Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:20:12

LOGOUT.hu

TP-Link WR1043ND - N450 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47151) siddis válasza Sly189 (#47146) üzenetére


siddis
őstag

Ha beleszólhatok az én 841-esemen ez van és elég szépen muzsikál.. Itt olvashatsz még róla ha érdekel, a Bassman-félét is próbáltam már..

-- Aux armes, citoyens --

(#47152) Satrafuckar válasza doberman (#47136) üzenetére


Satrafuckar
tag

hali

igen ezt olvastam (h NTFS-t nem szereti), de nem is értem az egészet, hiszen az előtte lévő paranccsal ext4 particiot csinálok, nemigaz?

ja, most ezzel a cf-el raktam össze, ez van itthon fölösbe. meg aztán nem hinném hogy olyan hatalmas a scanner package, tehát igazábol célnak meg is felelne.
a kérdés, hogy miért nem megy / mit csinálok rosszul (#47132)

ezt a 8081-es portos történetet holnap kiprobálom, amint megint a router közelében vagyok, köszi! :R

(#47153) Sly189 válasza siddis (#47151) üzenetére


Sly189
senior tag

Ismerősömnek is ilyen van, de neki megy a kellő sebességgel, idegen FW - t nem szeretnék ráhúzni :)

Ismerőssel egyeztetjük a beállításokat...

(#47154) vargalex válasza Satrafuckar (#47152) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Először is az fdisk-el törölni kellene az NTFS partíciót és egy Linux típusú partíciót kell létrehozni rá. Aztán mehet az mkfs.ext4.

De ha mount-nál nem adod meg a típust, akkor teljesen normális a hibaüzenet, mert előre definiált típus sorrendben próbálja mount-olni (és az NTFS az elején van). Persze ennek ellenére sikeres a mount. A df parancs kimenetét nézd meg.

A teljes mount ezért így helyes:

mount -t ext4 /dev/sda1 /mnt/sda1

persze a /mnt/sda1 könyvtárnak léteznie kell!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#47155) cimp válasza vargalex (#47154) üzenetére


cimp
senior tag

Szia Alex!

Írtam privátot. Nézd már meg légyszíves.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#47156) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Hogy tudnám nagyon egyszerűen a router által formázott pendrive-om újra win képessé tenni (NTFS)? :)

(#47157) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#47156) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#47158) f8enter


f8enter
aktív tag

Szerintetek ha a routeren be van állítva port forward, és dyndns-es hivatkozással a _belső_ hálóból kapcsolódok egy belső gépre a külső IP címével (dyndns-sel), akkor az még a routeren visszafordul, vagy kimegy az internetre, és a szolgáltatós sávszélességemet használja?

Vargalex fw.

(#47159) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Van valakinek ötlete?

Tp-Link 1043ND

Bármilyen firmware-t rakok a routerre a gyárin kívül, azonnal elkezdi azt csinálni azt ,hogy ha töltök mondjuk 5 megával wifin, 5-10 percig folyamatosan,utána korlátozottra váltja a kapcsolatot.Amíg újra nem csatlakozok a hálózathoz,addig a netem is elmegy.
Próbáltam vargalexet,ddwrt-t openwrt-t,gargoyle-t

A gyári firmware-val nem csinálja,csak az meg buta:)

(#47160) vargalex válasza f8enter (#47158) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nem megy ki. Erre van a NAT loopback.

Alex

(#47161) ferob


ferob
őstag

Az előzőekben már írtam, hogy került hozzám egy ilyen router (1.8-as veziójú), mert rossz firmwaret flasheltek rá és bootloopba került, így forrasztottam rá egy tüskesort és megnéztem az átvezetést az RX és az R362-es ellenállás között, majd összekötöttem egy PL2303HX USB adapterrel, valamint mindent beállítottam (115200, 8N1, fc none), de ezek ellenére a router egyáltalán nem érzékeli a bevitt karaktereket, és így a folyamatos újraindulás sem áll meg.

Ezért az a kérdés, hogy járt-e már így valaki, és van-e megoldás a dologra?

