Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) MrCsiT válasza kali (#48850) üzenetére


MrCsiT
addikt

"a wireless advanced szekcióban a transmit power high értéken áll?" - igen.
megnézem a csatornákat, lassan mi mást tehetnék.. :(

uPnP-re van ötleted, mi van vele?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48852) Intruder2k5 válasza MrCsiT (#48847) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, a Preamble nem azonos a csatornaszélességgel!
http://forum1.netgear.com/showpost.php?p=367063&postcount=2

Azt nem mondom, hogy hideg, de úgy szoktam fogalmazni, hogy sosem melegebb, mint amilyennek azt tervezték a mérnökök! Előttem ugyebár itt van az RT-N66U a polcon, immár több, mint egy éve, és azóta non-stop, 7/24-ben fut rajta két torrent kliens, webszerver, samba, és ftp szerver (bár ebből állandó terhelést nyilván csak a két torrent kliens jelent, a többi alkalomszerű), de így is csak langyos, melegnek nem mondanám! Viszont van benne termetes hűtőborda, tehát nem félek attól, hogy megsütné magát, bízom a mérnökökben! Illetőleg még azt hozzáteszem, hogy az előtte lévő ASUS-aim, WL-500gP és RT-N16 típusok ettől jobban melegedtek, azoknak lyukacsos tetejük volt, amin érezhetően jött ki a hő, ez pedig már zárt házban van, ami azt sejteti, hogy nem melegszik annyira, mint az elődjei! De egyikkel sem volt soha ilyen problémám se!

De félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy most rohanj és vegyél egy ASUS-t, mert azzal tuti jó lesz, mert mint azt már ezerszer leírtam sok helyen, WiFi-vel kapcsolatban semmiféle garanciát nem lehet vállalni, hiszen erősen környezet, és kliens függő is, így aztán ezt, én sem tudom felvállalni!

UPnP-t passzolom, ha mindkét eszközben be van kapcsolva, akkor annak működnie kell! Több variáció, különösebb állítási lehetőség ezzel kapcsolatban, nincs! Ha nem működik, akkor valamelyik eszközzel gond van!

[ Szerkesztve ]

(#48853) MrCsiT válasza MrCsiT (#48851) üzenetére


MrCsiT
addikt

update: uPnP működik, a kézi forward-okat töröltem, és így is megy. Nem tudom, mi volt a gond korábban..

Intruder2k5: köszi az infókat, már ez is sokat segít, főleg, hogy nem egy PR szakember állítja, hanem ez tapasztalat.

Nem arról van szó, hogy használhatatlan a router, de ez a bizonytalankodása zavaró.
Próbálom majd 1-13-ig a csatornákat, de őszintén szólva sok reményt nem fűzök hozzá, mert
-amit biztosan próbáltam eddig: 1,5,6,11,12,13 - és mindegyiken visszaesett 30Mbps-re a sebesség;
-még amikor 90 Mbps volt, akkor is arra panaszkodott az inSsider Office, hogy weak connection/signal..

Tudom, hogy 3rd party fw-vel el tudnám érni, hogy erősebben tolja a jelet a router, de a stabilitásnak szerintem gyárilag is meg kellene lennie.
(Ha nem jutok semmire, megpróbálom még egy factory reset után, hogy lesz-e változás, aztán, veszek valami mást.)

