Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) poli27 válasza poffsoft (#47449) üzenetére


poli27
veterán

az smb.conf ot nézzed abban mi van!

(#47452) poffsoft válasza suste (#47450) üzenetére


poffsoft
addikt

pont most találtam meg itt a topikban... :B
Köszönöm, működik :D

Miért nem szép? Mert minden win felhasználó rootként lép be a sambába?

poli27:
root@OpenWrt:/etc/samba# vi smb.conf
preferred master = yes
printable = no
security = share
smb encrypt = disabled
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
syslog = 2
use sendfile = yes
writeable = yes


[homes]
comment = Home Directories
browsable = no
read only = no
create mode = 0750

[Winshared]
path = /mnt
read only = no
guest ok = yes
create mask = 0770
directory mask = 0770

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#47453) poffsoft válasza poli27 (#47451) üzenetére


poffsoft
addikt

root@OpenWrt:/etc/samba# cat smb.conf
[global]
netbios name = OpenWrt
display charset = UTF-8
interfaces = 127.0.0.1/8 lo 192.168.1.1/24 fd3a:aab:9abd::1/60 br-lan
server string = Router_megosztott
unix charset = UTF-8
workgroup = WORKGROUP
browseable = yes
deadtime = 30
domain master = yes
encrypt passwords = true
enable core files = no
guest account = nobody
guest ok = yes
# invalid users = root
force user = root
local master = yes
load printers = no
map to guest = Bad User
max protocol = SMB2
min receivefile size = 16384
null passwords = yes
obey pam restrictions = yes
os level = 20
passdb backend = smbpasswd
preferred master = yes
printable = no
security = share
smb encrypt = disabled
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY
syslog = 2
use sendfile = yes
writeable = yes


[homes]
comment = Home Directories
browsable = no
read only = no
create mode = 0750

[Winshared]
path = /mnt
read only = no
guest ok = yes
create mask = 0770
directory mask = 0770
root@OpenWrt:/etc/samba#

így már teljes :B

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#47454) choco01


choco01
addikt

Hali.
Vargalex féle firmware alatt ha rádugtam egy pendrivet ide mit kell írni hogy arra csinálja a log fájlt?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#47455) poli27 válasza choco01 (#47454) üzenetére


poli27
veterán

/mnt :F feltéve ha a beépített formázóval csatoltad.

[ Szerkesztve ]

(#47456) choco01 válasza poli27 (#47455) üzenetére


choco01
addikt

Megformáztam a leírásban adott linkel 3 partícióra vagy mi.. :DD
Eleinte beírtam úgy, de nem tudom hol kéne látnom akkor a pendriveon.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#47457) Keksz


Keksz
senior tag

Egy olyan jó kis hibába futottam bele a napokban... :W

A router sztem már 3-4 éve megvan és soha semmi gond nem volt vele, míg most decemberben elkezdte azt, hogy x időnként eldobta a wifi-t, vezetéken továbbra is volt net és csak az áramtalanítás segített rajta. Csinálta ezt addig, hogy a végén a múlt héten firmware-t frissítettem a legújabbra (gyári volt előtte és most is!) és mindent újból beállítottam.

Pöpecül ment minden, ahogy előtte is megszoktam egészen ma estig.
A wifi megint elment, csak vezetékes kapcsolat volt, de már a router weboldala sem jött be.

Nézegettem mit dob erre a google, igazából megoldást nem nagyon írtak, csak pár ötletet, pl. volt aki rájött, hogyha x eszköz lease time-ja lejár, akkor szakad meg a wifi.
Tettem ezért hogy az egy központi fájlszerver mellé minden saját IP-re felvettem Address Reservation -re, és beállítottam a wifi Wireless MAC Filtering -et is, mert volt egy MAC cím és egy gépnév (Unknown), amit nem ismertem (persze wifi jelszót már korábban is változattam, így kb lövésem sem volt hogy az mi lehet).

MÍG el nem kezdtem hangosan gondolkozni / anyázni és barátnom meg nem szólalt...
"Az lehet hogy az én kis telefonom..."

Van a családban 2 iphone, de neki van egy androidos SAMSUNG telefonja is, amit csak telefonálásra használ, privát számával.
DE december végén mikor itthonról dolgozott megkérdezte a wifi jelszót, felcsatlakozott, mert vmi webes alkalmazást kellett tesztelnie...

Aztán amikor újraraktam az egész routert nem mondtam el neki a jelszót, mert én állítottam be a telefonján (az iphone-on), csak most pénteken vmikor kérdezte meg, hogy ugyan mondjam már meg a jelszót, hátha kellene egyszer neki is.

