Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3783) SystemRoot válasza pc-user (#3776) üzenetére


SystemRoot
őstag

"-miben látod az emberi lét célját?"

Természetesen nincs semmi cél, miért is lenne? Egy macskának mi a célja? Egy majomnak? Semmi. Csakhogy mi olyan intelligensek vagyunk hogy a jobb létünk érdekében tudunk tervezni, ezek alkotják célunkat.
Egyébként ez értelmezhető specifikusan, ez elég egyszerű, olyan állapot elérése ami neked a legjobb. És globálisan (civilizációnk szintjén) ez már bonyolult ugyanis sokszor összeegyeztethetetlen az egyéni célokkal.

"-miért élsz? (értsd jól)"

Ez többértelmű. (Gondolom nem a célra kérdezel mert az előbb tetted.) Mai szóhasználatban azt kérdeznéd ezzel hogy mi motivál, mi vonz. Szó szerint értve pedig hogy mitől jöttem létre. Az utóbbira a válasz triviális, a szüleim találkoztak egy egyetemi kiránduláson. Az előbbi túl privát és bonyolult, hagyjuk.

"-boldog vagy?"

Túl privát. De a korrekt válasz az hogy a boldogság egy relatív tulajdonság, én jól élek megszoktam, már nem dob fel az amitől egy rosszabb sorsú ember megtérne annyira örülne neki. Legtöbb emberhez viszonyítva, igen boldog.

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.