- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- GoodSpeed: Bye PET Palack, hello SodaStream
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- LordAthis: AI Kérdés érkezett - 3600 soros Spagetti kód refaktorálása és budget
Aktív témák
-
biker
nagyúr
ok, megvan, a /opt/lampp/htdocs mappát chownal magamévá tettem, ide már így tudok másolni, és megy a php és mysql is.
azért elég nyögvenyelős így
ntomka: mondjuk az a baj, hogy úgy kell kitalálni, hova pakolhatok fileokat, no manual info, és a mappa is fejtörést okozott, és stb
-
Atapi
senior tag
"mint írtam, a chmod lefut, hiba nélkül, és továbbra sincs jogom"
én ilyet sehol sem láttam leírva...
de most akkor jól értem, hogy nem állítodnak be a mappa jogosultságai? vagyis sudo chmod 755 /var/www parancs ellenére nem drwxr-xr-x jogosultsága van a /var/www könyvtárnak, root tulajjal?
-
viztelen
tag
Hello.
Egy olyan problémával fordulok hozzátok, amire már egy jó ideje keresem a választ, de nem találtam semmi használhatót...
Dell Latitude E6400-at használok 64bites Ubuntu 10.04 -gyel, de ha lehajtom a fedelet, akkor lefagy...részletesebben:
bármilyen program fut (vagy ha semmi sem fut), és lehajtom a fedelet, akkor pörgeti a vinyót egy darabig, aztán amikor beindulna a képernyőkímélő, akkor leállítja a vinyót. Ha megint felnyitom a fedelet, akkor fekete a kép és nem reagál semmire se a gép, csak ha kikapcsolom gombot nyomva, és úgy indítom újra.Win7 alatt működik minden rendesen, és ha lehajtom a fedelet, akkor a visszajelző-led nem világít (bekapcsolt állapot) hanem villog, jelezve, hogy készenlétben van....
remélem érthetően írtam le.
előre is köszi a segítséget -
-
upszilon
őstag
Mostanában az Opera azt csinálja, hogy az előretöltés dacára megtorpannak lejátszás közben a Klippek Sőt, van, hogy a film megy, de egyszerre csak elhallgat a zene. Nektek is van ilyesmi?
-
-
biker
nagyúr
van-e ubuntura valami összefogott, egyben mindent lerendező apache-php-mysql beállító-telepítő csomag/program, vagy mindent egyesével kell, és pl apache-ot terminálban berhelni?
és miért nincs jogom a /var/www-ben BÁRMIT tenni? ez a localhost helye, de nincs jogom, nekem, mint egyedüli usernek, sudo után sem
-
VinoRosso
veterán
Köszönöm a válaszokat !
-
Atapi
senior tag
válasz
Nyugdíjas #30561 üzenetére
nálam ugy van a pure-ftpd config, hogy van egy /etc/pure-ftpd/conf/ könyvtár, és ebbe vannak beleszórva az egyes indítási opciók. minden opció egy fájl, aminek a neve az indítási opció, tartalma pedig az opció értéke. ha nálad is ez a megoldás él, akkor létrehozol ebben a könyvtárban egy Bind nevű fájlt. ebben megadod a portszámot, ahol figyelnie kell a szervernek, mented, majd ujraindítod a szervert, és már ott fog figyelni, ahova beállítottad.
ha neked külön config fájlod van, akkor abban -S <port> vagy --bind <port> formában kell megadnod, amit szeretnél.
ha a port előtt ip címet is megadsz <ip,port> formában, akkor csak az adott ip címre érkező kéréseket fogja fogadni a szerver. -
-
ntomka
nagyúr
-
D®. GeNy@
aktív tag
Sziasztok!
Elég komplikált kérdésem ill. problémám van, de hátha tud vki segíteni!
Ubuntu Linuxom van Gnome ablakkezelővel egy p3-as gépen, mely itthon szerverként üzemel netmegosztás gyanánt egy, gigabites switch közbeiktatásával.
