a valószínű hogy berakom az alsó kis házba, így a súlypont is inkább alulra kerül és nem utolsó szempontból a csövezés is probléma mentesebb lesz.

(#22989) JasL válasza bombibmw (#22966) üzenetére


JasL
senior tag

ASUS lapod van nem? Akkor telepítsd az ASUS AIO-t, abban pedig lődd be a FAN XPERT-et, az szabályozza ugyanis a ventiket szoftveresen.

(#22990) JasL válasza Joshi (#22977) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor már inkább MIDI és MO-RA páros.

(#22991) Joshi válasza JasL (#22990) üzenetére


Joshi
titán

Tudom hogy nem mindenkinek tetszenek ezek a nagy házak de ez nem is baj. :D Én meg a MORA-ával nem tudok kibékülni, valahogy mindig egy plusz tárgy amit el kell rakni valahova.

[ Szerkesztve ]

(#22992) proci985 válasza Joshi (#22986) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, azert neztem, hogy hu, ez nagy.

amikhez ezek kellettek, azok a 10-15000rpmes vinyok voltak (volt elsoszerias raptorom, reszben amiatt vettem meg a cosmost, tetejeben aktiv hutessel is siman felment 45-50fokig nyaron), de a jelenlegi WD Rednel hallom ahogy indulaskor kattan es annyi. arban meg egy 256/512es SSD nem akkora tetel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22993) Joshi válasza proci985 (#22992) üzenetére


Joshi
titán

Igazából a hang a rezonanciából adódik és erre tökéletes egy hdd blokk, persze idővel én is szeretnék egy nagyobb ssd-t. Egy 512GB-os ssd min 60k ami nagyon sok pénz, nekem nem ér annyit.

(#22994) #90933760 válasza proci985 (#22992) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem ADFD van az utolsó Raptor a Veloci előtt, de ezek már ventivel simán 35 fokon tarthatók, venti nélkül felmegy 55-re is de ventivel simán lehűthetőek szerencsére. Sőt mikor az oldalaira ragasztottam Slot1 bordákat akkor venti nélkül is tartotta a 45-öt. Úgy használtam legtöbbet, mert én külön ventit ugyan nem rakok a szaros vinyóknak. Most csupaszon van mert csak így fér be, most se hűtöm, fel is megy 50 fokra, de ennek bírnia kell, aztán meg már egyre hidegebbek lesznek úgy is.

Nekem tetszenek a nagy házak, de ez ronda, hosszú nyúlvány alakja van. Furcsa. Elég lenne a tetejébe az a radiátoros rész. Akkor pont normális alakja lenne. Aztán oda gondolom befér két tripla 60-as radi, az meg két vagy akár egy körön is röhögve lehűt egy csúcsprocit, meg két csúcskarit, meg alaplapot mindenestől.
Az a másik ház ami szélesebb és az alaplap mögé is tehetőek radik, na az inkább kéne helyette.

Mora nekem nagy favorit volt meg a Nova is, de mostanában inkább vennék egy Alpha 4x140 monstát helyettük és tenném simán gépház tetejére. Az is elég egy csúcs kétkártyás rendszerhez egy körön.

[ Szerkesztve ]

(#22995) eventus válasza bombibmw (#22981) üzenetére


eventus
veterán

Sima SP120 vagy PWM? Nekem PWM és szerintem az nem jó, attól kerreg. Olvastam más ventinel, hogy a PWM változata problémás. Koszi! :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22996) bombibmw válasza eventus (#22995) üzenetére


bombibmw
veterán

3pines Performance Edition-ök(2350rpm).
Egyáltalán nincs motorhang és még maxon is elviselhető a hangjuk.

JasL:
Fan Expert-el szabályozom őket.
Ahogy váltok a gyári profilok között,az egyiknél mennek,a másiknál nem.
Egyedi profilt csak a cpu fan-én levő ventikre tudok csinálni,a többinél 60%-tól indulnak,vagy nem is mennek.
Na ezt kell majd megoldani még ma. :)

[ Szerkesztve ]

(#22997) FX9 válasza bombibmw (#22957) üzenetére


FX9
tag

Ez igen! Nagyon allat lett. Kb igy kell kineznie egy 750D-nek :R Mi hozta ki neked szombaton a csomagot?

Baltoafarkas: a regi geped mar hardcode p0rn kategoria :DDD

JasL: higany helyett nem gondoltal meg a jegkockara? Hidegebb, mint a viz, es szingaporbol megkapnad gyorsan.

(#22998) eventus válasza bombibmw (#22996) üzenetére


eventus
veterán

Én meg az asztal fölött is hallom :( gép lent a földön. Lehet veszek egy PWM nélküli párt és alaplapròl szabalyozom. Link meg fulladjon meg :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22999) #90933760 válasza FX9 (#22997) üzenetére


#90933760
törölt tag

Bármelyik futár vagy a posta is szállít szombaton, ha kifizeted a különszolgáltatást.

(#23000) bombibmw válasza eventus (#22998) üzenetére


bombibmw
veterán

Amikor H100-am volt,nem is használtam a linket, kirázott a hideg tőle.
Egyébként,ha már ventik a téma...
...azt mondják az AF-ek nem jók radira.
Az igaz,hogy oldalra fújnak és nem előre,de ahogy radira raktam őket, csak előre tudnak fújni és gyönyörűen átmegy egyenesen a levegő a radin,az SP-k meg durván átfújják a 60-ast csak Push-ban.

FX9:
Köszi! :R
A Merlin sztenderd futárszolgálata hozta,csak expressz csomagban. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.