Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Intruder2k5 válasza krisztian98 (#48650) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

mtd -r write /tmp/factory.bin firmware

De az mtd partíció nevétől függően lehet ez is!

mtd -r write /tmp/factory.bin linux

Mondjuk 1043ND esetén szerintem firmware!

[ Szerkesztve ]

(#48652) krisztian98 válasza Intruder2k5 (#48651) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Szia,

Megvan megtörtént a firmware frissítés. (az első parancssorral csináltam és OK)
192.168.1.1-en kapok pingre választ, de a böngészőn keresztül nem érem el.
Most kellenne a LUCI-t valahogy életre kelltenem?

Köszi:
K

[ Szerkesztve ]

(#48653) Intruder2k5 válasza krisztian98 (#48652) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen fw-t tettél rá, hogy ebben sincs LuCI? Miért nem raksz rá poli27, suste, vagy vargalex build-et? Bár ha v2, akkor talán csak poli2-nek van rá fw-je...

(#48654) krisztian98 válasza Intruder2k5 (#48653) üzenetére


krisztian98
csendes tag

N-tek

48617 üzenete alapján:
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#downloads.for.tl-wr1043nd.v2.x

Köszi:
K

(#48655) krisztian98 válasza Intruder2k5 (#48653) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Tudsz ajánlani akkor egy számomra megfelelő FW?

Jó lenne, ha WDS-t jól tudná + wireless survey + ethernet bridget tudna.
Mag esetleg kimeneti teljesítményt állítani?

(#48656) siddis válasza krisztian98 (#48655) üzenetére


siddis
őstag

Én a helyedben lefuttatnám ezeket a parancsokat szépen sorban mert ezekkel könnyebb lesz átállnod másra/flash-elned rá másikat...

telnet 192.168.1.1
opkg update
opkg install luci
opkg install luci-i18n-hungarian
/etc/init.d/uhttpd enable
/etc/init.d/uhttpd start

Utána meg jöhet bármelyik verzióból a SYSUPGRADE :

Vargalex-féle
Poli-féle
Punk17-féle

Valahogy így..

-- Aux armes, citoyens --

(#48657) LógaGéza válasza suste (#48647) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mostmár tényleg jövök neked valamivel :R

Innen akkor a következő lépés, hogy több routert egy alhálóra varázsolni, jól gondolom, hogy ez a Relayd - Stabridge párosítás lesz?
Mennyire csökken ilyenkor a sebesség? Azt tudom hogy WDS-nél tán feleződik, de ennél a megoldásnál :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#48658) krisztian98 válasza siddis (#48656) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Szia,

Most valamit nem értek.
Eddig nem az volt a gond, hogy SYSUPGRADE-et telepítettem a routerre és factory kelett volna rá?
Mi a kettő között a különbség?

Köszi:
K

(#48659) suste válasza LógaGéza (#48657) üzenetére


suste
veterán

Igen, a relayd kell ha egy alhálót akarsz.
Még nem néztem hogy feleződik-e, mert nàlam a 150mbit/20mhz -re 75mbit/20mhz (n lite) csatlakozik, így eleve a fele a max kapcsolati sebesség....

(#48660) suste válasza krisztian98 (#48658) üzenetére


suste
veterán

Factory kell ha rendszert váltasz (gyári-> openwrt).
Sysupgrade kell ha frissítesz (openwrt->openwrt).

(#48661) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Van egy Synology ds213j NAS-om, Tegnap vettem a WD1043ND V2 routert mellé, mert az előző routerem - egy Edimax br6574n elkezdett mostanában meg-megállni, amin reset segített csak, és ez nem tetszett.

A váltás után, az alábbi kérdéseim vannak:

1
Beállítottam a syno oldalon egy username.synology.me ddns-t.
Elvileg a http://username.synology.me:5000 porton el kellene tudnom érni a NAS-t.
Külső hálózatból - mobilnettel - gond nélkül elérem, működik.