A hálózat tökéletesen müxik a 3 gép között (1gép-win7, 1gép-XP és végül a p3-as linuxal), a windows OS-ek látják a linux megosztását és visszafele is minden klaffol, azaz a samba is tökéletes, DE a mai nap érdekes jelenséget tapasztaltam. Az egyik gépen az (xp-s) azt írta ki, h. kettős név van a hálózaton ???
Na most ez egy zárt belső hálózat, 1 évig tökéletesen működött minden, aztán egyik napról a másikra ez történik? -Mire fel?
Azon a dolgon, h. nevet változtatok, más munkacsoportba megyek, belső ip-t változtatok megtörtént... -nem jártam sikerrel...
A probléma tetőzése, h. az xp-s gépen egy másik partíción van egy win7 is, ami viszont nem kiabál ezzel a "kettős név van a hálózaton"-nal...szóval felettébb érdekes...
Az lenne a kérdésem: Lehetséges-e vmely módon törölni a linuxon belül (mivel ez osztja a netet) a névregistryket, ha van egyáltalán ilyen?!
Vagy meg lehet ezt oldani máshogy is?Kézzel van beállítva mindegyik gépen a belső ip, a név, valamint mindegyik egy adott munkacsoportban van!
-
kovaax
őstag
-
válasz
VinoRosso #30569 üzenetére
Telepítési sorrend: WinXP, Win7, Ubuntu
Torrentezőknek: torrentflux miért nem jó? Böngészőből lehet vezérelni, nem kell hozzá GUI, még magyar nyelvű howto is van hozzá.
-
VinoRosso
veterán
-
csizzah
aktív tag
Sziasztok,
Egy kis segítségre lenne szükségem, előre leszögezném hogy abszolút kezdő linux felhasználó vagyok. Naszóval van nekem egy netbookom 60gb hdd-vel raktam egy win XP-t egy 20gb-os ntfs parícióra a maradék 40 gb is ntfs lett. Nem olyan régen rábukkantam ilyen pendriveról bootolható linux disztribúciókra és nagyon megtetszett az easy peasy, tök jól paszol egy netbookhoz, egy darabig a pen-ről használtam de aztán gondoltam egyet mi lenne ha feldobnám az xp mellé. Usb kulcsról el is indult a telepítő minden egyértelmű eljutottam egy ilyen képig,
az első opciót választottam, telepítés egymás mellé és az indítandó kiválasztása rendszerindításkor, csuhéj ez kell nekem kapott is az ubi egy kb 9gb-os partíciót ahogy a képen látszik és fel is rakta gond nélkül, miután újraindítottam a gépet a következő kép fogadott,
annyi különbséggel hogy a 2.6.32-22-generic helyett 2.6.32-21-generic(csak iyen képet találtam nem tudom számít e valamit.)
hova lett az xp-m?, gondolom normál esetben valami hasonlót kellene látnom,
vagy legalább is valami ilyesmit,
mit baxtam el?
Előre is köszi és bocsi a hosszú posztért. -
-
válasz
ntomka #30562 üzenetére
Hát, a gond valószínűleg a beállított elérési útvonalakkal volt, talán az ékezetet vagy a szóközt nem szereti. Alapbeállításokkal már ment a torrent hozzáadás, viszont hiába próbálok beállítani bármit is, nem képes a változásokat elmenteni, így a következő futtatáskor gányó van.
Azt hiszem, hogy leteszek egyelőre a használatáról, a Wine-os megoldás sokkal jobban szuperál még.
De ha lesz valami előrelépés, akkor szóljál ám mindenképpen! -
ntomka
nagyúr
válasz
Nyugdíjas #30561 üzenetére
Nálam ennyi van a proftpd.conf-ban. Szerintem hozd létre és hajrá.
Mielőtt nekilátna valaki a password megfejtésének, előre bocsájtom, ez egyébként egy xampp alap beállítási fájl.
