Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 12:00:40

LOGOUT.hu

Tőzsde és gazdaság:
Hasznos információk az összefoglalóban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) Ixion77 válasza julius666 (#5146) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

"Ha ez a status quo eltolódna valahogy ingatlanáresős irányba, azért az kiemelten fájna sokaknak hitelezői oldalon"

Ami kifejezetten reális forgatókönyv, figyelembe véve hogy milyen irgalmatlanul sok AirBNB keletkezett az elmúlt két évben, amiknek egy része piacra kerülhet ha visszaesik a turizmus. Mondjuk egy recesszió miatt, vagy mert elmegy a költőpénz utazás helyett diákhitel törlesztésre, vagy mert elfogyott a helikopterpénz.

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5152) SzGee válasza j0k3r! (#5150) üzenetére


SzGee
aktív tag

hát ez nem tett jót a hosszú kötvény alapomnak, megint ugrottak a hozamok, az árfolyam meg esik mint a kő... na nem baj mostmár kiseggelem, ha a fene fenét eszik is :)

If you leave me, can I come, too?

(#5153) j0k3r! válasza SzGee (#5152) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nem olyan vészes ez. Az a fontos, hogy hol lesz 1-2 év múlva ;)

Szerk.: A consumer defensive szektor is kapja mostanában az ívet a magas kamatok miatt. Még a végén lesznek ott jó vételi lehetőségek :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#5154) ngaba válasza j0k3r! (#5153) üzenetére


ngaba
aktív tag

Plusz az elmúlt napokban mentek le szépen a hozamok. A piac nem találta el a mai adatot...

(#5155) travix


travix
aktív tag

Na ne akarjatok revolutról ibkr-re utalni:

Dear Valued Client,

Regarding the cash deposit into your account xxx on [xxx] for xxx, Interactive Brokers Group identified that funds deposited into your account appear to come from a third-party service provider (Revolut).
To verify that these funds come from an account held in your own name, please provide a (Revolut) account statement evidencing the deposit from your account. Ensure the transaction and your name are clearly visible in the statement.
As a reminder, Interactive Brokers Group does not support the receipt of funds from third parties. Clients should receive deposits to their Interactive Brokers account from external financial accounts held in their name.

Egyébként én úgy tudtam az eurós számla saját néven van a revolutnál, akkor meg nem értem a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#5156) vnorbi válasza travix (#5155) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kétszer utaltam be eurót Revolutról, eddig még nem szóltak érte (kis összegekről van szó, néhány 10 euró).

Meg is állították a pénzt, vagy jóváírták, és utólag kérték, hogy igazold a számlád?

(#5157) WasabiTrsr válasza travix (#5155) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

En is utaltam be 1400 EUR-t es nem szoltak semmit. Erdekes. Sot, forintot is utaltam be revolutrol, igy visszagondolva, mert valaki azt mondta, hogy ugy jobban jarok a valtassal. :D

[ Szerkesztve ]

(#5158) stingy2


stingy2
senior tag

Mi történt hirtelen? [kép] Kötvények is rottyon.

INTJ

(#5159) j0k3r! válasza stingy2 (#5158) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Talán ez: https://www.investing.com/economic-calendar/30-year-bond-auction-572
Illetve még az egyik FED-es bohóc beszélt 19 órakor, de szerintem inkább a bond aukció ;]

some men just wanna watch the world burn...

(#5160) tomazin válasza travix (#5155) üzenetére


tomazin
veterán

En tobbszor utaltam mar, de eddig nem szoltak.

(#5161) travix válasza vnorbi (#5156) üzenetére


travix
aktív tag

2 hónapja utaltam be 4000 eurot és azért írtak

(#5162) Vesa válasza travix (#5161) üzenetére


Vesa
veterán

Valószínűleg limit függő...

A tudomány a valóság költészete!

(#5163) tomazin válasza travix (#5161) üzenetére


tomazin
veterán

En ennel tobbet kuldtem, nem egy alkalommal...

