Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) szabi__memo válasza aAron_ (#4450) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ki hisz már el ezeknek bármit is? Őszintén? Szerintem nincs olyan partnerük

(#4452) attiati válasza aAron_ (#4450) üzenetére


attiati
veterán

nem tudtak kiszállni időben a fiúk, mert Misi elkotyogta :D

(#4453) julius666 válasza szabi__memo (#4446) üzenetére


julius666
addikt

Jegybanki kamatot csökkent a gazdaságfejlesztési miniszter, visszavonja a frakcióvezető nímand a pénzügyminiszter állításai ("csak vélemény"), jó is ez.

Lehetne ott esetleg egy takarító vagy büfésnéni aki visszaállítja nekem a KATA-t. ;] ;] ;]

(#4454) szabi__memo válasza julius666 (#4453) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég érdekes módon próbálják visszaállítani a hitelességüket

(#4455) A Zéé válasza julius666 (#4441) üzenetére


A Zéé
addikt

Sok speciálisabb gép, építőanyagok már 2-3 éve így van. Vasbeton szerkezeti elemek, emelőgép, szennyvíztechnikai berendezések, de nagyobb kazánok is magyar kereskedőtől, magyar telephelyről... de eurós ajánlat után, napi árfolyamon vannak értékesítve. De fateréknak egy ideje a kerámia ipari cuccok is, ha jól emlékszem.
Szóval annyira nem a realitásoktól elrugaszkodott dolog ez, hogy válaszreakció kelljen rá szerintem, csak most jelent meg a "mainstreamebb" dolgok közt is.
Volt már róla szó valamelyik topikban nemrég, hogy felénk egyre többen számolnak euróban a hétköznapi vásárlások során is, szóval ha nincs is politikai szándék átállni euróra, a társadalom pár éven belül lehet, hogy magától átszokik rá, hasonlóan, mint a bosnyákoknál. Igazi balkáni állam leszünk! :DDD

Just a simple Lineman...

(#4457) Celithrandi válasza aAron_ (#4450) üzenetére


Celithrandi
addikt

majd a felét ledolgozta én kerestem is rajta vagy 3ezer pénzt :W

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#4458) User_2


User_2
tag

valakinek pénzt "kell" adnia neked, mit tehetsz?
1, nokiás dobozban átadja: szép elegáns, alig semmi rizikó, soha senkivel nem kell majd megbeszélned
2, eladsz neki valami bármit, lehetőleg olyat, aminek nem ellenőrizhető a piaci értéke, az ellenértékét átutalja valami bankon keresztül: csupa cécó, könyvelésbe is bekerül, mindenki beszél róla, még a TV-be meg a zinternetre is kikerül.
soha senki nem választaná a 2-es verziót, esetleg csak azok akik szeretnek dicsekedni

(#4459) adalbert1 válasza Tapsi (#4435) üzenetére


adalbert1
veterán

Ezek a cégek mennyire maradnak sikeresek egy ilyen einstandolás után?
Azért gondolkozom ezen, mert az elért sikerben nagy része volt a korábbi tulajdonosnak, ha ő kikerül a képből, akkor hosszabb távon nem lesz bukta (még ha tegyük fel most vannak is piacképes termékei)?
Illetve azt gondolnám, hogy ner szinten 1 milliárd aprópénz, de ez valószínűleg csak a tetején van így, pár szinttel lentebb ezek szerint megéri ezért is lehajolni.
Viszont ez felveti a kérdést, hogy mikor fognak ennél kisebb összegekért is lehajolni, vajon eljön az a közeljövőben, hogy mondjuk egy jobb helyen lévő ingatlanra kap az ember visszautasíthatatlan ajánlatot a helyi Döbrögitől?

(#4460) Celithrandi válasza User_2 (#4458) üzenetére


Celithrandi
addikt

viszont az első esetben el kell költened a lidlben kajára a teljes lét mert ha bármi olyat veszel belőle amit vennél amúgy az egyből kiderül, tehát ebben az esetben is ki kell számláznod, bevételezni, leadózni stb, magyarán tisztára kell mosni ha használni is akarod.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#4461) Pfiucska válasza Tapsi (#4435) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Hasonlo storyrol hallottam en is a csaladtagomtol 2 hete.

