Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48701) Doky1988 válasza Spuri2000 (#48649) üzenetére


Doky1988
senior tag

Nah belett véve, elküldték márka szervíznek, max 30 nap :(( :F

DokY | www.zsolti.hu

(#48702) Mickey5 válasza suste (#48699) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Átírtam, ahogyan mutattad, mentettem, újraindítottam mindent, de továbbra sem látja.

Alex!

Igen, engedélyezett a rendszerindításnál a Samba, de megböktem ugyanott az újraindítás gombot is, tehát mindenképpen futnia kell. Szerintem HDD mappa nincs ezen a lemezen. Maga a lemez olyan állapotban van, ahogyan a Te programod formázta és beállította. De próbáltam simán mnt-vel, ahogyan Suste írta, úgy sem jó.

(#48703) norbeey


norbeey
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a v1 és v2 között wifi jelerősségben van-e bármi különbség, illetve általánosságban mennyire stabil az eszköz? ( a mostanit hetente többször kell újraindítanom ezért akarnék cserélni v1 vagy v2-re ebből a fajtából).

[ Szerkesztve ]

(#48704) vargalex válasza Mickey5 (#48702) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha privátban adsz hozzáférést (külső IP, vagy dydns név, root jelszó), akkor szívesen ránézek.

Alex

(#48705) suste válasza Mickey5 (#48702) üzenetére


suste
veterán

emlékezz vissza, hogy még mit állítgattál el!
mert alapbeállításban ha a 8081-en formázol, akkor csak annyi a teendő, hogy a leírt módon felcsatolod winben, és már működik is....

(#48706) Mickey5 válasza suste (#48705) üzenetére


Mickey5
csendes tag

Szerintem semmi mást nem állítottam el. De holnap kipróbálom egy másik HDD-vel. Betöltök egy korábbi mentést, amikor még csak a net működött, de nem volt rajta torrent. Azután formázom és csatolom a wincsit.

Köszönöm a segítséget, holnap este visszajelzek!

(#48707) Pr3s válasza Intruder2k5 (#48694) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Basszus, kerestem a like gombot a hozzászólásodnál :-D

(#48708) Pr3s válasza norbeey (#48703) üzenetére


Pr3s
aktív tag

bocsi valamiért dupla lett, a következőben a véleményem :-D

[ Szerkesztve ]

(#48709) Pr3s válasza norbeey (#48703) üzenetére


Pr3s
aktív tag

én a helyedben a WDR-3600-as routert venném, hisz az 5 GHz-es sávot is tudja, és talán max 2 ezerrel drágább, és a vas is erősebb benne, na meg stabilabb is, mint a 1043ND. A 2,4Ghz-es sáv eléggé telített már, és a jövendő eszközök is tudni fogják már az 5 Hz-es frekit, jövőbelátóbb beruházás, hisz routert sem egy évre veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#48710) suste válasza Pr3s (#48709) üzenetére


suste
veterán

ez egy érdekes kérdés,mert a V1 tényleg gyengébb a 3600-nál, de már nagyon kicsiiaz esélye, hoigy kapható
viszont a V2 meg prociban erősebb a 3600-nál
szóval ha valakinek tuticsak a 2,4Ghz kell, elég az egy USB, és nagyon árérézékeny, akkor lehet,hogy a 1043V2 a jó választás

(#48711) kali válasza suste (#48710) üzenetére


kali
legenda

azért azt is érdemes megemlíteni, hogy a tl-wr1043nd v2 alatt 64 megabyte ram dolgozik, a tl-wdr3600 esetén viszont 128 megabyte, ami bizonyos felhasználási módozatoknál nem mindegy.

[ Módosította: radi8tor ]

(#48713) Gyurka6 válasza vargalex (#34602) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz Alex!

Nálam nincs meg a network.sh, valahol megtalálható?

Gyurka

(#48714) hunbandit


hunbandit
csendes tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni olvastam a témában de egy kis valódi véleményre is kíváncsi lennék.
Akár Tp-Link akár valami más márka.
(ha véletlen nagyon nem jó helyen teszem fel kérdésem akkor elnézést)

Nekem egy router-e lenne szükségem:
1.Panelba
2. Kb 2 laptop menne róla meg néha rácsatlakozna 1-2-3 telefon.
3.1 laptopon a kettőből valszeg menne torrent is.

