Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) szabi__memo válasza bandus (#4500) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem akartam beleszólni se pro, se kontra, de nyugtával nyugtával dicsérd a napot (ami el sem kezdődött, és csak erre akartam felhívni a figyelmet)

(#4503) Drizzt válasza szabi__memo (#4502) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az a baj, hogy túl alacsony az ÁFA. Legyen inkább 40%.

I am having fun staying poor.

(#4504) Ringman válasza Drizzt (#4503) üzenetére


Ringman
nagyúr

kiskernél már ugye megvan a 30%, innen nem nagy lépés.

#4505 Tapsi
ja, persze.

[ Szerkesztve ]

(#4505) Tapsi válasza Ringman (#4504) üzenetére


Tapsi
veterán

100%, hogy túl vagyunk a Laffer-görbe maximumán. Inkább csökkenteni kéne.

(#4506) j0k3r! válasza Drizzt (#4503) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Milyen jól jönne ilyenkor, ha az építőiparban nem 5% ÁFA lenne :U

some men just wanna watch the world burn...

(#4507) Tapsi válasza j0k3r! (#4506) üzenetére


Tapsi
veterán

Mióta van az építőiparban 5% áfa?

(#4508) Ringman válasza Tapsi (#4507) üzenetére


Ringman
nagyúr

2021-től újra az 5%-os lakásáfa vonatkozik az újépítésű ingatlanok értékesítésére, a kedvezményt a kormány 2024 végéig meghosszabbította, tehát 2025. január 1-jéig biztosan nem tér vissza a korábbi 27%-os adókulcs.

erre gondolt szerintem j0k3r!

(#4509) j0k3r! válasza Tapsi (#4507) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nyilván nem az egészében van, de szerintem tudod mire gondolok. Ezek mind olyan forintok, amelyek hiányoznak a kasszából és máshonnan kell összeszedni...

some men just wanna watch the world burn...

(#4510) Tapsi válasza Ringman (#4508) üzenetére


Tapsi
veterán

Ez az építőipar kibocsátásának töredékét jelenti, szerintem szabad szemmel is alig látható részhalmaz ez. Ha 27% lenne, akkor még kevesebben vennének új lakást, illetve menne az egész a feketegazdaságba. Ez megint ilyen Laffer-görbével leképezhető dolog. Én az áfamentességet se tartanám elrugaszkodottnak.

Azt se felejtsd el, hogy az 5% a végfelhasználóra értendő, az anyagokra, alvállalkozókra, beszállítókra szépen megy a 27% áfa. Aztán hogy a kettőnek végül mennyi lesz az egyenlege...azt mindenkinek a fantáziájára bízom. :)

Ha 27 lenne, akkor mégjobban menne a sírás, hogy az átlagpolgár nem tud lakást venni Budapesten.

[ Szerkesztve ]

(#4511) szabi__memo válasza Tapsi (#4510) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugyanez lehetne az ár, ahogy akkor sem ment le amikor levitték 5%-ra.
Szóval nem az 5% miatt ennyi és nem több

[ Szerkesztve ]

(#4512) Tapsi válasza szabi__memo (#4511) üzenetére


Tapsi
veterán

Persze, mert szerinted a beruházók benyelnének 22%-ot? :) Ne komolytalankodjunk már!

Ugyanez lehetne az ár, ahogy akkor sem ment le amikor levitték 5%-ra.

Hogy a fenébe ment volna le? Már skálázták le a beruházásokat, mert nem volt normális margin az emelkedő munkaerő és anyagköltségek miatt. Most is ez van, nincs kereslet, de az árak ki vannak feszítve a magas költségek miatt, ezért nincs nagy tér alkukra.

[ Szerkesztve ]

(#4513) szabi__memo válasza Tapsi (#4512) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha nem lehet többért eladni akkor kénytelenek. Egyébként nyilván nem.
Csak ne csináljunk úgy mintha azért lenne ennyi mert 5% az áfa

(#4514) Tapsi válasza szabi__memo (#4513) üzenetére


Tapsi
veterán

Ha nem lehet többért eladni, akkor leállnak a beruházások. Mint ahogy történik is jelenleg. Akkor most erre tegyél rá egy 22%-os áremelést. Szerinted mi fog következni?

