Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Vision válasza bandus (#4750) üzenetére


Vision
veterán

Ez a realitás, és őszintén szólva, a lakosság többségének ez bőven elég is. :)

(#4752) szabi__memo válasza bandus (#4750) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez egy reális optimista scenario. Innentől jönnek a rosszak :)

#7451: pontosan (csak ugye ettől lehet bőven rosszabb)

[ Szerkesztve ]

(#4753) bandus válasza Vision (#4751) üzenetére


bandus
veterán

való igaz, megalkuvó ez a büszke magyar nép, olcsó benzin legyen meg tbsz, más nem számít :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4754) Vision válasza bandus (#4753) üzenetére


Vision
veterán

Nincs ezen semmi különös, és nem is magyar sajátosság. Nézd meg a szlovákokat, most fogják visszaszavazni a félbűnöző Ficot a hatalomba. A valóság az, hogy nincs középosztály ezekben az országokban, ami kiharcolná a normális politikai működést. Mi itt puffoghatunk ebben a topicban, a nép nagyja sima, tanulatlan proli. Lehet sokkolódni: [link]

(#4756) Ringman válasza Oppenheimer (#4741) üzenetére


Ringman
nagyúr

az a big picture, amit leírtam, egyre kevesebb jut az oktatásra, külföldi munkavállalókat kell keríteni, mert már a kis hozzáadott érték miatt a magyar is drága (a beruházók szerint), ebből papíron lehet gdp-növekedés, de életszínvonalnövekedés messze nem borítékolható, a lakosság felének kb semmi megtakarítása és egyre nagyobb a magán-eü-kiadása.

olvass bele pár népszámlálásos cikkbe, pl: [link]

Tágabb kontextus: csak két uniós országban, Olaszországban és Romániában alacsonyabb a diplomások aránya Magyarországnál. Az elmúlt tíz évben lényegében stagnált a magyar adat 31-32 százalék körül, miközben az uniós átlag 34 százalékról 42-re nőtt ez idő alatt.

vagy
[link]
Az Oktatási Hivatal (OH) értékelése szerint az általános iskolákban a végzős évfolyamon tesztelt mintegy 90 ezer diák 40 százaléka, országosan körülbelül 36 ezer gyerek alapszinten sem képes szöveget értelmezni. Többek között ez derült ki a tavaly végzett kompetenciamérés nemrég nyilvánosságra hozott eredményeiből.

mindenki elhúz mellettünk, itt meg az a fősodor, hogy több szakmunkás kell, meg örömködés van, hogy egyre kevesebben jelentkeznek gimnáziumba.

(#4757) szabi__memo válasza szabi__memo (#4755) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A debil szavazó a jó szavazó

(#4758) bandus válasza Ringman (#4756) üzenetére


bandus
veterán

de olyan pesszimista vagy. ha ezek rossz iranyba mutanak, akkor nezz meg bigebb picturet ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4759) Oppenheimer válasza Ringman (#4756) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tovabbra is a fatol nem latod az erdot. :D

Attol hogy szar az oktatas meg a multik altal fejlesztett feldolgozoipar novekedese es kisebbsegi ertelmiseg irodai munkajanak hatekonysagnevekedese nem fog megallni.

Nem fogok nekiallni minden hirnel magyarazni, hogy miert nem fogja orok recesszioba taszitani a gazdasagot, mert ertelmetlen.

Azt kell megerteni, hogy az orszag ellesz a kozepes fejletseg csapdajaban egy visszafogott novekedessel. Akkor is ha szar lesz az oktatas es akkor is ha a betegeket szandekosan kivegzik.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4760) szabi__memo válasza Oppenheimer (#4759) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jogos. A törökök is jól elvannak :K

(#4761) Ringman válasza Oppenheimer (#4759) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó, hát szerinted definíciószerűen fejlődik az ország, mert majd nő a gdp, a többi metrika meg mindegy is.

csakhát a lakosság meg nem a gdp-növekményt viszi haza

[ Szerkesztve ]