5E-től 10E-ig de ha 1-2-3E drágább valami kategóriákkal jobb akkor már nem sajnálok annyit rá.
"Gondozás mentes" stabil legyen. Mert ha itt hagyom anyámnak ne kínlódjon vele :DDD

Igazából szerintem nem nagyok az elvárásaim.
Csak az árkategóriát nem tudom belőni mert ha megkapom 5-6E-ért ami nekem jó feleslegesnek tartok rá többet kiadni. :F

Válaszokat köszönöm.

(#48715) kali válasza hunbandit (#48714) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router választós téma itt; link
azt kellene tudni, hogy milyen sebességű net alá kell, mert ha gigabit képes router javasolt/kell, akkor az már 10 e ft feletti kategória, de ha 100-as is elég, akkor akár már 5 e ft környékén is van elfogadható, például tl-wr841nd.
amennyiben többet szánsz rá, úgy hardveresen is erősebbet kapsz, ami húzós terhelés (például torrent) szempontjából nem mindegy, a tl-wr1043nd v2 már gigabit képes, sokkal erősebb, stabilabb, és a terhelést is jobban bírja, viszont 12 e ft környékén indul az ára.

(#48716) hunbandit válasza kali (#48715) üzenetére


hunbandit
csendes tag

Hát a mi szolgáltatónknál a leg-leg gyorsabb netnek 20mb-os a lapozó sebessége kb :C
Letöltésnél olyan 2mb/sec szokott produkálni.
Már jó 5 éve nagyjából ennyi ha 1-2 éven belül duplázzák is a sebességet nem kell félni nem fogja levinni a halyunkat :DDD

(#48717) suste válasza kali (#48711) üzenetére


suste
veterán

az a 64MB már nagyon sokmindenre elég, ráadásul ha már nem gyári FW lesz rajta, akkor meg adhatsz neki swap-et,ha akarsz
én a 710-esen és a 842-esen (mindegyik 32MB) is csak 64MB swap-et állítottam be, mindegyiken ment a torrent és a minidlna is (persze ésszel beállítva), és egyik se nagyon nyúlt a swap-hez (max 1-5MB-ot használt)
szóval a1043V2-vel nincsen személyes tapasztalatom, de biztos vagyok benne, hogy routeren torrentezve swap nélkül is elbír mondjuk 10/1-es le/fel töltést és a dlna-t egyszerre, stabilan az egyéb router funkciókkal együtt
többre meg úgyis inkább NAS kell.....

fontos, hogy itt arról beszélek, hogy lehet olyan felhasználási kör,ahol bőven elég a 1043V2
én egyértelműen magamnak 3600-ast vennék még most is, de mindenkinek másak az igényei....

[ Szerkesztve ]

(#48718) kali válasza suste (#48717) üzenetére


kali
legenda

sokmindenre elég a 64 megabyte is, de (szerintem) jobb a több, hiszen a swap sem húzható a végtelenségig, illetve több téren is a működés/teljesítmény rovására megy, többletet jelent a proci terhelésében, usb írás/olvasás tekintetében is hártrány bizonyos szempontból...stb.
nálam például nincs torrent, de a tl-wdr3600 mellett döntöttem inkább, és a dual band wifi sem jött rosszul.

hunbandit; akkor egy tl-wr841nd (v8) vagy egy rt-n12 d1 bőven elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48719) suste válasza kali (#48718) üzenetére


suste
veterán

ha jól emlékszem Te pont csak gyári FW-vel használod, ott meg semmi haszna a sok ramnak, hiszen torrent nincsen, ami igazán igényelné, és a dlna is ushare, ami nem csinál saját adatbázist, csak a fájlstruktúrát teszi közzé, így ez sem igényel sok ramot
szóval pont Neked nincsen szükséged a 128MB ramra:)
ha megnézed, látod hogy ezt már tudja a 710-es is gyári fw-vel (400Mhz/32MB)
az 5Ghz meg a több USB az OK....

