Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) mcmike válasza poli27 (#48148) üzenetére


mcmike
őstag

Most úgy néz ki lecserélem v2.1-esre a 1043ND-t, már ma megyek az új routerért (TP-Link 1043ND V2.1). Ebben az esetben a te általad készített firmware-t válasszam? Tudnád nekem linkelni annak az elérhetőségét? Köszi! :R

@suste: Neked is köszi! Igen, biztosan a SWAP nyírta ki szegény USB-t. Már nem használom a SWAP-ot, de a transmisson-t sem, mert valamiért elég instabil volt nálam (fagyogatott, router újraindult, stb). Bár lehet hogy csak a PEN rosszalkodott már alatta? :F

Most rendeltem egy vadiúj 32GB PEN-t, de lehet hogy inkább mégiscsak a 2.5"-os Samsung külső HDD-met fogom használni a router-hez. :U

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#48152) Milli82 válasza @Jocó@ (#48139) üzenetére


Milli82
tag

Szia

Nem akarok beleszólni a dolgaidba, de a helyedben egy NAS-t vennék.
Pl.: http://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/nsa310.shtml?t=p

Ennek vannak előnyei és hátrányai is. Ha lehet még találni akkor a sima NSA310-et vedd!
Ne az NSA 310S-t(1.0GHz arm).

Előnyök:
- 1.2GHz(ARM) processor
- 256MB ram
- FFP-vel legalább annyi csomag van rá mint openWrt-re.
- Alacsony ár. (Én a sima 310-et 17e Huf-ér vettem.)
- Beépített Sata + 2db USB, 1db eSata

Hátrányok:
- 2 különböző eszközt kell nézegetned
- Beépített ventilátor enyhe zaj

Üdv: M

[ Szerkesztve ]

Asus AC85P - DS118

(#48153) suste válasza mcmike (#48151) üzenetére


suste
veterán

a gagyibb penekkel az a baj, hogy iszonyatosan megfogják a routert, a már említett sok szálas írás/olvasás miatt
és ez simán okozhatta az instabilitást, fagyást
penre csak brutális korlátokkal lehet stabilan torrentezni (legalábbis a legtöbb penre)
a jobb penek meg annyiba kerülnek, hogy abból már egy sokszor nagyobb HDD-t veszel......
a pen inkább extroot-ra jó, vagy esetleg (akár védett) külön adattárnak, amit könnyen lehúzhatsz a routerről....

(#48154) vargalex válasza n_atsi (#48127) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Te honnan tudod, hogy a forrás port ugyan az lesz, mint a cél port? És tulajdonképpen most mi a célod? A routeren akarsz megnyitni portot, vagy belső gépre akarod forward-olni?

Alex

(#48155) sipi25


sipi25
tag

Sziasztok!
Hétvégén léptem be a 1043ND v1 tulajok népes táborába. Rögtön felraktam a vargalex féle firmware-t rá.
Extroot beüzemelve, transmission szintén megy, az asterisk-el van némi problémám:

Felraktam az asterisk csomagokat és a luci-app-pbx csomagot a repoból. A problémám az, hogy ha a luci-ban állítom be a SIP Accounts-oknál az accountjaimat (2 db Betamax klón és egy ephone), és kivállasztom, hogy bejövő hívást is tudjak fogadni az ephone-on, akkor a kliensek nem tudnak feljelentkezni az asteriskemre! Amint átállítom, hogy ne legyen hívásfogadás, akkor megy!

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#48156) HUfantom


HUfantom
őstag

Kedves feleim, egy kérdéssel fordulok hozzátok...

Egy V1-es routerem van, és nagyon szépen működött ezidáig, DE sajnos most valahogy kevésnek bizonyul...
firmware: Firmware: DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std
Build 14896

És valahogy nem bírja el a 240es UPC internetet. Itt nézte a technikus gyerek, aki ugyan nem látja, hogy a router be van kötve a rendszeren, így nem azzal kezdte, hogy biztosan a a gyenge.
Még régen olvastam itt a topicban, hogy ez a hardver 380ig működtetni képes az internetet, szóval mi lehet a bajom ?
max 115öt mérek kábelen minden más fel-le töltést kikapcsolva.

