Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) deadwing válasza #90933760 (#22650) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, valszleg az számított igazán :R
Ez viszont nagyon jó, hogy ennyire kevés légmozgás is elég neki... :K

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22652) DigitXT


DigitXT
félisten

Egyetlen Aquatuningos rendelésemmel sem volt soha probléma.
Amit ott raktáron írnak, az raktáron van, és 3 nap múlva háznál...
(Ez az egész eltűnt a csomag mizéria, meg a hosszú, több hetes
várakoztatás annyira magyar kiskeres mentalitásnak érződik.:U)

(#22653) JasL válasza DigitXT (#22652) üzenetére


JasL
senior tag

Azt hiszem, én is átállok külföldi cuccokra. Augusztus 21-én rendeltem meg a Phobya kit-et, aztán még sehol sincs, még úton sem. :U

(#22654) proci985 válasza 4D4M (#22640) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:DDD koszi, ezen most hangosan felnevettem (meg ha teljesen jogos is)

---

btw, aquatuningot nem ismerem, de a helyi nagyobb boltoknal ha valami raktaron van bontatlanul, akkor raktaron van, bontatlanul es idoben (de10 / du1 / du5 boltfuggoen) rendelve masnapra itt van. a pentek este rendelt EK set keddre itt volt. innentol kezdve altalaban csak raktaron levo cuccokat nezegetek, hacsak nem valami spec cucc kell. anno vartam en is 5 hetet egy parszaz darabos limitalt nemet mikro cd kiadvanyra, de az megerte:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22655) Snip3r_HUN válasza Cyberneko (#22618) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Fülest levettem a fejemről a kedvedért ( ;] ), hallom hogy üzemel, de több zajt aligha termel mint a radiátoron lévö ventik. Igaz majd 1 centi vastag rezgéscsillapítón ül.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#22656) bombibmw válasza DigitXT (#22652) üzenetére


bombibmw
veterán

Teljesen igazad van,csak itt szinte semmi sincs raktáron.
Ha külföldről rendeltem volna,már itt lenne,mert ahogy nézegettem,a cuccaim közül minden volt készleten,de én magyar bolttól akartam vásárolni.
Azért most már nem mondom vissza a rendelést,így 3 hét után(főleg,hogy majdblnem minden itt van),de valami nem kerek valóban.
A 4-7 nap nem kicsit telt már el és szerelhetek majd hulla fáradtan hétköznap ahelyett,hogy kényelmesen,átgondolva tenném ezt meg hétvégén.
Na nem offolok erről többet,jövök majd az eredményekkel.

Múltkor kérdeztem,hogy nem-e lesz baja a pumpának,ha oldalra fordítva használom.
Megerősítenétek többen is,amit a kolléga írt(nem lesz baja)?

[ Szerkesztve ]

(#22657) 4D4M válasza bombibmw (#22656) üzenetére


4D4M
aktív tag

Az ipari szivattyúk döntő többsége is így van beszerelve, ne aggódj.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22658) bombibmw válasza 4D4M (#22657) üzenetére


bombibmw
veterán

Utánagondolva ugyanúgy forog,tehát nem számít.
Ez remek,akkor megvan az utolsó válasz is,építés előtt.
Már csak maga a hűtés kéne. :D
Köszi! :R

(#22659) Reggie0


Reggie0
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jo helyre irok-e, de most probalkozok HFE-7000 vagy HFE-7100 fazisvalto hutokozeget szerezni bemeriteses huteshez. (Az elobbi 34 fokon forr, az utobbi 61 fokon) Esetleg ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata es/vagy beszerzesre otlete? A hivatalos forgalmazoval mar felvettem a kapcsolatot, csak hatha tud valaki jobban. Ugy hallottam olyan 10ezer korul mozog literenkent.

