Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) Lathronos válasza Syl (#22300) üzenetére


Lathronos
őstag

Megeshet, hogy keverem a fogalmakat. A conky háttere fekete marad.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22302) Lathronos válasza ubyegon2 (#22299) üzenetére


Lathronos
őstag

Chakra remaster nem lesz, mert az Arch közösség dzsihádot hirdetne ellenem. :D Ismered a mondást a tűzzel való játszadozásról....

Igen ebben, mert csak ezzel az opcióval megy:

own_window_argb_visual yes
own_window_argb_value 0

De ekkor a conky maga is átlátszó lesz, így pedig világos háttér esetén majdnerm láthatatlan.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22303) Heeken válasza ubyegon2 (#22298) üzenetére


Heeken
tag

Valójában, bizonyos műveleteket végre lehet hajtani RSAT-tal is Windows alól. Csoportházirend kezelés, DNS & DHCP beállítások, Felhasználók és csoportok létrehozása, stb stb. De akkor is létre kell hozni a SAMBA4 tartományvezérlőt és be kell léptetni a Windows-os gépet, hogy kezelni tudd az Ubuntu kiszolgálót. Egyébként meg CLI sokkal gyorsabb, kényelmesebb és szokatlanabb egy Linux-szal éppen ismerkedőnek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22304) Lathronos válasza Heeken (#22303) üzenetére


Lathronos
őstag

Egyébként meg CLI sokkal gyorsabb, kényelmesebb és szokatlanabb egy Linux-szal éppen ismerkedőnek. ;]

Aki repülőgép pilóta szeretne lenni, az sem egy Airbus A380-ason kezdi általában. ;]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22305) Heeken válasza Lathronos (#22304) üzenetére


Heeken
tag

Hanem egy Cessna-n. Csakhogy itt az összes leírás így indul : " Kapcsold be a hiperhajtóművet! " Ismertebb nevén, a terminált. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#22306) devil-k válasza Heeken (#22295) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm a hasznos linkeket! Mindenképp írok, ha kérdésem lesz (mert lesz).

(#22297) lev258
Igazad van, köszönöm.
Annak van értelme, hogy nem a szerver verziót, hanem a "sima" Ubuntut telepítem a szerverre?

- mozi bolondéria -

(#22307) ubyegon2 válasza Lathronos (#22302) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Chakra remaster nem lesz, mert az Arch közösség dzsihádot hirdetne ellenem.

Arch közösség már nem, egyedül Kapitány fújna rád passat szelet! :D Chakra büszke rá, hogy már nem Arch alapú!

a conky maga is átlátszó lesz, így pedig világos háttér esetén majdnerm láthatatlan

Nekem pont jó lenne, sötét háttereket használok, kár, hogy Conky-t nem. :)

(#22303) Heeken De milyen áron? :P

(#22306) devil-k
Annak van értelme, hogy nem a szerver verziót, hanem a "sima" Ubuntut telepítem a szerverre?

Ravasz kérdés!

(#22308) Heeken válasza devil-k (#22306) üzenetére


Heeken
tag

Elméletben megoldható, hogy a szerver szolgáltatásokat asztali verzióra húzod fel. Viszont ezt még sosem próbáltam.

(#22307) ubyegon2

Mit milyen áron?

[ Szerkesztve ]

(#22309) erhas01 válasza Lathronos (#22302) üzenetére


erhas01
tag

Chakra remasterre saját gondolatok és általában az all in one -ról is:

A legfontosabb:
Jelen esetben a Kapitánynak a chakrán belül - ugyanígy más(ok)nak a másik rendszerében - lenne e a szabadidejében kapacitása a hozzám hasonló kezdő felhasználó hiányos, vagy nemlétező ismereteit egyengetni 7/0-24h.
A repertoár bővítés csak a megfelelő háttér, embermennyiség után indítható el.
Az Ubuntu és a Mint is már ezen a stabil követelményi szinten van.