Előre is köszönöm a segítséget.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48157) vargalex válasza HUfantom (#48156) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#48158) kali válasza HUfantom (#48156) üzenetére


kali
legenda

szia,

kezeld fenntartásokkal azt a 380 megabit/sec wan -> lan átvitelt, a v1 a gyari firmware alatt alig tud kicsivel többet, mint 120 megabit/sec.
egyik moddolt firmware alatt sem láttam még, hogy teljesen simán átvinné a 240-es netet.
a v2 más tészta, abban már sokkal erősebb hardver van.

[ Szerkesztve ]

(#48159) HUfantom válasza kali (#48158) üzenetére


HUfantom
őstag

vargalex és kali
Akkor kb vagy felpakolok egy open-wrt-t ???
vagy veszek egy erősebb routert ???

Kb ennyi a választásom ?

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48160) vargalex válasza HUfantom (#48159) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a teljes sávszélességet ki akarod használni, akkor mindenképpen routert kell cserélned. Ha több eszköz párhuzamos használata mellett szeretnéd ugyan ezt, akkor ez fokozottan érvényes. Ha mindenképpen marad a router, akkor ajánlott az OpenWrt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#48161) poli27 válasza HUfantom (#48159) üzenetére


poli27
veterán

Vagy lejjebb valtasz netsebessegben... :W hihetetlen hogy minden heten van valaki aki sebesseget akar de kolteni nem egy normalis routerre!

[ Szerkesztve ]

(#48162) HUfantom válasza vargalex (#48160) üzenetére


HUfantom
őstag

köszi a tippeket meglátom, mik a lehetőségek és mi mennyibe kerül...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48163) HUfantom válasza poli27 (#48161) üzenetére


HUfantom
őstag

:W Hihetetlen, hogy ennyi alapján te már ítélkezel felettem... :)) :))
Én abban a hitben voltam 100%ig, hogy ez a router képes kihasználni a ma kapható legnagyobb magyarországi internetet. Hát bocs de nekem nincs pénz fám mint sims 3ban és fizetésből élek....

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#48164) poli27 válasza HUfantom (#48163) üzenetére


poli27
veterán

4-5 éve kb amikor kiadták akkor még igen, mivel 120 volt a nagyon nagyon maxos net még,de mint minden felett,rajta is eljár az idő.Nem ítélkeztem csak megjegyeztem,hogy a sebesség mindenkinek legyen jó, de normális routerre mindenki sajnálja a pénzt amivel ki lehet hajtani a 240megát ennyi!Sztem mindenki fizetésből él szinte,de ha már a legnagyobb net kell neked akkor vedd meg a hozzá való routert is,mert a hozzászólásodból az jött le hogy ezt nem akarod!De van egy ingyenes verzió is, cseréltesd ki egy technicolorra a modemedet, azt nem kell routert venni!

(#48165) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,
A transmission letöltés közben ezt a hibaüzenetet írja ki:Unable to save resume file: No space left on device
A hdd-n van bőven hely. Mi lehet a gond?

(#48166) Intruder2k5 válasza fausto (#48165) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Lehet leszakadt a HDD, és megtelt a flash!

(#48167) siddis válasza fausto (#48165) üzenetére


siddis
őstag

Asszem ilyenkor a belső memóriába tölt, valami nem kerek a csatolással.. Keress vissza a "transmission" -kifejezésre, volt már ilyen sokszor..

-- Aux armes, citoyens --

(#48168) fausto válasza Intruder2k5 (#48166) üzenetére


fausto
addikt

Folyamatosan ezt csinálja, leáll a letöltés, rányomok a folytatásra és megint megy egy darabig. A flash nkncs tele, nem oda folytatta a letöltést.

