Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) deadwing válasza bombibmw (#23149) üzenetére


deadwing
addikt

Nem baj... még mindig ez a nexxxos a leghatékonyabb blokkok egyike. Az azonos, sőt drágább EK és más blokkokat is veri 2-3 fokkal valamiért mindenhol. Így néz ki, mindegy. Ecet. A hatékonyságot egyébként sem befolyásolja, csak a tudat volt rossz, hogy ilyen a bele.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23152) ZetorGumi válasza JasL (#23146) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az EK az szlovén.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23153) bombibmw válasza deadwing (#23151) üzenetére


bombibmw
veterán

Meg az,hogy átba..nak.
Egyébként igen jó blokk az,csak a tálalással van gond.
Veri az EK-t is,igen.
De azért van olyan is,akinek inkább a német EK kell. ;] :D :R

(#23154) JasL válasza ZetorGumi (#23152) üzenetére


JasL
senior tag

Utánanéztem, és tényleg. Átvágtak :D

(#23155) ZetorGumi válasza JasL (#23154) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Igen. :DDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#23156) JasL válasza ZetorGumi (#23155) üzenetére


JasL
senior tag

:R Nem is figyeltem! Köszi a felhomályosítást!

(#23157) mrbig25 válasza deadwing (#23148) üzenetére


mrbig25
őstag

Léteznek az Alphacool termékek között úgynevezett "2.wahl", azaz másodosztályú, értékcsökkent termékek, amik valami miatt nem felelnek meg 100%-ra /általában valami vizuális hiba miatt/ a minőségellenőrzésen.
Én azt is el tudom képzelni, hogy merlin beszállítója ezeket próbálja meg kiszórni...
Volt már ilyen blokkom 2db is és semmivel se voltak "csúnyábbak", mint egy EK vagy Swiftech például.

Sajnos a neves és megbízható boltoknál is előfordul ilyen /szándékosan vagy sem...ebbe nem megyek bele/, mert én anno az aquatuning-tól kaptam egy ilyen másodosztályú Alphacool GTX670 blokkot bontott állapotban, tele ujjlenyomattal és jó pár karccal...amit újként vettem, teljes áron.

...

(#23158) DigitXT válasza mrbig25 (#23157) üzenetére


DigitXT
félisten

És cserélték?

(#23159) TESCO-Zsömle válasza deadwing (#23144) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ennek szar a gyártási minősége?

Nesztek egy minőségi, amerikai Swiftech:

Nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23160) mrbig25 válasza DigitXT (#23158) üzenetére


mrbig25
őstag

Végül abban egyeztünk ki, hogy a különbözetet jóváírták a legközelebbi vásárlásom alkalmával. Hál' Istennek eléggé rugalmasan kezelik a problémákat.
Én meg itthon kipolíroztam magamnak a karcokat.

TESCO-Zsömle:
Akkor náluk is eléggé ingadozó lehet a minőség. Az Apogee Drive II-m ehhez képest műalkotás.

...

(#23161) F e Z o válasza TESCO-Zsömle (#23159) üzenetére


F e Z o
veterán

Az én apogee gtx blokkom se mai gyerek, s teljesen korrekt állapotban van, igaz nem ilyen sűrű a marás benne, mint ezen a képen lévő blokktalpnak.

H2O über alles!

(#23162) TESCO-Zsömle válasza F e Z o (#23161) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez egy XT bele.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23163) Henk válasza JasL (#23146) üzenetére


Henk
veterán

Nekem az EK FC blokkom úgy volt összerakva gyárilag, hogy ki volt csípve a tömítőgyűrű és folyatott. A csomagolsása tényleg gyönyörű volt meg a leírása is. De lehet jobban jártam volna ha a kipróbálás után hagynak benne egy kis folyadékot mint így, hogy a feltöltésnél óvatosan csöpögött belőle a tápra a víz és vehettem vissza a vga-t meg szedhettem szét újra. Ja és egy távtartó csavar is hiányzott belőle pedig én bontottam ki az origi dobozt. Van egy Alphacool kittem is, de nekem azzal semmi minőségi problémám nem volt. Hacsak annyi nem, hogy a radiban az egyik furatba nem csináltak menetet. Viszont a csavarok között is volt egy amin szintén nem volt menet, tehát itt lehet valami titkos összefüggés van. :D

(#23164) JasL válasza Henk (#23163) üzenetére


JasL
senior tag

Én minden alkatrészt külön-külön rákötöttem a pumpára és kimostam/teszteltem, mielőtt összeraktam volna a kört. Eltartott egy darabig, de így utólag azt mondom megérte (meg szeretek babrálni).

(#23166) BenyaHD válasza JasL (#23101) üzenetére


BenyaHD
csendes tag

Üdv!

