Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) ozz válasza poli27 (#47350) üzenetére


ozz
tag

ha jól értem akkor ezt a gyári vágott fw-t bármilyen openwrt-re fel lehet tenni , ha gariztatni kéne a 1043nd V2-öt?
Hiba nélkül felmegy?

(#47352) poli27 válasza ozz (#47351) üzenetére


poli27
veterán

:K

(#47353) Vefy válasza poli27 (#47350) üzenetére


Vefy
csendes tag

úgy vettem észre hogy ha használjuk a sleep=20-at a etc/init.d/fstab-ban akkor 51% felcsatolódik.

Xiaomi A1 | x99 e5-2660v3 | CLEVO xmg p505

(#47354) ozz válasza poli27 (#47352) üzenetére


ozz
tag

köszi , inkább megkérdezem mert gyári boot-os fw-től lett tégla a V1-esem, igaz pont ezért van már V2 helyette :) De egyszer elég volt a móka :DD

(#47355) Intruder2k5 válasza ozz (#47354) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A v1 is csak féltégla lesz, mert soros kábellel feléleszthető!

Ez is gyári boot-os fw volt (mivel jelenleg csak olyan van), csak le lett vágva róla a boot!

(#47356) ozz válasza Intruder2k5 (#47355) üzenetére


ozz
tag

világos, de akkor már inkább a gariztatás...

Tök jó, hogy már ilyet is lehet, levágni belőle :)

(#47357) Intruder2k5 válasza ozz (#47356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindig is lehetett, ez csak egy parancs PuTTY-ban! :)

dd if=bootos_fw.bin of=vagott_fw.bin skip=257 bs=512

(#47358) ozz válasza Intruder2k5 (#47357) üzenetére


ozz
tag

Lehet :)

(#47359) vargalex válasza poli27 (#47350) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A formázó felület biztos, hogy nem mount-olja a /overlay-t. Extroot esetén a partícionálá, formázás, másolás, valamint az fstab beállítása után reboot-ol, aztán a rendszer mount-olja automatikusan.

Alex

(#47360) Pendragon911 válasza poli27 (#47321) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Úgy néz ki, mintha sikerült volna megcsináljam a segítségetekkel! Még nincs a tervezett helyen, holnap viszem le a nappaliba, de az összekötés ugyanígy néz majd ki. Nagy meglepetésemre működik, ennek most örülök, de nem merek előre örülni, hogy lent is így megy majd, ez kiderül holnap ;) Remélem, hogy a plusz beiktatott router nem jelent semmilyen hátrányt a STB számára, pl lassabban működik, akadozó adás, stb.
Beszámolok majd a végső állapotról, amint odajutok.

(#47361) bigsee válasza Intruder2k5 (#47345) üzenetére


bigsee
addikt

Csak a naggyát, ami fontosabb... egyébként haver vette a routert magának és az volt vele a baja, hogy dobálta lefele az eszközöket, nagyon gány térereje volt, tesztelni hozta el. Nekem egy kis egyantennás TPLINK-em volt, TL-WR741ND, 150-es, ahhoz képest ez nálam nagyon szakít, totál brutál lett tőle az otthoni hálózat.

Viszont ami érdekes a 741-esnél csak 100 Mbit-es volt a router-gép kapcsolat, ugyanazzal a tyúkbéllel ennél meg gigabites lett, ezt nem nagyon értem. Mint ahogy amit Ti írtok se nagyon értem, azért kell elolvasni a fórum javát, meg hogy mijaza Openwrt... :F

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47362) k_miso válasza suste (#47311) üzenetére


k_miso
tag

Suste!
Köszönöm szépen a gyors szerdai válaszodat a "téglásított" 1043V2-vel kapcsolatosan. Megpróbáltam belépni putty-val. de access denied üzenetet dobott. Akkor sajna nem volt több időm vele foglalkozni, a net miatt vissza kellett tennem a régi routert. Most sikerült olyan helyre jönnöm, ahol van egy gép nettel, és egy másik gép, amivel a routert tudom kínozni.
Mit lehetne még megpróbálni?
miso

