Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) HussarF


HussarF
addikt

Talán ezért volt erős a forint, mert már tudták a bennfentesek az infokat?

Befejezte a Fidesz brüsszeli akadékoskodását, most már tényleg jön a pénz
Ujhelyi írta, aki szoci EU-s képviselő (in case you didn't know)

(#5552) attiati válasza HussarF (#5551) üzenetére


attiati
veterán

Told ya' !

Ezért lett a lengyel választás utánra időzítve.

Ezért mondta a törpe putyinnak, hogy a gazdasági kapcsolatok nem tudnak úgy menni a jövőben, ahogy eddig (kvázi elnézést kért és rajta kívülálló okokra hivatkozott) -- egyébként benfenntes infó sem kellett, mert elmondta.

Ettől még nem lett a magyar kormány óriási EU fan.
Nem egyenlő a lengyelek EU-s elköteleződésével.
De a kényszer elérte célját itthon is.

Szóban persze menni fog az EU elleni izmozás, folytatódik a propaganda ugyanúgy.
Csak elfogytak mellőlünk a harcos pajtik.

[ Szerkesztve ]

(#5553) Vesa válasza attiati (#5552) üzenetére


Vesa
veterán

"Szóban persze menni fog az EU elleni izmozás, folytatódik a propaganda ugyanúgy. Csak elfogytak mellőlünk a harcos pajtik."

Kivéve a nagy havert, az egyébként nettó magyarellenes fico-t, de hagyjuk is. :DDD

Akkor most egy darabig lehet venni megint EUR-t, amíg vissza nem kúszik ismét 400-ra.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5554) Ringman válasza HussarF (#5551) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudtommal már elkezdték az új pályázatok kiírásának előkészítését, gondolom az sem véletlen, hogy most már az önkormányzatok helyett a központi pártbizottság fogja menedzselni az eu-s pénzből történő beruházásokat

(#5555) attiati


attiati
veterán

[Özönlenek a vendégmunkások Magyarországra: drágábbak a külföldi munkások, de jobban dolgoznak]

110e munkás még nem olyan sok.
De biztos nagy szükség lesz rájuk, ha felfut itthon az akkumulátor gyártás.

(#5556) julius666


julius666
addikt

Az már csak egy tőkepiaci anomália, hogy miközben a magyar 10 éves államkötvény ÁKK referenciahozama a cikk írásakor 7,72 százalék, az amerikai 10 évesé 4,9 százalék. Az ún. carry hozam közel 3 százalék (egyéves dollár forward eladás forinttal szembeni kamatkülönbözete), így forintból megvéve az amerikai dollárban denominált állampapírt, egy éves fedezéssel magasabb hozam hozható ki amerikai kötvénnyel, mint a magyarral (4,9% + 3% carry hozam = 7,9%>7,72%).

Oké, az tiszta sor, hogy nálunk minden rendben van, magas a növekedés, nincs államadósság, a költségvetés helyzete több, mint stabil, és szerencsére kristálytiszták a gazdaságpolitikai célok is. Meg itthon nem nyúl bele az állam permanensen a szabályozásba, nem születnek heti szinten olyan rendeletek, amik akár alapjaiban írják át a játékszabályokat. Hiába, a piacnak mindig igaza van. Ezek szerint a magyar államadósság finanszírozása sokkal biztonságosabb, mint az amerikai.

[link] :P

(#5557) ngaba válasza julius666 (#5556) üzenetére


ngaba
aktív tag

Valószínűleg most sem a piac téved: Ha az USA-ban is beterelnék a befalapok és bankok pénzét az állampapírba, akkor ott is alacsonyabb lenne a hozam...

(#5558) korcsi válasza julius666 (#5556) üzenetére


korcsi
veterán

Linked

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#5559) j0k3r! válasza julius666 (#5556) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"The relative game of fiat" + a következő 3 perces "Dollar Event Horizon" szegmens jó a témában (egyébként az egész videó jó)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#5560) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Idős szülő szeretne lányának/fiának pénzt adni. Viszont lánya rossz házasságban él nem részletezem de ~99% 1-5éven belűl válás lesz kissebb csoda eddig nem jutott el a házasság idáig.