[ Szerkesztve ]

(#48720) kali válasza suste (#48719) üzenetére


kali
legenda

több/sok (wif kapcsolatú) munkaállomás mellett sem mindegy gyári firmware alatt sem, nálam ez is szempont volt, mert minden eszköz wifi útján kapcsolódik fel, csak notik és attól kisebb eszközök vannak, minden hordozható, így nem kábelezgetek.
a 710-es biztos 740-es akart lenni, de akkor már minimum 800-as széria, a 300-as wifi és a mimo miatt, a 40/20 netem alá elég is lenne, de szeretek kicsivel nagyobbra/előre tervezni, az a biztos, és néha kell is, tudok eszközölni olyan wifi terhelést két notiról, amit a 700-as vagy 800-as széria nem igazán viselne el, de legalábbis más felhasználási területem megmutatkozna, illetve kompromisszumos lenne közben a használat.

(#48721) suste válasza kali (#48720) üzenetére


suste
veterán

a 710 az 710 akart lenni, hiszen a 740-esen még USB sincsen....
710-en ment a torrent, minidlna, samba; kábelen 1 laptop; wifin 1 médilejátszó + 1 telefon és stabil volt! (megfelelő beállítás után:) )
persze a wifin csak webezés ment, meg az xvid-ek a médialejátszóra
azt se felejtsd el,hogy a 1043V2-ben is van már hardveres NAT, ami gyárin működik is...
a wifi terhelés az meg megint más, ott nagyon nem mindegy, hogy melyik chip a kiszolgáló...

amiben egyet értünk az az, hogy nagyon meg kéne nézni az embereknek, hogy mit várnak el a routertől, és az alapján kéne választani, de sajnos a gyártók se segítenek azzal, hogy a minél nagyobb wifi sebeséggel dobálóznak csak, ahelyett, hogy inkább az elvárhatóan kiszolgálható wifi kliensekről beszélnének pl....

(#48722) vargalex válasza kali (#48720) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én azért megnézném gyári firmware alatt soros konzolon erős wifi terhelés mellett a memóriahasználatot! :)

Alex

(#48723) vargalex válasza suste (#48721) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az erősebb CPU és az alacsonyabb ár mellett még 2 előnye van a TL-WR1043ND V2-nek a TL-WDR3600-al szemben (sőt, a TL-WDR4300-al szemben is):

1. 450 Mbps wifi (természetesen 2,4 GHz-en)
2. 3x3:3 mimo (2x2:2-vel szemben)

Alex

(#48724) suste válasza vargalex (#48722) üzenetére


suste
veterán

szerintem sincsen sok köze a wifinek a RAM-hoz, erre próbáltam utalni
ha a 3600-ban 64MB ram lenne, akkor is ugyan azt a teljesítményt hozná a gyári fw alatt, ez szinte 100%

és a 1043V2-ben lévő 450Mbites-es wifi is ezt támasztja alá...........

[ Szerkesztve ]

(#48725) kali válasza vargalex (#48722) üzenetére


kali
legenda

szia,

nézd meg. :)

suste; a mimo milyensége és a terhelés szintje nem függ össze direktben.

(#48726) vargalex válasza kali (#48725) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

4300-on akár meg is tehetném. De nem tudom, hogy milyen terhelésre gondolsz, aminél kell a 128 MB RAM. Nálam 4 éve teljesít szolgálatot egy D-Link DIR-825, amiben szintén 64 MB RAM van, de soha semmi hátrányát nem éreztem, pedig régen azon ment a torrent, samba, ftp, lighttpd, stb. Igaz, nem gyári firmware-on.

Alex

(#48727) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Nálam nincs meg ez: /lib/functions/network.sh
Tudna valaki küldeni?
Az msmtp ip cím küldéshez kellene, esetleg más valami?
Köszi.