(#5164) vnorbi válasza travix (#5161) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Érdekes egyébként, mert nálam a Revolut pont azért van beiktatva, mert a Lightyear kiköti a saját néven lévő számláról történő beutalást, emiatt ha esik ki egy kis apró PEMÁP kamatfizetéskor, az megy Revolutra, onnan Ligthyearre kamatozni, aztán a havi ETF vétel előtti napon vissza Revolutra, és végül IBKR-hez. A Lightyear sem szólt még, hogy nekik ez a beutalási mód plusz adategyeztetést igényel, pedig látszólag odafigyelnek erre.

De jó tudni, hogy ilyen is előfordulhat.

(#5165) szabi__memo válasza vnorbi (#5164) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elég érdekes. Nem is értem

(#5168) julius666 válasza Ixion77 (#5151) üzenetére


julius666
addikt

Az elmúlt egy év történéseit elnézve én kevésbé hiszem, hogy a turizmus (AirBNB) a legveszélyeztetettebb iparágak között lenne. A turizmust elsősorban a jobb módúak pörgetik (középosztály és felette), akiket annyira azért nem vert földhöz még ez az inflációs-kamatemeléses ciklus. A hétköznapi költéseik, ahol az infla igazán húsbavágó volt a fogyasztási kosarukon belül nem képeznek túl nagy súlyt, jövedelmük ha nem is feltétlenül követte le az inflát de nőtt, hiteltörlesztőik súlya csökkent, közben egyre nagyobb kamatot kaphattak likvid tőkére is... Nem véletlen, hogy mind nyugaton, mind idehaza az említett vagyoni csoport utazott is mintha mi se történt volna.

Persze ha recesszió jön elbocsájtásokkal annak következményeként ez változhat jövőre, de akkor a kamatok is beesnek, tompítva a problémát. Szerintem nem errefelé érdemes keresni az első dominókat.

(#5169) julius666


julius666
addikt

Az AI mánia lehet kap egy kis gellert: [link]

tl;dr: az AI szolgáltatást nyújtó top tech cégek gyakorlatilag mind masszív bukóval üzemeltetik még a fizetős AI szolgáltatásaikat is, áremelés/ingyenesen elérhető szolgáltatások kivezetése/korlátozása várható.

A cikk erre ugyan nem tér ki, de az OpenAI se keres sokat tudtommal a GPT4-en, olyan ordenáré drága egyelőre futtatni ezeket a nagy modelleket... Idén elvileg próbáltak is optimalizálni rajta, GPT4 előfizetéssel már jó eséllyel nem az eredeti modelltől kapod a választ, hanem egy előtét modell szétdobja "butább" (olcsóbb) szakterületre specializált modellek közt a kérést. Én közvetlenül nem használom a GPT4-et, személyes tapasztalatom ezzel nincs sok, de állítólag látványosan esett a válaszok minősége nagy átlagban azok szerint, akik sokat használják.

Személyes tapasztalatom nekem pont a cikkben is említett Copilottal van sok. Én előfizetek rá, jópofa dolog, ennyit meg is ér, de azért egyelőre nagyon nem világmegváltó az én esetemben. Elég lassú és sok a fals kód ajánlás, egy senior fejlesztőnek max részterületeken gyorsít igazán a munkáján (unit tesztek írása, kód refaktor, stb), de ott se mindig (belefosott és nem észrevett bugot költségesebb utólag javítani mintha eredetileg én kézzel jól megírtam volna...)

Copilot chathez majdnem kezdetektől fogva hozzáférésem van, az "írd át az alábbi kódot funkcionális szemléletűre" szerű kéréseken kívül nem sok mindenre tudtam használni. Kérdésekre gyakorlatilag mindig teljesen fals választ adott, ha meg visszaírod, hogy nem így van akkor elnézést kér és leírja az ellentétét annak, amit előtte írt. Guglizás még mindig sokkal gyorsabb/hasznosabb, mint az AI "experthez" fordulás tapasztalataim szerint.