(#4762) Oppenheimer válasza Ringman (#4761) üzenetére


Oppenheimer
veterán

De most ez releváns? Válasszuk ketté hogy azon derpegtek hogy szar itt élni meg azt hogy lesz e GDP növekedés. Az előbbi off topik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4763) pictigjis válasza Oppenheimer (#4759) üzenetére


pictigjis
senior tag

te meg valamiért ott is tisztást látsz, ahol valójában csak égig érő fák állnak

(#4764) Oppenheimer válasza pictigjis (#4763) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem, én el tudom választani a szubjektív véleményem (szerintem is ez egy szar ország szar jövővel), attól hogy van e benne növekedési potenciál.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4765) szabi__memo válasza Oppenheimer (#4764) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mindenki tudja, hogy ebben csak potenciál van ;)

(#4767) Ringman válasza Oppenheimer (#4762) üzenetére


Ringman
nagyúr

az hogy milyen érzetre a Mo-n élés az szubjektív, de pl. ez nem: [link] vö: [link]

(#4768) Vision válasza Ringman (#4767) üzenetére


Vision
veterán

Ez kétélű dolog. Igen, alacsony az életszínvonal, de ez azzal is jár, hogy aki vastagon keres, az akár jobban is élhet, mint mondjuk Nyugaton ugyanilyen a pozícióban. Ez nyilván mikro szint, de az értékelésnél ezt sem szabad elfelejteni.

(#4769) Ringman válasza Vision (#4768) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze, a lakosság kis része (kisebb mint 10% szerintem) jobban jár, ha marad (főleg, ha nem külföld-kompatibilis a képzettsége).

az hogy a ph-n és azon belül még inkább a topikban felülreprezentált ez a réteg, az más kérdés.

szerk:
abból is szokott ez látszani, hogy az átlag elég sokszor előjön az eszmecserében, a medián meg sokkal rosszabb kb. minden mutatóban

[ Szerkesztve ]

(#4770) User_2 válasza Ringman (#4767) üzenetére


User_2
tag

ezt a kisfilmet épp a napokban láttam, véletlen
https://www.mdr.de/video/mdr-videos/c/video-712890.html
azt mondja a német 1 EUR Magyarországon 1,6-ot ér.

fura volt látni nemétek által német belhasználatra készült filmet
a német németek magyaroszágon éléséről.

(#4771) buherton válasza Oppenheimer (#4741) üzenetére


buherton
őstag

[Én azt most megmondom hogy meg fogom mondani hogy én megmondtam] :R

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#4772) Hi!King válasza Vision (#4768) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez azért nem igaz, mert nem csak az életszínvonal alacsony, hanem hatékonytalan a gazdaság, mivel a gazdaságpolitikát a populizmus és a haveri protekcionizmus hajtja, ezért tud rengeteg termék drágább lenni a nálunk fejlettebb országokéhoz képest, az elmúlt években lassan a szolgáltatások.

(#4773) Ringman


Ringman
nagyúr

via vakmajom [link]

(#4774) Vision válasza Hi!King (#4772) üzenetére


Vision
veterán

Mi az, ami nálunk drágább, mint Nyugaton? :) Mármint nettó áron. Szolgáltatásról ne is beszéljünk!

(#4775) Hi!King válasza Vision (#4774) üzenetére


Hi!King
őstag

Lassan az a kérdés, hogy mi nem.

(#4776) Vesa válasza Ringman (#4705) üzenetére


Vesa
veterán

Mert azt se tudják, mi az! Itt ismét az oktatás helyzetéhez lyukadunk ki, de őszintén szólva, nem csak a törpe ideje alatt, hanem úgy kb. a rendszerváltás óta szándékosan, teljesen kihagyják ezeket a témákat az oktatandó anyagok közül, vagy becsomagolják valami olyan unalmas és monoton, értelmetlen marhaságba, melyben elveszik az infó. Aztán csodálkozunk, hogy senkinek nincs pénzügyi kulútája, és nem tud semmit a gazdasági/politikai rendszerekről sem. :U

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4777) Vesa válasza Vision (#4743) üzenetére