(#22310) ubyegon2 válasza Heeken (#22308) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Bocs a poenért, vagy inkább szóvicc? A nicked alatti név ihlette! :D

(#22309) erhas01 Jó ötlet, Kapitány biztosan supportíroz téged 0-24 órában. ;]

(#22311) csibor


csibor
őstag

Belefutottam valami vírusba. A billenz\yetem atvaltott angol, vagy milyen kiosztasba, ekezet nincs. Segitseg Ubi 15.04

(#22312) lev258 válasza csibor (#22311) üzenetére


lev258
veterán

Vírus?
Amennyire emlékszem, a 15.04-nél előfordult többeknél, hogy magától átváltott. Próbáld visszaállítani.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22313) csibor válasza lev258 (#22312) üzenetére


csibor
őstag

Bill kiosztas szerint jo. Kb 1 oraja hulyult meg. Nekem qbit torrent a gyanus, ott dobal fel minden szart.

[ Szerkesztve ]

(#22314) Heeken válasza ubyegon2 (#22310) üzenetére


Heeken
tag

Uhhh ez elég mély volt. :DDD Lehet hogy itt kéne ilyeneket elsütni. ;]

Az első kernel panic élménye amúgy is megfizethetetlen. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#22315) lev258 válasza csibor (#22313) üzenetére


lev258
veterán

Az utolsó mondatod mit takar? Amúgy Firefox-on kívül is jelentkezik (pl. Gedit)? Tudnál mutatni egy képet a beállított kiosztásról? És ha átváltasz másra, majd vissza, illetve a tesztelő mezőben írva (ha van)?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22316) csibor válasza lev258 (#22315) üzenetére


csibor
őstag

Gedit, Crome. FF nem is hasznalok. A valosag nem ez

[ Szerkesztve ]

(#22317) lev258 válasza csibor (#22316) üzenetére


lev258
veterán

Próbáld meg egy másik magyarra állítani.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22318) csibor válasza lev258 (#22317) üzenetére


csibor
őstag

Mar a 3 proba amit latsz. Lehet kap egy uj telepitest

[ Szerkesztve ]

(#22319) ubyegon2 válasza Heeken (#22314) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, ha fájt, de sajna nem vagyok számtech boltos! :)

Ide is elkél néha minimal poen, főleg ha ilyenek lomboznak le, mint ez a hsz:

(#22313) csibor
Megoldható, hogy kultúráltabban fogalmazz, mivel ez egy szakmai topik!?
tudom is a választ a kérdésre: Meg!
Köszönjük a köz nevében! :R

(#22320) csibor válasza ubyegon2 (#22319) üzenetére


csibor
őstag

Elnezet a fogalmaz miatt, de epp a bill kuzdok. Oroluk ennek is amit epp latsz. Hidd el nem direkt csinalom :N A gond az, elszalt a kiosztas. Ahh

[ Szerkesztve ]

(#22321) Lathronos válasza csibor (#22318) üzenetére


Lathronos
őstag

Így próbáltad a beállítást? Billentyűzetbeviteli módok, majd itt:

és

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#22322) csibor válasza Lathronos (#22321) üzenetére


csibor
őstag

Igen. Mindenhol megvaltozott a kiosztas, ekezetek teljesen megszuntek . A belinkelt kep alapjan meg jonak kene lennie. A tudasom meg nincs, csak felhasznalo vagyok.

Igen, Us. Megprobalam letorolni.

[ Szerkesztve ]

(#22323) lev258 válasza csibor (#22320) üzenetére


lev258
veterán

Van másik kiosztás is telepítve? Mert van valami billentyűkombó, ami elvileg váltogatja.
Mondjuk kezdőnek inkább az LTS a javasolt, nem egy kérészéletű kiadás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22324) csibor válasza lev258 (#22323) üzenetére


csibor
őstag

Nagyon szépen köszönöm :R Ez volt a megoldás. Ezzel együtt nem értem hogy válthatott át :F Én már örök kezdő maradok ~6 éve használok Ubuntut.

