Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48201) Eiki


Eiki
tag

Sziasztok,

V1-es router - OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)
Folyamatos, random wireless "szakadások" történnek változatos eszközökön (Xbox360, Lenovo T430s, egyebek). Windows alatt a tapasztalat az, hogy a kapcsolat "limited" státuszba kerül. A kernel logban sorozatban ilyen bejegyzéseket látok:

BruteForce-SSH IN=br-wan OUT= MAC=f4:ec:38:e9:73:52:00:21:55:cb:85:d9:08:00 SRC=95.173.165.215 DST=86.59.252.194 LEN=60 TOS=0x00 PREC=0x20 TTL=52 ID=191 DF PROTO=TCP SPT=48149 DPT=2222 WINDOW=5840 RES=0x00 SYN URGP=0

illetve

ath: phy0: Failed to stop TX DMA, queues=0x004!

Más is tapasztalt ilyet? Van valami megoldási javaslatotok?

(#48202) AngelH válasza Eiki (#48201) üzenetére


AngelH
aktív tag

keress rá itt a topicban a DMA szóra

(#48203) BBmaster


BBmaster
csendes tag

Sziasztok!

Továbbra is küzdök Wifi beállítással két eszközön is:
WDR4300 vargalex féle build
és 1043ND v2 legfrisebb trunk openwrt.

Egyiken sem tudom elérni, hogy a Wifi 64Mbit fölé menjen.
Egyszerűen nem hajlandó. Tesztelt eszközök Galaxy S4, Galaxy Tab (mindkettő legalább 150Mbit-et tud)

(Gyári FW-ekkel mindegyik muzsikált 150/300-on)

Ötletek? Milyen információra van szükségetek?
Wifi mód: n, Channel width 40Mhz, Forced ON, különböző csatornákon végigmentem csak azt sikerül elérni, hogy néha el sem indul a wifi egyáltalán.

Köszi Mindenkinek!
BB

BBmaster

(#48204) Pokerface086


Pokerface086
csendes tag

Sziasztok! TP-Link WR1043ND routerrel rendelkezek és egy olyan kérdésem lenne hogy lehet a routerhez csatlakoztatott külső merevlemezre torrenteket letölteni és seedelni a pc kikapcsolása ellenére?

(#48205) Kicsirics77 válasza Pokerface086 (#48204) üzenetére


Kicsirics77
veterán

gyári firmware-el sehogy

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#48206) Pokerface086 válasza Kicsirics77 (#48205) üzenetére


Pokerface086
csendes tag

Hogy lehet megvalósítani ezt?

(#48207) zambozoli válasza Pokerface086 (#48206) üzenetére


zambozoli
senior tag

Első hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót! :(((

Majd megnézed milyen routered van, megkeresed a legalkalmasabb FW-t, feltelepíted, beállítod és örülsz! :DDD
Röviden összefoglalva.

Megcsinálni olvasással, beállítással együtt sincs több (kezdőnek sem) mint pár óra! ;)

Üdv:ZZ

(#48208) vargalex válasza BBmaster (#48203) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Minden csatornán próbáltad? Esetleg bemásolhatod ide a teljes wifi config-ot (a legjobb lenne a /etc/config/wireless tartalma).

Alex

(#48209) Pokerface086 válasza zambozoli (#48207) üzenetére


Pokerface086
csendes tag

Átolvastam a téma összefoglalóját, de nem jutottam sokkal előrébb az ügyben :( !

Nincs erre valami egyszerű leírás vagy segítség?

(#48210) napata22 válasza napata22 (#48051) üzenetére


napata22
csendes tag

A tplink support azt írta, hogy a 1043ND V2-es verzión úgy lehet beállítani a "11n only" módot a Wireless Settingsnél, ha nem WEP a wireless titkosítás és ha a channel width 20Mhz-re van állítva. Próbálta már ezt valaki, elég furcsán hangzik.
Nálam mindenhogy csak "11bg mixed" és "11bgn mixed" közül lehet választani csak.

(#48211) siddis válasza Eiki (#48201) üzenetére


siddis
őstag

..meg valaki be akar hozzád jutni a 2222-es porton is.. vagy Szulejmán vagy Semir Gerkham -felügyelő..
jav.: Hakan Sükür is lehet még..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#48212) Pr3s válasza Pokerface086 (#48209) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Szia!