Gyurka

(#48728) kali válasza vargalex (#48726) üzenetére


kali
legenda

nem úgy írtam korábban, hogy kell, hanem azt, miszerint jobb.
néha két notin megy húzós méretű állományokból álló le- és feltöltés "céges" szerverre, és bár csak 40/20 (digi, pppoe) a net - ami a gyakorlatban inkább 43-44/21 -, és ha ekkor még én is és az asszony is felcsatlakozunk egy - egy wifi eszközzel nezetni, akkor bizony a gyengébb rouer mellett már kompromisszumokkal jár, problémásabb, amíg ezen router alatt nem.
minden más feltétel (beállítás...stb) azonos, de már anno is tapasztaltam a tl-wr1043nd v1 korszakban, amikor gyárilag 32 MB RAM kiépítéssel jött, egy cég viszont 64 MB RAM specifikációval adta (saját garival, itt a fórumon is sokan vettek olyat), hogy gyári firmware mellett is megmutatkozott a dupla RAM, jobban bírta a terhelést, még csak méricskélni meg ellenőrizgetni sem kellett hozzá semmit, érezhető/látható volt a különbség a router cseréjekor.

(#48729) vargalex válasza Gyurka6 (#48727) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Pontosan milyen firmware verziót használsz? Véletlenül nem törölted le? Ha igen, akkor a /rom/lib/functions/network.sh alatt megtalálod.

Alex

(#48730) Gyurka6 válasza vargalex (#48729) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Köszi a válaszodat!
A verziót most nem tudom megnézni, a Te 1.1.1-es verziódra emlékszem.
Lehet, hogy töröltem, próbálkozom az msmtp progival. Közben egy újabb
script-et akartam írni, de nincs hely üzenetet kaptam, letöröltem a régebbit, de a
helyzet nem változott. Mit szúrhattam el? (Működik a router, kb.egy fél óra múlva
tudok mellette lenni.)
Köszönöm.

Gyurka

(#48731) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#48730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A rom-ból nem tudsz törölni semmit sem, illetőleg amit törölsz, az igazából csak megjelölésre kerül törölt file-ként, és ez a bejegyzés még további helyet foglal el, így aztán végül kevesebb szabad hely lesz, mint a törlés előtt! Helyet felszabadítani csak úgy tudsz, ha az /overlay mappa alól tudsz törölni dolgokat, mert ez van a jffs-ben!

[ Szerkesztve ]

(#48732) suste válasza kali (#48725) üzenetére


suste
veterán

na várj, te írtad hogy a wifi miatt is jól jön a több RAM, és ezt újra leírtad megint
a 450Mbit miatt meg ugye még jobban kéne a logikád szerint, hiszen gyorsabb, több adatot tudsz megmozgatni (akár több kliensre vetítve is)
ennek ellenére még is csak 64MB a1043V2-ben (persze ez már termék fejlesztés/pozícionálás is, hiszen a 64-gyel pont belőtték a 3500 és a 3600 közé, amit az árával is jól mutatnak)
és az sem mindegy, hogy 32VS64-ről, vagy 64VS128-ról beszélünk
1043V1 esetén még a szoftveres NAT-oláshoz is jobban kellhetett volna a ram....

tényleg jó lenne egyszer látni egy gyári fw-n mért memória és processzor használatot
openwrt-n a NAT-olás, wifi meg az alap dolgok nem igazán mozgatják meg a routert, csak a transmission....

(#48733) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#48731) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz Alex!

Az 1.1.1-es verziód van fönt.
A rom/lib/network tartalma:config.sh, ppp.sh, pppoa.sh, pppoe.sh és switch.sh.
Amennyiben nem muszáj, nem tennék rá másikat,nagyon nehezen sikerült élete lehelni ebbe a darabba...

Gyurka

(#48734) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#48733) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Alex nem én vagyok, de varga alex, és vargaflex sem! :)

(#48735) vargalex válasza Gyurka6 (#48733) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy írtam, a /rom/lib/functions mappa tartalma érdekes!

Alex

(#48736) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#48734) üzenetére


Gyurka6
őstag

Bocsi, mellément...

Már másik gépnél vagyok....

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#48737) Gyurka6 válasza vargalex (#48735) üzenetére


Gyurka6
őstag

Tőled is bocs, de ott sincs....