(#22325) Dhampir válasza csibor (#22324) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem is csoda, ha újra-kezdők maradunk, hiszen a berögzült felhasználói szokásokat felborítva váltogatják a megszokott asztali környezetek felépítését és funkcionalitását a fejlesztők.

[ Szerkesztve ]

(#22326) csixy


csixy
addikt

Ha létezik HP250 G1-es noti gyárilag ubuntuval kiadva nyilván működő bluetoothttal, akkor az utólag telepített ubival miért nem lehet benne munkára fogni a bluetoothtot ?? Ndiswrapperrel látja a bluetooth eszközt , fel is rakja, de maga a rendszer ezután sem érzékeli. Valami olyasmit olvastam, hogy BIOS-t kellene frissíteni, de a gyári UBInak nem volt rá szüksége?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22327) Heeken válasza csixy (#22326) üzenetére


Heeken
tag

Ez alapján próbáltad felrakni? :)

[ Szerkesztve ]

(#22328) csixy válasza Heeken (#22327) üzenetére


csixy
addikt

Köszi! Megpróbálom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22329) csixy válasza Heeken (#22327) üzenetére


csixy
addikt

Felraktam de nem tudom beaktiválni, mert az rtbth.ko állomány nem létezik, lehet, hogy azért, mert ez már 15.04-es UBI?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22330) csixy válasza Heeken (#22327) üzenetére


csixy
addikt

Már addig eljutottam, hogy párosítva volt az egérrel (Rapoo6610) ,de az egeret nem lehetett bekapcsolni ?
Ujraindítás után sehol sincs bluetooth. :( ????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22331) lev258 válasza csixy (#22330) üzenetére


lev258
veterán

Én megnézném a dmesg-et is a helyedben. Továbbá, a gyári és a saját telepítés között lehet különbség pl. firmware fájlokban.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22332) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
ubuntu-ról - ból szeretnék Windows telepítő pendrive-t csinálni!
[win8][usb]Tudja kezelni a linux? A Win USB boot-ot és hozzá a ISO-t?

(#22333) csixy válasza #63761920 (#22332) üzenetére


csixy
addikt

Nem kell sokat cicerézni. Csinálj egy FAT32-re formázott pendrájvot és a felmountolt telepítő lemez avagy felmountolt ISO tartalmát másold rá a pendrájvra oszt kész vagy vele.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22334) Heeken válasza csixy (#22333) üzenetére


Heeken
tag

Ezzel pedig pont nem fog elérni semmit, mert nem lesz bootolható a pendrive.

cooi111

WinUSB lesz a te barátod. [link]

(#22335) #63761920 válasza Heeken (#22334) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Vissza jön az SSD-m megcsinálom.
Még egyszer köszönöm!

(#22336) ubyegon2 válasza Heeken (#22334) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Több módszer van, amit csixy fórumtárs mond, az is jó kell, hogy legyen, egyre kell odafigyelni, a fat32-re formázott pendrive-ot bootolhatóvá kell tenni!

Másik, Rufuszos módszer.

[ Szerkesztve ]

(#22337) Gyick


Gyick
őstag

grub visszaállitására nincs vmi prog?[link] ezeket a módszereket probáltam a voyager-ből live módban de a grub nem jött vissza...

(#22338) csixy válasza Gyick (#22337) üzenetére


csixy
addikt

http://sourceforge.net/p/boot-repair-cd/home/Home/

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#22339) ubyegon2 válasza Gyick (#22337) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Van boot repair is, de amit linkeltél az is jó kéne, hogy legyen, ez rövidebben írják le, de itt van egyszerűbben és még egyszerűbben.

Csak a partíció és a meghajtó helyességére kell figyelni.