# This is a basic ProFTPD configuration file (rename it to
# 'proftpd.conf' for actual use. It establishes a single server
# and a single anonymous login. It assumes that you have a user/group
# "nobody" and "ftp" for normal operation and anon.
ServerName "ProFTPD"
ServerType standalone
DefaultServer on
# Port 21 is the standard FTP port.
Port 21
# Umask 022 is a good standard umask to prevent new dirs and files
# from being group and world writable.
Umask 022
# To prevent DoS attacks, set the maximum number of child processes
# to 30. If you need to allow more than 30 concurrent connections
# at once, simply increase this value. Note that this ONLY works
# in standalone mode, in inetd mode you should use an inetd server
# that allows you to limit maximum number of processes per service
# (such as xinetd)
MaxInstances 30
# Set the user and group that the server normally runs at.
User nobody
#Group nogroup
# Normally, we want files to be overwriteable.
<Directory /opt/lampp/htdocs/*>
AllowOverwrite on
</Directory>
# only for the web servers content
DefaultRoot /opt/lampp/htdocs
# nobody gets the password "lampp"
UserPassword nobody wRPBu8u4YP0CY
# nobody is no normal user so we have to allow users with no real shell
RequireValidShell off
# nobody may be in /etc/ftpusers so we also have to ignore this file
UseFtpUsers off -
Nyugdíjas
nagyúr
Üdv a nálam okosabbaknak
pure-ftpd-vel volt már dolga valakinek? banális dolog... csak a default listening portot szeretném átállítani (sajnos a 21-en már egy másik gépről másik ftp fut). De nem barátom nekem ebben egyik leirás, dokumentáció sem.
Elvben gyakran van szó egy pure-ftpd.conf file-ról,de ez nekem nincs, és nyilván ha létrehozom akkor nem elég, ha csak ezt az egy beállítást tartalmazza. Igazából erről sincsen lövésem, miért nem hozta létre a file-t installkor (korábban dolgoztam már a pure-ftpd-vel, és ha jól emlékszem helyén volt a file, ott egy pillanat beállitani a portot természetesen).Ötlet?
Köszi előre is -
válasz
ntomka #30559 üzenetére
Ez nagyon jó, mért nem szóltál előbb? Egy sort szenvedtem vele, mire rájöttem, hogy rootként kell indítani. Operával nem jó, megjelenítési problémák vannak. Chrome-val és Firefoxszal jó, de sajnos egy apró problémám lenne vele, nevezetesen az, hogy amikor betallózok neki egy torrent fájlt, hiába kattintok az OK gombra, nem reagál rá semmit.
-
Atapi
senior tag
válasz
Bandi18 #30547 üzenetére
hát, ez igy szerintem csak macerásan oldható meg. amondó vagyok, hogy vagy válassz egy kis erőforrásigényű x-et, ami mindig megy (pl xfce, lxde), magában se sokat eszik, ha meg nem használod, akkor meg szinte semmit, és tudod vezérelni távolról.
vagy ha csak a torrent kliens miatt szeretnél grafikus környezetet, akkor keress egy kultúrált webui-val rendelkező verziót, és használd azt.
szoval a kérdés, hogy miért van szükséged távoli asztalra? -
Lakers
tag
Sziasztok!
Hogyan kell használni a wine-t? Telepíteni nem tudok a jobb klikk-es megoldással... elindítani az exe-ket sem...
Terminálban a wine progman paranccsal jön elő egy ablak és ott fájl futattásal már sikerült, de a felrakott alkalmazások sem indulnak el... azt is terminálból kéne valamilyen paranccsal? -
#16820480
törölt tag
kicsit off topik kérdés, de nem igazán tudok jobb helyet, ahol feltehetném:
olyan feliratot milyen program tud megjeleníteni, ami (ha jól sejtem) dvd-ről lett egyből kimásolva, tehát .sub fájl, de nem szöveges, hanem 10-15 megás, és képként vannak benne a feliratok. így simán az mplayer meg a vlc sem akarja megnyitni a filmmel. nekem az is jó lenne, ha valamivel úgy át tudnám konvertálni, hogy rá legyen égetve a képre, vagy videóvel együtt vissza dvd formátumba, vagy ilyesmi, mert így nem igazán tudom megnézni az adott filmeket sajnos.