Belső hálózaton,az asztali gépemen nem érem el az oldalt, "nem tudott csatlakozni a ..:5000 webhelyhez" üzenetet kapok.
Az asztali gép és a NAS is Reserved IP-t kap a routertől.
pingelni sem tudom a username.synology.me -t a gépemről,

Mi lehet az oka? :F

2.
Elvileg a NAS átküldi uPnP-ként azokat a portokat rá, amiket "kérne", hogy forwardolja neki a router.
Ez az uPnP nem működik, csak akkor érem el az eszközt, ha a NAT/Virtual Server pont alatt kézzel egyesével is felveszem a portokat.
Ezen a ponton, mire jó az uPnP?? (bár, épp most frissítettem a gyári fw-t, amiben NAT-os javításról írtak, lehet, ki kellene próbáljam Virtual Server nélkül, működik-e? Mert számomra az lenne az értelmes, hogy az eszköz kéri, a router pedig teljesíti a kérést.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#48662) krisztian98 válasza suste (#48660) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Köszi

(#48663) siddis válasza krisztian98 (#48662) üzenetére


siddis
őstag

...mivel azt írtad hogy olyan OpenWRT van rajta amin nincs Luci, arra már csak a sysupgrade való..

-- Aux armes, citoyens --

(#48664) mzolcsi


mzolcsi
csendes tag

Sziasztok!

Stabilitás:

Nem vargalex-s, hanem alap openwrt-s

Ami érdekes, hogy UPC-s és 100 napja nem kapott új IP-t! :)

(#48665) zambozoli válasza mzolcsi (#48664) üzenetére


zambozoli
senior tag

UPC többnyire csak akkor ad új IP-t ha MAC cím változás van! Egyébként nem nagyon.

Üdv:ZZ

(#48666) krisztian98


krisztian98
csendes tag

Sziasztok,

Köszi eddig úgy néz ki, hogy minden Fasza :)
Ezer hála nektek és a PH-nak.

Üdv.:
K

(#48667) GBRDVD


GBRDVD
tag

Sziasztok!

Megsütöttünk firmware kísérletezéssel egy 1043nd-t, v1.x h/w. Van itt valaki, aki foglalkozik helyreállítással (BP)? Természetesen némi honoráriumért cserébe.

Köszi előre is!

(#48668) Intruder2k5 válasza GBRDVD (#48667) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

vargalex ezerszer felajánlotta már! Írj neki privit...

(#48669) GBRDVD válasza Intruder2k5 (#48668) üzenetére


GBRDVD
tag

Köszönöm! Sejtettem, de nem tudtam, hogy zavarható-e ilyen ügyben is. Megkérdezem. :)

(#48670) Intruder2k5 válasza GBRDVD (#48669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#48671) GBRDVD válasza Intruder2k5 (#48670) üzenetére


GBRDVD
tag

És tényleg, csak a megfelelő kulcsszavakra kell keresni! Kösz még1x!

(#48672) k_miso


k_miso
tag

Sziasztok!

Távolról hogyan tudok a LuCI-ba belépni? DDNS beállítva, működik is, az USB HDD-t elérem távolról.
Gondolom valamilyen portátirányítás kell.

miso

miso

(#48673) doberman válasza k_miso (#48672) üzenetére


doberman
senior tag

https://

forrás: Vargalex blog

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#48674) krisztian98


krisztian98
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 1043ND-s V.8-as tplinkes router.

Erre az openwrt-t rá merjem telepíteni?

http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#downloads.for.tl-wr1043nd.v1.x

Mert itt olyasmi van, hogy telepítés után előfordulhat, hogy a wan port inaktív lesz.

Köszi:
K

(#48676) kali válasza #50751744 (#48675) üzenetére


kali
legenda

szia,

a koaxiális kábelhez modem/home gateway (modem + router kombó) kell.
létezik amúgy koax <-> ethernet átalakító is, de attól még nem igazán lesz net.

