Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok! Olyat csinál a routerem, hogy időnként eltünik belőle a net aztán vissza jön, az upc azt mondja szolgáltató felöli oldalon minden jó, esetleg valaki tapasztalt már ilyet illetve ha igen van rá orvosság? :) A legutolsó frimwaret használom ami van hozzá. Köszi, ÜDV DCS

[ Szerkesztve ]

(#48502) Brogyi válasza Newyorker (#48499) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az nem router gond. Nekem volt sokkal több kapcsolatom még V1-gyel is. A router mutatott 4902-őt.
Nálam 3 user van átlag 100 torrent seed-del koponyánként. Megy.

(#48503) felon válasza felon (#48500) üzenetére


felon
tag

Nemigazán értem mit történt. Úgy hagytam ott hogy nem volt jó, most pedig rámegyek és bejön a luci..

(#48504) Newyorker válasza Brogyi (#48502) üzenetére


Newyorker
addikt

Akkor mi a baj?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#48505) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen routerem, de sikeres frissítést követően ágytámasz lett belőle. Próbáltam ezt az RX, TX, dolgot, de az autorestartnál hiába írogatom a kódot újraindul.
Van itt valaki, aki ellenszolgáltatásért cserébe meg tudná csinálni?

(#48506) Intruder2k5 válasza Spuri2000 (#48505) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom nem vagy elég gyors... Nem a reboot-nál kell írni, hanem az autoboot-nál!

In: serial
Out: serial
Err: serial
Net: ag7100_enet_initialize...
No valid address in Flash. Using fixed address
: cfg1 0xf cfg2 0x7114
eth0: 00:03:7f:09:0b:ad
eth0 up
eth0
Autobooting in 1 seconds## Booting image at bf020000 ...

[ Szerkesztve ]

(#48507) Spuri2000 válasza Intruder2k5 (#48506) üzenetére


Spuri2000
senior tag

én már próbáltam többször, de nekem nem megy!

(#48508) Brogyi válasza Newyorker (#48504) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jó kérdés, most látom "dacsa" mintha hasonló helyzetbe lenne. Sajnos jó körül kell járni.
A modem, és a router status oldalát figyelném a jelenség alatt. Esetleg a log-ot is nézném a router-ba.
A legegyszerűbb ha print screen-t csinálsz a jó két status-ról, és amikor hiba van akkor is.
Utána már könnyű lesz összehasonlítani. Türelemjáték.
Ha router-ra gyanakszol akkor vedd ki. Nélküle nincs gond akkor új router.
A drágább verzió, veszel egy másik márkás router-t beteszed, és vársz. Majd kiderül, hogy igaz-e a gyanúd.
Jut eszembe a ppoe online idejét lehet nem a status oldalon találod.

[ Szerkesztve ]

(#48509) lolka1980 válasza Spuri2000 (#48507) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Áh
Menni fog az.
Nekem is vagy a 9-10. próbálkozásra sikerült.

Olyan hosszabbítóba csatlakoztattam amin van kapcsoló,ujjal rákészültem a gombokra majd lábbal bekapcsoltam oszt ütni a gombokat.
tpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpltpl

(#48510) poffsoft válasza lolka1980 (#48509) üzenetére


poffsoft
addikt

szép írás.
Mondjuk én kínaországból inkább rendeltem [link], [link] ilyet nehéz időkre.
(most nézem, majdnem duplájára ment fel nyár óta :Y ) :)

[ Szerkesztve ]

(#48511) gahen


gahen
tag

Szasztok, Poli27 firmware frissítése után és külső hdd partícionálása után, az 512 MB ext4 partition nem csatolódik external root-nak, a swapot és a maradék helyet is az fstab a réginek a mentésének az újba való beírásába csatolta fel, így:
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
rootfs 576.0K 236.0K 340.0K 41% /
/dev/root 6.3M 6.3M 0 100% /rom
tmpfs 14.1M 1.0M 13.1M 7% /tmp
/dev/mtdblock3 576.0K 236.0K 340.0K 41% /overlay
overlayfs:/overlay 576.0K 236.0K 340.0K 41% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/sda3 457.7G 69.9M 457.6G 0% /mnt

Most csináljak? Tegyem újra a firmwaret? Partícionáljam újra?