Le is csekkoltam a ceget:
2015-2021 kozott valtozo adozott eredmeny nagyjabol 50-200m kozott majd jott az ominozus ajanlat es 2022. Evi adozott eredmeny 12 milliard :DDD

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#4462) Vesa válasza szabi__memo (#4446) üzenetére


Vesa
veterán

"Kocsis Máté az MTI tudósítása szerint jelezte: minden ettől eltérő állítás magánvélemény,"

Tehát az lesz, amit Misi mondott...és bevezetik. Most soroljuk az elmúlt 2 évből a példákat? :D

A tudomány a valóság költészete!

(#4463) Vesa válasza adalbert1 (#4459) üzenetére


Vesa
veterán

"Ezek a cégek mennyire maradnak sikeresek egy ilyen einstandolás után?"

Nézd meg a Vodafone eredményeit a NER előtt és után..

A tudomány a valóság költészete!

(#4464) Ringman válasza julius666 (#4431) üzenetére


Ringman
nagyúr

Még a végén engedünk az EU-nak valami totál értelmetlen szimbolikus fasságban
hát pont az ellenkezőjét sikerült ma meglépni.

(#4465) Tapsi válasza adalbert1 (#4459) üzenetére


Tapsi
addikt

Évi 1 milliárd nyereség NER szinten se kevés. Most ne Lölőben, meg Tiborczban gondolkodj, hanem 1-2 szinttel lejjebb. És még ez alatt is van vagy 10 szint.

(#4467) pictigjis válasza j0k3r! (#4409) üzenetére


pictigjis
senior tag

biztos volt mar, csak nem figyeltem: ebbol a DTLA-bol van europai valtozat? vagy csak usd?

(#4468) j0k3r! válasza pictigjis (#4467) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem tudom sajnos

some men just wanna watch the world burn...

(#4469) ngaba válasza j0k3r! (#4468) üzenetére


ngaba
aktív tag

Gettexen van SXRC tickerrel EUR-ban, de sajnos jóval nagyobb a spread. Ha szinte ingyen tudsz váltani (pl. IBKR-en), akkor jobb szvsz a DTLA.

(#4470) attiati


attiati
veterán

Holnapi nap érdekes lesz, hogy beindul / elmarad egy kitárazás.

Párszáz pontot nyugodtan eshetne az s&p erről a szintről és akkor az még mindig nem pánik. (nem holnap)

Nemis figyeltem, hogy 10 éves hozam kiment új csúcsra (ha holnap is így marad, akkor az már stabilan).
Zsiday is azt fejtegette, hogy soha nem állt ennyire egy irányban a kötvénypiac, hogy mindenki hozamesésre számít.
Vagyis éppen ezért a hozamemelkedés lesz a valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#4471) SzGee válasza attiati (#4470) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ma gyakorlatilag forgalom nélkül esett az S&P, minden adott egy fekete péntekhez... :)

Azt hiszem én előrehozom a jövő heti vételt

If you leave me, can I come, too?

(#4472) attiati válasza SzGee (#4471) üzenetére


attiati
veterán

Honnan látsz forgalom adatokat?

Emelkedés szempontjából jobb is lenne egy holnapi kitárazás ~4200ra, aztán hétfőn megveszik. Igazából egy 3900-4000 közötti érték sem pánik, addig is simán lejöhetne.

(#4473) j0k3r! válasza attiati (#4470) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ha mindenki kötvény hozamesésre számítana, akkor nem pont az ellenkező irányba menne lassan 2 éve. Szerintem ez annak a tipikus esete, hogy az emberek mondanak valamit, aztán közben a pénzükkel az ellenkezőjét csinálják. Az elmúlt egy év Nasdaq100 25% emelkedése ezek szerint azt jelenti, hogy mindenki esésre számít? :N

some men just wanna watch the world burn...