[ Szerkesztve ]

(#48678) krisztian98 válasza krisztian98 (#48674) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 1043ND-s V1.8-as tplinkes router.
Erre az openwrt-t rá merjem telepíteni?
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd#downloads.for.tl-wr1043nd.v1.x
Mert itt olyasmi van, hogy telepítés után előfordulhat, hogy a wan port inaktív lesz.

Bocs a verziószám elírás miatt.

Köszi:
K

(#48679) woodworm válasza krisztian98 (#48678) üzenetére


woodworm
veterán

Az AA-val és a trunkkal nincs ilyen gond. De legjobb lesz vargalex fw-je rá, hacsak nem saját magad akarsz vele bíbelődni. Egyébként a gyári fw-n múlik, hogy melyik bootloader van előtte.

(#48680) csixy válasza krisztian98 (#48678) üzenetére


csixy
addikt

A WAN injaktivitás csak a DD-WRT-re jellemző. Egyébként a gyári állapotú v1.8ra simán mehet a Vargalex build Open-Wrt. Nekem is olyan volt.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48681) woodworm válasza csixy (#48680) üzenetére


woodworm
veterán

Nem csak ddwrt-vel fordul elő. Openwrt is simán produkálja, ha a backfire (10.03) találkozik a tplink új bootloaderével.

(#48682) krisztian98 válasza woodworm (#48681) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Hogyan tudom megtudni, hogy fel merjem-e rá rakni az openwrt-t?

SSH-n rámegyek és milyen parancsot írjak be?

Köszi:
K

(#48683) woodworm válasza krisztian98 (#48682) üzenetére


woodworm
veterán

Gyári fw-n nincs ssh szerintem, ha meg már rajta az openwrt tudod a végeredményt.
Mivel gyári felületen a stat nem tartalmaz a bootloaderről is adatokat, 1.8-as esetén csak következtetni lehet az fw és a készülék dátumából valamint hogy volt-e frissítve később. Max. egy sorosporti bootfolyamat sasolásból lehet pontosabbat tudni.
Legegyszerűbb, amit korábban is ajánlottunk, vargalex fw-jét felrakni, az biztosan kezeli az új bootloadert. Az openwrt oldaláról mindenképp az Attitude Adjustment, ill. a trunk a jó (ebben nincs luci).
Ha valami miatt régebbi openwrt-t szeretnél feltenni, ajánlatos gyári felületen egy régi bootloaderes fw felrakása és csak utána openwrt.

(#48684) krisztian98 válasza woodworm (#48683) üzenetére


krisztian98
csendes tag

Akkor megy rá a varga alex féle.

(#48685) Pr3s válasza krisztian98 (#48684) üzenetére


Pr3s
aktív tag

vargalex firmware nem Alexnak hívják a firmware atyját

(#48686) poffsoft


poffsoft
addikt

Esetleg lehetne frissíteni az összefoglalót: vargalex, Poli27, suste fw
Mintha Intruder2k5 blogja már nem élne...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#48687) Intruder2k5 válasza poffsoft (#48686) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Intruder2k5-nek sosem volt itt blogja, az első hsz-ben lévő link egy "lapunk.hu" oldalra mutat, ami már valóban nem él! Az anno ott lévő tartalmak egy az egyben átkerültek, és azóta bővültek is az asusrouterforum-ra, amit nem egyszer linkeltem, és linkeltek már mások is itt! Bár kétségtelen, hogy a Tomato-ra és az optware-re vonatkozó leírásokkal az itteniek nem sokra mennek, de vannak ott olyan dolgok is, amik vagy ez egyben, vagy pedig apró módosításokkal működnek más rendszerek alatt is, így akár OpenWrt, vagy DD-WRT alatt is hasznosíthatók!