(#4515) szabi__memo válasza Tapsi (#4514) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na most ha a jelenlegi állapotokat nézzük akkor valószínű leáll minden (bár így is).
Ha meg általánosságban akkor az van amit mondtam, mert ha nem azért ennyi mert 5% miatt olcsóbb lett (mert nem lett), akkor lehet vissza is vinni mert nem kéne hogy számítson. Nyilván közben sok minden történt, de nem hiszem, hogy már benyelték a 22%-ot...
Amúgy meg ilyen szemüvegen keresztül nézve akkor soha az életben nem lehet visszavinni.

Az biztos, hogy nem a jelenlegi időpont a legjobb a visszaemelésre.. De mások büntetésére sem, aztán mégis kapnak

[ Szerkesztve ]

(#4516) Tapsi válasza szabi__memo (#4515) üzenetére


Tapsi
veterán

Nem is lehet, nincs is realitása, Nyugaton sincs ekkora áfa a lakásépítésen. Talán ott is ilyen 0-5%-os range-ben mozog.

(#4517) szabi__memo válasza Tapsi (#4516) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pedig működött azelőtt is. Méghozzá még jobban.

De hát ez az 5% sem a lakáspiacról szólt valójában....

Ettől függetlenül hülyeségnek tartom én is, de eleve a 27% áfa-t. Élelmiszerekre egyenesen botrányos

[ Szerkesztve ]

(#4518) axioma


axioma
veterán

Tobbszor megegyezett itt a kozosseg, hogy az idozites nem mukodik, es amugy ezzel egyet is ertek. De azert a napokban vwce-t 101.04-en venni es googc reszvenyt 139 folott eladni az jol esett :) [nem nezegettem, korabban beallitott limitarak veletlenul pont trendfordulo korul teljesultek, a vwce mar azt hittem sose lesz, de az azert volt annyi hogy a maradek euro elfogyjon a tbsz-en]. Azt me'g majd ev vegeig meglatom hogy sikerult-e jobbra kijonnom mintha ev elejen egybol mindenbol vwce es el is felejtem.

(#4519) Tapsi válasza szabi__memo (#4517) üzenetére


Tapsi
veterán

Szerinted ez a chart mit bizonyít?

(#4520) szabi__memo válasza Tapsi (#4519) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy az 5% áfás építkezés előtt is bőven volt élet

(#4521) julius666 válasza szabi__memo (#4520) üzenetére


julius666
addikt

Az adott kérdésben nem tudok/akarok állást foglalni, de az 5% áfa változás után annyit drágultak mind az anyagok, mind az órabérek, mind az előirások változásainak betartásához szükséges dolgok(!) hogy ahhoz képest elenyésző az adó változás (ha jól értem az a vita tárgya hogy mennyire nyelték le a vállalkozók)

[ Szerkesztve ]

(#4522) szabi__memo válasza julius666 (#4521) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vita szerintem nincs, max eszmecsere :)
Persze minden drágult, a lakások is. Nem tudjuk mennyire nyelték le ezeket a drágulásokat, még csak azt sem biztos, hogy bármit is lenyeltek. Jó lenne tudni. Én is egyetértek azzal hogy a 27% hülyeség, de akkor nem ennek kéne lenni kivételnek. És ha korábban lehetett 27, akkor lehetne vissza is vinni mivel korábban sem ez miatt nem épültek lakások (ahogy próbáltam erre rámutatni). Hogy ez mennyit számítana a költségvetésben nem tudom, csak picit igazságtalan másokkal szemben, duplán igazságtalan, hogy amikor levitték 5-re, akkor be is nyelték jó szokás szerint (nem mintha bárki gondolom ezen meglepődött volna).
Jelenleg biztos nem a legjobb időzítés visszacsinálni, meg jobb lenne másoknál is csökkenteni (sőt mindennél). Bár úgy néz ki nálunk ez a magas forgalni adó bevált, a nép könnyebben benyeli mint más adót, de azért csak nem áfa-ban kéne világbajnoknak lenni

