Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22051) Damateo válasza Syl (#22050) üzenetére


Damateo
aktív tag

Érdekes, és feleslegesen túlbonyolított. Ubuntunál ezt valahogy nagyon elnézték.
Nincs valami panel amibe egyszerűben bele tudom rakosgatni?

(#22052) spammer válasza Damateo (#22049) üzenetére


spammer
veterán

Startup Applications? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22053) Syl válasza Damateo (#22051) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha még az ismerkedés elején vagy, lehet jobb lenne váltanál Kubuntura. Az ilyen testre szabhatós, hegesztős disztró.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22054) Dhampir válasza Damateo (#22051) üzenetére


Dhampir
félisten

A Rendszerbeállításokban van Indítópult, amihez kényelmesen hozzáadhatsz ikon/névvel jelölt alkalmazást vagy egyéni parancs alapján.

(#22055) gyulank


gyulank
addikt

Próbálta valaki a 15.10-et (Desktop amd64)? Én éjszaka feltettem, elindult, átvezetett pár értelmetlen lépésen, mindegyikbe azt írta, hogy az Ubuntu phone-al jajj de jó nekem, és végül a Phone-om készen áll a használatra. Majd felugrott, eltűnt egy ablak, amibe az volt írva, hogy scope, amíg az ugrált, nem lehetett semmit csinálni, mert amint újra felugrott minden más eltűnt, vagyis, ha rámentem egy menüre, visszahúzódott. Rákattintottam, vagy 30-szor a scope bezárására, és végül sikerült. De ha rákattintok a főmenüre, nem csinál semmit, alatta van 4 fekete ikon, az mind más, ha rákattintok. De nem érek el Firefoxot, fájlkezelőt, meg semmit. Ezen kívül, már egy hónapja is próbáltam letölteni, tegnap is próbáltam háromszor, de csak metalinkkel sikerült.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22056) gery2123 válasza gyulank (#22055) üzenetére


gery2123
őstag

Hát a 15.10 elég béta, de inkább alfa állapotban van még.
Szerintem inkább rakj fel egy 15.04/14. 04 et. Ha pedig új csomagok kellenek akkor inkább fedora alap.
Én már a 16.04 vagyok nagyon kíváncsi. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#22057) gyulank válasza gery2123 (#22056) üzenetére


gyulank
addikt

15.04-et törölve tettem fel. Zavart benne, hogy ha rámegyek a fájlkezelőre, aztán visszamegy panelre, és még egyszer rákattintok, akkor nem az a mappa nyílik meg, hanem még egy fájlkezelő, és megint rá kell kattintanom, hogy rákattinthassak a kettő közül az előbbi mappát nyitva tartó fájlkezelőre. De mivel ebbe még frissíteni se tudok, meg semmit se tudok csinálni, úgy néz ki, vissza kell tennem. Vagy megpróbálom az ubuntustúdiót újra.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22058) gery2123 válasza gyulank (#22057) üzenetére


gery2123
őstag

Pedig nem egy másik mappának kellene megnyilnia! Igaz régen nem használtam unity - t, de tegnap a kezem közé került (próbálgattam a rendszereket) de nálam szépen tette a dolgát.

-- PSN_ID: GerY2123

(#22059) gyulank válasza gery2123 (#22058) üzenetére


gyulank
addikt

Nem úgy. Rákattintasz egyszer, megnyílik ahogy alapból megnyílik. Aztán nem zárod be, csak mondjuk rákattintasz a Firefoxra. Majd később megint rákattintasz a fájlkezelő ikonjára, hogy előtérbe hozd, de megnyílik egy új, úgy ahogy szokott, és ez kerül előtérbe. Aztán, mivel te a másik mappát akarod előtérbe, rákattintasz megint az ikonra, és látod, hogy az is meg van nyitva, így hát rákattintasz a kettő közül. Csak ez annyi kattintás feleslegesen, hogy sok. Az Ubuntu stúdiót meg legutóbb nem lehetett telepíteni, mert megállt közben.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#22060) Syl válasza gyulank (#22059) üzenetére


Syl
nagyúr

>Majd később megint rákattintasz a fájlkezelő ikonjára, hogy előtérbe hozd, de megnyílik egy új, úgy ahogy szokott, és ez kerül előtérbe.