-
Atapi
senior tag
válasz
Bandi18 #30545 üzenetére
de desktop nélkül nincs vnc. a vnc pont azt csinálja, hogy a desktopot tudod bsztatni. ha ezt nem akarod, akkor két távolról irányítás merül még fel szerintem:
1. openssh-servert telepitesz, és akkor ssh-n (win alatt putty prog) be tudsz jelentkezni, és kapsz egy ugyanolyan konzolt, mintha a gép előtt ülnél. (ennél a változásnál szükséged lehet az egyes alkalmazások háttérbe küldésére, hogy később is hozzájuk férhess. ehhez tok jó prog a screen, avagy mostmár byobu)
2. webui, ha csak a torrentet szeretnéd irányítani. ehhez viszont előbb klienst kéne választanod, mert majd mindegyiknél máshogy megy ez.
-
-
Atapi
senior tag
válasz
Bandi18 #30543 üzenetére
vnc-nek csak grafikus ablakkezelő környezet esetén van értelme, de a serveren nem fut ilyen default
szoval ha távoli asztalozni akarsz, akkor legjobb lesz ha felteszel egy desktop ubuntut, abban rögtön adva lesz minden, ami ehhez kell. utána meg keresel valami klienst, ami tetszik neked (pl deluge, transmission, vagy akár utorrent wine alatt).
rtorrent ujrainditás után meg akkor veszti el a torrenteket, ha nem adsz meg neki session könyvtárat a konfigjában. ez user error, ne tessék a programra mutogatni.
-
Bandi18
tag
Sziasztok
Most raktam fel egy Ubi 10-es servert. Szeretnék rá VNC-t hogy winből vncviewer-el bemehessek és a torrentet szabályozhassam, de az rtorrenttel kelljen szerencsétlenkedni, mert az újraindítás után elveszti a listát, plusz nem lehet egyenként benne szabályozni.
Eddig a vnc server vanc sak fenn.
Köszi
-
Nowhereman
őstag
A legjobb, ha a win7 telepítése után telepíted az ubit. A grub alapból megadja a választási lehetőéget. Ha tovább szeretnéd spilázni, akkor telepítsd a rendszer betöltés kezelőt -ott tovább hangolhatod a grubot/mondjuk állíthatod az alapoprendszert, vagy az továbblépési időt/. A getdeb.net-ről telepítheted az ubuntu tweaket, amellyel kényelmesen unstalálhatod az elavult kerneleket...
-
Sziasztok!
Az Evolutionnál, hogy tudom megcsinálni amit Thunderbirdnél, hogy az "Ezen a számítógépen" mappa "Beérkezett üzenetek" almappájába beleteszi ömlesztve az olvasatlan üzeneteket?
-
ntomka
nagyúr
Majd lesz, a fórum szerint. Viszont ezek a fícsörök nekem nem hiányoznak. Elég ritkán hallgatok csak számokat.
-
#16820480
törölt tag
válasz
ntomka #30538 üzenetére
hát, ahhoz képest, hogy rhythm alatt beírom a kifejezéseket, és már hallgatom is, igen
meg ugye aztán minden változtatásnál új listát csinálni, vagy üríteni a jelenlegit. illetve normális shuffle sincs, csak a lista tartalmát tudja megkavarni, ez is elég buta módszer... -
#16820480
törölt tag
válasz
ntomka #30535 üzenetére
hát igen, nálam nem egészen így néz ki
én azt szeretném, ha nem kellene lejátszási listát kreálni, hanem maga a library lenne alapértelmezett lejátszási lista, amiben filterekkel tudok gyorsan szűrni (songbirdben ez őrített meg, hogy olyan fájdalmasan lassan alkalmazta a filtereket...). illetve mellette persze nálam is vannak (dinamikus) lejátszási listák, mint például a kedvencek, vagy a bizonyos könyvtár tartalma legyen benne. de alapvetően nem úgy hallgatok zenét, hogy most xy előadó xy albumát akarom, és azt beteszem egy listába, mert ez így túl lassú, hanem beírom a filterbe, hogy xy, és eleve azt játsza olyankor (ahogy a rhythm meg a banshee csinálja például). -
rankesz
veterán
Sziasztok
Van egy kis ION-os HTPC-m, amit Thinkpad USB travel keyboard-al használok + az USB hubjára rá van kötve egy kis asus egér.