Vesa
veterán

10 éve teljesen más alapokon ült az ország...ezt miért hagyják sokan figyelmen kívül? A politika nem elválasztható a gazdaságtól. Jelenleg például tisztán politikai okokból nem érkeznek az EU-s pénzek, és akkor az egyéb folyamatokról nem is beszéltünk. 10 éve nem voltunk így elszigetelődve, stabil tagjai voltunk az EU-nak, és bár már akkoriban elindult a "keleti nyitásnak" becézett, történelmi léptékű baklövés előkészítése, jelentősége még nem volt. Ma már komly súlya van, ránk nézve nem pozitív módon! Plusz 10 éve még volt némi parlamenti cirkusz, nem rendeletekben "kormányoztak" össze-vissza, napi adatok/érdekek mentén, egyetlen tollvobásokkal. Teljesen más a környezet ma, ha valaki abból indul ki, mi volt 2013-ban, az nagyon téves következtetésekre fog jutni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#4780) WasabiTrsr válasza szabi__memo (#4779) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

"Meglepo" :D

Talan az meglepo, hogy kijelentette nincs ra penz, de amit utana letolt az kemeny es nem is meglepo (a cikk alapjan). :N

(#4781) Vision válasza Vesa (#4777) üzenetére


Vision
veterán

10 éve is megvolt ugyanez a mantra. Mindig volt, és van valami, ami a normális embereknél kiveri a biztit. Viszont a nemzetközi politika ezt leszarja. OV csinálja ezt az ocsmány, reakciós belső kommunikációját, közben meg az összes szankciót megszavazta Oroszország ellen.

Az EU pénzek egy nagy kérdőjel számomra is.

(#4782) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Dollár statisztika

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#4783) szabi__memo válasza j0k3r! (#4782) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól néz ki :U

(#4784) attiati válasza j0k3r! (#4782) üzenetére


attiati
veterán

Thaiföld és Costa Rica kihozta a maxot a turizmusból.
Norvégia kissé meglepő.

(#4785) Ixion77 válasza attiati (#4784) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Számomra az is, hogy a Bolgár leva is cask feleakkora értékvesztést szenvedett el mint a forint.

#4782 j0k3r!
Dead cat bounce :D

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#4786) bernel válasza Ixion77 (#4785) üzenetére


bernel
tag

Viszont meglepő módon a gazdag svédek és norvégok pénzei többet estek, mint a forint.

(#4787) bernel


bernel
tag

A portfólión van egy cikk az olajárról, és fizetős, vagyis teljesen nem látszik, de a látható rész végén vagy ilyen mondat:

Arról már több ízben esett szó, hogy az amerikai stratégiai olajkészlet-szintek (SPR) kifejezetten alacsonyan vannak,
ENNEK AZ EGYIK FŐ OKA PEDIG NEM MÁS, MINT AZ AMERIKAI ÁLLAMPAPÍR-HOZAMOK ALAKULÁSA.

Mi köze az olajkészlet szinthez az amerikai állampapír hozamoknak?

(#4788) HussarF válasza Ixion77 (#4785) üzenetére


HussarF
addikt

Vagy azt is észrevehetjük, hogy a bolgárok, a bosnyákok meg még egy rakás 3. világbeli ország pénze kevesbbet esett, mnti az Euro. Mintha ez valami jóságbeli sorrend lenne. És kb. ilyen relevanciájú adatokon rage-el sokszor a topik, hogy Mo. mennyire sz.r... :U :C ;]

(#4789) User_2 válasza bernel (#4787) üzenetére


User_2
tag

72 dolláron akaranak visszattölteni, de nehezen megy vissza 72-re, amíg magasak a hozamok.
azért 72-n mert 72-es átlagon vették ki és valami értetlen okból nem akar a valamelyik hivatal "veszteséget" kimutatni.

(#4790) ngaba válasza bernel (#4787) üzenetére


ngaba
aktív tag

Drágán tudnak forrást bevonni, és halogatják a nagy költéseket?

(#4791) bernel válasza User_2 (#4789) üzenetére


bernel
tag

Ha lejjebb vinnék a kamatokat, csökkennének a hozamok, az éppenhogy ösztönözné a gazdaságot, vagyis tovább emelné az olaj árát is a növekvő kereslet miatt.