Aztán fogta és egyből beírta a másik telefonba is, az androidosba, ami most kinyírta a wifit...

És máris meglett hogy mi okozta a hibát... Most ha újból kell tesztelnie, akkor majd meglátjuk mi lesz, addig is, mivel azon a telefonon tényleg nem kell net, kikapcsoltuk rajta a wifit, plusz beállítottam permanent IP-t neki a wifi alatt, hátha megoldja a hibát.

Eddig ez volt az egyetlen androidos eszköz itthon.
Csak BB, Nokia E71 és iphone/ipad használta a wifit. Azokkal nem volt ilyen gebasz.

(Csak azért írtam be, hátha másnál is felmerül hasonló! Wifi eldobja a kapcsolatot, nem is lehet újra csatlakozni, pedig SSID sugároz tovább, és csak vezetékes kapcsolat működik, míg a webes router elérhetőség hol megy hol nem ;-) :)) )

[ Szerkesztve ]

(#47458) poffsoft válasza Keksz (#47457) üzenetére


poffsoft
addikt

valszleg az a teló is az úúútálatos chippel wifizik, nem az android hibája (ha jól emlékszem a fórumban olvasottakra) :)

[ Szerkesztve ]

(#47459) kaltam


kaltam
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 1043ND-m kábé két éve, vásárlás óta vargalex féle openwrt fut rajta, jelenleg az utolsó.
Nem is volt vele gond mostanáig. Netre felcsatlakozik, vezetéken keresztül minden működik. A vezeték nélküli részével van a bajom, a kliensek (laptop, tablet, telefon) felcsatlakoznak, kapnak ip címet, de semmilyen oldalt nem lehet egyiken sem megnyitni (egyes esetekben az oldal fejlécét néha hajlandó betölteni).
Reseteltem a routert, újból beállítottam mindent, eredmény nélkül.
Segítsen aki tud, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47460) Nobbigstein válasza kali (#47414) üzenetére


Nobbigstein
tag

Szia!

Köszi a segítséget! Én csak a tl-wr1043nd v1-et ismertem, de a leírtak alapján a tl-wdr3600-at választom. A 2*300 azért nagy előny. :) A frimware meg szerintem marad a gyári.

(#47461) k_miso válasza suste (#47448) üzenetére


k_miso
tag

A poli27-ben r39208 van. Lehet, hogy segítene, ha lecserélném a fw.-t? Bár, most a US országkóddal egyenlőre jól működik: Tegnap dél óta 27 dBm beállítással 27-et ír. A térerő távolabb is elég meggyőző. Kíváncsi vagyok, hogy 2-3 nap múlva elkezdi-e csökkenteni, mint a vargalex-es fw.-nél.
miso

miso

(#47462) suste válasza k_miso (#47461) üzenetére


suste
veterán

ha csak ez a 2-3 napos hanyatlás lesz, azt könnyen orovosolhatod egy éjszakai wifi restarttal
ez se szép, de ez is működik:)

a letiltás/engedélyezés bug meg csak azokat érinti, akik állandóan kapcsolgatni akarják, de erről azért le lehet mondani szerintem (én pl eleve nem értem, hogy miért kell kikapcsolni, ha naponta legalább egyszer kell)

(#47463) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv urak!

Visszakerestem a topikban, de nem lettem tökéletesen biztos. A helyzet: T-Home Pirelli router + IPTV kombó van jelenleg de szeretném mellé tenni a TP-Link-et. Eme ábra alapján gyerekjátéknak tűnik a beállítás, de akadtak kérdéseim. Nyugodt szívvel átírhatom a Lan IP-t 192.168.1.1-re a Pirellin? Bár gyanítom nem így lenne az ábrán, ha nem. A második pedig, hogy ha jól tudom akkor DHCP csak az egyik eszközről mehet. Mindegy melyikről megy?
Bocsi a láma kérdésekért, az amatőrséggel jár.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47464) siddis válasza Petyyyyy (#47463) üzenetére


siddis
őstag

Most mennyi a Pirelli IP-je.?

-- Aux armes, citoyens --

(#47465) doberman


doberman
senior tag

keresem de nem lelem... Alex firm-jében nincs dmz? - gondolom "kézzel" lehet csinálni...

8lnu

(#47466) Petyyyyy válasza siddis (#47464) üzenetére


Petyyyyy
addikt

192.168.1.254 az IP-je.
Szerk: Most figyelek...akár maradhat is így az IP csak ez kell legyen a Gateway és a DNS?