Hogy lehet azt Lucid alatt beállítani hogy működjön a scroll a trackpoint középső gombal / egér középső gombjának benyomásával?Valamint hogy tudom a Firefoxnál a megszokott Wines fontokkal használni a böngélőt?
-
-
#16820480
törölt tag
válasz
ntomka #30533 üzenetére
néhány tárolóból nincs még maverick-es, átírtam lucid-ra kézzel, és akkor simán felteszi (ahogy pl. az ubuntu tweak is így megy fel, és még egy-két dolog). nem tudom, hogy emaitt van-e gui probléma, vagy valami más miatt. 0.4-es verzió van fent (buildbot r1960).
de akkor hogy csinálom meg azokat, amiket hiányoltam? mert nem teljesen látom át így elsőre. -
#16820480
törölt tag
válasz
Brutforsz #30528 üzenetére
köszi, ezt használtam régebben (amikor windows-ról váltva be volt rögzülve a winamp), de aztán idővel feltűnt, hogy mennyivel rosszabb a hangja, mint a többi lejátszónak, így váltottam, aztán most meg már megszoktam ezt a music library felépítést.
ntomka: köszi, megnézem, kipróbálom. bár annyit már sikerült észrevenni, hogy kicsit szét van csúszva a gui, a menüpontoknál az ikonok mérete nem stimmel, mintha mindenhova 48x48-as vagy nagyobb ikont próbálna beféretni, de csak a közepükből egy 16x(valamennyis) crop látszik.
meg az egész felépítése kicsit nyakatekert nekem: mindenáron playlistet kell cisnálni, nem lehet csak úgy a library-ban szemezgetni vag yakár az egészet randomra tenni és lejátszani -
válasz
BaziJoe00 #30519 üzenetére
Gondolom, hogy ez a helyzet, ha egyszer nem is rakta be automatikusan a Windowst a listába. Ha nincs bent a listában, akkor hiába is próbálod a nemlétező menüpontot alapértelmezettre állítani. A menü megjelenítéséhez tartsd nyomva a Shift gombot.
Hacsak nincs ellenedre, még mindig ajánlom a BIOS beállogatós módszert is.(#30530) BaziJoe00: Nah, pont elkéstem, de mindegy. A lényeg hogy jó lett. Mondjuk konkrétan csak ezért talán felesleges volt újra feltelepíteni az Ubuntut, de végül is egy egyszerű megoldás volt.
-
ntomka
nagyúr
válasz
#16820480 #30527 üzenetére
Én a clementinet használom. Az amarok 1.4-re épül, de qt4 porttal, szóval nem gáz, ha Gnomera teszed fel. Gyorsan fejlődik, folyamatos a fejlesztés, és a fordítását jelenleg 100%-ig egymagam végeztem/végzem.