(#48169) Intruder2k5 válasza siddis (#48167) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission kifejezésre keresve a fél topikot kapod válaszul, egész pontosan jelenleg 2673 találattal, amiből meglehetősen nehéz lesz kiszűrni a választ! :)

(#48170) Intruder2k5 válasza fausto (#48168) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi a df -h parancs kimenete?
Mi a transmission konfig tartalma?

(#48171) fausto válasza Intruder2k5 (#48170) üzenetére


fausto
addikt

Lehet, hogy mégis szemetelt valamit, a df - h-ra ezt adta ki:

(#48172) Intruder2k5 válasza fausto (#48171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem felettébb gyanús, hogy az /overlay-ben 32KB hely van szabadon, a HDD mount pontja pedig /mnt/sda1! Ennek véletlenül nem /mnt/hdd helyen kellene lennie? Transmission konfig lemaradt! Persze nekem az is jó, ha megnézed, hogy a letöltés célja /mnt/sda1-el kezdődik-e...?!

(#48173) fausto válasza Intruder2k5 (#48172) üzenetére


fausto
addikt

Elvileg jó helyre megy, mnt/sda1/done mappa:

(#48174) Intruder2k5 válasza fausto (#48173) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez így jó kérdés, nem tudom akkor mi baja van! Javaslom azért nézd meg az /overlay/mnt mappát felesleges, oda nem illő dolgok után kutatva, aztán nyomj egy restartot, és ha nem segít, akkor majd alex megszemléli a dolgot!

(#48175) fausto válasza Intruder2k5 (#48174) üzenetére


fausto
addikt

Találtam ott 1- 2 szemetet, letöröltem, remélem ez megoldja.
Köszönöm a segítséget!

(#48176) peterporter


peterporter
újonc

Sziasztok! Vásároltam egy ilyen routert v2.1 version de tök amatőr vagyok a témában,openwrt-t szeretnék rátenni,találtam ezt az oldalt: http://torrent.hu/2013/01/31/openwrt-rol-magyarul/ ez alapján összejöhet a dolog?természetesen a megfelelő fw-vel.2,5 külső 1 terrás vinyót szeretnék rácsatlakoztatni de fat32 vagy ntfs módban is szeretném használni médialejátszóval.Megtenné közületek egy szakértő hogy ránéz az oldalra hogy okés -e vagy sem?köszönöm!

(#48177) Intruder2k5 válasza peterporter (#48176) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elméletileg "okés", bár azért meg kell jegyezni, hogy az oldalon v1 verzióhoz kellő firmware van belinkelve, ráadásul jffs2 verzió, amivel frankón taccsra lehet vágni a routert 10 perc alatt, ha valaki nem ért hozzá! Ettől lényegesen egyszerűbb dolgod van, ha felteszed poli27 fw-jét, amit itt a fórumon is megtalálsz némi kereséssel, és amihez supportot is jobban kapsz, ráadásul sok minden ott van benne készen, előre telepítve, nem kell neked vacakolni vele! Arról már nem is beszélve, hogy az squashfs verzió, ami nem olyan "veszélyes", mint a jffs2-es!

(#48178) peterporter


peterporter
újonc

Szia! Köszönöm hogy ránéztél,azt láttam hogy v1 verzióhoz való fw, de mint irtam amatőr vagyok a témában,egyelöre azt sem tudom hogy induljak el,nekem még szájbarágósan leirva kéne levezetni a folyamatot,ezért gondoltam hogy az oldal alapján lépésről lépésre nekiállok,nem szeretnék itt fárasztani senkit a hozzá nem értésemmel. a Poli féle fw-t nem lehet behelyettesiteni az oldalon levő v1 fw helyett?

(#48179) Intruder2k5 válasza peterporter (#48178) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne tudni, hogy pontosabban mit szeretnél elérni? Mire kellene az OpenWrt?