Kétségem sincs afelől, hogy jó lesz ez előbb-utóbb, de ha itt komolyan emelni fognak a díjakon azért kétszer is meggondolom előfizessek-e még rá (lehet inkább megnézném lokálisan futtatva az ingyenes modelleket mit tudnak és akkor a jogi kérdések is azonnal megoldódnának). És ezzel biztosan nem vagyok egyedül. Egy kisebb kijózanodás benne van a pakliban, aztán ahogy fejlődnek a hardverek meg esetleg lesz végre verseny is (nem nVidia only lesz ez a sztori kb) és olcsósodnak majd pár év múlva meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#5170) HussarF válasza julius666 (#5169) üzenetére


HussarF
addikt

Sztem nem az előfizetési díjakon kerestek pénzt, hanem a brutális tőke beáramláson a részvényeken keresztül. Amelyik cég megpedzegette, hogy AI, oda tódult a pénz, kilőttek a részvények. Nem kell őket sajnálni.

(#5171) attiati


attiati
veterán

A hétvégi gázai 1 milliós evakuálás elég erős kockázatú.
Veszik is két kézzel az olajat.

(#5172) julius666 válasza HussarF (#5170) üzenetére


julius666
addikt

Miért, az említett cégek bocsátottak ki részvényeket? :F

Én egyébként sem "féltem" őket, ezek a cégek bőven kitermelik más területen a költségeket. De a hatalmas tőkebeáramlás nyilvánvalóan azért történt, mert az volt a közhangulat, hogy itt az új, életünk minden területére bekúszó technológia, aminél ezek a nagy cégek aratják le (megint) a babérokat. Ez egyelőre nem látszik, nagy hype után miért ne korrigálhatna a piac?

(#5173) HussarF válasza julius666 (#5172) üzenetére


HussarF
addikt

Nem kellett, hogy kibocsássanak, elég, ha előtte visszavásárolták egy részét, aztán kiszórták vagy kiszórják ezután. Ami indukálhat egy korrekciót is. Aztán megint visszaveszik.

(#5174) julius666 válasza HussarF (#5173) üzenetére


julius666
addikt

Ez szerinted így megy? Cégek szabadon adhatják-vehetik a saját részvényeiket? Ez insider trading lenne a köbön. Nem hogy cégek nem vehetik szabadon a saját részvényeiket, még a vezetőség tagjai se...

Tudtommal cégeknek buyback van meg reissue, ami során részvények megszűnnek/létrejönnek. De ezeket előre be kell jelenteni, nem csak úgy uk-muk-fuk spekázik ezzel a pénzügyi osztály... Konkrét céllal szoktak ilyet csinálni, visszavásárlást pl. ha sok "fölös" bevétel keletkezik (így kevesebb az adóvonzat a részvényeseknek annál, mintha osztalékban fizetnék ki őket), kibocsájtást ha van valami nagy ígéretes beruházási lehetőség amihez olcsón be lehet vonni tőkét így, mert a piac szerint is jó ötlet.

Utóbbi talán nem is túl gyakori, bár ebben könnyen lehet tévedek, egyéni részvények életútját nem szoktam követni.

(#5175) SzGee válasza SzGee (#5152) üzenetére


SzGee
aktív tag

Jó kis túlreagálás volt a tegnapi, ma szépen korrigál is vissza a DTLE

Olvastam, hogy a hedge fundok és a portfoliómanagerek kb 600 milliárd dollárral shortolják (opciókon keresztül elsősorban) az amerikai bond piacot, nem semmi összegek repkednek itt... :U

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#5176) stingy2 válasza SzGee (#5175) üzenetére


stingy2
senior tag

és mint tudjuk a shortos a legjobb vevő :)

INTJ

(#5177) julius666 válasza SzGee (#5175) üzenetére


julius666
addikt

Olvastam, hogy a hedge fundok és a portfoliómanagerek kb 600 milliárd dollárral shortolják (opciókon keresztül elsősorban) az amerikai bond piacot, nem semmi összegek repkednek itt... :U