Egy Corsair H100i -t szeretnék venni, és nem tudok mit kezdeni a gyári ventikkel.
jó az a kialakítás, hogy:

CoolerMaster JetFlo (95 cfm)
radiátor
gyári venti

amennyiben nem jó, mit kezdjek a gyári ventivel?
(gépház: Corsair Carbide 300R)

(#23173) szacsee


szacsee
nagyúr

No oN is legyen közben.
Milyen és mekkora legyen a radim? ;]
9,5mm , 12mm és 15mm-es csővel tudok csináltatni.
9,5mm-esnél 25mm a lyuktáv, 12-esnél 40mm, 15-ösnél 65mm.
Hasonló felépítésűt kell elképzelni mint az előző radim volt.
Jó lenne, ha idle passzív vinné a rendszert, Load pedig ha szükséges pár ventivel alacsony fordulatszámon tudja tartani a vízhőfokot. Jelenleg egy kockaházam van (egyedi gyártás ~35x35x35cm).
Oldal ajtó helyére tudnám feltenni, de félek nehéz lenne, illetve különálló talpra az asztal mellé.
Lamellák távolsága 2-5mm-ig terjedhet, a lamella vastagsága 0,2mm, de nagyon neccesen 0,3mm-es lemezből tudok csináltatni a 12mm-es csőhöz lamellát.
Mekkora felület bírkózna meg egy erős VGA OC-val és egy i5 OC-val a fentiek figyelembe vételével?
Tippeket is szívesen fogadok, ha pl eltolt sorral csináljam és helyet hagyok pl 2 sor közt, hogy a kéményhatás érvényesüljön.... meg hasonlók. :R

(#23174): toltam passzívval is :D
Előző radim itt van, ez 2 passzos, 2 körös volt , most ha lehet 1 körrel oldanám meg, hogy ne bonyolítsam.
2 passnak max 9,5mm-es csőnél van értelme, mert a cső belső átmérője kb 8mm. 12-es cső kb 11mm belsővel rendelkezik felfűzés után (víz áramlásának lassítása végett, ha szóba jönne).

[ Szerkesztve ]

(#23174) JasL válasza szacsee (#23173) üzenetére


JasL
senior tag

Az egyik fórumtársnak gyári MO-RA 2-vel sem jött össze a passzív hűtés, 70 fokos volt neki a VGA terhelve, 8 db gyöszi ventivel meg 44 fok. Szóval pár db ventit tutira nem úszol meg, hacsaknem ultrabrutál nagy radiátort csináltasz (2mx2m? :) és elfekteted. Tényleg, padlófűtés nem játszik? :D

(#23175) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Hirdetest tenyleg ne plz. Alairasba mehet (topikon belul ugyis latszik), viszont a szabaly amiatt lett hozva, hogy ne legyenek szetspammelve a topikok.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23176) deadwing válasza JasL (#23174) üzenetére


deadwing
addikt

Passzívan megy most idle/netezés és gyengébb játékok alatt.
BF4-nél indítom a ventiket. :)

(#23175) proci985: OK. Sorry.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23177) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

Sziasztok!

Milyennek számít most egy Heatkiller Rev. 3.0? Hol helyezkedik el a mezőnyben a blokk? Full réz változatról érdeklődöm.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#23178) lowzor


lowzor
veterán

Hali

Egy Alpenföhn Wasser kompakt vízhűtésnél szerintetek gáz lenne, ha a ház tetejébe tenném a radit?
Nehezebb dolga lenne a pumpának, mint amikor a ház hátuljában van a radi?

(#23179) jones965 válasza lowzor (#23178) üzenetére


jones965
Modder

Zárt rendszernél teljesen mindegy, hogy hol van a hőcserélő.

(#23180) lowzor válasza jones965 (#23179) üzenetére


lowzor
veterán

Köszi, akkor át is rakom :R

(#23181) mrbig25 válasza kicsipapucs (#23177) üzenetére


mrbig25
őstag

Szia!

Közepesen jónak...viszont számokban kifejezve ez mindössze 3-5°C lemaradást jelent nagy átlagban...szóval nem rossz blokk az.

Kérdés inkább, hogy mennyiért jutnál hozzá? Ha még nincs meg természetesen.

...

(#23182) #90933760 válasza kicsipapucs (#23177) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem találtam hirtelen teszteket róla, de mivel mikrobarázdált meg jetplate-tel szűkített, így valószínű normális blokk lehet.

(#23183) Andrew31


Andrew31
senior tag

Nem vagyok oda a gyárilag szerelt hűtésekért..., de ezek azért már kinéznek valahogy! :)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#23184) lowzor


lowzor
veterán

Ha bele van nyírva a radi lamelláiba a csavarnyílásoknál (van, ahol mélyebben is), attól veszíthet a hatékonyságából? Már így kaptam.