(#47162) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Na jó, most már tényleg a tököm ki van :(
Még mindig az a gondom, hogy a wi-fin keresztül csatlakozó laptopomon egy idő után megszakad a kapcsolat, korlátozottá válik. Újra kell csatlakozni és akkor jó lesz.
Az alábbi beállításokat használom: [link]
A hardver pedig ilyen: [link]

A notebookomra kéne valami drivert felrakni külön, vagy mi? Egyedül wi-fi drivert telepítettem, a többi a windows update-re bíztam...

(#47163) f8enter válasza vargalex (#47160) üzenetére


f8enter
aktív tag

Köszönöm! Ha jól értem, ezt nem kell külön állítani, hanem alap beállítás.

(#47164) suste válasza MATEO6600 (#47162) üzenetére


suste
veterán

ilyet akkor szokott csinálni, ha a router nem szereti a kliensben lévő wifiadaptert
próbálkozni kell, amit írtál is, driver csere, csatorna váltása routeren (inssider), megpróbálni csak "G" üzemmódban a wifit, találsz itt a PH-n extra beállítássorokat amiket az etc/config/wireless fájlba kell beírni....

nincsen egységes megoldás, mindenkinek más jött be -vagyis van, wifi adapter csere, ha lehetséges:)

(#47165) zambozoli válasza MATEO6600 (#47162) üzenetére


zambozoli
senior tag

Csak javaslat:
transmit powert vedd lejjebb, nálam 50mW-on megy és mindenhol full térerő van a lakásban 10m-es körzetben és 150-300Mbps között változik a sebesség a régi notin, az újon fix 300Mbps.
A mod lehet fix g+n.

Üdv:ZZ

(#47166) vargalex válasza ferob (#47161) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Lehet mondani, hogy nálam már szinte minden megfordult. :)
Volt olyan, aminek nem ment az RX lába, de az azért, mert a gazdája szintillesztés nélkül kötötte az RS232-re. Illetve volt olyan is, amin DD-WRT alól történt firmware frissítéssel sikerült a teljes flash tartalmat 0-zni,azaz bootloader sem volt, így bootloop sem. Természetesen ezek már soros porton nem voltak javíthatók (de flash írással igen, így azóta mind hibátlanul működik).
Ezek alapján, ha előtted nem nyúlt hozzá senki, akkor én a kábelre gyanakodnék.

Alex

(#47167) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
Kipróbálom, aztán leírom megjavult-e...
Az etc/config/wireless fájlba már írtam pár sort, és nem változott a helyzet.
Egyébként az normális, hogy a 80 mbites netemből a notebookomra csak 40 mbitet visz át? Ennyit tudnak a laptopok? (Lenovo B590)

(#47168) Rolli válasza MATEO6600 (#47167) üzenetére


Rolli
aktív tag

Szia.

Nem csak akkor dobálja a kapcsolatot, ha töltesz,mondjuk teljes sebességen mondjuk torrenten?

Nekem mindig akkor dobálja a kapcsolatot.

(#47169) Kicsirics77 válasza Rolli (#47168) üzenetére


Kicsirics77
veterán

A titok nyitja annyi,hohy be kell normálisan àllitani a transmission-ben a kapcsolatok számát és esetleg alternativ sebességet megadni a le és feltöltésnek,akkor nem fogja dobálni,volt 1043-am és ez megoldotta a problémát.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#47170) ferob válasza vargalex (#47166) üzenetére


ferob
őstag

Én voltam az első, aki szétbontotta, szóval megnéztem a kábeleket, de igazából minden rendben, sőt ha rossz kábelt használok, akkor az adapteren nem is világít ugye a hozzá tartozó LED.

Más ötlet esetleg?

(#47171) vargalex válasza ferob (#47170) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én azért megnézném másik kábellel (Budapesten ezt meg tudjuk oldani). Esetleg te égettél szét valamit a tüskesor beforrasztásakor.
A Led egyébként mire jelez? Lehet, hogy az RX-et nem is figyeli (sőt azt szerintem biztos, hogy nem, mivel akkor csak akkor világítana, ha küldenél valamit PC-ről).