Annyi haszna mindenképp van a történetnek, hogy én eddig azt gondoltam, hogy a 11n az max. 300Mbps-t jelent. De nem, mert pl. az Edimax is tud 11gbn-t, azaz, fogad csatlakozást, de csak 54Mbps a max. wifi sebessége. Ez meglepett.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48854) kali válasza MrCsiT (#48853) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy ez nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalé, a beállításokés és a környezeti tényezőké is.
nekem is 150-es kapcsolaton áll alapban, mert bekapcsolva a notikon a takarékos mód a wifi modul tekintetében, de ha terhelést kap - például le-, vagy feltöltés -, akkor feljebb ugrik.
most nézem, csak 121-es a kapcsolat nyugalmi állapotban, de látszik, hogy ünnepi hétvége van, ilyen sok idegen hálózat még sosem volt elérhető itt.
az edimax routered 300-as, tehát megfelelő beállításokkal az is tud(na) annyin szórni, nem pedig csak 54-en, de az is több tényező függvénye; link
talán nem véletlen, hogy az edimax is csak 54-et tud, pláne ha olyan módon áll, ahol n is van/lenne.
nagyon ritka az olyan router, mint a tl-wdr1043nd v2, hogy 2.4 GHz alatt nem 300-as, hanem 450-es, de azt kevés ellenoldal támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#48855) MrCsiT válasza kali (#48854) üzenetére


MrCsiT
addikt

én is így tudtam, de átgondoltam, mikor láttam, hogy bár az edimax-on az N-data rata auto, de a normál data rate az max.54-re állítható.... és akkor már csak az a kérdés, hogy

- A Toshiba Satellite L500-1XR Realtek 8191SE csatolója miért csak 54Mbps-es kapcsolatot tud kiépíteni az Edimax routerrel? (ha mellette vagyok, is ez a max. sebesség a laptop hálózati kártya tulajdonságok szerint)

- ha kizárólag 802.11(n) csatlakozást fogadóra állítom az Edimax-ot, akkor a laptop miért nem képes csatlakozni a routerhez, holott elvileg g/b/n-es az a Realtek csatoló?

-lehet-e valamilyen inkompatibilitás a TP-link 1043ND-vel, vagy azzal is?
(A laptopon a legfrissebb Realtek driver van.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48856) Kissapka válasza Kissapka (#48823) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Üdv.
Up. Hátha valaki... :(

(#48857) Intruder2k5 válasza Kissapka (#48856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Amit ITT látsz IP címet, az megegyezik azzal, amit a noip oldalán regelt a router?

(#48858) GU-81M válasza GU-81M (#48773) üzenetére


GU-81M
tag

Akkor felteszem másként a kérdést: hogy érdemes beállítani a routert, ha wifin keresztül szeretnék torrentezni? PPPoE kapcsolaton keresztül csatlakozna a router a nethez. Megnéztem, hogy melyik port kell, hogy nyitva legyen a torrentnek és ezt megnyitottam (a port forwarding fülnél, udp+tcp-re). A kapcsolatok száma a utorrentben 150-re van korlátozva. A probléma az, hogy a routeren valamiért 2000 környékére megy fel az udp kapcsolatok száma torrentezés közben (belassul, ledob a netről, stb lesz utána).

Tehát még egyszer: hogy érdemes beállítani a routert, ha wifin keresztül szeretnék torrentezni?

(#48859) Intruder2k5 válasza GU-81M (#48858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Első és legfontosabb, hogy nem kellene WiFi-n torrentezni!

De ha már, akkor ugye abban egyetértünk, hogy a router nem generál önállóan mindenfelé kapcsolatokat, ergo a kliense(ke)n kellene körülnézni, hogy miért ez a sok kapcsolat!

[ Szerkesztve ]

(#48860) Kissapka válasza Intruder2k5 (#48857) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Szia! :D

Igen, ugyan az.
Ellenőriztem már én is sajnos. Látszólag minden rendben, de kívülről mégsem érem el a routert.
Belső hálózatból a no-ip-s címmel remekül működik.
Nem értem.... :(((
Üdv
Kissapka

(#48861) Kissapka válasza Intruder2k5 (#48857) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Portscannerrel scannelve nincs nyitva egy port sem. Pff. :((
Ez tuti az miatt van, hogy nem wan-on keresztül, hanem egy usb sticken keresztül kapja az internetet. Ehhez egy másik interface-t kellett létrehoznom. Az új interface-hez a wan tűzfalszabályokat rendeltem hozzá.
Nem lehet, hogy amit az Alex féle sw automatikusan kinyit portokat, azok most mind zárva vannak?
Este tudok újra próbálkozni...
Köszönöm szépen a segítséged! :)
De jó lenne, ha Alex is olvasná ezt... :D
Üdv
Kissapka

(#48862) Intruder2k5 válasza Kissapka (#48861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, akkor minden bizonnyal az a hiba oka! Alex most is itt tevékenykedik egyik-másik topikban, hogy pont ezt olvassa-e, azt nem tudom!