Ha elolvastad, akkor mostmár csak azt kell tudnunk, vagyis neked, hogy a routered melyik verzió, az alján rá van írva, hogy rev 1.xx, na ezt kellene tudni, és elmondjuk melyik firmware-t kell letöltened, és feltelepítened a routerre, de ha a számtech nem megy csak úgy, hogy bekapcsold a gépet, és örülsz, hogy tudsz netezni, meg játszani, akkor ne kezdj hozzá, akkor inkább kérj meg valakit, aki a közeledben él, és vágja a számtechet jobban mint te, vagy esetleg ha valamelyik fórumtárs környékén lalsz , gondolom, sörért, csokiért megoldja neked :-D

(#48213) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok egy gyors kérdés. Adott egy ilyen router, legújabb dd-wrt van rajta. USB porton egy USB 2.0-ás sata vinyó ext3ra partícionálva. Helyi hálón samba szerverként van megosztva. Normális, hogy max 2Mb/s sebességgel tudok rá másolni?

(#48214) Pokerface086 válasza Pr3s (#48212) üzenetére


Pokerface086
csendes tag

1.11 a száma a routeremnek!

(#48215) krealon válasza rover45 (#48213) üzenetére


krealon
veterán

Egy 54Mbit-es WiFi kapcsolaton keresztul ennyi a max.
Ha sebesseget akarsz (max 4-5MB/s), akkor UTP kabel vagy 144Mbps+ WiFi link kell.

(#48216) Roland-87 válasza Mano66 (#48200) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Nekem másfél hete van V. 2.1-es routerem, ebből 1 hetet gyári szoftverrel ketyegett de most szombat óta már Gargoyle fut rajta. Itthon elég sok wifi eszköz található:
4 laptop (ebből 3 régi G-s wifivel 1 a sajátom pedig N-es 150mbps)
1 asztali pci wifi kártya, Gigabite 54mbs, ősrégi
4 telefon, Samsung Galaxy S1, Lg optimus 540, Samsung galaxy Ace, valamilyen régi Nokia
időnként még egyéb telefonok és laptopok is csatlakoznak...
Ezen eszközök néha akár egyszerre is fent lógnak és olyan is megesett már amikor szinte minden eszköz aktívan forgalmazott, egyik wifis gépről sincs masszív torrent használat viszont Youtube HD, Online film, Ftp letöltés, Skype, Netrádió hallgatás igen. Az eddigi rövidke idő alatt a gyári szoftverrel 1 hét alatt csak 1 alkalommal történt malőr a wifivel és ott is csak a saját laptopomnál írta ki hogy nincs net és nem is volt(reconnect helyrehozta, de ilyen már volt a laptopommal sokféle routerrel szóval ez lehet a laptop wifijének a problémája sőt majdnam biztos hogy az) szóval 1 hét folyamatos üzem alatt 1 eszköz sem szakadt le, pedig a laptopom ment direkt huzamban 4 napig és ezalatt egyszer sem volt szakadásra utaló bejegyzés a naplófájlban, a többi eszközt használó sem jelzett problémákat pedig húgom régi pci-s wifi kártyája elég problémés jószág de még az sem szakadt meg. A Gargoyle 4 napja alatt ugyanez érvényes, semmilyen probléma nincs a wifi eszközökkel viszont ezzel a szoftverrel némileg csökkent a hatótáv de ott viszont nőtt a sebesség és a stabilitás is. Igazándiból kellemesen csalódtam (eddig) ebben az routerben és a Tp-link márkában de azért nem iszok előre, de ha ilyen stabilan teszi majd a dolgát hosszabb távon akkor megszeretem :D

(#48217) rover45 válasza krealon (#48215) üzenetére


rover45
senior tag

Értem és nagyon köszönöm, lefogom mérni UTPvel is :)

(#48218) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

V2 -est használ valaki extroot-al? nekem a második újraindítás után nem csatolódik fel az extroot. a swap meg az mnt az csatolódik, de az extroot nem. (igaz pendrive-al használnám, de a próbált pendrive-k V1 -el tökéletesen működnek. szerencsém van mert van v1 és v2 is a környezetemben, tudom próbálgatni...)
mi a manó okozhatja? az Alex formázó felületen 2. menüpont lefut, router újraindul van minden...
de az ismételt újraindítás után nincs extroot... :W
hol a manóban keressem a megoldást? az fw Poli27 1.3.3

8lnu

(#48219) Redpho


Redpho
csendes tag

Sziasztok.