Alex

(#47172) Müszi


Müszi
senior tag

Üdv itt Mindenkinek!
Olyan problémám volna, hogy van egy 2,5"-os külső HDD-m amit most állandóan dogdosok, mivel filmnézéshez TV-vel is használnám, meg ugyebár a PC-hez is sűrűn kell. Most lenne alkalom eladni a TP-link TL-WR841-es routeremet és jó áron beszerezni egy TL-WR1043-ast. Ez már 10/100/1000-es lannal és USB-vel rendelkezik. Ezzel megoldható, hogy rajta lógjon az 1TB-os winyó mindig és használhassam a PC-vel és a TV-vel is ha kell, vagy még komolyabb kéne? Ha igen, működne ugyanúgy külső táp nélkül, mint a TV-vel, meg a PC-vel? Eddig nagyon meg voltam elégedve a 841-el, mert erős és stabil a Wifije és szuperül ment vele minden eszköz, csak nincs rajta USB. 5GHz-esektől félek, mert nem túl sok jót olvastam róluk.
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#47173) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Nem tudom emlékeztek-e de volt egy téglásított 1043nd-m amit mostanra sikerült kicseréltetni gariban.

Viszont most már az új V2-es 1043nd-t kaptam v2.1-et.

Jól láttam hogy a vargalex ver.1.1.7 (legújabb) firmware nem támogatja ezt a típust?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#47174) zsolt501 válasza ozz (#47173) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jól látod nem támogatott.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#47175) Rolli válasza Kicsirics77 (#47169) üzenetére


Rolli
aktív tag

szia.

hogy érted,hogy be kell állítani a kapcsolatok számát?
Az azt jelenti,hogy hány gép kapcsolódik rá?

Nem bírná el az 5 megát wifin a router,azért kellene sebességet állítani neki?
A gyári firmware-val simán birja a max sávszélt.

(#47176) ferob válasza vargalex (#47171) üzenetére


ferob
őstag

Megnéztem másik kábellel, még olyannal is, amit régebben raktam el, mert rossz és azzal nem világít a LED, mindenesetre van külön TX, RX LED, ami villog forgalom esetén.

Az biztos, hogy minden jól lett beforrasztva, mert előtte hozzáérintettem forrasztás nélkül a kábelt, de mivel ezt produkálta, úgy gondoltam inkább beforrasztom, mert az majd megoldja.

(#47177) csixy válasza ozz (#47173) üzenetére


csixy
addikt

De már poli27 támogatja !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47178) csixy válasza ozz (#47173) üzenetére


csixy
addikt

http://prohardver.hu/tema/a_nagy_openwrt_topic/hsz_2977-2977.html

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47179) ozz válasza csixy (#47178) üzenetére


ozz
tag

nem vagyok benne a témában, de ez mennyire megbízható? Alex-ét ismerem...

Valamint Olvastam Alex egy kommentjét, hogy juhosg nevű user is elkezdett foglalkozni a témával, kifejezetten a 1043nd V2-re.

Alex írnál Te is pár szót ezzel kapcsolatban? :)

[ Szerkesztve ]

(#47180) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

bar kisse offtopik, de itt foglalkozni szoktatok antennakkal. Huawei E160-hoz akarunk venni antennat, milyet ajanlotok?

(#47181) suste válasza ozz (#47179) üzenetére


suste
veterán

juhosg nevű user is elkezdett foglalkozni a témával, kifejezetten a 1043nd V2-re

Ő már megtette amit kell, ezért is van bent a támogatott routerek között az OpenWrt oldalán található Trunk verzióban.

Poli27 is ebből csinált egy saját építést, és majd vargalex is ebből fogja megcsinálni a sajátját.
Nézdmeg Poli27 miket rakott bele, ha elég neked annyi, akkor tedd fel azt, vagy várj vargalexére (de ez nem 1-2 nap múlva lesz kész, pontos dátumot senki nem tud!).
Ha mindenképpen csinálnod kell extroot-ot, akkor meg felteleheted a Trunk-ot, mert ott minden csomagot megtalálsz hozzá.....