Hogy adhat neki pénzt úgy hogy annak ígyúgy egy jó része ne kerüljön válásnál a vagyon megosztásba. A legjobb ami beugrott, hogy nyit saját névre egy bank/állampapír számlát és oda rakja a pénzt és onnan az mehet pl állampaírba és megadja végrendeletében, hogy az adott számlát lánya másikat meg fia örökli.
Nem tudom mennyire érthető a kérdésem, mennyire jó megoldás ami hirtelen beugrott esetleg van e valakinek a problémára ennél jobb ötlete...?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5561) bandus válasza Dare2Live (#5560) üzenetére


bandus
veterán

nem szükséges ennyire túlbonyolítani. a szülőtől bizonyíthatóan kapott ajándék nem képezi a vagyonközösség részét, szóval nyugodtan átutalhatja neki a lóvét, ott az utalási bizonylat, hogy honnan jött. ha ezt a pénzt viszont beforgatja mondjuk egy közös ingatlanba, váláskor ez már nehezebben bizonyítható, hogy az ingatlant pont az anyutól kapott forintokból vették.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5562) tomazin válasza bandus (#5561) üzenetére


tomazin
veterán

szülőtől bizonyíthatóan kapott ajándék nem képezi a vagyonközösség részét,

Ebben mennyire vagy biztos? Mert olyba tunik,h nagyon, de szerintem edesmindegy,h mi a forrasa a hazassag utan a vagyonnak. (Ha ezzel foglalkozol nem szoltam)

[ Szerkesztve ]

(#5563) Dare2Live válasza bandus (#5561) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

bizonyítani kell + ha direktbe megy pl 3-4misi simán elmehet 1-2év alatt kajára, ruhára... akármire és onnan sok sikert bizonyítani meg minek kockáztatni.

Ellenben ha kikerül a pldaban lévő számlaszámra akkor ha kell lehet utalni annyit amennyit kell a többi meg uugy anyukáé nincs kockázat.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5564) bandus válasza tomazin (#5562) üzenetére


bandus
veterán

ebben teljesen. legalábbis így magyarázta el az ügyvéd, akinél a házassági szerződésünket írtuk.

D2L: ezt nem értem. ha az a 3-4 misi elment kajára, ruhára 1-2 év alatt, akkor nincs :) ergo nincs miről osztozkodni váláskor. de ez nyilván lehet problémás, bizonyítani, stb, stb. ha az működik amit felvázoltál, akkor meg is van a megoldás.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5565) Dare2Live válasza bandus (#5564) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha anyuka átutalja lányának ott bizonyítani kell meg el is ment mindennapokra.
Ha anya számláján marad és nincs felélve akkor meg válás után ott a számlán.

Nekem amit leírtam ugrott be de lehet van jobb megoldás is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5566) bandus


bandus
veterán

milyen nyugodtak ma a piacok és a ph!-s topikok is, mindenki november 1-re vár? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5567) forceberg válasza bandus (#5566) üzenetére


forceberg
veterán

Várok, de közben azért 95-ös limittel be van élesítve egy adag, de 96 alá sem akar benézni.
:))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#5568) aAron_ válasza bandus (#5566) üzenetére


aAron_
őstag

Én mostanában kicsit PMÁP miatt FOMOzok, de ezzel nem fárasztok inkább senkit. Ha jövőre hasonló év lesz a tőkepiacokon mint az idei, és stabil marad a forint, az kicsit kellemetlen lesz. És erre azért van most bőven esély.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5569) attiati válasza aAron_ (#5568) üzenetére


attiati
veterán

Nehéz lesz egy ugyanilyen év, de ez a FED célja.
Soft landing.
Vagy soft rakéta.