(#23185) deadwing válasza kicsipapucs (#23177) üzenetére


deadwing
addikt

Én azt ajánlanám amit ez idáig fikáztam. :W
Ha úgy kapod meg ahogy én, ecet és ha kell akkor vízkőoldó és rendbe rakja.
Marás tekintetében hibátlan.
Teljesítménye nagyon jó az árához képest.
Árban nagyon jó, de olyanokat fogsz tapasztalni mint én. Viszont ezek a hibák javíthatóak a fent leírt szerekkel.

(#23183) Andrew31: ugyan már... Szót nem érdemel.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23186) deadwing válasza TESCO-Zsömle (#23159) üzenetére


deadwing
addikt

Ez szarul volt marva. Nálam más volt a helyzet, kosz és oxidáció.
Marásilag a blokkom tökéletesnek mondható. Persze amit mutattál az jóval sűrűbb, oda komolyabb marógépek kellenek. Kizártnak tartom, hogy az a cég ne rendelkezne a megfelelő eszközökkel. Ott valami vezérlés hiba lehetett. Az már más kérdés, de mindenképp a céget minősíti, hogy ezt kiengedték a gyárból.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#23187) JasL válasza deadwing (#23185) üzenetére


JasL
senior tag

Azért szerintem nem normális dolog, hogy gyárból kijövő cucc ránézésre használhatatlan érzést ad, nem? Azért mégsem csináld magad! szakkörrel kellene kezdeni minden alphacool blokknál a használatot. Bevallom nem szedtem szét az EK blokkom, mikor megkaptam, de a külcsíny ennél nagyon patent, és hűt mint az állat, szóval meg vagyok elégedve.

Milyen gyakran szoktátok szétszedni a hűtést? Vagy ezeket nem kell X időnként tisztítani, mint mondjuk notiknál a hűtőventit/bordát vagy pl. nem fárad el a folyadék?

[ Szerkesztve ]

(#23188) FX9 válasza JasL (#23187) üzenetére


FX9
tag

Ha gyorsan megy, akkor elfarad. De ha nem megy 24/7-ben a gep, akkor nem gond, mert tud pihenni.

(#23189) #90933760 válasza JasL (#23187) üzenetére


#90933760
törölt tag

Majd meglátod ha elkezd zavaros lenni a víz vagy érthetetlen okokból felemelkedik a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#23190) ViZion válasza lowzor (#23184) üzenetére


ViZion
félisten

HA nem folyik, akkor nem para.

FX9: úúúbazzz :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23191) JasL válasza FX9 (#23188) üzenetére


JasL
senior tag

:D :D Köszi!

Baltoafarkas: nehezen fogom meglátni, ha a gép hátsó rekeszében van eldugva meg nem nézegetem a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#23192) szacsee


szacsee
nagyúr

Milyen csatikat ajánlatok G1/4-es mókához?
Cső tekintetében rugalmas vagyok 13/10 vagy 16/10 is szóba jöhet.
A lényeg, hogy ne legyen horror ára.
Merlinnél van XSPC barbed 650-ért, Tody-nál van szettben csővel 8900-ért (Maskeeter 2,8m cső+ 8 fitting) ami szerintem ugyanaz mint amit a Phobya kitbe pakolnak.
Aprón nézegettem de sokan 13/19-es mérettel nyomják, azt meg feleslegesen nagynak tartom.
Régebben 1/4-es D-tek barbed fittinget használtam, amit most Tody-nál látok azon alig van menet és 9-es csőhöz ajánlja bilincs nélkül. D-tek-re alig lehetett felhúzni a 9,5mm-es belsejű csövet is még bilincs nélkül is elvolt. Akkor lettem volna előre látó, mikor eladtam a vizes cuccokból azokat amiket most is használhatnék, de ilyen ez a popszakma. :D

[ Szerkesztve ]

(#23193) bombibmw válasza szacsee (#23192) üzenetére


bombibmw
veterán

A Phobya fittingek szerintem igen jó minőségűek.
Szerintem simán veheted,főleg csővel ennyiért.

(#23194) lowzor válasza ViZion (#23190) üzenetére


lowzor
veterán

Szerencsére nem folyik (szerintem), bár van, ahol 1 egész csavarmenet bele van nyírva :C
Akkor nem aggódom :R

(#23195) JasL válasza szacsee (#23192) üzenetére


JasL
senior tag

Ha azok a fitting-ek tényleg Phobya-sak, akkor baromi jót veszel, verhetetlen! Kérdezz rá nála, és ha tényleg Phobya kit-ből van, akkor csapj le rá, mert bazi erősek és bazi jól csatlakoznak! Amelyik csőre ezt ráhúzod, az nem jön szét az tuti.