miso

(#47363) cimp válasza k_miso (#47362) üzenetére


cimp
senior tag

Access denied -et akkor dob ha nem jó felhasználói adatokkal akarsz belépni!
Gondolom akkor putty ablakban feldobta a login-t. Oda beírod, hogy root (enter) és a jelszót amit beállítottál. vagy ha még nem állítottál jelszót akkor szerintem csak egy sima entert nyomsz.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#47364) k_miso válasza suste (#47311) üzenetére


k_miso
tag

Suste!
SSH-val sikerült mégis belépnem. Az általad megadott parancssorra "not found" a válasz.
miso

miso

(#47365) k_miso válasza cimp (#47363) üzenetére


k_miso
tag

Cimp!

Köszi a segítséget. A probléma az volt, hogy először Telnetben kellett beállítani a jelszót. Most már bent vagyok, de nem tudom, hogy mivel próbálkozzak. Nem tudom, hogy mennyire ismered az előzményeket, megpróbálom röviden leírni:
1043 V2 router, nincs hozzá vargalex, ezért sima openwrt-t tettem fel. A fw. hiba nélkül felment, de nem tudtam a default IP-vel belépni. A fw. valószínűleg default beállításokkal fut, van belső net. Csak az én beállításimat nem tudom érvényesíteni belépés nélkül.
Most SSH-val be tudtam lépni, de én nem értek az openwrt-hez annyira, hogy tudjam, hol keressem a hibát. Valószínűsítem, hogy a fw. fut rendesen, csak a Lici elindításával van gond.
miso

miso

(#47366) suste válasza k_miso (#47364) üzenetére


suste
veterán

írd be: "firstboot" (idézőjelek nélkül)
enter, és ha visszakérdez akkor válaszolj igennel (lehet hogy egy "Y" kell)

És utána ha lefutott az újraindulás, akkor próbáld meg böngészővel a 192.168.1.1-et, de több böngészővel is próbáld meg!!!

(#47367) suste válasza k_miso (#47365) üzenetére


suste
veterán

de most akkor sima openwrt-t raktál fel, vagy az enyémet?
a simában nincsen luci!

(#47368) k_miso válasza suste (#47367) üzenetére


k_miso
tag

A tiédet...

miso

(#47369) k_miso válasza suste (#47367) üzenetére


k_miso
tag

Crome és explorer nem lépett be.
putty-ban a válasz egyébként:
jffs2reset: /dev/mtdblock3 is mounted as /overlay, onlyerasing files

miso

miso

(#47370) suste válasza k_miso (#47369) üzenetére


suste
veterán

fw fent van, be tudsz lépni ssh-n,szerintem nálad van a gebasz
meg kéne nézni valakinek ssh-n, mert mindent leírni, hogy mit csinálj, mit nézz, mit írj be az őrült macerás....
PC egyébként milyen IP-t kapott?

(#47371) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

192.168.1.100
Az iménti újraindítás kihatással volt a jelszóra? Most a putty nem enged már be ugyanazzal a jelszóval.
miso

miso

(#47372) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

Most reseteltem a routert, telnettel beállítottam a jelszót, most megint be tudok lépni putty-val.
Egyébként már az ötödik számítógépen próbálom meghámozni ezt a routert. Minden esetben a gép és router közvetlen UTP kapcsolatban volt, minden más kapcsolat leválasztva. Lehet olyan géphiba, ami ennyi független gépen egyforma hibát okoz?
miso

miso

(#47373) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

Lehet, hogy még az is fontos lehet, hogy a böngészőben egy pillanatra felvillan a Luci fekete háttere. Csak utána írja ki, hogy az a lap nem jeleníthető meg.
miso

miso

(#47374) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

Suste!

Kilistáztam az aktuális folyamatokat. Ebből nem lehet következtetni valamire?
miso

miso

(#47375) poli27 válasza k_miso (#47372) üzenetére


poli27
veterán

Ha te telnettel adod meg a jelszot es reset utan sincs luci.nem suste fw van fent hanem alap openwrt!abban nincs luci!