Fent és lent is be kell avatkozni a FED-nek, így az oldalazás nagy eredmény lenne.

(#5570) aAron_ válasza attiati (#5569) üzenetére


aAron_
őstag

Meglátjuk. Egész éves oldalazást én sem várok, de egy 15% EUR hozam erősen átlagon felüli eredmény lenne. PMÁP-tól viszont kb. ez várható most.

What is your ikigai?

(#5571) ngaba válasza aAron_ (#5568) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha FOMO érzésed van, akkor vegyél. Ennyi. Megfelelően divezifikálva.

Ahogy írtam előbb, nekem az össz portfólióm 50%-a PMÁP. Néha úgy érzem, hogy túl sok, néha úgy érzem, hogy túl kevés. Illetve azt is bánom, hogy túl elkapott a PH fórum "nem lesz szigorítva a bünti" optimizmusa, és noha korábban soha nem vettem a hosszabbik PMÁP-ot, amióta idejárok, a viszonylag nagy 2026/J állományom mellé csak a hosszabbakat vettem. Azt, hogy a 0.25% prémiumot adó, de júliusban forduló 2028/L helyett az 1% prémiumot adó, de májusban forduló, 2031/I-t vettem, azt egyenesen hibának tartom, akárhonnan nézem. (Nem fogom addig tartani, hogy ez a prémiumkülönbség számítson. Rövid távon a rövidebb papír későbbi fordulása miatt a +3 év kockázata meg nincs kompenzálva semmivel.)

Btw, a forint jövőre gyengülni fog. Ez nem tartható a végtelenségig szvsz, ami most van. Bár a 0%-os kamatok korából lehet, hogy átlépünk a jegybank akármekkora veszteséget csinálhat büntetlenül korszakba...

[ Szerkesztve ]

(#5572) fogkefe21 válasza ngaba (#5571) üzenetére


fogkefe21
kezdő

Pont ilyen érzésem van egy ideje. Nem csak a magyarnál, de főleg az amerikainál. Párszor elérik az adósság plafont akkor pár hétig cikkeznek, hogy jaj mi lesz, aztán egyértelmű, hogy megemelik. Kb oda tart a világ, hogy már az a normális, ha 100% fölött van GDP arányos államadósság. Közben a görögöket dicsérik milyen ügyesek, hogy talán 150%-ig lemennek... Érdekes világ lesz, ha majd problémát fog okozni a kamatfizetés is és megszűnik majd az a jóvilág, hogy az állam úgyis fizet. Persze ez odébb van, de kb úgy költekeznek az államok mintha nem számítana.

(#5573) avl válasza aAron_ (#5568) üzenetére


avl
senior tag

Miből FOMO ? (nem Te szoktad irni, jogy legyen strategia ?)

mindig van/lehet FOMO, de nekem/szerintem ez
1: termeszetes
2: nem erős

diverzifikaltak vagyunk/legyünk
ez pozitivan oriasi buktat segit elkerülni
negativan fogalmazva: valamink mindig gyengen fog menni

(nekem vannak bef.alapjaim is, az utobbi evben azok jobbak PMAP-nal, ETF-eknel,… de nem lesz mindig igy, akkor majd mas lesz a jobb …meg a rosszabb is)

(#5574) Drizzt válasza ngaba (#5571) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ha valaki alacsony kockazatu(lenyegeben kockazatmentes) portfoliot akar, akkor a PMAPot mivel kene diverzifikalni? Miert ne lenne jo otlet az all-in? Okes, nyilvan azert, mert legalabb egyfele kockazata van, a forintarfolyam, de igazabol az is megjelenik benne az abbol fakado inflacio formajaban idovel eltolva. Illetve en meg kockazatnak egy masik dolgot latok: adovaltoztatast. Nagyobb szivas lenne, mint a visszavaltasi bunti es jo esellyel konnyebben eladhato a nepnek. Akkor kerdem mashogy: ha valakinek csak minimalis kockazatu forint megtakaritasok jatszanak, akkor van-e barminek ertelme a PMAPon kivul jelenleg? En nem igazan latom, hogy lenne.
En egyebkent a topicban vallalom az egyetelen ellenkezo szerepet: szerintem nem lesz jovore gyengebb a forint.