Csőből a 13/10-est szokták mondani jónak, ez állítólag az arany középút a vízszállítás és a cső betörékenydsége között. Szerintem felesleges ennél nagyobb, ez is 24 fokon tartja a vizet megfelelő hűtővel és ventikkel a húzott procit, 22 fokos szobában IDLE.

Egyébként szerintem nem Masterkeer, hanem Masterkleer akar az a márkanév lenni amit mondasz.

Más: a 3.3 méter piros csövem, amit külön vettem a szetthez, hát nem tudom milyen hosszú volt, de éppenhogy maradt belőle :Y

[ Szerkesztve ]

(#23196) JasL


JasL
senior tag

Na lemértem... 330 hosszú csőből 150 maradt, tehát kb 170 kellett a csak CPU blokkot tartalmazó hűtés becsövezéséhez. (10 cm szemét keletkezett miközben röviditettem a csöveket beillesztgetésnél)

Más: köszi mindenkinek a segítséget, berendeltem a fekete Phobya 1600-as ventiket, ha megjönnek fel is rakom őket, mert 600 RPM-nél kereken 6-7 fokkal magasabb a vízhőmérsékletem, mint maxon járatva a csak PULL sor ventit. PUSH&PULL-ban a 2x600RPM tippem szerint olyan 26-27 fokon fogja tartani, mert az 1500RPM 24-en tartja.

[ Szerkesztve ]

(#23197) szacsee


szacsee
nagyúr

Bombibmw és JasL köszi! :R
Erről lenne szó, ha Phobya, akkor ráismertek úgy is. Van aprón egy koolance pakk, de még nem írt vissza az eladó, így lehet Tody-tól veszek majd pár dolgot, mert kb egy árban van Merlinnel.. valami olcsóbb és hamarabb ideér.
No amit kinéztem:
- Phobya 250-es tartály -10K
- Cső+ bilincs csomag -9K
- T idom 750Ft
- Phobya golyós csap ~2200Ft
- PCI átvezető 2000Ft (igaz nem panama, de gondolom nem szűkül le annyira)
- Mikro szűrő
- gumigyűrűk
Radi csinálva lesz, prociblokkot JasL-tól megvettem (UC2-LT), igaz nem teljesítmény bajnok, de mivel bontatlan és nagyon jó áron adta nem tudtam nemet mondani rá :) , illetve szívem szerint fém blokkot vennék, de 25-30K-t nem ér megy szerintem egy ilyen blokk.
VGA-ra nem tudom mi legyen. 7950-re tudok átalakítani FC EK blokkot is, de még nem annyira olcsó, hogy ilyen "öregebb" VGA-ra ráfabrikáljam, mert ha a blokk árával nézem a VGA értékét inkább eladom és veszek egy 970 GTX-et... de ugye a kisördög ott is motoszkál a vizezés miatt. :DDD

(#23198) JasL válasza szacsee (#23197) üzenetére


JasL
senior tag

Igen, ez az, a fekete cső is erről árulkodik, az enyém is pont ilyen. Nagyon ajánlott kategória, ráadásul a csővel együtt van, tuti valami bontott készletből van nekik. Ez a fekete cső 13/10-es, de úgy szorul fitting nélkül is mint az állat a blokkokra, alig tudtam mosás után lecuppantani őket a blokkokról. Fittinget is ha rárakod, elvileg le se tudod tépni :)

Phobya tartályból szerintem elég a 150-es, a 250 bazi nagy, szerintem ha ügyesen fel tudod tölteni, nem indokolt a 250. Nekem 250-es van, de szerintem tök fölösleges.

Szerintem a szűrő is felesleges, vegyél deszt-vizet gyógyszertárban, 2 liter 795 Ft nálunk (de hallottam, hogy van ahol 900 Ft). Kimosni kimoshatod az alkatrészeket csapvizzel is (én desztivzzel mostam, de szerintem felesleges).

Gumigyűrűk vannak a fittingeken, mihez kellenének? Ha radihoz, az más.

Mod: én is csap nélkül oldottam meg meg T idom nélkül. Ha tudsz hagyni megfelelően hosszú csövet a prociblokknál, simán le tudod ereszteni azon át. [link]

[ Szerkesztve ]

(#23199) bombibmw válasza szacsee (#23197) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,ez az a csati.
Szerintem legyen az,mert tényleg jó minőség!
Látom,bejátszott a T idom is,meg a csap. :)
Nekem is kéne,de ki tudja,mikor fogom leereszteni ezt a vizet.
Vagy,ha le is eresztem,megtudom oldani úgy,hogy ne kelljen a csap,de azért kényelmesebb lenne. :)

(#23200) JasL válasza szacsee (#23197) üzenetére


JasL
senior tag

PCI átvezető szintén felesleges, icipicit lapul csak össze, hogy megmutassam miről is van szó be is próbáltam a kedvedért:

Ha olcsón akarod megoldani és úgysem látszik, felesleges szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.