(#48863) AsUsLaptop01 válasza AsUsLaptop01 (#48830) üzenetére


AsUsLaptop01
csendes tag

Valaki aki okos, és ért ehez? :F

Köszönöm!

(#48864) vargalex válasza AsUsLaptop01 (#48830) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan mi a wifi config-od (/etc/config/wireless tartalma)?

Alex

(#48865) vargalex válasza Ch4rl3s (#48824) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Soros porton visszarakható ám bármilyen firmware (így a gyári is)! De Budapesten tudok segíteni, ha gondolod.

Alex

(#48866) vargalex válasza Kissapka (#48860) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Inkább azt nézd meg, hogy az Intruder2k5 által linkelt oldalon ugyan az az IP cím látható-e, mint LuCI-ban az Állapot oldalon a WAN interface-nál. Mert a T-Mobile-nál nem adnak publikus IP-t! Viszont a ddns-script a valós publikus IP-vel frissít (ami ugye esetedben szerintem nem az eszközé lesz)...

Alex

(#48867) GU-81M válasza Intruder2k5 (#48859) üzenetére


GU-81M
tag

Furcsa, eddig 2 évig simán ment a routeren a torrent, annyi különbséggel, hogy még egy régebbi változat volt fent, ha jól emlékszem 1.0.2.. Semmilyen extra beállítás nem kellett akkor, csak a portot megnyitni. Ment rendesen a le- és feltöltés is (D:2,6MB/s, U:1,2MB/s), nyugodtan tudtam netezni is mellette, nem dobált le.

Kb másfél hónapja frissítettem a routert, azóta van ez a probléma. A kliensen semmit sem változtattam, csak a routerhez nyúltam hozzá. Ha eddig probléma nélkül ment, akkor illene most is....

(#48868) Intruder2k5 válasza vargalex (#48866) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"a ddns-script a valós publikus IP-vel frissít"

Tehát alapeset az, hogy url alapján frissít? Azt hittem defaultban az interfészről szedi a címet...

(#48869) vargalex válasza Intruder2k5 (#48868) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Defaultban az ip_source értéke web és az ip_url értéke http://checkip.dyndns.com/.

Alex

(#48870) Intruder2k5 válasza vargalex (#48869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na akkor ebben tévedtem meg! Most már ezt is tudom, köszönöm! :)

Lassan csak kikupálódom OpenWrt-ből is, csak tudnám mire fogom használni! :)

(#48871) vargalex válasza Intruder2k5 (#48870) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hát arra, hogy itt segíts a többieknek. :)

Alex

(#48872) kali válasza MrCsiT (#48855) üzenetére


kali
legenda

ejj, akkor semmin sem csodálkozom, két olyan wifi modul van a számtalan típusból, amivel rengeteg probléma van, és ez az egyik!
elég csak rákeresni a típusra a neten, sok olyan témát találsz, ahol erre panaszkodnak, hogy gyenge a wifi, szakadozik vele a kapcsolat, csak 54-es g szabványos sebességgel csatlakozik a 150-es és 300-as n szabványos routerekhez, amikkel más modul megy megfelelően...stb.
valakinél egyik vagy másik wifi illesztéssel javul, ahogy a különböző verziókkal kipróbálta, másoknál semmi sem segített, csak a modul cseréje...

(#48873) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Üdv!