(#48688) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Egy html weboldalon elhelyezett nyomógombbal azt szeretném elérni, hogy a routeren lefusson egy sh script, de eddig csak azt értem el, hogy:
Unable to launch the requested CGI program:
/mnt/www/cgi-bin/xyz.php: Exec format error

A nyitó htm-ben ez van:
<!DOCTYPE html>
<html dir="ltr">
<head>
<meta content="text/html; charset=utf-8" http-equiv="content-type">
<title>:)</title>
<meta content="Anonymus" name="author">
</head>
<body>
<p><br>
<form action="cgi-bin/xyz.php" method="get">
<input type="submit" value="Gomb szövege">
</form>
</p>
</body>
</html>

Az xyz.php-ban ez van:
<?php
$result = shell_exec('xyz.sh');
echo $result;
?>

Maga az xyz.sh pedig ezt tartalmazza, ez működik is, ha csak kiadom az sh xyz.sh parancsot ssh felületen:
cp /mnt/www/ngyari/index.htm /mnt/www

Valamit fel kellene még telepíteni a routerre, vagy teljesen elrontottam mindent? :) PHP-hez, html-hez egyaránt nem értek, de ez biztos látszik elsőre is. Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#48689) poffsoft válasza Intruder2k5 (#48687) üzenetére


poffsoft
addikt

jó, jó, a link rossz. :B
Javítható lenne az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#48690) footy


footy
addikt

Az egyik kollegam levelet akpott a szolgaltatotol az alabbi tartalommal:

Ertesultunk, hogy a IP X.X.X.X 914138175 "dnsmasq-2.62" cimen OpenDNS Resolver-t uzemeltet.
Ezen keresztul DNS Amplification tamadasra van lehetoseg, lasd www.xxx. Onnek vagy le kell kapcsolnia az OpenDNS Resolver-t vagy pedig a sajat halozatara korlatozni.

Megoldasi javaslatok:
1. DNS Server szolgaltatast uzemen kivul helyezni
2. Ha a beslo halozataban szuksege van a szolgaltatasra, akkor a Port53-ra kivulrol erkezo kereseket a tuzfalon blokkolni
3. Ha szuksege kivulrol a DNS-re, akkor a hozzafereseket egy bizonyos taromanyra korlatozni
4. "Recursion" a DNS-en kikapcsolni

A kornyezet egyebkent:
Router Model TP-Link TL-WR1043N/ND v1
Firmware Version OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 / LuCI 0.11.1 Release (0.11.1)
Kernel Version 3.3.8

Melyik lenne a legesszerubb es hogy csinaljuk?

koszi

(#48691) vargalex válasza footy (#48690) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A legegyszerűbb a 2-es megoldás. Mondjuk default-ban nincs is nyitva az 53-as port a WAN felől, szóval a tűzfal config lehet hibás.

Alex

(#48692) Mickey5


Mickey5
csendes tag

Sziasztok!

TP-Link 1043ND routerem van Vargalex OpenWrt-vel. Szeretném megoldani, hogy a router USB-re csatolt HDD-t elérjem Samba alatt WinXP-ről (SP3). Kérlek, segítsetek egy kicsit!

Tóth Szabi leírásában csak annyit látok, hogy a routerben hogyan kell beállítani a Samba-t. Bár nekem még ez is homályos. Ő egy régebbi verzióra írta le és nem magyarázta meg, hogy melyik mező mit jelent. Ezért aztán nem tudom azonosítani, hogy hová mit kellene írnom.

De az igazi baj az, hogy nem is tudom megállapítani, működik-e egyáltalán a Samba, mert fogalmam sincs, hogyan kapcsolódhatok hozzá a WinXP alól. Kerestem a hálózatokban, nem látom, próbáltam hálózati meghajtóként csatolni, úgy sem megy. Van erre valahol egy érthető leírás?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#48693) Toto00


Toto00
tag

hmmm érdekes,de gargoyle-al simán megy. DE egy másik idegesítő dolog:
sehogy se tudok 72.2 mbps-nél többet kisajtolni a routerből. próbáltam vargaflex féle openwrt-vel, meg gargoyle-val is. sima 20 mhz, 40 mhz above, below, az összes csatornát tesztelve, jah és persze a fogadó fél is 300mbps-es wifi adapter. vélemény? jah és az 5ghz-t se sikerült bekapcsolni? tudtok valami megoldást erre?