/rom/lib/functions# ls
block.sh extmount.sh fsck.sh service.sh
boot.sh fsck mount.sh uci-defaults.sh

Gyurka

(#48738) kali válasza suste (#48732) üzenetére


kali
legenda

a több felcsatlakozó wifi ellenoldalra írtam, illetve az azok általi terhelésre.
a több wifi kapcsolatú eszköz szerintem jobban terhel, mint a kevesebb, de jobb mimo kapcsolattal - még akkor is, ha papíron mondjuk azonos átviteli sebesség és adat érvényesül, hiszen azonos időben több ellenoldalt kell megcímezni, egymástól függetlenül kiszolgálni...stb.
nem sok 3*3:3 képes mimo ellenoldal van általánoságban, a 2*2:2 jellemző(bb), de ha abból ráakaszkodik több is a routerre, és nyomják a húzós terhelést, azok is tudnak terhelni rendesen, és a wifi terhelés szerintem többet nyom a latban, mint a kábeles, nem véletlen az, hogy először a wifi szokott elfeküdni, és csak utána a kábeles rész - már ha van fokozat, és nem dobja el magát teljesen az eszköz.

(#48739) vargalex válasza Gyurka6 (#48737) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A /lib/functions/network.sh 2012.05.28-án az r31935-ben került bevezetésre, így abban a build-ben még nincs.

Alex

(#48740) Müszi


Müszi
senior tag

Helo!

Véletlenül néztam be ide és ha beleszólhatok a vitába én megjártam a WDR3600-zal.
Vettem egyet januárban lecserélve a kiszolgált 841ND-met és hát azt kell mondjam, hogy a térereje katasztrófa volt. Családi házban egy hozzáépített szobában 3 falon túl már csak itt ott látta a laptop akármin állítottam, míg a 841-nél 3-as térerővel simán ment minden. Vissza is vittem hivatkozva a gondomra ki is cserélték, de a helyzet ugyanaz maradt.
Utána olvasva másoknak is voltak hasonló gondjai, ezért újra visszavittem és 1043ND V2 lett elhozva.
Azóta, kb. 2 hónapja ki sem kapcsoltam, atomstabil. Igaz a 841 térerejét ez sem éri el, de 2-es 3-as jelerősség közt ingadozva szépen megy a lapos.
Ha fontos a hatótáv is, én a WDR3600-at nem tudom ajánlani. Valószínűleg a dualband antennák hatásfokánál ronthattak el valamit. Ettől még lakáson belül 1-2 falon túl persze még teljesen jó lehet bár ekkor már csak a 2,4GHz mükszik, mert nálam a szomszéd helységben is már gyengusz volt nagyon 5GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#48741) kali válasza Müszi (#48740) üzenetére


kali
legenda

szia,

semmit sem rontottak el, 150 lakásos panelban használom - gyári firmware verzióval - úgy, hogy rengeteg idegen hálózat elérhető, és még azok sem bírják elnyomni, akár két falon túl és nagyobb távolságra is nagyon jó a jel, még az adott szempontból gyenge mobiltelefonokkal is, notikkal meg maximum.
panaszt inkább azoknál olvashattál, akik eleinte moddolt firmware verzióval használták, mivel ott valóban problémás volt a wifi, de mostanság az is orvoslásra került, a gyári firmware verzióval viszont mindig is okés volt, és jelenleg is az.
az 5 gighaertz amúgy is sokkal érzékenyebb a távolságra és akadályozó tényezőkre, de ez eminden eszköz esetén igaz, viszont így nem is hasonlítható a szórása a csak 2.4 gigahertz képes eszközével.
igaz, nyilván nem várható el 3 dBi antennáktól 2.4 GHz alatt az, amit az 5 dBi antennák nyomnak a tl-wr841nd alatt.
a tl-wr1043nd v2 is 5 dBi antenákkal rendelkezik, annak is tudni kell annyit - megfelelő ellenoldal esetén többet is -, mint a tl-.wr841nd típusnak.

