Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#586) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok-e ezzel a dologgal, de majd megmondjátok, ha nem.

Tisztába szeretném rakni a kérdést, amit már jó ideje nem értek. Egészen pontosan az izzók, fényforrások fényereje, mi az igazság. Én eddig úgy tudtam, hogy egy hagyományos izzó fényereje olyan 1000-1100lumen körül van. Mostanában ha lehet, lassan lassan át akarok már térni a LED lámpákra, égőkre. Viszont elég sok kavar van, mer ahány oldal annyi társítás van teljesítmény/fényerő tekintetében.
Van olyan oldal ahol egy 800lumenes LED égőre már azt mondják, hogy egy 100w-os hagyományos égő fényereje, másik oldalon amit én is tudok, az 1000 körüli, a harmadikon meg az áll hogy 1400lumen egy 100w-os hagyományos égő ereje. Most elromlott a fénycsöves menyezeti lámpám elektronikája, ezt már nem javítanám. A fénycsőre az van írva, hogy 2698lumen 3500K mellett, ami eléggé kizárt, mert elég lagymatag fényereje van (nekem olyan 70w-os körülinek tűnik).

Ez azért lenne fontos, mert ha veszek LEDes menyezeti lámpát helyette, akkor egy pl. 1100lumen-esnek mondott lámpa (ami ismereteim alapján 100w hagyományosban) nekem nehogy 70w-os hagyományos izzó fényerejét hozza, mert mostmár mindenhol olvasni mindent.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.