Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21751) spammer válasza #63761920 (#21750) üzenetére


spammer
veterán

How to Manage Startup Applications in Ubuntu 14.04

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21752) #63761920 válasza spammer (#21751) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Nem tudom mit szerettél volna üzeni a link-el
de telepítettem a ClassicMenu Indicatort.
De sajnos előrébb nem jutottam vele.

(#21753) ubyegon2 válasza Clemi (#21747) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelmetlen, amíg nem tisztázódik, hogy a mostani telepítésnél mit hibáztál el.
Amit lev258 javasolt (#21746)- ban, azt tedd meg és áruld el nekünk, mit ír ki a sudo fdisk -l parancs. Lehet, hogy nem az sda5-re telepítetted a rendszert?

cooi111 Milyen Linuxot milyen DE- vel használsz?
Amúgy a linkben csak példa volt a képen látható Classic menu ind. :)
Inkább a módszerre figyelj, hogyan tudod indítómenübe rakni a programokat!

[ Szerkesztve ]

(#21754) spammer válasza #63761920 (#21752) üzenetére


spammer
veterán

Te írtad, hogy automatikusan akarod indítani a Transmission-t, én meg linkeltem egy oldalt, ahol bemutatják, hogyan kell indítópultba rakni (vagy hogy a fenébe nevezik a magyar fordításban). Mivel nem írtad, hogy milyen disztrót használsz, feltételeztem, hogy Ubunturól van szó, ha már Ubuntu topikban vagyunk. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21755) lev258 válasza #63761920 (#21752) üzenetére


lev258
veterán

Azt próbálta mutatni, hogy van egy ilyen program a rendszeren (alaptelepítés része). Amit felraktál, az nem tudom, mire való.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21756) #63761920 válasza ubyegon2 (#21753) üzenetére


#63761920
törölt tag

LXDE Lubuntu

(#21757) lev258 válasza #63761920 (#21756) üzenetére


lev258
veterán

Azt mondja, hogy : Start Menu → Preferences → Default applications for LXSession → AutoStart.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21758) #63761920 válasza lev258 (#21757) üzenetére


#63761920
törölt tag

Hozzá adtam.
De nem indul, újra indításnál sem.

[ Szerkesztve ]

(#21759) ubyegon2 válasza #63761920 (#21758) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Az elérési utat kaptad meg lev258- tól, abban kell neked beállítanod, amit indítani akarsz!

[ Szerkesztve ]

(#21760) #63761920 válasza ubyegon2 (#21759) üzenetére


#63761920
törölt tag

Sikerült!
Nem írtam a Transmission után a ( -gtk )-t.
Köszönöm szépen a segítséget.

(#21761) Clemi válasza ubyegon2 (#21753) üzenetére


Clemi
veterán

Nos a helyzet az, hogy közben feltettem a Xubuntu 15.04-et. Annyi különbséggel, hogy most előzőleg a Win alatt egy particio kezelővel előbb töröltem a korábban létrejött Linux particiókat, (sda5, sda6) majd egybefüggően csináltam belőlük egy NTFS particiót. USB kulcsról bootolva elindítottam a telepítést a legelső pontot választva, ahogy az Ubuntu-nál is, elsőre végig futott a telepítő, (az azonnali frissítés letöltést most is kihagytam, mint az Ubuntunál) viszont legnagyobb meglepetésemre :C elkészült a Grub.

Hogy miért sikerült most, és az Ubuntunál 2x egymás után miért nem, fogalmam nincs! Az egyetlen különbség, hogy az Ubuntuval egy üres particiora telepítettem, amit a telepítéskor a telepítő hozott létre, sda5 és sda6 néven, mint linux és mint swap particio, a Xubuntunál pedig egy teljes kész NTFS particiot választott ki magának, nekem csak a terület eloszlását kellett beállítani.

(#21762) ubyegon2 válasza Clemi (#21761) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No ez jó hír, mert legalább rutint fogsz szerezni telepítésből! Gyakorlatilag az összes létező telepítési leírás megemlíti, hogy Linux alá nem ntfs fájlrendszer kell :U , hanem ext, abból is az ext4 javasolt általános célra. Kézi partícionálást érdemes választani, akkor mindent beállíthatsz rendesen!

most hirtelen Mintes linkeket találtam:
manual partitioning
gparted partitioning

ezt a két összefoglalót javaslom átfutni, mielőtt továbbmennél:
Mint
Abszolút kezdő

Ha ezek megvannak, kezdheted is a telepítést ext4 partícióra! :)

(#21760) cooi111
:) Örülök, hogy sikerült, amúgy a transmission engem is hasonlóan tréfált meg, Debianról akartam törölni, eszembe nem jutott volna magamtól a -gtk!