Lehet erről van szó: [link]

(#5178) SzGee válasza julius666 (#5177) üzenetére


SzGee
aktív tag

Igen, ez lehet, bár nem ezt a cikket olvastam, de az a lényege... Egyébként az amerikai bankok is brutális nem realizált veszteségen ülhetnek a hosszú állampapírokon, amiket ha realizálni kellene egy bankpánik miatt, akkor 2008 visszaköszön :U

Én nem szarral gurigázom, vettem 1000 db TMF-et, lesz ami lesz :) Célár: 15 :K 4 és 3,5 alatt még 1000-1000 db-bal bővíteném, ha lejönne addig (megvan rá az esély)

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#5179) julius666 válasza SzGee (#5178) üzenetére


julius666
addikt

Mondjuk ez a relative value trade ha jól értem úgy működik, hogy párhuzamosan longolják a kötvényt és shortolják ugyanannak a kötvénynek future kontraktusát. Ha gebasz van akkor az összességében várhatóan inkább lerántja az árfolyamot mint fel (ellentétben a mezei short squeeze-zel). Legalábbis 2020-ban a FED-nek azért kellett beavatkoznia, hogy megállítsa a kötvény árfolyam beszakadást, amikor hasonló piaci pozíciók mellett beütött a gebasz...

(#5180) attiati válasza SzGee (#5175) üzenetére


attiati
veterán

de hiába, ha a lakosság és intezményi tőke többi része longban csücsül.
Jó lenne látni, hogy ez a 600 yard short állomány mekkora a longhoz képest és a teljes állományhoz képest, történelmi összehasonlításban?

Az lenne még érdekes, ha kiszélesedne a világban a konfliktus, akkor bemenekülne e a tőke amcsi kötvénybe ---> us hozamok le.

(Infla emelkedés és globális ellátási láncok sérülése ellenére).

Kvázi menekülő eszköz lenne e? Szerintem igen.

Vagy eljönne a mindenki ad mindent helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#5181) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

VIX +20%

some men just wanna watch the world burn...

(#5182) Ixion77 válasza j0k3r! (#5181) üzenetére


Ixion77
Topikgazda

Lehet hogy GLD +3.2% is azt mutatja, hogy immár új, októberi szelek fújnak.

GDX negyedszer érkezik meg a trendvonalhoz. Ötödik már nem szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#5184) fecus válasza SzGee (#5175) üzenetére


fecus
őstag

Vettem is tegnap drágán. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5185) attiati


attiati
veterán

osztrák 100 éves kötvény 75%-os mínuszban a tetejéről :)

(#5186) SzGee válasza fecus (#5184) üzenetére


SzGee
aktív tag

Ha türelmes vagy, akkor ezek a vételek nem drágák szerintem... ;)

If you leave me, can I come, too?

(#5187) attiati


attiati
veterán

Pár hete arról beszéltünk, hogy a 70-es, 80-as évek inflációs sokkjához sok black swan esemény kellett együttesen.
Többek között a 73as és 79es olajválság, ami nagyon hasonló háborús események miatt következett be, mint most. Csak remélni lehet, hogy önmérsékletet mutatnak most a felek. Annyiban más a helyzet, hogy a világ kevésbé támaszkodik az olajra, mint anno. De most is tudna sokkot okozni az olajár elszállása.

Az egész közel-kelet egy katasztrófa puskaporos hordó, amit nem lehet kibogozni.
Remélem bármi áron beröffentik a fúziós erőműveket és le lehet szakadni arról a régióról 15 év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#5188) Drizzt válasza attiati (#5187) üzenetére


Drizzt
nagyúr

"De most is tudna sokkot okozni az olajár elszállása."

Természetesen tudna. Viszont pont ironikus módon nagyon úgy tűnik, hogy leginkább az energetikai hatékonyság fejlődését pont elősegítik ezek az ideiglenes problémák. Van olyan érzésem, hogy aki rövid távon az olaj fontosságát akarja erőltetni, hosszú távon pont a visszaszorulását és annak sebességét gyorsítja fel.