(#4474) SzGee válasza attiati (#4472) üzenetére


SzGee
aktív tag

[link] volume
tegnap és ma is gyakorlatilag napi minimumon zárt, valaki adja, mintha nem lenne holnap

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#4475) pictigjis válasza ngaba (#4469) üzenetére


pictigjis
senior tag

koszi!

(#4476) attiati válasza j0k3r! (#4473) üzenetére


attiati
veterán

Az elmúlt napokban mondta, gondolom erről a szintről nézve nem számítanak további hozamemelkedésre.

Persze ez az egész csak akkor ér, ha pozicionáltságban már mindenki ki van tömve kötvénnyel és várják a nagy hozamesést. De a másik irányba könnyebb kibillenteni és kistoppolni.

[ Szerkesztve ]

(#4477) j0k3r! válasza attiati (#4476) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Ja értem, ezt mondjuk csak az idő tudja majd cáfolni, vagy megerősíteni :DDD

Gondolom ő is abba a táborba tartozik (mint sokan mások), aki ha meghallja az infláció szót, akkor egyből a 70-es évek jut eszébe, és azt gondolja, hogy ugyanaz lesz az események kifutása függetlenül attól, hogy mások a körülmények. Ki emlékszik például arra, hogy 2008 augusztusában 5.6% volt a CPI, majd pár hónapra rá decemberben már csak 1.1%? Arra pár hónapra meg már defláció volt (-2%), pedig akkoriban az 5.6% egy 1990 óta nem látott csúcs volt.

Ha lesz időm hétvégén, akkor majd rákeresek mit mondtak akkoriban az okosok meg a pénzügyi média az inflációra :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#4478) attiati válasza j0k3r! (#4477) üzenetére


attiati
veterán

Nem hinném, hogy abba a táborba tartozik, ő is tudja, hogy a 70-es éveket nem könnyű megismételni, mert minden összejött akkoriban egyszerre. (Legalábbis mai tudással és black swan esemény nélkül nem lehet megismételni).

Illetve emlékeim szerint nem mondta, hogy tartós hozamemelkedés jön még innen, de arra számít, hogy még nem tetőzött és megy felfelé.

Ezek a hozamszintek szoktak általában fájni, ahova felszúr a piac, majd elkezd ereszkedni, hátra lehet dőlni. Aztán újra visszaérkezik és még feljebb megy. Kötvénypiacon nem tudom mennyire szokás kistoppolni pozit, de ez innentől újra fáj a kötvény longosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#4479) j0k3r! válasza attiati (#4478) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Hát a csúcsokat nehéz előre megtippelni :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#4480) Ixion77 válasza attiati (#4470) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

"Zsiday is azt fejtegette, hogy soha nem állt ennyire egy irányban a kötvénypiac, hogy mindenki hozamesésre számít."

Pedig nyomós érvek vannak a hozamemelkedés mellett. Gazdasági háború van, és jelenleg nyerésre áll az USA. Fő fegyvere a dollár. A kamatemelésekkel jól megdrágítja azt, mindenki más meg szív. Kína állítólag most adott el kb. 1000 milliárd dollárnyi hosszú US államkötvényt. Az USA ellenesek évek óta kárognak, hogy majd amikor Kína a piacra önti a rengeteg US államkötvényét, attól az USA mennyire csődbe megy majd. Mostanában önti. Csak épp az eredmény nem az, amit a fotelközgazdászok vizionáltak. Kína ugyanis azokat az államkötvényeket 2-3% kamat mellett vette. Most 4+% kamat mellett kénytelen őket eladni. Ego óriási (30%+) veszteséget realizál mindegyiken, csak azért hogy dollárhoz jusson amit eladhat a piacon hogy védje a CNY-t. Mindeközben a gazdasága épp beszakad, egyrészt mert csökken a kereslet (kamatemelés => demand destruction), másrészt mert összedőlt az házépítős piramisjáték.
Persze nem csak Kína szív, pl. Japán is kapja a gellert rendesen. Nem elég, hogy az olajár elszállt, de ráadásul dollárban kell fizetni érte, amit az egyre gyengülő jenből kell megvenni. Nem tudnak ők sem tenni mást, mint önteni a piacra az USA kötvényeiket, óriási bukóban. Amíg el nem fogy.
Izgalmas idők, ismét.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#4481) j0k3r! válasza Ixion77 (#4480) üzenetére