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47467) Kicsirics77 válasza Petyyyyy (#47466) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az véletlen nem az átjáró címe lesz?
szerintem ebből itélve 192.168.1.1 az ip

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47468) Petyyyyy válasza Kicsirics77 (#47467) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De bizony az átjáróé. És a másik is talált, 1.1 a router IP. Köszönöm.:R
Innentől vezet az ábra. Ha mégsem, jelentkezem.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47469) suste válasza Petyyyyy (#47468) üzenetére


suste
veterán

pedig a pirellinek tényleg 192.168.1.254 szokott lenni az IP-je....

(#47470) Kicsirics77 válasza suste (#47469) üzenetére


Kicsirics77
veterán

érdekes mert az alapértelmezetten az átjáró szokott lenni de a telepítési pdf is ezt írja: http://192.168.1.254

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47471) vadkinder


vadkinder
csendes tag

Sziasztok!
Hirtelen elkapkodva vásároltam egy WR1042ND V1 routert. (Tudom, hogy ez itt a 1043 fórum, de kérlek, segítsetek). Az openwrt kompatibilitási listáján nincs rajta a 1042-es router. Hogyan tudom mégis rátelepíteni, vagy milyen alternatív megoldási lehetőség van?
Köszönöm, Tamás.

(#47472) siddis válasza vadkinder (#47471) üzenetére


siddis
őstag

Minél hamarabb vissza a boltba.. Realtek chipset-es, nem Atheros..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#47473) poffsoft


poffsoft
addikt

Most éppen a dydns-el van bajom:
www.dnsdynamic.org-on beregeltem, elvileg a xxxxx.dnsget.org-on kellene elérnem a routert.
a "Dinamikus DNS" lapon elvileg minden jól van beállítva,
mégis a
"Forbidden
Rejected request from RFC1918 IP to public server address" üzenetet kapom luci helyett.

pontosan milyen beállításokat és hol kellene még eszközölni, hogy működjön?
Illetve, hol található log róla, hogy mi is történik a xxxxx.dnsget.org keresésekor?
(pingelni amúgy tudom a routert)

[ Szerkesztve ]

(#47474) krealon válasza spider23 (#47445) üzenetére


krealon
veterán

"ftp csatlakozásra pedig ezt írja: 500 OOPS : canntot change directory: /home/ftp
Ezt hogyan kell megoldani?
"

A /home/ftp mappa az ftp user alapertelmezett home konyvtara, ami az /etc/passwd konfigfajlban van tarolva.
Itt kell atirni /mnt -re.

(#47475) krealon válasza aicon (#47446) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnék egy portot nyitni (pl. 5060), hogy kívülről csak az én eszközöm (mobil tel.) tudjon ezen a porton csatlakozni a belső hálón levő gépre.
Sajnos fix IP-t mobil netnél nem tudok beállítani.
"

Erre 2 elmeleti megoldast tudok.
1. Bekopogtatsz, amit a knockd figyel. Reszletesen: http://www.portknocking.org/
2. Irsz egy custom firewall scriptet, ami egy dyndns nev alapjan nyitogatja a tuzfalat.

(#47476) krealon válasza poffsoft (#47473) üzenetére


krealon
veterán

RFC 1918 - Address Allocation for Private Internets
Magyarul a privat IP cimet (ami a WAN kapcsolaton kerult beallitasra) nincs ertelme a Dynamikus DNS-be bejegyezni, mert az a publikus internetrol ugysem erheto el.

(#47477) Petyyyyy válasza Kicsirics77 (#47470) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Így igaz. Utána néztem neten és a 254 a default gateway, ahogy az 1.1 pedig a default IP.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47478) poffsoft válasza krealon (#47476) üzenetére


poffsoft
addikt

Remek.
A dyndns-ben nem privát ip-m van, hanem publikus (és dinamikus...).

A kérdés továbbra is kérdés :mit,hogyan,hol...
pl. ebből, ill. a topikból próbálkoztam..