[ Szerkesztve ]

(#22660) 4D4M válasza Reggie0 (#22659) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ha átnevezzük a topicot folyadékhűtésre, akkor belefér... (:

Sajnos érdemben nem tudok válaszolni a kérdésedre, de érdekelne a próbálkozásod eredménye majdan. Továbbá a vízhűtéshez tud kapcsolódni a téma, mivel a kondenzátorról valahogy el kell majd vezetni a hőt itt is ;]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22661) Reggie0 válasza 4D4M (#22660) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos olyan topicot nem talaltam.:( Vizre szerintem nem lesz atvezetve, mert kondenzalni mar akkora feluleten lehet, amelyet nem szegyellek, igy felesleges egy extra kozeget beiktatni a folyadek es a levego koze.

(#22662) deuvox


deuvox
csendes tag

Hali,

egy H110-es huton gondolkozom egy ilyen hazban : Fractal Arc Midi R2 Midi Tower a hutot a haz elejere szerelnem 2xNoctua NF-A14 PWM 140x140x25mm ilyen ventikkel. A pumpa hangja csak az egyetlen dolog amitol egy kicsit felnek a halk ventik mellett, elmeletileg nem lesz mas venti a hazban csak ez a ketto.
Valakinek van tapasztalata a pumpa hangerossegevel kapcsolatban ?

Sajt

(#22663) 4D4M válasza Reggie0 (#22661) üzenetére


4D4M
aktív tag

Maximum 20 W/cm^2 -t tudnak ezek a cuccok. Így még azért kell valami borda a processzorra, de elég impozáns.

Már látom magam előtt a jövőt... azon megy majd az értekezés a fórumon, hogy melyik anyag forr halkabban (:

deuvox:

Egybevizes kérdésekben fordulj bizalommal az ezen topic lakóihoz.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22664) ViZion válasza Reggie0 (#22659) üzenetére


ViZion
félisten

ami elforr, azt lecsapatod valahol gondolom. De akkor is fog elillanni, nem? Lesz majd fogyasztása, hogy X ml/h? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22665) 4D4M válasza ViZion (#22664) üzenetére


4D4M
aktív tag

Természetesen zárt téren belül van a speciális folyadék..

Persze lehet nyitott is, csak úgy elég drága.. :Đ

szerk.: ..mármint a fenntartása is ;]

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#22666) Snip3r_HUN válasza deuvox (#22662) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Erről a Corsair topicban érdeklődj, ott valószínűleg tudnak segíteni.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#22667) proci985 válasza deuvox (#22662) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a gyari ventik kukak, a pumpa hangos, egy csucskategorias leghuto olcsobban megeszi reggelire (ha teszteket nezel nezz fordulatszamot is... 2200-2800as ventikkel hozza a 1300rpmes ventikkel szerelt csucs leghutokat).

rendes komponens vizek kozul egy EK L120 is mar sokkal jobban teljesit, mint a 2x140es csucs egybeviz (ha a hangot is figyelembe vesszuk, maskepp meg minek kene viz?). a 140es pwmes noctuak ha meg azok amin a D14en voltak akkor szinten kuka kategoriak, meregdraga ventik alsokategorias tudassal.

ha komolyan gondolod a vizet, akkor a phobya / EK kitek olyan 50 korul indulnak, 55-65 korul mar dupla/tripla radikkal, cserebe minosegben teljesen mas vilag. szerelhetosegben se (sokkal) macerasabbak, mint mondjuk egy Thermalright Silver Arrow.

--

cpu hutos topikban is valszeg ezt fogjak mondani, bar ez ott ON, itt meg OFF:).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22668) Reggie0 válasza 4D4M (#22663) üzenetére


Reggie0
félisten

Raadaul az ajanlott celertek 10W/cm^2. Erre vannak megfelelo bordak, igy ez nem problema. Eleve a proci kupakjanak a felulete is igen nagy.