(#47376) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

...mindjárt küldöm a listát is

[ Szerkesztve ]

miso

(#47377) k_miso válasza poli27 (#47375) üzenetére


k_miso
tag

pedig Suste küldte át privátban...

miso

(#47378) k_miso válasza suste (#47370) üzenetére


k_miso
tag

Íme, a folyamatok listája:

miso

(#47379) Intruder2k5 válasza bigsee (#47361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Viszont ami érdekes a 741-esnél csak 100 Mbit-es volt a router-gép kapcsolat, ugyanazzal a tyúkbéllel ennél meg gigabites lett, ezt nem nagyon értem."
Pedig rém egyszerű a magyarázat, a 741-es routernek nincs Gbit-es portja, csak 100Mbps, így értelemszerűen nem is képes Gbit-es kapcsolat létrehozására! A sebesség a kapcsolat minden összetevőjén egyformán múlik, a routeren, a kábelen, és a kliensen is, ha bármelyik gyengébb, akkor az egész kapcsolat olyan gyenge lesz, mint a leggyengébb láncszem!

"meg hogy mijaza Openwrt... :F"
Az OpenWrt egy Linux alapú firmware, amivel (nem) kicsit felokosítható a router, és a gyári funkcióktól lényegesen többre lesz képest!

(#47380) poffsoft válasza poli27 (#47375) üzenetére


poffsoft
addikt

ha ssh-n puttyval be tud lépni, már csak luci telepítése/újratelepítése kellene?

[ Szerkesztve ]

(#47381) poffsoft


poffsoft
addikt

eddig tartott egy linket találni itt a fórumban:[link] :B ,de ha jól értem, telnet kell, nem ssh.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#47382) suste válasza k_miso (#47378) üzenetére


suste
veterán

szerintem te összekeverted az fw-ket
ha megvan a csomagom, akkor tedd ezt most fel belőle SSH alatt:
openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-sysupgrade.bin

persze ha neked 1043V2-esed van:)
és az MD5 ellenőrzéstne felejtsd el!!!
a frissítés leírását megtalálod az openwrt oldalon, vagy itt a fórumban

[ Szerkesztve ]

(#47383) ozz válasza suste (#47382) üzenetére


ozz
tag

kiváncsi leszek ennek a sztorinak a végére, hol volt a hiba.

Nálam az fw-d tökéletesen müködik (így utólag megérte a v1-est féltéglásítani :D ) és köszönöm neked is meg Alex-nak is a segítséget a beállításhoz.

Na meg a többieknek is a fórumban a segítőkézségüket :R

[ Szerkesztve ]

(#47384) poffsoft válasza suste (#47382) üzenetére


poffsoft
addikt

CSak egy apró kérdés:
Most akkor a vargalex/suste/Poli27 fw projektek futnak egymás mellett?
Mi a különbség? (vargalex kb. 1 éves, az megvan :D)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#47385) k_miso válasza suste (#47382) üzenetére


k_miso
tag

Suste!

Pontosan ez volt a file neve azzal a különbséggel, hogy a vége factory, mert hogy gyári fw.-ről váltottam.
miso

miso

(#47386) logarithm


logarithm
őstag

Még nem volt ha jól láttam, gargoyle stabil 1.6.0 verzió elérhető : [link]

(#47387) bigsee válasza Intruder2k5 (#47379) üzenetére


bigsee
addikt

OKé, oké, hálózati témában én vagyok a leggyengébb láncszem... :(((

Köszi!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47388) k_miso válasza suste (#47382) üzenetére


k_miso
tag

Suste!

Segítsél nekem a frissítésben is.
Gondolom, így kellene:

opkg update
opkg install 'elérési út/filename'

nem tudom, hogyan kell pontosan megadni az elérési helyet. Ahogy a egy parancssorban?

miso

miso

(#47389) poli27 válasza k_miso (#47388) üzenetére


poli27
veterán

neted az van ugye?

opkg update
opkg install luci-ssl
opkg install luci-i18n-hungarian
/etc/init.d/uhttpd start
/etc/init.d/uhttpd enable

ezeket végigcsinálod, és lesz luci rajta!

