Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#18631) exabit válasza Noddy (#18629) üzenetére


exabit
tag

Az élet keletkezése nem mond ellen a termodinamikának.
És ha entrópiáról beszélünk akkor nem árt megemlíteni: zárt rendszerben önként lejátszódó folyamat során a rendszer entrópiája nő. A Föld nem zárt rendszer, a mai napig süti a nap, rengeteg energiát közölve vele.
Sőt nemcsak energia hanem anyagátadás is történik, a mindenféle meteoritoknak köszönhetően.

És nem, nincsen még száz százalékig bizonyított tudományos elképzelés arról hogy miként alakult ki az élet itt a Földön. A tudományban azonban semmi sem 100 százalék; teóriákat állítunk fel, modelleket készítünk, ötletelünk, kísérletezünk, méréseket végzünk hogy mi miként történhetett és miért pont úgy. Semmi sem biztos, sok a zsákutca de az eddigiek azt mutatják hogy valahogy mégis működik ez az egész. És ebből el is jutottunk oda hogy én személy szerint miért helyezem a nyers logikát a hit fölé. Mert ez segít abban hogy a kutatás evolúció szerűen haladjon: tehát a sok próbálkozásból előállt számos ötletből/eredményből előbb-utóbb mindig kihullanak azok amik tévútra visznek. Szerintem ez csodás dolog. :B

A hit viszont statikus. A hitnek nem a tudományban és a logikus gondolkodás asztalánál van helye, továbbá a feladata is más kellene hogy legyen: elsősorban az hogy egyfajta lelki megnyugvást/boldogságot biztosítson azoknak akik hisznek egy természetfeletti hatalom létezésében.
A probléma ott van hogy ennek megvalósulásához a hitnek nagyon elméleti síkon kell mozognia. Ugyanis ha teszem azt sikerül olyan meggyőző bizonyítékokat találni arra hogyan szerveződött természetes körülmények között az élettelen élő rendszerré mint mondjuk arra hogy a Föld gömbölyű, akkor a keresztény hit egy igen erős bástyája dől ki. Mert akkor marad egy istenük akinek még az élet keletkezését se lehet tulajdonítani. És akor miben higgyenek? Hogy van és kész?
Ez előbb utóbb ki fog bukni ahogy a hit a még nem ismert tudás halmazával egyre kisebbre zsugorodik.

#kymco
A kereszténység pedig eléggé univerzális morális értékeket közvetít. Régen is azért hódított olyan gyorsan teret mert ezek az univerzális normák akkor is megvoltak. Én látok logikát abban hogy Jézus egy mezei istállóban született, hogy egyszerű szakmája (ács) volt, hogy a szegény/elesett embereknek volt támasza
Ugyanis az emberek igen nagy hányada aki ráadásul elesett volt és szegény is ezzel nagyon jól tudott azonosulni. A nép egyszerű, jóságos fiával...

És akkor leszek kicsit az ördög ügyvédje: szerintem egyszerűen csak nem jön át nektek huma cinizmusának és humorának sokak számára rendkívül mérgesnek ható egyvelege. Ami persze nem probléma de azért botorság ezt trollkodásnak hinni.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.