Nem tudom, de ez nem így szokott. Legalábbis nálam, 14.04-en ha már van megnyitva egy fájlkezelő, akkor ismételt rákattintásnál csak simán előtérbe hozza. Ha több példány van belőle megnyitva, akkor jön az "expose"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22061) lev258 válasza gyulank (#22055) üzenetére


lev258
veterán

Vagy ott az Alt+Tab.
Ha jól emlékszem, a múltkor is valami béta rendszert akartál használni; köztes kiadásoknál ennek végképp nincs értelme. Szerintem fél év nem sok idő, ki lehet várni. Annak, hogy ide megírod, nem látja hasznát senki, te sem. Ha valami nem jól működik, vagy zavar, ahogy működik, inkább csinálj bugreport-ot.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22062) gery2123 válasza gyulank (#22059) üzenetére


gery2123
őstag

Úgy van ahogy mondja sly is. Ha már egy még van nyitva akkor az jön elő! Valami ott nincs rendben ezek szerint.

-- PSN_ID: GerY2123

(#22063) duo válasza gyulank (#22055) üzenetére


duo
őstag

szerintem ha ubuntu akkor csak LTS. a backport rendszere szerintem remek. a debianénál jobb. frisebb. (bár a debian is nagykirály felváltva használom őket, mindig netinstall-expert mode a telepítés.) de az ubuntu egy nagyságrenddel jobban össze van csiszolva. eddigi tapasztalatom szerint. A netinstallból összerakott ubuntu meg debian sebességű és gépigényű.
a köztes ubuntu kiadásokat hanyagolni szoktam. bár nem mai gyerek a gépem. ld adatlapom.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#22064) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Recsegő hangra van valami megoldásotok? Elképzelhető, hogy a PulseAudio csinálja a fesztivált? De csak zenénél recseg, filmnél szépen szól. Értsd: Nem csak a progi alatt, hanem mondjuk Youtube alatt is. Több programot kipróbáltam, mindegyikkel recseg a hang.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#22065) lev258 válasza 30z.Samu (#22064) üzenetére


lev258
veterán

Az Equalizer-ben garázdálkodtál? Nézz körül a hangbeállításokban, esetleg próbáld meg a mikrofont némítani, vagy a hangerősítést visszavenni (sose lehet tudni). Live alatt csinálja?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22066) 30z.Samu válasza lev258 (#22065) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem, csak a sémák között váltogattam. Oké, otthon megnézek mindent, kár lenne, ha ezen vérezne el a dolog. Tetszik ez a rendszer, gyors és egész jó a szín világa. Igaz, Windows-os létemre elsőre furcsa, sőt másodjára is. De meg lehet szokni.

Sic Parvis Magna

(#22067) lev258 válasza 30z.Samu (#22066) üzenetére


lev258
veterán

A Linux Mint Cinnamon kicsit Windows-osabb stílusú. Nem mintha nekem bajom lenne az Ubuntuval.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22068) 30z.Samu válasza lev258 (#22067) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem sincs, csak megszokás kérdése, egyedül a hang, ami zavaró. Nem tudok rendesen zenét hallgatni, mert recseg. De a filmnél pedig szól, mint az állat. Érdekes...és rohadt jó képe van! Talán még élesebb, mint Windows alatt.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#22069) imibogyo válasza 30z.Samu (#22064) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is a beállításokban keresném a hibát, főleg mivel máshol meg jó. Alapvetően én egyébként jobban szeretem a linux rendszereket zenehallgatásra, mint a Windows-t. Bár a mostani külső DAC-om olyan minőségi szintet képvisel, hogy mindegy... :P De az MS2+ jobban tetszett Ubi alatt, mint 7 alatt.

(#22070) 30z.Samu válasza imibogyo (#22069) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor majd rászánom az időt és kicsit babrálom a rendszert. Nagy kárt nem tudok benne tenni. :)

Sic Parvis Magna

(#22071) lionhearted válasza gyulank (#22055) üzenetére


lionhearted
őstag

Ugye nem az új Next-et raktad fel? Scope/Phone miatt elég gyanús nekem.
A unity-sből nincs alpha, csak daily [link]

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22072) Damateo


Damateo
aktív tag

Raktam fel egy vibert a gépre.
Kicsit zavaró hogy a jobb felső sarokba rakja (az X-re), a kis ikont. Tudtok erre valami megoldást?

(#22073) lionhearted válasza Damateo (#22072) üzenetére


lionhearted
őstag

[link]

Egyébként ezt ajánlom:
sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt-get update
sudo apt-get install viberwrapper-indicator

De ez létrehoz egy újabb parancsikont, amivel kell majd futtatni a Vibert.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#22074) #68216320


#68216320
törölt tag

Ubuntu 14.04 x64-en a Kodi-t szoktam használni Film/Tv nézésre. Most újratettem a rendszert és a tárolóból a Kodi 15 megy fel a régi 14.2 helyett. Sajnos nekem ez a verzió nem jön be, szeretném visszatenni a régebbit. Viszont a tárolóban Trusty-hoz csak az új érhető el. Tudnátok segíteni, hogy hol érhető el a 14.2?

(#22075) lev258 válasza #68216320 (#22074) üzenetére


lev258
veterán

Próbálj keresni egy .deb csomagot.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22076) #40553216 válasza #68216320 (#22074) üzenetére


#40553216
törölt tag

Index of /team-xbmc/ppa/ubuntu/pool/main

Innen letöltheted a csomagokat egyenként. És reménykedj, hogy ha csak a Kodi-t rakod fel, akkor nem kell mellé félszáz függőség, mert akkor már lehet rendszergabaly.

(#22077) nemurea


nemurea
aktív tag

Sziasztok, kis iránymutatásra lenne szükségem: adott egy HTPC/NAS, elsődlegesen NAS-ként fut. Most vettem bele egy kis HDD-t, erre került Win8.1 (majd downgrade 7-re), illetve egy Xubuntu és egy OpenElec is külön partíciókra. Onnantól kezdve, hogy a 8.1-et feltelepítettem, ahogy látom, a linux-alapú rendszereknél (NAS = XPEnology, XUbuntu, OpenElec) kikapcsolásnál szépen leáll, de nem áramtalanítja a gépet (kb. mint Win98-nál a 'Most más kikapcsolhatja a gépet' képernyő, csak itt nem ír ki semmi extrát, a képernyőt is bekapcsolva tartja az utolsó outputtal).

A Win7 (most már az van rajta) szépen leállítja, ebből gondolom, hogy nem hardveres gondja lehet (rákerestem, és inkább tápegység-problémát írnak ilyenkor, ami még elképzelhető is lett volna, mert egy pico psu hajtja a rendszert, bár 3.5 HDD+2.5 HDD+passzív Atom+Ion-os alaplap nem eszik sokat).

A BIOS-t még nem állítottam defaultra, olyan szépen be van lőve, de ha ezt tanácsoljátok, ez lesz a következő - de más tippem nem nagyon van. Ötlet?

(#22078) lev258 válasza nemurea (#22077) üzenetére


lev258
veterán

sudo shutdown -h now működik? Jól értem, azóta van gond, hogy felment a Windows?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22079) nemurea válasza lev258 (#22078) üzenetére


nemurea
aktív tag

Este megnézem, a Xubuntu is a grafikus felületen lövi le magát, így csak a kék (grafikus) képernyőt látom.

Szerk: igen, én a Windows 8.1 települése után láttam ezt, de ugye egyszerre tettem be az új (kis) HDD-t és telepítettem rá a Win-t, így nem lehettem biztos benne, hogy nem hardveres a gond.

[ Szerkesztve ]

(#22080) nemurea válasza nemurea (#22079) üzenetére


nemurea
aktív tag

Tudom, hogy amatőr kérdés, de hogy érem el, hogy a shutdown parancs kiadásakor ne váltson vissza a grafikus felületre? SHIFT+CTRL+F2-vel átváltok teljes képernyős terminálra, de mikor kiadom a leállító parancsot, azonnal visszavált a grafikus felületre, és ott is ragad, nem látom a parancs eredményét. (Gondolom, le kellene állítani a grafikus felületet, ugye? Azt hogyan is?)

(#22081) nemurea válasza nemurea (#22080) üzenetére


nemurea
aktív tag

Lelövöm sudo service lightdm stop paranccsal, átváltok másik terminálra (mert a 7-esen nem adja vissza a promptot), kiadom a shutdown parancsot, erre visszavált a kék grafikus képernyőre, homokórázik kettőt, majd megáll, és úgy marad, én meg nem látom a shutdown eredményét :W

Ezért imádom a linuxot, mert a legegyszerűbb dolgot is meg tudja komplikálni, illetve ha már azt hiszed, hogy valamit értesz, kiderül, hogy nem :DD

(#22082) spammer válasza nemurea (#22080) üzenetére


spammer
veterán

pkill xorg kilövi az egész X szervert. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#22083) nemurea válasza spammer (#22082) üzenetére


nemurea
aktív tag

Köszi, de végigpróbáltam az összes kombinációt sudo-val és anélkül, a pkill xorg hibaüzenet nélkül ugyan, de nem is csinált semmit :N Kipróbáltam még a pkill lightdm-et is, de shutdown-nál ugyanúgy feléled a grafikus felület, csak az én bosszantásomra, hogy kétszer körbemenjen a karika, majd megáll és nem moccan többet :) De ekkor már persze nem tudok átváltani a 2-es terminálra, mert gyakorlatilag a gép kikapcsolt... Csak a poweroff marad el mindig :F

(#22084) ux1 válasza nemurea (#22083) üzenetére


ux1
addikt

Én megnézném a bios-ban az APM ACPI beállításokat.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#22085) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,
Ubuntu 14.04.02 lts hova tűnt a letöltési szekcióból?

Semmi, az ubuntu.hu-ról tünt el.

(#22086) lev258

Három napja indítottam el a letöltését, de megszakítottam hogy majd folytatom. Mostanra meg eltűnt az ubuntu.hu-ról.

[ Szerkesztve ]

(#22086) lev258 válasza Lacpac (#22085) üzenetére


lev258
veterán

Honnan? Amúgy már 14.04.3 van, nem?
Én látom. Ja igen, valami nem stimmel szerver oldalon, úgy tűnik. Töltsd le külföldről.
Ha átírom 14.04.3-ra, akkor jó. Valószínűleg a szerverre már felrakták az újat, csak a honlap kifelé még nem frissült.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22087) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségetek, hogy adott egy Ubuntu rendszer. Arra pontosan hogyan lehetne fel-mountolni 2db HDD-t RAID0 tömbben?
Az a helyzet, hogy van egy Synology NAS amiben ez a két HDD volt raid0-ban. Adatok törlődtek a winyóról és azt szeretném visszahozni Linux-val.
Úgy írjátok le légyszi, mint aki semmit nem ért a Linux-hoz.
Bármi más ötletet is elfogadok! ;)

köszi előre is!

(#22088) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali srácok!

Régen volt már ubi a gépen mert kicsit problémás a grafika, egy y510pről lenne szó, a probléma okozója hogy van benne SLI meg intel kari is, amik közt winen úgy lehet váltani hogyha mindkét nvidia kártya bentvan akkor értelemszerűen SLI ha egyiket kiveszem amihez újraindítás kell akkor pedig él az optimus.
Régen sokat próbálkoztam linuxon hogy összehozzam az SLI és ivga közti váltást /akár újraindítással, kikapcsolással is/ de nem jött össze, sőt még egy kártyával sem ment a váltás bumblebeevel sem!
Most feldobtam a 15.04-et és ami szemet szúrt az illesztőprogramoknál különvette az nvidia és az intel kártyát Ez egyébként mióta van így?! /mintnél olvastam hogy van valami újítás vga téren, de ubinál nem hallottam semmit/ Ezen kívül szerintem most látja mindkét csatlakoztatott nvidia kártyát a gép /lspci/ ! Ez eddig nem volt így szerintem. Persze most nouveau-t használ..

Szóval ha lehet szájbarágósan leírnátok hogy ti mivel próbálkoznátok?

/simán valamelyik nvidia driver fel /tényleg melyiket? :D/ innen tegyem fel Add driversből vagy terminálból?/ bumblebee mnejen/ne menjen fel, stb stb

:R

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22089) lev258 válasza kormi0312 (#22087) üzenetére


lev258
veterán

Teljesen kezdőként rögtön NAS meg RAID. :F
Én javasolnám a haladó topic-ot, ott több segítséget tudnak adni.
beloadjoker: Amit látsz, nem az, amit gondolsz. Az Intel driver fenn van, része a rendszernek, ott csak egy procira vonatkozó microcode frissítés van (ez valóban új funkció). Az ilyen SLI megoldások nem tudom, pontosan hogy vannak jelenleg, mennyire támogatottak. A váltás az Intel, illetve Nvidia között viszont megoldott, de minimum kijelentkezés (esetleg újraindítás) kell hozzá. Viszont lehet adott programot az Nvidia-val futtatni, miközben Intel az alapbeállítás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22090) nemurea válasza kormi0312 (#22087) üzenetére


nemurea
aktív tag

Helló! A Synology pont Ubuntun vezeti le, hogy hogyan kell live CD-ről megmenteni a vinyók tartalmát, pontosabban előtte hogyan kell a raid tömböt mount-olni:

[link]

Nekem működött a megoldás, bár nem raid0-ban volt az egy szem HDD, hanem csak úgy magában (ettől még kellett az mdadm-os varázslás, csak volume group-okat nem kellett képezni).

(#22091) Lacpac válasza lev258 (#22086) üzenetére


Lacpac
őstag

Ja-ja lejött a kűfődirül. Aztán nem települt. Hiába volt a forcepae kapcsoló.
Azt írta hibának hogy nem ismeri a cpu mikrokódot. Próbáltam a 12.04.05 LTS-t az alternatív telepítőt, de boot után csak egy villogó kurzort kaptam.
10.04lts fölment, befrissít 12-re, (persze már ez sem ment 2 kattal, megszünt a támogatása a rendszernek.)

A vas:
HP T510 thin client 16GB flash-el.
VIA Eden X2 U4200 cpu, VIA VX900 chipset.

Mit érdemes erre fölpakolni?

[ Szerkesztve ]

(#22092) lev258 válasza Lacpac (#22091) üzenetére


lev258
veterán

Jó lenne a pontos hibaüzenet. Mondjuk valószínűleg Ubuntut nem is tennék rá, hanem inkább Lubuntut (első körben 14.04.1-et).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22093) beloadjoker válasza lev258 (#22089) üzenetére


beloadjoker
őstag

koszi a valaszt! szerinted hol tudnek ez irant jobban erdeklodni? /sli?/ valatsbal nem problema sem a kijekentkezes sem az ujrainditas!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22094) beloadjoker


beloadjoker
őstag

És még lenne problémám, minden újraindításkor megjelenik ez a hiba:

com.ubuntu.apport.apport-gtk-root

Miért van ez?

Ezen kívül van egy külső hdd-m amit nem tud csatolni, ntfs oké de másik gépemen debian wheezy van és probléma nélkül megy vele, a hibaüzikről csinálok képet

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22095) beloadjoker válasza lev258 (#22089) üzenetére


beloadjoker
őstag

Egyébként ez mit takar pontosan?

"microcode frissítés van (ez valóban új funkció)"

Ezt viszont ha jól emlékszel már használtam

"Viszont lehet adott programot az Nvidia-val futtatni, miközben Intel az alapbeállítás."

Úgy emlékszem optirun-t kellett írni a futtatni kívánt cucc elé és akkor dedikáltat használja, ez így szuper lenne, alapon ivga futna bőven elég alapfeladatokra a hd4600 csak mikor dedikált kell akkor használja az SLI-t :)

Viszont még mindig nemtudom melyik nvidia drivert tegyem fel, hogy stb stb :/

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#22096) lev258 válasza beloadjoker (#22093) üzenetére


lev258
veterán

Ez mondjuk nem mai, de kiindulásnak jó lesz. Könnyen lehet, hogy az Nvidia központban grafikusan is be tudod állítani. Ha telepítés után csinálsz egy Systemback visszaállítási pontot, esetleg érdemes lenne tárolóból a legfrissebb driver-t megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#22097) laszlohu válasza Syl (#22023) üzenetére


laszlohu
addikt

Én Ubi 14 alatt is és Ubi 15 alatt is az alapból rendszer által feltelepített
Totem playert használom, Ubi 14 alatt útáltam ( kb. fél éve ),
de Ubi 15 alatt szeretem, de lehet, hogy azért, mert kijött a Totemre frissítés.

ha pedig a hangbeállításoknál azt állítom be, hogy lehet 100% - nál hangosabb, akkor torzítani szokott a hang,
ezért ezt nem szoktam bepipálni

más téma : Csodák csodájára a Firefox alverzióra is frissít egy ideje, nem csak a főverziókra,
tartsa meg jó szokását

[ Szerkesztve ]

(#22098) #40553216


#40553216
törölt tag

Az FF 39.0.3-ra frissítés után ez lett:

Your Firefox profile cannot be loaded. It may be missing or inaccessible.

A teljes .mozilla/firefoxot töröltem már. Egyéb ötlet? Köszi.

A FF-trunk (42.0a1) megy hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#22099) laszlohu válasza #40553216 (#22098) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezt próbáltad?, hátha :

[link]

a firefox cache könyvtárának jogosultságának megváltoztatása

(#22100) #40553216 válasza laszlohu (#22099) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi. Ezt pont néztem: én vagyok a tulaj.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.