(#4523) szabi__memo válasza julius666 (#4426) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na előkerül ő is
Nagy Márton: három csapda ellen küzd a magyar kormány

Nincs olyan hülye, aki hitelt vegyen fel, vagy hitelt adjon
Vizsgálja a kormány az üzemanyagárakat, ha talál indokolatlan komponenseket benne, akkor beavatkozik
Túl sokat fizetnek a cégek az áramért

[ Szerkesztve ]

(#4524) HussarF válasza szabi__memo (#4523) üzenetére


HussarF
addikt

Vizsgálja a kormány az üzemanyagárakat, ha talál indokolatlan komponenseket benne, akkor beavatkozik

Én találtam benne indokolatlan komponenst. A jövedéki adóra rakódó áfát. Mi van? Az adó után fizetek áfát??

[ Szerkesztve ]

(#4525) szabi__memo válasza HussarF (#4524) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagyon el van rejtve, még soha nem látta egyik politikus sem

(#4526) axioma válasza axioma (#4427) üzenetére


axioma
veterán

Fejlemeny [Erste fioki -> online valtas]: me'g tegnap felhivtam az ersteinvestment ugyfelszolgalatat, ahol a telefonnal levo urge allitotta, hogy szerinte ilyet nem is lehet, de irjak az email cimukre.
Most kaptam levelet, hogy atallitottak (koszonik a szives turelmem, semmi mas info). Mentem egybol a fennallo limitaras dolgaimat felbontani es a kisebb jutalekkal ujrainditani. Nem engedte, mert eltunt az ervenyes mifid-em, de kb. 3 perc ujra kitoltottem, megkaptam ugyanazt a besorolast, es mar 0.35-tel szamol. [Ugyintezot nem kaptam de azt irtam is hogy nem igenylem, lehet azert, hiaba elvileg kotelezo.]
Szoval ennek tenyleg 1 napon belul mennie kell. Abban nem vagyok biztos hogy ha nem lettem volna korabban fiokban, az email (erste 7 jegyu, nev, meg 2 termeszetes azonositot kertek hogy irjak bele) onmagaban eleg lett-e volna.

(#4527) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#4528) bandus válasza szabi__memo (#4527) üzenetére


bandus
veterán

csak igy tovabb, jovo heten otthon megyek fogorvoshoz, sporolnak nekem parszaz eurot ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4529) attiati válasza bandus (#4528) üzenetére


attiati
veterán

Egyébként Ausztriában milyen a fogászati ellátás?
Azt ott is inkább magánrendelés keretében intézik az emberek?

Evezzünk lightosabb vizekre, ha már elmarad a fekete péntek :D

[ Szerkesztve ]

(#4531) bandus válasza attiati (#4529) üzenetére


bandus
veterán

fogalmam sincs, ezzel ugy vagyok h szeretem nagyon a fogorvosaimat, es megfordulok meg ahhoz eleg gyakran bp-n, hogy ide idozitsem a nyugjeimet. a mostani kezelesekre egyebkent 600-1.400 kozotti ajanlatokat kaptam, a dragabb vege a rangenek szerintem fedezne itt is a gyokerkezeleseimet.

a haziorvosi ellatast se nagyon tudom osszehasonlitani, mert otthon 10 eve csak a mesicoverben jartam. de alapvetoen nagyon flott. valaszthatok barkit, van egy popec adatbazis ahol jopar kriterium alapjan lehet szurni a haziorvosokra (hol vegeztek, milyen extra kepesiteseik vannak, milyen nyelveken beszelnek). nyilvan valasztottam egy kozelit. eddig egy rontgen/ultrahang meg egy labor volt. mind szuper siman ment. a dokitol mehettem egybol idopont nelkul a kifogastalan diagnosztikai centrumba, egymas utan megvolt az uh es a rontgen, fel ora alatt. szoval eddig ez abszolut nagyon pozitiv.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4532) KMT válasza julius666 (#4426) üzenetére


KMT
addikt

Nem lepődnék meg egy kis kormányalakítgatáson. Nem csak kettejüknél.