-
#16820480
törölt tag
válasz
ntomka #30522 üzenetére
igen, pontosan ezt hiányolom, hogy lehessen már választani. amióta awn van fent, teljességgel feleslegesnek érzem, hogy háttérbe tegye, mert ha azt szeretném, akkor egyszerűen a "minimize" gombra nyomok, és kész. illetve az is igen bosszant, hogy nincs benne stop gomb, csak pause. persze gyorsgombbal lehet stop funkciót is aktiválni benne, nade mégis, annyira fájt volna odatenni egy gombot? amúgy is még egy kilométer hely van jobbra a többi gomb mellett...
de ha már kilépés, háttérbetevés, akkor lehetne következetes a dolog (gyorsgomb). böngészőben ctrl+w a tab és ablak bezárása. empathy-ban szintén. akkor vagy legyen már itt is ctrl+w, vagy a többiben legyen ctrl+q, ahogy a rhythmbox-ban...én sem igazán szeretem amúgy, bár meglepően megszokható az egyszerű designja, de tele van hibával, és alig fejlődik (külsőleg látható dolgokban). viszont egyszerűen nem találok mást helyette. régebben egy ideig songbird-öt használtam, de az dög lassú, és ráadásul le is álltak a hivatalos linux fejlesztéssel, így néha ilyen instabil portokat majd talán összehoz valaki, de azért az mégsem az igazi, miközben a win verzió meg elhúz fejlődésben. a banshee jó lenne, de nem tud dalszövegeket (régebben tudott, aztán valahogy eltűnt belőle az a plugin), illetve marhára idegesítő, hogy kiakasztja a procimat dalváltásnál, és jobban felmelegíti, mint a videó kódolás vagy folyamatos flash lejátszás. az exaile felépítése nem tetszik, ráadásul még egyetlen verziója sem volt képes stabilan futni nálam soha. az amarok Qt-s cucc, a többi meg tudásban nem nagyon van sehol az ilyen jellegű lejátszók közt (listen, quod-libet...).
-
ntomka
nagyúr
Több lehetőséged is adódik:
- Leszeded a honlapról, és azt futtatod.
- Felveszed ezt a tárolót, így frissül magától, viszont cserébe Minefield lesz a neve (idióta Mozilla megnevezés).
- Vagy használod ezt.(#30524) adyh: Az Ubuntu telepítő ezt megoldja helyetted akkor is, ha külön partícióra telepíted, vagy windowsból wubival.
-
Oldmobil
aktív tag
Hahó!
Tanácsot szeretnék kérni, nagy nehezen kezdő linuxosként végre szinte tökéletesre összereszeltem az Ubuntu alapú XBMC-s otthoni HTPC-met, és most szeretnék valamilyen rendszermentést készíteni, amiről ha baj van, akkor vissza tudom állítani a teljes oprendszert, alkalmazásokkal, userekkel, mindennel. Az is jó, ha bitről bitre megy. Az egész nem nagyobb 2 GB-nál, grafikus felület nincs, de van DVD író a gépben. Magát az SSD-t nem tudom kivenni belőle lementeni, mert nincs másik gép amire rá tudom dugni.
Mit javasoltok?
Köszi, -
adyh
tag
Sziasztok!
Meglévő Win7 mellé szeretném feltenni az ubuntu 10.04-et, úgy hogy indításkor tudjam kiválasztani melyiket szeretném.
Ebben kérnék segítséget, hogy mi a menete.
Köszi -
M.W.H
aktív tag
erre pls fel akarom tenni a 4.0.b5 öt.
-
ntomka
nagyúr
válasz
#16820480 #30521 üzenetére
A kilépés meg az ablak bezárása nem egy funkció. Pl. biztosra veszem, hogy egy üzenetküldőnél meg attól kapnál idegbajt, ha folyton kilépne az x-re kattintáskor, nem csak eltenné a háttérbe.
Amúgy zenelejátszónál nekem ugyanígy tetszik, gyorsabb így a háttérbe rakni, viszont kilépni ha elindítottam, több óra után szoktam, lejátszási listát cserélni meg igen sokszor. Szóval ez így jó. Persze értelmesebb lejátszókban a beállításoknál ezt a funkciót felül lehet bírálni. A ryhtmboxot sosem tartottam értelmes lejátszónak.
-
-
M.W.H
aktív tag
firefox frissítés hogyan kell?:/
-
#16820480
törölt tag
hogy lehet rhythmboxból kilépni? amióta beteszi magát az indicatorba, egyszerűen nem tudom bezárni az ablakot, mert tovább működik a háttérben, és a bezárásra még a lejátszást sem állítja meg. kinek jó ez a ******* így?