[ Szerkesztve ]

(#47182) ozz válasza suste (#47181) üzenetére


ozz
tag

openwrt oldalon nem láttam még de lehet... :)

Poli27 féle jó lehet nekem ha, minidlna-t szeretnék használni és max transmissiont + wifi?

(#47183) kivlov


kivlov
aktív tag

Üdv

Van már valakinek tapasztalata a V2 es verzióval?
A minap szert tettem egy asus rt-n66u-ra de nem sok hasznát veszem mert ugyanazt a sebességet hozza nálam mint a régi wr1043nd v1 és csak az a kényelem hogy ne 2-3 hetente kelljen újraindítani ha lerohad valamiért nem ér meg nekem 20 pénz különbséget ezért visszacseréltetném a boltba ha valaki már szerzett vele valami jó tapasztalatot...

(#47184) suste válasza ozz (#47182) üzenetére


suste
veterán

http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/openwrt-ar71xx-generic-tl-wr1043nd-v2-squashfs-factory.bin

direkt nem linkeltem be, hogy lásd az elérési utat

Poli27 buildjére a flashbe szerintem nem fog felférni utólag a minidlna+transmission, így mindenképpen extroot fog kelleni....

A Trunk-nál beleférhet a flashbe, ha ügyesen gazdálkodsz a hellyel....

[ Szerkesztve ]

(#47185) MATEO6600 válasza Rolli (#47168) üzenetére


MATEO6600
őstag

Letöltés, vagy Youtube közben fordult elő eddig :(

(#47186) ozz válasza suste (#47184) üzenetére


ozz
tag

Köszönöm a segítséged.

De itt vagyok bajban, ha már utolag kell telepítgetni, akkor már ehez kevés vagyok. A tudás addig terjed hogy alex firmware-t feldobjam.

Bonyolult ezt összehozni, esetleg tudna valaki segíteni pontosan hogy kell ezt megcsinálni annak aki nem vágja a témát? érdemes hozzákezdeni egyáltalán így? :)

(#47187) suste válasza ozz (#47186) üzenetére


suste
veterán

mindenki így kezdi:)
havan időd olvasni, akkor érdemes nekiállni
maga a telepítgetés luci alatt nem egy nagy ügy
a trunk esetén a legelső lépés a legnehezebb, ha idegen a parancssor, de ez nagyon egyszerű, és jól le is van írva

-trunk felrak,
-rákötöd a router WAN portját valamire , ami ad neki IP-t (alapból DHCP-n kér a WAN rész IP-t, lényeg hogy legyen net)
-LAN porton putty-val telneten belépsz (192.168.1.1)
-begépeled:
"opkg update" majd enter
"opkg install luci-ssl" majd enter
ha végzett a telepítéssel akkor:
"/etc/init.d/uhttpd enable" majd enter,
"/etc/init.d/uhttpd start" majd enter
ezután már webböngészővel eléred a luci-t, mint pl vargalexnél
innentől a luci/system/software fülön telepítgethetsz egérkattintással.....

openwrt oldalon minden le van írva: [link]

FONTOS, HOGY OLVASS MIELÖTT KISÉRLETEZGETSZ!!!

[ Szerkesztve ]

(#47188) kivlov válasza suste (#47187) üzenetére


kivlov
aktív tag

csak jelzem aki 1043 v2 keres aqua-ba 3 garival adják...

(#47189) poli27 válasza suste (#47187) üzenetére


poli27
veterán

Azért azt kihagytad, hogy csak telnettel tudsz legelőször belépni, és ott meg kell adni a passwd parancscsal a jelszót, ssh-n csak ezután tudsz belépni :)

(#47190) suste válasza poli27 (#47189) üzenetére


suste
veterán

nem hagytam ki: (vagyis kihagytam, de szándékosan:) )
-LAN porton putty-val telneten belépsz

nem feltétlen szükséges jelszavazni egyből telneten, elég majd a luciban is, így az SSH kihagyható

inkább azt felejtettem el írni,hogy így ne kössük közvetlen netre, csak NAT-olt hálóra
bár 1-2 perc amíg felkerül a luci, addig elég kicsi az esélye, hogy betalálnak szerintem....persze fő a biztonság:)

[ Szerkesztve ]

(#47191) vargalex válasza suste (#47190) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Miért találnának be NAT nélkül? Defaultban kívülről semmi nincs engedélyezve!