Egy barátomnál régebbi Linksys BEFSR81 8 portos DSL/Cable Router mellé szeretnénk elhelyezni egy meglévő WDR4300-at 2 okból: Legyen Wifi is és lehessen korlátozni a 8 eth portra kötött gépen a látogatható weboldalakat. Az még nem eldöntött, hogy access vagy deny list lesz szükséges

Három konkrét kérdés lenne:
1. Hogyan kell/érdemes összekötni és konfigurálni a két router-t? Nem csináltam még ilyet. A net ADSL-en jön.
2. Ilyenkor melyik router-re érdemes kötni a DSL modemet?
3. OpenWRT alatt (pl. Vargalex/Poli27 Build esetén) miképpen lehet kivitelezni a különböző (a 2 routerre vezetékesen és wireless módon csatlakozó) gépekre eltérő Deny vagy Access listet és hogyan kell beállítani OpenWRT alatt? Esetleg kombinálni is lehet, hogy egyik gépen access list a másikon deny list alapú a korlátozás?

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#48220) ÖregSammy


ÖregSammy
csendes tag

Hi!

Itt úgy látom nagyobb a pörgés, mint a 4900-es topic-ban.. :)

WDR4900-assal van valakinek tapasztalata Poli27 Builddel? Azt készülök venni.
Sokkal gyorsabb mint a WDR4300?
Pl. a 4300-ason nem megy gyorsabban az USB-re kötött meghajtónál a másolás 12-14 MB/s-nél.
Az OpenWRT oldalon lévő SoC benchmark értékek a 4900-esnél gyakorlatilag a duplája a 4300-ashoz képest:
http://wiki.openwrt.org/inbox/benchmark.openssl

A gyakorlatban is megéri a 35-40%-os anyagi többletet?

Ha jól tudom ebben már 16MB a Flash, így elvileg NTFS support és minden egyéb finomság is beleférne nem?
A 4900-esre fordított Poli27 Build-ben minden benne van, ami Vargalex Build-ben kihasználva a nagyobb flasht? Még csak Vargalex Buildet használtam eddig...

Köszi!

(#48221) Novák Péter


Novák Péter
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Egy v1 került ma hozzám, és sz*ptam vele pár órát. Vargalex 1.1.7 volt rajta, a PPPoE kapcsolatot lehetetlen volt beüzemelni rajta, minden más futott; de a PPPoE kapcsolat beállitása után a router is "eltűnt", a kapcsolat beállitásait sem mentette.. Digi Topnet. A gyári firmware tökéletes. Valaki tudna segiteni, hogy mi lehet a gond?
(bocsánat, nincs hosszú i a gépemen)

[ Szerkesztve ]

(#48222) Pr3s válasza Pokerface086 (#48214) üzenetére


Pr3s
aktív tag

sajnos nekem nem 1043ND-m van, így nem tudom, mi az utolsó amire felmegy a vargalex, de a poli27 firmware, vagy a suste kolléga firmware biztosan támogatja a Te vasadat is, kérdezd meg őket, hogy biztosan támogatja-e a firmware-ük

(#48223) Intruder2k5 válasza Novák Péter (#48221) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Itt divat volt eddig, hogy sokan a LAN interfészt állították DHCP-re! Na most lehet, hogy Te új irányt vettél, és mindjárt PPPoE-re állítottad?

(#48224) Novák Péter válasza Pr3s (#48222) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.

@ Pr3s: Támogatja, ezt biztosan tudom, az is volt rajta, tökéletesen ment. Csak a PPoE kevert be, de nagyon. Sokat nem értek a linuxhoz (azért teljesen hülye sem vagyok hozzá), de ötletem nincs, miért volt ez.
Próbáltam frissiteni is, de semmi eredmény nem volt.