[ Szerkesztve ]

(#21763) Clemi válasza ubyegon2 (#21762) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, hogy foglalkozol velem :)
Először is, ahogy írtam a telepítőre bíztam, hogy elvégezzen minden műveletet, így Ő kiválasztotta az üres particiót (amit előtte NTFS-re formáztam) majd kérte hogy állítsak be valamilyen méreteket, vagyis két partició területet mutatott egyforma arányban. Gondoltam az egyiket a rendszernek, a másikat a Swap-nak akarja. Hát nem úgy lett. Az egyiket amit a kisebbre állítottam, meghagyta NTFS-nek a maradékból csinált egy Ext4 particiót amire telepítette a rendszert és csinált mellé egy 1GB-os Linux Swap rendszert.
Hogy az NTFS fájlrendszert miért hagyta meg, nem tudom, mert nincs rajta semmi, de ha jól sejtem azt szánta az adatoknak, dokumentumoknak.
Nagyon még nem mélyedtem el a rendszerben, mert nem volt még rá időm, de ami feltűnt, hogy valamiért nagyon lassúnak érzem. Az általam utált XP szinte pattog mellette. Talán mégsem volt olyan jó választás a Xubuntu? Vagy a fájlrendszerrel van baja? De azzal miért lenne baja, hisz Ext4 fájlrendszerre telepítette magát.
Na mindegy, egy darabig próbálgatom, a lényeg, hogy van Grub :)
A linkekért meg köszi!

(#21764) ubyegon2 válasza Clemi (#21763) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:) Még jó, hogy foglalkozom veled, még elkallódsz a végén a Win mocsarában!
Ez a kezdeti bénázás nem csak rád jellemző, szinte mindenki átesik ezen, aki nem született guru vagy eleve tanult ilyesmit.
Én legelőször valami Win alóli módszerrel telepítettem első Linuxomat, el is ment a kedvem tőle, de szerencsére nem adtam fel, rátaláltam az itteni topikokra- innentől már nem volt lehetetlen laikusként a Win7-ről való elszakadás. Az első 5-6 disztró azért nem volt egyszerű, de home user szintet már kezdem hozni. :) Amikor már le tudtam írni, milyen problémával szembesültem, már kezdtem élvezni is a dolgot.

A lényeg, hogy soha ne hagyd a rendszerre a partícionálást, kézi módszert válassz. Van egy jó leírás a gparted használatáról, hasonló elven működik a disztrók partícionáló része is. Legalábbis Debian/Ubuntu alapúaknál.

Valami nem kóser a telepítésednél, mert egy XFCE-s disztró nem nagyon lehet lassabb az xp-nél, annyira csak nem lassú a géped. :U Lehet, hogy ki kéne próbálnod valami LXDE disztrót mégis?
LXLE vagy PepperMint, ezek nem annyira fapadosak.

Peppermint OS Five Review
LXLE 14.04 Review

Nyugodtan mélyedj el a leírásokban, lesz még sok kérdésed! :)

(#21765) Clemi válasza ubyegon2 (#21764) üzenetére


Clemi
veterán

Most egyelőre van mit olvasgatni, a laptophoz meg most nem férek hozzá... na de majd holnap :) Az első élményem most az ubuntuval, hogy nem találtam használható ebook olvasót :( Na de majd holnap délelőtt nekifekszek kicsit jobban. Előtte amúgy a Mint volt a gépen, az fürge volt, ahogy emlékszem, csak annak felejtettem el a jelszavát.

(#21766) ubyegon2 válasza Clemi (#21765) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha új Mint-et raksz fel, akkor nem is fog kelleni a régi jelszó. :P

Ha programokat keresel, itt egy jó kereső alternatívákra. Akár Win-en használt programra is dob Linuxos alternatív programokat. Így e.