(#48180) peterporter válasza Intruder2k5 (#48179) üzenetére


peterporter
újonc

semmi különös,torrent letöltés hdd-re, seedelés gépbekapcsolás nélkül,ftp,dlna,stb.

(#48181) Intruder2k5 válasza peterporter (#48180) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, hát akkor a poli27 fw kel neked, abban ez benne van készen! Itt a Te routeredre való példány...

openwrt-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory_Poli27_1.3.3.bin

A kérdéseidet meg nyugodtan írd csak ide, a fórum azért van! Akinek nem tetszik, majd odébbáll!

[ Szerkesztve ]

(#48182) peterporter válasza Intruder2k5 (#48181) üzenetére


peterporter
újonc

nagyon kösz! ezt rá kell tennem egy pen-re?vagy hogy telepitem fel? mondtam hogy amatőr vagyok :D

(#48183) Intruder2k5 válasza peterporter (#48182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ezt simán a gyári firmware webes felületéről, a firmware upgrade menüből tudod feltölteni!

(#48184) suste válasza peterporter (#48182) üzenetére


suste
veterán

huuuu.....ebből bajok lesznek:)

szerintem az lenne a legjobb, ha először elkezdenél jó sokat olvasni
kezd mondjuk a vargalex blog-gal (google: "vargalex blog")

(#48185) Pr3s válasza peterporter (#48182) üzenetére


Pr3s
aktív tag

figyelj kezdd azzal, hogy elolvasod azt amit vargalex ír a blogján, aztán ha úgy érzed ezek után belevágnál a dologba, akkor keresd meg a poi27 firmware-t és láss hozzá
De a fat32, és NTFS filerendszert felejtsd el, a SAMBA a hálózaton megosztja az ext4-re formázott hdd-det, mintha fat vagy ntfs lenne, mert a samba erre van kitalálva, és nem is szerencsés a routerre kötött vinyót kihúzgálni a router alól, mellesleg az ext4 filerendszer linux rendszer, amit a router azért szeret, mert neki a firmware-e is linuxos, érthetően ez áll neki a legjobban kézre, vagyis USB-re :-D Az NTFS-t, és a fat-ot már külső meghajtóprogrammal kell elérnie, ami nem kernelszintű támogatott, vagyis az elérése lassabb lesz az ilyen rendszerre formázott tárolóeszköznek, emiatt sok idegbeteg állapotot érsz el :-D

(#48186) peterporter válasza Intruder2k5 (#48183) üzenetére


peterporter
újonc

Ok!köszönöm! ha ez megvan akkor az openwrt felülete fog látszódni? ott kellenek valami beállitások?másik kérdésem a külső vinyóra vonatkozna,ami most ntfs, s ha jól olvastam valami ext4-re kellene formázni,ezt hogy kell? s hogy lehetne áthidalni hogy használni tudjam a médialejátszóval és tv-vel is ami csak fat32-t és ntfs-t kezel, s néha még el kell vinnem magammal másik gépre rácsatlakoztatni.

(#48187) suste válasza gahen (#48068) üzenetére


suste
veterán

na bent van a HUB
1: 1,5-ös load alá így sem megy a router :W
szóval nem a táphiány a baj
2: SSH-n top, 60K feltöltés, dlna-n xvid (1,5GB) elindít
load 1,6-1,7
érdekes, hogy alig megy feljebb, de van mégérdekesebb:
3: SSH-n top, 60K feltöltés, dlna-n 720P mkv (10GB) elindít
load 1,6-1,8
így is szinte ugyan annyi

érdekes ez a HDD nagyon....

(#48188) Intruder2k5 válasza suste (#48187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#48189) peterporter


peterporter
újonc

Köszönöm a hozzászólásokat,le egyszerűsiteném a kérdést:ha sikerül feltenni az openwrt-t és rákötni a hdd-t és letöltök egy kb 10-20 gb-os hd filmet hogy tudom megnézni? egyébként ugyanolyan Toshiba 3.0 1tb hdd-m van mint suste hozzászólonak.