Alex

(#47192) suste válasza vargalex (#47191) üzenetére


suste
veterán

ja,tényleg...:R
akkor meg mehet egyből a helyére, ha DHCP-s netje van valakinek....

(#47193) ozz válasza suste (#47187) üzenetére


ozz
tag

Sziasztok!

Olvasgatok próbálok tanulni...

- trunk felrak - ezt a tp-link webes oldaláról frissitem a factory fw-t használva
- rákötöd a router WAN portját valamire , ami ad neki IP-t (alapból DHCP-n kér a WAN rész IP-t, lényeg hogy legyen net) - upc technicolor bridge mod és összekötöm a 1043nd-vel
Lehet amatőr kérdés de miert kell a net? lehet baj belőle pl. ha éppen nincs net kapcsolat közben?
- -LAN porton putty-val telneten belépsz (192.168.1.1) - kell valamilyen beállítást eszközölni a putty-nál?

- opkg update"
- "opkg install luci-ssl" majd enter - gondolom itt installálja a luci felületet
- "/etc/init.d/uhttpd enable" majd enter,
- "/etc/init.d/uhttpd start" majd enter
a másik 3 parancsot nem tudom mit csinál de elhiszem hogy kell :)

- innentől a luci/system/software fülön telepítgethetsz egérkattintással.....- itt nem lehet olyan hogy nem lesz elég szabad hely. (dlna + transmisson kellene a tv meg a letöltés miatt)

[ Szerkesztve ]

(#47194) krealon válasza ozz (#47193) üzenetére


krealon
veterán

"Lehet amatőr kérdés de miert kell a net? lehet baj belőle pl. ha éppen nincs net kapcsolat közben?"

Mert a netrol tolti le az OpenWRT Package Manager (opkg) a szukseges komponeneseket.

- "opkg update"

Ez letolti az elerheto csomagok (programok, komponenesek) listajat.

- "opkg install luci-ssl" majd enter - gondolom itt installálja a luci felületet

Pontosan

- "/etc/init.d/uhttpd enable" majd enter,

Ez engedelyezi, hogy a LuCI felulet automatikusan induljon.

- "/etc/init.d/uhttpd start" majd enter

Ez pedig elinditja a LuCI webes feluletet.

(#47195) ozz válasza krealon (#47194) üzenetére


ozz
tag

köszi a magyarázatot :)

(#47196) k_miso


k_miso
tag

Szert tettem egy 1043 V2-re. Vargalexes fw. híján a gyáiri fw-el próbáltam boldogulni. Nem is kell sok mindent beállítanom, de az USB HDD-t jó lenne hálózati meghajtóként látnom. Elvileg beállítottam mindent, de csak ftp-n érem el. Mit rontottam el?
Még egy kérdés: az ip-dns-t a gyári fw.-el nem lehet valahogyan beállítani? (a menüben csak a dyndns, meg a no-ip van).
Miso

miso

(#47197) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok a router logjában bogarászom mert időnként szakad a netem és valszeg a kábel modemem szarakodik, szóval az lenne a kérdésem, hogy mit is jelet pontosan a SEND OFFER és a SEND ACK?? Köszönöm Üdv DCS

(#47198) suste válasza k_miso (#47196) üzenetére


suste
veterán

az elötted író OZZ fórumtársnak ma elküldtem egy V2-re való openwrt-t, ha felteszi és minden rendben lesz vele, akkor te is megkaphatod, ha akarod
hasonló vargalexéhez, de nem minden van benne, ami az ővében van
néd meg a blogomat, ha megfelel, akkor szólj...

(#47199) krealon válasza dacsa (#47197) üzenetére


krealon
veterán

DHCP uzenetek. Ha eleg reszletesre van allitva a naplozas, akkor termeszetesek ezek az uzenetek.

[ Szerkesztve ]

(#47200) k_miso válasza suste (#47198) üzenetére


k_miso
tag

suste!

Köszi szépen a segítségedet, élnék vele...

Miso

miso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.