(#4533) Pfiucska válasza HussarF (#4524) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

NETA ugyanez ;)

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#4536) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#4537) julius666 válasza szabi__memo (#4536) üzenetére


julius666
addikt

Az akkugyáraknak inkább egyfajta jégcsákány-funkciója lehet szerintem: ugye, egész Európának fontos az autógyártás, és senki sem hajlandó a kontinensen nagyüzemben akksikat gyártani. Ha Magyarország lesz az az ország, ahol az európai akkumulátor igény 70 százalékát legyártják, annak semmilyen technológiai, gazdasági előnye nem lesz, viszont olyan helyzet áll elő, hogy kevésbé lehet kirakni minket az EU-ból.

Ez a vélemény szembejött már, de nem ennyire jól megfogalmazva. :K

Érdekes, pár adást meghallgattam (voltam képes meghallgatni) a podcastjukból, ott a csávó kevésbé tűnt értelmesnek.

(#4538) User_2 válasza julius666 (#4537) üzenetére


User_2
tag

nekem ez a második akksigyárnál nyilvánvaló volt,
fura, az hogy más országok miért nem akarják annyira, mint mi
más országok, ahol van víz hűteni is, áramot termelni is, sőt még bevándorló munkarő is van, a beutazást se kell szervezni, mindenük van ami nekünk nincs mégse akarják annyira

ugyanakkor lehet, hogy egy-két-több gyárat felhúzni olcsóbb, mint csakezért benttartani minket az eu-ban
nembiztos, hogy bebetonozott adúász ez

[ Szerkesztve ]

(#4539) Ringman válasza User_2 (#4538) üzenetére


Ringman
nagyúr

Akkugyarakrol is van szo: [link]

Molnár László: A kormány társadalompolitikai elgondolása ebben a formájában öngyilkosság

(#4540) avl válasza SzGee (#4471) üzenetére


avl
aktív tag

"Azt hiszem én előrehozom a jövő heti vételt" -> megtetted ?

en mult het közepe ota nezegetem #105351avl, hogy mikor vegyek, még nem vettem, bár csábító; most már erdemes venni ?
(en a JPGL, VWCE, ZPRV harmasbol fogok venni, aktualisan ilyen sorrenben van a meretük a portfoliomban)

...persze ezek az "idözitesi" kiserletek csak játékok, a teljes penz igen kis reszevel, ha meg a portfolio 2%-án 3%-nyival mas aron vasarolok, az ugye 0.0006-od resze a portfolionak (ami persze abszolut ertekben lehet sok ! :DD )

[ Szerkesztve ]

(#4541) aAron_ válasza avl (#4540) üzenetére


aAron_
őstag

Hogy látom én: azonnal kellett volna venned, ahogy lehetőséged volt rá, rossz döntés miatt ezt nem tetted meg, de szerencséd lett, és estek az árak.

What is your ikigai?

(#4542) attiati válasza User_2 (#4538) üzenetére


attiati
veterán

"mégse akarják annyira"

Mert orbánnak a rögeszméje, hogy 56-ban sem számíthattunk a nyugatra, ezért nem akar 100%-ban rájuk támaszkodni. De nem akar csak az oroszokra / kínaiakra sem hagyatkozni.

Ezért egy seggel két lovat ültünk meg a háború kezdetéig és szélkakas módon billegtünk, mindenkinek adtunk egy picit.

Ezt a háború kitörése óta kevésbé vagy egyáltalán nem lehet megtenni. Egy jó eszköz viszont maradt rá, amíg az EU be nem zárja a kiskaput vagy el nem mérgesedik az EU-kínai kapcsolat: ez pedig az akugyárak.

Eladjuk magunkat kilóra, deviza is jön az országba (eu forrás helyett kínai FDI), a törpe is hatalmon maradhat és csökkenti az EU függőséget.
A következményeit is lehet sorolni.
Alsóbb polcra kerülünk EU-ban, életszínvonalban. Cserébe az ország környezetterhelését növeljük.

