Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#3634) kymco válasza SystemRoot (#3577) üzenetére


kymco
veterán

És most egy kicsit az etiópokról, bangladeshiekről stb....
Isten miért engedi ezeknek a szerencsétleneknek a szenvedést? és egyáltalán... miért engedi a szenvedést?
Ehhez vsz én kevés vagyok, csak egy két gondolattal tudom ezt a vitát kiegészíteni....
- Egyrészt én vallom, hogy minden ember bűnös... a gyermek is.... mondom ezt, mint családapa. Bűnös, mert a bűn az, hogy Isten nélküli az élete.... már születésekor.... Vitáztunk már eleget a bűn fogalmán, én megmaradnék a bibliai fogalomnál, ha már a Biblia Istenén kéretik számon pld az eredendő bűn. A Biblia szerint a bűn ez, az Isten nélküliségünk, nem pedig a hazugságok, szeretetlenségek, gyilkosságok... ezek a bűn következményei csupán.....
-Az Isten nélküli ember egyik jellemzője, hogy számon kéri Istentől a szenvedést, igazságtalanságot, nyomorúságot, gonoszságot, de amikor arról van szó, hogy Isten mindezeket a számonkérő életén kezdené, rögtön ott az elutasítás, hogy nekem még az Isten se mondja meg, hogy mi a jó és mi a rossz, ne avatkozzon bele az életemben....
Isten számos okból engedi a szenvedést. Nem részletezem mindet, de egyet kiemelek: engedi, mert az embernek szabad kezet adott. :És ez pld a bangladeshi és etióp példán is jól látható.... katonai diktatúrák, azoknak megdöntése, permanens háborúk, politikai paktumok sora.... cinikusan mondhatnám, hogy pont az ember tette embertelenné az ottani emberi sorsokat....
-Rajta kérjük számon... ezért jó a bangladeshi példa, mert messze van. Nem érzed a bomló hús szagát, nem látod a felakadt szemeket, nem hallod a jajkiáltást... és nem is érzed felelősnek magad mindezért....Messze van, lehet róla filozofikusan vitázni, érvelni, cáfolni, fényezni az egót... és a végén rákenni Istenre,, vagy méginkább a politikusokra... Tényleg... tegyük rájuk a felelősséget, ez mindenkinek kényelmesebb.... meg hát mit tehetnék én innen több ezer kilométerről?
Ezért jó példa a vitához...
És ezért zavaró a vitát kerülő, gyakorlati válaszokat közelünkben kereső vitatkozó... Nem jó arról az éhezőről beszélni, akivel az utcán találkozhatunk, szemébe nézhetünk, és nem bújhatunk el a felelősség elől olyan egyszerűen....
Te Isten létét várod igazolni tőlem... nem teszem, Nem feladatom ez, és Istennek sem feladata, hogy veled vitatkozzon... inkább indítana arra, hogy segíts a szegénynek...indítana, és ezt te is érezheted, mikor nem tudsz a szemébe nézni a hajléktalannak.... Talán ezért is helyezed át a vita helyszínét Etiópiába, Bangladeshbe....
És ahelyett, hogy tennéd azt, amit kéne, vitázol ezen, építed az énképedet, leszólod a másikat, leszólod Istent, eszközként használva a szenvedést....
- Isten engedi a szenvedést, mert az Isten nélküli világ ide jut.... erre képes.
Erre képes a féktelen hatalomvágy, erre képes a bosszúvágy, erre képes a harag, a pénzsóvárság...
Európában a mai napig a megsütött kenyér kb 30%-a szemétben végzi... az élelmiszerek kb harmadát kidobjuk átlagban és kb 20-30%-kal többet eszünk, mint amennyire ténylegesen szükségünk van. (elég, ha a mostani reklámokra gondolok, ahol emésztést segítő, teltség érzetet csökkentő, savlekötő, puffadságot megszüntető szerek garmadáját reklámozzák... talán nem véletlenül).... és az európai Magyarországon a gyermekek közül minimum 100000 éhezik napi szinten... Nem Bangladesh...hanem Magyarország...... itt nem a politikára kellene várni, hanem pld a az olyan lelkületre, mint az említett hitoktatónak.... Ha csak minden 10. ember adna naponta egy-két kiflit az éhező gyerekeknek, már nem is lenne miről beszélnünk....

És végül még egy gondolat mindentől függetlenül....
Én a helyedben nem becsülném le a tapasztalat erejét és bölcsességét... Nem azért írom, mert én idősebb vagyok és szeretném, ha ezt tisztelnéd... egy francokat....
Sokkal inkább azért, mert anno én is így gondolkoztam... de sokszor estem emiatt pofára... az elméleti tudás, a gyors, logikus gondolkozás, a dinamizmus klassz dolgok, de egyik sem helyettesítheti a gyakorlati tapasztalást...
Két hasonló képességű, alaptudással rendelkező ember közül sokkal értékesebb az, akinek gyakorlati tapasztalata is van.... és ez tény, nem feltételezés..... ezt illik nem elfelejteni a fiatalos hév tüzében.....

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.