(#22664) ViZion: Nem. Be kell rakni egy akvariumba es az akvarium tetejet egy felul es alul is bordazott hutobordaval kell lezarni, amin igy le fog csapodni a lehult kozeg, majd visszacsepeg. Itt egy pelda, 4xNvidia 480-at hut a srac: [link]

(#22665) 4D4M: Meg egeszsegtelen is hosszutavon. Ha jol olvastam a 28 napos kitettseg max 1000ppm V/V lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22669) deadwing válasza Reggie0 (#22668) üzenetére


deadwing
addikt

Te jóságos atyaúristen :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22670) Cyberneko válasza Reggie0 (#22668) üzenetére


Cyberneko
tag

Hogy ez milyen hangosan csobog... nem kell! :P

(#22671) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
A rendelt kitem mellé ezt a folyadékot adják.
Az lenne a kérdésem hogy kell még bármi cuccost adnm a lötyihez hogy jó legyen?
Na és ebből 1 üveg elég? Vgay vegyek még1 et?
Nem lesz sok cucc a rendszeremben, csak a kit, és egy vga blokk.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22672) #90933760 válasza hszilard666 (#22671) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem kell több, ennyi elég. És nem kell hozzáönteni semmit. Max ha színezni akarod akkor vegyél hozzá valami adalékot.

(#22673) hszilard666 válasza #90933760 (#22672) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi! :R
Bocsi a nyelvtani hibákért csak már rohadt álmos vagyok :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22674) deuvox válasza proci985 (#22667) üzenetére


deuvox
csendes tag

Ha mar epitem a vizhutest akkor:

Phobya Pure Performance Kit 240LT

ennek a ventijei is meg a pumpaja is halk? Mennyire?

Sajt

(#22675) JasL válasza deuvox (#22674) üzenetére


JasL
senior tag

Kinek mi a halk. Azon is múlik, hogy szereled be, pl teheted a gépházba közvetlenül, vagy hangszigetelő szivacsra. Gépház mennyire lyuggatott, hány volton akarod üzemeltetni, mit hűtesz vele, milyen terhelés alatt, stb. Nézz meg pár youtube videót, szoktak lenni hangtesztek.

[ Szerkesztve ]

(#22676) #90933760 válasza deuvox (#22674) üzenetére


#90933760
törölt tag

A szivattyú biztosan halk, a legkisebb ezek közül. A többiek ezeknek a nagyobb verzióit használják és halkak azok is. A ventikre se panaszkodtak eddig, a radiátor is elég nagy úgyhogy nem lesz gáz a hangjával.

(#22677) proci985 válasza deuvox (#22674) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

youtube.

igazabol a venti annyira nem erdekes, mert
1. ugyis szabalyozni fogod
2. leges cpuhutok kozul is nagyon kevesen nem kell cserelni

pumpanal nezz indulasi feszt ha erzekeny vagy, illetve hangot ott.

haz tenyleg nagyon sokat szamit, az EK DCP2.2 feltoltes kozben nekem irdatlan hangos volt, ehhez kepest most a cosmosban teljesen elfogadhato a hangja. a Phobya meg elvileg ugyanazokat a pumpakat hasznalja mint az EK (de valaki javitson ki ha rosszul ertettem).

az olcsobb XSPC kitet viszont keruld, annak nagyon ugy nez ki elegge gyenge minosegu a pumpaja (a D5os varians meg kb duplaja arban a belepo Phobya / EK kiteknek).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22678) hszilard666 válasza #90933760 (#22676) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg ezt is meg akartam kérdezni:
Adjak molex 3pin átalakítóval a pumpának 12V ot vagy megy kevesebbel is?
Vagy az alaplapra kössem?

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22679) JasL válasza deuvox (#22674) üzenetére


JasL
senior tag

Bár ezen hangteszt nincs, találtam egy nagyon jó kis videót, ami bemutatja a komplett összeszerelést és feltöltést is: [link] Tehát a Molex átalakítót ne felejtsd el hozzá!

Alaplapra ne kösd, nem ajánlják a 2A felvétel miatt. Bár ebben kezdő vagyok, mintha ilyet olvastam volna. Majd valaki megmondja jól!

Egyébként dazmode elárulta, gyakorlatilag 2 féle pumpa létezik, a D5 és az alap Phobya pumpa, gyakorlatilag minden szetben ugyanaz a pumpa van 90%-ban, egy helyről rendeli az összes gyártó Kínából.

[ Szerkesztve ]

(#22680) #90933760 válasza hszilard666 (#22678) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amíg nem légtelenedik a rendszer és légbuborékok is vannak benne addig 12V-ról menjen, aztán ha kész a cucc akkor visszább veheted ha hangosnak tartod. Ezek a szivattyúk állítólag jól alulfeszelhetőek. Alaplapra ne kösd inkább mert túl erős hozzá.