..,

(#48512) suste válasza gahen (#48511) üzenetére


suste
veterán

miről mire frissítettél?
és főleg mi volt az indok?
a poli27-ről már volt olyan hír, hogy nem teljesen van rendben az extroot....

(#48513) sirály12


sirály12
őstag

Régebben már feltettem ezt a kérdést(2-szer is, de hátha), de választ nem kaptam, hátha most.

Egy olyan problémával fordulnék hozzátok amit nem tudok megoldani.

A router mögött van egy kis szerver, amin többek között van egy webszerver, ezt kintről no-ip-n keresztül érem el.
A probléma csupán annyi, hogy a router és a gép bekapcsolásakor ugye a router hamarabb elindul mint a gép, és ezután kintről nem lehet elérni a gépet! Ha a routert újraindítom akkor elérem a gépet kintről is. Gondolom valami olyan konfig lehet, ami csak botoláskor fut le egyszer.

Mit kellene módosítanom, hogy ne kelljen állandóan újraindítgatnom a routert egy indítás után, mivel esetleges áramszünet miatt, ez kicsit gáz, ha nem vagyok otthol.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48514) gahen válasza suste (#48512) üzenetére


gahen
tag

Szia, vargalex v1.1.5 r33777-ről Poli27 1.3.2 r39208-ra, az új mobil hdd miatt gondoltam, h frissítem is a rendszert.

..,

(#48515) suste válasza gahen (#48514) üzenetére


suste
veterán

az örök igazság:
ha valami jól működik, akkor azt ne bántsd
ha minden jó volt a vargalex alatt, akkor nagy hiba volt a frissítés
szerintem most már tedd fel a vargalex 1.1.7-et (de erre is kár lett volna frissíteni az 1.1.5-ről)

(#48516) Spuri2000 válasza sirály12 (#48513) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Nem lehet ezt valami késleltetővel megoldani? Pl. ha elindul a gép akkor indítsa a routert is! Gondolom van rá valami egyszerű megoldás, csak keresni kell...

(#48517) sirály12 válasza Spuri2000 (#48516) üzenetére


sirály12
őstag

Ezt szerertném elkerülni, mert elég kókány megoldás lenne, egy szoftveres hibára hardveres megoldást csinálni. :)
Ha tudnám, hogy mi okozza, biztosan lehetne szoftveresen valamit tenni.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48518) woodworm válasza sirály12 (#48513) üzenetére


woodworm
veterán

Milyen fw?
A külső elérés engedélyezve van? Ha igen, milyen porton? Nem ütközik a webszerverével?
A szerver fix ip-n van? Portátirányítás működik?

(#48519) sirály12 válasza woodworm (#48518) üzenetére


sirály12
őstag

Alap openwrt, verziót most nem tudom.
A szerver stiatikus ip címet kap, portáttirányítás működik. A router a 192.168.1.1 a szerver a 192.168.1.2-n van.

Olyan, mintha nem endegné ki a forgalmat, mert amikor beindul a router a szerver még nem éledt fel, és utána már nem frissíti ezt az állapotot. Mintha nem is menne a szerver. Ekkor ujraindítom a routert és tökéletes minden.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48520) woodworm válasza sirály12 (#48519) üzenetére


woodworm
veterán

De a luci telepítve van az openwrt-n? A portja át lett állítva?

(#48521) Newyorker válasza Brogyi (#48508) üzenetére


Newyorker
addikt

Te milyen márkás routert javasolsz?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#48522) sirály12 válasza woodworm (#48520) üzenetére


sirály12
őstag

Igen telepítve van, és a portja természetesen át van állítva 80-ról egy teljesen másik portra.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#48523) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

Szeretnék USB-s WEB kamerát telepíteni a router mellé, amivel a NET-ről haza tudjak nézni, ha szeretnék.