(#4543) avl válasza aAron_ (#4541) üzenetére


avl
aktív tag

teljesen igazad van (statisztikailag vagy csak statisztikailag ?)

igen, véletlen, bár nyilván figyelem a rövidtavu mozgast, de termeszetesen nem mondhatom, hogy akar 70%-niban biztos voltam az iranyban; inkabb csak játék (sokat ment fel, lesz lejjebb is ...ennyire szofisztikalt :-)

node JPGL ? VWCE ? ZPRV ? aranyuk nalam: 89:81:42 (100 a legnagyobb az XDEV, de az is < 10%)

termeszetesen ez is "komoly" kerdes, nem gondolom, hogy komoly mertekben barmi is mulik rajta, csak jatek (amit nem most veszek, azt veszek legközelebb)

az eddigi bekerülesi atlagaramhoz kepest VWCE a legolcsobb, ZPRV a legdragabb, elmult 52 hetéhet képest meg ... - mar ha ezek egyaltalan szamitanak ;-)

szoval: semmi nagy horderejü, de remelem lehet ilyen is itt

(#4544) julius666 válasza avl (#4543) üzenetére


julius666
addikt

Ha zoli féle faktoros portfóliót építesz akkor minek spekulálni? Vannak cél százalékaid, vételnél úgy veszel, hogy javítsd a balanszot, kész.

Ha spekulálni akarsz, miből gondolod, hogy most van jó beszálló és nem mondjuk 2 hét múlva lesz?

(#4545) SzGee válasza avl (#4540) üzenetére


SzGee
aktív tag

Hali :)
igen meg, de már az is minuszos :) Most azon gondolkodom, hogy a jövő heti vásárlást is előrehozom holnapra :D
Ma is 20 perc alatt beesett minden, azóta csak szenvedés van... :U

Kicsit south parkos érzésem van :D

If you leave me, can I come, too?

(#4546) avl válasza julius666 (#4544) üzenetére


avl
aktív tag

nincsenek igazabol celszazalekaim;
...ha lenne is: milyen toleranciasavval lenne celszerü ? :F

szerintem nem egyertelmü a valasz a faktorok kapcsan sem: #1897 #101252 ...ezert is van VWCE de egy kis faktoros ETF is (azt gondolom, nagy a baj, ha ezek varhato/elkepzelt hozamkülönbsegen mulik valami komoly !!) ...meg bef.alap is :))

igen, kicsit "spekulálok", bár az túl komoly szó ide, inkabb nagyobb összegekre/tétekre/arányra értik/értem én; inkább - az en szohasznalatommal - játszok;

ugy ertem, hogy ha a portfolioja 50%-ával próbalja valaki, az spekula,

de itt 1-2%-rol van szo (persze a portfolio nem kicsi [komoly félretétel 30+ éve] :DD , abszolut ertekben ez sem csak 1 evnyi atlagos kiadast fedez); es mar az is erdekes, hogy mennyi legyen "cash"félében, simán lehetne abban is (hátha kell gyorsan egy új mamusz = kabaré: [link] mert nekem cash-félében, PMAP-ban összességében nincs sok, es allamkincstarnal PMAP kivételével minden TBSZ-en belül) ezért inkább csak játék

de a kérdés jó: nem tudom mi alapján gondolni, hogy most vagy 2 hét múlva jobb-e a "beszálló"

és a kérdés inkább a - legalabbis az en szohasznalatommal - valoban spekulálók felé érdekes: akik komolyabb portfolióaránnyal vannak "parvonalon" kivül és várnak, hogy mire ? érdekelne az Ö gondolatuk

(#4547) ngaba válasza avl (#4546) üzenetére


ngaba
aktív tag

A hatékony piaci árazás és a spekulálás szembeállítása nekem furcsa. Pont azért áraz hatékonyan piac, mert az emberek spekulálnak. :) Amikor belengetik az újabb bankadót, akkor az OTP lezuhan 6%-kal, mert az OTP-részvény tulajok pánikeladásba kezdenek; nem olvasták ezt a fórumot biztos. Ha szépen nyugodtan nem időzítenének, akkor meg sem mozdulna az árfolyam (vagy legalábbis lassabban, elhalasztott OTP vásárlások miatt).

(#4550) pictigjis válasza szabi__memo (#4549) üzenetére


pictigjis
senior tag

lécci, mára ne tegyél be több hírt :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.