Látom panasz van a v2-es wifi térerejére és sebességére, el kell keserítsek mindenkit hogy ez hardveresen ilyen, nekem is a wrt54gl Linksys poros nyomába nem ér ilyen téren, de a Wrt160nl hatótávolsága és sebessége is nagyságrendekkel jobb mint ennek úgyhogy ezt így kell megszokni, a 3rd firmware sem segít a helyzeten, sőt nekem rontott, hiába állítható az adóteljesítmény a valóságban semmi nem állítódik, 10dbm-en is ugyanolyan minden mint 20-ra állítva de akár 27-re téve sem változik semmi, az inssider is alátámasztja ezt. Én a problémát úgy orvosoltam hogy továbbra is üzemel egy másodlagos router (a wrt54gl) és ha távolabbról akarok csatlakozni akkor arra szoktam, a router közelében meg a Tp-re hogy legyen N módom mert gyakran kell nagy akár 20gb fájlokat áthúznom hálózaton és azért nem mindegy hogy 2,1-el másolok vagy 11-el, de sajnos a V2 másik gondja hogy aránytalanul csökken a sebesség is még akkor is amikor a térerő megfelelő, pl nálunk 1 papírvékony gipszkarton falon keresztül is már csak 8-9 mb/s a valós másolás hálózaton, 1 szintkülönbségnél meg jó ha 6 megvan, a Linksys160nl itt 10 felett volt még...

(#48874) kali válasza Roland-87 (#48873) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor én is elkeserítettem néhány embert - akiknél tényleg problémás valamiért -, mert sokaknál sikerült megfelelően beállítanom, és korrektül működik is, tehát nem iszem, hogy hardveresen problémás!
igaz, csak gyári firmware alatt tudok nyilatkozni, de úgy sok routertől jobban teljesít, az általad említettől (wrt160nl) is, mert olyat is cseréltek le erre.
nem erőlködnék, ha mindenhol problémás lenne, vagy csak egy - két helyen működne elfogadhatóan, de erről szó sincs, több tíz helyen rendben van, és összesen csak egy helyen kínlódtam vele, de ott is csak egy problémás ellenoldallal nem jó, a többivel ott is okés.

csináljuk azt, hogy akinél problémás, oda - budapesten - elmegyek, megfelelően belövöm, megmutatom, hogy működik az jobban - az elvárt módon - is, és cserébe féláron elhozhatom! :)

[ Szerkesztve ]

(#48875) Roland-87 válasza kali (#48874) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Mondjuk arra kíváncsi lennék mit állítottál és hol hogy a wifi jó lett, bár nem rossz ez félreértés ne essék csak nem a legjobb, egyébként az egész kütyü stabil bár volt nemrég 1 wifi rész kifagyás, Gargoyle van fent, a QoS bámulatosan jól teljesít amióta be tudtam lőni, én is elégedett vagyok amúgy csak ez a wifi gyengeség idegesít benne, de nagyon a Gargoyle alatt nincs beállítási lehetőség, adóteljesítmény, üzemmód, csatorna, kb ennyi van aztán kifújt ezek megfelelő beállítására én is képes vagyok tekintve hogy csináltam nem 1 nagytávolságú wifit is már, de ha van valami csodaszer ami megoldja az érdekelne(a nagyobb antennán kívül mert az már megvan) :)

(#48876) Kissapka válasza vargalex (#48866) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Szia Alex!

Először is gratulálok az új kis jövevényhez! :)
Aztán. Sajnos igazad van. Nem publikus az ip.
Viszont ennek ellenére megegyezik a LuCI állapotnál a wan interface ip-je, a checkip.dyndns.com/
által mutatott ipcímmel! És minden esetben megegyezik, minden újraindítás után. Tényleng nem értem.