I am having fun staying poor.

(#5189) attiati válasza Drizzt (#5188) üzenetére


attiati
veterán

Igen, pl a fúziós energiára szánt pénz kevésbé számítana onnantól. (Ahogy a covid is felgyorsította a oltások fejlesztésére szánt pénzt.)

Vagy most olvasgattam, hogy a 70es olajválságok miatt terjedt el az alumínium használata és akkor kezdtek áramvonalasak és kisebbek lenni az autók (Japán előretör).

De az átmeneti időben komoly gazdasági és társadalmi következményei lesznek, ha elszáll az olaj ára.
Azt se felejtsük el, hogy Európa lakossága jóval diverzebb azóta és jelentős a vallási diaszpóra.
Látva, hogy egyelőre nem a finom megoldásokhoz nyúlnak a felek, még fog ez a konfliktus eszkalálódni.

[ Szerkesztve ]

(#5190) fecus válasza SzGee (#5186) üzenetére


fecus
őstag

Az leszek. Betettem az idei TBSZ-re és várok... ;]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5191) HussarF válasza julius666 (#5174) üzenetére


HussarF
addikt

Én a buyback-ről beszéltem. Ha egy bizonyos szintet elér az árfolyam, akkor ott már megéri visszavásárolni, aztán majd kiteszik a piacra megint, ha már jobb áron van. Nem tudom, hogy az insider trading-et mi meríti ki jogilag, de sztem ahhoz sokkal közvetlenebb kapcsolat kell a kereskedés meg az árfolyam mozgások között, mint az, hogy történelmileg megérősnek tűnik visszavásárolni a részvények egy részét, meg ugyanígy eladni újra.

Asszem az OTP-ről láttam anno egy cikket, hogy az általa megbízott alapkezelő vagy milyen entitás - utólag látszott az árfolyam grafikonon - milyen jó érzékkel vásárolgatott vissza és milyen jókor tette ki újra eladásra a részvényeket.

(#5192) HussarF válasza attiati (#5189) üzenetére


HussarF
addikt

Én nem nagyon bíznék a fúziós energiában. A fissziós erőműveket az atombomba után néhány évvel már üzembe tudták állítani kereskedelmi célú villanytermelésre. A fúziósnak még 70 év is kevés volt hozzá és most is évtizedekre vagyunk tőle.

Ráadásul mit váltana ki? Villamos energiát termelne. Minden autó villany lenne? Az szuper, az energiát a feltöltésükhöz meg tudnánk termelni. Már csak az az apró bökkenő lenne, hogy a villanyautó/akkumulátor előállításhoz szükséges alapanyagok terén a szénhidrogéneknél sokkal jobban függünk, ha nem is a Közel-Kelettől, de Kínától, Oroszországtól meg egyéb, a Közel-Kelethez hasonló stabilitást mutató térségektől :)

[ Szerkesztve ]

(#5193) julius666 válasza HussarF (#5192) üzenetére


julius666
addikt

Fúzióra +1. Nem évtizedekre vagyunk tőle, ha csak nem lesz valami csoda nagy áttörés mi esélyesen meg se éljük már, hogy gazdaságosan fúzióból legyen energiánk. Nagyságrendnyi hatékonyság javulás kéne, miközben töredék százaléknyi javulásokon is vért pisálnak már a kutatók, méregdrágán. ITER is még nettó veszteséges lesz, nem termelni fog a hálózatba hanem felvenni onnan az energiát, nem is keveset. És hány éve csúszkál az is meg hányszor szaladt meg a büdzsé... Az egyéb problémákról nem is beszélve (az a közhiedelem se igaz, hogy fúzió során nem keletkezik sugárzó anyag, pl. a berendezések itt is elkezdenek szép lassan sugárzóvá válni)

Jó videó a témában: [link]