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#47479) poffsoft válasza poffsoft (#47478) üzenetére


poffsoft
addikt

/etc/init.d/uhttpd restart -tól most megjavult...
:F

[ Szerkesztve ]

(#47480) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csak hogy tisztuljon a kép (nálam is), a Pirelliről van:

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47481) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Összekötöttem a vasakat úgy ahogy az ábra mutatta, de nem tudtam behozni a TP-Link control felületét. Kössem először direktbe a Pirelli kihagyásával a géphez, úgy konfoljam fel, majd mehet az ábrán látható felállás? Jobb ötletem nincs.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47482) siddis válasza Petyyyyy (#47481) üzenetére


siddis
őstag

Milyen IP-ket adtál a WAN-nak és a LAN-nak.? Járható út hogy ha előbb azt konfig-olod csak gépről..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#47483) Petyyyyy válasza siddis (#47482) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pirellin a WAN-t a szolgáltató adta meg ugyebár a LAN meg (mivel ipconfig a gateway-t írta .254-nek és legjobb tudomásom szerint 192.168.1.1) érintetlen maradt. TP-n semmit nem sikerült állítani.
Ez alapján lesz:

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47484) siddis válasza Petyyyyy (#47483) üzenetére


siddis
őstag

Akkor kezd azzal bekonfigurálod a TP-Link-et az ábrán látható módon, vagyis kézzel állítsd be, hogy a WAN IP-je a 192.168 1.xxx legyen és LAN-ja meg a 192.168.2.1 és a DHCP-je is a 192.168.2.2-> től osszon.. Aztán ha megvagy ereszd össze a kettőt.. Arra figyelj, hogy a WAN ne legyen se 192.168.1.1 se 192.168.1.254..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#47485) k_miso


k_miso
tag

Suste! Poli27!

1043v2-vel kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani:
A poli27 fw.-el a wifi csak US országkóddal ment, de az eszközeim nem tudtak felcsatlakozni. (még most sem tudom, hogy az országkód milyen paramétereket befolyásol).
Lecseréltem a fw.-t a sute-től kapottra (ez picit korábbi trunk), itt tényleg nincsenek ezek a furcsa jelenségek. A fw. kicsit soványabb (pl. nincs benne UPNP, vsftpd) de ami van az jól működik. A wifi jele brutális, a holdon is fogják. Egy kis szépséghiba, hogy a mixed WPA/WPA2-PSK titkosítás ugyan a listában van, de az igazából WPA-PSK. Akinek régebbi eszközei vannak kénytelen WPA-PSK-t választani, de akkor elfelejtheti a win8-at.
Már csak egy 4300 wifi-jét kellene rendbe tenni (vargalexes fw. és zöld ledes). Ha van valakinek infója a tuti fw.-ről, azt sztem sokan várják.
miso

miso

(#47486) mackosajt


mackosajt
addikt

Router név: OpenWrt
Router modell: TP-Link TL-WR1043N/ND v1
Tűzfal verzió: OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342 / LuCI Trunk (trunk+svn9655)
Kernel verzió: 3.7.4

Kérdés, lehet olyat csinálni, hogy adott napszakban lassítani a forgalmat?
Van egy nem kívánatos felhasználó a hálózaton általában hajnal 1-5 között, viszont az a gép, más időszakban más által használatban van, és olyankor nem akarom szankcionálni a net használatát.
Mit lehetne tennem? Már ha egyáltalán tudok valamit?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#47487) siddis válasza mackosajt (#47486) üzenetére


siddis
őstag

Én a cron-ból hívogatnám meg a QOS-t a helyedben, de majd kijavít valaki ha rosszul gondolom..

-- Aux armes, citoyens --

(#47488) Petyyyyy válasza siddis (#47484) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Köszönöm a helpet, sikerült beállítani. :R Műxik is remekül. Egy cseppet hibáztam csak ott hogy átvittem az elsődleges boxhoz, WAN portba a box utp kábelét, TP-ből meg egy másikat a boxba toltam. Erre hirtelen eltűnt róla a felvétel menüpont és az eddigi felvételek. Nem véletlen. A 192.168.1.x tartományban üzemel, de ugye a router meg a 192.168.2.x -ben operál. Már csak egy hány méteres UTP kell és akkor maradhat a szobában - mindezt azért, hogy ott is penge legyen a wifi jel. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#47489) siddis válasza Petyyyyy (#47488) üzenetére


siddis
őstag

Hajrá..

-- Aux armes, citoyens --

(#47490) suste válasza k_miso (#47485) üzenetére


suste
veterán

vicc on
Kikérem magamnak! sute??? :))
vicc off

Na meg hogy nincsen vsftpd? van az, csak a vargalexes luci felület nincsen fent, így vagy SSH-n kell beüzemelni, vagy fel kell tenni valamelyik vargalex repoból a lucis felületet (simán luciból felrakható, teljesen kompatibilis az új lucival is)
UPNP szándékosan nincsen, mert sosem használtam, inkább magam nyitom a portokat.
Egyébként örülök, hogy végre jól működik Nálad is! :C

[ Szerkesztve ]

(#47491) smallmer


smallmer
őstag

Van valaki aki ért mappamegosztáshoz??