Milyen márkát vegyek?
Hol induljak el a csomagok keresgetésével és mit telepítsek fel?

Ha minden menne, akkor szeretném automatizálni a rendszert úgy, ha itthon vagyok akkor NE rögzítsen, ha nem vagyok, akkor rögzítsen.
Mozgásérzékelő....

Lehetséges ez USB-n vagy csak IP kamerával lehet ezeket megoldani Drága pénzért?

Asus AC85P - DS118

(#48524) suste válasza Milli82 (#48523) üzenetére


suste
veterán

meg lehet oldani majdnem mindent az USB-s webkamerával is
egy nagy megkötése van, az USB kábel:)
ezt kell eldöntened, hogy a routert helyezed át a kemara telepítési helye közelébe, vagy inkább veszel 20K -ért egy wifis IP kamerát, amit oda teszel ahova akarod, mozgathatod is távolról, tudja a mozgásérzékelést, FTP-re ment, éjjellátó, e-mail-t küld....

(#48525) Spuri2000 válasza lolka1980 (#48509) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Hát nem megy... Olyan mintha nem tudnám a billentyűzetről beírni a kódot. Mindig továbbszalad! Ötletek?

(#48526) Intruder2k5 válasza lolka1980 (#48509) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Óóóó, ez semmi! Vannak akik makróval próbálkoznak! :)

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=638299

(#48527) Milli82 válasza suste (#48524) üzenetére


Milli82
tag

Tehát akkor véleményed szerint ezen nem érdemes spórolni és szöszölni?
Hol érdemes ilyeneket beszerezni?

Asus AC85P - DS118

(#48528) Roland-87 válasza doberman (#48493) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hmm ez még magyarázat is lehet a problémámra bár a visszajelzések szerint ez a V2-re nem igaz tehát egyre inkább úgy fest hogy a laptopom szuper inteles wifije nem kedveli a wrt-s routereket, előkaptam a Linksys wrt160nl-t aminek megjavult a wifije(csoda?) rákötöttem egy 12v kis akkura hogy tudjak vele szaladgálni majd kliensként rácsatlakoztam a tp-re és elkezdtem méricskélni, mivel a 160nl lan portjai csak 100 megát tudnak ezért hiába 300-as a wifi ebből nem éreztem semmit a router közelében, viszont 1 szinttel lejjebb is 12,2 megát mértem sőt 2-vel lejjebb is 6-8 körül ment, az udvaron szinte végig 12 volt, csak messzebbre haladva esett le de ott is 8 körül volt. A kíváncsiság kedvéért elmentem kb. 1km-re egy helyre ahonnan rálátni az ablakomra és még innen is tudtam csatlakozni a Linksyssel és 7 megányi net csorgott át tehát ez arra utal hogy nem lehet baj a TP link wifijével. Az lesz a legjobb ha beruházok egy usb-s wifi adapterre ami külső antennás és persze 300-as, csak hát pont ez az amit nem akartam mert nem túl kényelmes ilyen módon használni a laptopot. De sajnos ugye nem lehet minden tökéletes.

(#48529) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

A címben említett routerem van vargalex féle FW-vel (v1.1.4 r33174). Ezidáig tökéletesen tette a dolgát, meg is voltam elégedve vele, de újabban nagyon nem vagyunk jóban. A jelenlegi felállás az, hogy kábelen csatlakozik hozzá egy asztali gép, a többi (4-5-6) eszköz pedig wifin keresztül. Mostanában elkezdte azt, hogy amint bekapcsolom az asztali gépet azonnal ledobálja a rá wifin keresztül csatlakozó gépeket. Jelenleg 2 laptop van a szobában, de amint belövöm az asztali gépet azonnal ledobálja őket a netről. Néha újracsatlakoznak, de pár másodperc után megint lehajítja mindkettőt. Netezni ilyenkor nem is lehet. Az én Dell laptopomban 300mbites n-es wifi kártya van, pároméban talán 150-es, de mindkettőt dobálja. Jelenleg ötletem sincs, hogy mit nézzek meg vagy mit állítsak át, mert eddig hibátlanul működött a jelenlegi felállás.