j0k3r!
senior tag

+1

A kínai kötvény eladásra meg már láttam, hogy jöttek elő BRICS rajongók a különböző platformokon, hogy "Megmondtuk előre! Nézzétek, Kína dedollarizálódik! Dollár game over!". Valamelyik podcastban hallottam erre egy frappáns hasonlatot miszerint a családi ezüstöt sem azért adod el, mert bajod van az ezüsttel, hanem mert muszáj (kényszerből) :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#4482) Vesa válasza j0k3r! (#4481) üzenetére


Vesa
veterán

Ez olyan mint az antivaxer, aki még a lélegeztetőn a halálos ágyáról is azt posztolta ki a netre, hogy az orvosok fogják megölni. A HIT kemény dolog. Kemény hülyeségekre tudja rávenni a pszcihét, akár az öngyilkosságra is.
A kína hívők sem fogják felismerni a tévedésüket, inkább mindenféle alternatív önbecsapással kísérelteznek egészen a falnak csapódásig.

A tudomány a valóság költészete!

(#4483) attiati válasza Ixion77 (#4480) üzenetére


attiati
veterán

Long term kötvényből annyit nem adhattak el, mert elvileg 1000 mrd alatt van a teljes állomány. [link]
Kipucolták 1 hónap alatt az egészet? Az brutál lenne.

és ez is sújthatja Kínát:

[ Szerkesztve ]

(#4484) julius666 válasza Ixion77 (#4480) üzenetére


julius666
addikt

Ehhez a képlethez amit felvázoltál nem tartozna egy erőteljesebben erősödő dollár? Ahhoz nem fér kétség, hogy amit írtál jelenleg történik, nagyobb jegybankok adogatják el a dollár kötvényeiket, ez tény. A kérdés inkább arra vonatkozik, mennyire ezek dominálják a hozamemelkedést és mennyire a változó piaci várakozások.

(#4485) j0k3r! válasza julius666 (#4484) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Szerintem ez csak azokra a jegybankokra vonatkozik, akiknek nincs dollár swap line-ja a FED-el, de Ixion77 majd kijavít, ha tévedek.

some men just wanna watch the world burn...

(#4486) Ixion77 válasza attiati (#4483) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Az összeg messze nem biztos, mert csak egy podcastból hallottam, amit a háttérben hallgattam. Lehet 100 Mrd is. Jó lenne egy forrást találni ahol látni hogy melyik államnak mennyi hosszú US államkötvénye van jelenleg.

#4484julius666
Én úgy látom hogy erősödik az elég rendesen július közepe óta, meg 2022-ben is. Én azt nem értettem, hogy 2022.11-2023.07 közt mitől gyengült vissza.
Mindenesetre TA alapon a DXY-nak 106 felett szabad az út 113-ig. US10Y-nek 4.4% felett 5.1%-ig szintén. Ha ezek tényleg oda mennek, az kemény lesz.

#4485 j0k3r!
Sajnos nem tudom. Rémlik hogy amikor a UBS botrány volt, Svájc lehívott egy rahedli dollárt a FED-től igen kedvező keretek közt, de bizonyára van valami oka hogy Japán nem tudja ugyanazt tenni. Vagy teszi, csak az sem elég? Esetleg az USA csak korlátozott mértékig hajlandó benyelni a swapen keletkező veszteséget? Nem tudom, nem értek ehhez (sem :)) .

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#4487) julius666 válasza Ixion77 (#4486) üzenetére


julius666
addikt

Tavaly erősödött rendesen, tavalyi mozgásokba nem volt nehéz belelátni a dollar milkshake theory kezdeti fázisát. De idén kb. semmi nem volt, sávban mozgott a dxy. Ebből azért nehéz kiolvasni világrengető történéseket.