I am having fun staying poor.

(#5575) aAron_ válasza ngaba (#5571) üzenetére


aAron_
őstag

"Néha úgy érzem, hogy túl sok, néha úgy érzem, hogy túl kevés."

Hát, nem csodálom, ugyan az jelentheti a problémát mindkettőnknél. Egy ilyen, nem piaci alapon működő eszközt nehéz megfelelően kezelni. Bennem is a FOMO most azért jött elő, mert miközben a piaci HUF hozamok nagyon leestek, PMÁP még tartja magát, így a belső értéke emelkedett. Te az 50%-os aránnyal legalább biztos nagyon jól jártál elmúlt 1 évben.

Szerencsére én inkább rövideket vettem eddig, így még ha a 2033/I-be átsúlyozok részvényből, akkor sem lesz tragikus a duration.

Amit elrontottam valószínűleg, hogy csak a kötvény rész kb. felét (ez a HUF-ban denominált rész) tettem PMÁP-ba, ez lehetett volna az egész portfólió 1/3-a is, részvények kárára (PMÁP-ot egy mid risk, high return eszköznek sorolom be). Egész portfólióra vetítve ez kb. 15%-ot jelent, most úgy számolok, hogy ezt még 27%-ra tudom növelni.

Ami zavar, hogy nagyon nehéz kizárni a recency biast, és az alapvető befektetési filozófiámmal szembe mennek az ilyen variálások. De megint csak, PMÁP nem piaci termék, hanem egy anomália.

HUF gyengülése természetesen várható, ezzel nincs is baj. Ha egy év múlva 400 lesz az EUR, akkor is teljesen rendben van.

#5573avl: Fenti talán megválaszolja ezeket is.

#5574Drizzt: Én alapvetően devizamixben értékelem a befektetéseimet, ezen belül pedig az EUR hozam a legfontosabb nekem. Ebből következően 100%-ban kockázatmentes HUF eszköz arány számomra nem jelent kockázatmentességet, nagy része devizakockázat számomra.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5576) avl válasza aAron_ (#5575) üzenetére


avl
senior tag

en recency miatt nem valtoztatnek komolyan semmin

szerintem a "strategiai nyugalom" rendkivül fontos !
no kapkodas

PMAP: ugye fentebb irtam, hogy bef.alapjaim is vannak (itteni "fösodor-tanáccsal" ellentetben); ezek: [link]

es lehetne ezt is sokfelekepp megfogalmazni:
- most epp nem rosszak
- rommá verik a PMAP-ot
- lesz ennek böjtje is

..dehat szerintem épp ez a diverzifika
mindig lesz, amiböl kimaradunk, és sosem lesz teljes veszteség
mindig lesz epp gyenge* eszköz, ..

*mihez kepest gyenge ? idealizált reményekhez ? mostanság "véletlenül" (?) épp jobbhoz képest ?
szerintem ez is fontos kerdes; nem annyira lényeges az egész (hogy komolyan bosszankodjunk) !!
nyilván ha kenyérre kell akkor igen, de minden más esetben ez csak "pénz", és tudjuk, hogy anyagilag micsoda különbözö szinteken "lehet nyomorogni" és lehet "jól élni, jól érezni magunkat"

(#5577) aAron_ válasza avl (#5576) üzenetére


aAron_
őstag

"nem annyira lényeges az egész (hogy komolyan bosszankodjunk)" Igen, ez egy fontos dolog. Semmi nem változna csak azért, mert mondjuk 25%-ot sikerül csinálni 5% helyett.