Vagy ez is, amit csixy fórumtársunk linkelt (#22338)-ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#22340) Gyick válasza ubyegon2 (#22339) üzenetére


Gyick
őstag

Tuti jó irtam be de hibaüzenet lett mindig..A boot repair is hibaüzenetet dobott a végén de legalább visszarakta igaz win10 nélkül.Csináltam egy sudo update-grub2-t már nem a live cd-ről hanem az enyémről, most jó..
köszi

(#22341) ubyegon2 válasza Gyick (#22340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No, de legalább sikerült! :) Nekem is volt pár érdekes GRUB visszaállításom régebben, amikor azt hittem, nem lett jó, aztán reboot után meg jó lett. Utoljára a Jessie-ről tünt el minden disztró és a GRUB visszaállítás se járt sikerrel, Debian kizárta az összes többi disztrót az SSD-ről, még szerencse, hogy volt egy GRUB vész esetére a HDD-n is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22342) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan feliratletöltő programról, ami képes egy mappát figyelni és automatikusan letölteni? Nem akarok bohóckodni a kézi, illetve kliensen programmal való letöltéssel. Alapvetően natív programot szeretnék, de lehet XBMC kiegészítő is, ha van ilyen.

(#22343) harylmu válasza megema (#22342) üzenetére


harylmu
őstag

van kodi kieg ilyen

(#22344) Gyick válasza megema (#22342) üzenetére


Gyick
őstag

Én a vlsub addont használom vlc-hez,nincs olyan jó mint winen a bsplayer feliratletöltöje de általában talál.

(#22345) megema válasza harylmu (#22343) üzenetére


megema
őstag

Köszi, megnézem!

(#22344) Gyick: Tudom, de az kényelmetlen. Mivel az Ubuntus HTPC/szerveremen van úgyis minden, ezért egyszerűbb lenne, ha már letöltéskor keresne feliratokat. Mondjuk ha DLNA-n néznék valamit, akkor ne kelljen másik eszköz, hogy leszedjem a feliratokat.

(#22346) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Ubuntu 15.04en hogy tudom lejjebb venni a fényerőt? Dedikált gombok nem használnak laposon /látszi az állító csík és megy is lejjebb csak épp nem történik semmi a fényerővel/ ha lehet terminálból vagy akárhogy akkor légyszi írjatok :)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22347) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Sajnos kicsúsztam ez előző hozzászólásom szerkesztéséből bocsi :/
Még egy olyan problémám lenne hogy ismerősnek fel kellene tennem xubuntujára egy wines programot munkájához ami viszont excelt igényel, a gépről tudni kell hogy régi amd sempron 2gb ram van benne szerintetek mivel kellene inkább wineal fel microsoft office aztán a program vagy virtualboxban egy xp és arra fel office meg az a program? melyik lehet kevésbé megterhelő a gépnek?
ja és még microsoft officet sem telepítettem wineal linuxra soha de gondolom megoldható

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22348) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Volt egy Windows 7 a laptopomon. Mellette egy üres partíció amire feltettem az Ubuntu 15.04-et és most nem tudok a Win7-re bootolni, mert nem a Win-re is tudja bootolni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#22349) lev258 válasza beloadjoker (#22347) üzenetére


lev258
veterán

Wine-t használj inkább. Ha nem a legújabb Office csomagok egyike, akkor valószínűleg menni fog. A Wine honlapján találsz további információkat. A fényerőre talán tudok megoldást, de kissé mélyebbre kell ásnod a rendszerben.
PumpkinSeed: A Windows partíció még megvan, igaz? Terminálba sudo update-grub megtalálja?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22350) nemurea válasza megema (#22345) üzenetére


nemurea
aktív tag

@megema: hadd kérdezzem meg, milyen módon hoztad össze a HTPC-szerver kombót? Ubuntu szerver, arra Kodi vagy más médiacenter, esetleg a grafikus környezet is csak opcionális? Vagy normál Ubuntun vannak szerveres szolgáltatások (FTP, Samba, DLNA stb)?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.