(#47492) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

TP-Link model: TL-MR3420 mostanában állandóan csatlakoztatni kell újból az eszközöket,amik ez idáig jól működtek. A beállítások értelemszerűen nem lettek módositva. Mi történhetett? :F
Mit kellene újból beállítani?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#47493) suste válasza mackosajt (#47486) üzenetére


suste
veterán

megoldható, hogy a gépet tiltod ki adott időintervallumban a hálózatról MAC és/vagy IP cím alapján a tűzfalban
ehhez van példa is a vargalex fw-ben a tűzfalban, csak aktiválni kell, és beállítani az időpontokat
(vargalex blogból idézve: - "tűzfal config-ban példa (inaktív) a WAN hozzáférés időbeni korlátozására")

vagy a vendég hálóval könnyen lekorlátozhatod, és akkor tényleg kapcsolgathatod időre is a cron-ban
de így akár adott időben teljesen letilthatod a vendéghálót

(#47491) premierpark:
ez így azért elég kevés infó
ne csodálkozz, ha nem tolonganak majd a segítők:)
pontosan mit, és hogyan akarsz elérni?

[ Szerkesztve ]

(#47494) Intruder2k5 válasza suste (#47493) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Topikot tévesztett, Windows-ok közt szeretne megosztást létrehozni!

(#47495) mackosajt válasza suste (#47493) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha valaki megtenné, hogy kicsit szájba rágósabban leírná, mit és hol keressek, azt megköszönném.

Sajnos kicsit kínai még félig magyarul is az openwrt nekem.
A lényeg, 3 PC és 2 okosteló csatlakozik a routerre.
Elvileg minden gép dhcp-től kapja az IP-t, kivéve az enyémet.

Még azt sem találom, hol lehetne egyáltalán forgalmat korlátozni, vagyis, hogy miként tudnám lehúzni a sebességet.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#47496) G4bi89


G4bi89
senior tag

Hellosztok

Lecseréltem a régi W642 -es TP-link routerem egy ilyenre és sikerült is mindent beállítani, viszont a port forwarding+shoutcast szerver kombó kicseszett rajtam.

Szóval adott egy shoutcast rádió szerver amihez a 8000-8001 -es portokat engedélyeztem. A port checker szerint mikor megy a szerver nyitva is vannak, ennek ellenére nem lehet elérni kívülről.
Digi lan netem van ezáltal dinamikus IP-m ami dyndns -el van szinkronizálva.
Firmware Version: 3.15.31 Build 130925 Rel.32445n
Hardware Version: WR1043 v2 00000000

Mindez képekben: kep1 kep2 kep3

//Régi routeren amin pont ugyanígy kellett beállítani mint itt simán futott. :(

Kihagytam valamit vagy ebben a routerben a tengernyi beállítás közül valami bekavar ?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#47497) siddis válasza G4bi89 (#47496) üzenetére


siddis
őstag

Két szabályként nem próbáltad esetleg.? Mármint hogy egy szabály ami csak a 8000-t forward-olja és alatta még egy ami meg a 8001-et..

[ Szerkesztve ]

-- Aux armes, citoyens --

(#47498) spider23 válasza suste (#47490) üzenetére


spider23
aktív tag

valamelyik vargalex repoból

Ezt hol találom? Mi a cím? Köszi.

(#47499) suste válasza spider23 (#47498) üzenetére


suste
veterán

ha jól néztem, akkor itt van mindíg a legfrissebb:

-luciban vagy opkg.conf-ban beállítva:
http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages

-weben:
http://users.atw.hu/vargalex
értelemszerűen packages mappában vannak a csomagok

(#47500) suste válasza mackosajt (#47495) üzenetére


suste
veterán

-luci/hálózat/tűzfal/forgalmi szabályok
"block_internet_access_IP" szabály szerkesztése, engedélyezése
az IP-t kell átírnod az általad szabályozni kívánt ip-re, és az időponokat kell módosítani

vagy

-etc/config/firewall:
config rule
option src 'lan'
option name 'block_internet_access_IP'
option src_ip '192.168.1.181'
option target 'DROP'
option dest 'wan'
option extra '-m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 10:00 --timestop 22:00'
option enabled '0'

Olyan egyszerűen kezelhető forgalomkorlátozás, mint a gyári fw-ben vagy a Gargoyle-ban, sajnos nicsen a vargalexben. Én ezt a vendégháló+qos beállítással oldom meg, jól műkdik, de csak statikus korlátot tudok beállítani (egy bizonyos le/fel sebességek).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.