Van megoldás arra, hogy privát ip esetén működjön bármilyen ddns? :(((
Üdv
Kissapka

(#48877) MrCsiT válasza kali (#48872) üzenetére


MrCsiT
addikt

Prózaibb oka volt az 54mbps-nek, mint az egyébként nem acélos realtek chip : volt az edimaxban egy választó, hogy tkp vagy aes vagy mixed legyen a titkosítás. Valahogy mixed-re állítódott valamikor rég. Aes-re módosítva 90-120 mbps-t tud az edimax router is.
Ellenben kaptam egy linksys 350n-t, ami elverte mind a két routert, miközben a 1043nd hozta a tegnapi teljesítményét. Én elhiszem, hogy egy jó router, de nálam nem szeret lenni, így épp piacozik.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48878) kali válasza MrCsiT (#48877) üzenetére


kali
legenda

pedig az régen rossz, ha a tkip/aes ilyen szinten befolyásolja a sebességet, azt is inkább a wifi modul problémájának tudnám be.
nagyon régen volt a kezemben wrt350n, nem is emlékszem hány éve már, de akkor tetszett, nem volt vele gond, nem túl húzós terhelés alatt akár még mostanság is elég lehet, amennyit a hardver (32 megabyte ram és verzió függvényében 300/500 megahertz cpu) bír.

[ Szerkesztve ]

(#48879) Intruder2k5 válasza Kissapka (#48876) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos esélytelen! Ahhoz, hogy privát IP címen elérj bármit is a routeren, a T-vel kellene megegyezned, hogy legalább egy darab portot forwardoljanak a Te a privát IP címedre! Ezt meg, ha jól sejtem, nem fogod tudni megoldani...

Ez pont az a helyzet, amikor az otthoni hálózaton akarsz bármit elérni távolról, de ez ugye addig biztosan nem megy, amíg a routerben nem forwardolsz egy portot az adott eszköz felé, csak jelen esetben azt a router, amiben a portot meg kellene nyitni, a T felügyeli!

Ezen kívül csak úgy működhetne még, ha lenne egy ismerős (vagy saját net hozzáférés máshol), akinek van publikus IP címe, és megengedné, hogy egy VPN kapcsolatot hozzatok létre a két router közt, amin aztán "visszafelé" el lehetne érni a Te routered is, a publikus végpontról belépve! De gondolom ez sem járható út... Sajnos ez mindig nehéz helyzet!

[ Szerkesztve ]

(#48880) Kissapka válasza Intruder2k5 (#48879) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Szia!

Ez igen elszomorító. Olyan büszke voltam pedig magamra. Egy kollégám kérdezte, meg lehet-e oldani azt, hogy a nyaralójában ahol nincs internet, egy biztonsági rendszert telepíteni. Elméletben végiggondoltam. egy tplink router, egy usb-s internet stick, és egy ip kamera segítségével lehetséges. A terv jól hangzott -idáig. Megvannak a cuccok, megoldottam mindent, a router továbbosztja wifin a stick internetét a kamerának, ami mozgásra riasztásként képeket is küld a megadott emailcímre. Bármikor meg lehetne nézni a kamera képet gépről, telefonról, a kamerát forgatni lehet (Neten keresztül is), és kiválóan lát éjjel is. Minden klappolt, erre itt hasalok el, a T-mobile buta privát ip-je miatt! :(((

Mindenesetre Neked, és Alexnek is köszönöm szépen a segítséget!

Üdv
Kissapka

(#48881) suste válasza Kissapka (#48880) üzenetére


suste
veterán

én csak azt nem értem, hogy ha külső IP ellenőrző oldalon ugyan az az IP mint a router WAN IP-je, akkor miért nem megy?
ha a net felöl is ez a cím látszik, akkor miért nem érhető el ezen? t-mobile milyen csavart tesz így bele?

nem tudom volt-e szó róla, de vargalex alatt httpS -sel próbáltad kintről?

(#48882) doberman válasza suste (#48881) üzenetére


doberman
senior tag

up.. ez engem is érdekel. nekem sem sikerült még trés mobilstick-es netre kívülről csatlakoznom.