(#21767) spammer válasza Clemi (#21765) üzenetére


spammer
veterán

Ebook olvasó: FBReader
Ebook olvasó, konvertáló, katalogizáló: Calibre

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21768) Clemi válasza spammer (#21767) üzenetére


Clemi
veterán

Közben megtaláltam a Calibre-t (a kereső az ebook szóra nem hozta fel valamiért, csak az epub-ra) viszont elgondolkodtam, hogy milyen lenne nekem a Chakra, mennyire lenne barátságos ezen a régi gépen.
Sajna a frissítések letöltése után lefagyott, úgyhogy már nem százas az öreg paci, így most épp a memtest+ fut a gépen, ami sajna már dobott is egy pirossal szinezett sort :F Lehet hogy ez lesz a belassulások mögött, bár XP alatt érdekes módon semmit nem vettem rajta észre.

Lövésem nincs mit jelent amit kiírt, de hogy semmi jót azt sejtem. Ha genyázik az egyik modul, az gáz mert ebbe a cuccba csak 2 slot van és max 512-es memóriákat kezel, csere modulom meg nincs.

(#21769) lionhearted válasza Clemi (#21768) üzenetére


lionhearted
őstag

Linux alatt megoldható, hogy a hibás részt a kernel kihagyja.

Tegnap még működött...

(#21770) Clemi válasza lionhearted (#21769) üzenetére


Clemi
veterán

Ha végzett a teszt, dobok egy képernyő fotót és kérem a segítséget, hogy ezt hogyan kell kivitelezni. Gondolom terminálban kell kiadni a parancsokat :)

(#21771) hcl válasza lionhearted (#21769) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hogyan-e?

Mutogatni való hater díszpinty

(#21772) Clemi válasza Clemi (#21770) üzenetére


Clemi
veterán

Ott tartok, hogy sehol se nem tartok. Ha mindkét modul a helyén van, dobálja a memtest a hibákat, viszont külön külön hibátlanul végig fut mind a 10 teszt folyamat. Így végképp nem tudom kideríteni, hogy ha hibás is valamelyik modul, akkor melyik az.

(#21773) hcl válasza Clemi (#21772) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Msik modullal?
Gondolom az alaplap nem szereti olyanból a kettőt, vagy ilyesmi.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21774) Charx


Charx
senior tag

Sziasztok!
Kodibuntut telepítettem fel, és a jobb alsó sarokban, a panelen volt egy kikapcsoló gomb, amit eltüntettem. A panel kisalkalmazások hozzáadásánál nem találom, hogy lehetne vissza tenni?
Előre is köszi!

(#21775) n00n


n00n
őstag

Sziasztok

Adott egy HP gép Ubuntu 14.04-gyel. Egyszer csak nem bootol és ezt írja:

Shim Uefi key management:

Continue boot
Enroll key from disk
Enroll hash from disk.

Az elso pont nem mukodik. Otlet?

(#21776) Clemi válasza hcl (#21773) üzenetére


Clemi
veterán

Nos a rejtély csak részben látszik megoldódni. A 2 db 512MB-os 333-as CSX modullal ezt az eredményt kaptam, a teljes teszt lefuttatása végén:

Amint írtam korábban, ha csak egy modul van a helyén, akkor hiba nélkül lefut minden teszt, mindkét modullal, bármelyik slotban, tehát csak együtt a két modullal jönnek a hibák a memtest-ben

Kíváncsiságból betettem 2 db Infineon 256 MB-os 333-as memóriát, és azokkal is hibátlanul lefutott a teszt.

Itt most az a kérdés, hogy ezzel az információval mit tudok kezdeni? Valóban létezhet, hogy a CSX márkájú memóriából nem szereti az alaplap egyszerre a 2 db-ot, vagy csak az 1 GB-ot nem szereti, mivel 1 GB a plafon amennyi memóriát kezel ez az alaplap? Vagy a CSX modulok valójában hibásak és (párban vettem őket) nem bírják egymást, és ez lehet akár egy garanciális dolog is?

A kérdés az, hogy 512 MB memóriával mit fog nekem produkálni a Linux? Lubuntu vagy Chackra, vagy talán a Mint-ből a KDE vagy az xfce? Vagy maradjak az 1 GB CSX-nél és éljek együtt az időnkénti hibákkal?

(#21777) spammer válasza Clemi (#21776) üzenetére


spammer
veterán

512 + 256 próba?

Chakra és Mint KDE felejtős ennyi RAM-mal. Xfce vagy LXDE, esetleg talán még MATE desktop beleférhet, de inkább az első kettő.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21778) hcl válasza spammer (#21777) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LXDE -s disztrók frankón mennek 768Mb-al, ha gyors a háttértár, és van 2GHz mögötte :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21779) Clemi válasza spammer (#21777) üzenetére


Clemi
veterán

Komoly lehidalás :F :Y Az 512+256 MB próba hibátlanul lefutott. Na most aztán tényleg nem tudom mitévő legyek.

(#21780) hcl válasza Clemi (#21779) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Annyi van hogy az alaplap nem szeret valamiért annyi ramot 2 modulban, amennyivel hibázik. Lehetm hogy 1 modullal menne 1Gb vagy 2Gb is, nem emlékszem, mennyivel hibázott.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21781) Clemi válasza hcl (#21780) üzenetére


Clemi
veterán

1GB-al hibázott, viszont egyben 1GB-os memóriát ebben a fajtában találni lehetetlen küldetés.

(#21782) spammer válasza Clemi (#21779) üzenetére


spammer
veterán

1, Használod 768 MB RAM-mal. Disztrók például: Lubuntu, Unofficial Linux Mint LXDE, WattOS, CB++, vagy esetleg Xubuntu.

vagy:

2,: Megpróbálsz felrakni és elindítani valamit, aztán a GRUB-ban meg lehet adni a GRUB_BADRAM opciót, amivel elvileg a hibás memóriacímeket ki lehet zárni. Pont volt egy ilyen eset nem olyan rég a Haladó topikban, itt: [link] (ezek a lényegesebb hozzászólások: [link] ). Ha emellett döntesz, lehet, hogy a Haladó topikban tudnak neked segíteni ebben a memória ügyben.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21783) hcl válasza Clemi (#21781) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SD modulos? :) Mert DDR-ből lehet, csak nem embernek való az ára :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21784) lionhearted válasza spammer (#21782) üzenetére


lionhearted
őstag

BADRAM csak akkor játszik, ha mindig ugyanaz a rész hibázik. Itt nem kizárt, hogy a több pass több hibát dobott volna, mert alig futott le a 2, és mindkettőben volt hiba, és máshol.

Ha a vezérlő szórakozik, akkor a szoftveres megoldások nehezen segítenek, lehetne a mem kernel boot paranccsal limitálni is a max méretet, de nem hiszem, hogy segítene.

Ha nincs semmilyen BIOS frissítés, akkor bizony azon az ismert típusú rolleren lehet csak utazni...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#21785) lev258 válasza n00n (#21775) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudod kikapcsolni BIOS-ban (talán a secure boot-ot kell)? Ez valami sajátos EFI biztonsági dolog, amihez kell valami certificate is.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21786) Clemi válasza hcl (#21783) üzenetére


Clemi
veterán

Ez SODIMM DDR Ram, viszont most néztem meg a servce manual-ban, hogy max 512-es modulokat támogat :(

[ Szerkesztve ]

(#21787) Fenyő válasza Clemi (#21786) üzenetére


Fenyő
őstag

845-ös chipset simán megy 1Gb-os modulokkal (manual készítésének idején még bőven lehet nem is volt 1Gb-os modul), csak arra kell figyelni, hogy nehogy belefuss high denisity modulokba, amúgy lehetséges, hogy azért hibázik 512-esekkel mert azok 2 oldalasak, míg a 256-asok csak 1 oldalasak, így nagyobb terhelést róva a memvezérlőre, ilyenkor annyit lehet csinálni, hogy lazábbra veszed az időzítéseket vagy a ram órajelet visszább, hátha úgy már nem hibázik, de lehet csak szimpla inkompatibilitás is, simán lehet más típusú 512-esekkel menne, esetleg mivel régebbi gép ha vannak benne elkó kondik akkor azok sem 100-asok már, amik szintén művelhetnek fura dolgokat akkor...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21788) Clemi válasza Fenyő (#21787) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi az infót! Nekem csak kétoldalas moduljaim vannak, még a 256MB-os modulok is azok. Azt elhiszem, hogy a 845-ös chipset támogatja az 1GB-os modulokat, viszont a szerviz könyvben egyértelműen az van, hogy az N620c max 1024MB-os, míg az n610c ami nekem van max 512MB-os modulokat fogad.
Na persze ha lenne valakinek szívesen kipróbálnám, de csak ezért nem fogok venni :)

A másik pedig ennek a BIOS-a. Nem tudom, lehet hogy van valami trükk a bővebb BIOS beállításokat elérni, de ennél az F10-re megjelenő BIOS menü annyira fapados, hogy ritkán látni ilyet. Hiába na 2003-as a kicsike :)

(#21789) hcl válasza Clemi (#21788) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SODIMM az a modul fizikai kivitele. Milyen chip van rajta? SD vagy DDR?
De szerintem SD, ha jól emlékszem, N6xx mind SD-s.

Illetve a BIOS a legtöbb laptopon, főleg az akkori üzleti gépeken (de a mostaniakon is kb.) ilyen fapados szokott lenni. Nem fogsz CL értékeket állítani :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21790) Mtbsrác válasza lev258 (#21737) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Hiába kapcsolom ki-be ugyanaz az eredmény.

(#21791) Mtbsrác válasza lionhearted (#21738) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Megpróbáltam bekapcsolni ahogy írják is az FF-hez de nem engedélyezi. ez alapján próbáltam meg:[link] Media Source Extensions, MSE & H.264, MSE & WebM VP9 ezek továbbra se engedélyezettek ezután se.

Operában pedig: H.264 és MSE & H.264 nem támogatott, ha átkapcsolom flash-re akkor már a WebM VP8 is kihullik. Szóval youtube foreva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21792) lionhearted válasza Mtbsrác (#21791) üzenetére


lionhearted
őstag

Az MSE-nek mindenképp működnie kell, a H264-hez megfelelő GStreamer csomagra szükség van, nem tudom, hogy alaptelepítés része-e.

Tegnap még működött...

(#21793) Clemi válasza hcl (#21789) üzenetére


Clemi
veterán

DDR chipek vannak rajta. PC2700 a másik neve.

(#21794) laszlohu


laszlohu
addikt

Na végre, lefrissült a Firefox ubuntun, immár 39 - es a verziószáma.

(#21795) nemurea


nemurea
aktív tag

Szeretném leellenőrizni egy HDD-n (ami most már külső rackben van) a fájlokat, mivel backupként szolgálnak, és a fő winchit nemsokára kezelésbe veszem. A sudo fsck -fc /dev/sdb2 paranccsal próbálkoztam, az sdb2 nem volt mount-olva. A badblocks végignézte a fájlokat, ahogy láttam, legalábbis pörgött a százalék, de a végén itt megállt:

fsck a(z) util-linux 2.20.1 csomagból
e2fsck 1.42.9 (4-Feb-2014)
Checking for bad blocks (read-only test): done
BackupExt4: Updating bad block inode.

20 percig vártam, de semmi (új külső rack, így lehet, hogy tévedek, de nem láttam, hogy villogna a lámpa), így kilőttem a folyamatot.

Kérdés: ez a jó ellenőrző módszer a fenti problémára, és ha igen, akkor ennél sokkal tovább kell várnom és nem aggódnom? 2 TB WD winchester egyébként, de csak a felét formáztam ext2-re, ez volt ellenőrizve. Amúgy amíg mozgott, nem láttam, hogy lett volna rossz szektora.

Köszi!

(#21796) spammer válasza laszlohu (#21794) üzenetére


spammer
veterán

Ha nem csomagkezelővel rakod fel, hanem a Mozillától szeded le (és csomagolod ki valahova), akkor frissül a disztrótól függetlenül.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21797) lev258 válasza nemurea (#21795) üzenetére


lev258
veterán

Nem tudom, az általad futtatott ellenőrzés mire terjed ki, de én egyszer futtattam egy badblocks-ot és az hosszú órákig tartott (és ez azt hiszem 120 GB-s lemez volt).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21798) laszlohu válasza spammer (#21796) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi, ezt eddig is tudtam, csak arra voltam kíváncsi, hogy mikorra frissül le, ha nem csinálok semmit,
de most már megnyugodtam, hogy mégis csak jól műkszik a frissítéskezelő.

(#21799) nemurea válasza lev258 (#21797) üzenetére


nemurea
aktív tag

Köszönöm! Amúgy várjatok egy kicsit, mert már megint előbb kérdezek, mint próbálkoznék. Most újra futtattam, és látom, hogy az error 0/0/0-n áll, előtte pedig nagyban pörgött az első szám (a másik kettő állt), de azt hittem, az egy progress-számláló, hogy hol tart... Márpedig ha sok bad block van rajta, akkor sokáig is fogja jegyzetelni... (elvileg nem kéne, hogy rossz legyen, de az első körben lement alvóba, lehet, ezért volt sok probléma...? :W )

(#21800) lionhearted válasza nemurea (#21795) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezzel a lemez olvashatóságát lehet maximum ellenőrizni, az adatok integritását nem.

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.