(#4488) attiati válasza Ixion77 (#4486) üzenetére


attiati
veterán

[Major Foreign Holders of Treasury Securities]
2023. júliusig

Persze lehetnek ott egyéb US cuccok is a portfólióban, de azokon nincs annyi bukó, ha emelkednek a hozamok.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4489) Ixion77 válasza attiati (#4488) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Köszi, érdekes. Japán főleg tavaly harmadik negyedévben adott, Kína egy hónappal később kezdte és folyamatosan ad. De egyik sem tűnik drasztikusnak. Amit írtam Kínáról az meg ezek alapján inkább max. -100Mrd lehet szeptemberben.

De vannak más érdekességek benne:
- UK időnként ad, időnként vesz. Jelentős mennyiségeket
- Kaymán szigeteknek több mint háromszor annyi van mint Németországnak
- Kanada erősen vásárol
- Szaud-Arábia elad (pedig hozzájuk dől a dollár)
- Egyesült Arab Emirátusok meg közben vesz.

Érdekes előadás lenne szerintem ezek magyarázataiból.

----------------

A chipek gyártásához nélkülözhetetlen két ritka ásványi anyag kínai exportja augusztusban nullára csökkent

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#4490) julius666 válasza attiati (#4488) üzenetére


julius666
addikt

Kár, hogy csak júliusig tart, pont a kötvénypiaci rali nem látszik így. Mindenesetre ez alapján összesítve jellemzően nincsenek nagy mozgások.

(#4491) julius666 válasza Ixion77 (#4489) üzenetére


julius666
addikt

Ezeknek az export banoknak azért nagyobb a füstje mint a lángja: [link]

(#4492) attiati válasza julius666 (#4490) üzenetére


attiati
veterán

Nehéz lehet begyűjteni az adatokat a letétkezelőkön keresztül a végső haszonhúzó és egyéb nyilatkozatok begyűjtésével. US treasry-nek szerintem elég, ha időközönként látják és a trendet figyelik.
Ezt napi szinten nehéz is lenne követni és grammra pontosan.

Ha valamelyik ország elkezdni adni két kézzel, arról a brókerek előbb fognak értesülni, mint a US treasury.
Mondjuk szerintem azt is lehet titokban csinálni:
- időben és térben is szétteríti az eladásokat és más-más szolgáltatónál adja el
- írják, hogy a tengerentúli számláknál nem feltétlen ismert a végső tulajdonos, így azokat nem is tudják normálisan besorolni egy-egy országhoz. Ha Kína szeretné, akkor szerintem el tudja rejteni az állomány egy részét, stb...

Szerintem egy adatot lehet ebben a táblában normálisan figyelni:
Grand total
Of Which: Foreign Official

Volt benne rövid idő alatt 200 mrd beleadás, aztán most elkezdett visszaépülni az állomány.

2022 július: 3895.0
2022 dec: 3667.9
2023 július: 3760.4

[ Szerkesztve ]

(#4494) ngaba


ngaba
aktív tag

Szerintem azért sem életszerű feltételezni, hogy az USA direkt szívatni akar kötvénytulajdonosokat a kamatemeléssel egy gazdasági háború részeként, mert ha ez ilyen "közismertté" válik, akkor ki fog legközelebb US kötvényt venni... (Azt mondjuk eddig se értettem, hogy a zéró kamatok korában ki vett hosszút.) Vagy hát akkor tartósan magasan maradnak a hozamok, és mi lesz a DTLA-nkkal. :)

(#4495) bandus


bandus
veterán

elkezdodott mar a fekete pentek?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4496) attiati válasza bandus (#4495) üzenetére


attiati
veterán

tedd vissza az alkalmazást és tudod élőben nézni ;]

(#4497) Oppenheimer válasza bandus (#4495) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Igen, ekkora zuhanasnak meg nem voltunk tanui!

Ebbol nem fogunk talpra allni egy hamar. :Y

Vagy te mire gondolsz?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4498) bandus válasza Oppenheimer (#4497) üzenetére


bandus
veterán

[link] csak erre :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#4499) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Amúgy már péntek van? ;]
USA-ban még fel se ébredtek

(#4500) bandus válasza szabi__memo (#4499) üzenetére


bandus
veterán

nem mondom, hogy jó indikáció a pre-market, de a kedvenc részvényem egész jól teljesít "ma" :D [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.