8lnu

(#48883) Intruder2k5 válasza Kissapka (#48880) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem, ha otthon is van neki egy OpenWrt-s okos routere, és a mobilnetes kliens routerről létrehoz egy VPN kapcsolatot az itthoni routerre, akkor a tunnelen keresztül elérhető a távoli kliens router is, és természetesen a kamerák is! Ennek csak az a feltétele, hogy a mobilnetes router legyen a kliens, annak kell kezdeményezni a kapcsolatot, mert ugye szerver nem lehet! Értelemszerűen meg kell, oldani, hogy egy esetleges áramszünet után automatikusan visszakapcsolódjon a VPN-re, stb, stb..., mert ugye VPN kapcsolat hiányában nem lehet másképpen elérni, tehát eddig önállónak kell lennie!

[ Szerkesztve ]

(#48884) suste válasza doberman (#48882) üzenetére


suste
veterán

amikor próbálkoztál, akkor nézted a WAN IP-t esetleg IP ellenőrző oldalon?
mert mobiltelefonról ellenőrizve teljesen más IP-t mutatnak a weboldalak, mint amit a telefon menüje (ezt most is kipróbálhatod), és így logikus, hogy nem működik
de ha egyezik, akkor viszont mennie kéne.....(szerintem:) )

Intruder2k5: pont ilyesmi jutott eszembe, hogy olyan kapcsolat kéne, amit a t-mobilos netről kezdeményeznek....

[ Szerkesztve ]

(#48885) Intruder2k5 válasza suste (#48881) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na igen, ez így érdekes! Eddig arról volt szó, hogy a router által a noip weboldalra küldött, és checkip-s url-en látott ip egyezik meg, amiből én arra gondoltam, hogy akkor nincsen gond, publikus az ip cím! Erre mondta alex, hogy nem feltétlenül, mert a ddns script eleve url-ből dolgozik és nem wan interfészről, ezért egyezik a két ip! Na de akkor ezek szerint a luciban is ez van, vagyis mindenhol egyezik az ip, ergo mégsem lehet natolt cím! Mondjuk ettől a T még publikus ip címen is blokkolhat minden szerverszolgáltatást!

Ha így is lenne, a fentebbi vpn-es megoldás akkor is kell, hogy működjön elvben!

(#48886) doberman válasza suste (#48884) üzenetére


doberman
senior tag

hát ez az. ip-t logmein-en keresztül a router mögötti gépről néztem... és azt az ip-t kívülről nem tudtam megszólítani sem https,sem ssh-n... - bevallom ekkor feladtam... más megoldást kellet keresnem, tehát nem "kívülről jött létre a kívánt kapcsolat hanem belülről lett kezdeményzve".. - aztán a mobilnet el is lett felejtve.

8lnu

(#48887) Gyurka6 válasza Kissapka (#48880) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!

Úgy olvastam a tkom-topikba, hogy, ha jelzed feléjük, hogy kamerát üzemeltetnél, adnak "rendes" ip címet.

Gyurka

(#48888) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#48887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ott ADSL netről volt szó, kétlem, hogy ez T-Mobile mobilnetnél is működne!

(#48889) vargalex válasza Kissapka (#48876) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ez valóban jónak tűnik. Így azt mondanám, hogy a T-Mobile egy tűzfalán van tiltva minden bejövő forgalom.

Alex

(#48890) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#48888) üzenetére


Gyurka6
őstag

Megérdeklődni, meg lehet....

Gyurka

(#48891) suste válasza vargalex (#48889) üzenetére


suste
veterán

még a 80-as is?
mert ott is lehetne üzemeltetni a kamerát, nem?
igaz, akkor a router felületét nem lehetne elérni (most se, mert https/443 lehetne a te fw-dben), de gondolom nem akarják állítgatni állandóan....

(#48892) vargalex válasza suste (#48891) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Itt is ezt írják.

Alex

(#48893) Intruder2k5 válasza vargalex (#48892) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jellemző!

"Annyit mondott az ismerős a T-nél, hogy lakossági előfizetéseknél ez a funkció szándékosan tiltva van, azt külön kell igényelni egy magasabb díjazású üzleti kategóriás csomagban."