Ugyanez vonatkozik a másik tagra, mivel a két szivattyú közel ugyan az.

(#22681) deuvox válasza proci985 (#22677) üzenetére


deuvox
csendes tag

Koszi mindenkinek a valaszokat, igen az EK DCP2.2-rol olvastam par forumon hogy abar 8.5V-ra irja a gyarto az indulo feszt 5 meg 7V-rol is jarattak teljesen neman, es igen a ventiket is szabalyozni fogom szoval azoknak is halknak/nemanak illene lennie.
lol akkor a Phobya 240LT es az EK-KIT L240 sok kulonmbseg nincs ? ranezesre ugyan az a pumpa mas ventik egyforma meretu radi... hmmm erdekes. Phobya 40 EUR olcsobb vagy rosszul latom?

Sajt

(#22682) hszilard666 válasza #90933760 (#22680) üzenetére


hszilard666
veterán

Mármint magát a pumpát szabályozzam le vagy cseréljem ki a molex átalakítót? :D
A pumpának mindegy hogy hogy áll? Mert szerintem nem igazán lesz helyem forgatni szóval alapból ugy aknám be hogy oldalra nézzen az alja ahol van a switch :)

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#22683) deadwing válasza deadwing (#22649) üzenetére


deadwing
addikt

No, megvolt a BF4 teszt, már egy ideje nézegetem.
gpu max 44, cpu 42 fok
Mindezt csak 6 db elég ratyi ventivel a Mora 2-n.
:DD
Elégedett vagyok.

Szerk: cpu 4.4GHz, gpu-k 1GHz

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#22684) JasL válasza deadwing (#22683) üzenetére


JasL
senior tag

Az szép. Ha én 360-as radival elérem az 50-et, már boldog leszek.

(#22685) bombibmw válasza #90933760 (#22680) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem lehet alaplapra kötni a pumpát?
Ennek nem is néztem utána eddig.
Akkor vegyek egy egy aljzatos ventiszabályzót hozzá?
Az jó lesz?

(#22686) bombibmw válasza bombibmw (#22685) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez jó lenne? www.merlinhardver.hu/webaruhaz/lian-li-pt-fn03/7511
Bocs telóról írtam.

[ Szerkesztve ]

(#22687) ThodEE válasza bombibmw (#22685) üzenetére


ThodEE
őstag

Lehetni lehet csak nem ajánlott mert ha tönkre teszed vele az alaplapod nem leszel boldog :))
Sajnos nem tér ki a gyári weboldal arra hogy hány wattot tud szabályozni így ugyan olyan kétséges a helyes működése mint az alaplapé :(((
:R

SCYTHE KAZE Q Fan Controller 3.5" Fekete
MAX: :R 12W

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22688) bombibmw válasza ThodEE (#22687) üzenetére


bombibmw
veterán

Na,átjöttem géphez.
Rendeltem egy ilyet,de lemondom,mert elég lesz az is,amit javasoltál. :)
Köszi a segítséget így korán reggel! :R

[ Szerkesztve ]

(#22689) JasL


JasL
senior tag

ASUS MAXIMUS HERO VII alaplapom van, ami tudja szabályozni a ventillátorok sebességét, ezért nem vennék szabályozót, ha nem muszáj. A kérdésem az a nagyérdeműhöz, hogy a pumpa vezérlésére miylen olcsó megoldás létezik? Valami olyasmire gondolok, hogy gyufáskatulyányi mikro-alaplap vezérlővel, vagy valami hasonló okosság, ami állítható, olcsó, nem muszáj kivezetve lennie az előlapra. Ha kell kicsit forrasztgatni, nem gond!

(#22690) simlisgumis válasza JasL (#22679) üzenetére


simlisgumis
tag

A legtöbb D5 kishazánkban készül!

(#22691) bombibmw válasza JasL (#22689) üzenetére


bombibmw
veterán

Vegyél Te is Kaze Q-t,mint én!
Olcsó és már ma átveheted.
Én a HDD rekeszbe fogom tenni.
Egyébként a radira vettem 3db Corsair SP 120 High Pressure ventit,lehet,hogy ezeket is rákötöm majd,de igazából a pumpának veszem,hogy ne égessem le a lap csatiját.