(#47390) k_miso válasza poli27 (#47389) üzenetére


k_miso
tag

Sajna a routeren semmi sincs. Még net sem. Csak default hálózat.
Próbálam SSH-n keresztül netet csinálni, de az etc/config/network üres
miso

miso

(#47391) k_miso válasza poli27 (#47389) üzenetére


k_miso
tag

Sikerült megtalálni a SSH-n a net beállításáért felelős fájlt etc/config/network. Be is állítottam a szükséges dolgokat az alábbiak szerint:

config interface 'wan'
option ifname 'eth0.2'
option proto 'pppoe'
option username 'ide_írtam_a_felhasználónevet'
option password 'ide_pedig_a_jelszót'

Az a baj csak, hogy nem csatlakozik fel a netre. A felhasználó nevet, jelszót már ezerszer ellenőriztem.
Vajon mit rontok el? Valami szintaxis hiba lehet?

miso

miso

(#47392) k_miso válasza poli27 (#47389) üzenetére


k_miso
tag

Másik routeren keresztül is meg tudom oldani a netet, de nem tudom, hogy hogyan lehet kikapcsolni a routolást.
Tud segíteni valaki?
miso

miso

(#47393) poli27 válasza k_miso (#47392) üzenetére


poli27
veterán

csak alapbeállítással dugd rá a másik routerre a wan porttal, akkor elvileg kap majd netet, az általam felsoroltakat végezd el lesz luci, és utána vagy az enyémet vagy suste kollégáét tedd fel rá abban van torrent!

(#47394) k_miso válasza poli27 (#47393) üzenetére


k_miso
tag

Jónak látszik ez az út, de még valami nincs rendben. A Skype megtalálta az utat, de honlapot nem lehet megnyitni. Szerintem a DNS kiszolgálót nem találja.
miso

miso

(#47395) suste válasza k_miso (#47394) üzenetére


suste
veterán

közben belekavartál a pppoe-val
megint reseteld le a routert, vagy mehet SSH-n a firstboot újra
és utána dugd rá a hálózatodra ahogy az elöbb írtad, aztán mehet amit poli27 írt
komoly ez a kavarás
tényleg nem értem mi lehet nálad, az enyémben is tuti van luci, ozz-nak simán működött ua verzió

ha végre lesz luci, akkor frissítsd fel a poli27 syupgrade verzióval, aztán meglátjuk....

(#47396) k_miso válasza suste (#47395) üzenetére


k_miso
tag

Mindezt magamtól is tudtam. Reseteltem, és úgy dugtam a hálózati kábelt a wan port-ba. A Skype megy, a gép szerint is van internet, de honlapot nem lehet megnyitni. Így a putty sem tud letölteni. Már két notebook-al is próbáltam.
miso

miso

(#47397) Intruder2k5 válasza k_miso (#47396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Töltsd le a kívánt firmware-t, majd flasheld rá PuTTY-ban! Ehhez előbb WinSCP-vel be kell másolnod a routerre, a /tmp mappába! A parancs amit használnod kell...

sysupgrade -v /tmp/poli27fw_neve.bin

vagy pedig...

mtd -r write /tmp/poli27fw_neve.bin firmware

(#47398) k_miso válasza Intruder2k5 (#47397) üzenetére


k_miso
tag

Köszönöm szépen. MEGY A LUCI!!!!!!!! :C

Fejet hajtok a tudás előtt. :R

miso

miso

(#47399) k_miso válasza suste (#47395) üzenetére


k_miso
tag

Suste-nak és Poli27-nek is köszönöm, hogy próbáltak rajtam segíteni. Most végül Poli27 fw-e került a routerre. Minden benne van ami nekem kell (mount, DDNS, UPNP, DLNA).
Suste! Nem gondolom hogy a fw-ben volt a hiba. Most, hogy már tudom a megoldást, feltettem egy másik routerre, csodák-csodája, műxik. Most legalább össze tudom vetni a két változatot működés közben.
Köszönöm még egyszer mindenkinek.
miso

miso

(#47400) Jámbor


Jámbor
tag

Üdv!
A tableten vagy a routeren kell beállítani azt, hogy mindig ugyanazt a címet adja a tabletnek ( pl.192.168.0.199)?

Soha ne mondd, hogy soha.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.