Linkelt befalapoknál most sokan jól eltalálták a HUF-ra fedezést, pozitív carry-n és a HUF erősödésen is nyertek. Legalábbis én ezzel magyarázom ezeknek a magas hozamát. Böjtje ennek csak nem lesz. :)

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5578) Dare2Live válasza Drizzt (#5574) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

europai szinte rekordmagas infla amit továbbra is tüzel a vezetés, baromi sérülékeny gazdaság, eus források hiánya mellett nagyon nem lehet elengedni a forintot.
Viszont bármikor jöhet pl egy külső hatás olaj/gáz ársok, eu beszigorít... és megint 500at kell emelni, hogy a 435 megfogja a forintot. Közben az állam szórja a 3%os hiteleket.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5580) Segal válasza szabi__memo (#5579) üzenetére


Segal
veterán

Majd holnap Amerika elrontja a hangulatot :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5581) avl válasza aAron_ (#5577) üzenetére


avl
senior tag

"Linkelt befalapoknál most sokan jól eltalálták a HUF-ra fedezést"

3-5 eves eredmenyük sem gyenge szerintem

termeszetesen nem akarok senkit rajuk beszelni, ev vegen adok is el belölük (de marad is), mert a 2032/S babakötveny (az van lanyom nevén) biztosan 17.5% (igaz abbol csak ~11 honap azaz kevesebb) +~20.5-21.0% -át jobbnak értékelem

(#5582) concret_hp válasza avl (#5581) üzenetére


concret_hp
addikt

a forint alapon átlag tizen pár % 5 év alatt: 12.5% 5 éven át az 80% plusz az eur alapn 20%-al, usd alapon 30%-al kevesebb, nem rossz, de azért nem kiemelkedő.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5583) attiati


attiati
veterán

[Valakinek meg kell állítania Amerikát, különben nagyon csúnya vége lesz: egy jelentkező már van is a feladatra]

bulváros cím, egész jó gazdasági összefoglaló

két ábra:
[usa lakosság likvid eszközei]
költségvetési hiány előrejelzés

olajár beesett az izraeli háború előtti szintre (!)

[ Szerkesztve ]

(#5584) Segal válasza attiati (#5583) üzenetére


Segal
veterán

Mindenesetre nem lennek ma Powell helyeben :DD
Itt hozzon jo dontest az ember...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5585) attiati válasza Segal (#5584) üzenetére


attiati
veterán

Finomabb eszközeik vannak és több adatuk, mint régen, de így sem egyszerű.

Nincs ok kételkedni a FED céljában: soft landing.
Figyelni kell, hogy mikor változik ez a kommunikációjukban.

A sikerességben már lehet kételkedni, mert hibáztak már egy nagyot ("csak átmeneti az infláció"), így benne van a pakliban, hogy fognak is még.

[ Szerkesztve ]

(#5586) bandus válasza Segal (#5584) üzenetére


bandus
veterán

vajon mi lehet szegeny befekteteseivel? barmit is csinal, biztos ra tudna valaki huzni, hogy insider trading :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5587) Segal válasza attiati (#5585) üzenetére


Segal
veterán

Na jo de ha ma nem emel es ezek utan marad az eros gazdasag akkor utana kemenyebben kene emelni, ha meg ma megis emel akkor a soft landing elmeletet kockaztatja.
Amugy mit gondoltok lesz ma 25 bazispontos emeles vagy nem?
Szerintem nem merik bekockaztatni, pedig lehet hogy be kene...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5588) Oppenheimer válasza attiati (#5583) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jesus ez a költségvetési hiány, miközben alapból nem kis adósságszint van jelenleg is... Komolyan nem tudják kicsit megfaragni a kiadásaikat? Vajon min tudnának spórolni? Ez eléggé long signal a bitcoinnak. :D

Lakossági eszközök is durva, de kíváncsi lennék az eloszlására is jövedelmi decilisek között.
Mivel már a dollar general kereskedelmi forgalma is esik, azt tippelem nem túl egyenletes...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5589) Oppenheimer válasza Segal (#5587) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Attól függ az előző negyedéves gigantikus növekedés minek volt betudható. Ha a FED-nek van prezentálható adata arról hogy ez valamiért egyszeri eset volt, akkor szvsz nem fognak emelni.