(#22692) ViZion válasza proci985 (#22677) üzenetére


ViZion
félisten

feltöltéskor "csörög" a légbubik miatt, de miután "kihajCSa", már nem :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22693) JasL válasza bombibmw (#22691) üzenetére


JasL
senior tag

Nem akarok pénzt költeni rá, nézegettem vezérlőket, megvenném én 16ezerért a ROG front bay-t, nem az áráról van szó. De úgy gondolom, ha az alaplapom ennyire jó, minek költsek rá. Egy szem pumpavezérlés miatt nem akarok beszerelni egy front bay-t, amúgy is csak kettő van belőle (Carbide 540). A ROG front bay meg megenné mindkét slotot, felejtős. Az OC panel meg 30k, az meg beteg ár ehhez. Ráadásul az alaplapi ventivezérlésnek számos előnye van, például lehet automatikus CPU hőmérsékletfüggő vezérlést kérni, lehet egérrel programból vezérelni. Ja és ingyen van, illetve be van már építve a lap árába egyszer.

Szerintem a SP ventiket feleslegesen vetted meg, a phobya ventik jobbak radira, ahogy olvasgattam és jobb a légnyomásuk is. Majd csinálj tesztet!

(#22694) #90933760 válasza bombibmw (#22691) üzenetére


#90933760
törölt tag

Amúgy csak infóként, a teljesítmény adatok.

Phobya 220 - 6.5W
Phobya 260 - 8W
Phobya 400 - 18W

Nektek a két kisebbik van, lehet hogy elbírná az alaplap is, de franc tudja. Az a ventivezérlő egész olcsó, aztán arra lehet kötni még a ventiket is.

(#22695) JasL válasza #90933760 (#22694) üzenetére


JasL
senior tag

De érted, most egy szem pumpához, ami amúgy is statikus sebességen megy, minek vegyek neki egy egész vezérlőt? Akkor inkább rákötöm az alaplapra, aztán meglátjuk mit szól hozzá a HERO.

Nekem elég lenne egy ilyen is, minden bizonnyal: [link]

Persze nem ennyiért, akkor inkább megveszem elektronikai boltban a potmétert aztán megépítem magamnak.

Még egy ilyet is találtam most: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22696) JasL


JasL
senior tag

Ilyen a ROG Fan Xpert, na ezért totál felesleges számomra egy ventivezérlő, hajszálpontosan megmondhatom minden egyes ventire külön-külön, hogy hogyan működjön, mindenféle potméter csavargatások nélkül, ráadásul programozottan is, nem csak manuál.

[ Szerkesztve ]

(#22697) bombibmw válasza #90933760 (#22694) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem rizikózok.
Ennyit megér,főleg,hogy beváltottam a pontjaimat is.

(#22698) JasL válasza bombibmw (#22697) üzenetére


JasL
senior tag

A te lapod is tudja a Fan Xpertet ;)

[ Szerkesztve ]

(#22699) #90933760 válasza JasL (#22695) üzenetére


#90933760
törölt tag

Egyikkel se tudod szabályozni a szivattyút mert nem bírják el.

Nem is olyan rég még lószart se tudtak az alaplapok ventivezérlés téren, inkább visszafele fejlődtek mint felfele ráadásul. De gondolom ma is csak a drága alaplapokon van ilyen lehetőség.

(#22700) JasL válasza #90933760 (#22699) üzenetére


JasL
senior tag

"Egyikkel se tudod szabályozni a szivattyút mert nem bírják el."

Nem is akarom a pumpát lapról vezérelni, csak a ventiket a radin.

Na pont ezért keresek pumpa szabályozásra valami módszert, molex-re csatlakoztatható akármit a pumpa elé.

Hát igen, ez tény, hogy a drágább lapok közül való, 52k-ért vettem. Egyébként BIOS-ból is meg szoftveresen is állíthatók, nagyon jó lap a HERO. Na persze nem csoda, ASUS made in 2014.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.