(#48190) suste válasza peterporter (#48189) üzenetére


suste
veterán

üdv a szívásban:) vagy inkább :(
te le tudnád tesztelni PC-n a HDD-t?
USB3 és USB2 -n kéne tesztelni, hogy hogy bírja ha torrentezel rá

(#48191) Pr3s válasza suste (#48190) üzenetére


Pr3s
aktív tag

na suste, akkor peterporter a te barátságod élvezi, te segítesz neki openwrt alapokat szájbarágósan, ő előtte meglesi a hdd priblemát

(#48192) peterporter válasza suste (#48190) üzenetére


peterporter
újonc

Üdv! nem tudom mit értesz szivás alatt,ezekben a dolgokban kezdő vagyok,ha leirod mit értesz tesztelés alatt megprobálhatom,de asszem csak usb2.0 van pc+laptop

(#48193) suste válasza peterporter (#48192) üzenetére


suste
veterán

egy kicsit olvass vissza, hogy milyen problémám van a HDD-vel
3-4 szeres terhelést okoz a routernek, mint az előző USB2-es HDD
még vacilálok, hogy maradjon, vagy menjen a háztól, mert végülis elvagyok a 60K-s feltöltéssel is, mert ez is elég a hit'n'run ellen, és a dlna-s lejátszás vagy a letöltés sem emeli nagyon tovább a loadot

viszont már nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan viselkedik ez a HDD PC-n USB3-ra dugva
persze USB2-n is lehetne tesztelni
annyit kéne csak csinálni, hogy rádugod a PC-re, és erre a HDD-re töltesz le torrenteket, amiket aztán bent hagysz seedelni
arra viszont adhatna valaki ötletet, hogy milyen adatot, vagy milyen programmal kellene win alatt figyelni a terhelést

vagy esetleg van-e valami tesztprogram, ami tud ilyen sokszálas tesztet
ez egyszerűbb lenne, mert akkor csak a PC belső HDD-jével kéne összehasonlítani a teszteredményt

(#48194) peterporter válasza suste (#48193) üzenetére


peterporter
újonc

ok! usb 2.0 nem gond,szólj ha van valami progi vagy valami amivel lehet figyelni terhelést és akkor kipróbáljuk.

(#48195) vargalex válasza fausto (#48173) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A config könyvtár véletlenül nem a /overlay-ra mutat?

Alex

(#48196) gahen válasza suste (#48187) üzenetére


gahen
tag

Köszi. :R
ÖÖÖÖ, akkor mindegy, ha megrendelem amit kinéztem.
vagy az a biztos, ha külön-külön veszem meg?

..,

(#48197) @Jocó@ válasza Milli82 (#48152) üzenetére


@Jocó@
tag

Köszi a tippet, a típust felírtam!

Sajna, ha már ilyen irány lesz a vége, akkor inkább router board, vagy mini PC :)

(#48198) suste válasza gahen (#48196) üzenetére


suste
veterán

nem tudom mit néztél ki
a lényeg, hogy ne gyárilag egybeszerelt USB3-asat vegyél
jobban jársz a belső, SATA-s + USB2-es kerettel

mondjuk megnéznék egy SATA + USB3 keret (van ilyen?) tesztet szívesen

(#48199) gahen válasza suste (#48198) üzenetére


gahen
tag

Ezt néztem ki: link.
De akkor lenne ez: link
+ ház esetleg: link ?

..,

(#48200) Mano66


Mano66
senior tag

Most egy v1-es routert használok,de az a gond vele,hogy a wifi mindig megszakad.A v2-es szériának ilyen szempontból jobb a wifije?Nincsenek random szakadások,jel eldobálások?Gondolkoztam már drágább router vásárlásán (ASUS RT-AC66U),de a netem (29-es körzet) Adsl 15/1,5-es nem indokolja a nagyobbat.A közel jövöben nem is tervezik a nagyobb sávszélességet (Monornet :W ).

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.