@Intruder2k5: DHCP (?) volt az eddigi beállitás, abból próbáltam PPoE-t. De frissités után sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#48225) mcmike válasza Novák Péter (#48224) üzenetére


mcmike
őstag

A kerdes hogy a WAN avagy a LAN porton allitottad at DHCP-rol PPPoE-re? Mert ha a LAN interfeszen allitottad akkor az komoly gond. Utana persze hogy nem elerheto a router az IP cimen. :U

A WAN porton kell PPPoE-t es usernevet + jelszot allitani. ;)

Szerk: WAN port a lentebbi piros fejleces opcio Network/Interfaces alatt...nem lehet hogy ehelyett a fenti LAN portot allitottad veletlenul (zold fejleces)? :F

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#48226) Intruder2k5 válasza mcmike (#48225) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, mert ha előtte DHCP-n volt, és arról állította PPPoE-re.... Gondolod végig!

(#48227) hramon94


hramon94
tag

Sziasztok.Soros porthoz CA-53 kábel megfelelő? CA-42-t és DKU-5-öt láttam többhelyen de csak ezt tudtam beszerezni..

(#48228) Novák Péter válasza mcmike (#48225) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

@mcmike :W Esélyes!

Védelmemre legyen mondva: ma van először a kezemben... :B

[ Szerkesztve ]

(#48229) suste válasza Intruder2k5 (#48226) üzenetére


suste
veterán

na akkor ez tényleg egy új trend kezdete? :))
ez most tényleg muris!
de nem az elkövetőn mosolygok már vagy 5 perce, hanem a helyzeten.....aki idejár egy ideje az átérzi ezt szerintem....lan static-ot dhcp-re is szép baki (csak szólok nenek is meg volt), na de lan static-ot pppoe-re? :C

[ Szerkesztve ]

(#48230) Novák Péter válasza suste (#48229) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Jól van már, na... Eddig egy sokéves linksys volt nálam....

(#48231) szucsinka


szucsinka
őstag

a v2-es ad áramot usb-kimeneten? 2,5-es külsö vinyót+ áramforrás nélkül lehet használni?

(#48232) PapaMaci válasza siddis (#48145) üzenetére


PapaMaci
őstag

Én kérek elnézést!
Valamiért ki volt kapcsolva a network a nyomtatóban... :F
Lényeg, hogy már mindenki lát mindenkit :)

...mint az közismert...

(#48233) Lipigab


Lipigab
tag

Tudja valaki, hogy WR1043ND-n, vargalex FW-verl miert viszi a Transmission el a proci ~15%-at ugy, hogy az osszes torrent le van allitva? Tehat egyaltalan nem fut semmilyen le/feltoltes es hash-eles sem megy.
Frissitettem 2.77-re de ugyanugy fogja mint az elozo verzio.

Valakinek tudna erre javasolni valami megoldast?
Elore is koszi!

(#48234) zambozoli válasza Novák Péter (#48224) üzenetére


zambozoli
senior tag

Tuti mcmike megoldása lesz a jó, mert két hete tettem fel rokonnak vargalex 1.1.7-et és digi net esetén PPPoE beállítással tökéletesen megy minden.
Digi kábel WAN portba bedug WAN-hoz PPPoE beállít jelszó, felhasználónév mentés alkalmazás. Újraindít és kész is.
A LAN részen meg hagyod a DHCP-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#48235) suste válasza zambozoli (#48234) üzenetére


suste
veterán

A LAN részen meg hagyod a DHCP-t.

hát ezt nem kéne:)
inkább hagyja static-on

(#48236) zambozoli válasza suste (#48235) üzenetére


zambozoli
senior tag

Ha ott volt, mindenképp!!!

Üdv:ZZ

(#48237) Novák Péter válasza zambozoli (#48234) üzenetére


Novák Péter
csendes tag

Köszönöm, tökéletes!

(#48238) szucsinka


szucsinka
őstag

akkor mégegyszer az usb kimeneten külsö 2,5-es vinyót elviszi?(külön áramforrás nélkül)
erre sehol nem találtam választ a googgleba....

[ Szerkesztve ]

(#48239) woodworm válasza szucsinka (#48238) üzenetére


woodworm
veterán

A külső hdd áramfelvételén fog múlni.

(#48240) Pr3s válasza szucsinka (#48238) üzenetére


Pr3s
aktív tag

Bocsi, elsiklottunk felette, a gyári 2,5"-os HDD-ket gond nélkül viszi, Mondjuk G2 Portable, WD passport, és hasonló nevek, de a noti HDD + külső keret már érdekesebb, mert ott ugye a keret chipsetén múlik, hogy lesznek-e szakadások, és az áramellátáshoz mindenképpen érdemes ezen esetben beruházni egy külső tápos USB-Hubba, de kérdezd meg a többieket is melyik párosra esküsznek noti hdd ! külső keret ügyben, szóval a kérdést így tedd fel majd.

(#48241) szucsinka válasza Pr3s (#48240) üzenetére


szucsinka
őstag

köszi a választ
van itthon egy wd passport 250 gb-os
már csak azt kell eldöntenem melyik lenne jobb választás a 1043nd V2 vagy a wdr3600-as igaz hogy dupla a memoria de a cpu csak 560mhz-én megy
2PC vezetékesen 1wifi laptop és torrent menne rajta nem vadul max 30film/honap

(#48242) rover45 válasza szucsinka (#48238) üzenetére


rover45
senior tag

én épp tegnap próbáltam ki egy v1essel, simán ment vele egy 2,5" 640es vinyó :)

(#48243) Mano66 válasza Roland-87 (#48216) üzenetére


Mano66
senior tag

Kössz a választ.Jó hallani,hogy sokkal stabilabb a v2-es.Még azért vacilálok,hogy inkább egy 128MB ramos verziot veszek.De nem döntöttem,hogy melyiket.Egy kicsit még olvasom a forum beirásokat és ha kiakaszt a router megint,megyek venni egyett.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#48244) kali válasza szucsinka (#48241) üzenetére


kali
legenda

szia,

az a "csak" cpu simán elég - nem véletlen a 800 megabit/sec feletti wan <-> lan sebesség (hardware nat) -, a dupla ram inkább hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#48245) vargalex válasza kali (#48244) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A hardware NAT-nak semmi köze a SoC-hoz, azt a switch végzi, a hw NAT-os WAN-LAN sebesség semmit nem mond el a CPU-ról. Nyilván a software-os NAT esetén szól bele a CPU, lásd D-Link DIR-825 vs. TP-Link TL-WDR4300 hw NAT nélküli WAN-LAN throughput teszteket.

Alex

(#48246) kali válasza vargalex (#48245) üzenetére


kali
legenda

azért írtam zárójelbe és halvánnyal a "hardvware nat" részt.

(#48247) vargalex válasza kali (#48246) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én a "nem véletlen a 800 megabit/sec feletti wan <-> lan sebesség"-re válaszoltam igazából. De mindegy is, valóban elég a CPU. Mondjuk nem gyári firmware esetén torrent/samba/ftp sebességekben hasznos lehet az a 160 MHz is. A gyáir firmware pedig szerintem nem profitál a + 64 MB RAM-ból.

Alex

(#48248) kali válasza vargalex (#48247) üzenetére


kali
legenda

igaz, fogalmazhattam volna részletesebben is.
profitál az a dupla ram miatt, ezzel már akkor szembesültem, amikor a tl-wr143nd v1 32 és 64 megabyte verzióit hasonlítgattuk - azonos feltételek mellett -, és az alap gyári 32 megabyte verziós kevesebb ellenoldal alatt elfeküdt, pláne wifi kapcsolatnál.

(#48249) vargalex válasza kali (#48248) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az 1043ND gyári firmware-val kb. 5000 párhuzamos kapcsolat esetén megfekszik. Lehet, hogy ezt a V2-ben már megemelték, mindenesetre az OpenWrt-ben default-ban definiált 16384 kapcsolat is elfér bőven a 32 MB-ban. Szóval, továbbra sem hiszem, hogy ez a RAM miatt lenne.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48250) kali válasza vargalex (#48249) üzenetére


kali
legenda

más eltérés pedig nem volt.
visszakeresem majd a teszteket, bár nem mostanság készültek, de kimentettem azokat valahová.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.