(#5194) Vesa válasza julius666 (#5193) üzenetére


Vesa
veterán

Sajnos tök mindegy, mert a fosszilis megoldások sem tarthatók már sokáig a klíma szétcseszése miatt.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#5195) PredatorZoli


PredatorZoli
senior tag

Helytelen az a hozzáállás, hogy mivel a jelen generáció életében már nem lesz pozitív outputja valaminek csak majd egyszer később, akkor azzal nem érdemes foglalkozni. A mi jelentéktelen és rövid életünkön a kutatásokat tekintve túl kell gondolni, ellenkező esetben nem jutott volna el az emberiség arra a technikai fejlettségre sem, amiben most van, megragadt volna a kőbalta szintjén.
A múlt generációi is fektettek belénk, nekünk is kötelességünk a jövő generációja szempontjából fontos dolgokba invesztálni és fejleszteni/kutatni.

[ Szerkesztve ]

(#5196) ngaba válasza PredatorZoli (#5195) üzenetére


ngaba
aktív tag

"A múlt generációi is fektettek belénk, nekünk is kötelességünk a jövő generációja szempontjából fontos dolgokba invesztálni és fejleszteni/kutatni."

Ez egy szép gondolat, és nagy +1, de ennél sokkal önzőbb már a társadalom. (Ezt például az is mutatja, hogy a környezetvédelem mennyire jön "belülről" az emberek többségénél.) Valószínűleg régen is az volt, csak akkoriban valószínűleg egy szűk hozzáértő réteg döntött ilyen kérdésekről, ma meg tömegdemokrácia van.

[ Szerkesztve ]

(#5197) Vesa válasza PredatorZoli (#5195) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#5198) PredatorZoli válasza ngaba (#5196) üzenetére


PredatorZoli
senior tag

Sokan akik kutatással foglalkoznak, teljesen hidegen hagyja őket a pénz, ők kicsit más típusú emberek.
Azon túl akit érdekel hogy lesz-e belőle haszna, az nyilván abban reménykedik, hogy már az ő munkássága hatására is eljut arra a szintre hogy lát belőle hasznot.
Azon túl pont azért finanszírozza ezeket a kutatóprojekteket az állam (vagy államok csoportja együtt) és nem cégek, mert ez nem feltétlenül azonnali profit így cég nem foglalkozna ezzel.

(#5199) Vesa válasza PredatorZoli (#5198) üzenetére


Vesa
veterán

Főleg az elméleti kutatással foglalkozókra igaz ez. De még az alkalmazott tudományoknál sem a pénz az első, legalább is, a valóban jó tudósok között biztosan nem. Persze nyilván ott is akadnak mindenféle emberek.

A tudomány a valóság költészete!

(#5200) julius666 válasza PredatorZoli (#5195) üzenetére


julius666
addikt

Most szalmabáb érvelsz, senki nem írt olyat, hogy ne is kutassák a fúziós energiatermelést. Itt arról volt szó, hogy milyen hatással lesz a mi életünkre, megoldhatók-e vele a következő évtizedekben az emberiség globális (klímaváltozás, környezetszennyezés) illetve a nyugat geopolitikai (energiafüggetlenség, olcsó, de nem környezetszennyező helyi termelés) problémái. A válasz erre egyértelműen nem.

A tényleges teljes üzem az ITER esetében 2035 környékére várható a jelenlegi ütemterv szerint. Tfh addig sikerül az előzetes tesztek során csoda áttörést elérni, kiderül sokkal méretgatdaságosabb a folyamat mint a kutatók számítottak rá (illetve sikerül megoldani az egyéb problémákat is). Na onnantól alaphangon 20 év, hogy új, már ténylegesen termelésre szánt erőművek épüljenek. A fúziós termelés extrém optimista menetrend mellett is minimum 30 évnyire van. Befektetőként tök érdektelen téma, de még döntéshozói szemmel nézve sincs nagyobb szerepe annál, hogy érdemes lehet rá némi adófizetői pénzt elszórni, az unokáinknak hátha megtérül a befektetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.