De tippem szerint nem lesz ilyenre bizonyíték ezért vagy kurvára hawkish közlemény lesz, vagy emelnek egy kicsit.

Szerintem a soft landing scenario esélye csökken, ahhoz nem ilyen extrém gazdasági kilengések kellenének, hanem fokozatos lassulás.
Inkább úgy tűnik hogy nagy sebességgel falba ütközés lesz ebből.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5590) attiati válasza Oppenheimer (#5588) üzenetére


attiati
veterán

Covid + 2 frontos háború vitte / viszi a lóvét

Mondjuk ezeket az előrejelzéseket óvatosan kell kezelni, mert a konszenzust tükrözi. A valóság tuti nem ilyen egyenletes lesz.

#5587Segal
Szerintem nem emelnek, mert az inflációnál csak a kilengéseket utálják jobban.
Illetve nem szeretnek elébe menni az eseményeknek, inkább szorosan követik.

[ Szerkesztve ]

(#5591) Drizzt válasza Segal (#5587) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jelen kamatpiaci szereplők várakozása szerint ma nem lesz emelés, január végén, vagy márciusban lehet, utána nyárig plató. Ez persze akkor borulhat, ha közben történik valami újabb váratlan dolog.

I am having fun staying poor.

(#5592) j0k3r! válasza attiati (#5585) üzenetére


j0k3r!
senior tag

"Nincs ok kételkedni a FED céljában: soft landing.
Figyelni kell, hogy mikor változik ez a kommunikációjukban."

Soha nem fogják kimondani, hogy szándékosan recessziót akarnak csinálni és embereket az utcára küldeni, főleg nem egy választási évben. Múltkor ezt mondta:

HOWARD SCHNEIDER. So just to, to boil that down for a second—you know, we’ve gone from a very narrow path to a—to a soft landing to something different. Would you call the soft landing now a baseline expectation?
CHAIR POWELL. No, no—I would not do that. I, I would just say—what, what would I say about that? I’ve always thought that the soft landing was, was a plausible outcome—that there was a path, really, to, to a soft landing. I’ve thought that, and I’ve said that since we lifted off. It’s also possible that, that the path has narrowed, and it’s widened, apparently. Ultimately, it—this may be decided by factors that are outside our control at the end of the day. But I do think it’s—I do think it’s possible. And, you know—I also think, you know, this is why we’re in a position to, to move carefully again. That—we, we will restore price stability. We, we know that we have to do that, and we know the public depends on us doing that, and we know that we have to do it so that we can achieve the kind of labor market that we all want to achieve, which is an extended period—sustained period of strong labor market conditions that benefit all. We know that. The fact that we’ve come this far lets us really proceed carefully, as I keep saying. So I think, you know, that’s, that’s the end we’re trying to achieve. I wouldn’t want to handicap the likelihood of it, though. It’s not up to me to do that.

Szerintem ennél erősebben nem fog fogalmazni, még ha változik is a véleménye.

some men just wanna watch the world burn...

(#5593) goccer válasza bandus (#5586) üzenetére


goccer
aktív tag

Gyanítom nem saját maga kezeli a pénzét (ilyen pozícióban lévő ember valószínűleg nem is kezelheti, lásd még a Billions sorozat főszereplőjének vagyona 'Blind Trust'-ban)

(#5594) aAron_ válasza attiati (#5590) üzenetére


aAron_
őstag

"2 frontos háború vitte / viszi a lóvét"

Ezt miért hallani ilyen sok helyen? GDP-hez képest teljesen jelentéktelen összegek.

What is your ikigai?

(#5595) attiati válasza aAron_ (#5594) üzenetére


attiati
veterán

Jogos. Mert nem néztem utána számokkal.
~100mrd / 25,000 mrd

#5592 j0k3r!
Végül is pont ezt értem alatta, hogy kommunikációban is lágyak.
Egyensúlyoznak, adatvezérelt üzemmódban működnek, mérlegelnek.