-
#16820480
törölt tag
válasz
hackeeeee #30508 üzenetére
egyszerre két helyre nem fogja kitenni. ha nincs értesíŧési területed (notification area), akkor az indicatorban lesz automatikusan a hálózatkezelő. ha van, akkor átteszi oda (de a bluetooth-t sajnos nem).
amúgy van arra valakinek ötlete, hogy a 10.10 telepíŧés óta miért nem tudja normálisan igazítani az empathy az ablakait? úgy szeretném, ha pont az alsó panel felett lennének, a jobb alsó sarokban, de akármit csinálok egy 100-150 pixellel feljebb teszi. még akkor is, ha compizban beállítom a place window pluginben, hogy fixed window placement-et kapjon, és tegye a sarokba pont (pidginnél ez működött). olyan, mintha addig felérne a panel, és nem tudná lejjebb rakni.
-
válasz
[pod]Diablo #30509 üzenetére
sudo apt-get clean
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get autoremove -
M.W.H
aktív tag
hey
mért van az hogy kitömöritésnél belassul szürkülnek az alkalmazások és nem használ rambol csak 300 megát és procibol 20% ot? és mégis lassu swap memoriábol meg 3 megát...
??help?? -
[pod]Diablo
őstag
Hello!
Van 1 olyan problemam hogy az ubuntum 10.-es kiadasra akarom frissiteni,de azt irja ki hogy nincs eleg hely elemezen,a rendszer teljesen friss kb 5percre lett felrakva,es elvileg 1 38gigas particiora lett felrakva.az letezik h tobbet kb . ennyit foglal a rendszer?es ha igen vhogy nemtudom megoldani hogy tobb helyem legyen?a frissitesre es egyebekre?(tobbi winchesteren van meg hely boven)
Elore is koszonom a segitseget
-
-
válasz
BaziJoe00 #30492 üzenetére
A grub.cfg egy írásvédett fájl, ha írni akarod, akkor egyrészről rootként tudod azt megtenni, másrészről meg előtte írhatóvá kell tenned. De amúgy sem ajánlott azt szerkesztgetni, helyette a /etc/grub.d/40_custom fájlba írd be amit szeretnél, majd futtasd az update-grub parancsot.
Az alapértelmezett rendszerindításhoz a /etc/default/grub fájlban írd át a GRUB_DEFAULT=0-át mondjuk a konkrét menüpont nevére, pl.: GRUB_DEFAULT="Windows 7 (loader) on /dev/sda1" (a GRUB_TIMEOUT értékét is érdemes lehet átírni ilyenkor, hacsak nem akarsz várni mindig 10 másodpercet). Ezután újra futtatni kell a szokásos update-grub parancsot.
De! Ha már úgyis kettő vinyón helyezkedik el a két rendszer, inkább használd az alaplapod által nyújtott lehetőségeket, vagyis a BIOS Setupban állítsad be a Windowsos meghajtót bootolásra, majd mikor Ubuntut szeretnél indítani, használd a bootválasztó menüt, amit a meghatározott gombbal tudsz előhívni (általában F11 vagy F12).
-
BaziJoe00
tag
srácok engem ne felejtsetek el!
valaki esetleg nem tud segíteni rajtam? -
Érdekes bug: Akár altatom, akár kikapcsolom a gépet, az pár mp. múlva bekapcsol. Látott már valaki ilyet?
Aktív témák
Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Ingatlanos topic!
- Motorola Moto G72 - a titkos favorit
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Parfüm topik
- Futás, futópályák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- ASUS ZenBook 14 OLED UM3402 - 14"2.8K OLED - Ryzen 7 7730U - 16GB - 512GB - Win11 - 1,5 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO LOQ 15APH8 15 notebook - R7 7840HS 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 6GB WIN11
- Xiaomi Redmi 9 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest