Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu


Ubuntu Linux Összefoglaló

Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:

-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)

A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):

lspci
lsusb

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) lev258 válasza leslieke (#21400) üzenetére


lev258
veterán

Az is itt lesz hamarosan.
Egy kolléga az Ubuntu fórumon rendszeresen beszámol a hírekről, továbbá maga is teszteli a BQ-s telefont már jó ideje. Érdemes ellátogatni oda és elolvasni a beszámolóját is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21402) leslieke válasza lev258 (#21401) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, ismerem és olvasom az ubuntu fórumát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21403) Dhampir válasza #40553216 (#21399) üzenetére


Dhampir
félisten

A Tizenről nem sokat hallani, de úgy látszik, hogy az Ubuntuhoz sikerült meggyőzni más gyártókat.

(#21404) n00n válasza Dhampir (#21403) üzenetére


n00n
őstag

Igen, úgy néz ki a bq Aquaris E5 is kapható lesz Ubuntuval, plusz Mark Shutteworth azt mondta, hogy egy harmadik cég is jelentkezik ilyen telefonnal az amerikai piacon.

(#21405) caindwan


caindwan
tag

Sziasztok!
Ubuntu 14.10 desktop verzió telepítéssel próbálkoztam egy régebbi gépen (celeron p4, nvidia fx 5200). Addig simán eljut, hogy választani lehessen, live, vagy telepítés. A telepítést választva error 126-ot ír, és hogy nem tudja folytatni. Ez után kilép. Tudnátok segíteni? :F

(#21406) spammer válasza caindwan (#21405) üzenetére


spammer
veterán

Pendrive-ról fut? Mivel írtad rá? Részletesebb hibaüzenet? Vagy csak ennyit ír?

Egyébként arra a gépre inkább Xubuntut vagy Lubuntut tegyél szerintem (esetleg Linux Mint xfce vagy MATE), Ubuntuhoz talán már gyengécske lesz az a vas. Meg egyébként is jobban jársz bármelyik másikkal. :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#21407) caindwan válasza spammer (#21406) üzenetére


caindwan
tag

DVD-ről, mivel az alaplap nem tud usb-ről boot-olni :DDD Sajnos nem tudok pontosabb hibaüzenetet adni, mivel nem otthon van a gép, neten meg nem találtam róla semmit. Xubuntut próbáltam (ez a kettő volt kéznél :D ) Annál valami error 2 volt :F

(#21408) Lathronos válasza caindwan (#21407) üzenetére


Lathronos
őstag

PAE van a CPU-ban? Ha nincs, akkor valószínűleg az lesz a gond. Megoldás

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21409) caindwan válasza Lathronos (#21408) üzenetére


caindwan
tag

Köszönöm! :R Megpróbálom és holnap írok :))

(#21410) hcl válasza caindwan (#21405) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lemez hibaellenőrzése?
Merthogy lehet hibásan jött le.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21411) Fenyő válasza Lathronos (#21408) üzenetére


Fenyő
őstag

PAE van "P4-es Cerkában", inkább a 14.04-es verziót kéne kipróbálnia (régebbi gépek hardvertámogatásával lehet gond a 14.10-essel, nameg annak úgyis hamarosan lejár a támogatása, míg 14.04-esre 2019-ig van), és maximum Xubuntu-t vagy Lubuntu-t bír el a vas, ebben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21412) Lathronos válasza Fenyő (#21411) üzenetére


Lathronos
őstag

Lehet, hogy nem pontosak az emlékeim, de én úgy tudom, a Northwood P4 szériában nincs PAE csak a Prescott-ban, és az SSE2-vel is ugyanez a helyzet.Valamint én is a 14.04-et javaslom.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21413) Fenyő válasza Lathronos (#21412) üzenetére


Fenyő
őstag

PAE már PII-eskben, Athlon classicban is volt, ilyen szempontból a Pentium M / Celeron M széria érdekes, amiből ki tudja milyen megfontolásból kispórolták nem is az utasítást hanem a flaget. :W
The Banias family processors internally support PAE but do not show the PAE support flag in their CPUID information; this causes some operating systems to refuse to boot.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21414) Lathronos válasza Fenyő (#21413) üzenetére


Lathronos
őstag

Tényleg, a Pentium Pro megjelenése óta (1995) az összes Pentium osztályú CPU tartalmazza. A Celeron-t mint kibelezett Pentium CPU-t sosem értettem mi haszna :F , de ennek ellenére van rá kereslet.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21415) Fenyő válasza Lathronos (#21414) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez már tényleg nagyon off, de leginkább piaclefedés, mondjuk voltak kevésbé jó és ütőképesebbek Cerkák is, ilyen szempontból a "P4 Cerkák" voltak messze a leggyengébbek, főleg Willamete, ill Norhwood magosak, azokat még egy Tualatin P3-as vagy Applebread Duron is lenyomta, a Cerka D-ék egy fokkal már jobbak voltak, de az is felejthető széria, a Tualatin magos vagy Core2 alapú Cerkák viszont kifejezetten jók voltak ár/érték arányban vagy a legendás Celeron 300A ami garantáltan ment 450-en, így kb a sokszorosába kerülő 450-es PII-őt szorongotta, tehát az Intel saját magát lőtte tökön vele, azóta erősen meggondolja milyen Cerkákat adjon ki nehogy saját magának állítson konkurenciát házon belül. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21416) hcl válasza Lathronos (#21414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azért jött ki a Celeron, mert a full P2 mocsok drága volt, így kellett valami, amit el is lehet adni :D
Ja, már megválaszolták :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21417) Lathronos válasza Fenyő (#21415) üzenetére


Lathronos
őstag

Na ezzel befejezem az off-ot: nekem is volt egy Celeron A 300-asom egy ABIT BE-6 alaplapban és 466 MHz-en pörgött. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21418) Lathronos


Lathronos
őstag

Az Ubuntu 14.04.2 Cinnamon változatok a blogomból elérhetőek, ha valaki kíváncsi lenne rájuk.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21419) UnSkilleD válasza Hurkaleves (#21379) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a win 10 armon ki fog merülni egy iot oprendszerben, azaz csak távolról tudod elérni, csak cli az egész, azon nem fogsz semmi filmet lejátszani

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#21420) caindwan


caindwan
tag

Heló!
Máma megpróbáltam újra felvarázsolni, most már a Lubuntut. A videóban mutatott verzió alatt hibát írt. "ubi-partman failed with exit code 10. Further information may be founded in /var/log/syslog. Do you want to try running this step again before running?" Erre annyit találtam, hogy a nodmraid -ot kell kipipálni a speciális beállításokban. Ezzel futtatva ugyanazt a hibát írta.

(#21421) Fenyő válasza caindwan (#21420) üzenetére


Fenyő
őstag

Ez akkor most a 14.04-es Lubuntu? Az említett log file (/var/log/syslog) mit ír?

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21422) caindwan válasza Fenyő (#21421) üzenetére


caindwan
tag

Igen. Ubuntu 14.10 alatt ugyanezzel a szöveggel 126-os hiba, Xubuntu 14.04 2-es hiba és a Lubuntu.
Nem tudom, hogy kell megnyitni :(

(#21423) Sonja


Sonja
veterán

Ubuntu 15.10 Is Now Based On Kernel 4.0.4

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#21424) Fenyő válasza caindwan (#21422) üzenetére


Fenyő
őstag

Terminálból pl. sudo cat /var/log/syslog , ha hosszú lenne akkor | more , ill esetleg próbáld ki az alternatív telepítőt, problémás (pl nonpae-es), kevés ramos (512mb alatti) gépeken be szokott válni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#21425) caindwan válasza Fenyő (#21424) üzenetére


caindwan
tag

:R

(#21426) lionhearted válasza Sonja (#21423) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor lassan van értelme áttérni. :)

Tegnap még működött...

(#21427) Lathronos válasza lionhearted (#21426) üzenetére


Lathronos
őstag

Én kivárom a 16.04-et. 7-8 hónapig támogatott rendszernek nem látom sok értelmét, bár igaz, hogy ezek amolyan LTS Technical Preview-k

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21428) lionhearted válasza Lathronos (#21427) üzenetére


lionhearted
őstag

9 hónap, de hidegen hagy, ha jön a következő úgy is.

Tegnap még működött...

(#21429) chab7


chab7
addikt

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata ubuntun működőképes switchable graphics beállításról? T500-as thinkpad laptopon kellene oprendszer alatt váltani az integrált intel és dedikált ati között - ami windowsban működik, de linuxon nem sikerült még beállítanom, csak biosban váltva. Leírásokat találtam, de nem működnek, ezért érdekelne olyan akinek már sikerült ilyet beállítani.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#21430) lev258 válasza chab7 (#21429) üzenetére


lev258
veterán

Milyen videókártya? Catalyst-ban lehet. Egyébként meg Terminálból, csak annak utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21431) Dhampir válasza chab7 (#21429) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem korábban nem sikerült beüzemelni Ubi alatt, de ez nem jelenti azt, hogy másnak lehetetlen volna. :)

(#21432) lev258 válasza Dhampir (#21431) üzenetére


lev258
veterán

Nálam gond nélkül megy az egyik laposon. Az utóbbi időben egyedül a 14.04.2-ben nem tudott települni valamiért a zárt.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21433) Dhampir válasza lev258 (#21432) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam is ment, de a switchable rész nem működött a T500-ban lévő Radeon HD 3650-el, csak az Intel GMA 4500MHD Integrált VGA-t használtam.

T530 alatt nem volt gond, csak az Nvidiás opencli-vel, ami mókolással ugyan megoldható volt, de a korábban még működő Wine játékok azután ennek ellenére sem váltak ismét futtathatóvá.