Tudnátok segíteni kinyomozni ezt az X aktát?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#48530) suste válasza The DJ (#48529) üzenetére


suste
veterán

már többször volt olyanról szó routeres topicokban, hogy idővel elfárad a külső táp.........

(#48531) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Ha valakinek van a hálózatában laptop, és megkapja a full sávszélt; lenne olyan kedves, hogy a hálózati adapter tulajdonságain belül a speciális fül beállításait leírja, vagy elküldi nekem?
Valamit elállítottam, mert nem jön csak az elméleti max töredéke. :(

(#48532) The DJ válasza suste (#48530) üzenetére


The DJ
addikt

Mindenre gondoltam már csak erre nem. Előkerestem az egyik univerzális, cserélhető fejes tápegységemet és rádugtam a routerre 12V-ra állítás után. Bekapcsoltam az asztali gépet és... semmi lecsatlakozás egyik laptopon sem :) Most másolok ezerrel hálózaton és próbálom megizzasztani a routert, de úgy tűnik ez volt a baj. Vadászok neten hozzá új tápot és mehet tovább minden a régiben. Köszönöm! :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#48533) Roland-87 válasza The DJ (#48529) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Én is osztom az előző válaszadó ötletét, majdnem biztos a táphiba, legalábbis nekem a Wrt54gl ugyanezt kezdte játszani aztán rámértem a tápjára és 11 voltot adott le terheletlenül, aztán rámértem terheléskor és lett belőle 8,5, az is csoda hogy alapesetben ment 12V helyett ennyiről is, de az asztali+torrent után lehalt... Ha van otthon multimétered mérj rá a tápjára terheletlen állapotban, kb. 13 voltnak kell lennie, de ha már 12 alatt van az nem túl jó... Ha van más bármilyen 12voltos adaptered azzal is ki lehet próbálni, csak ne legyen 1A alatti, nagyobb lehet azzal nincs baj.

(#48534) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Érdekes hogy a hozzászólásom kicsit későn jelent meg, így poénosan fest kicsit....

(#48535) Brogyi válasza Newyorker (#48521) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem ragaszkodom semmilyen márkához. A Te esetben végig próbálnám az összes free progit a ppoe miatt.
Ha már túl vagy rajta akkor jöhet a Broadcom bázisú Tomato-s vonal. Ezek Asus,Cisco stb.
A ppoe nálam is szakadozott. Már emlékszem. A router online maradt, de ppoe ideje újraindult. Azt ne kérdezd, hogy ez TP-Link specialitás-e mert erre nem tudom a választ. Gyanús a szolgáltató.
Ma is TP-Link-et használok, de nem ppoe-t. Azt kizártnak tartom, hogy win tudja hiba nélkül (ez van mikor nincs a vonalban a router), és a linux,OpenWrt és a többi ne tudná.

(#48536) suste válasza Milli82 (#48527) üzenetére


suste
veterán

én ezt vettem meg
teljesen meg vagyok vele elégedve
nálam a router helye fix, és a kamerát nem oda szerettem volna tenni (ráadásul szeretnék majd több kamerát), így egyértelmű volt az IP kamera....

egyébként spórolni mindíg érdemes, ha az olcsóbbal is meg tudod oldani amit szeretnél:)

(#48537) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Köszönöm szépen vargalex-nek a 1043 felélesztését, a supportot.
Nagyon jól működik a router! :R

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#48538) Plehboj


Plehboj
tag

Tudnádok olyan USB-és hangkártyát ajánlani, ami biztosan működik openwrt alatt ?
Esetleg a konkrét driver nevét, amit telepíteni kell megtudná adni valaki ?