jah wr2543nd-m van
rossz helyre jött bocsi

[ Szerkesztve ]

(#48694) Intruder2k5 válasza Toto00 (#48693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmm... varga alex sok volt már, de a vargaflex új! :)

(#48695) suste válasza Mickey5 (#48692) üzenetére


suste
veterán

az biztos, hogy openwrt alatt kicsit bonyolultabb a HDD megosztás, mint a gyári fw-n
itt először fel kell mountolni a HDD-t, és utána kell beállítani a SAMBA-t, tehát 2 külön részből áll a művelet
a leírásodból sajnosnem derülki, hogy hol akadtál el:(

mivel vargalexed van, így van egy másik lehetőséged is, ami nagyon megkönnyíti a HDD üzembehelyezést:
192.168.1.1:8081 -es prton találsz egy formázó felületet (is), amivel egy gombnyomással elintézheted a felcsatolást és a SAMBA-t is (és még a transmission is életbe lép magától)
egyetlen buktatója, hogy olyan HDD kell, ami vagy üres, vagy az adatok nem kellenek róla, mert ez a lehetőség teljes formázást csinál ext4-re, ami ráadásul PC-re dugva WIN alatt nem látszik csak extra program segítségével
(de egyébként sem ajánlott lehúzogatni a HDD-t a routerről)

(#48696) Mickey5 válasza suste (#48695) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Szia!

Köszönöm válaszodat és elnézést a hiányos leírás miatt! Szóval már lassan egy éve hibátlanul torrentezek a routerrel és a külső HDD-vel, ez a része tökéletesen rendben van. Az világos, amit a Vargalex progiról leírtál, úgy hangoltam hozzá a HDD-t a routerhez. Csak annyi a baj, hogy ha az ext4 HDD és a WinXP között akarok másolgatni, akkor falba ütközöm. Több alkalommal kértem itt is, máshol is segítséget, de úgy látszik, nincs megoldás.

Ezért most vettem egy 1000MB-es Ethernet kártyát, mert úgy tudom, hogy a router képes ezen a sebességen kommunikálni. Talán a Samba-val lehetne végre összeköttetés a gépem és külső HDD között.

Szóval azt mondod, hogy ha a Vargalex programmal intéztem a HDD formázását és felcsatolását, akkor már a Samba is üzemképes. Akkor csak egyetlen kérdés marad: WinXP alól mivel és hogyan érem el?

Köszönöm fáradozásodat!

(#48697) suste válasza Mickey5 (#48696) üzenetére


suste
veterán

elvileg sima hálózati tallózással is el kellene érned (főleg XP alatt)
de a jobb működés miatt mindenképpen érdemes felcsatolni, mint hálózati meghajtó, amit vagy win intézőben vagy totalcommanderben is megtetehetsz
TC-ben: menü/hálózat/hálózati kapcsolat-nál betűjel=válassz egyet:), mappa= "\\192.168.1.1\mnt", befejezés gomb, és már el is éred a HDD-t a megadott betűjelen

(#48698) Mickey5 válasza suste (#48697) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Valami nem jó, sajnos! Ellenőriztem a routerben: engedélyezett a Samba. Beállítások:

Újraindítottam a routert is, gépet is, de nem látja a hálózati meghajtó csatlakoztatásánál (a TC sem érzékeli). Próbáltam "server" és "media" beírásával (és alkalmazása után), ahogyan Tóth Szabi leírásában olvasható (bár az én routerem neve "OpenWrt"), de úgy sem jó. Esetleg van valami tipped?

(#48699) suste válasza Mickey5 (#48698) üzenetére


suste
veterán

persze hogy nem jó így, mert elállítottad a megosztási beállításokat
alapból ilyen:

[ Szerkesztve ]

(#48700) vargalex válasza Mickey5 (#48698) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Fut a Samba? Van /mnt/hdd mappa?

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.