HP Probook 6570b alatt az Intel grafikával nem sikerült feljavítani a gyenge képernyő színeit.

Valami apróság mindig akad, amin bukik az adott hardver, ha a felhasználó nem guru(l). :U

(#21434) lev258 válasza Dhampir (#21433) üzenetére


lev258
veterán

Amihez nincs zárt driver, ott Terminálon keresztül lehet kapcsolni. Azt még nem csináltam, de találkoztam már vele keresgélés közben.
Én nem vagyok guru, mégse volt még gondom se saját, se más gépével. Azzal viszont egyetértek, hogy időnként az ember kifogja a problémásabb hardvert, akkor pedig kell utánaolvasni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21435) Dhampir válasza lev258 (#21434) üzenetére


Dhampir
félisten

Nekem például nem is a zárt driverrel akadt gondom egyik esetben sem, hanem az azt összekötő vagy konfigurálást lehetővé tevő speckó szoftverek hiányával. A notebookok néha problémásabbak a belezsúfolt cuccok miatt.

(#21436) chab7 válasza lev258 (#21430) üzenetére


chab7
addikt

A Dhampir által említett Radeon HD 3650 és Intel GMA 4500MHD van benne. Sok leírást próbáltam, nem sikerült egyikkel sem. Azért lenne jó ha találnék valakit akinek már sikerült ilyen oprendszeren belüli váltás a kártyák között, akkor megpróbálnám azzal a módszerrel.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#21437) lev258 válasza chab7 (#21436) üzenetére


lev258
veterán

Akkor olvasni kell, mivel nincs zárt driver.
[link]
Esetleg majd egy hétvégét rászánok a nyáron, kiütöm a zártat és kipróbálom ezen a módon.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21438) laszlohu


laszlohu
addikt

Az alábbi hibát nem tudom, hogy ide, vagy a Firefox topikba írjam,
ha egyáltalán hiba :

[link]

a frissítéskezelő csak nem akarja frissíteni magától a 38 - as
firefox for Ubuntu canonical 1.0- ot

38.0.1 - re,

Ubuntu 15.04 - en, Május 14 - e óta
lehet az az oka, hogy csak néha-néha használom a fox-ot?

(#21439) Lathronos válasza laszlohu (#21438) üzenetére


Lathronos
őstag

14.04.2-n sem frissült még eddig, 38.0-m van. Amúgy megjelenik a frissítéskezelőben, csak nem tudod telepíteni?

Amúgy nálam ezt írja a firefox ellenőrzéskor:

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21440) lev258 válasza laszlohu (#21438) üzenetére


lev258
veterán

Szerintem ne aggódj, valószínűleg még nincs a tárolókban. Hivatalosan 4 napja jelent meg, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21441) BoB válasza laszlohu (#21438) üzenetére


BoB
veterán

Gyanítom hogy nem úgy telepítetted ahogy kellett volna.
Biztos nem vettél fel tárolót.
Az ubi repókban még csak a 37-es van.

Ezeknek az alapdolognak nézz utánna: tárolók (repository), csomagtelepítés, frissítés linux-on (ubuntun)

Ezekkel tisztában kell lenni.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21442) lev258 válasza BoB (#21441) üzenetére


lev258
veterán

Már frissült az Ubiban 38-asra, több mint egy hete. Legalábbis Mint-en biztosan, az meg arra épül.
bob.zxr: azt én is néztem, nem értem, de nem is lényeges. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21443) BoB válasza lev258 (#21442) üzenetére


BoB
veterán

A hivatalos csomagos oldalon a 37 van:[link]

Vagy én vagyok vak? Vagy csak ennyit ér a weboldaluk?

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21444) lev258 válasza BoB (#21443) üzenetére


lev258
veterán

Ja, amúgy az 14.04.1-ről mond infót, az meg régi. Mármint az LTS-t nézve, mivel én Mint-et használok jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21445) Lathronos válasza BoB (#21443) üzenetére


Lathronos
őstag

Nálam 38.0, akárhogy is nézem, Ubuntu 14.04.2. :)

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#21446) BoB válasza Lathronos (#21445) üzenetére


BoB
veterán

Úgy látom nem frissítik azt a weboldalt, viszont akkor nem tudom mi értelme van.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#21447) lev258 válasza BoB (#21446) üzenetére


lev258
veterán

Időnként biztosan frissítik, mivel a 37-es van feltüntetve több rendszernél is, viszont nem túl sűrűn.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#21448) laszlohu válasza Lathronos (#21439) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszi az infot.

(#21449) lionhearted válasza BoB (#21446) üzenetére


lionhearted
őstag

[link]

Tegnap még működött...

(#21450) ubyegon2 válasza laszlohu (#21448) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Firefox ESR- t is használhatsz, az csak biztonsági frissítéseket kap.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ubuntu Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.