(#48894) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Na még egy mínusz a t-nek, a téma miatt gondoltam egyet és a linksys160-as routeremre felcsatlakoztattam az inviteles mobilnet(telenor) stickem és simán működött a routerem távoli elérése de még a ddns is jó volt szóval lehet nem lehetetlen mobilnettel a kamera sem csak másik szolgáltatónál kellene próbálkozni. A telenor ezek szerint nem Natolgat, vagy lehet hogy igen és csak akkor nem ha invitelen keresztül van? Annyi biztos hogy az invis mobilnet rendes privát címet ad és mennek a szolgáltatások is, kívülről is lehet pingelni és a shoutcast servert is elértem rajta keresztül.

(#48895) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#48894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha viszont ilyen szempontból is van különbség köztük, akkor még van upc mobilnet is, és bár bevallom sosem érdekelt, nem is néztem, de azt írták már itt a fórumon, hogy nincs rossz árban! Főleg ha az se nat-olt...

szerk.:
http://www.upc.hu/kabel-internet/mobilinternet/usb/

[ Szerkesztve ]

(#48896) Roland-87 válasza Intruder2k5 (#48895) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Igen azt annó én is néztem, az invitelnél se drága így hogy náluk van a rendes netem is, 2gb net 750 forintért nem olyan rossz ár, bár kérdés hogy egy kamera üzemeltetéshez mekkora adatforgalomra lenne szükség mivel azért az elég nagy adatforgalommal is járhat, bár szerintem most is a T a legdrágább szolgáltató.

(#48897) Intruder2k5 válasza Roland-87 (#48896) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát online stream-et nem sokat nézhetsz rajta, az biztos, de képek ftp szerverre való feltöltéséhez elég a limit lejárta, és a lassítás után is!

(#48898) Kissapka


Kissapka
csendes tag

Kedves Mindenki!

Köszönöm a közös okfejtést, örömmel olvastam a hozzászólásokat és igen sokat tanultam belőle!
Még délelőtt felhívtam jómagam is a T-mobile-t, ugyan azt mondták nekem is, mint intruder2k5nek
Lakossági előfizetőként egyáltalán nem, céges előfizetőként (természetesen külön díj ellenében!!!) biztosítanak fix ip címet. Nem tudom milyen üzletpolitika ez náluk, de enyhén szólva is nevetségesnek és szánalmasnak tartom. Pfff... hiszen mégiscsak 2014-et írunk...
A vpn-t meggondolom, bár sajnos nincs jelenleg még egy hasonló routere kollégámnak. A T-s stick sem most lett megvéve, az adott volt neki. Ha másképpen nem megy javasolni fogok neki egy másik, "ügyfélbarátabb" szolgáltatót.
Mindenkinek köszönet: Kissapka

[ Szerkesztve ]

(#48899) kali válasza Kissapka (#48898) üzenetére


kali
legenda

szia,

minden szolgáltatónál - vezetékes, mobilos...stb egyaránt - csak külön díj ellenében biztosítanak ilyen szolgáltatást, mint például a fix ip cím.

[ Szerkesztve ]

(#48900) Kissapka válasza kali (#48899) üzenetére


Kissapka
csendes tag

Szia,

Ez így igaz, nem is kívántam szegényektől a fix ip-t, ők mondták alternatívaként. Természetesen alapítsak egy céget is hozzá, mert a magamfajta halandó átlagembernek még külön díj ellenében sem jár ilyen! Viszont a privát ip-t sem kívántam. Ez picit olyan számomra, mint egy korlátozott internet. Mégis minek kérne egy cég fix ip-t egy mobilstickre? Vagy egy ügyfél? Gondolj csak bele... egy 2 GB-os stickkel webszervert üzemeltessenek? Vagy mitől félnek? Nevetséges... Ne fix ip-t adjanak, hanem ne natoljanak!
Üdv
Kissapka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.