Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) #40553216


#40553216
törölt tag

Köszönöm az ötleteket. Akkor mindenképpen olyan boltba kell menni, ahol engedik a CD-zést.

(#22552) Dhampir válasza #40553216 (#22551) üzenetére


Dhampir
félisten

Az új Inspironokban tudtommal többnyire Broadcom wifi-kártyák vannak, amire van Linuxos driver, de létezik olyan funkció, ami csak Windows alatt működik. (Például emiatt szeretnék majd "upgradelni" Broadcomról Intelre.)
Az Ubuntu matricás gépek jól támogatottak Linux alatt.

Latitude és Precision esetében nem érhet nagy meglepetés Linux-támogatottságban, perfektek.

[ Szerkesztve ]

(#22553) lev258 válasza Dhampir (#22552) üzenetére


lev258
veterán

"Az Ubuntu matricás gépek jól támogatottak Linux alatt."
Nagyon nem akarom ekézni az emlegetett céget, de náluk ez semmit nem jelent. Csak sokszor olyan hardvereket raknak össze, amikkel ez éppen megállja a helyét. Sőt, az előtelepített rendszerek miatt inkább negatív eredménye van annak, hogy "hivatalosan" támogatják.

tomtyi: Van, ahol az usb-s megoldást is engedik. Én így vettem egy Acer gépet. Érdemes levelezni a kiválasztott bolttal.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22554) N0zer0 válasza Dhampir (#22552) üzenetére


N0zer0
senior tag

Elvileg van egy weboldal, ahol felsorolják azokat a mobilgépeket típus/szám szerint, amelyeket teszteltek Linuxszal, melyiken megy, melyik nem támogatott, mi nem megy. Lusta vagyok keresőzni.

(#22555) beloadjoker válasza N0zer0 (#22554) üzenetére


beloadjoker
őstag

Ez nem?

http://www.ubuntu.com/certification/

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22556) Dhampir válasza N0zer0 (#22554) üzenetére


Dhampir
félisten

2250 hszben már linkeltem egyet, de pár modellre például a linlapon is rá lehet keresni.

S még valami tomtyinak, az Intel 3160 wifivel szerelt Inspironokkal bajlódnak (legalábbis Windowsos driverrel, lehet, hogy Linux alatt jobb?):

https://communities.intel.com/thread/69879

https://communities.intel.com/thread/69876

[ Szerkesztve ]

(#22557) Lathronos válasza #40553216 (#22547) üzenetére


Lathronos
őstag

Egy kis segítség a választáshoz (14.04)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22558) #40553216 válasza Dhampir (#22552) üzenetére


#40553216
törölt tag

Latitude, Vostro sajna, nem játszik. Itthon használom, hobbiból. Annyi dellát nem szánok rá. Inspiron jelölt, 3543 vagy 5558. Utóbbi a HGST HDD miatt inkább. De mindkettőben Realtek wifi van. Hogy melyik Ubuntu verzió, az meg majd a boltban derül ki.

(#22559) Snoop-y válasza megema (#22539) üzenetére


Snoop-y
veterán

Reverse DNS-t a VPS szolgaltatod tud beallitani ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#22560) Dhampir válasza #40553216 (#22558) üzenetére


Dhampir
félisten

A Vostrot nem is ajánlanám, a Precision rúgna labdába a Latitude mellett. Használtban érdemes megvenni ezeket az áruk miatt.

Az 5558-ban van IPS-panel (nem tudom, hogy mindegyik ilyen?), itt egy teszt róla.

(#22561) megema válasza Snoop-y (#22559) üzenetére


megema
őstag

:R Már kész is.

(#22562) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

feltettem egy Ubuntu 14.04.3-at egy régi gépre a konfig:

- cerka 346
- 2G 533-as ram
- Via Unichorme 64 MB IGP

A probléma: [moderálva] lassú :( diavetítés az egész.
A kérdés: lehet e valahogy gyorsítani

Gyanítom pl a Via IGP-hez nincs installálva megfelelő illesztőprogram az talán segítene valamit, de fogalmam sincs hogy hol lehetne megtalálni ha egyátalán létezik.Az alaplap (p5vdc-mx) weboldalán nincs sajnos.

[ Módosította: radi8tor ]

(#22563) ubyegon2 válasza VinoRosso (#22562) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ha egy modern diavetítőt szerettél volna, akkor megvan! :)

Azzal a géppel, főleg azzal a VGA-val nem fog menni egy csilivili DE (asztali kezelőfelület). Gyanítom, hogy felraktad a sima Ubuntu-t Unity-vel.

ezt kellene írnod: feltettem egy Lubuntu 14.04.x-et. [link]

Az ebben lévő vastagbetűs mondat ezen a szakmai fórumon is érvényes! ;)

[ Szerkesztve ]

(#22564) Lathronos válasza VinoRosso (#22562) üzenetére


Lathronos
őstag

Vagy választhatod ezt is, ha a klasszikus ubuntu kinézet jobban tetszik.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22565) lev258 válasza Lathronos (#22564) üzenetére


lev258
veterán

A MATE lehet sok neki.
+1 Lubuntu

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22566) Fenyő válasza VinoRosso (#22562) üzenetére


Fenyő
őstag

+1 Viának/S3 vgaknak sosem volt normális Linux támogatása, ha nem akarsz szenvedni vele akkor vegyél bele egy ezresért egy 9550/9600-as Ati vga-t + szintén egy ezresért az E2ezres vagy E4ezres szériából egy Core2-es procit és szuperul fog menni rajta a Linux, persze akkor is inkább csak Xfce, max Mate lesz javasolható ha jó sebességet is szeretnél, bár elviekben akkor már mehetne rá szinte bármi.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22567) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Köszönöm a válaszokat, megnéztem live cd-ről a lubuntut, ez sem tűnik túl gyorsnak pl Xp-hez képest, de azért jobb mint a másik.

Ráadásul elkezdtem feltenni, és formázás közben úgy néz ki leállt. Kb 1.5-2 órája csak az "ext4 fájlrendszer létrehozása.." feliratú ablak látszik, és nem történik semmi. Az Ubuntu fele ennyi idő alatt már kész volt. Mit csináljak reseteljem :F

@Fenyő: nem az enyém a gép, úgy hozták, hogy kell rá egy olyan rendszer ami elmegy rajta, és lehet alóla netbankolni. Xp a support megszűnése miatt nem opció.

[moderálva]

[ Módosította: radi8tor ]

(#22568) lev258 válasza VinoRosso (#22567) üzenetére


lev258
veterán

Lehet hibás a telepítő (az ISO, vagy a kiírás folyamata), de lehet gond a merevlemezzel is. Utóbbi esetén a S.M.A.R.T. adatokat érdemes megnézni.
Ahogy írták, a videókártya a gyenge láncszem. Lehet még a Lubuntu alá is menni, vagy tényleg venni egy használt kártyát.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22569) VinoRosso válasza lev258 (#22568) üzenetére


VinoRosso
veterán

már ment fel rá ubuntu kétszer is a napokban, így a lemez/DvD hibát leértékelném de természetesen nem kizárt. Lubuntu alá ? Pontosan mire gondolsz. A lényeg, hogy egy böngészőt lehessen indítani, amin megy a netbank. Lesz XP is a gépen másik partición minden egyéb használatra.

(#22570) lev258 válasza VinoRosso (#22569) üzenetére


lev258
veterán

[link]
[link]
Az alá-t úgy értettem, még kevésbé erőforrás igényes. Viszont ezzel együtt a kezelés egy kicsit szokott nehezedni, ami Linux idegen emberek számára nem biztos, hogy jó. A linkelt lehetőségek még a barátibbak.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22571) VinoRosso válasza lev258 (#22570) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem ha van egy Firefox ikon az asztalon meg egy kikapcsoló gomb és magyar nyelvű, akkor azt meg tudják találni.

LXLE
Porteus
Toutou
Puppy
TinyCore

Ezek jónak tűnnek, ezek közül melyik lehet a leggyorsabb ?

(#22572) Fenyő válasza VinoRosso (#22571) üzenetére


Fenyő
őstag

Az LXLE csak egy felcicomázott Lubuntu még lassabb is szvsz, a TinyCore-ban szinte semmi sincs alapból, a Puppy az valóban gyors, de nagyon nem kezdőnek (könnyen hazavágható) való és szűkös rá a csomagválaszték, a másik 2-őt nem ismerem (pedig sok lájtos Linuxot kipróbáltam :DDD ), ami érdemben gyorsabb mint a Lubuntu és használható is az kb az antiX, de tényleg tetessél bele egy ezer Ft-os kártyát (9550/9600), nagyon sokat dobna rajta, úgy már az Xfce is szaladna rajta, ami azért sokkal jobban kezelhető egy kezdőnek (meg nem kezdőnek is) mint egy Lxde (pláne icewm), nem utolsó sorban kiforrottabb (bugmentesebb), okosabb, személyre szabhatóbb és kulturált, tearingmentesíthető DE.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22573) VinoRosso válasza Fenyő (#22572) üzenetére


VinoRosso
veterán

Értem, köszönöm a helpet, egyelőre úgy vagyok,hogy sikerült feltenni a lubuntut probléma mentesen, kicsit várni kell míg betölt (XP-nél is hasonló a virusírtó+tűzfal miatt) de utána a netbank meg,meglátjuk ehhez mit szólnak aztán ha minden kötél szakad akkor kipróbáljuk az antiX-et

(#22574) Fenyő válasza VinoRosso (#22573) üzenetére


Fenyő
őstag

Mondjuk Lubuntuból is az LTS (14.04.3) verziót érdemes feltenni a 15.04 csak ilyen kb átmeneti tesztverzió, a támogatása is hamarosan lejár...

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#22575) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziaasztok!

Van nekem egy ASUS USB-N13 wifi stickem ami eléggé rapszódikusan működik mind windows mind pedig linux alatt. A vételi teljesítménye sem valami acélos, folyamatosan dobálja a kapcsolatot illetve ebben az esetben újracsatlakozni sem lehet vele ubuntun egészen addig amíg újra nem indítom a rendszert. Ebben az esetben is csak akkor van net ha boot alatt kihúzom és bedugom az eszközt. Ehelyett kellene nekem valami ubuntu alatt ootb működő cucc. 240 mbites netet kellene átőni, erre a szabvány korlátai gondolom nem adnak lehetőséget (legalábbis a specifikációkat és hálózatelmélettel foglalkozó könyveket tanulmányozva ez jött le, rohadt sok az overhead meg a zavaró tényező) így mi az a legjobb cucc amit olyan 5-6k-ig tudnátok ajánlani?
A gép és a szolgáltatói hgw (ubee) közt olyan 8 méter meg egy betonfal van.

Köszönöm!

Üdv. core2

(#22577) Kendek válasza Neil Watts (#22575) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy át tudd vinni ennek a sebességnek az érdemi részét (max a felét), (jó minőségű és drága) AC-s routerre és stickre lesz szükséged (N-nel olyan 40-50 Mbps érhető el), nagy antennákkal. Habár az 5 GHz nem igazán szereti a betonfalakat. Attól tartok, hogy a megadott keretbe ilyen eszköz(ök) nem fér(nek) bele. De egyébként ez az Archer T4UH nem hangzik rosszul, bár nincs semmilyen tapasztalatom. Esetleg még nagyobb sebesség lenne elérhető két AC-s routerrel, stick nélkül.

<-ƘƘ->

(#22578) Neil Watts válasza Kendek (#22577) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Konkrétan már 40-50 mbittel megelégednék, pláne ha normálisan megy linuxon.

Ezt néztem eddig.

Üdv, core2

(#22579) Kendek válasza Neil Watts (#22578) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Sajnos abból is van három verzió (három különböző chipsettel), így látatlanban nehéz rákeresni, hogy megfelelő lenne-e. De mielőtt bármit is veszel azért egy keresés nem árthat. Ha sok problémás bejegyzést találni róla, akkor nem biztos, hogy az az a termék amit te keresel.
De egyébként egy sima, olcsóbb (4-5000 Ft.) N-es router is megfelelhet a célnak (ami kliens módba kapcsolható). Azzal biztosan nem lennének driveres problémák és a sebesség jobb lenne, viszont több helyet foglalna.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#22580) Neil Watts válasza Kendek (#22579) üzenetére


Neil Watts
veterán

Éppenséggel van egy TP-Link 1043NDv1-em a szekrényben OpenWRT-vel... s akkor hogy gondoltad ezt? USB vevő helyett a routert használnám vételre? és azt úgy hogy? :D

Köszi!

Üdv. core2

(#22581) csixy válasza Neil Watts (#22580) üzenetére


csixy
addikt

A wifi beállításoknál az interfész résznél az ügyfél ( client ) módot kell beállítani. Essid -nél ugyanazt írod be mint a mit az Ubee használ és vpa titkosításnál az ubee által használt wifi jelszó kell. A routert switch módba kell be állítani . A wan lukat ne használd. Nyilván bridge van a wifi és a lan között a routeren alapból. Ennyi.
A PC hálókártyáját egy UTP,vel a router egyik LAN lukával össze kell kötni. Az Ubee fog DHCP-n IP-t osztogatni.

switch mód

Itt az A router az Ubee, a B router a Tplink1043nd és a két routert összekötő kábel helyett a a client wifi működik. A tplink1043ND LAN IP címét az Ubee IP címtartományába kell tenni úgy , hogy az Ubee DHCP intervallumán kívül legyen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22582) stopperos válasza Neil Watts (#22580) üzenetére


stopperos
senior tag

Én is így használom a TP-Link TL-WR740 ver 4.2x eszközöm, ma frissítettem Openwrt Chaos Calmer-re. Ha nem sikerül megoldani írhatsz nekem is.
Korábban egy TL-WN723N volt rádugva USB-vel, de az nagyon húzta a processzort. Szerintem nem hardveresen intézte a titkosítást. Windows és linux alatt is ugyanezt tapasztaltam.

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#22583) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

Lubuntu 14.04-ről el szeretném távolítani a Teamspeak 3 kliensem egy hiba miatt.
sudo apt-get remove teamspeak-client-re érkező válasz: "Ez a csomag nem található"
A Synaptic csomagkezelőben rákeresve valami teljesen más találatot dob ki. Egyéb ötlet? Netán elrontok valamit?

Előre is kösz!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#22584) Kendek válasza Ayg0 (#22583) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Eredetileg hogyan telepítetted? Ha nem Debian telepítőcsomaggal, akkor a csomagkezelővel elég nehezen lehet eltávolítani (vagyis sehogy).

<-ƘƘ->

(#22585) lev258 válasza Ayg0 (#22583) üzenetére


lev258
veterán

Synaptic pontosan mit talál teamspeak keresőszóra?

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22586) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Uraim!

Lenne egy WP8.1 rendszerű Lumia 630-as telefonom. Ezt hogy tudnám használható állapotba hozni Ubuntu 15.04-en? Ha rádugom az eszközt a gépre, akkor ugyan látja, de nem tudom a tartalmát olvasni...

Üdv. core2

(#22587) Tim82 válasza Neil Watts (#22586) üzenetére


Tim82
nagyúr

libmtp csomag van telepítve? 1.1.8-1 a legfrissebb Ubuntunál, ha jól olvasom.

Kicsit régi infó még ez, de talán hasznos lehet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22588) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Köszönöm az infót, áttanulmányozom! :)

Más:

Mivel a másik gépen igen szépen szalad a 15.04 ()kopp-kopp) (Gigabyte GA_MA770-UD3, X2 5200+, 8GB DDR2-800, 9600gt, 320GB SATA2 HDD) így a sajátomra is felraknám.

A konfigurációm:

- ASUS M5A97 EVO R2.0
- Phenom II X4 955
- 2*8GB DDR3-1600 ram
- Radeon R9 270X 2GB Vapor-X
- 128GB Samsung 830 SSD (ezen most egy Win10 van)
- 2TB SATA3 HDD (adatoknak)
- 2TB HDD (szintén)
- 1TB HDD (úgyszintén)
- Asus Xonar DS opa2604ap opamppal
- 2x22" dell ips (u2211h+p2214h)

Ezzel számíthatok bármiféle inkompatibilitásra? Feltételezem azért ismeri annyira a lapot/chipsetet a rendszer, hogy normálisan fogja kezelni a hűtőventillátorokat, ergo nem állnak le, nem fő meg a gép, stb.

Továbbá, hogy SSD-re telepítem a rendszert illetve UEFI-s gépre így mire kell a mostani állás szerint ügyelnem? Már annyi leírás született ezzel kapcsolatban, hogy nem tudom mit/melyiket kövessem.

A 270X-hez a rendszer fel fog ajánlani zárt meghajtót? Működik?
Illetve Windowsról való váltásnál gondolom ki kell kapcsolnom a fast bootot, meg az uefit át kell pattintanom other OS-be, ugye?

Köszi!

Üdv. core2

(#22589) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Járt már úgy valaki, hogy a transmission nem tölt vissza? Lefele jön a file, de felfele nem. Merre nézzek szét a beállítások között?

(#22590) cigam válasza ngabor2 (#22589) üzenetére


cigam
félisten

Hogy az a port, amin keresztül elérheti a többi gép, az nyitva van-e a külvilág felé.

core2
Elindítod a live rendszert, és egyből kiderül, hogy felismeri-e a géped minden porcikáját.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22591) ngabor2 válasza cigam (#22590) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Megvan... zárva van a port. Utánanézek, hogy tudom nyitni. Mondjuk az be van jelölve, hogy használja a router upnp-jét.

mod: bekapcsoltam a routeren az upnp-t, de továbbra se megy. A gépen viszont nem találom a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#22592) Lathronos válasza ngabor2 (#22591) üzenetére


Lathronos
őstag

Használsz tűzfalat(gufw)? Akkor ott a szabályok között kéne körülnézni, hogy melyik port van megnyitva a Transmission-nek és azt beállítani, valahogy így:

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22593) Neil Watts válasza cigam (#22590) üzenetére


Neil Watts
veterán

Rendben, jogos. :)
Másrészt viszont SSD és UEFI ügyben még mindig nem igazán tudom az elmúlt évek mely ajánlását kövessem...

Egyszer már telepítettem erre a gépre Ubuntut (talán 14.04-et), az uefiben bent is maradt a rendszer bejegyzése. Gondolom ez nem gátol meg abban, hogy újból telepítsek egyet, tehát nem fog a két berjegyzés bekavarni... konkrétan most amögött a bejegyzés mögött nincs valós tartalom, csak féltem efibootmgr-rel belepiszkálni, mondom még a végén elcsesz nekem valamit az uefiben...

Üdv. core2

(#22594) Damateo válasza Lathronos (#22592) üzenetére


Damateo
aktív tag

Jól néz ki ez a DE.

(#22595) Lathronos válasza Damateo (#22594) üzenetére


Lathronos
őstag

:R Ubuntu 14.04.3 64bit Cinnamonnal, a unity-t leszedtem, mert nekem kényelmetlen. Ha kíváncsi vagy rá, a blogomban az első bejegyzés, letöltőlink is van hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22596) Neil Watts válasza Neil Watts (#22593) üzenetére


Neil Watts
veterán

UEFI+SSD-re 15.04 telepítéshez jó az alábbi elgondolás?
Van már egy Ubuntu bejegyzés az uefimben érdemi tartlom nélkül. Az nem kavar be?

- Rufus-szal megcsinálom a bootolható UEFI pendriveot
- A fast bootot kilövöm Windowsban
- Lefuttatok egy powercfg /h off-ot
- Újraindítom a gépet, bebootolok Windowsba.
- Leállítom a gépet.
- Az adatvesztés elkerülése érdekében lecsatlakoztatom az összes HDD-t, csak az SSD marad.
- A fast boot opciót kilövöm az asus lapom UEFI-ében is.
- A secure bootot "Other OS"-re állítom.
- Bebootolok az UEFI pendriveról
- Automatikusan partícionáltatok az "Erase the disk and install Ubuntu" opció segítségével. (Ez beállítja a helyes partíció eltolást, TRIM-et. 650MB-os efi partíciót ?)
- Install után felrakom az AMD féle drivert a VGA-hoz.

Ez így mehet? Automatán megcsinálja a telepítő a szükséges beállításokat az SSD-hez?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#22597) cigam válasza Neil Watts (#22596) üzenetére


cigam
félisten

- Automatikusan partícionáltatok az "Erase the disk and install Ubuntu" opció segítségével. (Ez beállítja a helyes partíció eltolást, TRIM-et. 650MB-os efi partíciót ?)

Ezzel törlöd az egész lemezt, Windows-ostul, mindenestül. Akkor miért "játszol"a Windows-al? Ha pedig egymás mellé akarod telepíteni, akkor nehogy ezt válaszd!
Ja, és ha Windows mellé telepíted, akkor a Windows-ban még ki kell kapcsolni a BitLocker-t, mert nem szereti ha más, pl. a grub rántja be.
---

Windows 10 is "szenved" ettől az fastboot adatvesztés mizériától? ntsf-3g még mindég nem tudja detektálni?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22598) Neil Watts válasza cigam (#22597) üzenetére


Neil Watts
veterán

Azért, hogy a lemezek visszacsatolása után nehogy ezzel találkozzak:

[link]

Üdv. core2

(#22599) cigam válasza Neil Watts (#22598) üzenetére


cigam
félisten

Egyrészt egy magyar nyelvű link szimpatikusabb lett volna. Másrészt nem ez volt a kérdésem ;)

Közben leesett hogy az Windows-os "játék" kérdésemre írtad a választ. De ha törli az egész lemezt gyalulja a Windows-t is. Ezért felesleges a Windows-os hókusz pókusz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#22600) Tim82 válasza cigam (#22599) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pedig erre a kérdésedre tökéletesen illik a válasza: Ezzel törlöd az egész lemezt, Windows-ostul, mindenestül. Akkor miért "játszol"a Windows-al? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.