[ Szerkesztve ]

(#5596) UberMutant válasza aAron_ (#5594) üzenetére


UberMutant
őstag

ez az új ruszki dezinfó narratíva.

(#5597) attiati válasza aAron_ (#5594) üzenetére


attiati
veterán

Színes szagos ábrákat még nem találtam a szeptemberben végződő 2023-as fiscal year-re. Jó lett volna összehasonlítást látni minden bevételi és kiadási soron, hogy mi változott meg 2022 vs 2023.

Az látszik, hogy a bevételek zuhantak össze előző évről.
[link]

és a kamatkiadások ugrottak meg:

itt lehet nézegetni adatokat, ábrákat.
[2023]
[2022]
[wikipedia 2022-es ábra]

[ Szerkesztve ]

(#5598) concret_hp válasza aAron_ (#5594) üzenetére


concret_hp
addikt

van egy csomó indirekt költsége is, amiket nem túl könnyű számszerűsíteni, ami persze nem magyaráz mindent.

pár százalék hogy mennyit jelent azt meg elég jól mutatja mi történik ha az éves gdp pár %-nyi ingyen pénz egyszercsak nincs :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5599) attiati


attiati
veterán

[Fed Update: Quantitative Tightening Goal Of Draining Liquidity Is Finally Working]

Jó hosszú cikk a fed mérlegéről (jó részét nem is értem).

A mérlegében vannak kamatozó és nem kamatozó kötelezettségek.
Ezeken keresztül szabályozza a likviditást.
Az új volt nekem, hogy a FED működése heti 2+ mrd $ veszteséget termel.
Emiatt is kell szűkítenie a mérlegét.

Az látszik, hogy a Silicon Valley óta durvult el igazán a QT.
Akkor kezdte el visszavágni a kamatköteles tételeket a mérlegében.
1000+ mrd fél év alatt.
Éppen akkor kezdtek rallizni a kötvényhozamok.

Lehet, hogy a FED 1-1 héten átmenetileg likviditást pumpál a rendszerbe ilyen-olyan eszközökkel, de összességében elég durván veszi el a bogyót a piactól.

A lényeg, hogy a FED mérlege összességében (zöld vonal) nem szűkül durván.
De a piros vonal a lényeg, az a bankok likviditása.

Feltételezem, hogy azt vissza kéne pakolni a covid előtti szintre. Nem is abszolút értékben, de legalább GDP arányosan.

[ Szerkesztve ]

(#5600) Dare2Live válasza concret_hp (#5598) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pont az hogy még ennyi sem. Nagyon nem.

90%ban a lejárt üzemidejű vagy/és van xezer raktáron eszközöket adják át és lényegében teljes áron "írják fel".
pl háború első telén javelin ckkel lövöldöztek ukránok de volt még b is. 20-30éves atgmek amiknek kb lejárt az üzemideje.
A mostani sztár atacmsból is sima M39et kapnak. Onnan lehet tudni, hogy csak 160kmet repülnek. ~30éves rakéták amik üzemideje vége fele van vagy lejárt és 1000es nagyságrend ál belőlük raktáron.
M1, bradleyből detto 1000es mennyiség áll bone yardban amik sorsa a bontó lenne...

Félreértés ne essék rengeteg dolgot kapnak amit amiknak pótolniuk kell de az nagyon nem 100milliárd$.

és hát az egész geopol is. pl adnak 5-8db 30éves m39et. Nekik kb semmibe se került. Evvel ukránok megsemmisítenek 3db K52őt 2db mi 17et meg komolyan megrongálódik még x db mi 17/k52t meg elpukkan egy orosz lőszerraktár. Megérte? geopolban nem is kicsit. Szerintem az EUs országok nagyja is ezért ad át kb mindent ami 20évnél idősebb. Csak sokkal többet kéne.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.