Az alábbi cuccok közül kellene választani olyan max 1,5 e Ft értékben:

[link]

(#48539) DeniBoy


DeniBoy
aktív tag

Sziasztok!

Próbált már valaki a 1043nd-re(openwrt) usb hub-on több eszközt rákötni ?
Pl.:2 hdd, hdd+pendrive

Valakinek van tapasztalata?

Köszi!

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#48540) poffsoft válasza DeniBoy (#48539) üzenetére


poffsoft
addikt

pendrive + gsm modem?
Ment.
Aktív hub.

[ Szerkesztve ]

(#48541) Gyurka6 válasza DeniBoy (#48539) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Pen 2-3db passzív hub, megy.

Gyurka

(#48542) xigris


xigris
őstag

Sziasztok érdeklődnék lehet e feltenni valami letöltésvezérlőt kb mint a dataget :R
vargalex 1.1.7 van fent

(#48543) mzolcsi válasza Plehboj (#48538) üzenetére


mzolcsi
csendes tag

Szia!

Én ilyet vettem és tökélesen működik: [link]
Ezek kellenek hozzá: [link]

Ráadásul itt kb. 600HUF-ért megkapod, csak várni kell egy kicsit mert nekem kb. 3 hét alatt hozta ki a posta.

Üdv: Zoli

[ Szerkesztve ]

(#48544) doberman válasza mzolcsi (#48543) üzenetére


doberman
senior tag

mire is jó ez? (esetleg tudnám ilyesmire használni? ezeknek a kimenete szimpla hangfrekvenciás jel. VLF vevőknek is nevezik. hangkártyára kötik, így rögzítik az un. ionoszféra háborgások "hangját" a hajnali órákban.... ezt mondjuk automatizálva, hajnalban rögzítené a zajokat, napközben visszalehetne hallgatni, esetleg grafikonosan lehet ábrázolni ha érdekesség van pl napkitörés...stb.)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#48545) Intruder2k5 válasza xigris (#48542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár most nincs feltelepítve nálam se, de régebben használtam ADOS-t, és erről volt már szó itt is! Kell neki wget vagy curl, sqlite, cron, és egy webszerver php-val!

(#48546) Newyorker válasza Brogyi (#48535) üzenetére


Newyorker
addikt

Asus N16?!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#48547) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok.
A 16Gb-s pendrive-om 1043ND-hez volt formázva a http://192.168.1.1:8081 URL-en található beépített formázóval. A hármas szekcióval.
Beszereztem egy másik pendrive-ot, a régit pedig a megszokott dolgokra szeretném, szerettem volna használni. Windows formázás után a rendszer 16Gb-ből csak 128MB-ot lát. bármilyen megszokott módszerrel formázom.
Más is járt már így, v. van valami módszere a dolognak? Esetleg kuka?
Köszi.

(#48548) Intruder2k5 válasza Tidus (#48547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kuka, csak a Windows nem tud flash drive-ot particionálni, így csak az első, 128MB-os swap partíciót látja! EZZEL helyre tudod rakni!

(#48549) Tidus válasza Intruder2k5 (#48548) üzenetére


Tidus
addikt

Köszönöm a segítségedet, letöltöttem leformáztam, minden rendben van.
Most már ezt is tudom.
:R

(#48550) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem!
Van egy TP-Link WR1043ND V1 -es routerem, láttam tutorialba, hogy fellehet tenni rá az OpenWRT-t!
Leszedtem ezt a leírás alapján: [link]
Megfogtam, menüből Firmware upgrade és feltoltam.
Az eredmény, se telneten nemtudom elérni, se a menüt.
Ilyenkor mi a teendő?
A router alján: WR1043ND Ver 1.11 van.

Kuka ?

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.