[ Szerkesztve ]

(#48742) Müszi válasza kali (#48741) üzenetére


Müszi
senior tag

Lehet igazad van, nálam mégsem jött be a gyári fw-vel, pedig hidd el mindent kipróbáltam és a laptop is elég jó wifi képességekkel van megálldva (a b g n). Ezért írtam, hogy akinek nagyobb térerőre van szüksége az inkább másban gondolkodjon. A kis dualband antennákat ráadásul költségesebb is lecserélni és nem vagyok benne biztos, hogy javítana a helyzeten.
Mindenesetre a 1043 V2-vel maximálisan elégedett vagyok. Nem hiányzik a dualband.

[ Szerkesztve ]

(#48743) kali válasza Müszi (#48742) üzenetére


kali
legenda

igen, a dual band antennák cseréje költségesebb lehet, meg az osztottság miatt nem is zsúfolnak bele a gyáriba 2.4 GHz alatt is 5 dBi értéket, ezért is helyénvaló, hogy a csak 2.4 GHz képes, de 5 dBi antenákkal szerelt tl-wr1043nd v2 jobban szór, de az ugye csak 2.4 GHz alatt, és ha adott sáv nagyon belakott problémásabb lakókörnyezetben, akkor viszont nem hátrány az 5 GHz, már ha az ellenoldal is támogatja.
akinek csak 2.4 GHz kell, annak nyilván jobb az adott szempontból jobb antenákkal szerelt tl-wr1043nd v2 típus.
kompromisszumok minden típusnál vannak/lehetnek, ez van, sajnos...

(#48744) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Valaki elmagyarázná nekem, 9 éves gyerek szintjén, hogy hogy tudnám beállítani azt, hogy: (port forwardingot)

- a torrent kliensek egy bizonyos porton keresztül tudjanak kommunikálni, ahol szabad nekik (gondolom ez biztonsági kockázatot nem jelenthet?!)

- a NAS-nak is szeretnék egy portot nyitni, hogy FTP-n elérjem

Köszönöm :R

1043 v1 OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342

(#48745) Gyurka6 válasza vargalex (#48739) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szia!

Köszi!
Legalább nem kell keresnem.

Gyurka

(#48746) Pr3s válasza Intruder2k5 (#48734) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Intruder2k5, már megint kerestem a like gombot, sziporkázol! :-D

(#48747) szabi38


szabi38
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném abban kérni, hogy van nekem egy MyBook-om, amit szeretnék háttértárnak használni a routerrel, amin Vargalex firmware-e fut. Rendben be is tudom mountolni pl. a /mnt/hdd mappába, samba share-n keresztül el is érem, viszont pár perc után eltűnik a csatolási pont. Ilyenkor nem érem el sem a /mnt/hdd mappát, sem Luci-ban nem látszik, mint csatolási pont. Érdekes, hogy fdisk -l szépen listázza és szerinte ilyenkor is megvan a /mnt/hdd, de mc-ben már ez a "mappa" piros. Szerintetek mi lehet az oka ennek? Ha a Luciban restartolom a routert, akkor ismét megjelenik a csatolási pont és pár percig minden OK, majd ismét eltűnik... A MyBook tuti jó, teszteltem is, valamint közvetlenül géphez kötve stabil.

Előre is köszönöm a tippeket.

Szabi

(#48748) norbeey válasza Pr3s (#48709) üzenetére


norbeey
tag

Valóban, teljesen igazad van és erre nem is gondoltam első körben! Panelban lakom, ahol egyszerre 10-15 router van ráadásul mindegyik telónk tudja az 5 Ghz-s wifit is.

(#48749) vargalex válasza szabi38 (#48747) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Leszakad a HDD valószínűleg elégtelen áramellátás miatt. Próbáld meg egy aktív USB HUB-ot közbeiktatva.

Alex

(#48750) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Többször kérdeztem már a topikban, azt hiszem most rájöttem a megoldásra.
Adott egy 1043 router vargalex firmmel, valamint egy lenovo g580 laptop N-es wifivel. Viszont akármit állítgattam, nem tudtam 30-40mbitnél nagyobb sebességet kicsikarni a 120-as netből.
Most rákerestem alaposabban, és úgy néz ki, hogy a laposban csak broadcom 1x1:1 wifi van. Szerintetek ez lehet a szűk keresztmetszet oka?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.