(#4792) forceberg válasza HussarF (#4788) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi, a propaganda nem érdekel. ;]
Elég lesz a meccs szünetekben az 1 perc is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#4793) Hi!King válasza HussarF (#4788) üzenetére


Hi!King
őstag

Egy bizonyos szempont szerint jósági sorrend. Nyilván nem azt mutatja, hogy a bolgárok gazdasága jobb lenne mint az eurózóna gazdasága, azt viszont mutatja, hogy a bolgár monetáris politika, karöltve a bolgár fiskális politikával jobban odafigyelt a pézük értékének a megőrzésére.

(#4794) Ixion77 válasza forceberg (#4792) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Nem feltétlen propaganda. Egyszerűen csak mindenki a saját helyzetéből látja a világot valamilyennek. HussarF-nek valószínűleg jól mennek mostanában a dolgai, ezért jónak látja az országot is.
Ugyanezt láthatod országunk prominens vezetői esetében is. Mivel a NER jól megy, ezért nekik jól meg, ezért maximálisan önelégültekké váltak. Meg vannak győződve róla hogy évek óta tökéletesen csinálnak mindent, és minden ok meglenne rá hogy az országban mindenki repessen az örömtől és hálás legyen nekik.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#4795) avl válasza j0k3r! (#4782) üzenetére


avl
aktív tag

szep, de #4788HussarF elsö reszevel egyetértek

pl. nezzük meg 15 evre ? vagy 30 évre ? akkor meg inkabb gyengült €-hoz kepest

a szutyok penznemek kevesbe erdekesek, €-hoz meg nem erdemes 1 pillanatot kiragadni, hanem a teljes görbet

...a multkor feszegettem a : miben nezzük a hozamot, arra nem lattam erdemi gondolatot

(#4797) HussarF válasza Hi!King (#4793) üzenetére


HussarF
addikt

Megtévesztő, abból a szempontból, hogy nem sok köze van ahhoz, amit sokan társítani próbálnak hozzá. És ha megtartotta az értékét, akkor mi van? Ha egyébként alig tudtál bevételt szerezni. Közben, ha egy másik devizában, aminek felére esett az értéke, 3-4x-ezni tudtad a bevételeid. Akkor melyikkel jártál jobban?

Lex Icon ezt elég jól értette, csak sajnos ez a közösség is olyan, mint bármelyik másik. Él a kis buborékjában és ha a sajátjától eltérő véleményt lát, az frusztrálja és elkezdődik a mocskolódás. El is lett innen üldözve.

#4794 Ixion77
Nem gondolom, hogy ebben az időszakban jobban menne nekem, mint másoknak. Csak attól még nem ragadok le annál az egyszerű narratívánál, hogy mindenről a NER tehet és ha nem a NER lenne, akkor itt tejjel-mézzel folyó kánaán lenne. Lehet őket szidni, van is miért, de ha valaki csak idáig jut, akkor ő egy szurkolócsapat tagja és nem képes vagy nem hajlandó differenciáltabb gondolkodásra, mélyebb összefüggések átlátására.

Sajnos nagyon jellemző ez mindenkét topikra. A prémiumnak köszönhetően pár embert már lerejtettem, akik semmit nem tettek hozzá, cserébe megcsömöltem már a folyamatos epehányásuktól. De még így is rendszeresen ezen kell keresztülküzdenem magam, amikor megnyitom ezeket a topikokat. Nagyon fárasztó, hogy úgy kell vadászni az érdemi info-t.

(#4798) PredatorZoli válasza HussarF (#4797) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Tegnap pont én is ezen agyaltam amit mondasz, teljesen egyetértek veled, én sem szeretem és kimondottan zavar, hogy van aki csak ezt nyomja szüntelenül.

[ Szerkesztve ]

(#4799) Vision válasza j0k3r! (#4782) üzenetére


Vision
veterán

Ez önmagában nem jelent semmit. Sőt, lehet teljesen tudatos stratégia is, lásd: Kína. Vagy Magyarország a rendszerváltás után a csúszó leértékeléssel. Azóta is roadshowzik vele Surányi, amit már nagyon unok.

(#4800) Ixion77 válasza HussarF (#4797) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

"Nem gondolom, hogy ebben az időszakban jobban menne nekem, mint másoknak."

#3548 HussarF
"Én még 2020 végi áron be tudtam lockolni a kocsimat, mikor vettem, listaára 32M volt."

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.